close google translator menu
Dnes je Středa 19.6., svátek má Leoš.
Dnes má svátek Leoš. Gratulujeme :)

Osobnosti narozené dnes:


  • Paula Abdul (*1962) - Americká zpěvačka
  • Anna Lindh (*1957, +11.9.2003) - Švédská politička a ministryně zahraničních věcí
  • Vít Olmer (*1942) - Filmový režisér a herec
  • Václav Klaus (*1941) - Český prezident, ekonom a politik
  • Jan Vodňanský (*1941) - Textař a scénárista
  • Josef Nesvadba (*1926, +26.4.2005) - Český spisovatel
  • Niels Aage Bohr (*1922, +8.9.2009) - Dánský fyzik, nositel Nobelovy ceny z roku 1975
  • Robert Pinget (*1919, +25.8.1997) - Francouzský avantgardní spisovatel
  • Jiří Voskovec (*1905, +4.7.1981) - Herec
  • František Gellner (*1881, +13.9.1914) - Básník
  • Jan Václav Stamic (*1717, +27.3.1757) - Český skladatel a houslista
  • Blaise Pascal (*1623, +19.8.1662) - Francouzský matematik a fyzik
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Vánoční silový čtyřboj gymnázia nabídl parádní výkony

Vánoční silový čtyřboj gymnázia nabídl parádní výkony

NOVÝ BOHUMÍN – Základní škola na třídě Edvarda Beneše a Masarykova základní škola, obě z Nového Bohumína, mají nejlepší mladé závodníky v silovém čtyřboji. Rozhodl o tom 16. ročník vánočního silového čtyřboje pod taktovkou sportovního klubu místního gymnázia. 

Do sportovního klání se letos zapojili mladší a starší žáci čtyř škol. „Disciplínami silového čtyřboje jsou sedy-lehy za jednu minutu, tlak s činkou o váze 50 % z váhy závodníka, shyby podhmatem na doskočné hrazdě a trojskok snožný,“ uvedla hlavní organizátorka Jana Nováková. Dodala, že do soutěže družstev se započítávaly body tří nejlepších závodníků z jedné školy.

Celou akci finančně podpořilo město Bohumín a Školní sportovní klub AŠSK při Gymnáziu Františka Živného (ŠSK AŠSK při GFŽ), který byl organizátorem. 

VÝSLEDKY 

V kategorii mladších žáků soutěžilo 24 chlapců:

1. místo - Agel Daniel (ZŠ E. Beneše) - celkem 126 bodů; navíc byl nejlepším ze všech v disciplínách shyby (19x) a sed-leh (45x)
2. místo - Drobiliš Štěpán (ZŠ Masarykova) - celkem 105 bodů; navíc byl nejlepším v tlaku s činkou (30x)
3. místo - Durčák Filip (ZŠ Masarykova) - celkem 93 bodů.
Nejlepším trojskokanem byl s 689 cm Daniš Václav ze ZŠ ČSA. 

V kategorii starších žáků soutěžilo 21 chlapců:

1. místo - Balcárek Vojtěch (Gymnázium Fr. Živného) - celkem 172 bodů; navíc byl nejlepší v trojskoku (814 cm) a v sedech-lezích (42x)
2. místo - Mirga Tomáš (ZŠ Masarykova) - celkem 151 bodů; navíc byl nejlepší v tlaku s činkou (51x)
3. místo - Pačaj Vladimír (ZŠ Masarykova) - celkem 139 bodů.
Nejlepším ve shybech byl s 20 úspěšnými opakováními Biernat Dominik z ZŠ E. Beneše. 

Soutěž družstev - mladších žáků:

1. místo - ZŠ E. Beneše (295 bodů) - Agel, Kunetek, Titz
2. místo - ZŠ Masarykova (273 bodů) - Drobiliš, Durčák, Stuchlík
3. místo - ZŠ ČSA (221 bodů) - Daniš, Maneta, Gattnar 

Soutěž družstev - starších žáků:

1. místo - ZŠ Masarykova (378 bodů) - Pačaj, Mirga, Strkáč
2. místo - Gymnázium Fr. Živného (369 bodů) - Balcárek, Gryc, Čepelák
3. místo - ZŠ E. Beneše (359 bodů) - Biernat, Rýmař, Lindovský

      

  Vytisknout Vytisknout
  Zpět Zpět
  Nahoru Nahoru

Publikováno / aktualizováno: 10.12.2016
Počet zhlédnutí: 3 647

 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.30 sekund