29.3.2019 - Viktorku potopil neskutečný přímý kop z třiceti metrů

Zdroj: Nové Přerovsko
Ročník a číslo: 13
Strana: 30
Autor: Ivan Němeček

Také druhé jarní kolo skončilo pro přerovské fotbalisty prohrou 1:2. Viktorka sice v sobotním utkání divize E proti Bohumínu tentokrát šla do vedení, to však do konce poločasu neudržela. Ve druhé půli vystřelil hostům tři body neskutečným přímým kopem z 30 metrů Jan Ferenc.

"Dnes jsme hráli přesně to, co na podzim. Bylo to bez nápadu, všude jsme byli pozdě. Až na úvodní dvacetiminutovku vůbec nemůžeme být spokojení," kroutil hlavou trenér 1. FC Viktorie Richard Švehlík.

Přerované přitom začali aktivněji, první velkou šanci ovšem měl Bohumín, Bělík musel likvidovat nebezpečný brejk Latochy. V 10. minutě ale výborně zahraný roh Zimčíkem na přední tyči uklidila do sítě zimní posila Lukáš Berky.

Bospor ale dokázal srovnat. Pěknou kombinaci v přerovském vápně zakončoval ve 39. minutě Jakub Padych. "Byla strašná škoda vyrovnávacího gólu, protože to byla klasická hrubka. Neuhráli jsme dlouhý míč za obranu, Blažkovský měl špatné postavení, ten hráč to pak velmi dobře technicky zvládl a dával pod sebe. Tohle jsme neměli dopustit, měli jsme hrát ze zabezpečené obrany a na brejky," mrzelo Richarda Švehlíka.

Ve druhém poločase nahradil Bielka ve středu hřiště Rybka, kýžený efekt to však nepřineslo, přestože právě Rybkou zahraný roh mohl v 53. minutě usměrnit do sítě Vít Koplík. Tak se ale nestalo. Chvíli poté přišla velká chvíle Jana Ference. Jeho projektil z dobrých 30 metrů zaplul neuvěřitelně do levé šibenice Bělíkovy brány. "Musím se na to podívat, podle mého se dá taková střela z 30 metrů chytat. Nechci ale sahat gólmanovi do svědomí, protože střela to byla pěkná," uznal přerovský kouč.

1. FCV Přerov – FK Bospor Bohumín 1:2 (1:1) Branky: 10. Berky – 39. Padych, 57. Ferenc. Rozhodčí: Hovorka – Polanský, Kostelník. ŽK: Kubinski, Košťál (oba Bohumín). Diváci: 144. Přerov: Bělík – Blažkovský, Omelka, Václavíček, Bubeník – Bielko (46. Rybka), Kocian – Koplík, Šlajs (69. D. Chuda), Zimčík – Berky (59. Havlíček). Trenér: Richard Švehlík. Bohumín: Švrčina – Sittek, Moskal, Košťál, Švancer – Ferenc, Palej, F. Hanus, Kubinski (68. Leibl), Latocha (85. L. Poštulka) – Padých (90. Cieslawski). Trenér: Martin Špička.