Město Bohumín

Aktuality

Sledujeme: Komunální volby skončily, komise sčítají hlasy 24.9.2022

Sledujeme: Komunální volby skončily, komise sčítají hlasy

Skončily komunální volby, Bohumíňáci si vybrali 23 nových zastupitelů města. V sobotu (24. září) ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti, probíhá sčítání hlasů. V 15:20 dorazily výsledky z prvního okrsku, nejrychleji sečetli hlasy v okrsku číslo 3 v Pudlově.
Komunální volby Bohumín 2022, sledujeme průběžnou volební účast 24.9.2022

Komunální volby Bohumín 2022, sledujeme průběžnou volební účast

Začaly komunální volby. V Bohumíně je 19 volebních okrsků. V pátek probíhá hlasování od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin. Vývoj volební účasti průběžně sledujeme.
Vicemistři světa v jazz dance jsou z Bohumína, junioři Radosti váleli v Makedonii 24.9.2022

Vicemistři světa v jazz dance jsou z Bohumína, junioři Radosti váleli v Makedonii

Neuvěřitelná energie, dokonalý pohyb, nápaditá choreografie. Junioři bohumínského tanečního souboru Radost a Impuls bodovali na mistrovství světa v jazz dance v Makedonii. Ze šampionátu, který se konal v hlavním městě Skopje, přivezli titul vicemistr světa.
Dogdancing i workshop vzdušné akrobacie pro děti, psí útulek láká na den otevřených dveří 23.9.2022

Dogdancing i workshop vzdušné akrobacie pro děti, psí útulek láká na den otevřených dveří

Prohlídka útulku, dogdancing s bývalým útuláčkem, malování na obličej, workshop vzdušné taneční akrobacie pro děti, občerstvení. Psí útulek v areálu bývalých kasáren v Šunychlu (ul. Větrná) pořádá podzimní den otevřených dveří, v neděli 2. října od 10 do 17 hodin.
Telefonování za jízdy, špatný stav auta, rychlá jízda, nejčastější přestupky řidičů 23.9.2022

Telefonování za jízdy, špatný stav auta, rychlá jízda, nejčastější přestupky řidičů

Pokuty za více než 280 tisíc korun rozdali policisté v Moravskoslezském kraji minulý týden v pátek a tuto středu při dopravně bezpečnostní akci. Kontrolovali, zda se řidiči plně věnují řízení. Zaměřili se na více než 3 tisíce vozidel, zjistili celkem 571 přestupků.
Železniční modeláři pořádají „stromečkobraní“, můžete pomoci s výrobou dekorací 22.9.2022

Železniční modeláři pořádají „stromečkobraní“, můžete pomoci s výrobou dekorací

Modeláři pokračují v Bohumíně s výstavbou „vláčkárny“ s modelem železnice a stovkou modelů vlaků. Herna pro celou rodinu bude svým pojetím v Česku ojedinělou. Spolek chystá workshop pro ty, kteří by chtěli pomoci s výrobou dekorací pro krajinu.
Administrativní část Domova Jistoty se zabydlela v novém 22.9.2022

Administrativní část Domova Jistoty se zabydlela v novém

Administrativní část bohumínského Domova Jistoty se přesouvá do nové zrekonstruované budovy. Původní objekt, kde měla krajská organizace kanceláře, využije Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje.
Říjen začne Pod Zeleným dubem hvězdně, do Starého Bohumína zavítá Peter Lipa 21.9.2022

Říjen začne Pod Zeleným dubem hvězdně, do Starého Bohumína zavítá Peter Lipa

Legendární československý jazzový zpěvák Peter Lipa zavítá do Starého Bohumína. Na koncertě ve společenském sále hotelu Pod Zeleným dubem ho doprovodí kapela BBC Borise Urbánka.
Bohumín rezervoval dětem místa pro léčebný pobyt v Metylovicích 20.9.2022

Bohumín rezervoval dětem místa pro léčebný pobyt v Metylovicích

Bohumín pokračuje v programu léčebných pobytů dětí k posílení jejich imunity. V sanatoriu v Metylovicích je pro mladé Bohumíňáky, u nichž pobyt indikuje dětský lékař, rezervován termín od 31. ledna do 28. února 2023.
Přes třicet let nevyužívaný komín půjde k zemi, dlouhána rozeberou po částech 19.9.2022

Přes třicet let nevyužívaný komín půjde k zemi, dlouhána rozeberou po částech

Osmdesát metrů vysoký komín z železobetonových dílců v areálu společnosti Rockwool ve Skřečoni půjde k zemi. Firma pokračuje v revitalizaci areálu továrny a likviduje staré a nefunkční stavby. Bourací práce na komínu začínají 19. září.

Starší než týden

Radibudky jsou zpět, sestavte si s dětmi originální budku pro sýkorky 18.9.2022

Radibudky jsou zpět, sestavte si s dětmi originální budku pro sýkorky

Přemýšlíte nad programem pro děti na podzim? Zkuste Radibudky, originální kreativní dílnu, ve které si spolu a vlastnoručně z předem připravených dílů smontujete budku pro sýkorky.
Bospor si chce udobřit fotbalové fanoušky 16.9.2022

Bospor si chce udobřit fotbalové fanoušky

Poslední divizní vystoupení fotbalistů Bosporu na hřišti v Novém Jičíně se nepovedlo, a tak mužstvo kouče Martina Špičky by si rádo udobřilo fanoušky. Ideální příležitost předvést kvalitní výkon budou mít Bohumíňáci v neděli od 15.30 hodin, kdy za parkem hostí Beskyd Frenštát pod Radhoštěm.
Odstávka energie omezí provoz nemocnice 16.9.2022

Odstávka energie omezí provoz nemocnice

Plánovaná odstávka elektrické energie v úterý 20. a ve čtvrtek 22. září zásadním způsobem ovlivní provoz Bohumínské městské nemocnice. Bohužel se nepodařilo dohodnout přesunutí plánovaného přerušení dodávky elektřiny do odpoledních hodin.
Taneční soubor Kates zahájil novou sezónu, tančit v něm může prakticky každý 16.9.2022

Taneční soubor Kates zahájil novou sezónu, tančit v něm může prakticky každý

Taneční soubor Kates zahájil novou sezónu. Jako první se v tanečním sále domu dětí a mládeže setkaly „bejbinky“ neboli skupina Kates Baby s dětmi ve věku do pěti let. Den poté přidali první taneční kroky nové sezóny členky a členové skupin Mini, Teeny a Juniorky.
PŘEDVOLEBNÍ DEBATA s lídry už dnes odpoledne v přímém přenosu 15.9.2022

PŘEDVOLEBNÍ DEBATA s lídry už dnes odpoledne v přímém přenosu

Už dnes odpoledne (15. září) se lídři šesti v Bohumíně kandidujících stran, hnutí a koalic sejdou v předvolební debatě ke komunálním volbám. Přenos od 17 hodin uvede TIK Bohumín a můžete ho sledovat také na internetu.
Půjčovna lodí u Vrbického jezera kvůli špatnému počasí tento víkend neotevře 15.9.2022

Půjčovna lodí u Vrbického jezera kvůli špatnému počasí tento víkend neotevře

Půjčovna loděk a šlapadel na Vrbickém jezeře se o nastávajícím víkendu (16. – 18. září) neotevře. Důvodem je nepříznivá předpověď počasí. Nemusí to znamenat tečku za celou sezonou. Pokud by dorazilo babí léto, půjčovna ještě v září může znovu otevřít.
Projekty MAP III. zlepší spolupráci škol 14.9.2022

Projekty MAP III. zlepší spolupráci škol

Projekt Lepší KLIMA pro Bohumínsko III aktuálně realizuje Místní akční skupina Bohumínsko. Jde o navazující projekt místního akčního plánu rozvoje vzdělávání v rámci MAP I a MAP II určený pro ORP Bohumín.
Cocker, Turner, Cher i Špinarová, jejich hity v Bohumíně zahraje Cross Orchestra 14.9.2022

Cocker, Turner, Cher i Špinarová, jejich hity v Bohumíně zahraje Cross Orchestra

Třináct profesionálních hudebníků, třináct učitelů ze základních uměleckých škol s bohatou koncertní praxí. Největší pop-rocková kapela na Ostravsku vystoupí v Bohumíně. Koncert Cross Orchestra uvádí spolek Oderberg v sále hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně v úterý 20. září od 19 hodin.
Třetí Skřečoňský festival nabídne hard rock, folk i melodickou hudbu 13.9.2022

Třetí Skřečoňský festival nabídne hard rock, folk i melodickou hudbu

Hard rock, folk i melodická hudba. Takové je letošní menu Skřečoňského festivalu z produkce spolku Město Bohů. Do zahrady hasičů SDH Skřečoň se za ním vydejte v sobotu 17. září, začátek je od 15:30 hodin.
Bohumín připravil exkurzi města pro méně pohyblivé seniory 12.9.2022

Bohumín připravil exkurzi města pro méně pohyblivé seniory

Třicítka seniorů měla v pondělí (12. září) možnost prohlédnout si proměny Bohumína díky okružní jízdě speciálně upraveným autobusem pro vozíčkáře. Pro klienty Centra sociálních služeb a místních domovů pro seniory ji už tradičně uspořádala radnice. Role průvodce se ujal starosta města Petr Vícha.
Lídři všech kandidujících stran se setkají v předvolební televizní debatě 12.9.2022

Lídři všech kandidujících stran se setkají v předvolební televizní debatě

23 nových zastupitelů Bohumína si vybereme v komunálních volbách. O hlasy usiluje šest politických stran, hnutí a koalic. Jejich lídři se potkají na jednom místě, v předvolební televizní debatě ve čtvrtek 15. září od 17 hodin.
Starobohumínskou pouť oživily Krojovanky z Maryšky, přišly v krojích 12.9.2022

Starobohumínskou pouť oživily Krojovanky z Maryšky, přišly v krojích

Víkend patřil ve Starém Bohumíně pouti, která nabídla kolotoč, stánky a hlavně tradiční poutní mši. Slavnostní ráz bohoslužbě dodaly členky klubu Krojovanek ze spolku Maryška, které přišly ve vlastnoručně ušitých bohumínských krojích.
Vzhůru za zážitky a poznáním, Univerzita třetího věku má ještě volná místa 11.9.2022

Vzhůru za zážitky a poznáním, Univerzita třetího věku má ještě volná místa

Univerzita třetího věku nabízí dvouletý cyklus plný nových informací, zábavy, výletů a zajímavých kurzů. Zájemci starší 55 let se stále ještě můžou přihlásit do nového ročníku, termín je do konce září. Bohumín svým seniorům na studium finančně přispívá.
Denisa Turková v Instanbulu, startovala na mistrovství světa v silovém trojboji 10.9.2022

Denisa Turková v Instanbulu, startovala na mistrovství světa v silovém trojboji

Letos 19letá závodnice TJ Viktorie Bohumín Denisa Turková startovala na Mistrovství světa v silovém trojboji dorostenců a juniorů federace IPF. Konalo se koncem srpna v tureckém Instanbulu. Denisa závodí v barvách Bohumína a Dolní Lutyně.
Volnočasové kroužky se úspěšně plní, některé ještě hlásí volná místa 8.9.2022

Volnočasové kroužky se úspěšně plní, některé ještě hlásí volná místa

Mnohé hlásí plný stav. Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín si pro školní rok 2022/2023 připravil více jak 70 volnočasových kroužků. Volná místa jsou stále ještě k mání, registrace probíhá na portálu www.ddmbohumin.cz.
Centrum rodiny Bobeš slaví narozeniny, zve na den otevřených dveří 7.9.2022

Centrum rodiny Bobeš slaví narozeniny, zve na den otevřených dveří

Bobeš slaví narozeniny. Centrum rodiny při té příležitosti pořádá den otevřených dveří. Do herny v Nerudově ulici se vydejte ve středu 14. září od 9 do 12 hodin, vstup je zdarma. Přibližně v 10 hodin čeká na děti a jejich rodiče sladké překvapení.
Flétna, kytara, smyčcové nástroje a taky tanec nebo dramatika, ZUŠ nabírá školáky 6.9.2022

Flétna, kytara, smyčcové nástroje a taky tanec nebo dramatika, ZUŠ nabírá školáky

Talent má šanci. Základní umělecká škola Bohumín stále ještě přijímá žáky pro školní rok 2022/2023. Volná místa jsou v oboru hudebním, výtvarném, tanečním i literárně-dramatickém.
Po prázdninách jede naplno Fara dokořán, chystá například víkendový pobyt 5.9.2022

Po prázdninách jede naplno Fara dokořán, chystá například víkendový pobyt

Po prázdninách jede znovu naplno projekt Fara dokořán, za kterým stojí bohumínská farnost Slezské církve evangelické augsburského vyznání. O plánech informoval místní farář Roman Brzezina. Farnost pořádá například víkendový pobyt pro všechny generace 21. až 23. října v Písku u Jablunkova.
Sezónu na jezeře ukončil plavecký Kalich Cup 3.9.2022

Sezónu na jezeře ukončil plavecký Kalich Cup

Závod v dálkovém plavání na Kališově jezeře pořádal poslední srpnovou sobotu Plavecký klub Bohumín. Třetí ročník soutěže, která vznikla jako reakce na koronavirovou dobu, letos nabídl dvě délky trati. Zatímco zkušenější borce čekalo 3 800 metrů, ti amatérští museli pokořit poloviční vzdálenost.
V neděli za fotbalem, Bospor hostí divizního lídra 2.9.2022

V neděli za fotbalem, Bospor hostí divizního lídra

Fotbalová divize F vstupuje do druhé třetiny podzimu a zatím to vypadá, že soutěž bude tentokrát extrémně vyrovnaná. Tým Bosporu je v tabulce aktuálně šestý. Na první příčce se usadilo Valašské Meziříčí, a právě tabulkový lídr se první zářijovou neděli představí za parkem v duelu 5. kola.
Pro svatební ano si nevěsta s ženichem dojeli na cyklorikši 2.9.2022

Pro svatební ano si nevěsta s ženichem dojeli na cyklorikši

Cyklorikša jako svatební kočár. Tříkolku, která slouží nejen seniorům k výletům, si vybrali snoubenci z Bohumína. Cyklorikša má „stáj“ v městském centru sociálních služeb, kde si ji mohou zájemci bezplatně zapůjčit k výletům a vzít na projížďku seniory či jiné méně pohyblivé osoby.
S modelem československého větroně dosáhli na mistrovský titul 31.8.2022

S modelem československého větroně dosáhli na mistrovský titul

S modelem větroně Žehrovice II, postaveného podle více než 70 let starého plánu, získali titul mistra republiky. Na republikovém šampionátu historických modelů letadel bodoval tým ve složení Roman Fousek (Kladensko) a Marek Sobaniec (Bohumín a Dolní Lutyně).
Při havárii osobního auta na dálničním sjezdu se zranili dva lidé 30.8.2022

Při havárii osobního auta na dálničním sjezdu se zranili dva lidé

Dvě osoby se dnes ráno (30. srpna) zranily při havárii osobního automobilu na dálničním sjezdu v Bohumíně, stalo se krátce před osmou hodinou ráno. K zásahu vzlétl vrtulník a vyjela pozemní posádka záchranky z Orlové.
Starší žačky vezou stříbro z mezinárodního turnaje v házené 30.8.2022

Starší žačky vezou stříbro z mezinárodního turnaje v házené

Bohumínská házená v průběhu tří dnů ukazovala své kvality na mezinárodním turnaji v Prešově. Mladší a starší žačky plus mladší dorostenky bojovaly za Českou republiku, na akci byly jedinými zástupkyněmi Česka.
Taneční tečku za prázdninami udělá Záblatská noc s kapelou Rufus 30.8.2022

Taneční tečku za prázdninami udělá Záblatská noc s kapelou Rufus

Tečkou za letními prázdninami v Záblatí bude večer plný zábavy, tance a dobré muziky v podání kapely Rufus. „Záblatskou noc“ pořádá FK Slovan Záblatí v sobotu 3. září od 19 hodin v areálu sokolovny v Záblatí. Vstupné je 100 korun.
Atletika uvítá děti a mládež, pořádá náborové dny 30.8.2022

Atletika uvítá děti a mládež, pořádá náborové dny

Atletika vítá děti a mládež. Už dnes (úterý 30. srpna) a pak ještě v pondělí 5. září pořádá Atletický klub Bohumín náborové dny pro nové zájemce. Nábor proběhne po oba dny od 16 do 17 hodin na stadionu při základní škole ČSA.
Turisté a cyklisté se vydají Za krásami podzimu Bohumína a okolí 29.8.2022

Turisté a cyklisté se vydají Za krásami podzimu Bohumína a okolí

Vydejte se po svých, na kole nebo s kočárkem Za krásami podzimu. Na 46. ročník cyklojízdy a turistického pochodu Bohumínskem a jeho okolím zve Klub českých turistů, odbor Tramp Bohumín. Akce se uskuteční v sobotu 10. září 2022.
Bohumínská Drátovna dodá lana pro remorkéry v Suezském průplavu 27.8.2022

Bohumínská Drátovna dodá lana pro remorkéry v Suezském průplavu

Úspěch ve veřejném tendru zaznamenala ŽDB Drátovna a.s., která prostřednictvím belgického partnera, firmy Eurocable, dodá šestipramenná lana s drátěnou duší určené pro remorkéry v Suezském průplavu.

Starší než měsíc

Zákaz koupání ve Vrbickém jezeře dál platí, množství sinic ve vodě je stále vysoké 26.8.2022

Zákaz koupání ve Vrbickém jezeře dál platí, množství sinic ve vodě je stále vysoké

Krajští hygienici kvůli sinicím provedli zkraje týdne mimořádný odběr vzorků vody z Vrbického jezera v Bohumíně-Vrbici. Od posledních rozborů zde došlo sice ke zlepšení, ale není takové, aby hygienici mohli odvolat stále platný zákaz koupání.
Od baletu až po show dance, Radost a Impuls pořádá nábor nových členů 26.8.2022

Od baletu až po show dance, Radost a Impuls pořádá nábor nových členů

Neposedné, energické, hyperaktivní, tance chtivé bytosti láká do svých řad úspěšný taneční soubor Radost a Impuls. Nábor nových členů pořádá v pondělí 5. a úterý 6. září. Po oba dny od 16:00 hodin děti ve věku 4 až 7 let, od 17:00 děti starší 8 let.
Dny rodin 2022 nabídnou vstupy zdarma do tří zajímavých míst regionu 25.8.2022

Dny rodin 2022 nabídnou vstupy zdarma do tří zajímavých míst regionu

Vezměte děti a navštivte s nimi v září zdarma zajímavá místa našeho kraje. Centrum psychologické pomoci a Moravskoslezský kraj pořádají Dny rodin 2022. Zábavný program pro děti i dospělé bude zajištěn vždy od 13 do 17 hodin.
Boulder stěna, orientační běh i opékání buřtů a jablek, dobrodružný příměšťák děti baví 24.8.2022

Boulder stěna, orientační běh i opékání buřtů a jablek, dobrodružný příměšťák děti baví

Týden plný dobrodružství prožívá 17 dětí, které se přihlásily do dobrodružného příměstského tábora sportovní haly Bosporka a tamního lezeckého kroužku.
Základní škola u železáren má komplet opravenou střechu 24.8.2022

Základní škola u železáren má komplet opravenou střechu

Základní škola v Bezručově ulici u železáren má komplet novou střechu. Město druhou fází dokončilo její obnovu, letos za 2 miliony 800 tisíc korun.
Žádosti o příspěvek na dítě přijímá bohumínský úřad na dvou kontaktních místech 22.8.2022

Žádosti o příspěvek na dítě přijímá bohumínský úřad na dvou kontaktních místech

Rodiny, jejichž příjem v minulém roce nepřesáhl milion korun hrubého, mohou i nadále žádat o příspěvek 5 tisíc korun na každé nezletilé dítě. Na bohumínském úřadu jim budou tento týden k dispozici dvě kontaktní místa Czech Pointu.
Pozor na neoficiální stránky s elektronickými dálničními známkami 21.8.2022

Pozor na neoficiální stránky s elektronickými dálničními známkami

Na českém internetu se objevily další webové stránky prodávající elektronickou dálniční známku se zcela zbytečným poplatkem. Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) a státní podnik CENDIS proto řidiče varují před nákupem na těchto neoficiálních webech.
V září startuje druhá vlna mimořádné oddlužovací akce Milostivé léto 20.8.2022

V září startuje druhá vlna mimořádné oddlužovací akce Milostivé léto

Lidé, kteří uvízli v dluhových pastech, budou mít opět díky Milostivému létu II, možnost splatit pouze jistinu, tedy původní dluh, a jednorázový poplatek exekutorovi. Veškeré úroky, poplatky advokátům či penále, které mnohdy mnohonásobně převyšují výši původního dluhu, jim budou odpuštěny.
Nedělní fotbalové překvapení za parkem! Kdo dříve přijde … 19.8.2022

Nedělní fotbalové překvapení za parkem! Kdo dříve přijde …

Fanouškům se v neděli vyplatí přijít na fotbalové divizní derby bohumínského Bosporu s Havířovem včas. Prvních třicet diváků na každé z obou otevřených bran obdrží totiž od vedení klubu malý dárek k platné vstupence, kterým bude aktuální plakát A mužstva.
Příroda, zahrada, koně a poníci, Fontána posiluje nabídku přírodovědných kroužků 19.8.2022

Příroda, zahrada, koně a poníci, Fontána posiluje nabídku přírodovědných kroužků

Fontána posiluje nabídku přírodovědných kroužků. V nabídce pro nový školní rok je program nejen pro malé přírodovědce či voltiž pro zájemce o cvičení na koni. Podobně jako do všech dalších zájmových kroužků probíhá i v tomto případě registrace zejména on-line na www.ddmbohumin.cz.
Hygienici vydali zákaz koupání ve Vrbickém jezeře 18.8.2022

Hygienici vydali zákaz koupání ve Vrbickém jezeře

Krajská hygienická stanice dnes (ve čtvrtek 18. srpna) vydala dočasný zákaz koupání ve Vrbickém jezeře. Tento zákaz platí do odvolání, důvodem je přemnožení sinic.
Dobrovolní hasiči fungují ve Starém Bohumíně 150 let, narozeniny oslaví programem v parku 18.8.2022

Dobrovolní hasiči fungují ve Starém Bohumíně 150 let, narozeniny oslaví programem v parku

Historická i současná technika, ukázky práce hasičů, skákací hrad pro děti. Sbor dobrovolných hasičů Starý Bohumín slaví 150 let od svého založení a velkou narozeninovou party chystá v hobbyparku v Bohumíně v sobotu 27. srpna odpoledne.
Nadúroda žaludů poškozuje větve dubů, včetně těch zdravých 18.8.2022

Nadúroda žaludů poškozuje větve dubů, včetně těch zdravých

Duby letos prožívají semenný rok, v podmínkách na Bohumínsku se opakuje zhruba co čtyři léta. Projevuje se nadměrnou úrodou žaludů, kdy těžké plody neúměrně zatěžují větve.
Město prodá v licitacích dalších 10 pozemků v lokalitě P. Cingra 17.8.2022

Město prodá v licitacích dalších 10 pozemků v lokalitě P. Cingra

Město nabídne zájemcům o rodinné bydlení v Bohumíně dalších 10 pozemků v lokalitě P. Cingra. Parcely o velikosti od 717 do 1 254 m2 se budou na radnici licitovat v úterý 23. a ve středu 24. srpna.
Plánujete cestu na dopravní úřad? Závada odstavila registr evidence vozidel 17.8.2022

Plánujete cestu na dopravní úřad? Závada odstavila registr evidence vozidel

Závada na centrálním registru vozidel dnes (středa 17. srpna) odstavila registr evidence vozidel, cestu na úřad raději odložte na jiný den. Porucha je celorepubliková a zatím není zřejmé, kdy bude odstraněna. Registr řidičů funguje bez potíží.
Oprava věže kostela ve Starém Bohumíně začne letos 17.8.2022

Oprava věže kostela ve Starém Bohumíně začne letos

Oprava fasády věže kostela Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně začne ještě letos. Kolem místního nejstaršího duchovního stánku dělníci postaví lešení, aby odstranili zvětralé a jinak poškozené části omítky věže.
Fotbalový Bospor zkusí po čtyřech letech zaskočit Hlučín 16.8.2022

Fotbalový Bospor zkusí po čtyřech letech zaskočit Hlučín

Atraktivní duel úvodního kola domácího poháru MOL Cupu čeká ve středu 17. srpna fotbalisty Bosporu. Do areálu Pavla Srnička dorazí třetiligový Hlučín. Duel začíná v 17 hodin.
Taneční a swingová hudba 30. a 40. let minulého století Pod Zeleným dubem 16.8.2022

Taneční a swingová hudba 30. a 40. let minulého století Pod Zeleným dubem

Taneční a swingová hudba 30. a 40. let 20. století v autentickém podání špičkového pražského orchestru zazní sálem secesního společenského domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Koncert, s podporou města Bohumín, proběhne v úterý 6. září od 19 hodin.
Dobrodruh v přírodě, železniční modely, virtuální realita i stará dobrá klasika v nabídce Fontány 15.8.2022

Dobrodruh v přírodě, železniční modely, virtuální realita i stará dobrá klasika v nabídce Fontány

Kroužek drátkování, badmintonová abeceda, mladý dobrodruh v přírodě. To jsou pouze některé z novinek v nabídce volnočasových kroužků Domu dětí a mládeže Fontána Bohumín. Registrace je spuštěná a probíhá na portálu www.ddmbohumin.cz.
Bospor pořádá na tenisových kurtech za parkem turnaj ve čtyřhrách 14.8.2022

Bospor pořádá na tenisových kurtech za parkem turnaj ve čtyřhrách

Tenis se vrátil na kurty za parkem a sezónu zpestří první ročník Bospor cupu, turnaje dospělých ve čtyřhrách neregistrovaných hráčů. Fandové bílého sportu se můžou zapojit v sobotu 27. srpna od 9 hodin.
Moravskoslezský kraj součástí mezinárodní dopravně bezpečnostní akce 14.8.2022

Moravskoslezský kraj součástí mezinárodní dopravně bezpečnostní akce

Dvoudenní mezinárodní dopravně bezpečnostní akce "Roadpol" proběhla také v Moravskoslezském kraji. V regionu policisté zkontrolovali 1097 vozidel. Zjistili 473 dopravních přestupků, z toho bylo 276 v souvislosti s porušením dovolené rychlosti.
Stop byrokracii pro podnikatele, ti zasílají vlastní návrhy ke zlepšení 14.8.2022

Stop byrokracii pro podnikatele, ti zasílají vlastní návrhy ke zlepšení

Gestorem pro snižování administrativní zátěže je Ministerstvo průmyslu a obchodu, které přišlo s programem, jehož cílem je představit konkrétní opatření na snížení byrokracie pro podnikatele a informovat je o klíčových digitálních projektech.
Pohár s Hlučínem se bude hrát v Bohumíně, FK Bospor vyzve Hlučín 13.8.2022

Pohár s Hlučínem se bude hrát v Bohumíně, FK Bospor vyzve Hlučín

Změna, a příjemná! Duel 1. kola poháru MOL Cup se nakonec bude hrát v Bohumíně, na hřišti za parkem. V Areálu Pavla Srnička domácí FK Bospor Bohumín ve středu 17. srpna od 17 hodin přivítá Hlučín.
Zloděj kradl naftu z nádrže traktoru, žena komplic na něj čekala opodál 13.8.2022

Zloděj kradl naftu z nádrže traktoru, žena komplic na něj čekala opodál

Traktor s prasklou pneumatikou, dočasně odstavený u benzínové pumpy na okraji Vrbice, neušel pozornosti zlodějů pohonných hmot. Při krádeži je načapala hlídka městských strážníků. Bylo půl druhé ráno.
U Kopytova upravují jímací objekt v korytě Olše, obnovují schodiště i mění česla 12.8.2022

U Kopytova upravují jímací objekt v korytě Olše, obnovují schodiště i mění česla

Poblíž dvora Červín, kousek od Kopytova, se v korytu řeky Olše pracuje. Bohumínská železárenská společnost MS UTILITIES & SERVICES zde upravuje jímací objekt pro odběr vody z Olše k průmyslovému využití. Změnu dokončené stavby vodního díla povolil krajský úřad.
Vloupání do odstaveného vagonu s věcmi určenými k humanitární pomoci 12.8.2022

Vloupání do odstaveného vagonu s věcmi určenými k humanitární pomoci

Bohumínští policisté vyšetřují krádeže věcí z vagonu na odstavné koleji v prostorách vlakového nádraží. Jednalo se o věci určené k humanitární pomoci. V jednom případě už pachatele dopadli, obviněným hrozí 2 až 8 let za mřížemi.
Ve Vrbickém jezeře se zhoršila kvalita vody, aktuálně není vhodná ke koupání 11.8.2022

Ve Vrbickém jezeře se zhoršila kvalita vody, aktuálně není vhodná ke koupání

Krajská hygienická stanice upozorňuje na zhoršenou kvalitu vody ve Vrbickém jezeře. Na základě měření v tomto týdnu označila aktuálně místo jako nevhodné ke koupání. Důvodem je zvýšené množství sinic ve vodě.
Bohumíňáci hledají firmy, služby, podnikání v přehledné městské databázi 11.8.2022

Bohumíňáci hledají firmy, služby, podnikání v přehledné městské databázi

Firmy, služby, podnikání. Elektronická databáze subjektů působících na území Bohumína má více jak 750 záznamů, včetně adres, telefonů, e-mailů a otevírací doby provozoven. S trochou nadsázky lze říct, že subjekt, který není v databázi, jako by v Bohumíně nebyl.
Nová pravidla pro dopravce v nákladní mezinárodní dopravě 10.8.2022

Nová pravidla pro dopravce v nákladní mezinárodní dopravě

Novela zákona o silniční dopravě s účinností od 1. srpna 2022 přináší změny, které se dotýkají zejména provozování mezinárodní silniční dopravy. Co musí podnikatel v dopravě učinit?
Opravená komunikace, dvě parkovací místa navíc a lepší vsakování dešťových vod 10.8.2022

Opravená komunikace, dvě parkovací místa navíc a lepší vsakování dešťových vod

Dvě parkovací místa navíc a účinnější odvodnění při deštích díky zlepšení možnosti přirozeného vsakování do půdy. Bohumín ve vnitrobloku ulic Husova, Seifertova a Vrchlického upravuje silniční spojku a parkovací plochu. Náklady jsou 790 tisíc korun.
Oblíbené tituly za lidové ceny, knihovna zve do centra Bohumína na antikvariát 9.8.2022

Oblíbené tituly za lidové ceny, knihovna zve do centra Bohumína na antikvariát

Starší knížky a časopisy za pár kaček, káva zdarma, relaxační koutek i program pro děti. Bohumínská knihovna K3 zve ve středu (10. srpna) do centra města na oblíbený antikvariát. Na náměstí před radnicí začne v 8 hodin ráno, potrvá do pěti odpoledne.
Další z pavilonů základní školy ČSA bude mít nové sociální zázemí 9.8.2022

Další z pavilonů základní školy ČSA bude mít nové sociální zázemí

Další z pavilonů sídlištní základní školy ČSA bude mít nové sociální zázemí. Veškeré staré vybavení toalet, včetně obložení a rozvodů vody i kanalizace, dělníci vybourali a budují nové.
Los určil stranám, hnutím a koalicím čísla pro komunální volby 8.8.2022

Los určil stranám, hnutím a koalicím čísla pro komunální volby

Los určil čísla stranám pro komunální volby v Bohumíně. Volby do zastupitelstva města proběhnou v pátek 23. a v sobotu 24. září. Bohumínští si vyberou 23 zastupitelů.
Již nepotřebné či objemné věci za náhrobek nepatří, komplikují údržbu hřbitovů 8.8.2022

Již nepotřebné či objemné věci za náhrobek nepatří, komplikují údržbu hřbitovů

Velké konve i menší konvičky, obaly na svíčky, staré kytice, polorozbité vázy a květináče i jiný odpad se nachází za nejedním hrobem a náhrobkem na místních hřbitovech. „Skladiště“ věcí bohužel komplikuje údržbu míst posledního odpočinku.
Fontána nabízí poslední volná místa na táboře pro začínající táborníky 7.8.2022

Fontána nabízí poslední volná místa na táboře pro začínající táborníky

Více než 230 dětí se letos o prázdninách vystřídá na bohumínské turistické základně v Návsí u Jablunkova. Dům dětí a mládeže nabízí poslední volná místa ještě v pátém turnusu, který odstartuje 22. srpna.
Veteráni, pivní slavnosti a soutěž o lístky do kina plus plavenky do aquacentra 6.8.2022

Veteráni, pivní slavnosti a soutěž o lístky do kina plus plavenky do aquacentra

Nejen auta z časů první republiky zkraje srpna zamíří do Bohumína, aby se v hobbyparku představila na dalším Memoriálu Jiřího Vaňka. Nablýskané dobové stroje, stylovou módní přehlídku i muziku přesně za týden vystřídají ve stejném areálu oblíbené Pivní slavnosti.
Rozpis utkání fotbalového Bosporu pro podzimní část Moravskoslezské divize 5.8.2022

Rozpis utkání fotbalového Bosporu pro podzimní část Moravskoslezské divize

Neděle patří fotbalu. FK Bospor Bohumín nastoupí k prvnímu domácímu zápasu podzimní části Moravskoslezské divize (skupina F) už tuto neděli 7. srpna od 17 hodin, kdy v Areálu Pavla Srnička (hřiště za parkem) vyzve Polanku.
V Kališoku kvalita voda ke koupání opět vhodná, ve Vrbickém jezeře se rozmohly sinice 4.8.2022

V Kališoku kvalita voda ke koupání opět vhodná, ve Vrbickém jezeře se rozmohly sinice

Kvalita vody v Kališově jezeře je ke koupání opět vhodná bez omezení, došlo k jejímu výraznému zlepšení, uvedli (4. srpna) krajští hygienici na základě výsledků nejnovějších rozborů vzorků. V uplynulých dvou týdnech kvalitu vody zhoršovaly sinice.
V červenci zavítalo do aquacentra v Bohumíně 23 800 návštěvníků 4.8.2022

V červenci zavítalo do aquacentra v Bohumíně 23 800 návštěvníků

Zaplatíte jednu hodinu a další dostanete jako bonus gratis. Aquacentrum v Bohumíně po celé léto nabízí ve všední dny, od pondělí do pátku, zvýhodněné prázdninové vstupy. V červenci bazén využilo k osvěžení a vodním hrátkám 23 800 dětských a dospělých návštěvníků.
Automobiloví veteráni si v sobotu dají sraz v Bohumíně 2.8.2022

Automobiloví veteráni si v sobotu dají sraz v Bohumíně

Historické automobily a dobové motocykly se sjedou do Hobbyparku v Novém Bohumíně už tuto sobotu 6. srpna dopoledne. K3 Bohumín a Veteran Car Club Ostrava zde pořádají další ročník soutěže elegance historických vozidel, Memoriál Jiřího Vaňka.
Druhý Kalich Fest nabídne vydatnou porci kvalitní muziky i noční silent disco 1.8.2022

Druhý Kalich Fest nabídne vydatnou porci kvalitní muziky i noční silent disco

Skvělá muzika, noční tiché disco, zábava, dobré jídlo a pití. Hudební festival Kalich Fest hlásí druhé pokračování. Vydejte se k pláži Kališova jezera v Šunychlu v sobotu 6. srpna, program začíná od 13 hodin. Vstupné je dobrovolné. Zve spolek Město Bohů.
Nepřiměřená rychlost častou příčinou dopravních nehod 30.7.2022

Nepřiměřená rychlost častou příčinou dopravních nehod

Měříme a měřit budeme, vzkazují muži a ženy zákona. Policisté v Moravskoslezském kraji v pátek (29. července) kontrolovali, zda řidiči neporušují v obci nebo mimo ni stanovenou rychlost.
Požár zničil letní klubovnu mladých rybářů a vodáků 30.7.2022

Požár zničil letní klubovnu mladých rybářů a vodáků

Dřevěný přístřešek, který fungoval jako sezónní zázemí mladých rybářů a vodáků, lehl v areálu Gliňoč ve Skřečoni popelem. Z letní klubovny, která sloužila k uschování pomůcek, nezůstalo prakticky nic.
Kvalita vody v Kališově jezeře se mírně zlepšila 29.7.2022

Kvalita vody v Kališově jezeře se mírně zlepšila

Kvalita vody v Kališově jezeře se podle hygieniků oproti předchozímu týdnu mírně zlepšila. Stále však platí, že množství sinic může citlivějším jedincům (malé děti, těhotné ženy, alergici, osoby s oslabeným imunitním systémem) způsobit zdravotní potíže.
Klub stolního fotbalu nabírá hráče a plánuje podzimní sezónu 29.7.2022

Klub stolního fotbalu nabírá hráče a plánuje podzimní sezónu

Klub stolního fotbalu Tipp-Kick při TJ Sokol Bohumín uvítá nové hráče a hráčky pro novou sezónu, na věku nezáleží. Tréninky budou probíhat v pátek po předchozí telefonické domluvě (604 793 346, od 16 do 18 hodin).
Muži Bosporu nastoupí k prvnímu důležitému zápasu nové sezóny 28.7.2022

Muži Bosporu nastoupí k prvnímu důležitému zápasu nové sezóny

První důležitý vstup mužů FK Bospor do sezóny 2022/23, který obstará pohárový souboj v předkole MOL Cupu s MFK Havířov, se uskuteční v sobotu 30. července už od 17 hodin.
Bohumínští pomáhají řešit potíže, upozorňují na ně on-line službou Hlášení závad 27.7.2022

Bohumínští pomáhají řešit potíže, upozorňují na ně on-line službou Hlášení závad

Závady a další neduhy, které město může napravit, Bohumínští hlásí on-line po internetu a stále častěji také chytrým telefonem. Aplikace „Hlášení závad“ funguje devátým rokem, za tu dobu přijala a předala k vyřešení 7225 závad.
V Bohumíně chystají kreativní kurz pletení z papíru 26.7.2022

V Bohumíně chystají kreativní kurz pletení z papíru

Kreativně založené (nejen) ženy láká kurz pletení z papíru, cílí na úplné začátečníky. Do tajů zajímavé výtvarné techniky můžou proniknout v neděli 11. září od 16 do 20 hodin v klubovně v Okružní ulici, workshop pořádá spolek Aerobic club Bohumín.
Premiéra místní šachové školy, pořádá dva letní příměstské tábory 25.7.2022

Premiéra místní šachové školy, pořádá dva letní příměstské tábory

Šachová škola Bohumín uspořádala svůj vůbec první příměstský letní tábor, na přání rodičů v létě nabídne rovnou dva cykly.
Bohumínský rodák a historik pomáhá s návraty rekvírovaných starých zvonů 23.7.2022

Bohumínský rodák a historik pomáhá s návraty rekvírovaných starých zvonů

Pamatujete si na příběh za války zrekvírovaných 400 let starých zvonů z kostela ve Starém Bohumíně? Po 73 letech se v roce 2015 vrátily zpět domů a dnes jsou k vidění v infocentru městského secesního domu Pod Zeleným dubem.
Poznávejte Těšínské Slezsko a vyhrajte víkendový pobyt a další ceny 22.7.2022

Poznávejte Těšínské Slezsko a vyhrajte víkendový pobyt a další ceny

Ačkoliv poznávat cizí kraje je velmi lákavé, mnoho zajímavostí se nachází také v bezprostřední blízkosti našich domovů. To nejzajímavější z Těšínského Slezska lze navštívit v rámci 8 výletů, které zavedou návštěvníky na horské vrcholy, k vodě, do muzeí nebo za historií pod širým nebem.
Na Colours of Ostrava Bohumínští zaregistrovali přes 350 zájemců o dárcovství kostní dřeně 22.7.2022

Na Colours of Ostrava Bohumínští zaregistrovali přes 350 zájemců o dárcovství kostní dřeně

Dobrovolníkům z bohumínského spolku Alma mater se povedlo na festivalu Colours of Ostrava zapsat do registru dárců krvetvorných buněk (kostní dřeně) 353 zájemců. Statisticky jde o tři zachráněné lidské životy.
Neděli v Bohumíně zpestří sousedská snídaně v parku 21.7.2022

Neděli v Bohumíně zpestří sousedská snídaně v parku

Výborná příležitost, jak prohloubit nebo navázat nové sousedské vztahy. Další „Sousedská snídaně“ proběhne už tuto neděli 24. července v parku Fryderyka Chopina v Novém Bohumíně, vedle evangelického kostela od 9 do 10:30 hodin.
Basketbalové koše na hřišti v Gliňoči jsou po opravě opět plně funkční 20.7.2022

Basketbalové koše na hřišti v Gliňoči jsou po opravě opět plně funkční

Basketbalové koše na hřišti v Gliňoči ve Skřečoni budou opět plně funkční. Radniční odbor školství zadal jejich opravu.
Do komunálních voleb v Bohumíně půjde šest subjektů 20.7.2022

Do komunálních voleb v Bohumíně půjde šest subjektů

O třiadvacet křesel zastupitelů města Bohumín bude v podzimních komunálních volbách usilovat 6 politických stran, hnutí a koalic. V sousední Dolní Lutyni do včerejší lhůty podalo listiny 7 subjektů.
Fotbalová tribuna je přívětivější, schodiště dostalo madla 19.7.2022

Fotbalová tribuna je přívětivější, schodiště dostalo madla

Pohyb na tribuně na fotbalovém hřišti za parkem je pohodlnější, zejména pro starší fanoušky. Během letní přestávky město instalovalo u schodiště madla, díky kterým by mělo být schodiště zase o něco bezpečnější.
Radniční pokladny a další systémy budou 21. a 22. července mimo provoz 18.7.2022

Radniční pokladny a další systémy budou 21. a 22. července mimo provoz

Technická odstávka systémů úplně omezí fungování obou pokladen (včetně odboru správy domů) bohumínského městského úřadu ve čtvrtek 21. a v pátek 22. července 2022. Mimo provoz budou i další agendy. Návštěvu radnice raději odložte na jiné dny.
Dobrovolní hasiči závodili o poháry čtvrtého Memoriálu Lukáše Blahovce 17.7.2022

Dobrovolní hasiči závodili o poháry čtvrtého Memoriálu Lukáše Blahovce

První místa ženám (čas 22,46) a mužům (čas 14,79) SDH Vrbice plus veteránům SDH Skřečoň (čas 25,87). O víkendu se v Záblatí konala soutěž v požárním útoku, Memoriál Lukáše Blahovce nabídl čtvrté pokračování. Akci pořádal SDH Záblatí, podpořilo ji město.
Memoriál Michala Sdukose a Bohumínský Gigant společně 17.7.2022

Memoriál Michala Sdukose a Bohumínský Gigant společně

Siláky všech věkových kategorií přilákaly dvě bohumínské soutěže. 10. ročník nabídl memoriál Michala Sdukose a 7. pokračování soutěž v mrtvém tahu Bohumínský Gigant. Soutěže se konaly v zázemí oddílu Powerlifting Raspberry.
Fotbalový Bospor se zhurta pustil do letní přípravy 16.7.2022

Fotbalový Bospor se zhurta pustil do letní přípravy

Muži Bosporu se v uplynulém týdnu poprvé sešli po krátké letní přestávce a pustili se do přípravy na novou sezónu. Na tréninku ještě z důvodů dovolených nebo zaměstnání scházelo šest hráčů kádru, ale každým dalším dnem by se měli borci k týmu připojovat.
Za soutěžemi v požárním sportu v červenci do Záblatí a Vrbice 15.7.2022

Za soutěžemi v požárním sportu v červenci do Záblatí a Vrbice

Prázdniny jsou také obdobím hasičských soutěží v požárním sportu. Závod s časem svedou muži, ženy a veteráni už tuto sobotu v Záblatí a koncem července ve Vrbici.
Zchátralé sklady poslali k zemi, ve školní zahradě je díky tomu více místa 14.7.2022

Zchátralé sklady poslali k zemi, ve školní zahradě je díky tomu více místa

Na zahradě základní školy ve Starém Bohumíně děti budou mít více místa. Zchátralé sklady a kůlny, jejichž obnova by byla neefektivní, město zbouralo. Celkové náklady s daní byly 360 tisíc korun.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7897

    Městský úřad