23.12.2014 - Studénka si doma nadělila výhru s Rožnovem

Zdroj: Region Týdeník okresu Nový Jičín
Ročník a číslo: 51
Strana: 23
Autor: dtb

Studénka – Dokázali navázat na výhru z předešlého kola proti Bohumínu (8:1) a radovali se ze druhého tříbodového zisku na domácím ledě v řadě. Hokejisté Studénky doma tentokráte nedali šanci Rožnovu pod Radhoštěm, když Valachy vyprovodili po výsledku 6:3 i díky dvěma přesným zásahům beka Jedličky a zdařilé první dvacetiminutovce. Studénečtí v úvodu přečkali hostující přesilovku 5 na 3 a poté sami udeřili, když se z brejku radoval Pokorný, jenž se v uplynulém kole prezentoval hattrickem. V 17. minutě už bylo domácí vedení dvoubrankové, když se trefil sváteční střelec Holanik. Za minutu po pohledné akci Štubňa a Pokorného hoši vedli už3:0. Hostujícího Dohnálka pak v brance nahradil Hnilica. Po návratu z kabin se radovali opět domácí, když Bolek našel přesným pasem Jedličku, jenž se po návratu z trestné lavice ihned zapsal mezi střelce.

Baldika pak připravil o čisté konto Skopal, ale za dalších 32 vteřin už domácí vedli 5:1, když se před brankou nejlépe zorientoval kapitán Kaňovský. Hostující celek trenéra Martyčáka ale neřekl poslední slovo a snížil na rozdíl tří branek. V poslední minutě druhé části se pak ještě tečí prosadil Jedlička, jenž tak svému týmu připravil pohodlný náskok čtyř branek. V závěrečném dějství se pak především vylučovalo. "Ze začátku sezony se nám vůbec nedařilo střelecky, ale už je to lepší. Kluci se chytli a odehráli jsme povedený zápas i pro oko diváka. Důležitá byla první třetině, kterou jsme zvládli. Hráli jsme trpělivě a branky nás uklidnily. Byly tam ale i momenty, kdy jsme začali bláznit. Bylo strašně hodně vyloučených a rozhodčí to trošku nezvládal," hodnotil poslední duel roku lodivod Studénky MiroslavPokorný.

HC STUDÉNKA – HC ROŽNOV P. R. 6:3(3:0,3:2,0:1)
Branky: 8. Pokorný (Štubňa, Lyzák), 17. Holanik (Martinčík), 18. Štubňa (Orszulik), 21. Jedlička (Bolek), 25. Kaňovský (Lyzák), 40. Jedlička (Janečka, Martinčík)– 25. Skopal (Sýs, Prycl), 29. Bambuch (Kroupa), 44. Švajda (Holý). Vyloučení: 12:6, navíc Bolek na 10 minut, Lyzák do konce utkání, Holanik 5 + dokonceutkání (všichniSTU)
Využití: 2:1
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 40:31
Rozhodčí: Langer – Cabák, Carbol
Diváci:170

HC Studénka: Baldik – Bolek, Lyčka, Kocurek, Jedlička, Holanik, Lyzák, od 41. navíc Veselský – Orszulik, Pokorný, Štubňa–Janečka,Martinčík,Kaňovský – Kostelňák, Řehulka, Křivák
Trenér: Miroslav Pokorný st.

Zbylý výsledek 15. kola: Horní Benešov–Krnov 5:2.
Program: 16. kola: Sobota, 3. ledna 17.00 Kopřivnice – Bohumín, Krnov – Studénka,Orlová–HorníBenešov.