Zdroj: Moravský sever
Ročník a číslo: 51
Strana: 16
Autor: Miroslav Pergl

Šumperk – K velkému překvapení se schylovalo při středečním duelu šumperských hokejistů v krajském přeboru, kteří coby vedoucí celek tabulky přivítali na svém ledě poslední Bohumín. Tabulkový rozdíl nebyl v zápase vůbec znatelný, hosté pak dokonce ještě necelých pět minut před koncem hájili těsný náskok, aby nakonec prohráli po samostatných nájezdech. "S naším výkonem jsme spokojení, naši hráči odvedli proti Šumperku maximum. Přiznám se, že jsme sem jeli s cílem pokusit se uspět, takže bod je pro nás velice cenný," prozradil trenér Bohumína Miroslav Hudeček. Jeho svěřenci začali duel proti favoritovi o poznání lépe, z rychlého náskoku se však radovali domácí a po dvou trefách navrátilce do sestavy Mirka Horvátha vedli již 2:0. Jenže prostřední část Drakům vůbec nevyšla, přestože měli opticky více ze hry, góly stříleli hosté a po čtyřiceti minutách rázem vedli.

"Od půlky zápasu jsme úplně přestali hrát a soupeř toho využil. Naštěstí se nám podařilo ve třetí třetině vyrovnat, celkově je remíza v normální hrací době zasloužená pro oba týmy," uvedl trenér Šumperku Kamil Skoumal. V 56. minutě zachránil domácí neporanitelnost individuální akcí Tomáš Malý, stejný hráč poté uspěl i během nájezdů, na jeho trefu ale Bohumín odpověděl. Vítěznou trefu si tak ve druhé sérii připsal kapitán Draků Ondřej Šula. "V zápase jsme měli málo šancí, moc jsme se netlačili do brány. Bohumín má šikovné útočníky, ale slabší obranu a toho jsme nedokázali využít," řekl dále Skoumal. "Přesto byl Šumperk lepší, je na tom lépe bruslařsky, také více trénuje než my, pro nás je to spíše zábava," doplnil bohumínský kouč.

HK HOKEJ ŠUMPERK – HC BOHUMÍN 4:3 PO NÁJEZDECH (2:0, 0:3, 1:0 – 0:0, 1:0)

Branky: 10. Horváth (Zacpálek), 13. Horváth (Prokopec), 56. T. Malý, rozhodující nájezd Šula – 26. Halla (Palkovič), 34. Dominec (Dergel), 40. Buba. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Rozhodčí: Nazad – Čaja, Skokánek. Diváci: 156.
Šumperk: Hoffmann – Fryč, Patsch, Navrátil, Zacpálek, Havlík – T. Malý, Šula, Peška – Horváth, Prokopec, M. Žálčík – M. Malý, Kužílek, Pražák. Trenér: Kamil Skoumal.
Bohumín: Pater – Belanec, Dergel, Blažej, Újezdský, Palkovič, Kozik, Buba, Heidler, Halla, Dominec, Juřík, Paleček, Řezáč, Noga, Jazok, Schestag. Trenér: Miroslav Hudeček.