Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

V bohumínské Maryšce zahraje Les Gars D´en Bas 6.2.2014

V bohumínské Maryšce zahraje Les Gars D´en Bas

Vytříbená muzika zazní bohumínským Salonem Maryška. Pozvání do kulturního klubu na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně přijala francouzsko-česko-slovenská kapela Les Gars D´en Bas.
K zápisům do první třídy přišlo ve městě 257 dětí 5.2.2014

K zápisům do první třídy přišlo ve městě 257 dětí

K zápisům do první třídy přišlo v Bohumíně 257 dětí. Zájem byl nejen o velké základní školy, ale i o malotřídky v městských částech Záblatí a Starý Bohumín. Zhruba u 11 procent dětí rodiče žádají o odklad školní docházky.
Do výměny oken dům dětí investoval stovky tisíc korun 5.2.2014

Do výměny oken dům dětí investoval stovky tisíc korun

Po šesti letech jsou skoro všechna nová. Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín finišuje s několikaletou výměnou starých oken ve svých objektech v Janáčkově ulici za parkem. Do zatím poslední etapy vložil přes 66 tisíc korun.
Bohumín zvažuje půjčky k výměně starých kotlů 4.2.2014

Bohumín zvažuje půjčky k výměně starých kotlů

Ke kotlíkovým dotacím ještě bezúročná půjčka od města. Takový je záměr Bohumína, který budou 10. února projednávat zastupitelé. Pokud ho schválí, budou si moci obyvatelé Bohumína půjčit od města na výměnu starého kotle za nový až 30 tisíc korun.
Pedagogika Montessori a tanečky s miminky v Bobeši 4.2.2014

Pedagogika Montessori a tanečky s miminky v Bobeši

Hned dvě velké akce pro rodiče s malými dětmi pořádá v tomto týdnu Centrum mladé rodiny Bobeš v Novém Bohumíně. Bude se věnovat pedagogice Montessori a pohybu malých dětí. Bobeš sídlí v areálu na Nerudově ulici.
Školáci z Bohumína se zabydleli v léčebně v Metylovicích 3.2.2014

Školáci z Bohumína se zabydleli v léčebně v Metylovicích

14 dětí vyrazilo v sobotu ráno do Metylovic na Frýdecko-Místecku. Nejen alergici tam v rámci léčebného pobytu stráví 29 dnů. Výprava na místo dorazila v pořádku, školáci se rychle zabydleli. Přepravu a organizaci zařídilo město.
Pro dětské oslavy nebo společenské akce taneční sál domu dětí 3.2.2014

Pro dětské oslavy nebo společenské akce taneční sál domu dětí

Máš narozeniny? Chceš je oslavit ve velkém stylu a hledáš prostor? Přijď k nám - vzkazuje bohumínský dům dětí a mládeže. Fontána nabízí k pronájmu pro různé společenské akce svůj velký taneční sál s kapacitou několika desítek osob.
Malé kuchařky pozvaly štáb bohumínské televize na Bramborovou harmoniku 1.2.2014

Malé kuchařky pozvaly štáb bohumínské televize na Bramborovou harmoniku

Diváci si mohou spolu s Televizním informačním kanálem Bohumín ukuchtit Bramborovou harmoniku. Recept nabídnou v reportáži pořadu Zpravodajství dívky, které v Bohumíně navštěvují volnočasový kroužek vaření. Reportáž televize uvede od 1. února.
ZŠ ČSA má nový web a soutěž pro bystré návštěvníky 31.1.2014

ZŠ ČSA má nový web a soutěž pro bystré návštěvníky

Moderní, přehlednější, perspektivnější. Takový je nový web Základní školy na ulici Čs. armády v Novém Bohumíně. Škola ho uvedla do provozu v závěru ledna. U příležitosti uvedení nové prezentace do provozu vyhlásila soutěž pro návštěvníky svého webu.
Magneti útočí už i na sběrny barevných kovů 30.1.2014

Magneti útočí už i na sběrny barevných kovů

Barevné kovy jsou pořád v kurzu, nemluvě o tom, že zloději už je kradou i v samotných sběrnách barevných kovů. Potvrzují to lednové případy bohumínských městských strážníků.
Sci-fi plesová výprava na planetu Ká už příští pátek! 29.1.2014

Sci-fi plesová výprava na planetu Ká už příští pátek!

Máte rádi sci-fi? Pak byste v pátek 7. února neměli chybět v bohumínském domě služeb. Město Bohumín a agentura K3 tam pořádají velký sci-fi ples, jehož hlavním hostem bude zpěvák Peter Nagy. Vstupenky jsou stále ještě k dostání.
Bohumínská Fontána v noci září do tmy 29.1.2014

Bohumínská Fontána v noci září do tmy

Bohumínský dům dětí a mládeže Fontána už v noci neminete. Ze strany od sjezdu z dálnice září do tmy nasvětlený název volnočasového zařízení. Dům dětí ji instaloval při výměně okapů o prázdninách.
Výstava ukazuje nejen nejslavnější éru výšivek 28.1.2014

Výstava ukazuje nejen nejslavnější éru výšivek

Není dečka jako dečka a totéž platí o vyšívaných ubrusech. Přesvědčí vás o tom nová výstava v městském domě U Rytíře ve Starém Bohumíně. V lednu a v únoru ji tam pořádá občanské sdružení Přátel bohumínské historie.
Meteorologové vyhlásili na Karvinsku smogovou situaci 28.1.2014

Meteorologové vyhlásili na Karvinsku smogovou situaci

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil na Karvinsku smogovou situaci z důvodu vysokých koncentrací prachových částic PM10. K vyhlášení pro aglomerace Ostravsko, Karvinsko a Frýdecko-Místecko došlo v úterý 28.01.2014, 02:39.
Za samé jedničky zdarma do aquacentra 27.1.2014

Za samé jedničky zdarma do aquacentra

Jedničkáři mají vstup do bohumínského aquacentra zadarmo! V den pololetních prázdnin, v pátek 31. ledna, nebudou platit vstupné. Stačí, když předloží vysvědčení se samými jedničkami.
Nejdéle fungující radniční tým pokořil dvoustovku 26.1.2014 #zobrazit-video

Nejdéle fungující radniční tým pokořil dvoustovku

K jubilejnímu a úctyhodnému 200. zasedání se v lednu sešel bohumínský tým rozvoje města. Existuje nepřetržitě od roku 1998 a je nejdéle fungující skupinou odborníků na radnici. Tým tvoří vedení města, vedoucí odborů úřadu a přizvaní specialisté.
Dům dětí letos uspořádá rekordní počet táborů 25.1.2014

Dům dětí letos uspořádá rekordní počet táborů

Přestože kraluje zima, bohumínský dům dětí a mládeže už teď přijímá přihlášky na jarní a letní tábory. U některých turnusů je zájem tak velký, že jsou už skoro plné. Fontána letos pořádá jen v době letních prázdnin hned 8 táborů.
V Moravskoslezském kraji bude mrznout 24.1.2014

V Moravskoslezském kraji bude mrznout

Mráz. Tohle slovo budou meteorologové v příštích hodinách často skloňovat. Jejich upozornění na mráz pro Moravskoslezský kraj platí od pátku 24.01.2014 22:00 do neděle 26.01.2014 10:00.
Kurzy knihovny K3 rozšiřují obzory, přihlaste se 23.1.2014

Kurzy knihovny K3 rozšiřují obzory, přihlaste se

Kurzy počítačové, rukodělné a sociální psychologii nabídne knihovna K3 v novém ročníku vzdělávacích kurzů. Knihovna je nabídne od února do dubna. Již nyní se můžete přihlašovat ve studovně.
Ve středu odpoledne začíná prodej lístků na ples města 22.1.2014

Ve středu odpoledne začíná prodej lístků na ples města

Právě dnes, ve středu 22. ledna, začíná od 13 hodin prodej lístků na velký reprezentační ples města Bohumína. Ples proběhne v pátek 7. února 2014 v Domě služeb. Prodej lístků v hodnotě 450 a 300 korun probíhá výhradně na infocentru.
Hasiči vyprošťovali kousek za Vrbicí havarované Audi 22.1.2014

Hasiči vyprošťovali kousek za Vrbicí havarované Audi

Tři ostravské jednotky hasičů zasahovaly v úterý 21. ledna odpoledne v Ostravě-Hrušově u nehody dvou osobních automobilů – Audi a Peugeot, která si vyžádala dvě zraněné osoby. Z louky a příkopu tahali zpět na silnici Audi.
Při dopravní nehodě v Bohumínské ulici dva zranění 22.1.2014

Při dopravní nehodě v Bohumínské ulici dva zranění

Posádka rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci zasahovaly v odpoledních hodinách u dopravní nehody automobilu na Bohumínské ulici v Ostravě. Havárie vozidla byla operačnímu středisku nahlášena krátce po patnácté hodině.
V Bohumíně přijde k zápisu do 1. třídy skoro 250 dětí 22.1.2014

V Bohumíně přijde k zápisu do 1. třídy skoro 250 dětí

Skoro 250 dětí zamíří 28. a 29. ledna v Bohumíně k zápisu do první třídy. Vyplývá to z údajů mateřinek. Dnes je v Bohumíně 254 prvňáčků, v příštím školním roce by to mělo být podobné.
Upozornění na možnost vzniku náledí platí do odvolání 22.1.2014

Upozornění na možnost vzniku náledí platí do odvolání

Meteorologové zpřesnili předpověď počasí. Upozornění na možnost tvorby náledí rozšířili pro celou Českou republiku od středy 22.01.2014 11:00 do odvolání. Do střední Evropy bude proudit studený vzduch od východu až severovýchodu.
Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí 21.1.2014

Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí

Český hydrometeorologický ústav vydal upozornění na četné náledí. Výstražná zpráva má doprovodné označení vysoký stupeň nebezpečí. Pro Moravskoslezský kraj upozornění platí od úterý 21.01.2014 11:00 do středy 22.01.2014 09:00.
Malovaná matematika aneb fraktály v Maryšce 21.1.2014

Malovaná matematika aneb fraktály v Maryšce

Nevšední pohled do světa matematiky přináší nová výstava v Salonu Maryška v Novém Bohumíně. Vladimíra Šomodiová a Jaromír Pátra zde představují počítačovou grafiku, soubor nese název „Život s fraktály“. Výstava startuje 6. února.
19letý mladík přecházel kolejiště, zachytil ho vlak 20.1.2014

19letý mladík přecházel kolejiště, zachytil ho vlak

Za zkrácení si cesty mladík zaplatil životem. V sobotu ráno, před pátou hodinou, došlo v Bohumíně k tragické události na kolejišti. Informoval o tom policejní mluvčí. Mladík utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl.
Hasiči vyhlásili soutěž o detektory požárů a plynů 20.1.2014

Hasiči vyhlásili soutěž o detektory požárů a plynů

Až do pátku 28. února mohou dospělí obyvatelé České republiky odpovídat na internetu na otázky v hasičské anketě s názvem „Bezpečně doma“, která je zaměřena na jejich povědomí o možnosti využití detektorů (hlásičů) požáru.
Mladá douglaska zmizela i s kořenovým balem 20.1.2014

Mladá douglaska zmizela i s kořenovým balem

Z cizího se to krade. Mladý jehličnan kdosi v Bohumíně odcizil i s kořenovým balem. Stalo se poblíž restaurace „Na Špici“ (Sport). Na krádež úředníky radnice upozornili zahradníci, kteří se ve městě starají o zeleň.
(O) Konopí v bohumínské knihovně K3 19.1.2014

(O) Konopí v bohumínské knihovně K3

Pro někoho tabu, pro někoho droga, pro někoho téměř zázračný lék, bez kterého se neobejde – konopí. Vyprávět o něm a jeho léčivých účincích bude v úterý 21. ledna od 17 hodin v knihovně K3 Bohumín Marek Gil, odborník na zdravou výživu a orientální medicínu.
Městské kolo v basketbalu vyhráli kluci z Benešovky 17.1.2014

Městské kolo v basketbalu vyhráli kluci z Benešovky

Městské kolo v basketbalu ovládli svými výkony žáci Základní školy na třídě Edvarda Beneše. Sportovní klání uspořádal ve své tělocvičně Dům dětí a mládeže Fontána pro žáky 8. a 9. tříd a žáky vybraných ročníků víceletého oboru gymnázia.
Upozorni na závadu s pomocí chytrého telefonu 17.1.2014

Upozorni na závadu s pomocí chytrého telefonu

Zničenou značku nebo závadu v městském bytě lidé v Bohumíně mohou nahlásit radnici s pomocí chytrého telefonu. Služba „Hlášení poruch“, která funguje na webu města, rozšířila své možnosti.
Ples domu dětí a florbalistů nabídne atraktivní novinky 16.1.2014

Ples domu dětí a florbalistů nabídne atraktivní novinky

Plesová sezóna je v plném proudu, přípravy organizátorů vrcholí. Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín, jehož zřizovatelem je město, chystá už třetí „Skvělý ples“. Fontána zve do svého sálu v pátek 14. března. Kromě osvědčených věcí budou i novinky.
Recidivistu dopadl s nasazením vlastního zdraví 16.1.2014

Recidivistu dopadl s nasazením vlastního zdraví

Služby s nasazením vlastního zdraví. Strážníkovi bohumínské městské policie se povedlo zadržet celostátně hledaného muže, přestože se 42letý recidivista snažil utéct a jím rozbitá skleněná tabule muže zákona zranila.
Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí 15.1.2014

Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí

Meteorologové upozorňují na možnost tvorby náledí. Výstraha platí od středy 15.01.2014 17:00 do čtvrtka 16.01.2014 10:00 pro celou Českou republiku.
Hitparádu jmen vloni v Bohumíně vedli Matyáš a Tereza 15.1.2014

Hitparádu jmen vloni v Bohumíně vedli Matyáš a Tereza

Matyáš a Tereza. Tato jména dávali rodiče v Bohumíně svým dětem vloni nejčastěji. Zatímco Tereza si uhájila první místo v pomyslné hitparádě, Matyáš vystřídal v oblíbenosti Dominika, který kraloval v roce 2012.
Poslední šance k přihlášce do Dívky roku 14.1.2014

Poslední šance k přihlášce do Dívky roku

Poslední šance! Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín vyhlásil dodatečný příjem přihlášek do soutěže Dívka Bohumína roku 2014. Finále základního kola celostátní soutěže proběhne v neděli 2. února.
Bohumínské školy mají termíny zápisů do prvních tříd 13.1.2014

Bohumínské školy mají termíny zápisů do prvních tříd

Zápisy do prvních tříd základních škol budou mít v Bohumíně jednotný termín. Město tak pokračuje v tradici z minulých let. Radniční odbor školství, kultury a sportu zveřejnil harmonogram zápisů pro školní rok 2014/2015, včetně časového rozpisu.
Zloděj se vloupal do stodoly, aby z ní odcizil pramici 13.1.2014

Zloděj se vloupal do stodoly, aby z ní odcizil pramici

Kuriózní krádež zaregistrovali o víkendu policisté v Bohumíně. Řešili případ, kdy majitel přišel o pramici. Loďku mu ukradl neznámý zloděj nebo zloději. Informovala o tom karvinská policejní mluvčí.
Farmářské trhy v Bohumíně nově dva dny v měsíci 12.1.2014

Farmářské trhy v Bohumíně nově dva dny v měsíci

Nikoli jeden, ale hned dva dny a každý měsíc. Takové budou v roce 2014 farmářské trhy v Bohumíně. Novinku uvede do života městská agentura K3 hned zkraje roku, první trhy pořádá 17. a 18. ledna.
Elektromontéři odpojují vánoční světelné ozdoby 11.1.2014

Elektromontéři odpojují vánoční světelné ozdoby

Vánocům dávají v Bohumíně definitivně vale. Elektromontéři bohumínského městského servisu v ulicích odpojují světelnou výzdobu a demontují část prvků, zejména ze sloupů veřejného osvětlení.
Bohumínské novoročenky jsou prostorové a voní 10.1.2014

Bohumínské novoročenky jsou prostorové a voní

Originální přání do nového roku jsou po celý leden k vidění v knihovně K3 v Novém Bohumíně. Tamní výstava představuje nejlepší práce z výtvarné soutěže vyhlášené bohumínskou základní uměleckou školou.
Bohumínští chirurgové mají novou kostní vrtačku 9.1.2014

Bohumínští chirurgové mají novou kostní vrtačku

Chirurgické oddělení Bohumínské městské nemocnice má novou kostní vrtačku. Nemocnice ji zakoupila s přispěním sponzorského daru od firmy Bonatrans Group a. s. Cena nové vrtačky se pohybuje kolem 300 tisíc korun.
Lednové soboty patří v Bohumíně středním školám 8.1.2014

Lednové soboty patří v Bohumíně středním školám

Obě bohumínské střední školy v lednu otevírají dveře veřejnosti. V sobotu 11. ledna pořádá den otevřených dveří Střední škola Bohumín. O týden později Gymnázium Františka Živného. Žáky základních škol zvou do svých řad.
Letošní vodácký Novoroční sjezd Olše byl rekordní 7.1.2014

Letošní vodácký Novoroční sjezd Olše byl rekordní

Rekordní účasti se těšil 7. ročník Novoročního sjezdu řeky Olše. V sobotu 4. ledna ho pořádalo občanské sdružení Posejdon. Vodáci sjeli Olši v úseku od Věřňovic až k nástupnímu místu v polském Zabelkowě.
První velká akce MAS Bohumínsko, rozdá 90 tisíc korun 4.1.2014

První velká akce MAS Bohumínsko, rozdá 90 tisíc korun

Šance pro ty, kteří mají originální nápady. 31. prosince 2013 vyhlásila Místní akční skupina Bohumínsko (MAS) výzvu k podávání žádostí o dotace na projekty, které mají MASku dostat více do povědomí občanů. Mezi vybrané projekty poputuje 90 tisíc korun.
Strážníci museli opakovaně zasahovat na vlakovém nádraží 3.1.2014

Strážníci museli opakovaně zasahovat na vlakovém nádraží

Vlakové nádraží v Bohumíně se v závěru loňského roku stalo poměrně častým cílem mužů zákona. Vyplývá to z hlášení bohumínské městské policie, která zde musela hned několikrát zasahovat.
Silvestrovský běh s druhou nejvyšší účastí 2.1.2014

Silvestrovský běh s druhou nejvyšší účastí

S rokem 2013 se v Bohumíně rozloučili v pohybu. 30. prosince proběhl v hobbyparku 15. ročník Silvestrovského běhu. Akci uspořádal s podporou města, Moravskoslezského kraje a sponzorů Atletický klub Bohumín ve spolupráci s partnery.
Záchranáři v kraji prožili rušný Silvestr, v Bohumíně 5 výjezdů 2.1.2014

Záchranáři v kraji prožili rušný Silvestr, v Bohumíně 5 výjezdů

Rušný Silvestr prožili záchranáři v Moravskoslezském kraji. Výjimkou nebyl Bohumín, kde Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje eviduje 31. prosince a v prvních hodinách 1. ledna celkem 5 výjezdů.
Silvestr a Nový rok byl z pohledu hasičů ve městě klidný 2.1.2014

Silvestr a Nový rok byl z pohledu hasičů ve městě klidný

Pro hasiče z bohumínské stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje byl vstup do roku 2014 klidným. Na Silvestra nemuseli vůbec zasahovat. První výjezd v novém roce evidují 1. ledna 2014 až krátce po 15. hodině.
Střední škola otevírá dveře a láká nové studenty 2.1.2014

Střední škola otevírá dveře a láká nové studenty

Prohlídka budov, základní údaje nabízených oborů i nejnutnější informace k přijímacímu řízení. Nejen to nabídne Střední škola Bohumín v sobotu 11. ledna 2014 v rámci svého velkého Dne otevřených dveří, od 8 do 12 hodin.
Meziobecní spolupráce v území MAS Bohumínsko 2.1.2014

Meziobecní spolupráce v území MAS Bohumínsko

Má spolupráce mezi obcemi smysl? Dokáží se volené samosprávy domluvit na společných projektechí? Na tyto otázky může nalézt odpověď projekt Podpora meziobecní spolupráce, jehož nositelem je Svaz měst a obcí ČR (SMO).
Otužilci se na Nový rok vrhli do Kališova jezera 1.1.2014 Ukaž na letecké mapě

Otužilci se na Nový rok vrhli do Kališova jezera

Sedmnáct odvážných mužů, žen a jedno dítě se dnes odpoledne (1. ledna) vrhlo do chladné vody Kališova jezera. První ročník Novoročního ponoru uspořádala v Šunychlu tamní komise pro městskou část.
Moravskoslezský kraj znovu potrápí silný vítr 27.12.2013

Moravskoslezský kraj znovu potrápí silný vítr

Meteorologové upozorňují na silný vítr, který potrápí Moravskoslezský kraj od soboty 28.12.2013 03:00 hodin do soboty 28.12.2013 23:59 hodin. Upozornění má označení nízký stupeň nebezpečí.
Záchranáři v kraji měli Vánoce pracovní, byly klidnější než ty loňské 27.12.2013

Záchranáři v kraji měli Vánoce pracovní, byly klidnější než ty loňské

Pracovní, i když o něco málo klidnější tři sváteční dny ve srovnání v minulým rokem, za sebou mají moravskoslezští záchranáři. Během Štědrého dne a následujících dvou svátků museli denně zasahovat průměrně ve 270 případech.
Nejlepší čtenáři mají na kontě skoro 800 výpůjček 26.12.2013

Nejlepší čtenáři mají na kontě skoro 800 výpůjček

Městská knihovna K3 Bohumín už zná nejlepší čtenáře právě končícího roku. Zveřejnila výsledky za oddělení dětské, dospělé i studovnu. Nejlepší čtenáři, z řad dospělých návštěvníků, mají na svém kontě skoro 800 výpůjček.
Za Vánočním muzicírováním do Vrbice 23.12.2013

Za Vánočním muzicírováním do Vrbice

Za Vánočním muzicírováním se vydejte do Vrbice. Občanské sdružení Přátel bohumínské historie tam pořádá koncert na svátek sv. Apoštola Jana, v pátek 27. prosince od 16 hodin. Koncert proběhne ve vánočně vyzdobeném kostele ve Vrbici.
Opilá řidička to s autem napasovala do příkopu 23.12.2013

Opilá řidička to s autem napasovala do příkopu

Jela až dojela. V sobotu (21. prosince) ráno skončila opilá žena se svým vozem v příkopu. Stalo se v bohumínské městské části Pudlov. Při své opilecké jízdě naštěstí nikoho nesrazila ani nezranila.
Vánoční Strom splněných kočičích přání také letos 22.12.2013

Vánoční Strom splněných kočičích přání také letos

Bohumínský útulek pro toulavé kočky, který má depozit v Pudlově, se znovu připojuje k celostátní akci Strom splněných kočičích přání. Internetová sbírka na podporu koček v péči občanských sdružení z celé ČR probíhá od 15. prosince do 6. ledna.
Ženy z Univerzity třetího věku mají vlastní kalendář 21.12.2013

Ženy z Univerzity třetího věku mají vlastní kalendář

Absolvováním Univerzity třetího věku nic nekončí. Senioři se dál setkávají a dokonce společně přivádí na svět své vlastní nápady a projekty. Tak vznikl originální kalendář, který nafotily absolventky dvouletého vzdělávacího cyklu.
Stolní tenisty přilákal do Záblatí Memoriál Miloše Freitaga 20.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Stolní tenisty přilákal do Záblatí Memoriál Miloše Freitaga

Za účasti hráčů šesti sportovních oddílů proběhl v Záblatí tradiční turnaj ve stolním tenisu. Memoriál Miloše Freitaga pořádal tamní oddíl stolního tenisu v tělocvičně sokolovny. Miloše Freitag byl starostou TJ Sokol Záblatí, nadšeným hráčem ping-pongu.
Radnice omezí provoz jen minimálně, 27. prosince má zavřeno 19.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Radnice omezí provoz jen minimálně, 27. prosince má zavřeno

Radnice v Bohumíně plánuje v době svátků a na přelomu starého a nového roku jen minimální omezení provozu služeb pro občany. Uvedla to tajemnice Městského úřadu v Bohumíně Dagmar Fialová.
Kočky v útulku oslaví Vánoce dny otevřených dveří 18.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Kočky v útulku oslaví Vánoce dny otevřených dveří

Svátky využijí v útulku pro opuštěné kočky v Pudlově k dnům otevřených dveří. Milovníci koček se sejdou v sídle útulku na adrese Ostravská 84. Den otevřených dveří bude před Vánocemi i po nich.
V době svátků upravená provozní doba v útulku 17.12.2013 Ukaž na letecké mapě

V době svátků upravená provozní doba v útulku

Městský útulek pro opuštěné psy, který najdete v areálu bývalých kasáren na Větrné ulici v Šunychlu, v době vánočních svátků upraví provozní dobu. Informoval o tom radniční odbor životního prostředí a služeb.
O Vánocích do plavek a hurá do aquacentra 16.12.2013 Ukaž na letecké mapě

O Vánocích do plavek a hurá do aquacentra

Plavecký a průplavový bazén, tobogán, whirpool, několik druhů saun a další služby nabízí Aquacentrum Bohumín také v době Vánoc a na přelomu starého a nového roku. Bospor, který rekreační areál provozuje, zveřejnil provozní dobu v době svátků.
Vánoční jarmárek a sváteční Rande-Dam v Profit 12 15.12.2013

Vánoční jarmárek a sváteční Rande-Dam v Profit 12

Hned dvě vánoční akce přichystalo bohumínské občanské sdružení Profit 12. Veřejnost zve do své klubovny v Mírové ulici v Novém Bohumíně, v úterý 17. prosince a ve čtvrtek 19. prosince.
Volný čas o svátcích můžete vyplnit bruslením 13.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Volný čas o svátcích můžete vyplnit bruslením

Městská společnost Bospor zveřejnila harmonogram bruslení veřejnosti v hale zimního stadionu za parkem Petra Bezruče. Bospor Aréna bude mít o Vánocích a na přelomu roku 2013/2014 pro veřejnost otevřeno častěji. Zavítejte za bruslením.
Vánoční výstava U Rytíře ve Starém Bohumíně 12.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Vánoční výstava U Rytíře ve Starém Bohumíně

Za vánoční výstavou se můžete vypravit do Starého Bohumína. V městském domě U Rytíře ji pořádá až do 6. ledna 2014 občanské sdružení Přátel bohumínské historie. Výstava je prodejní, můžete na ní najít inspiraci na vánoční dárky.
Hasiči zasahovali u hořícího automobilu 11.12.2013

Hasiči zasahovali u hořícího automobilu

Dnes (11. prosince) krátce před půl sedmou ráno zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru automobilu, který vzplál na silnici ve Starém Bohumíně. Předběžná škoda je podle hasičů 120 tisíc korun.
Opravená požární zbrojnice prošla zatěžkávací zkouškou 11.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Opravená požární zbrojnice prošla zatěžkávací zkouškou

Ve Skřečoni skončila dvouletá oprava tamní požární zbrojnice dobrovolných hasičů. Město do ní investovalo přibližně 1,8 milionu korun. První velkou akcí, která v nových prostorách proběhla, byla mikulášská nadílka.
S novým ekologickým kalendářem je Bohumín v pohybu 10.12.2013

S novým ekologickým kalendářem je Bohumín v pohybu

Bohumín v pohybu. Takový je motiv městského ekologického kalendáře pro rok 2014. Domácnosti ho dostanou do schránek do konce prosince. Kalendář vychází v nákladu 9500 kusů. Distribuce začala v pátek 6. prosince.
Hobit: Šmakova dračí poušť ve 3D v půlnoční premiéře 10.12.2013

Hobit: Šmakova dračí poušť ve 3D v půlnoční premiéře

Po „Neočekávané cestě“ přichází druhý díl Hobita s podtitulem Šmakova dračí poušť, fantasy velkofilm podle knižní předlohy J. R. R. Tolkiena režíruje Peter Jackson (trilogie Pán prstenů). Kino v Bohumíně film uvede v exkluzivní půlnoční premiéře.
Známky, pohlednice, vánoční čaje - tipy na dárky z Bohumína 9.12.2013

Známky, pohlednice, vánoční čaje - tipy na dárky z Bohumína

Nová generace propagace Bohumína vzbudila mimořádný zájem. Doslova na dračku jde zejména limitovaná edice poštovních známek s motivy města. Kromě známek bohumínská radnice před Vánoci připravila také speciální edice pohlednic a vánočních čajů.
Ze sklepních prostor zmizela kola za 123 tisíce korun 9.12.2013

Ze sklepních prostor zmizela kola za 123 tisíce korun

Škodu za skoro 125 tisíc korun měl spáchat pachatel, který pronikl do sklepa jednoho z domů v Komenského ulici v Novém Bohumíně. Informovali o tom karvinští policisté.
Odstartoval příjem přihlášek k soutěži Dívka roku 2014 7.12.2013

Odstartoval příjem přihlášek k soutěži Dívka roku 2014

Bohumín se pouští do hledání nové princezny města. Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín vyhlásil soutěž Dívka roku 2014. Městské kolo celorepublikového klání je určené slečnám ve věku 13 až 15 let.
Strážníci v Bohumíně monitorují čoudící komíny domků 6.12.2013

Strážníci v Bohumíně monitorují čoudící komíny domků

Nejen v listopadu monitorují strážníci bohumínské městské policie komíny rodinných domů. Zejména v okrajových částech města je kvůli lokálním topeništím často nedýchatelno. Strážníci proto „hříšné“ komíny fotografují a předávají podněty úředníkům.
Čestné uznání středoškolákům Slezské diakonie 5.12.2013

Čestné uznání středoškolákům Slezské diakonie

Žáci bohumínského pracoviště mateřské, základní a střední školy Slezské diakonie se zapojili do výtvarné soutěže na téma ANDĚL. Středoškoláci se svou výtvarnou kolekcí uspěli.
Slezské Vánoce před 100 lety v Salonu Maryška 5.12.2013

Slezské Vánoce před 100 lety v Salonu Maryška

Do slezské domácnosti v době vánoční vezme návštěvníky svého Salonu bohumínské občanské sdružení Maryška. Na závěr roku připravilo spolu s historičkou hospodářských a sociálních dějin Zuzanou Maléřovou výstavu nazvanou Slezské Vánoce.
Vánoce v útulku aneb dárky opuštěným psům 4.12.2013

Vánoce v útulku aneb dárky opuštěným psům

V útulku pro opuštěné psy, který město Bohumín provozuje v areálu bývalých kasáren v Šunychlu, budou slavit Vánoce. Chybět nebude ani vánoční stromeček. To vše v neděli 22. prosince od 13 do 16 hodin.
Městský Mikuláš vyrazí za seniory a klienty zařízení sociální péče 3.12.2013

Městský Mikuláš vyrazí za seniory a klienty zařízení sociální péče

Mikuláš dorazí v Bohumíně nejen za těmi nejmenšími. V pátek 6. prosince zavítá také mezi seniory domovů důchodců a klienty zařízení sociální péče. Tradiční mikulášskou nadílku pořádá komise pro občanské záležitosti.
Ze supermarketu zmizelo zboží za 40 tisíc korun 2.12.2013

Ze supermarketu zmizelo zboží za 40 tisíc korun

Blíží se Mikuláš a jak to vypadá, oslavit ho chtějí také zloději. Pro dárky jsou schopni projít zdí, jak se ukázalo o víkendu u supermarketu v ulici Čs. armády v Novém Bohumíně. Chmatáci se do supermarketu probourali a odnesli si věci za 40 tis. korun.
Záblatí sobě aneb brigádou k novému veřejnému prostranství 2.12.2013

Záblatí sobě aneb brigádou k novému veřejnému prostranství

Jaké bude prostranství naproti Sokolovny? Podle městem zpracované studie a po připomínkách komise pro městskou část Záblatí a Sokolů bude prostor využit jako veřejné prostranství s mlatovými chodníčky, posezením a zelení.
Bobeš zve zručné maminky k vánočnímu jarmarku 28.11.2013

Bobeš zve zručné maminky k vánočnímu jarmarku

S nabídkou pro zručné maminky přichází v prosinci Centrum mladé rodiny Bobeš v Novém Bohumíně. Tvořivým maminkám umožní prodej jejich vlastnoručně zhotovených výrobků.
Ateliér Bart zve na další ročník podzimní výstavy 27.11.2013

Ateliér Bart zve na další ročník podzimní výstavy

Ani letos neporuší vyznavači tvůrčího snažení léty prověřenou tradici a sejdou se v Ateliéru Bart na tradiční podzimní výstavě. Ta každoročně připadá na poslední listopadový pátek, letos tedy 29. listopadu.
Hokejisté Bohumína bodovali, pokořili B tým Rožnova 27.11.2013

Hokejisté Bohumína bodovali, pokořili B tým Rožnova

Prolomili smolnou sérii. Mužům A týmu HC Bohumín se po sérii porážek a remíz povedlo vybojovat tři body do průběžné tabulky krajské hokejové ligy. HC Bohumín pokořil B družstvo Rožnova pod Radhoštěm.
Za vodné a stočné si od ledna 2014 připlatíme 27.11.2013

Za vodné a stočné si od ledna 2014 připlatíme

Vodné a stočné od 1. ledna 2014 podraží. O úpravě ceny informovaly Severomoravské vodovody a kanalizace poté, co se na zvýšení cen usneslo představenstvo akciové společnosti.
Divadelní předplatné jako výhodný vánoční dárek 26.11.2013

Divadelní předplatné jako výhodný vánoční dárek

Městská agentura K3 nabízí divadelní předplatné na novou sezónu pro únor až červen 2014, opět za zvýhodněnou cenu. Předplatné si můžete zakoupit od čtvrtka 28. listopadu 2013 na pokladně kina.
Bohumínskou Superstar 2013 je Anna Opartyová 26.11.2013

Bohumínskou Superstar 2013 je Anna Opartyová

Město má novou pěveckou princeznu, titul Bohumínská Superstar získala v soutěži zpěváků základních a středních škol desetiletá Anna Opartyová z Nové Vsi. Do letošního ročníku pěveckého klání se zapojilo 55 dětí. Soutěž uspořádala městská agentura K3.
Mladík spadl do filtrační jámy, skončil v nemocnici 25.11.2013

Mladík spadl do filtrační jámy, skončil v nemocnici

V pondělí 25. listopadu odpoledne došlo v Rockwoolu k pracovnímu úrazu. Informovali o tom policisté. Mladík (22) při čistění spadl do filtrační jámy. Pádem si poranil ruku a pánev. Byl převezen do Fakultní nemocnice Ostrava.
V Pudlově v noci hořel bytový dům, škoda skoro za milion 25.11.2013

V Pudlově v noci hořel bytový dům, škoda skoro za milion

Škodu za asi 900 tisíc korun napáchal požár, který zachvátil jeden z bytových domů v pudlovské části Louny. Požár se obešel bez zranění, příčina jeho vzniku je v šetření. Není vyloučeno, že dům pravděpodobně někdo zapálil.
Originální orientální jazz ovládne bohumínskou Maryšku 25.11.2013

Originální orientální jazz ovládne bohumínskou Maryšku

Akustická hudební událost. Bohumínský Salon Maryška uvítá duo Edward Powell a Linda Jozefowski. Hudební kanadsko-švýcarská dvojice uvede koncert, na kterém zahrají na originální hudební nástroj Ragmakamtar a na stříbrnou flétnu. V pátek 6.12.
Sbírka dek a přikrývek pro opuštěné psy v útulku 24.11.2013

Sbírka dek a přikrývek pro opuštěné psy v útulku

Dobrovolníci ve spolupráci s městem pořádají sbírku teplých přikrývek a dek pro opuštěné psy v útulku v Šunychlu. Zvířatům pomohou přečkat tuhé mrazy. Sbírka proběhne v týdnu od 25. listopadu do 1. prosince.
Domov Jistoty zakoupí díky daru nový elektronický zvedák pro klienty 23.11.2013

Domov Jistoty zakoupí díky daru nový elektronický zvedák pro klienty

Větší komfort klientům a snazší práci s nimi zaručí nový elektronický zvedák s příslušenstvím v Domově Jistoty v Šunychelské ulici v Novém Bohumíně. Domov ho zakoupí za 100 tisíc korun, které obdržel darem.
Konstrukce sportovní haly je ve výrobě, začne instalace pilotů 22.11.2013

Konstrukce sportovní haly je ve výrobě, začne instalace pilotů

Kovová konstrukce víceúčelové sportovní haly, která vyrůstá za parkem Petra Bezruče v Novém Bohumíně, je už ve výrobě. Sportovní halu staví město. Investice přijde na 48,3 milionu korun a Bohumín ji uhradí s pomocí úvěru. Termín dokončení je srpen 2014.
Pěší zóna má znovu stromy, zahradníci vysazují nové kusy 21.11.2013

Pěší zóna má znovu stromy, zahradníci vysazují nové kusy

3 javory babyky a 10 malokorunových platanů zkrášlí Poděbradovu ulici a přilehlou pěší zónu na třídě Edvarda Beneše. Novými dřevinami město nahradilo původní kusy, které uhynuly.
Koncert s Ninou a vánoční tvůrčí dílna v Maryšce 21.11.2013

Koncert s Ninou a vánoční tvůrčí dílna v Maryšce

Hned dvě velké akce chystá v závěru listopadu občanské sdružení Maryška. Už tento pátek (22. listopadu) zve na koncert operních árií s Ninou Kriutschkovou a o týden později, 30. listopadu, Salonem provoní medové perníčky díky tvůrčí dílně pro celou rodinu
Šestapadesátiletého muže ve Vrbici zachytil vlak a vážně ho zranil 21.11.2013

Šestapadesátiletého muže ve Vrbici zachytil vlak a vážně ho zranil

Železničního posunovače vagónů včera (20. listopadu) odpoledne podle dosavadních informací zachytil ve Vrbici vlak a vážně ho zranil. Záchranáři přijali oznámení krátce po čtvrt na čtyři. Na místo ihned vyjela nejbližší posádka záchranné služby z Bohumín
Hasiči s Maryškou sbírají dárky pro děti z domovů 21.11.2013

Hasiči s Maryškou sbírají dárky pro děti z domovů

Sbírku vánočních dárků pro děti z dětských domovů pořádá v Bohumíně Sbor dobrovolných hasičů Kopytov ve spolupráci s občanským sdružením Maryška. Připojují se tak k celostátnímu projektu hasičského portálu Hasiči-online.cz. Sbírka potrvá do 10. 12. 2013.
Aerobic club v Bohumíně pořádá shwopping nejen oblečení 20.11.2013

Aerobic club v Bohumíně pořádá shwopping nejen oblečení

Originálně řešený trh pořádá pro ženy už tuto sobotu 23. listopadu občanské sdružení Aerobic club Bohumín. Takzvaný Shwopping proběhne od 10 do 15 hodin v prostorách Sportcentra Bohumín v Nerudově ulici.
Snow film fest aneb adrenalin a zimní sporty v knihovně 19.11.2013

Snow film fest aneb adrenalin a zimní sporty v knihovně

Večer plný špičkových outdoorových filmů připravila na pátek 22. listopadu od 17 do 23 hodin knihovna K3 Bohumín. Letošním hostem festivalu bude lyžařský freerider Lukáš Bilko z Řeky, jeden z protagonistů loňského promítaného filmu White Line.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 

Počet nalezených záznamů: 7721

    Městský úřad