Město Bohumín

Aktuality

Ve virtuálních sborech zpívají lidé z různých koutů světa, včetně Bohumíňáků 5.3.2021

Ve virtuálních sborech zpívají lidé z různých koutů světa, včetně Bohumíňáků

Doba covidová dává vzniknout novým multimediálním projektům. Po internetu se formují například virtuální pěvecké sbory. Bohumíňák Jan Kohut si díky tomu zazpíval s lidmi různých koutů světa.
Bohumín drží tradici a také letos má originální velikonoční pohlednici 4.3.2021

Bohumín drží tradici a také letos má originální velikonoční pohlednici

Klasická pohlednice má pořád své kouzlo. I proto Bohumín také pro letošní Velikonoce připravil nový sváteční pozdrav. Zájemci si mohou pohlednici zakoupit za 4 koruny v radničním infocentru v době jeho provozu.
Hluboké výmoly v Lidické ulici krajští silničáři přislíbili opravit 3.3.2021

Hluboké výmoly v Lidické ulici krajští silničáři přislíbili opravit

Díra vedle díry. Zejména závěr zimy s prudkými změnami teplot dal části Lidické ulice v Novém Bohumíně „zabrat“. Správcem silnice je Krajská správa silnic Moravskoslezského kraje, která přislíbila opravu hned, jakmile to bude možné.
Cestujete autobusem nebo vlakem? Zkontrolujte si, zda vůbec pojede 3.3.2021

Cestujete autobusem nebo vlakem? Zkontrolujte si, zda vůbec pojede

Kvůli vládou nařízenému omezení pohybu se opět změní jízdní řády regionálních autobusů i vlaků. Jako o prázdninách začnou jezdit příměstské autobusy od neděle 7. března, změny ve vlakové dopravě budou platit od čtvrtka 11. března.
Covid-19 mění lhůty pro technickou prohlídku aut a kontroly záznamových zařízení 3.3.2021

Covid-19 mění lhůty pro technickou prohlídku aut a kontroly záznamových zařízení

Covid-19 a kvůli němu přijatá opatření mění lhůty pravidelných technických prohlídek a platnost osvědčení o technické způsobilosti vozidla. Termíny se prodlužují.
Nadace ČEZ a Skupina ČEZ vloni věnovaly Bohumíňákům 665 tisíc korun 2.3.2021

Nadace ČEZ a Skupina ČEZ vloni věnovaly Bohumíňákům 665 tisíc korun

Rekordních 665 tisíc korun od Nadace ČEZ a Skupiny ČEZ vloni pomohlo v Bohumíně dobrým věcem. Peníze podpořily například nákup plicních ventilátorů pro pacienty (50 tisíc korun) a zdravotnických pomůcek v bohumínské nemocnici (100 tisíc korun).
Podatelna finančního úřadu je v Bohumíně uzavřená 2.3.2021

Podatelna finančního úřadu je v Bohumíně uzavřená

Bohumíňáci aktuálně v podatelně finančního úřadu v Bohumíně nic nevyřídí. Finanční správa oznámila, že kvůli špatné epidemiologické situaci obyvatelé musejí využít buď nejbližší pracoviště v Karviné či v Ostravě nebo komunikovat s úřadem elektronicky. Například místní úřad práce či radnice fungují.
Základní škola 1.3.2021

Základní škola "Benešovka" spouští interaktivní upoutávky pro budoucí prvňáčky

Na 7. a 8. dubna Bohumín vyhlásil zápisy do prvních tříd základních škol zřizovaných městem. Komunikace s rodiči budoucích prvňáčků se podobně jako vloni touto dobou přesouvá zejména do on-line prostoru. O samotné podobě zápisů rozhodne až epidemická situace na přelomu března a dubna.
Od pondělí 1. března přísná opatření s omezením pohybu 27.2.2021

Od pondělí 1. března přísná opatření s omezením pohybu

Vláda ČR od pondělí 1. března 2021 na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Jedná se o krizové opatření vlády, povinnost jej dodržovat stanoví krizový zákon. Za porušení této povinnosti je sankce až 20 tisíc korun.
Provoz na trati Bohumín - Petrovice u Karviné podle výlukového jízdního řádu 27.2.2021

Provoz na trati Bohumín - Petrovice u Karviné podle výlukového jízdního řádu

Rozsáhlá rekonstrukce koridoru si vyžádá na trati Bohumín – Dětmarovice – Petrovice u Karviné omezení vlakových spojů. Výlukový jízdní řád vstoupí v platnost 1. března.

Starší než týden

Únorová desítka čeká v kočičím depozitu na lepší domov 24.2.2021

Únorová desítka čeká v kočičím depozitu na lepší domov

Deset nových svěřenců najednou přijali ošetřovatelé v kočičím depozitu v Pudlově. Útulek se postaral o zvířata, která byla v nevyhovující péči. Vzhledem k velkému počtu nově příchozích je spolek Kočky Bohumín vděčný za jakýkoli příspěvek.
Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 23.2.2021

Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021

O půlnoci z 26. na 27. března v České republice začne sčítání lidu, domů a bytů 2021. V první fázi má každý možnost sečíst se online prostřednictvím elektronického formuláře na webu nebo v mobilní aplikaci. Sčítání je povinné.
Rej masek na fotografiích, dům dětí a mládeže vyhlásil prázdninovou soutěž 22.2.2021

Rej masek na fotografiích, dům dětí a mládeže vyhlásil prázdninovou soutěž

Voláme všechny princezny, rytíře, pohádkové bytosti, sci-fi postavičky! Bohumínský dům dětí a mládeže vyhlásil velkou fotografickou soutěž ve stylu maškarních plesů.
Policisté si znovu posvítili na opilé a zfetované šoféry 21.2.2021

Policisté si znovu posvítili na opilé a zfetované šoféry

1501 vozidel zkontrolovali policisté v Moravskoslezském kraji v závěru minulého týdne. Zaměřili se na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a návykových látek před jízdou.
Ombudsman ČEZ loni řešil nejméně podnětů za posledních 8 let 20.2.2021

Ombudsman ČEZ loni řešil nejméně podnětů za posledních 8 let

459 podnětů vloni řešil ombudsman společnosti ČEZ. Zabývá se řešením připomínek k postupu společností ČEZ při reklamacích. Loni zpracovala kancelář ombudsmana 76 podnětů z Moravskoslezského kraje.
On-line setkání s budoucími prvňáčky uspořádá také Sluníčková škola 19.2.2021

On-line setkání s budoucími prvňáčky uspořádá také Sluníčková škola

Budoucí prvňáčky a jejich rodiče osloví on-line také Masarykova základní škola. Připravila speciální „webinář“, který odvysílá na školním webu on-line 16. března 2021 od 16 hodin.
Budu školákem! Populární akce pro budoucí prvňáčky bude letos on-line 17.2.2021

Budu školákem! Populární akce pro budoucí prvňáčky bude letos on-line

„Budu školákem!“ Oblíbená akce pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče se letos vzhledem k pandemii uskuteční on-line. Zeptejte se na to, co vás zajímá. Na webu základní školy ČSA v úterý 2. března od 16:30 hodin.
Pozor na rampouchy, led a sníh ze střech a okapů, varují hasiči 16.2.2021

Pozor na rampouchy, led a sníh ze střech a okapů, varují hasiči

Několik desítek zásahů, souvisejících s odklízením nebezpečných rampouchů, ledu i sněhu ze střech a okapů, už mají na kontě profesionální hasiči v Moravskoslezském kraji od minulého pátku (12. února).
Provozní doba úřadů se vrátila do normálu, Bohumín ji posílil už dříve 16.2.2021

Provozní doba úřadů se vrátila do normálu, Bohumín ji posílil už dříve

Úřední hodiny se po celém Česku od pondělí 15. února vrátily ke standardu. Bohumín je posílil už dřív, když využil vládní výjimky. Nyní jsou úřední hodiny pro veřejnost v maximálním rozsahu, stejně jako v případě krajského úřadu v Ostravě.
Mladí Bohumíňáci si zahráli s vynikajícím klavíristou Ivo Kahánkem 16.2.2021

Mladí Bohumíňáci si zahráli s vynikajícím klavíristou Ivo Kahánkem

Na špičkovém koncertním křídle Steinway & Sons a pod dohledem jednoho z nejlepších tuzemských klavíristů si zahráli mladí Bohumíňáci Lukáš Mařádek a Barbora Bočková. Žáci ZUŠ Bohumín se zúčastnili semináře Festivalu instruktivní klavírní tvorby Gradus ad Parnassum.
Oteplení může znamenat ledovku na silnicích 16.2.2021

Oteplení může znamenat ledovku na silnicích

Nadcházející dny charakterizují zvýšené teploty vzduchu. Očekávaná obleva může ve spojení s promrzlými komunikacemi vést ke vzniku ledovky, upozornili meteorologové a silničáři.
Pády na sněhu a ledu, ale také úrazy dětí při sáňkování a bobování 16.2.2021

Pády na sněhu a ledu, ale také úrazy dětí při sáňkování a bobování

Moravskoslezští zdravotničtí záchranáři zasahovali v pondělí 15. února u řady typicky zimních úrazů. Na různých místech kraje to byly nejen pády na sněhu a ledu, ale také úrazy dětí při sáňkování a bobování.
Knihovna hned v první den nových opatření otevřela výdejní okénko 15.2.2021

Knihovna hned v první den nových opatření otevřela výdejní okénko

Pro knížky znovu osobně. Knihovna K3 ode dneška (pondělí 15. února) opět zavedla výdejní okénko k půjčování předem objednaných titulů. Okénko funguje pouze v centrálním pracovišti ve Vrchlického ulici v Novém Bohumíně.
S větším bezpečím prvňáčkům pomáhají Šípková Růženka i Spiderman 15.2.2021

S větším bezpečím prvňáčkům pomáhají Šípková Růženka i Spiderman

Nehraj si na hrdinu aneb bezpečně na silnici. Jedno z pravidel, které si prvňáčci v Bohumíně, Rychvaldu a Dolní Lutyni osvojují interaktivními besedami. Cyklus nazvaný „Děti v bezpečí“ podpořil evropskou dotací projekt Lepší KLIMA pro Bohumínsko.
Kvůli mrazům ruší ČEZ Distribuce plánované odstávky elektřiny 14.2.2021

Kvůli mrazům ruší ČEZ Distribuce plánované odstávky elektřiny

Na základě předpovědi silných mrazů zrušila společnost ČEZ Distribuce na svém distribučním území od pondělí 15. do středy 17. února 2021 plánované opravy s přerušením dodávek elektřiny.
Krajský úřad: Nová platební brána, slevy i Tichá linka 14.2.2021

Krajský úřad: Nová platební brána, slevy i Tichá linka

Krajský úřad Moravskoslezského kraje rozvíjí svůj Portál služeb, připravil další zkvalitnění a digitalizaci. Nabídne novou platební bránu, slevu na správních poplatcích i Tichou linku.
Policisté kontrolují elektronické dálniční známky 13.2.2021

Policisté kontrolují elektronické dálniční známky

Také moravskoslezští muži zákona se pustili do kontroly elektronických dálničních známek na zpoplatněných úsecích komunikací. Policisté disponují několika kontrolními sadami.
Bavlnky, látky, móda ... lidé z celého Česka podporují slezské Krojovanky 12.2.2021

Bavlnky, látky, móda ... lidé z celého Česka podporují slezské Krojovanky

Balíček s kojeneckými košilkami pro plánovanou výstavu o dětech, zásilka bavlnek, a také soubor látek, režného plátna, přehozů přes postele. Bohumínským Krojovankám fandí lidé nejen z Bohumína, ale také z Prahy-Hostivař a ze Sezemic na Pardubicku, odkud dorazily dary dárců.
Šofér kamionu zůstal po nehodě zaklíněný v kabině 11.2.2021

Šofér kamionu zůstal po nehodě zaklíněný v kabině

Záchranka spěchala k havárii kamionu, ke které došlo ve středu 10. února odpoledne v městské části Skřečoň. Vozidlo skončilo mimo silnici a v jeho kabině zůstal zaklíněný řidič.
Fontána zrušila temnou kobku a vytvořila moderní vstup do budovy 11.2.2021

Fontána zrušila temnou kobku a vytvořila moderní vstup do budovy

Hlavní vstup do domu dětí a mládeže bude modernější a příjemnější. Volnočasové zařízení využilo dobu, kdy nesmí kvůli koronavirovým opatřením naplno provozovat svou činnost, a urychlilo plánovanou rekonstrukci.
Bohumínští znají termíny sňatečných obřadů na příští rok 10.2.2021

Bohumínští znají termíny sňatečných obřadů na příští rok

S téměř ročním předstihem Bohumín stanovuje termíny vyhrazené pro uzavírání sňatků v obřadní síni městského úřadu, aby snoubenci mohli plánovat a měli dost času na potřebné přípravy.
Tříkrálová sbírka navzdory koronaviru vynesla na Bohumínsku 147 tisíc 8.2.2021

Tříkrálová sbírka navzdory koronaviru vynesla na Bohumínsku 147 tisíc

147 153 korun činí výtěžek letošní Tříkrálové sbírky v Bohumíně a okolních obcích i městech, kde ji organizovala Charita Bohumín. Sbírka se letos musela kvůli koronaviru obejít bez klasického koledování a výtěžek je proto ve srovnání s minulými lety nižší.
Zapoj se do soutěže a vyhraj nápaditý flash disk kina, knihovny a kultury K3 6.2.2021

Zapoj se do soutěže a vyhraj nápaditý flash disk kina, knihovny a kultury K3

Elektro, voda, topení, počítačové rozvody. Z původních sítí nezůstalo v centrálním pracovišti knihovny K3 v Novém Bohumíně prakticky nic. Do knihovny se s novým dílem Kdo ví, odpoví vydala Lucie Špačková. Zkuste štěstí, hrajeme nejen o flash disk K3 Bohumín.
Sklíčka dotyků ve výloze kulturního salonu si našla diváky 4.2.2021

Sklíčka dotyků ve výloze kulturního salonu si našla diváky

Sklíčko za sklíčkem, dotyk za dotykem. Ve výloze na náměstí v centru Bohumína pokračuje výstava spolků Bart a Maryška, nazvaná „Sklíčka dotyků“. Aktuálně zde vystavuje olejomalby malířka a básnířka Zuzana Glacová.

Starší než měsíc

Mladí zpěváci z Bohumína bodují s hitem Amazing Grace, natočili k němu videoklip 3.2.2021

Mladí zpěváci z Bohumína bodují s hitem Amazing Grace, natočili k němu videoklip

Pěvecký sbor bohumínské základní umělecké školy nezahálí ani v době distanční výuky. Jeho členové nastudovali písničku Amazing Grace, natočili nahrávku, a aby to bylo dokonalé, vyrobili k ní rovnou videoklip.
Gymnázium chystá on-line přípravné kurzy pro zájemce o studium 2.2.2021

Gymnázium chystá on-line přípravné kurzy pro zájemce o studium

Přípravný kurz k přijímačkám letos bohumínské Gymnázium Františka Živného nabídne on-line. První lekci spustí od půlky února na svém webu www.gym-bohumin.cz, škola právě začala přijímat přihlášky.
V noci na pondělí bude v regionu až -12 stupňů 31.1.2021

V noci na pondělí bude v regionu až -12 stupňů

V noci na zítřek počítejme se silným mrazem, upozornili meteorologové. Výstražná zpráva (nízký stupeň nebezpečí) platí od 31. 1. 2021 19:00 do 1. 2. 2021 09:00.
Pokusy a bádání nabídne letní příměstský tábor Veselé vědy 31.1.2021

Pokusy a bádání nabídne letní příměstský tábor Veselé vědy

Do letošní nabídky letních příměstských táborů přibyl další, zaměřený na bádání a pokusy. Příměstský tábor organizace Veselá věda proběhne v zázemí knihovny v termínu od 19. do 23. července a od 2. do 6. srpna, rezervace míst již probíhá.
Na stojanech ČEZ pro dobíjení e-aut v kraji vzrostly v roce 2020 odběry o více než 10 procent 30.1.2021

Na stojanech ČEZ pro dobíjení e-aut v kraji vzrostly v roce 2020 odběry o více než 10 procent

Pandemii navzdory pokračoval i vloni růst odebrané bezemisní elektřiny v síti veřejných dobíjecích stanic ČEZ pro elektromobily. V Bohumíně provozuje dobíjecí stanici u Kauflandu, ve městě fungují i stanice dalších provozovatelů.
Bohumínské střední školy podruhé v on-line veletrhu Moravskoslezského kraje 29.1.2021

Bohumínské střední školy podruhé v on-line veletrhu Moravskoslezského kraje

Ještě v pondělí 1. února si můžou (nejen) deváťáci prohlédnout bohumínské střední školy on-line a položit tamním kantorům otázky prostřednictvím videochatu. Internetový Veletrh středních škol Moravskoslezského kraje nabídne bohumínským školám druhý termín.
On-line setkání dvojčat, virtuální beseda, bojovka i sáňkování, Bobeš jede dál 28.1.2021

On-line setkání dvojčat, virtuální beseda, bojovka i sáňkování, Bobeš jede dál

Projekty a besedy ve virtuálním prostoru, ale taky „bojovka“ venku na čerstvém vzduchu a za splněné úkoly odměna. Centrum rodiny Bobeš (ul. Nerudova) připravuje program pro děti a dospělé i v době, kdy muselo kvůli koronavirovým opatřením podstatnou část aktivit utlumit.
Šofér v Rychvaldu havaroval do železničního sloupu 27.1.2021

Šofér v Rychvaldu havaroval do železničního sloupu

K sedmi nehodám, ovlivněných nepříznivým počasím s hustým sněžením, vyjely jednotky profesionálních (HZS MSK) a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji ve středu ráno v časovém úseku od půl šesté do půl desáté.
Krajskou seniorkou roku 2020 je Hana Práglová z Bohumína 27.1.2021

Krajskou seniorkou roku 2020 je Hana Práglová z Bohumína

Seniorkou roku 2020 Moravskoslezského kraje je Hana Práglová z Bohumína. Uspěla v anketě krajské rady seniorů, porota ji vybrala z řady nominovaných. Hana Práglová je dvanáct let vedoucí Seniorklubu Bohumín.
Pohřební služba se vrací do běžného režimu 26.1.2021

Pohřební služba se vrací do běžného režimu

Koronavirus zastavil v polovině ledna činnost jediné bohumínské pohřební služby. Kvůli nákaze jednoho z pracovníků museli všichni zaměstnanci nastoupit do karantény. Během tohoto týdne se provoz pomalu vrací do běžného režimu.
Kraj: Příjímací zkoušky na naše střední školy chceme, i letos jednotné 25.1.2021

Kraj: Příjímací zkoušky na naše střední školy chceme, i letos jednotné

Střední školy zřizované Moravskoslezským krajem by měly do maturitních oborů přijímat žáky na základě jednotných přijímacích zkoušek CERMATU. Dnes (25. ledna) to Rada Moravskoslezského kraje doporučila ředitelům všech krajských středních škol.
Fotbalový Bospor má plán jarních přípravných zápasů, ale … 25.1.2021

Fotbalový Bospor má plán jarních přípravných zápasů, ale …

Vědí, kdy by chtěli hrát, mají s kým, dohodli si i místo, ovšem jestli na přípravné zápasy skutečně dojde, to v tuto chvíli netuší asi ani poslední PES. První duel zimní přípravy mají svěřenci trenéra Martina Špičky hrát v sobotu 30. ledna.
Policisté zorganizovali zátah, v kraji si posvítili na opilé šoféry 25.1.2021

Policisté zorganizovali zátah, v kraji si posvítili na opilé šoféry

1 654 vozidel zkontrolovali v pátek (22. ledna) policisté v rámci několikahodinové dopravně bezpečnostní akce v Moravskoslezském kraji. Policisté se při kontrolách primárně zaměřili na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči.
Pozor na náledí a silné sněžení, varovali meteorologové 23.1.2021

Pozor na náledí a silné sněžení, varovali meteorologové

O víkendu pozor na náledí a silné sněžení v Moravskoslezském kraji. Český hydrometeorologický ústav vydal nová upozornění. Zvlněná studená fronta přechází přes území České republiky zvolna k východu.
S hlídáním dětí pomáhají mikrojesličky centra rodiny Bobeš 21.1.2021

S hlídáním dětí pomáhají mikrojesličky centra rodiny Bobeš

Centrum rodiny Bobeš nabízí nepravidelné hlídání nejmenších dětí ve vlastních mikrojesličkách v zázemí herny v Nerudově ulici. Mikrojesle jsou pro děti ve věku od 6 měsíců do 3 let (respektive 4. narozenin).
Moravskoslezští hasiči zasahovali ráno u deseti nehod kvůli počasí 21.1.2021

Moravskoslezští hasiči zasahovali ráno u deseti nehod kvůli počasí

U deseti nehod osobních automobilů, s největší pravděpodobností kvůli kluzké vozovce, zasahovaly jednotky hasičů (HZS MSK) dnes ráno mezi šestou a devátou hodinou. K nehodě došlo také v bohumínské části Vrbice.
Svateb bylo v Bohumíně o třetinu méně 20.1.2021

Svateb bylo v Bohumíně o třetinu méně

V meziročním srovnání skoro o třetinu méně svateb vloni evidovala matrika bohumínské radnice. Zatímco v roce 2019 proběhlo na území Bohumína 143 obřadů, vloni to bylo jen 91.
Poradna Sdružení obrany spotřebitelů do odvolání také ve středu 19.1.2021

Poradna Sdružení obrany spotřebitelů do odvolání také ve středu

Do odvolání posílila poradna Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska v Novém Bohumíně provozní dobu. Ke čtvrtku, který je tradičním provozním dnem, přibyla středa odpoledne.
Bohumínské meandry Odry jako neobjevený skvost Moravskoslezského kraje? Hlasujte! 18.1.2021

Bohumínské meandry Odry jako neobjevený skvost Moravskoslezského kraje? Hlasujte!

Cenu cestovního ruchu letos může získat přírodní památka Hraniční meandry Odry, která se nachází na území Bohumína. Je nominována v kategorii Neobjevený skvost Moravskoslezského kraje 2020.
Malí velcí špioni, Pouští a pralesem. Knihovna chystá příměstské tábory 18.1.2021

Malí velcí špioni, Pouští a pralesem. Knihovna chystá příměstské tábory

Příměstské tábory knihovny K3 Bohumín se staly populárními. Děti se na ně mohou těšit také o letošních prázdninách. Knihovna připravila dva turnusy.
Meteorologové upozornili na silný mráz 16.1.2021

Meteorologové upozornili na silný mráz

Meteorologové upozornili na silný mráz. Upozornění (vysoký stupeň nebezpečí) platí od 17. 1. 18:00 do 18. 1. 10:00. „Očekává se ojediněle pokles teploty vzduchu pod -18 °C,“ uvedli meteorologové.
Deváťáci si svou střední školu vyberou na on-line veletrhu 14.1.2021

Deváťáci si svou střední školu vyberou na on-line veletrhu

Žákům devátých tříd pomůže ve výběru střední školy Veletrh středních škol Moravskoslezského kraje, který proběhne on-line. Ve středu 20. ledna a v pondělí 1. února se představí také Střední škola Bohumín a bohumínské Gymnázium Františka Živného.
Se sněhem a ledem přišly pády chodců, záchranka pomáhá raněným 14.1.2021

Se sněhem a ledem přišly pády chodců, záchranka pomáhá raněným

Posádky zdravotnické záchranné služby (ZZS MSK) zasahují od čtvrtečních (14. ledna) ranních hodin u řady úrazů, vzniklých při pádech chodců na sněhu a ledu. Jen do 15. hodiny musely týmy zdravotnické záchranné služby ošetřit půl druhou desítku takto zraněných.
Nemocnice prodloužila zákaz návštěv, epidemiologická situace je kritická a personál přetížený 13.1.2021

Nemocnice prodloužila zákaz návštěv, epidemiologická situace je kritická a personál přetížený

Bohumínská městská nemocnice kvůli kritické epidemiologické situaci a přetíženému zdravotnickému personálu prodloužila zákaz návštěv. Výjimečně může být umožněna návštěva pouze u infaustních případů.
Bobeš chystá on-line seminář pro náhradní rodiny 13.1.2021

Bobeš chystá on-line seminář pro náhradní rodiny

On-line seminář na téma krizové situace v pěstounských rodinách připravuje Centrum rodiny Bobeš. Náhradním rodinám poradí David Tichý, vedoucí Krizového centra Ostrava. Ve středu 20. ledna od 15 hodin.
Mše s limitovaným počtem osob, ve Starém Bohumíně mají farní pořadník 12.1.2021

Mše s limitovaným počtem osob, ve Starém Bohumíně mají farní pořadník

Opatření, přijatá kvůli koronaviru, se promítají i do bohoslužeb. Na mše může jen omezený počet lidí. Limit určuje pátý, nejvyšší stupeň pohotovosti PES, který v Česku aktuálně platí.
Rozvoz vakcín proti covidu zajišťují v Moravskoslezském kraji hasiči 11.1.2021

Rozvoz vakcín proti covidu zajišťují v Moravskoslezském kraji hasiči

Pět hasičských vozidel se speciálními miniledničkami rozvezlo již druhé pondělí dopoledne do všech očkovacích center Moravskoslezského kraje všechny přidělené vakcíny proti covidu-19.
Kasičky Tříkrálové sbírky v kostele nebo v zařízeních Charity 11.1.2021

Kasičky Tříkrálové sbírky v kostele nebo v zařízeních Charity

Probíhá Tříkrálová sbírka, kvůli epidemii koronaviru zejména online na www.trikralovasbirka.cz. Do klasických kasiček můžete v Bohumíně přispět na několika vybraných místech. Sbírka letos probíhá do 24. ledna.
Situace je pro záchranku dramatická, volejte jen v nutných případech, prosí 10.1.2021

Situace je pro záchranku dramatická, volejte jen v nutných případech, prosí

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje zaznamenává prudký nárůst výjezdové činnosti a je nucena navyšovat počet posádek. „Situace je pro záchranáře v Moravskoslezském kraji již opravdu dramatická,“ uvedl mluvčí Lukáš Humpl.
Nehodovost v kraji vloni klesla, víc kolizí bylo jen na Karvinsku 9.1.2021

Nehodovost v kraji vloni klesla, víc kolizí bylo jen na Karvinsku

V Moravskoslezském kraji vloni poklesla nehodovost o 10,27 %, číslo kopíruje celostátní situaci. Celkem došlo v kraji v roce 2020 k 9197 nehodám, což je o 1 053 méně než v roce předchozím.
Záchranka na Nový rok pomáhala muži s řezným poraněním ruky 9.1.2021

Záchranka na Nový rok pomáhala muži s řezným poraněním ruky

Třikrát musela záchranka v Bohumíně vyjíždět v průběhu silvestrovských a novoročních oslav. Zdravotníci zasahovali například u řezného poranění horní končetiny.
Autoškoly mají výjimku a cvičné jízdy i výuka probíhají 7.1.2021

Autoškoly mají výjimku a cvičné jízdy i výuka probíhají

Autoškoly v Česku nadále fungují, v balíčku protiepidemických opatření jsou zařazeny do sektoru služeb a mají výjimku. V běžném režimu probíhají jízdy a teoretickou výuku v učebnách lze provádět v omezeném počtu osob.
Do oprav a údržby silnic v regionu necelá miliarda korun 6.1.2021

Do oprav a údržby silnic v regionu necelá miliarda korun

Správa Ostrava Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) vloni zajistila opravy a údržbu svěřených úseků v Moravskoslezském kraji za necelou miliardu korun. Správa Ostrava má na starost dálnice a silnice I. třídy.
Kraj má nový web, přehlednější a uživatelsky přívětivější 5.1.2021

Kraj má nový web, přehlednější a uživatelsky přívětivější

Po Bohumínu a portálu www.bohumin.cz představil novou internetovou prezentaci také Moravskoslezský kraj. Uživatelům slibuje žádné složité hledání a nabízí přehlednější grafiku.
Bohumínští se s nadšením chopili pořádání obří fotografické soutěže 4.1.2021

Bohumínští se s nadšením chopili pořádání obří fotografické soutěže

Pořádání prestižní fotografické soutěže „Moravskoslezský mapový okruh 2020/2021“ se ujali Bohumínští. Devatenáctý ročník klání, ve kterém se o první místa utká skoro 200 prací, připravil spolek Fotoklub Bohumín.
Novoroční proslov starosty Bohumína od 2. ledna v televizi 1.1.2021

Novoroční proslov starosty Bohumína od 2. ledna v televizi

Starosta Bohumína pozdraví obyvatele města hned v prvních hodinách nového roku prostřednictvím televizní obrazovky, internetu a sociálních sítí. Novoroční proslov uvede Televizní informační kanál Bohumín (TIK) ve vysílání od soboty 2. ledna 2021 v bloku zpravodajství.
Policisté: Lidé v kraji v noci dodržovali platná epidemická opatření 1.1.2021

Policisté: Lidé v kraji v noci dodržovali platná epidemická opatření

Silvestrovská noc byla zvláštní, odehrála se na pozadí zákazu nočního vycházení kvůli epidemii koronaviru. Policisté v Moravskoslezském kraji zaznamenali pouze malé množství případů vážnějšího porušení platných vládních nařízení.
Přelom roku 2020 byl pro záchranku pracovní 1.1.2021

Přelom roku 2020 byl pro záchranku pracovní

V posledních čtyřiadvaceti hodinách (od rána 31.12.2020 do šesté hodiny ranní 1.1.2021) vyjížděly posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje celkem ve 453 případech. Je to o přibližně čtvrtinu více, než je dlouhodobý průměr událostí.
Silvestr byl z pohledu hasičů v regionu klidný 1.1.2021

Silvestr byl z pohledu hasičů v regionu klidný

Silvestr, poslední den roku 2020, byl z pohledu moravskoslezských hasičů velmi klidný. Ani v Bohumíně nemuseli hasiči na přelomu starého a nového roku zasahovat.
Kdo ví, odpoví ... hrajeme nejen o dárkový balíček, zkuste štěstí v soutěži 31.12.2020

Kdo ví, odpoví ... hrajeme nejen o dárkový balíček, zkuste štěstí v soutěži

Nejen dárkový balíček se zajímavými cenami můžete vyhrát v soutěži magazínu Kdo ví, odpoví. Zkuste štěstí, odpovědi posílejte až do 10. ledna 2021. Ptáme se, kolikrát za poslední čtvrtstoletí neproběhlo v centru Bohumína oficiální štědrovečerní setkání.
Bohumín kvůli koronaviru znovu pozastavuje licitace bytů 30.12.2020

Bohumín kvůli koronaviru znovu pozastavuje licitace bytů

Bohumín musí vzhledem k vývoji epidemické situace s okamžitou platností znovu pozastavit licitace městských bytů. Do odvolání nebudou probíhat ani avizované prohlídky bytů. Jakmile to situace umožní, radniční odbor správy domů licitace a prohlídky znovu obnoví a zveřejní info na webu města.
Rady seniorům nejen jak se ubránit šmejdům natočili a vydali elektronicky 30.12.2020

Rady seniorům nejen jak se ubránit šmejdům natočili a vydali elektronicky

Plánovali sérii osvětových besed pro seniory se zaměřením na ochranu spotřebitele. Jenže koronavirus vše zkomplikoval. Namísto besed proto Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska předává seniorům z Bohumína rady a pomoc elektronicky.
Kočkám z útulku v Pudlově můžete přilepšit při dnech otevřených dveří 29.12.2020

Kočkám z útulku v Pudlově můžete přilepšit při dnech otevřených dveří

Bohumínský kočičí útulek pořádá o víkendu 2. a 3. ledna, po oba dny od 14 do 18 hodin, den otevřených dveří. Opuštěná zvířata můžete navštívit a dodatečně je obdarovat pamlsky nebo praktickými dárky.
Rok nebyl jednoduchý, o to víc si vážíme pomoci a podpory, bilancuje Pro-fit12 28.12.2020

Rok nebyl jednoduchý, o to víc si vážíme pomoci a podpory, bilancuje Pro-fit12

Bohumínský spolek Pro-fit12 v závěru roku bilancuje a děkuje všem občanům a dobrovolníkům, kteří se letos podíleli na jeho činnosti a podpořili v Bohumíně Květinový den, dobročinnou sbírku Ligy proti rakovině Praha na podporu onkologických pacientů.
Záchranka v době Vánoc ošetřila v kraji 1136 pacientů 27.12.2020

Záchranka v době Vánoc ošetřila v kraji 1136 pacientů

Přestože se sváteční dny obešly bez mimořádných událostí, operátoři zdravotnické záchranné služby přijímali větší počet tísňových hovorů, než v běžných dnech a posádky musely během tří uplynulých dní ošetřovat. Jen v průběhu Štědrého dne to bylo 350 událostí.
Krajský úřad v závěru roku omezí služby 27.12.2020

Krajský úřad v závěru roku omezí služby

Poslední dva dny tohoto roku budou služby krajského úřady omezeny. Ve čtvrtek 31. prosince bude krajský úřad pro veřejnost zcela uzavřen. Ve středu 30. prosince si mohou občané své záležitosti vyřídit pouze do 13 hodin.
Aktivní seniorky z Bohumína podpořila vlna solidarity 26.12.2020

Aktivní seniorky z Bohumína podpořila vlna solidarity

„Solidarita je krásná, takovou vlnu jsem nečekala a dojala nás,“ říká vedoucí Seniorklubu Bohumín Hana Práglová. Dobrovolnické aktivity členek klubu podpořila řada lidí, například když darovali pohlednice nebo vlnu, ze kterých vznikaly vánoční dárky pro babičky a dědečky v domovech seniorů.
Štědrý den byl pro hasiče v Moravskoslezském kraji vcelku klidný 25.12.2020

Štědrý den byl pro hasiče v Moravskoslezském kraji vcelku klidný

V Moravskoslezském kraji prožili hasiči relativně poklidný sváteční čtvrtek. Až do pátečního rána museli v regionu zasahovat celkem u osmi požárů. Hasiči v Bohumíně vyjížděli na Štědrý den pouze jednou, dopoledne k domu v ul. Okružní, kde poskytli technickou pomoc.
Tříkrálová sbírka bude, kvůli koronaviru je ale stále nejistá její finální podoba 25.12.2020

Tříkrálová sbírka bude, kvůli koronaviru je ale stále nejistá její finální podoba

Tradiční Tříkrálová sbírka bude, otázkou je, v jaké podobě. Přípravy vrcholí, ale komplikuje je koronavirus. Zda budou koledníci zvonit u dveří domácností je stále s otazníkem.
Milý Ježíšku, myslím, že si nějaký dáreček přece jen zasloužím ... 24.12.2020

Milý Ježíšku, myslím, že si nějaký dáreček přece jen zasloužím ...

Do kouzelné poštovní schránky na dopisy Ježíškovi děti letos doručily více jak 400 vzkazů. Modrá schránka byla u vstupu do kina v Novém Bohumíně k dispozici téměř až do Štědrého dne. Dopisy do ní vhodily děti z Bohumína, Dětmarovic, Dolní Lutyně, Orlové či Havířova.
Plyšákový betlém dělá dětem radost a inspiruje ostatní 24.12.2020

Plyšákový betlém dělá dětem radost a inspiruje ostatní

Originální plyšákový betlém, vystavený ve výloze kulturního Salonu Maryška, inspiruje. Podobný si doma stavějí děti ve svých pokojíčcích, případně jim vydatně pomáhají babičky, uvedl spolek Maryška.
Kočičí přání z Pudlova a den otevřených dveří v miniútulku 23.12.2020

Kočičí přání z Pudlova a den otevřených dveří v miniútulku

Virtuální misky můžete až do 5. ledna naplnit kočkám z útulku v Pudlově, zapojil se do tradičního dobročinného projektu Kočičí přání na webu www.kociciprani.cz. Po internetu lze přispět na krmivo, zdravotní balíčky i na pomůcky či škrabadla.
První pohraniční bunkr postavili před 85 lety na Bohumínsku 22.12.2020

První pohraniční bunkr postavili před 85 lety na Bohumínsku

V prosinci uplynulo 85 let od chvíle, kdy v Československu začala výstavba pohraničního opevnění, němých strážců hranic. Tyto stavby měly bránit mladou republiku před nepřítelem. Bohumínsko bylo první oblastí, kde se opevnění stavělo.
Hořící olej na pánvi nikdy nehaste vodou, varují hasiči 22.12.2020

Hořící olej na pánvi nikdy nehaste vodou, varují hasiči

O Vánocích buďte opatrní, nabádají hasiči. Zvýšenou pozornost bychom měli věnovat například v kuchyni při smažení řízků, nejen pro štědrovečerní tabuli.
Obnovili hrob italského legionáře Jana Čondla 22.12.2020

Obnovili hrob italského legionáře Jana Čondla

Obnovili hrob italského legionáře a strážmistra finanční stráže Jana Čondla (1887-1921). Stalo se u příležitosti 99. výročí jeho tragické smrti. Legionář Jan Čondl je pohřben na hřbitově v Dolní Lutyni.
Bohumínská radnice zkracuje den před Štědrým dnem provoz 21.12.2020

Bohumínská radnice zkracuje den před Štědrým dnem provoz

Klienti radnice v Bohumíně, kteří ještě před svátky plánují vyřídit si úřední záležitosti, musí počítat s omezením provozu. Ve středu 23. prosince bude městský úřad přístupný veřejnosti pouze do 12 hodin.
Sběrný dvůr odpadu bude mít mezi Vánocemi a Silvestrem otevřeno 21.12.2020

Sběrný dvůr odpadu bude mít mezi Vánocemi a Silvestrem otevřeno

Sběrný dvůr odpadu bude mít mezi Vánocemi a Silvestrem otevřeno, nachází se v areálu BM servisu (ul. Koperníkova). Naposledy v roce 2020 bude v provozu 31. prosince, poprvé v novém roce otevře v sobotu 2. ledna.
Žádné plánované odstávky elektřiny přes vánoční a novoroční svátky 21.12.2020

Žádné plánované odstávky elektřiny přes vánoční a novoroční svátky

Energetici omezí v předvánočním období a mezi svátky odstávky elektřiny. Během vánočních svátků ČEZ Distribuce nebude realizovat žádné plánované vypínání.
Neziskovkám v sociální oblasti kraj půjčí přes 146 milionů korun 20.12.2020

Neziskovkám v sociální oblasti kraj půjčí přes 146 milionů korun

Moravskoslezský kraj poskytne návratnou finanční výpomoc nestátním neziskovým organizacím působícím v sociální oblasti. Tento krok organizacím usnadní ufinancovat jejich provoz v prvních měsících roku 2021, než obdrží peníze od státu. Celkově kraj takto poskytne 146 a půl milionu korun.
Vánoce v psím útulku udělají radost opuštěným němým tvářím 19.12.2020

Vánoce v psím útulku udělají radost opuštěným němým tvářím

Opuštěným psím kamarádům můžete už zítra přilepšit, psí útulek v Bohumíně-Šunychlu poosmé pořádá vánoční setkání. Psi, fenky a jejich ošetřovatelé se na návštěvníky těší v neděli 20. prosince od 10 do 16 hodin.
Důležité info pro obyvatele ulic Sokolská, Bezručova a Na Pískách 18.12.2020

Důležité info pro obyvatele ulic Sokolská, Bezručova a Na Pískách

Byla dokončena výměna vodovodních řadů ulic Sokolská, Na Pískách a Bezručova v bohumínské části Záblatí, kterou provádí SmVaK Ostrava. Navazující terénní úpravy bohužel zkomplikovalo počasí.
Od nového roku se v regionální dopravě změní tarify, jízdné částečně zdraží 17.12.2020

Od nového roku se v regionální dopravě změní tarify, jízdné částečně zdraží

Připlatíme si. Od pátku 1. ledna 2021 dojde v rámci integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS k několika tarifním změnám. Většina z nich je motivována zejména snahou o snížení rozsahu hotovostních plateb jak u přepážek, tak ve vozidlech.
Dobrovolníci v Bohumíně pomáhají, aktuálně je potřebují zejména senioři 17.12.2020

Dobrovolníci v Bohumíně pomáhají, aktuálně je potřebují zejména senioři

Dobrovolníci v Bohumíně pomáhají a místní sociální služby uvítají další. Projekt „Bo sme partyja“ pokračuje, aktuálně Dobrovolnické centrum ADRA Havířov hledá pomocníky pro domov seniorů Cesmína ve Starém Bohumíně.
Anežka a Zuzana z Bohumína vyhrály soutěž ministerstva vnitra 16.12.2020

Anežka a Zuzana z Bohumína vyhrály soutěž ministerstva vnitra

Celostátní výtvarnou soutěž Ministerstva vnitra ČR vyhrály Anežka Kabarová a Zuzana Palková z Bohumína. Porotu zaujaly s originálním trojrozměrným telefonem s čísly složek integrovaného záchranného systému.
Třináctiletý Daniel se dočká vytoužené přestavby koupelny pro nemocnou mámu 15.12.2020

Třináctiletý Daniel se dočká vytoužené přestavby koupelny pro nemocnou mámu

Třináctiletý Daniel z Bohumína se prostřednictvím nadačního fondu pokoušel sehnat peníze na přestavbu koupelny pro nemocnou mámu. Požadovaných 60 tisíc korun získal díky štědrým lidem záhy, jeho osud však nenechal v klidu ani vedení města, a tak úpravy v bytě nakonec bude hradit radnice.
Startuje plošné dobrovolné testování antigenními testy 15.12.2020

Startuje plošné dobrovolné testování antigenními testy

Plošné dobrovolné testování na koronavirus pomocí antigenních testů začíná ve středu 16. prosince. Je bezplatné a zájemci se mohou objednat na konkrétní odběrové místo a čas, uvedlo moravskoslezské hejtmanství.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 

Počet nalezených záznamů: 7125