Město Bohumín

Odpady - archiv

Chovám se ekologicky, přidáte se? 4.12.2020

Chovám se ekologicky, přidáte se?

V Bohumíně odstartovala osvětová kampaň Chovám se ekologicky. Každý domkař, který se do ní zapojí, může získat zdarma speciální nádobu na rostlinný odpad a pětisetkorunovou slevu na její vývoz.
Elektronický systém evidence přepravy nebezpečných odpadů (SEPNO) 20.2.2018

Elektronický systém evidence přepravy nebezpečných odpadů (SEPNO)

Ohlašování přepravy nebezpečných odpadů bude v souladu s § 40 zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech, realizováno elektronickou formou a to v samostatném modulu systému ISPOP (Integrovaný systém plnění ohlašovacích povinností) zvaném SEPNO.
Plán odpadového hospodářství města Bohumína 2.11.2017

Plán odpadového hospodářství města Bohumína

Povinnost zpracovat Plán odpadového hospodářství obce (dále jen POH) ukládá zákon č.185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon o odpadech).
Bohumín se připravuje na konec skládkování 23.6.2017

Bohumín se připravuje na konec skládkování

Lepší třídění odpadu na sídlištích, zvýšení odvozu trávy a listí od domkařů a větší ochrana kapacity bohumínské skládky. To jsou hlavní body sedmiletého plánu odpadového hospodářství Bohumína. Zastupitelstvo města tento dokument schválilo 12. června 2017.
Bohumínští vloni výrazně ulevili životnímu prostředí 22.6.2015

Bohumínští vloni výrazně ulevili životnímu prostředí

Bohumínští myslí na životní prostředí. Občané vloni odevzdali k recyklaci 1 226 televizí, 343 monitorů a přes 9 tun drobného elektra. Vyplývá to z ročního environmentálního vyúčtování neziskové společnosti ASEKOL spojeného s udělením certifikátu.
DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří 12.10.2014

DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří

DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří je název nového vzdělávacího programu, který se zaměřuje na problematiku odpadní vody. Čistírny odpadních vod jí každoročně zpracují desítky milionů m3.
Třídění odpadů pro živnostníky 15.10.2012

Třídění odpadů pro živnostníky

Za symbolickou roční platbu 300 korun bez DPH město Bohumín nabízí živnostníkům možnost využívat pro svou činnost kontejnery na papír, plasty a sklo a zapojit se tak do systému třídění ve městě.
Nakládání s autovraky 1.2.2008

Nakládání s autovraky

Každý, kdo se zbavuje autovraku, je povinen autovrak předat pouze osobám, které jsou provozovateli zařízení ke sběru, výkupu, zpracování nebo odstraňování autovraků.
Strana: 1

Počet nalezených záznamů: 8

    Městský úřad