Město Bohumín

Aktuality

Kafe od podlahy podpoří evangelický kostel v Novém Bohumíně

Kafe od podlahy podpoří evangelický kostel v Novém Bohumíně

29.7. Kafe od podlahy. Místní sbor Slezské církve evangelické augsburského vyznání takto nazval dobročinnou akci, kterou můžete podpořit také ve čtvrtek 29. července. Přijďte si k evangelickému kostelu v Novém Bohumíně dát dobré kafe a přispějete tím na dobrou věc.

celý článek

Železniční přejezd v Drátovnách bude 1. srpna pro dopravu uzavřen

Železniční přejezd v Drátovnách bude 1. srpna pro dopravu uzavřen

25.7. Úplnou uzavírku si vyžádá oprava železničního přejezdu v pudlovských Drátovnách (u podniku Bekaert). Místu se vyhněte v neděli 1. srpna v době od 7 do 19 hodin. Práce jsou naplánované záměrně na neděli, kdy je provoz nejmenší.

celý článek

Další kus nového plotu pro bohumínskou turistickou základnu v Návsí

Další kus nového plotu pro bohumínskou turistickou základnu v Návsí

24.7. Letos přibyl další kus nového plotu turistické základny v Návsí u Jablunkova, kterou provozuje Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín a kde děti tráví na táborech čas prázdnin. Záměr obnovy oplocení je díky letošní fázi už v polovině.

celý článek

Meteorologové upozornili na velmi silné bouřky

Meteorologové upozornili na velmi silné bouřky

24.7. Meteorologové upozornili na velmi silné bouřky. Výstražná zpráva (vysoký stupeň nebezpečí) platí 26.7. 19:00 - 27.7. 03:00. Večer a v noci na úterý se ojediněle vyskytnou velmi silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 mm, nárazy větru kolem 90 km/h a většími kroupami.

celý článek

Nedělní pohárové derby Bohumína a Dětmarovic má exligový náboj!

Nedělní pohárové derby Bohumína a Dětmarovic má exligový náboj!

23.7. První ostrý zápas sezóny čeká muže Bosporu už tuto neděli 25. července. V areálu Pavla Srnička za parkem se od 17 hodin v předkole MOL Cupu představí svěřenci Martina Špičky proti nedalekým Dětmarovicím.

celý článek

Zobrazit vše

Ptejte se

Popíjení alkoholu na veřejnosti je přestupkem

Popíjení alkoholu na veřejnosti je přestupkem

15.7. Chci se zeptat, zda je povoleno zakládat otevřený oheň a grilovat přímo u dětského koutku za hospodou Prádelna? Děje se to takřka denně a lidé tu i popíjí alkohol.

celý článek

V ulici ČSA měří městská policie rychlost minimálně 12x ročně

V ulici ČSA měří městská policie rychlost minimálně 12x ročně

8.7. Chtěl bych se zeptat na možnost umístit v ulici ČSA v úseku mezi Albertem a křižovatkou u Rybeny nějaký typ radaru na hlídání dodržování rychlosti? Ulice je obklopená řadou rodinných domů, nicméně dlouhý a rovný úsek cesty svádí k rychlé jízdě. 50 km/h dodržují snad je lidé, co v ulici bydlí.

celý článek

Nový systém odpadového hospodářství by měl zneužívání společných kontejnerů na sídlištích eliminovat

Nový systém odpadového hospodářství by měl zneužívání společných kontejnerů na sídlištích eliminovat

1.7. Již několik let pozoruji na našem sídlišti problematiku s místem stání kontejnerů na směsný odpad. Černé skládky kolem kontejnerů jsou po nahlášení rychle uklizeny, a proto chválím služby BM servisu a aplikace města. Problém je s nešvarem některých občanů, kteří své odpady vyvážejí k nám do kontejne

celý článek

Stavební firmy pracující na zateplení nízké zástavby průběžné termíny plní

Stavební firmy pracující na zateplení nízké zástavby průběžné termíny plní

20.6. Nájemníky bytového domu Vrchlického 912 – 914 by zajímal způsob a tempo prací na tomto domě. Skoro měsíc se nic neděje kromě toho, že se stále pracuje na střeše. Pracují tu 2 osoby a tím to končí. Celá akce začala 20. 4. a po dvou měsících je blok pouze zateplen a je částečně rekonstruovaná střecha.

celý článek

Odchyt koček město neprovádí, přispívá na chod miniútulku

Odchyt koček město neprovádí, přispívá na chod miniútulku

14.6. Pravděpodobně jste již zaznamenali, že se po náměstí v okolí radnice pohybují toulavé kočky. Možná to máte zaznamenané i na kamerách. Poněvadž jsou tyto kočky nebezpečné nejen tím, že hubí ptáky, ale i roznášením nemocí, zajímalo by mne, kdo a jakým způsobem se stará o odchyt těchto toulavých koček.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Jedenáct nových bytů ve Starém Bohumíně půjde do licitace už za dva měsíce

Jedenáct nových bytů ve Starém Bohumíně půjde do licitace už za dva měsíce

29.7. Jedenáct moderních bytů rozšíří nabídku nájemního bydlení v Bohumíně. Město dokončuje komplexní rekonstrukci dvou bývalých domů s pečovatelskou službou ve Slezské ulici. Byty půjdou do licitace na přelomu září a října, radnice se rozhodla ponechat vyvolávací cenu na 60 korunách za metr čtvereční.

celý článek

Na děti čeká po prázdninách nová vědecká laboratoř, supermoderní technika i atraktivní pomůcky

Na děti čeká po prázdninách nová vědecká laboratoř, supermoderní technika i atraktivní pomůcky

28.7. Pandemie výrazně ovlivnila v uplynulém školním roce vzdělávání dětí, město se proto snaží žákům výpadek vynahradit milionovými investicemi do nového vybavení i zázemí. Modernizací právě procházejí prakticky všechny základní školy. Děti se dočkají vědecké laboratoře, tabletů i atraktivních pomůcek.

celý článek

Bohumín po koronavirové pauze obnoví setkání s lidmi z městských částí

Bohumín po koronavirové pauze obnoví setkání s lidmi z městských částí

26.7. Tradiční besedy s obyvateli městských částí plánuje po koronavirové pauze obnovit vedení Bohumína. S veřejností probere největší investice posledních dvou let, zaznamená si nápady na inovace a vyslechne problémy, které lidi trápí. Setkání se uskuteční v šesti městských částech od 12. do 14. října.

celý článek

Bohumín kvůli nebezpečnému místu zastavuje provoz městské půjčovny lodí

Bohumín kvůli nebezpečnému místu zastavuje provoz městské půjčovny lodí

23.7. Kvůli nebezpečí při plavbě ze Starého Bohumína do polského Zabełkówa zastavuje město s okamžitou platností provoz půjčovny lodí u řeky Odry. V místě zvaném Vrbina je ve vodě několik popadaných stromů, kterým se lze vyhnout jen s velkými obtížemi. V rizikovém místě je třímetrová hloubka.

celý článek

Bohumín plánuje otevřít další půjčovnu lodí, u Vrbického jezera staví přístaviště a plovoucí mola

Bohumín plánuje otevřít další půjčovnu lodí, u Vrbického jezera staví přístaviště a plovoucí mola

21.7. Výletních projížděk na lodičkách a šlapadlech by si ještě letos mohli užít turisté v oblasti Vrbického jezera. Město tu díky evropské dotaci buduje plovoucí mola a přístaviště. Projekt propojuje volnočasové vyžití v přírodě a zlepšení podmínek místní fauny. Jeho součástí je i ekomolo pro ptáky.

celý článek

Zobrazit vše

Novinové články

Zobrazit vše

    Městský úřad