close google translator menu
Dnes je Čtvrtek 9.4., svátek má Dušan.
Jméno Dušna znamená ten, kdo má duši.

Osobnosti narozené dnes:


  • Kristen Stewart (*1990) - Americká herečka
  • Jacques Villeneuve (*1971) - Kanadský automobilový závodník
  • Vladimír Morávek (*1965) - Český filmový a divadelní režisér
  • Jean-Paul Belmondo (*1933) - Francouzský herec
  • Otakar Vindyš (*1884, +23.12.1949) - Český lední hokejista
  • Erich Ludendorff (*1865, +20.12.1937) - Pruský a německý generál a politik
  • Charles Pierre Baudelaire (*1821, +31.8.1867) - Francouzský básník
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

39 mladých hlasů v základním kole celostátní soutěže Zpěváček

39 mladých hlasů v základním kole celostátní soutěže Zpěváček

BOHUMÍN – 39 mladých hlasů se 4. března představilo v letošním ročníku základního kola celostátní soutěže Zpěváček v dětském zpěvu lidových písní. Soutěž proběhla v 6 kategoriích, městské kolo pořádal dům dětí a mládeže. 

„Porota neměla lehké hodnocení, ale pro letošní rok 2020 do regionální přehlídky mohly postoupit rovnou první dvě umístění v kategorii sólistů, to je novinka soutěže,“ říká Lýdie Balcárková, zástupkyně ředitele domu dětí. Vítězové získali diplomy a věcné ceny, které věnoval Dům dětí a mládeže Bohumín, město Bohumín a Základní umělecká škola Bohumín. Nejlepší zpěváčci budou Bohumín reprezentovat v regionálním kole. 

I. kategorie /2013-2014/:                    

  • 1. místo – Valentina Brabcová, ZŠ Skřečoň
  • 2. místo – Tereza Hellmutová, Masarykova ZŠ
  • 3. místo – Veronika Brunclíková, Masarykova ZŠ 

II. kategorie /2011-2012/                    

  • 1. místo – Veronika Jarošová, ZŠ ČSA
  • 2. místo – Nela Juřicová, Masarykova ZŠ        
  • 3. místo – Pavel  Lukaszczyk, Dolní Lutyně     
  • 3. místo – Lukáš Mařádek, ZŠ ČSA                                                          

III. kategorie /2008-2010/

  • 1. místo – Anna Giecková, ZŠ Skřečoň
  • 1. místo – Eliška Giecková, Masarykova ZŠ
  • 2. místo – Zuzana Štěrbová, ZŠ ČSA
  • 2. místo – Veronika Korbielová, ZŠ Bezručova
  • 3. místo – Eliška Krestová, Masarykova ZŠ
  • 3. místo – Matyáš Hrčka, ZŠ Skřečoň 

IV. kategorie /2005-2007/                  

  • 1. místo – Eliška Vladyková, Masarykova ZŠ
  • 1. místo – Lenka Třaskošová, ZUŠ Bohumín
  • 2. místo – Lukáš Pecháček, Masarykova ZŠ
  • 3. místo – Agáta Kovářová, Dolní Lutyně

 V. kategorie /duo 2010-2014/             

  • 3. místo – Eliška Giecková, Eliška Krestová, Masarykova ZŠ                                               

VI. kategorie /duo 2005-2009/            

  • 1. místo – Eliška Vladyková, Ema Ptáková, Masarykova ZŠ
  • 2. místo – Eliška Giecková, Lukáš Pecháček, Masarykova ZŠ
  • 3. místo – Michaela Kováčiková, Barbora Čepová, Gymnázium
  • 3. místo – Agáta Kovářová, Anna Váchová, Dolní Lutyně                                                                    
  

  Vytisknout Vytisknout
  Zpět Zpět
  Nahoru Nahoru

Publikováno / aktualizováno: 19.3.2020
Počet zhlédnutí: 260

 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.33 sekund