Město Bohumín

Lidé se zdravotním postižením

V této sekci naleznete užitečné informace určené pro osoby se zdravotním postižením a osoby, které o ně pečují. Zejména aktuální výčet sociálních a návazných služeb a další možnosti pomoci. Dále praktickou příručku plnou rad a informací pro osoby, které budou pečovat anebo už pečují o někoho ze svých příbuzných či blízkých.

 

Jste osobou pečující?

 

Hledáte pomoc? Zde naleznete výčet sociálních a návazných služeb pro osoby se zdravotním postižením.

 

Potřebujete poradit?

Komplexní poradenství Vám poskytnou sociální pracovnice na městském úřadě

 

Lidé se zdravotním postižením

Další možnosti pomoci

Další možnosti pomoci

Zde naleznete další potřebné informace, rady a typy, jak zajistit potřeby osob se zdravotním postižením a zároveň tak částečně ulehčit i pečujícím osobám.
Podpora péče v domácím prostředí

Podpora péče v domácím prostředí

Je přirozené, že nejen senioři, ale i lidé se zdravotním omezením chtějí bydlet doma, ať již sami, nebo se svými blízkými. Existují služby, které dokáží osoby se zdravotním postižením podpořit svou nabídkou a svými aktivitami a zároveň tak částečně ulehčit i pečujícím osobám.
Pomoc v sociálním pobytovém zařízení

Pomoc v sociálním pobytovém zařízení

Pobytová zařízení nabízí zázemí a odbornou pomoc osobám, které již nemají možnost setrvat v rodinném prostředí z důvodu absence pečující osoby či míry svého postižení. I tyto služby však poskytují kvalitní péči na principech individuálního přístupu ke každému klientovi.
Strana: 1

Počet nalezených záznamů: 3

    Městský úřad