1.10.
2010

Městské kolo ve střelbě ze vzduchovky opanovaly svými výkony dívky

BOHUMÍN - Čtyřiadvacet dívek a chlapců našlo odvahu vzít do ruky vzduchovku a zapojit se do letošního ročníku městského kola ve střelbě. Závodilo se herním systémem dvakrát 10 ran. Maximálně mohli  střelci nasbírat 200 bodů. Městské kolo uspořádal Dům dětí a mládeže Fontána ve spolupráci se Sportovně střeleckým klubem Bohumín a JSB Bohumín.

Soutěž probíhala ve dvou věkových kategoriích. Chlapci a dívky v 6. a 7. třídách soutěžili v kategorii mladších, a jejich kamarádi z 8. a 9. tříd v kategorii starších žáků. První místa v mladší části soutěže obsadili Julie Rokošová z Masarykovy základní školy (173 bodů) a Robert Ščepko (183 body) ze školy na třídě Edvarda Beneše.

V soutěži starších dívek si se vzduchovkou s přehledem poradila Markéta Škutová ze základní školy na ulici Čs. armády, která zvítězila s vysokým náskokem 29 bodů, celkově jich získala 186. Mezi staršími žáky dosáhl na pomyslné zlato Vojtěch Szczepanski ze stejné školy, nastřílel 182 bodů.

Letošní městské kolo ve střelbě přineslo zajímavé zjištění. Nejlepšího výsledku dosáhla mladší žákyně a naopak nejhůře dopadli starší žáci. Ukázalo se, že máme v Bohumíně i v této disciplíně talentované žáky,“ říká Ondřej Veselý z bohumínského domu dětí a mládeže. „Děti se mohou u nás střelbě ze vzduchovky věnovat v rámci volnočasového kroužku. Mohou do něj docházet každou středu od půl třetí odpoledne. Kroužek vede v tělocvičně domu dětí Jiří Pražan,“ dodal Veselý.