Město Bohumín

Lidé se zdravotním postižením

V této sekci naleznete užitečné informace určené pro osoby se zdravotním postižením a osoby, které o ně pečují. Zejména aktuální výčet sociálních a návazných služeb a další možnosti pomoci. Dále praktickou příručku plnou rad a informací pro osoby, které budou pečovat anebo už pečují o někoho ze svých příbuzných či blízkých.

 

Jste osobou pečující?

 

Hledáte pomoc? Zde naleznete výčet sociálních a návazných služeb pro osoby se zdravotním postižením.

 

Potřebujete poradit?

Komplexní poradenství Vám poskytnou sociální pracovnice na městském úřadě

 

Lidé se zdravotním postižením

Pomoc v sociálním pobytovém zařízení

Pomoc v sociálním pobytovém zařízení

Pobytová zařízení nabízí zázemí a odbornou pomoc osobám, které již nemají možnost setrvat v rodinném prostředí z důvodu absence pečující osoby či míry svého postižení. I tyto služby však poskytují kvalitní péči na principech individuálního přístupu ke každému klientovi.
Další možnosti pomoci

Další možnosti pomoci

Zde naleznete další potřebné informace, rady a typy, jak zajistit potřeby osob se zdravotním postižením a zároveň tak částečně ulehčit i pečujícím osobám.
Podpora péče v domácím prostředí

Podpora péče v domácím prostředí

Je přirozené, že nejen senioři, ale i lidé se zdravotním omezením chtějí bydlet doma, ať již sami, nebo se svými blízkými. Existují služby, které dokáží osoby se zdravotním postižením podpořit svou nabídkou a svými aktivitami a zároveň tak částečně ulehčit i pečujícím osobám.
Strana: 1

Počet nalezených záznamů: 3

    Městský úřad