Zdroj: Bruntálský a Krnovský deník
Ročník a číslo: 235
Strana: 21
Autor: hab

Krnov – Krnovští hokejisté nastoupili poprvé v letošní sezoně na domácím ledě a hned si připsali vítězství, když porazili Nový Jičín 5:3. Po vysoké porážce na ledě loňského nováčka z Bohumína, si chtěli hokejisté HK Krnov napravit reputaci. V rámci 2. kola krajské ligy se na svém stadionu postavili silnému béčku Nového Jičína. Kouč Krnova Michal Piskoř už mohl využít kompletních tří pětic. V sestavě se sice neobjevil Jan Weiss, kterého nahradil Roman Tichý, ale obranné řady vyztužil Jiří Dohnal s Miroslavem Tvardkem. Vítězství se rozhodně nerodilo lehce. "Nový Jičín má hodně silné mužstvo a šikovné hokejisty," vysekl poklonu soupeři Michal Piskoř. Po první bezbrankové třetině, začaly ve druhé části konečně padat góly. Domácí se dostali do vedení, ale soupeř rychle odpověděl. Stav 1:1 dlouho přetrvával, ale ještě do druhé přestávky šli do vedení opět Krnovští. V posledním dějství si domácí vytvořili náskok a šli do vedení 4:1, ale zbytečně pak nechali protivníka dotáhnout až na rozdíl jediné branky. Klid svému týmu dala až trefa kapitána Pavla Michálka v poslední minutě. "Podali jsme zodpovědnější výkon než v prvním kole v Bohumíně, a to hlavně směrem dozadu," říkal kouč Piskoř.

HK Krnov – HC Nový Jičín B 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)
Branky Krnova: 23. Horný (Závodník), 30. Hudečka, 46. Kubík (Tomáš Michálek, Horný), 49. Tomáš Michálek (Marienka, 60. Pavel Michálek (Kostovský)
HK Krnov: Šlupina – Matušinský, Marienka, Tvardek, Tomáš Michálek, Žídek, Dohnal – Kostovský, Pavel Michálek, Horný – Závodník, Holeš, Tošenovjan – Kubík, Hudečka, Tichý – Fňukal. Trenér: Michal Piskoř.