close google translator menu
Dnes je Úterý 2.6., svátek má Jarmil.
Dnes má svátek Jarmil. Gratulujeme :)

Osobnosti narozené dnes:


  • Morena Baccarin (*1979) - Italsko-brazilská herečka
  • Kateřina Jacques (*1971) - Politička
  • Tomáš Vorel (*1957) - Český herec a scénarista
  • Charlie Watts (*1941) - Britský hudebník,bicista skupiny The Roling Stones
  • Edward Elgar (*1857, +23.2.1934) - Anglický hudební skladatel
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Aktuality

Prvorepublikový pěchotní bunkr Na Trati odstartuje sezónu 6. června

Prvorepublikový pěchotní bunkr Na Trati odstartuje sezónu 6. června

1.6. Svým pojetím unikátní prvorepublikový bunkr MO-S5 Na Trati uvítá letošní první návštěvníky v sobotu 6. června. Tamní muzeum reaguje na platná opatření přijatá kvůli koronaviru a upravuje návštěvní řád. Komentované prohlídky budou v menších skupinách.

celý článek

Déšť zvedá hladiny řek, Olše může dosáhnout 1. stupně povodňové aktivity

Déšť zvedá hladiny řek, Olše může dosáhnout 1. stupně povodňové aktivity

31.5. Olše, Karvinsko: Vzhledem k dešti a předchozímu nasycení v povodí Olše očekáváme výraznější vzestupy místy i s překročením 1. stupně povodňové aktivity (SPA), a to zejména na menších tocích. Povodňová bdělost, platnost: od 31.5.2020 10:30 do 1.6.2020 06:00.

celý článek

Grilovačka na Kalichu a soutěž nejen o házecí talíř

Grilovačka na Kalichu a soutěž nejen o házecí talíř

31.5. Pláž Kališova jezera v Šunychlu v létě nabízí pestrou škálu možností relaxace a využít tam můžete i odpočinková místa s grily a veřejným ohništěm. Taky už jste si letos opekli špekáček? Ještě ne? Inspirujte se „buřtdílem“ našeho magazínu a zkuste štěstí v soutěži.

celý článek

Divadelní představení se přesouvají na podzim, nahradí novou sezónu

Divadelní představení se přesouvají na podzim, nahradí novou sezónu

29.5. Předplatitelé divadelních představení v Bohumíně o svou porci kultury nepřijdou. Budou si však kvůli koronavirové epidemii muset počkat na podzim. Městská agentura K3 Bohumín přesouvá termíny na druhou polovinu roku. Divadelní předplatné tedy není třeba rušit, nahradí novou sezónu.

celý článek

Fotbalisté Bosporu rozstříleli divizní Heřmanice 4:1

Fotbalisté Bosporu rozstříleli divizní Heřmanice 4:1

29.5. Rozladěnost panovala v táboře Bosporu po prvním přípravném duelu, který tým odehrál po dlouhé koronavirové pauze. Porážka se Stonavou bolela. Ve druhém utkání ovšem svěřenci kouče Martina Špičky konečně zabrali a rozstříleli divizního soka z Heřmanic 4:1.

celý článek

Zobrazit vše

Ptejte se

Loď Niké je majetkem Národního technického muzea v Praze

Loď Niké je majetkem Národního technického muzea v Praze

26.5. V Dolních Vítkovicích se otevírá stálá expozice lodi Niké s komentovanou prohlídkou bohumínským rodákem Richardem Konkolskim. Jak je možné, že pro loď tak slavného rodáka ze Záblatí se přímo ve městě nenašel důstojný prostor pro trvalé umístění a vystavení jeho lodi?

celý článek

Četnost vývozu popelnic záleží na smluvních podmínkách

Četnost vývozu popelnic záleží na smluvních podmínkách

15.5. Dnes přijel popelářský vůz vysypávat popelnice. Pod okny v Komenského ulici jsou na jedné straně čtyři popelnice a o zhruba deset metrů dál jsou další dvě popelnice. Nevím proč, ale jeden týden popelnice jsou vysypané všechny a další týden jen čtyři popelnice a dvě zůstanou plné až na příští týden.

celý článek

Vyhlášku zakazující topení uhlím město vydávat nebude

Vyhlášku zakazující topení uhlím město vydávat nebude

6.5. Neuvažuje radnice o vydání vyhlášky zakazující od topné sezóny 2020/2021 topení uhlím? Jsem svědkem toho, že někteří majitelé rodinných domů, i když mají plynové kotle, topí uhlím a otravují kouřovými zplodinami sousedy v této už téměř letní době.

celý článek

Realizace projektu rodinného bydlení v lokalitě Petra Cingra se pravděpodobně o rok posune

Realizace projektu rodinného bydlení v lokalitě Petra Cingra se pravděpodobně o rok posune

5.5. Chtěla jsem se zeptat, zda už se začalo se stavebními úpravami v ulici Petra Cingra, které se týkají nových stavebních parcel? Popřípadě kdy se začne? Jaká bude cena pozemku? Budou všechny pozemky velikostně stejné?

celý článek

Dětské koutky procházejí postupně obnovou

Dětské koutky procházejí postupně obnovou

27.4. Dětský koutek na sídlišti Svatopluka Čecha potřebuje bezodkladně natřít dřevěný plůtek kolem koutku. Ještě rok nebo dva a bude muset být vyměněn, protože shnije. Navíc vypadá neutěšeně, děti příliš neláká. Hodily by se i jiné atrakce, jelikož stávající již děti moc nebaví.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Bohumín na dva týdny preventivně uzavírá odbor dopravy

Bohumín na dva týdny preventivně uzavírá odbor dopravy

29.5. Z preventivních důvodů uzavírá bohumínská radnice na dva týdny odbor dopravy. Jedné z úřednic, jejíž příbuzný pracuje v dole Darkov a je nakažený koronavirem, dnes totiž vyšel pozitivní test na covid-19. Oba dva nemají žádné příznaky nemoci.

celý článek

V Bohumíně brzy otevřou bludiště s akátovým hradem

V Bohumíně brzy otevřou bludiště s akátovým hradem

29.5. Bludiště z živých stromů, dřevěný hrad a k nim vedoucí nový nasvětlený chodník. To jsou novinky za téměř dva miliony korun, které právě vznikají v centru Bohumína za zdejším parkem Petra Bezruče nedaleko aquacentra a sportovní haly. První návštěvníci je budou moci otestovat už na začátku prázdnin.

celý článek

Den dětí se v Bohumíně bude letos slavit v kině

Den dětí se v Bohumíně bude letos slavit v kině

27.5. Koronavirová situace změnila i podobu oslav Dne dětí v Bohumíně. Namísto zábavného programu v Hobbyparku se rodiče s dětmi mohou těšit na promítání v kamenném kině za symbolickou cenu. Projekce animovaného snímku Frčíme potrvá celý víkend 30. a 31. května, vybírat lze z šesti termínů.

celý článek

Bohumín podpoří protest měst i bez černého praporu

Bohumín podpoří protest měst i bez černého praporu

25.5. Bohumín se v úterý 26. května připojí k protestu Svazu měst a obcí ČR. Ten kvůli vládním kompenzačním opatřením v souvislosti s koronavirem vyhlásil zítřek Černým dnem pro obce a kraje. Na radnicích a krajích by proto měly zavlát černé vlajky. Bohumín ale vyjádří podporu i bez černého praporu.

celý článek

Po městských bytech je v Bohumíně po nucené koronavirové pauze velký hlad

Po městských bytech je v Bohumíně po nucené koronavirové pauze velký hlad

22.5. V průměru deset zájemců na každý licitovaný byt, ceny přes sto korun za metr čtvereční. Tak dopadly ve středu 20. května po dvouměsíční koronavirové pauze licitace první šestice městských bytů. Aktuálně je k mání už přes osmdesát volných bytů.

celý článek

Zobrazit vše

Novinové články

Zobrazit vše
 

Naposledy aktualizované

Vygenerováno za 0.49 sekund