Město Bohumín

Aktuality

Senioři z Bohumína v luštění křížovek váleli na celé čáře

Senioři z Bohumína v luštění křížovek váleli na celé čáře

21.10. Seniorům z Bohumína jsou křížovky vlastní. Členové Seniorklubu Bohumín získali skoro všechny ceny v "Křížovkářské odvetě" mezi kluby seniorů Bohumína a Havířova. Soutěž v luštění uspořádal spolek Počteníčko ve spolupráci s magistrátem Havířova.

celý článek

Na trati mezi Bohumínem a Dolní Lutyní nákladní vlak srazil muže

Na trati mezi Bohumínem a Dolní Lutyní nákladní vlak srazil muže

21.10. Krátce před půl dvanáctou (čtvrtek 21. října) došlo na železniční trati Dolní Lutyně – Bohumín, u 279. km, k tragické události. Podle dosavadních informací nákladní vlak srazil staršího muže, který utrpěl zranění neslučitelná se životem.

celý článek

Z šoféra to táhlo jako z lihovaru, přesto usedl za volant

Z šoféra to táhlo jako z lihovaru, přesto usedl za volant

20.10. Další záchyty podnapilých a zfetovaných řidičů. Pozornosti městských strážníků neušel devatenáctiletý šofér, který usedl za volant pod vlivem návykových látek, ani podnapilý 58letý řidič.

celý článek

Městská nemocnice zavádí zákaz návštěv, epidemická situace se zhoršuje

Městská nemocnice zavádí zákaz návštěv, epidemická situace se zhoršuje

19.10. Bohumínská městská nemocnice od středy 20. října zavádí zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Reaguje na zhoršující se situaci spojenou s onemocněním covid-19 v Moravskoslezském kraji.

celý článek

Nemocnice modernizuje, vestavbou vybavila další pokoje vlastním sociálním zázemím

Nemocnice modernizuje, vestavbou vybavila další pokoje vlastním sociálním zázemím

19.10. Bohumínská městská nemocnice modernizuje své zázemí. Aktuálně už má na svých odděleních z 80 procent nová lůžka. V půlce září dokončila výstavbu vlastních sociálních zázemí pro první tři pokoje na oddělení gynekologie. Investice si s daní vyžádala 1,5 milionu korun.

celý článek

Zobrazit vše

Ptejte se

V lokalitě Studentská vznikne 38 nových parkovacích míst

V lokalitě Studentská vznikne 38 nových parkovacích míst

24.9. Mám dotaz ohledně parkování ve dvoře T. G. Masaryka 941 - 944. Již nějakou dobu je zejména v pracovní dny obtížné pro obyvatele domů u nich parkovat. Proto se ptám, zda je v dohledné době plánováno navýšení počtu parkovacích míst. Popřípadě úprava dvoru, zasloužil by si reprezentativnější vzhled.

celý článek

Povodí Odry provádí u řeky geodetické zaměření

Povodí Odry provádí u řeky geodetické zaměření

16.9. Všimnul jsem si, že v úseku mezi Antošovickou lávkou a hraničním mostem ve Starém Bohumíně je řada vysekaných průseků a značek sprejem. Co se tam chystá?

celý článek

Městská policie má nově k dispozici přenosný hlukoměr

Městská policie má nově k dispozici přenosný hlukoměr

14.9. Na kolik se město stará o bezpečí v přilehlých městských čtvrtích v případě, že je městská policie bezmocná zasáhnout proti opilým Romům během soukromé akce provázené hlučnou hudbou a nepořádkem. Nezbývá nám nic jiného, než si připravit finanční prostředky na odhlučňování a postavení vysokých plotů.

celý článek

Vyšetření kyčlí novorozenců je v Bohumíně možné v pátky

Vyšetření kyčlí novorozenců je v Bohumíně možné v pátky

6.9. Mohu se zeptat, proč vyšetření kyčlí novorozenců nemůže být v Bohumíně? O to by město mělo bojovat.

celý článek

Vrak na soukromém pozemku město odstranit nemůže

Vrak na soukromém pozemku město odstranit nemůže

3.9. Ve dvoře za večerkou a drogerií v ulici 9. května stojí už několik let odstavené auto s holandskou registrační značkou. Vím, že je pozemek soukromý, ale patří vlastníkovi, který žije v zahraničí a nezajímá se o něj. Znamená to, že kdokoli na tento pozemek může cokoliv odstavit a nebude postihován?

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Bohumín navýší počet parkovacích míst v centru města

Bohumín navýší počet parkovacích míst v centru města

21.10. Přes sto nových parkovacích míst vznikne v samém centru Bohumína. Městu se podařilo i přes omezený prostor naprojektovat 25 stání u bývalého finančního úřadu a 13 stání za radniční budovou B. Počítá i s desítkami nových míst u budoucí zástavby v lokalitě P. Cingra a na ploše autobusového stanoviště.

celý článek

Město zachová i přes výpověď provozovatele službu senior taxi

Město zachová i přes výpověď provozovatele službu senior taxi

20.10. Už devět let mohou bohumínští senioři využívat dotované taxi, které je vozí k lékařům, na poštu či úřady. Provozovatel služby dal nyní městu výpověď. Radnice proto vypsala novou zakázku, aby nedošlo k přerušení provozu. Bude však muset zaplatit více. Samotných klientů se zdražení dotkne minimálně.

celý článek

Bohumínské děti mohou zase vyrazit na ozdravnou kúru do Metylovic

Bohumínské děti mohou zase vyrazit na ozdravnou kúru do Metylovic

13.10. Odskočí si ve školním roce na měsíc za čerstvým vzduchem do Podbeskydí a nemají za to absenci. Nemocným dětem z Bohumína se opět otevírá možnost vyrazit na léčebný pobyt do sanatoria v Metylovicích. Město zaplatí dopravu, pojišťovny zbytek.

celý článek

Do Bohumína by se mohla vrátit parní tramvaj

Do Bohumína by se mohla vrátit parní tramvaj

8.10. Zašlá sláva úzkorozchodných tramvají, které kdysi spojovaly Bohumín s okolím, by se díky iniciativě radnice mohla částečně obnovit. Plán na výrobu repliky vozu, který by ozdobil historické náměstí ve Starém Bohumíně, už dostává konkrétní obrysy. Městu by tak mohla přibýt další turistická atrakce.

celý článek

Bohumín si opět doplaval pro vítězství, v počtu účastníků neměl konkurenci

Bohumín si opět doplaval pro vítězství, v počtu účastníků neměl konkurenci

7.10. Ani covid nesrazil Bohumín z prvního místa v Plavecké soutěži měst. Ve skupině měst do 50 tisíc obyvatel zvítězil v bodovém hodnocení, napříč kategoriemi pak dominoval v počtu účastníků. Do aquacentra si ve středu i přes nutnost prokázat bezinfekčnost našlo cestu 659 plavců.

celý článek

Zobrazit vše

Novinové články

Zobrazit vše

    Městský úřad