Zdroj: Region Opavský a Hlučínský
Ročník a číslo: 35
Strana: 26
Autor: Roman Brhel

Kraj – Kdo zastaví Kravaře? Zatím to vypadá, že nikdo. Vedoucí tým krajského přeboru si do tabulky připsal čtvrté vítězství v řadě, navíc opět bez inkasované branky. Svěřenci kouče Jiřího Swiecha hráli přitom proti nebezpečnému Bohumínu hodinu v deseti lidech.

PUSTÁ POLOM - PETŘKOVICE 0:1

Branka: 73. Maceček.
Pustá Polom: Minařík – R. Šmíd, T. Hradský, Jašek, Poštulka – Bartůněk, Gašparík (82. Hendrych), Vaněk (73. Kozel), M. Hradský, M. Šmíd – Liška (58. Kozelský). Trenér: Martin Janík.
Martin Janík (trenér Pusté Polomi): "Diváci viděli vyrovnaný zápas, který byl téměř bez gólových šancí, spíše šlo o boj o střed hřiště. Bylo jasné, že kdo udělá chybu a bude za ni potrestán, prohraje. Bohužel chybu jsme udělali my. Petřkovice vyhrály zaslouženě, protože jim se gól vstřelit podařilo."
Zajímavé momenty: Jediná branka padla po autovém vhazování, kdy putoval míč za obranu a Maceček šel sám na brankáře Minaříka, kterého překonal. Domácí, kterým chyběl Filip Štýbar, si kromě střel Martina Šmída a Bartůňka nic nevytvořili, při individuální akci Gašparíka, byl domácímu hráči míč vypíchnut.

MARKVARTOVICE - ČESKÝ TĚŠÍN 1:1
Poločas 0:0 Branky: 65. z pen. Kremser – 66. Zabelka.
Markvartovice: Polášek – Liška, Stepek, Marák, Potůček – Zbořil, Remeš (75. Tomis), Režnar, Baculák (83. Kolenko), Kremser – Šulák (55. Matyášek). Trenér: Ivo Müller.
Ivo Müller (trenér Markvartovic): "Vinou zranění a pracovních povinností nám chyběli čtyři hráči základní sestavy v čele s Luborem Knappem. Kluci z lavičky se s tím ale popasovali velice dobře. Během celého zápasu jsme měli mírnou územní převahu. Vzadu jsme však udělali jedinou chybu, kterou soupeř potrestal. Bohužel jsme kvůli tomu ztratili body."
Důležité momenty: Na hřišti v Markvartovicích se diváci branky v prvním poločase nedočkali, první gól přišel na řadu až po hodině hry. Konkrétně v 65. minutě, kdy byl v šestnáctce stažen k zemi Zbořil a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil Kremser a dostal domácí výběr do vedení. Náskok ale Markvartovickým dlouho nevydržel. Hned o minutu později totiž skóroval Zabelka, který se po dlouhém autu otočil kolem stopera a vyrovnal na konečných 1:1.

KOBEŘICE - POLANKA 0:2
Branky: 7. Pliska, 85. Fukala.
Kobeřice: ZIegl – Schreier, Komárek, Buchta, Chudík (87. Gorčakovský) – Stuchlík (80. Hartman), Konečný, Boček (68. Malcharek), Wirth, Čujek (75. J. Oberherr) – Šimeček. Trenér: Tomáš Kamrád.
Tomáš Kamrád (trenér Kobeřic): "Nebyli jsme horším týmem než Polanka, bohužel opět jsme nedokázali pokrýt standardní situaci soupeře, který nám dal už v sedmé minutě gól. Do konce prvního poločasu jsme si vytvořili tři stoprocentní šance, ve dvou případech šel dokonce Šimeček sám na brankáře a Wirth z dobré pozice minul branku. Po přestávce jsme hru otevřeli, byli aktivní, jenomže bez gólového efektu. Hráčům za předvedený výkon nic vytknout nemohu."

KRAVAŘE - BOHUMÍN 2:0
Branky: 60. Baranek (penalta), 65. Sabó.
Kravaře: Minarčík – Thomas, Švacha, Dřizgevič, Buchta – Kužel, Žídek, V. Těžký, Baranek, Sabó (89. Kolig) – T. Těžký (46. Bitomský). Trenér: Jiří Swiech.
Jiří Swiech (trenér Kravař): "Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř, který se opírá o individuality. Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Jenomže přišla třicátá minuta a po druhé žluté kartě nám rozhodčí vyloučil Buchtu, tím byl další průběh výrazně ovlivněn. Vzhledem k tomu, že pršelo, hrálo se na těžkém terénu, zápas byl docela vyhrocený a plný emocí. O přestávce jsme se zklidnili, věděli jsme, že cesta k úspěchu vede přes trpělivou hru, což se nám nakonec podařilo. Z přísné penalty se nám podařilo vstřelit vedoucí gól a pět minut později jsme po pěkné akci přidali druhý gól a utkání v poklidu dohráli do konce. Za dnešní předvedenou hru si celý tým zaslouží absolutorium."
Zajímavé momenty: Ve 30. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Buchta. První branka padla po šlápaku z penalty, kterou proměnil Baranek. O pět minut později potrestali domácí chybu bohumínské defenzivy. Kužel vyvezl balon, nahrál Baranovi, který ho prostrčil na Sabóa. Kravaře daly druhý gól a definitivně tím Bohumínu zlomily vaz.
Krajský přebor

HÁJ VE SLEZSKU - ŠENOV 7:1
Branky Háje: 2. a 56. Žůrek, 6., 25. a 76. Trupl, 40. Štefek, 85. Hrbáč – 60. Schovajsa. Háj ve Slezsku: Hladký – Kocur (46. Villashek), Štefek, David, Konvička – Kiša (60. Chodílek, 63. Lampa), Nádvorník, Laryš – Žůrek, Trupl (80. Hrbáč), Eršil. Trenér: Václav Daněk.
Václav Daněk (trenér Háje ve Slezsku): "Pomohl nám začátek zápasu, kdy jsme dali dva góly. Hra se potom vcelku vyrovnala, ale po první půli jsme vedli 4:0, takže jsme mohli prostřídat, ať si zahrají i další kluci. Ve druhém poločase jsme po chybě gólmana vstřelili pátou branku a vypadalo to jasně. Pak jsme ale přišli o nulu, když jsme po nedůrazu v obraně inkasovali nešťastný gól. Utkání se však dohrálo v pohodě, kluci si ho užili."
Důležité momenty: Hosté v Háji zaspali úvod zápasu a po šesti minutách prohrávali po trefách Žůrka a Trupla o dva góly. Domácí byli při střelecké chuti a zápas byl rozhodnutý prakticky už po první půli, když se podruhé trefil Trupl a čtvrtý zásah přidal Štefek. Šenov slavil čestný gól ve druhém poločase za stavu 5:0 pro domácí, kdy snížil Schovajsa. Poslední slovo však měli znovu Háječtí. Nejprve hattrick zkompletoval Trupl a na konečných 7:1 upravil v závěru utkání střídající Hrbáč.

krajský přebor
Vendryně – Krnov 0:0.
Dětmarovice – Břidličná 6:1 (2:1), Hrtánek 2, Holý, Lukan, Christu, Berešík – J. Zifčák.
Frýdlant nad Ostravicí – Heřmanice 3:2 (1:2), Preči 2, Chlebek (penalta) – Strakoš, Hyrník.