11.11.
2013

Marek Zálešák z gymnázia získal cenu Moravskoslezského kraje

BOHUMÍN - Mezi 25 nejlepšími žáky středních škol v Moravskoslezském kraji je 19letý Marek Zálešák. Student Gymnázia Františka Živného získal ocenění hejtmana kraje v anketě nejlepších středoškoláků ve školním roce 2012/2013. V letošním roce pracovní skupina hejtmanství vybírala z 38 návrhů v kategorii jednotlivec a z 18 návrhů v kategorii školní tým.

Marek Zálešák si ocenění vysloužil zejména svými sportovními úspěchy. Těch nejvýznamnějších dosáhl v Poháru Asociace školních sportovních klubů ČR v silovém čtyřboji, kde zvítězil v krajském finále jednotlivců i družstev. V celostátním finále významně přispěl svým 2. místem ze soutěže jednotlivců k celkovému prvenství gymnázia v soutěži družstev. Marek působil také v žákovské samosprávě a úspěšně reprezentuje školu v soutěžích.

Ocenění si moc vážím, i když, přiznávám, ještě větší radost bych měl, kdybychom při slavnostním oceňování byli na pódiu všichni, celé naše sportovní družstvo gymnázia, se kterým jsme v loňském školním roce dosáhli na titul mistrů republiky v silovém čtyřboji. Takže kus toho ocenění patří i jim,“ vyslovil poděkování Marek Zálešák.

V kategorii „jednotlivec“ letos kraj ocenil 25 nejúspěšnějších žáků středních škol a v kategorii „školní tým“ ocenil 5 nejlepších týmů středních škol Moravskoslezského kraje.