Město Bohumín

Koronavirus

Koronavirus


Starší než měsíc

Registrace k očkování zkrátí čekání, seniorům opět pomůže speciální linka 9.11.2021

Registrace k očkování zkrátí čekání, seniorům opět pomůže speciální linka

Zvýšený zájem o vakcinaci proti covidu eviduje Bohumínská městská nemocnice. Lidé však často přicházejí bez předchozí registrace, což komplikuje situaci personálu a prodlužuje čekací dobu. Nemocnice proto vyzývá zájemce, aby využili rezervační systém. Seniorům opět pomůže městská asistenční linka.
Antigenní testování ve sportovním areálu Bospor jen za sto korun 1.11.2021

Antigenní testování ve sportovním areálu Bospor jen za sto korun

Testovací místo na covid-19 v areálu Bospor v Bohumíně zůstává i po změně podmínek otevřeno. Neočkovaní lidé jej mohou využít za poplatek 100 korun. Pokud by i přes příznivou cenu zájem ze strany veřejnosti rapidně klesl, byla by Bohumínská městská nemocnice nucena provoz omezit či zcela zrušit.
U bohumínského aquacentra je nové odběrové místo 7.9.2021

U bohumínského aquacentra je nové odběrové místo

Návštěvníci bohumínského aquacentra, saunového světa i sportovní haly už nemusejí řešit potvrzení o negativním antigenním testu. Mohou jej nově absolvovat přímo v Bosporu. Nové odběrové místo je provozu od 6. září ve všední dny i o víkendech od 10 do 18 hodin. Jen první den do něj zamířilo 23 lidí.
Jsem proočkovaný, mám protilátky. Kraj spustil kampaň k vakcinaci proti covidu 17.5.2021

Jsem proočkovaný, mám protilátky. Kraj spustil kampaň k vakcinaci proti covidu

Spojil jsem PRO a PROTI, jsem PROočkovaný, mám PROTIlátky. To je slogan kampaně na podporu očkování v Moravskoslezském kraji. Mezi tvářemi kampaně jsou za Moravskoslezský kraj záchranář Petr Jaššo z krajské Zdravotnické záchranné služby a mořeplavec Richard Konkolski.
Město dosud pomohlo 350 seniorům s registrací k očkování proti covid-19 23.4.2021

Město dosud pomohlo 350 seniorům s registrací k očkování proti covid-19

S registrací k bezplatnému očkování vakcínou proti covid-19 pomáhá od ledna bohumínským seniorům místní radnice. Sociální pracovnice během necelých čtyř měsíců zaevidovaly do systému více než 350 zájemců. Protože se nyní dostává na mladší věkovou kategorii, zkracuje radnice provoz asistenční linky.
Lidé v městských bytech dokázali i v době koronaviru ušetřit za služby téměř 29 milionů 22.4.2021

Lidé v městských bytech dokázali i v době koronaviru ušetřit za služby téměř 29 milionů

Město, které poskytuje bydlení osmi tisícům svých obyvatel, už zná vyúčtování služeb za loňský rok. Lidé v městských bytech ušetřili za teplo a vodu 29 milionů korun. Nájemci dostanou informace o přeplatcích či nedoplatcích do schránek během příštích dnů. Peníze začne radnice vyplácet během června.
Do škol v regionu putovala další várka antigenních testů 22.4.2021

Do škol v regionu putovala další várka antigenních testů

Celkem 390 tisíc testovacích sad pro školy v Moravskoslezském kraji krajští hasiči rozvážejí od čtvrtečního rána (22. dubna) ze skladu v Ostravě-Hrabůvce do všech 22 obcí s rozšířenou působností.
Kraj by zvládl až 60 tisíc aplikací týdně, vakcín dostává zhruba polovinu 16.4.2021

Kraj by zvládl až 60 tisíc aplikací týdně, vakcín dostává zhruba polovinu

Proti covidu-19 se v Moravskoslezském kraji aktuálně očkuje ve třech desítkách očkovacích míst, vakcíny má pro své pacienty také téměř 400 ordinací praktických lékařů.
Hasiči rozvezli po kraji respirátory pro školy, v Bohumíně pomohla taky K3 14.4.2021

Hasiči rozvezli po kraji respirátory pro školy, v Bohumíně pomohla taky K3

1,3 milionu respirátorů hasiči (HZS MSK) v Moravskoslezském kraji dnes (14. dubna) rozvezli na radnice všech 22 obcí s rozšířenou působností. Zásilka pro Bohumín, Dolní Lutyni a Rychvald byla obratem distribuována do škol s pomocí zaměstnanců K3 Bohumín.
V nemocnici aplikovali 3,5 tisíce dávek, dodávka vakcín kolísá 13.4.2021

V nemocnici aplikovali 3,5 tisíce dávek, dodávka vakcín kolísá

Již 3500 dávek vakcín proti Covid-19 aplikovali zdravotníci Bohumínské městské nemocnice. Zájemce, registrované prostřednictvím státního portálu, očkují vakcínou BioNTech/Pfizer.
V Bohumíně se otvírá knihovna, Hobbypark i Mauglího labyrint 12.4.2021

V Bohumíně se otvírá knihovna, Hobbypark i Mauglího labyrint

Konec nouzového stavu a částečné uvolnění protipandemických restrikcí se projevilo i v Bohumíně. Provoz obnovily pobočky místní knihovny a otevřely se volnočasové areály Hobbypark a Mauglího labyrint, které byly pro veřejnost od začátku března uzavřeny.
Příměstská autobusová doprava se od pondělí částečně vrátí do normálu 8.4.2021

Příměstská autobusová doprava se od pondělí částečně vrátí do normálu

Kvůli vládním nařízením v souvislosti s pandemií koronaviru jezdí nyní vlaky a autobusy v Moravskoslezském kraji v pracovní dny podle prázdninových jízdních řádů, zrušeny jsou také turistické spoje. To se změní s ukončením nouzového stavu.
Hasiči rozvezou po Moravskoslezském kraji testovací sady pro školy 6.4.2021

Hasiči rozvezou po Moravskoslezském kraji testovací sady pro školy

Bezmála 443 tisíc antigenních testů pro školy v Moravskoslezském kraji přivezli v úterý 6. dubna po poledni profesionální hasiči do Krajského distribučního centra v Ostravě-Hrabůvce, a to ze skladu státních hmotných rezerv ve Štítině na Opavsku.
Dvě třetiny zaměstnanců škol v regionu se nechávají naočkovat proti koronaviru 29.3.2021

Dvě třetiny zaměstnanců škol v regionu se nechávají naočkovat proti koronaviru

Do Centrálního rezervačního systému se k očkování proti koronaviru zaregistrovalo přes 22,5 tisíce zaměstnanců škol v Moravskoslezském kraji. To je více než dvě třetiny ze všech učitelů a dalších pedagogických i nepedagogických pracovníků v kraji.
V Bohumíně už vyočkovali dva a půl tisíce vakcín proti covid-19 26.3.2021

V Bohumíně už vyočkovali dva a půl tisíce vakcín proti covid-19

Bohumínská městská nemocnice dosud aplikovala při očkování proti onemocnění covid-19 zhruba dva a půl tisíce dávek vakcín. Počet závisí především na tom, kolik balení dostane každé zdravotnické zařízení při rozdělování Moravskoslezským krajem. V Bohumíně se rozbíhá i očkování u praktických lékařů.
Určené školy v Moravskoslezském kraji mohou testovat 23.3.2021

Určené školy v Moravskoslezském kraji mohou testovat

Všechny školy v regionu, které jsou určené pro péči o děti zaměstnanců krizové infrastruktury, už mohou testovat své zaměstnance. Kraj do 45 určených škol, které aktivně pečují o děti a žáky od 2 do 10 let, dnes dodal celkem 4950 testů. V Bohumíně je takovou školou ZŠ ČSA.
Bohumínské školy zůstanou prázdné i v době zápisů do prvních tříd, ty se uskuteční on-line 22.3.2021

Bohumínské školy zůstanou prázdné i v době zápisů do prvních tříd, ty se uskuteční on-line

Koronavirus vylidnil od začátku března všechny základní školy v Bohumíně. Ty navzdory tomu připravují zápisy do prvních tříd. Proběhnou on-line formou v termínu od 7. do 16. dubna. Nevzdaly se ani pořádání přípravných kurzů a konzultací pro rodiče. Musely je však přesunout do virtuálního prostoru.
Očkovací centrum bohumínské nemocnice, které figuruje v centrálním systému pod Karvinou, přidalo dny navíc a pustilo se do vakcinace učitelů 9.3.2021

Očkovací centrum bohumínské nemocnice, které figuruje v centrálním systému pod Karvinou, přidalo dny navíc a pustilo se do vakcinace učitelů

Ačkoli očkovací centrum Bohumínské městské nemocnice nefiguruje v centrálním systému samostatně pod vlastním názvem a zájemci jej musí hledat pod hlavičkou okresního města Karviná, tak v posledních dnech jede na plné obrátky. Jen o víkendu jím prošlo přes 200 klientů, většinou zaměstnance škol.
Bohumín pomáhá seniorům s registrací k očkování, zájem je enormní 3.3.2021

Bohumín pomáhá seniorům s registrací k očkování, zájem je enormní

Město Bohumín opět podává pomocnou ruku seniorům. Od pondělí 1. března asistují sociální pracovnice radnice lidem starším sedmdesáti let, kteří neumí pracovat s internetem, s registrací k bezplatnému očkování vakcínou proti nemoci covid-19. Jen během prvního dne zaevidovali téměř čtyřicet zájemců.
Bohumín v době lockdownu: Hobbypark je zavřený, licitace bytů pokračují 1.3.2021

Bohumín v době lockdownu: Hobbypark je zavřený, licitace bytů pokračují

Na tvrdá protiepidemická opatření, která v Česku začala platit od 1. března, musel reagovat i Bohumín. Obyvatelům se uzavřel areál Hobbyparku, provoz dočasně přerušila i myčka aut. Naopak městský úřad zůstává klientům otevřený, za zpřísněných hygienických opatření pokračují licitace městských bytů.
Licitace městských bytů v Bohumíně znova startují, zájem o bydlení je enormní 9.2.2021

Licitace městských bytů v Bohumíně znova startují, zájem o bydlení je enormní

Koronavirová epidemie opakovaně znemožnila lidem získat městské bydlení v Bohumíně. Radnice musela několikrát licitace bytů na řadu týdnů zastavit, naposledy na konci loňského roku. Obliba nájemního bydlení přitom roste. Město nyní vychází vstříc zájemcům a od poloviny února licitace obnovuje.
Nemocnice prodloužila zákaz návštěv, epidemiologická situace je kritická a personál přetížený 13.1.2021

Nemocnice prodloužila zákaz návštěv, epidemiologická situace je kritická a personál přetížený

Bohumínská městská nemocnice kvůli kritické epidemiologické situaci a přetíženému zdravotnickému personálu prodloužila zákaz návštěv. Výjimečně může být umožněna návštěva pouze u infaustních případů.
Rozvoz vakcín proti covidu zajišťují v Moravskoslezském kraji hasiči 11.1.2021

Rozvoz vakcín proti covidu zajišťují v Moravskoslezském kraji hasiči

Pět hasičských vozidel se speciálními miniledničkami rozvezlo již druhé pondělí dopoledne do všech očkovacích center Moravskoslezského kraje všechny přidělené vakcíny proti covidu-19.
Situace je pro záchranku dramatická, volejte jen v nutných případech, prosí 10.1.2021

Situace je pro záchranku dramatická, volejte jen v nutných případech, prosí

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje zaznamenává prudký nárůst výjezdové činnosti a je nucena navyšovat počet posádek. „Situace je pro záchranáře v Moravskoslezském kraji již opravdu dramatická,“ uvedl mluvčí Lukáš Humpl.
V Bohumíně obnovují od pondělka licitace městských bytů 4.12.2020

V Bohumíně obnovují od pondělka licitace městských bytů

Licitace městských bytů jsou po nucené měsíční koronavirové pauze zase zpět. První z nich startují už v pondělí 7. prosince. Zájemci o bydlení v městských bytech si až do Vánoc mohou vybírat z více než třiceti bytů všech velikostí. Vyvolávací cena je 60 korun za metr čtvereční.
V Bohumíně se ve čtvrtek otevře bazén, knihovna, sportovní hala i městská tržnice, budou i farmářské trhy 2.12.2020

V Bohumíně se ve čtvrtek otevře bazén, knihovna, sportovní hala i městská tržnice, budou i farmářské trhy

Po téměř dvou měsících vládních koronavirových uzavírek začnou v Bohumíně opět fungovat městská sportoviště. Od čtvrtku 3. prosince se pro veřejnost otevře aquacentrum se saunovým světem i dvě sportovní haly a lezecká stěna. S částečným obnovením provozu počítá i městská knihovna a tržnice.
Vánoční jarmark letos v Bohumíně nebude, stromy se rozsvítí v tichosti a bez ohňostroje 25.11.2020

Vánoční jarmark letos v Bohumíně nebude, stromy se rozsvítí v tichosti a bez ohňostroje

Koronavirus a s ním související přísná hygienická opatření nikoho nešetří. Bohumínští kvůli němu letos přijdou o tradiční vánoční jarmark i rozsvěcování vánočních stromů s koncertem a ohňostrojem. Obě akce byly v plánu teď o víkendu. Slavnostně nazdobené stromy se rozsvítí v tichosti a bez diváků.
Radnice v Bohumíně upravuje úřední hodiny, otevřeno bude déle 23.11.2020

Radnice v Bohumíně upravuje úřední hodiny, otevřeno bude déle

Vývoj epidemické situace umožňuje bohumínské radnici vrátit se k běžným provozním hodinám městského úřadu. Klienti si mohou potřebné záležitosti vyřídit v pondělí a středu od 7:30 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin. Změna platí od středy 25. listopadu. Současně se spustí rezervační systém na úterky.
Ministerstvo dopravy po argumentech z regionu změnilo názor, obchvat Skřečoně dostane zelenou 13.11.2020

Ministerstvo dopravy po argumentech z regionu změnilo názor, obchvat Skřečoně dostane zelenou

Obchvat bohumínské městské části Skřečoň, kterou denně projede přes jedenáct tisíc aut, se nakonec bude připravovat. Ministerstvo dopravy přehodnotilo své rozhodnutí. A to poté, co se do boje vložili nejen zástupci Bohumína, ale také Moravskoslezského kraje, Havířova i regionální poslanci.
Bohumín nájemné podnikatelům, kteří museli zavřít, snižovat nebude, pomoc je teď na státu 12.11.2020

Bohumín nájemné podnikatelům, kteří museli zavřít, snižovat nebude, pomoc je teď na státu

Živnostníci v městských nebytových prostorech, kteří museli kvůli koronaviru znovu uzavřít své provozovny, se musí s žádostí o slevu z nájmu přednostně obrátit na Ministerstvo průmyslu a obchodu. Radní po jarní vlně epidemie, kdy podnikatelům odpustila dvouměsíční nájem, zvolila odlišnou strategii.
V Bohumíně se od března mění ceny za pronájem hrobů 9.11.2020

V Bohumíně se od března mění ceny za pronájem hrobů

Cena za pronájem hrobů se na hřbitovech v Bohumíně od 1. března příštího roku mírně zvýší. Poplatek se mění po šesti letech, a to o symbolických čtrnáct korun ročně za metr čtvereční. Lidé si ale za starou cenu mohou pronájem hrobu předplatit až do konce února, a to maximálně na deset let dopředu.
Žáci i učitelé krajských středních škol pomáhají v boji s covidem 8.11.2020

Žáci i učitelé krajských středních škol pomáhají v boji s covidem

V nemocnicích a sociálních zařízeních v kraji pomáhá pětistovka středoškoláků. A to nejen na základě Rozhodnutí o pracovní povinnosti za nouzového stavu, která vydal hejtman kraje Ivo Vondrák. Pracovat chodí také v rámci odborné výuky nebo jako dobrovolníci.
V bohumínské nemocnici testují na koronavirus nově i v sobotu 4.11.2020

V bohumínské nemocnici testují na koronavirus nově i v sobotu

Bohumínská městská nemocnice posílila provoz odběrového centra na koronavirus. Od tohoto týdne rozšířila dosavadní servis a přidala denně další tři a půl hodiny pro odběry. Nově přibude možnost otestovat se v pátek i o víkendu. Odběrový stan nově funguje od pondělí do soboty od 8 do 14:30 hodin.
Bohumínské pečovatelky vyzývají veřejnost, aby jim netajila koronavirové příznaky nebo karanténu 30.10.2020

Bohumínské pečovatelky vyzývají veřejnost, aby jim netajila koronavirové příznaky nebo karanténu

Bohumínské centrum sociálních služeb pomáhá nejzranitelnější skupině – seniorům. Stará se jim o nákupy, úklid či osobní hygienu přímo v domácnostech. V době koronavirové epidemie je proto nutné, aby co nejdříve dostalo informaci, že se rodinní příslušníci seniorů potýkají s koronavirovými příznaky.
Nemocnice v Bohumíně posiluje provoz odběrového místa na Covid-19 30.10.2020

Nemocnice v Bohumíně posiluje provoz odběrového místa na Covid-19

Bohumínská městská nemocnice vzhledem k aktuálnímu vývoji koronavirové epidemie posiluje provoz odběrového místa pro testy na Covid-19. Od 2. listopadu rozšiřuje službu ve všední dny a přidává páteční i sobotní provoz pro vybranou skupinu testovaných.
Domovům seniorů, nemocnici i sociálním zařízením můžete pomoci jako dobrovolník 26.10.2020

Domovům seniorů, nemocnici i sociálním zařízením můžete pomoci jako dobrovolník

Domovy seniorů, městská nemocnice i další organizace. V době covidové, kdy začínají chybět pracovníci vybraných profesí, uvítají dobrovolníky případně brigádníky. Veřejnou výzvu vyhlásila nemocnice, dobrovolníky poptává také bohumínský Domov Jistoty.
Minimálně do 9. listopadu Bohumín pozastavuje licitace bytů 24.10.2020

Minimálně do 9. listopadu Bohumín pozastavuje licitace bytů

Licitace městských bytů se minimálně do 9. listopadu v Bohumíně neuskuteční. Radniční odbor správy domů rozhodnutím reaguje na zpřísněná vládní protikoronavirová opatření.
V Bohumíně dokončili další várku zateplování domů za 17 milionů korun 22.10.2020

V Bohumíně dokončili další várku zateplování domů za 17 milionů korun

Hromadné opravy městských domů se už v Bohumíně zabydlely. Díky nim klesají náklady na bydlení a zlepšuje se jejich vzhled. Radnice se proto i letos pustila do zateplování dalších pěti cihláků za 17 milionů korun v samotném centru v okolí ZŠ Beneše. Po půl roce jsou hromadné rekonstrukce u konce.
Dialyzační středisko v Bohumíně je na pacienty s COVID 19 připraveno 20.10.2020

Dialyzační středisko v Bohumíně je na pacienty s COVID 19 připraveno

Dialyzační střediska Bohumín, Bruntál, Bílovec, Ostrava, Třinec a Český Těšín spadající do sítě B. Braun Avitum jsou připravena dialyzovat pacienty i s onemocněním Covid 19, uvedla zařízení. Péči o tyto pacienty zajišťuje důkladně proškolený zdravotnický personál.
Osamělým seniorům či lidem v karanténě v Bohumíně nakoupí úřednice 19.10.2020

Osamělým seniorům či lidem v karanténě v Bohumíně nakoupí úřednice

Radnice v Bohumíně opět nabízí možnost nákupu osamělým seniorům i lidem, kteří se kvůli koronaviru ocitli v karanténě a nemají nikoho blízkého, kdo by jim nakoupil. Ti mohou v pracovní dny od 8 do 13 hodin volat linku 731 130 729 a na zajištění nákupu základních potřeb se domluvit s úřednicemi.
Vodníci  z Bohumína dovezli školákům knihu o kapříku Metlíkovi 14.10.2020

Vodníci z Bohumína dovezli školákům knihu o kapříku Metlíkovi

Přes tři stovky čerstvých druháčků z Bohumína, Rychvaldu i Dolní Lutyně včera v úterý 13. října) dostaly od Místní akční skupiny Bohumínsko knihu Kapřík Metlík, aby si při domácí výuce mohli procvičovat čtení. Tu jim dovezli do tříd stylově dva vodníci městské kulturní agentury K3 Bohumín.
Licitace městských bytů pokračují i v době vládních omezení 14.10.2020

Licitace městských bytů pokračují i v době vládních omezení

Licitace městských bytů, které probíhají v pondělí a ve středu odpoledne v hlavní budově radnice, nejsou ani po vyhlášení nových vládních opatření přerušeny. Vztahuje se na ně výjimka pro zákaz shromažďování nad šest osob. Licitace jsou pouze přesunuty do velké zasedací místnosti v druhém podlaží.
Bohumín opět nabízí dohled nad dětmi pracujících rodičů 13.10.2020

Bohumín opět nabízí dohled nad dětmi pracujících rodičů

Bohumín myslí na pracující rodiče. Od středy 14. října, kdy vláda nařídila uzavření základních škol, zřizuje Bohumín dohled nad dětmi rodičů pracujících ve zdravotnictví, sociálních službách, složkách integrovaného záchranného systému i v městských organizacích. Nutné je dítě přihlásit den předem.
Radnice kvůli koronaviru upravuje úřední hodiny, po domluvě lze dorazit i mimo ně 13.10.2020

Radnice kvůli koronaviru upravuje úřední hodiny, po domluvě lze dorazit i mimo ně

Kvůli vládním koronavirovým opatřením musí bohumínská radnice upravit úřední hodiny. Od 12. do 25. října má otevřeno pouze v pondělky a středy (9-11, 14-17) a jen pět hodin denně. Klienti s rezervací či po telefonické domluvě mohou dorazit na radnici v Bohumíně i mimo stanovenou otevírací dobu.
Cesmína se snaží seniorům a jejich rodinám vyjít vstříc i v době zákazu návštěv 13.10.2020

Cesmína se snaží seniorům a jejich rodinám vyjít vstříc i v době zákazu návštěv

Klienti městského Domova seniorů Cesmína ve Starém Bohumíně znovu prožívají situaci jim dobře známou z jara letošního roku. Kvůli šíření koronaviru v Česku v zařízení platí už od konce minulého týdne preventivní zákaz návštěv.
Ve školách dnes startuje sada opatření kvůli koronaviru 12.10.2020

Ve školách dnes startuje sada opatření kvůli koronaviru

Dnes (12. října) vstupují v platnost nová opatření ve školách, přijatá kvůli šíření koronaviru. Například na druhém stupni základních škol startuje střídavá výuka po třídách. Opatření by měla platit minimálně od 12. do 25. října 2020.
V Bohumíně ruší do konce roku všechny velké kulturní akce 8.10.2020

V Bohumíně ruší do konce roku všechny velké kulturní akce

Oslavy Halloweena na konci října, rozsvěcování vánočních stromů v závěru listopadu, adventní koncerty a pravděpodobně i štědrovečerní ohňostroj v prosinci. O to vše letos přijdou Bohumíňáci i přespolní kvůli koronaviru. Radnice se je rozhodla kvůli stále se zpřísňujícím vládním opatřením zrušit.
Zavíráme, zamykáme. Hygienici nařídili uzavřít od pondělí domy dětí 1.10.2020

Zavíráme, zamykáme. Hygienici nařídili uzavřít od pondělí domy dětí

Je nám líto, od pondělí zavíráme. Musíme. Sdělení, které rozeslal bohumínský dům dětí a mládeže rodičům dětí, které navštěvují volnočasové kroužky Fontány. Uzavření od 5. do 18. října nařídila hygiena.
Koronavirus zařízl i Plaveckou soutěž měst, v níž Bohumín už deset let kraluje 10.9.2020

Koronavirus zařízl i Plaveckou soutěž měst, v níž Bohumín už deset let kraluje

Jednu akci za druhou letos likviduje koronavirová epidemie. Neunikla jí ani v Bohumíně populární Plavecká soutěž měst, která se měla konat 30. září. Hromadné akce se stávají možným ohniskem nákazy, a tak si od masového plavání dá Bohumín letos pauzu. Město tak chce chránit především děti a seniory.
Počet prvňáčků v Bohumíně mírně vzrostl, do lavic jich usedne 176 31.8.2020

Počet prvňáčků v Bohumíně mírně vzrostl, do lavic jich usedne 176

V úterý 1. září zahájí v Bohumíně svou novou životní etapu 176 prvňáčků. Premiérově usedne do lavic přípravné třídy i 15 dětí s odkladem povinné školní docházky. Bohumínské základky se před začátkem školního roku musely vypořádat s hygienickými požadavky v souvislosti s koronavirovou hrozbou.
Hygienici kontrolují dodržování přijatých mimořádných opatření 28.7.2020

Hygienici kontrolují dodržování přijatých mimořádných opatření

Moravskoslezští krajští hygienici kontrolují dodržování jimi vydaných mimořádných opatření, přijatých kvůli šíření koronaviru. V minulém týdnu, od 20. do 24. července, provedli dvanáct kontrol.
Podnikatelé, kteří museli v Bohumíně uzavřít kvůli koronaviru své provozovny, mohou ušetřit až 80 procent z nájmu 21.7.2020

Podnikatelé, kteří museli v Bohumíně uzavřít kvůli koronaviru své provozovny, mohou ušetřit až 80 procent z nájmu

Využít státního programu COVID Nájemné mohou také bohumínští podnikatelé, kteří museli kvůli koronaviru uzavřít své provozovny a stále platit nájem. Ministerstvo průmyslu a obchodu přispěje živnostníkům na komerční nájem 50 procent v případě, že jim ho pronajímatel o 30 procent snížil.
Pomozte v léčbě pozitivních pacientů, vyzývá krevní centrum 15.7.2020

Pomozte v léčbě pozitivních pacientů, vyzývá krevní centrum

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava hledá muže, kteří prodělali koronavirovou infekci a jsou ochotni darovat takzvanou rekonvalescentní plazmu. Mohou tak pomoci v léčbě dalších pacientů pozitivních na Covid-19.
Bohumínem bude o prázdninách jezdit cyklorikša 3.7.2020

Bohumínem bude o prázdninách jezdit cyklorikša

Senioři a zdravotně postižení lidé si mohou díky nové službě užít projížďky po Bohumíně. Město loni na podzim pořídilo cyklorikšu. Speciální dopravní prostředek teď vyráží do ostrého provozu. Na výlet mohou hendikepované a pohybově omezené osoby vzít jejich příbuzní. Půjčení je zdarma v CCS Bohumín.
Bohumín plánuje obnovit provoz městské půjčovny lodí 2.7.2020

Bohumín plánuje obnovit provoz městské půjčovny lodí

Pokud to epidemiologická situace a rozmary počasí nepřekazí, měl by se v Bohumíně příští středu (8. července) zprovoznit rezervační systém městské půjčovny lodí. První výletníci by se tak mohli kochat pohledem na meandry Odry už následující víkend 11. a 12. července.
Chytrá karanténa nefunguje, aquacentrum v Bohumíně ruší kvůli koronaviru zvýhodněné vstupné 29.6.2020

Chytrá karanténa nefunguje, aquacentrum v Bohumíně ruší kvůli koronaviru zvýhodněné vstupné

Zpřísňující vládní protikoronavirová opatření pro Karvinsko dopadají na městská zařízení v Bohumíně. Od úterý 30. června budou nově možné hromadné akce maximálně pro 100 lidí. Starosta Bohumína upozorňuje na fakt, že chytré trasování nefunguje. Ve městě je aktuálně sedm pozitivních případů.
Interna bohumínské nemocnice už zase naplno funguje 26.6.2020

Interna bohumínské nemocnice už zase naplno funguje

Po nucené dvoutýdenní koronavirové pauze je od dneška (pátku 26. června) opět v plném provozu interní oddělení v Bohumínské městské nemocnice. Po třech vlnách testování na onemocnění covid-19 jsou zaměstnanci i pacienti bohumínské interny negativní.
Bospor dohání koronavirové ztráty, láká na letní slevy i nové atrakce 24.6.2020

Bospor dohání koronavirové ztráty, láká na letní slevy i nové atrakce

Dopady koronavirové epidemie doléhají nejen na město samotné, ale také na jeho organizace. Nejsložitější situace je na Bosporu, který musel na dva měsíce uzavřít všechny služby. Aquacentrum se saunovým světem si cestu zpět k zákazníkům hledá pomalu. O prázdninách láká klienty na zvýhodněné vstupné.
Děti z vodáckého kroužku strávily víkend ve Štramberku 20.6.2020

Děti z vodáckého kroužku strávily víkend ve Štramberku

Škola v přírodě, závěrečný školní výlet, o to všechno letos děti kvůli koronaviru přišly. Stmelovací aktivity se jim snaží vynahradit volnočasové organizace. Malí vodáci z Bohumína, Orlové, Dolní Lutyně a Dětmarovic se vydali pod hlavičkou vodáckého spolku Posejdon na víkendový pobyt do Štramberku.
Rozšířená nabídka táborů letos pomůže zaplnit díru po Prázdninovém kolotoči 18.6.2020

Rozšířená nabídka táborů letos pomůže zaplnit díru po Prázdninovém kolotoči

Zatímco tradiční Prázdninový kolotoč se letos kvůli koronaviru neuskuteční, nabídka táborů bohumínských institucí letos posiluje. Přestože do konce školního roku zbývá jen pár dnů, rodiče mohou své potomky ještě stále přihlásit. Volno hlásí třeba sportovní příměstský nebo indiánský pobytový tábor.
Vodáckou sezónu brzdí koronavirus, ruší se odemykání meandrů Odry 16.6.2020

Vodáckou sezónu brzdí koronavirus, ruší se odemykání meandrů Odry

Nad vodáckou sezónou v Bohumíně, která každoročně startuje na konci června, se vznášejí otazníky. Cíl sjezdu Odry je na území Slezského vojvodství, které na koronavirové mapě svítí červeně. Ruší se proto tradiční odemykání meandrů Odry a rezervační systém městské půjčovny lodí je zatím mimo provoz.
Radnice v Bohumíně částečně obnovuje provoz odboru dopravy 13.6.2020

Radnice v Bohumíně částečně obnovuje provoz odboru dopravy

Po dvoutýdenní koronavirové uzavírce odboru dopravy v Bohumíně se v pondělí 15. června částečně obnoví provoz dopravní agendy. K dispozici bude zatím jen výdej nových řidičáků a značek z depozitu.
Klubové roušky v Bohumíně pomáhaly hned dvakrát 11.6.2020

Klubové roušky v Bohumíně pomáhaly hned dvakrát

Pět tisíc korun, které pomohou mimo jiné k zakoupení audioknih pro klienty domova seniorů Cesmína ve Starém Bohumíně. Sportovnímu klubu 1. SC Bohumín 98 se povedla dobročinná akce spojená s rouškami. Právě výtěžek z jejich prodeje podpoří babičky a dědečky.
Bohumínská nemocnice dočasně uzavírá internu 9.6.2020

Bohumínská nemocnice dočasně uzavírá internu

Městská nemocnice v Bohumíně uzavírá na dva týdny internu. Dvěma jejím lékařům a jedné sestřičce totiž vyšel včera večer pozitivní test na koronavirus. S největší pravděpodobností se nakazili od nově hospitalizovaného pacienta. Nemocnice přijala všechna potřebná opatření proti šíření nemoci.
Téměř polovina bohumínských školáků je už zpět v lavicích 8.6.2020

Téměř polovina bohumínských školáků je už zpět v lavicích

Do bohumínských základních škol se dnes vrátila další várka žáků. Ve třídách už tak jsou všechny ročníky, ze 1700 dětí školou povinných na výuku opět dochází necelých 800, tedy téměř polovina z nich. Obnovena je i výuka univerzity třetího věku pro seniory s tím, že promoce jsou přeloženy na září.
Platnost propadlých řidičáků se kvůli Covid-19 prodlužuje 8.6.2020

Platnost propadlých řidičáků se kvůli Covid-19 prodlužuje

Platnost pravidelného školení, profesní způsobilosti, průkazů profesní způsobilosti či řidičských průkazů, která skončila v době mezi 1. únorem 2020 a 31. srpnem 2020 se automaticky prodlužuje o sedm měsíců od data původního ukončení platnosti školení či daného dokladu.
Starosta Bohumína chce rychlou pomoc pro města 5.6.2020

Starosta Bohumína chce rychlou pomoc pro města

Vládní koronavirové úlevy připraví obce napříč Českem o miliardy. Například 21tisícový Bohumín kvůli nim přijde o 60 milionů korun. A to kvůli 20procentnímu poklesu příjmu ze sdílených daní, z nichž ročně získá 300 milionů korun. Starosta Bohumína Petr Vícha proto bojuje za rychlou náhradu pro obce.
Bohumín na dva týdny preventivně uzavírá odbor dopravy 29.5.2020

Bohumín na dva týdny preventivně uzavírá odbor dopravy

Z preventivních důvodů uzavírá bohumínská radnice na dva týdny odbor dopravy. Jedné z úřednic, jejíž příbuzný pracuje v dole Darkov a je nakažený koronavirem, dnes totiž vyšel pozitivní test na covid-19. Oba dva nemají žádné příznaky nemoci.
Divadelní představení se přesouvají na podzim, nahradí novou sezónu 29.5.2020

Divadelní představení se přesouvají na podzim, nahradí novou sezónu

Předplatitelé divadelních představení v Bohumíně o svou porci kultury nepřijdou. Budou si však kvůli koronavirové epidemii muset počkat na podzim. Městská agentura K3 Bohumín přesouvá termíny na druhou polovinu roku. Divadelní předplatné tedy není třeba rušit, nahradí novou sezónu.
Den dětí se v Bohumíně bude letos slavit v kině 27.5.2020

Den dětí se v Bohumíně bude letos slavit v kině

Koronavirová situace změnila i podobu oslav Dne dětí v Bohumíně. Namísto zábavného programu v Hobbyparku se rodiče s dětmi mohou těšit na promítání v kamenném kině za symbolickou cenu. Projekce animovaného snímku Frčíme potrvá celý víkend 30. a 31. května, vybírat lze z šesti termínů.
Bohumín podpoří protest měst i bez černého praporu 25.5.2020

Bohumín podpoří protest měst i bez černého praporu

Bohumín se v úterý 26. května připojí k protestu Svazu měst a obcí ČR. Ten kvůli vládním kompenzačním opatřením v souvislosti s koronavirem vyhlásil zítřek Černým dnem pro obce a kraje. Na radnicích a krajích by proto měly zavlát černé vlajky. Bohumín ale vyjádří podporu i bez černého praporu.
Po městských bytech je v Bohumíně po nucené koronavirové pauze velký hlad 22.5.2020

Po městských bytech je v Bohumíně po nucené koronavirové pauze velký hlad

V průměru deset zájemců na každý licitovaný byt, ceny přes sto korun za metr čtvereční. Tak dopadly ve středu 20. května po dvouměsíční koronavirové pauze licitace první šestice městských bytů. Aktuálně je k mání už přes osmdesát volných bytů.
Bohumínské aquacentrum prošlo generální očistou, v pondělí se zase otevře 22.5.2020

Bohumínské aquacentrum prošlo generální očistou, v pondělí se zase otevře

Aquacentrum v Bohumíně přivítá v pondělí 25. května po nucené koronavirové pauze první návštěvníky. Ti se mohou těšit na vypulírované bazény i další novinky, které jim zpříjemní pobyt v celém areálu. Uzavírku totiž aquacentrum využilo k vylepšení svého zázemí.
Testování dobrovolníků skončilo, data zpracovává zdravotní ústav 22.5.2020

Testování dobrovolníků skončilo, data zpracovává zdravotní ústav

Moravskoslezský kraj dnes (22. května) ukončil testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru. Cílem záměru bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním vzorku. Data nyní zpracovává Zdravotní ústav Ostrava, vyhodnocení bude k dispozici v následujících dnech.
Domov seniorů Cesmína i Bohumínská městská nemocnice se připojují k prodloužení zákazu návštěv 21.5.2020

Domov seniorů Cesmína i Bohumínská městská nemocnice se připojují k prodloužení zákazu návštěv

Bohumínská městská nemocnice i městský Domov seniorů Cesmína se připojují ke kroku Moravskoslezského kraje a prodlouží zákaz návštěv. Opatření navazují na nepříznivý vývoj epidemiologické situace v Dole Darkov, kde se potvrdil ve velkém výskyt nemoci Covid-19.
Do bohumínských škol se v pondělí vrátí zhruba polovina dětí z prvního stupně 21.5.2020

Do bohumínských škol se v pondělí vrátí zhruba polovina dětí z prvního stupně

Přibližně polovina všech dětí 1. stupně se 25. května vrátí do tříd bohumínských základních škol. Největší zájem je v malotřídkách v Záblatí a Starém Bohumíně, zhruba 80 procent. Velké školy až na výjimky hlásí předpokládanou účast 50 procent. Místní základky jsou na opětovný start výuky připraveny.
Autobusy v kraji se od pondělí vrátí k běžným jízdním řádům 21.5.2020

Autobusy v kraji se od pondělí vrátí k běžným jízdním řádům

S návratem dětí do školních lavic se také jízdní řády příměstských autobusů vracejí do doby „před koronavirem“. Od pondělí 25. května končí prázdninový provoz a autobusy budou jezdit bez omezení, která bylo nutné zavést v nouzovém stavu. Vlaky zůstávají v letním režimu.
Vítání občánků se přesouvá na červenec 15.5.2020

Vítání občánků se přesouvá na červenec

Kvůli pandemii koronaviru musela radnice v Bohumíně zrušit jarní vítání občánků. Nyní přichází s náhradním termínem pro děti, které se narodily od 7. prosince loňského roku do konce letošního dubna. Pokud bude mezi rodiči o slavnostní obřad zájem, uskuteční se na začátku července.
Severomoravské vodovody otevřely zákaznická centra a osobně opět odečítají stav vodoměrů 13.5.2020

Severomoravské vodovody otevřely zákaznická centra a osobně opět odečítají stav vodoměrů

Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK) se v souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření koronaviru vracejí k osobnímu odečítání vodoměrů. Od pondělí 11. května se otevřela i jejich zákaznická centra.
Nemohou tančit a vystupovat, píší místo toho dopisy izolovaným seniorům 12.5.2020

Nemohou tančit a vystupovat, píší místo toho dopisy izolovaným seniorům

Dojemná setkání na dálku zažívají senioři z Domova Cesmína v Bohumíně. Právě na tuto skupinu obyvatel dopadla omezení vlády velmi tvrdě. Návštěvy blízkých jsou pro ně už dva měsíce tabu tabu. Dětští tanečníci z bohumínského souboru Radost a Impuls proto začali psát seniorům vřelé dopisy.
Finanční úřad v Bohumíně se od pondělí 18. května otvírá klientům 12.5.2020

Finanční úřad v Bohumíně se od pondělí 18. května otvírá klientům

Přestože podání daňového přiznání je posunuto až do 1. července, řada Bohumíňáků by jej ráda odevzdala ještě před tímto termínem, popřípadě osobně vyřešila i další záležitosti. Nyní s uvolňováním opatření proto volají klienti po znovuotevření bohumínské pobočky. Ta se jim zpřístupní 18. května.
Bohumín otevře spolu se školami i mateřinky 11.5.2020

Bohumín otevře spolu se školami i mateřinky

Základní i mateřské školy v Bohumíně se s uvolňováním epidemiologických opatření proti koronaviru otevřou ve stejný den, a to v pondělí 25. května. Spolu s žáky 1. stupně se do školských budov vrátí za zvýšených hygienických podmínek i mladší děti. Rozhodli o tom dnes bohumínští radní.
Kulturní Salon Maryška otevírá, pokračuje ve výstavě zajímavých fotografií 11.5.2020

Kulturní Salon Maryška otevírá, pokračuje ve výstavě zajímavých fotografií

Do kulturního Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně se vrací život a zázemí nejen pro výstavy se těší na návštěvníky. Až do konce května zde můžete vidět výstavu zajímavých snímků první dámy bohumínské fotografie Ivety Mutinové.
V Bohumíně se od pondělka zase promítá, cvičí a začínají fungovat volnočasové kroužky 7.5.2020

V Bohumíně se od pondělka zase promítá, cvičí a začínají fungovat volnočasové kroužky

Městská sportoviště i kinosál v Bohumíně začnou po dvouměsíční koronavirové přestávce od pondělí 11. května opět fungovat. Po víkendu se otevře sportovní hala i kurty ve sportovním centru Bosporka. Cvičit se chystají i natěšení sportovci v tělocvičnách základních škol nebo v sokolovnách.
Komorním svatbám v době koronavirové odzvonilo, vláda uvolnila opatření 7.5.2020

Komorním svatbám v době koronavirové odzvonilo, vláda uvolnila opatření

Konec povinných komorních svateb v počtu maximálně do deseti lidí. Od 11. května se v Česku budou moci konat svatební obřady do 100 osob, rozhodla vláda. Snoubenci v průběhu obřadu nemusí mít roušku.
Bohumíňáci v městských bytech ušetřili 31 milionů za teplo a teplou vodu 6.5.2020

Bohumíňáci v městských bytech ušetřili 31 milionů za teplo a teplou vodu

Téměř čtyři tisíce bohumínských domácností v městských bytech ušetřilo vloni za teplo a teplou vodu. Vyplývá to z radničního vyúčtování služeb za loňský rok. To v minulých dnech dostali zdejší nájemníci. Přeplatky za celkem 31 milionů korun jim město vrátí v průběhu června.
Až do 25. května jezdí autobusy podle prázdninových jízdních řádů 5.5.2020

Až do 25. května jezdí autobusy podle prázdninových jízdních řádů

Žáci a studenti, kteří se v pondělí 11. května vrátí do školních lavic, by si měli včas promyslet způsob, jak se do školy dopraví. Pokud zvolí příměstské autobusy, měli by počítat s tím, že autobusové linky budou až do 25. května jezdit podle prázdninových jízdních řádů.
Závoj není in, na svatbách v době koronavirové frčí roušky 2.5.2020

Závoj není in, na svatbách v době koronavirové frčí roušky

Rouška perfektně sladěná s motýlkem i kapesníčkem v saku oddávajícího, komorní obřad s maximálně deseti osobami v síni. V Bohumíně svatby v době pandemie pojali stylově.
V Bohumíně se opět budou licitovat nájmy městských bytů 1.5.2020

V Bohumíně se opět budou licitovat nájmy městských bytů

Zájemci o bydlení v městských bytech v Bohumíně se už brzy dočkají. Město začíná připravovat prohlídky zrekonstruovaných bytů. K mání jich bude přibližně hned šedesát. Licitace nájemného by měly začít od středy 20. května. Termíny exkurzí začne radnice zveřejňovat od pondělí 4. května.
V Bohumíně se otevírá adventure golf i lezecká stěna 30.4.2020

V Bohumíně se otevírá adventure golf i lezecká stěna

Už v sobotu 2. května se pro veřejnost otevře areál oblíbeného adventure golfu v centru Bohumína u zdejšího aquacentra a Penzionu ve věži. Od pondělka 4. května se zpřístupní také nová boulderová lezecká stěna ve sportovním centru Bosporka v Nerudově ulici.
První skupina dobrovolníků zaplnila místa k testování za 3 minuty a 51 vteřin 30.4.2020

První skupina dobrovolníků zaplnila místa k testování za 3 minuty a 51 vteřin

3 minuty a 51 vteřin. Tolik času stačilo k naplnění první skupiny dobrovolníků v počtu jednoho tisíce zájemců k plošnému testování na koronavirus. Moravskoslezský kraj registraci spustil dnes (30. dubna) v pravé poledne.
Kates definitivně ruší koncert, vrací peníze za vstupenky 30.4.2020

Kates definitivně ruší koncert, vrací peníze za vstupenky

Poslední naděje padly. Taneční soubor Kates musí vzhledem k aktuálním opatřením zrušit sérii koncertů, které původně plánoval na březen. Zakoupené vstupenky je možné vrátit do 29. května.
Bohumínské školy a školky začínají zjišťovat zájem o dobrovolnou docházku 29.4.2020

Bohumínské školy a školky začínají zjišťovat zájem o dobrovolnou docházku

Výuka na prvním stupni ZŠ znova odstartuje 25. května, je však dobrovolná a záleží čistě na rozhodnutí rodičů, zda své potomky do školy pošlou. Bohumínské základky proto nyní začínají zjišťovat, jaký bude o docházku zájem. Podle počtu přihlášených žáků totiž musí připravit organizaci výuky.
Ve čtvrtek se otevřou zákaznická centra ČEZ Prodej v Moravskoslezském kraji 29.4.2020

Ve čtvrtek se otevřou zákaznická centra ČEZ Prodej v Moravskoslezském kraji

V návaznosti na uvolňování koronavirových opatření ČEZ postupně otevírá svá zákaznická centra. Ve čtvrtek 30. dubna se otevírají centra v Moravskoslezském kraji, konkrétně v Ostravě, Karviné, Opavě, Frýdku-Místku a Novém Jičíně, v provozu budou každý pracovní den od osmi hodin.
Přihlašování pěti tisíc dobrovolníků k testování kraj spustí 30. dubna v pravé poledne 28.4.2020

Přihlašování pěti tisíc dobrovolníků k testování kraj spustí 30. dubna v pravé poledne

Systém a webová aplikace, které umožní zhruba 5 tisícům dobrovolníků z Moravskoslezského kraje přihlásit se na plošné testování na koronavirus, jsou připraveny. Zkouška proběhla bez problémů. Elektronická aplikace se veřejnosti otevře ve čtvrtek 30. dubna ve 12 hodin.
Knihovna v Bohumíně už funguje, hned první den přišla stovka čtenářů 28.4.2020

Knihovna v Bohumíně už funguje, hned první den přišla stovka čtenářů

Netrpěliví knihomolové z Bohumína se dočkali. Od včerejška jsou v provozu všechny pobočky zdejší městské knihovny. Umožnila to vláda, která urychlila uvolňování opatření v souvislosti s šířením onemocnění covid-19. Hned první den zavítalo mezi knihovnice přes sto věrných čtenářů.
Oblečení a přezůvky dětí si rodiče mohou ze škol a školek po domluvě vyzvednout 28.4.2020

Oblečení a přezůvky dětí si rodiče mohou ze škol a školek po domluvě vyzvednout

S nečekaným uzavřením škol, mateřinek a družin vyvstal problém, co s hromadami svršků a přezůvek, které v polovině března zůstaly ležet v šatnách. Většina dětí se do vzdělávacích institucí vrátí až v září, kdy jim už mohou být malé. Rodiče se o osobní věci hlásí a zajímají se, jak se k nim dostat.
Kraj otestuje na koronavirus nejméně 5 tisíc dobrovolníků, včetně zájemců z Bohumína 27.4.2020

Kraj otestuje na koronavirus nejméně 5 tisíc dobrovolníků, včetně zájemců z Bohumína

Moravskoslezský kraj v tomto týdnu spustí plošné testování obyvatel na nový typ koronaviru. Začne v pátek 1. května. Během tří týdnů otestuje nejméně 5 tisíc lidí. Krajský úřad nyní ladí webovou aplikaci, kterou vytvořil pro objednávání dobrovolníků.
Nezapomínejme na dezinfekci rukou při vstupu do radnice i při odchodu z budovy 27.4.2020

Nezapomínejme na dezinfekci rukou při vstupu do radnice i při odchodu z budovy

Chráníte sebe i ostatní. Při vstupu do radničních budov v Bohumíně nezapomínejte na dezinfekci rukou a stejně si počínejte v okamžiku, kdy budovy opouštíte, připomíná úřad. Dávkovače s dezinfekcí jsou přímo u hlavních vstupů.
Hasiči v kraji přijali v době koronavirové na 7 tisíc telefonátů 25.4.2020

Hasiči v kraji přijali v době koronavirové na 7 tisíc telefonátů

Krajské operační středisko hasičů v Ostravě přijalo na tísňových linkách 112 a 150 do čtvrtka 23. dubna bezmála 7000 hovorů v souvislosti s nákazou Covidem-19.
Strana: 1 2 

Počet nalezených záznamů: 199

    Městský úřad