13.1.
2012

Muži HC Bohumín předvedli v utkání s TJ Horní Benešov parádní výkon

NOVÝ BOHUMÍN - Kdo přišel včera večer (čtvrtek 12. ledna) do Bospor Arény za ledním hokejem, nelitoval. Muži HC Bohumín předvedli parádní výkon, přestože nakonec o jeden gól prohráli. Utkání s TJ Horní Benešov skončilo pro domácí za stavu 6:7. Zápas byl napínavý do poslední chvíle.

Skóre otevřeli hosté v 7. minutě první třetiny. Chtěli ukázat, kdo bude na hřišti pánem, a tak se v krátkém sledu postarali ještě o další dva góly. Výprask domácí tým nakopl a ještě před odchodem do šaten snížil na 1:3.

Muži HC Bohumín vstoupili do druhé třetiny s jasným cílem - přinejmenším Horní Benešov zkrotit a v lepším případě získat převahu. Domácím se podařilo oboje, když se v druhé dvacetiminutovce stali režiséry hry. Udávali tempo, nabízeli parádní zákroky a uměli hru dotáhnout do konce. Do soupeřovy branky dostali kotouč hned třikrát a ujali se vedení 4:3.

Poslední část utkání vypadala hned z kraje nadějně, když naši přidali gól a zvýšili na 5:3. Pak byli ale diváci svědky série vyloučení a v závěru se povedlo hornobenešovským dát tři slepené góly a otočit skóre na 5:6. Bohumín sice znovu zabral, ale nestačilo to. TJ Horní Benešov odskočil na 5:7. Na atraktivitě zápasu dodal gól domácích asi minutu před závěrečným hvizdem rozhodčího. Tlak HC Bohumín sílil a došlo i na odvolání brankáře, vyrovnat skóre se ale nepovedlo.

HC Bohumín - TJ Horní Benešov 6:7 po třetinách 1:3, 3:0, 2:4.