Město Bohumín

Aktuality

Alpský traverz nad Odrou s jízdami pro děti zdarma

Alpský traverz nad Odrou s jízdami pro děti zdarma

28.5. Nevšední jízda nad řekou. Stometrovou lanovku natáhnou nad Odrou v Pudlově bohumínští jeskyňáři. Na oblíbený Alpský traverz zvou v neděli 9. června odpoledne.

celý článek

V Rychvaldu neznámý pachatel odcizil 80 kubíků dřeva, škoda 170 tisíc korun

V Rychvaldu neznámý pachatel odcizil 80 kubíků dřeva, škoda 170 tisíc korun

27.5. 80 kubíků pokácených odvětvených stromů průměru okolo 10 cm v hodnotě zhruba 170 tisíc korun kdosi ukradl v Rychvaldě. Dřevo bylo uskladněno na ulici Višňová na volně přístupném pozemku, a to od konce letošního března. Případ vyšetřují policisté obvodního oddělení Bohumín.

celý článek

Bohumínský psí útulek zve na den otevřených dveří

Bohumínský psí útulek zve na den otevřených dveří

27.5. Program pro celou rodinu a setkání s pejsky. V útulku v Bohumíně-Šunychlu si v neděli 9. června od 10 do 17 hodin přijdete na své, pořádá den otevřených dveří.

celý článek

Noční požární útok mladých hasičů ve Vrbici

Noční požární útok mladých hasičů ve Vrbici

26.5. Tma tmoucí, mladí dobrovolní hasiči a požární útok. Druhý ročník místního nočního klání pro hasičský potěr hostilo hřiště ve Vrbici, pořádal místní SDH Vrbice.

celý článek

Cvičenky Sokola Záblatí budou mít premiéru na Valašsku

Cvičenky Sokola Záblatí budou mít premiéru na Valašsku

25.5. Cvičenky Sokola Záblatí finišují s nácvikem sletové skladby „V rytmu srdce“. Tuto neděli (26. května) je čeká první veřejné vystoupení před publikem ve Valašském Meziříčí, kde předvedou skladbu na župní sletu Valašské župy.

celý článek

Zobrazit vše

Ptejte se

Čištění rybníčku odložily vydatné srážky

Čištění rybníčku odložily vydatné srážky

6.3. Bude probíhat nějaká úprava, nebo čištění rybníčku, do kterého bude svedena dešťová voda z retenční nádrže v oblasti Ottova parku?

celý článek

Parkoviště v Jateční ulici město letos opraví

Parkoviště v Jateční ulici město letos opraví

16.1. Zajímalo by mě, kdy přestanu vystupovat z automobilu na parkovišti do bláta a louží? Jedná se mi o parkoviště na ulici Jateční, nacházející se hned vedle vrátnice BSK. V případě úpravy parkoviště, bude ji financovat město Bohumín z veřejných peněz, nebo firma ABvet?

celý článek

Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony

Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony

6.12. Proč město neumístí kontejnery s horním výsypem na plast a papír, konkrétně proč jste tyto kontejnery odebrali v ulici Tovární? Kontejnery na směsný odpad jsou přeplněné kartony, nebo jsou kartony pohozené kolem kontejneru na papír, kam se nevlezou.

celý článek

U stromu plánujeme boční ořez větví

U stromu plánujeme boční ořez větví

15.11. Bydlím na tř. Dr. E. Beneše a chtěl bych se zeptat, zda a kdy plánujete prostřihávání stromu kolem věžáku č.p. 1071. V létě už není vidět přes vzrostlý strom, jehož větve zasahují do okna.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Bohumín se připravuje na evropské volby, Dolní Lutyně i na referendum

Bohumín se připravuje na evropské volby, Dolní Lutyně i na referendum

27.5. Také v Bohumíně se 7. a 8. června uskuteční volby do Evropského parlamentu. Probíhat budou v devatenácti stálých okrscích. Sousední Dolní Lutyni čeká v tomto termínu i referendum, v němž lidé odpoví, zda souhlasí s tím, aby obec využila práv k zabránění výstavby Strategického podnikatelského parku.

celý článek

Vrbické jezero v pohybu. Dračí lodě vystřídá triatlonová výzva

Vrbické jezero v pohybu. Dračí lodě vystřídá triatlonová výzva

22.5. Vrbické jezero se opět promění v centrum dragonboatingu. Divácky atraktivní sportovní festival odstartují v pátek 24. května školní závody, v sobotu 25. května se utkají posádky dospělých. O týden později je vystřídají triatlonoví borci, kteří se o vítězné posty poperou v plavání, cyklistice a běhu.

celý článek

U3V otevře nový cyklus pro zralé studenty, na školné jim přispěje město

U3V otevře nový cyklus pro zralé studenty, na školné jim přispěje město

16.5. V Bohumíně mají otevřeny dveře ke vzdělání i lidé pokročilejšího věku. Skupina sedmnácti seniorských studentů Univerzity třetího věku (U3V) absolvovala včera (15. 5.) dvouletý cyklus zakončený slavnostní promocí a noví zájemci už se mohou hlásit do dalšího programu. Ten odstartuje v září.

celý článek

Peloton vedení radnice našlápl do dalšího čtvrtstoletí

Peloton vedení radnice našlápl do dalšího čtvrtstoletí

15.5. Šestnáct cyklistů, dvacet kilometrů, čtyři městské části. Vedení města a radničních odborů vyrazilo v úterý 14. května na kolech na pravidelnou objížďku po dokončených i právě probíhajících investičních akcích. Letos už po šestadvacáté.

celý článek

Řidiče v Nové Vsi zkrotí zpomalovací ostrůvek, pěší dostanou nový chodník

Řidiče v Nové Vsi zkrotí zpomalovací ostrůvek, pěší dostanou nový chodník

14.5. V osadě Nová Ves musí šoféři počítat během příštích sedmi týdnů se zdržením. V Opletalově ulici začíná stavba zpomalovacího ostrůvku za zhruba jeden milion korun. Dopravní prvek buduje radnice na přání místních obyvatel. Ti se dočkají i nového chodníku, který dosud v osadě chyběl.

celý článek

Zobrazit vše

Novinové články

Zobrazit vše

    Městský úřad