Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Na Štědrý večer se sejdou tisíce Bohumíňáků na náměstí 23.12.2013

Na Štědrý večer se sejdou tisíce Bohumíňáků na náměstí

Štědrý večer stráví stovky Bohumíňáků už po dvacáté na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně. Po štědrovečerní večeři zamíří opět na akci nazvanou Na Štědrý večer všichni spolu. Ta začíná 24. prosince přesně o půl desáté večer.
Babičkám z domova důchodců vyrobily děti z knihovny speciální polštářky 19.12.2013

Babičkám z domova důchodců vyrobily děti z knihovny speciální polštářky

Děti z bohumínské knihovny K3 potěšily před Vánoci seniorky ze zdejšího Domova jistoty. Pro ty v knihovně vytvořily polštářky ve tvaru srdce, které ozdobily obrázky a okrasnými potisky. Babičkám dárky předaly osobně tento týden spolu vánočním přáním.
Bohumínské smrčky bojují o titul Nejhezčí strom republiky, pomozte jim i vy! 18.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Bohumínské smrčky bojují o titul Nejhezčí strom republiky, pomozte jim i vy!

Bohumín už má přes 3 tisíce hlasů v soutěži o Nejhezčí vánoční strom republiky. Přesto je vítězství nejisté. V cestě mu stojí Karviná, která jej vloni porazila. Hlasuje se zde.
V Bohumíně-Skřečoni se dočkali opravené zbrojnice 17.12.2013 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně-Skřečoni se dočkali opravené zbrojnice

Všechny hasičské zbrojnice v Bohumíně už mají nový kabát. Jako poslední se dočkala ta v městské části Skřečoň. Její opravy trvaly bezmála dva roky a přišly na 1,8 milionu korun.
Bohumín má nové knižní záložky 16.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Bohumín má nové knižní záložky

Nové knižní záložky s motivy Bohumína, modernizované webové stránky s cizojazyčnými tipy na výlety v Bohumíně a jeho okolí i nové virtuální prohlídky z Bohumína. To vše zdejší radnice pořídila díky šedesátitisícové dotace Moravskoslezského kraje.
Bohumínské smrčky se propadly na třetí místo v soutěži O nejhezčí strom republiky 10.12.2013 Ukaž na letecké mapě

Bohumínské smrčky se propadly na třetí místo v soutěži O nejhezčí strom republiky

Bohumín ztratil vedení v soutěži O nejhezčí vánoční strom republiky. Propadl se na třetí místo. Potřebuje každý hlas. Podpořte jej i vy. Hlasuje se zde. Děkujeme za podporu.
V Bohumíně přišlo rozsvítit vánoční stromy přes tisíc lidí 2.12.2013 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně přišlo rozsvítit vánoční stromy přes tisíc lidí

Na rozsvěcování vánočních stromů dorazila na náměstí T. G. Masaryka v neděli večer přes tisícovka lidí. Stromy opět bojují v soutěži O nejhezčí strom republiky. Hlasuje se na www.rozsvitimevasevanoce.cz.
Bohumín poprvé rozsvítí vánoční stromy 30.11.2013

Bohumín poprvé rozsvítí vánoční stromy

Do Vánoc zbývá měsíc a bohumínské ulice i náměstí se začaly oblékat do vánočního kabátu. Letos se Bohumíňáci dočkají hned několika novinek. V neděli 1. prosince v 17 hodin zažijí třeba na náměstí T. G. Masaryka premiérové rozsvěcování vánočních stromů.
Vánoční jarmark v Bohumíně nabídne živý betlém i zabijačku 28.11.2013

Vánoční jarmark v Bohumíně nabídne živý betlém i zabijačku

Bohumín opět ovládnou vánoční trhy. Náměstí T. G. Masaryka se promění už tuto sobotu 30. listopadu v lidovou vesničku s chaloupkami a zvířátky. Novinkou letošního jarmarku bude pravá moravská zabijačka, živý betlém i možnost vyzkoušet vánoční zvyky.
Bývalá úřednice vrátila zpronevěřené miliony, v prosinci jde před soud 27.11.2013

Bývalá úřednice vrátila zpronevěřené miliony, v prosinci jde před soud

Už v úterý 3. prosince bude Okresní soud v Karviné řešit případ zpronevěry bývalé 45leté úřednice bohumínské radnice, která si převáděla na své účty městské peníze a na čas tak radnici připravila o čtyři miliony korun.
Bohumín bude pokračovat v napojování domů na teplovod z Dětmarovic 26.11.2013

Bohumín bude pokračovat v napojování domů na teplovod z Dětmarovic

Napojování městských domů s plynovými gamaty či kotly na teplovod z dětmarovické elektrárny bude pokračovat i v příštích dvou letech. Náklady radnice odhaduje na 50 milionů korun. Dohromady se nového systému vytápění dočká na 500 bytů v centru Bohumína.
Po mega výměně oken bude Bohumín hromadně zateplovat věžáky 25.11.2013

Po mega výměně oken bude Bohumín hromadně zateplovat věžáky

Po hromadné šedesátimilionové výměně starých oken za nová plastová v 1700 bytech se v Bohumíně pustí do zateplování věžových domů. Za dva roky chce město opravit hned deset věžáků za téměř 104 milionů korun. Vezme si na to 50 milionový úvěr.
Bydlet v městském chce více lidí než dosud 22.11.2013

Bydlet v městském chce více lidí než dosud

V Bohumíně přibylo těch, kteří chtějí bydlet v městském. Vyplývá to ze statistik zdejší radnice, která před osmi měsíci zmírnila podmínky pro jejich získání. Zatímco na začátku roku se o byt ucházeli asi dva zájemci, od dubna se jejich počet zdvojnásobil.
V Bohumíně nájemné neporoste 22.11.2013

V Bohumíně nájemné neporoste

Obyvatelé Bohumína, kteří žijí v městských bytech, zaplatí v příštím roce poprvé plnou cenu za nájemné. Až do letošního roku jim totiž město poskytovalo několikakorunovou slevu za metr čtvereční a ušetřili. Nájemné se navíc až do roku 2018 zvedat nebude.
V Bohumíně si můžete vyzkoušet saunování v sudu 15.11.2013

V Bohumíně si můžete vyzkoušet saunování v sudu

S horkou novinkou přicházejí v těchto dnech v Bohumíně. Areál zdejšího aquacentra se totiž rozrůstá o odpočívárnu a venkovní sudovou saunu nazvanou prozaicky Diogenés podle starořeckého filozofa. Rozšíření stálo městskou společnost Bospor 300 tisíc korun.
Začala přestavba Národního domu, archeologové objevili středověkou studnu 11.11.2013

Začala přestavba Národního domu, archeologové objevili středověkou studnu

V Bohumíně začala záchrana secesního Národního domu, který stojí na náměstí Svobody. Přestavba potrvá necelé dva roky a přijde na 48 milionů korun. Stavební práce i archeologický průzkum odstartovaly v suterénu a ve dvoře.
Ve Skřečoni už mají novou kanalizaci 8.11.2013

Ve Skřečoni už mají novou kanalizaci

Novou kanalizaci za pět milionů korun dostali obyvatelé Bohumína-Skřečoně. A to konkrétně v části Rychvaldské a Úvozní ulice. Její pětiměsíční výstavba právě skončila, napojit se na ni může až dvacet domů.
Studenti vybojovali v šachu proti starostovi tři remízy 6.11.2013

Studenti vybojovali v šachu proti starostovi tři remízy

Osmnáctý ročník šachové simultánky starosty Bohumína Petra Víchy proti studentům zdejšího gymnázia skončil trojitou remízou a třinácti prohrami. Letos se proti němu postavilo 29 soupeřů u 16 šachovnic. Porazit starostu se studentům nepodařilo už sedm let.
Mořeplavec Konkolski dostal čestnou plaketu rodného města 1.11.2013

Mořeplavec Konkolski dostal čestnou plaketu rodného města

Bohumínský rodák a slavný mořeplavec Richard Konkolski, který letos v červenci oslavil sedmdesátiny, zavítal ve čtvrtek 31. října do Bohumína. Za své světové mořeplavecké rekordy a reprezentaci Bohumína tady získal čestnou plaketu rodného města.
O dotované senior taxi je v Bohumíně zájem 31.10.2013

O dotované senior taxi je v Bohumíně zájem

Už deset měsíců křižuje Bohumínem senior taxi, které vozí seniory nad 70 let za 15 korun k lékařům, do nemocnice nebo na pošty či do aquacentra. Od začátku svého fungování taxík zaznamenal přes tři tisíce jízd a svezl dohromady více než tisíc lidí.
Mořeplavec Richard Konkolski přijede do Bohumína, město mu udělí čestnou plaketu 30.10.2013

Mořeplavec Richard Konkolski přijede do Bohumína, město mu udělí čestnou plaketu

Mořeplavec Richard Konkolski zavítá ve čtvrtek 31. října v 16 hodin na radnici do Bohumína. Starosta Petr Vícha mu udělí za celoživotní úspěšnou reprezentaci Bohumína, získání světových mořeplaveckých rekordů a stálou přízeň rodnému městu čestnou plaketu.
V Bohumíně se ve velkém mění vnitrobloky mezi domy 23.10.2013 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně se ve velkém mění vnitrobloky mezi domy

Hned pětice veřejných ploch se v Bohumíně dočká nové podoby. Zcela jiný vzhled už mají tři lokality v centru, další dvě právě finišují. Proměny přijdou na téměř 26 milionů korun, 85 procent však městu zaplatí Evropská unie.
V Bohumíně vzniklo v Šunychelské ulici nové parkoviště 18.10.2013 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně vzniklo v Šunychelské ulici nové parkoviště

Parkoviště s devětadvaceti místy mohou nově využívat řidiči v Šunychelské ulici v centru Bohumína. Po zhruba dvou měsíčních stavebních pracích dostala lokalita za bytovými domy naproti parku Petra Bezruče zcela jinou podobu.
V Bohumíně rozšiřují síť cyklostezek, cesta do nemocnice bude bezpečnější 9.10.2013 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně rozšiřují síť cyklostezek, cesta do nemocnice bude bezpečnější

Speciální pruhy vyhrazené pro cyklisty vznikají v těchto dnech hned na dvou bohumínských silnicích mezi centrem a městskou částí Starý Bohumín. Cyklisté se díky nim dostanou po ulicích Slezská a Osvoboditelů bezpečněji až ke zdejší městské nemocnici.
Ulice Na Chalupách dostává nové odvodnění 8.10.2013 Ukaž na letecké mapě

Ulice Na Chalupách dostává nové odvodnění

Ulice Na Chalupách v bohumínské městské části Pudlov, kterou už dlouho sužuje špatně fungující systém odvádění dešťových vod, se po letech dočká zásadní změny. Poškozené a nefunkční vpusti a žlaby nahradí nové a komunikace dostane i nový asfalt.
V Bohumíně zrekonstruovali už šestý školní dvůr 4.10.2013 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně zrekonstruovali už šestý školní dvůr

Nový multifunkční školní dvůr mají v základní škole v Bezručově ulici v Bohumíně. Od ostatních školních dvorů se liší vzrostlými stromy, do nichž architekt zakomponoval herní i učební prvky. Náklady na jeho přeměnu přišly na 2,8 milionu korun.
Prezidenta vítaly v Bohumíně davy lidí 3.10.2013 Ukaž na letecké mapě

Prezidenta vítaly v Bohumíně davy lidí

Prezident Miloš Zeman zamířil při návštěvě Moravskoslezského kraje ve středu 2. října do Bohumína. Na náměstí T. G. Masaryka jej stovky lidí přivítaly bouřlivým potleskem. Krojovaná děvčata nabídla hlavě státu na uvítanou chléb se solí a místní pivo.
Bohumínští plavci získali už počtvrté dvojité vítězství 3.10.2013 Ukaž na letecké mapě

Bohumínští plavci získali už počtvrté dvojité vítězství

Hned dvě první místa si ve středu 2. října vyplavali v Bohumíně v celorepublikové soutěži Plave celé město. Do soutěže se zapojilo ve zdejším aquacentru 943 lidí. Bohumín soutěžil v celostátním klání už posedmé. Sousední Orlová skončila druhá.
Prezident Miloš Zeman přijede ve středu do Bohumína, radnice finišuje s přípravou darů 1.10.2013 Ukaž na letecké mapě

Prezident Miloš Zeman přijede ve středu do Bohumína, radnice finišuje s přípravou darů

Prezident Miloš Zeman zavítá ve středu 2. října odpoledne do Bohumína. Jeho příjezd se oproti původnímu časovému harmonogramu posouvá, a to na 15:35 hodin. Na náměstí T. G. Masaryka se setká s Bohumíňáky, v 16:15 hodin se pak přesune na radnici.
Bohumínskou nemocnici finančně podpořila ŽDB Drátovna 24.9.2013 Ukaž na letecké mapě

Bohumínskou nemocnici finančně podpořila ŽDB Drátovna

Nové antidekubitní matrace budou mít k dispozici pacienti Bohumínské městské nemocnice. A to díky daru firmy ŽDB Drátovna. Šek na 150 tisíc korun předal v pondělí 23. září ředitel ŽDB Drátovny Janusz Szkuta řediteli nemocnice Vojtěchu Balcárkovi.
Alergici a astmatici z Bohumína vyjedou už počtvrté na ozdravné pobyty do hor 23.9.2013 Ukaž na letecké mapě

Alergici a astmatici z Bohumína vyjedou už počtvrté na ozdravné pobyty do hor

Bohumínské děti, které trpí alergií, astmatem či obezitou, vyrazí i v příštím roce na měsíc do ozdravoven v Jesenících či Beskydech. Město jim zaplatí dvě třetiny z jejich pobytu. Na projekt letos vyčlenili 185 tisíc korun.
Díky unikátní aplikaci v Bohumíně snadno zjistíte, jestli si musíte vyměnit řidičák 12.9.2013 Ukaž na letecké mapě

Díky unikátní aplikaci v Bohumíně snadno zjistíte, jestli si musíte vyměnit řidičák

Se žhavou novinkou, která by měla usnadnit povinnou výměnu řidičských průkazů, přišla bohumínské radnice. Řidiči z Bohumína, Rychvaldu a Dolní Lutyně si mohou na webu města Bohumína díky unikátní aplikaci snadno zjistit, zda se jich výměna týká či ne.
Senioři vyrazili na exkurzi Bohumínem 11.9.2013

Senioři vyrazili na exkurzi Bohumínem

Exkurzi napříč Bohumínem zažili senioři z místního klubu invalidů, seniorů i z domů s pečovatelskou službou. Do ulic Bohumína je vyvezl speciálně upravený autobus. Průvodce jim dělal starosta Bohumína Petr Vícha s místostarostou Igorem Bruzlem.
Bohumínské domácnosti ušetří za energie pět milionů korun 10.9.2013 Ukaž na letecké mapě

Bohumínské domácnosti ušetří za energie pět milionů korun

Stovky domácností převážně v Bohumíně, které se pod záštitou města zapojily do e-aukce na levnější plyn nebo elektřinu, čeká v příštích dvou letech dvacetiprocentní úspora za plyn a elektřinu. Smlouvy budou moci lidé uzavírat od poloviny září na radnici.
Bohumín má nové logo 9.9.2013

Bohumín má nové logo

Bohumínští radní rozhodli o novém logu Bohumína. To bude město nově užívat k propagaci namísto svého znaku. Do soutěže, kterou radnice vypsala v březnu, se přihlásilo 75 autorů se svými 165 návrhy. Do výběru se zapojili i obyvatelé Bohumína.
Na besedy s obyvateli vyrazil starosta s neprůstřelnou vestou 6.9.2013

Na besedy s obyvateli vyrazil starosta s neprůstřelnou vestou

Maratón besed s obyvateli absolvoval tento týden starosta Bohumína Petr Vícha se místostarosty Lumírem Macurou a Igorem Bruzlem. V očekávání ostrých dotazů na sebe starosta oblékl neprůstřelnou vestou od strážníků. Zbytečně, vášnivá debata se nekonala.
V Bohumíně dnes startují besedy se starostou a místostarosty 3.9.2013

V Bohumíně dnes startují besedy se starostou a místostarosty

Na kus řeči s obyvateli šesti městských částí vyrazí od úterý 3. září do čtvrtku 5. září starosta Bohumína Petr Vícha spolu s místostarosty Lumírem Macurou a Igorem Bruzlem. Hovořit se bude o investicích a novinkách i tom, co Bohumíňáky trápí.
V bohumínském aquacentru se čistí bazény 2.9.2013

V bohumínském aquacentru se čistí bazény

Aquacentrum v Bohumíně je od pondělí 2. září až do neděle 8. září uzavřeno pro návštěvníky. Důvodem je pravidelné čištění bazénů. Nefunguje ani sauna, aquabar, masérna a solárium. Pro veřejnost se celý areál otevře opět v pondělí 9. září od 6 hodin ráno.
V Bohumíně odstartují historicky první farmářské trhy 14.8.2013 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně odstartují historicky první farmářské trhy

První oficiální farmářské trhy odstartují v Bohumíně už v sobotu 17. srpna na náměstí T. G. Masaryka od 9 do 16 hodin. Lidé se mohou těšit kromě ovoce a zeleniny na domácí sýry, zabijačkové výrobky nebo zvěřinové salámy a klobásky. Nebude chybět ani med.
Bohumín přebral český rekord Plzni, má jich už osm 11.8.2013 Ukaž na letecké mapě

Bohumín přebral český rekord Plzni, má jich už osm

Bohumín už má osm českých rekordů. Po největším počtu plyšáků na jednom místě či nejmenším náměstí se teď může pochlubit pivním rekordem. Ten Bohumín získal v sobotu na pivních slavnostech, kdy se v bohumínském Hobbyparku čepovalo 92 druhů piva.
Půjčovna lodí v Bohumíně praská ve švech 9.8.2013 Ukaž na letecké mapě

Půjčovna lodí v Bohumíně praská ve švech

Městská půjčovna lodí v Bohumíně čelí v těchto parných dnech obrovskému zájmu vodáků. Už přes pět set jich v červenci proplulo přes chráněné meandry řeky Odry v Bohumíně. A zájem o rafty či kánoe rozhodně neklesá.
Pivní slavnosti v Bohumíně nabídnou téměř stovku čepovaných piv, útočí na český rekord 5.8.2013 Ukaž na letecké mapě

Pivní slavnosti v Bohumíně nabídnou téměř stovku čepovaných piv, útočí na český rekord

Šestý ročník pivních slavností v Bohumíně bude útočit na český rekord. V letošní nabídce je téměř stovka čepovaných piv, což zatím nemá v ČR obdoby. Přijďte ochutnat i vy do Hobbyparku v sobotu 10. srpna od 13 hodin. Zazpívá i Dalibor Janda.
V Bohumíně začala proměna lokality Osvěta 2.8.2013 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně začala proměna lokality Osvěta

Lokalita Osvěta naproti supermarketu Billa v centru Bohumína bude mít už brzy novou tvář. Začala její regenerace, potrvá až do října a přijde na 5,6 milionu korun. Vzniknou tu nová parkovací místa, přibudou chodníky, lavičky, veřejné osvětlení i zeleň.
Bohumínští tanečníci získali v Hollywoodu titul mistrů světa 1.8.2013

Bohumínští tanečníci získali v Hollywoodu titul mistrů světa

Čtveřice tanečníků z bohumínského souboru Impuls zabodovala v červenci v mezinárodní olympiádě talentů World Championships of Performing Arts v Hollywoodu. Té se v šesti kategoriích zúčastnilo na dva tisíce účastníků z 50 zemí světa.
Poliklinika v Bohumíně prochází rekonstrukcí 30.7.2013 Ukaž na letecké mapě

Poliklinika v Bohumíně prochází rekonstrukcí

Bohumínská poliklinika bude mít v listopadu novou tvář. Dostane zateplenou fasádu i střechu a stará dřevěná okna nahradí nová plastová. Náklady jsou přes 5 milionů korun, asi 1 milion korun přitom městu uhradí dotace ze Státního fondu životního prostředí.
V Bohumíně vznikly lavičkostezky pro seniory 25.7.2013

V Bohumíně vznikly lavičkostezky pro seniory

Hned dvě nové lavičkostezky vznikly v Bohumíně. Jejich smyslem je nabídnout především starším lidem při jejich cestách pěšky místo ke krátkému odpočinku. Město k jejich instalaci navedli sami senioři. Přibyly v centru Nového i Starého Bohumína.
V Bohumíně prodloužili sběr přihlášek pro e-aukci na levnější elektřinu a plyn 22.7.2013

V Bohumíně prodloužili sběr přihlášek pro e-aukci na levnější elektřinu a plyn

Až o 15 % levnější elektřina a dokonce až o 20 % levnější plyn. Takové mohou být od příštího ledna úspory kohokoliv z ČR, kdo se zapojí do elektronické aukce v Bohumíně na dodavatele energií. Uzávěrka přihlášek byla prodloužena až do 1. 8. 2013.
V Bohumíně otevřou Rákosníčkovo hřiště 18.7.2013

V Bohumíně otevřou Rákosníčkovo hřiště

Nové Rákosníčkovo hřiště za 1,5 milionu korun otevřou v sobotu 20. července v Nerudově ulici za poštou v centru Bohumína. Slavnostní přestřižení pásky propukne úderem desáté hodiny. V jedenáct hodin pak mezi děti zavítá Dáda Patrasová a žížala Jůlie.
Vnitroblok u náměstí v centru Bohumína má novou tvář 17.7.2013

Vnitroblok u náměstí v centru Bohumína má novou tvář

Po třech měsících stavebních pracích získal vnitroblok mezi náměstím T. G. Masaryka a pěší zónou v centru Bohumína zcela jinou podobu. Jeho proměna přišla na pět milionů korun, čtyři miliony přitom městu pomohla zaplatit evropská dotace.
Domy v centru Bohumína se napojují na teplovod 15.7.2013

Domy v centru Bohumína se napojují na teplovod

Dohromady 152 městských bytů v centru Bohumína, které ještě letos v zimě vytápěly plynová gamata či kotle, bude hřát od září nově dětmarovický teplovod. Letos totiž odstartovala první etapa napojování na teplovod z Dětmarovic.
V Bohumíně letos investují miliony do oprav cest a chodníků 1.7.2013

V Bohumíně letos investují miliony do oprav cest a chodníků

Přes osm milionů korun investují letos v Bohumíně z městské pokladny do oprav cest a chodníků. Vozovky či chodníky se budou opravovat ve všech sedmi městských částech. Opravy se dočká celkově 35 míst, z toho 23 cest a 12 chodníků.
Díky e-aukci mohou lidé v Bohumíně ušetřit za plyn a elektřinu 28.6.2013

Díky e-aukci mohou lidé v Bohumíně ušetřit za plyn a elektřinu

Až o 15 procent levnější elektřina a dokonce až o 20 procent levnější plyn. Takové mohou být úspory Bohumíňáků i kohokoliv z ČR, kdo se zapojí do elektronické aukce Bohumína na dodavatele energií. Sběr přihlášek do e-aukce proběhne od 1. do 24. července.
Do Bohumína se sjedou kulečníkáři z Rakouska i Bavorska 27.6.2013

Do Bohumína se sjedou kulečníkáři z Rakouska i Bavorska

V kulečníkářské herně v Domě služeb na náměstí Budoucnosti budou mít o víkendu 29. a 30. června dostaveníčko tuzemští i zahraniční mistři tága. Sjedou se na čtvrtý ročník mezinárodního turnaje nazvaného Dunajský pohár. Ten se poprvé koná v Bohumíně.
V Bohumíně-Skřečoni otevřeli cyklostezku za 10 milionů korun 27.6.2013

V Bohumíně-Skřečoni otevřeli cyklostezku za 10 milionů korun

V Bohumíně-Skřečoni se oficiálně otevřela nová stezka pro cyklisty. Její výstavba přišla na téměř deset milionů korun. Pět milionů přitom městu pomohla uhradit dotace – tři miliony zaplatila Evropská unie a další dva miliony pak Moravskoslezský kraj.
V Bohumíně-Skřečoni otevřou cyklostezku 26.6.2013

V Bohumíně-Skřečoni otevřou cyklostezku

V Bohumíně-Skřečoni se na hlavním tahu tranzitní dopravy otevře už ve čtvrtek 27. června v ulici 1. máje nová stezka pro cyklisty. Oficiální slavnostní otevření plánuje radnice v 10 hodin dopoledne před zdejší základní školou.
V Bohumíně promovali studenti senioři, na studium jim přispělo město 18.6.2013

V Bohumíně promovali studenti senioři, na studium jim přispělo město

Dalších čtyřiadvacet studentů bohumínské Univerzity třetího věku letos odpromovalo. Devět z nich přitom do Bohumína dojíždělo ze sousedního Rychvaldu. Během studia se zaměřili na práci s počítačem, angličtinu, právo a umění.
Vodáci odemknou v Bohumíně řeku Odru 17.6.2013

Vodáci odemknou v Bohumíně řeku Odru

Už v pátek 21. června odstartují vodáci letošní sezónu na řece Odře v Bohumíně. Slavnostní odemykání meandrů řeky Odry začne úderem šestnácté hodiny u Antošovické lávky v Bohumíně-Pudlově.
V dražbě ztrát a nálezů šly na dračku bicykly 14.6.2013

V dražbě ztrát a nálezů šly na dračku bicykly

Obyčejné nádvoří bohumínské radnice se ve středu 12. června odpoledne proměnilo v aukční síň. Dražily se tady 44 věcí ze ztrát a nálezů. Za symbolické ceny byly k mání bicykly, běžky s hůlkami, motorkářská přilba, rybářský prut, stan či trekingové hole.
V Bohumíně se staví protipovodňová hráz za 51 milionů 13.6.2013

V Bohumíně se staví protipovodňová hráz za 51 milionů

Už v srpnu by bohumínskou městskou část Vrbice měla chránit nová protipovodňová hráz za 51 milionů korun. Do její výstavby se tady vloni na podzim pustilo Povodí Odry. Náklady plně financuje Ministerstvo zemědělství z programu prevence před povodněmi.
Bohumínští ochotníci excelovali v nové hře Holky na ocet 11.6.2013

Bohumínští ochotníci excelovali v nové hře Holky na ocet

Bohumínští ochotníci v neděli 9. června polechtali několik stovek diváckých bránic při premiéře muzikálové komedie „Jak to udělat, aby nezůstaly hezký holky na ocet“ a předvedli takové výkony, že by se za ně nemuseli stydět ani profesionální umělci.
Bohumín vyslal do Čech materiální pomoc, vyrazí tam pomáhat i 15 dobrovolníků 7.6.2013

Bohumín vyslal do Čech materiální pomoc, vyrazí tam pomáhat i 15 dobrovolníků

Bohumínští radní vyslali do zaplavených Čech materiální pomoc a uvolnili z rozpočtu města peníze na výjezd patnácti dobrovolných hasičů z pěti svých jednotek. S návrhem přišli sami dobrovolní hasiči napříč bohumínskými sbory.
V Bohumíně ocenili dobrovolné hasiče 6.6.2013

V Bohumíně ocenili dobrovolné hasiče

Po dárcích krve, kantorech a úspěšných studentech či sportovcích se radní v Bohumíně rozhodli ocenit za skvělou práci i dobrovolné hasiče. Neoceňovali se však jednotlivci, ale výjezdové jednotky. Těch je ve městě pět a působí v nich 90 krotitelů ohně.
K vyřízení pasu či řidičáku se na radnici v Bohumíně můžete objednat 29.5.2013

K vyřízení pasu či řidičáku se na radnici v Bohumíně můžete objednat

Až u deseti agend, které lidé nejčastěji vyřizují na radnici v Bohumíně, je teď nově možné objednat se přes internet na konkrétní den i hodinu. Za první měsíc zkušebního provozu projevili lidé největší zájem o odbor dopravy, kde se mění řidičské průkazy.
Bohumín hledá nové logo, dorazilo 165 návrhů 27.5.2013

Bohumín hledá nové logo, dorazilo 165 návrhů

Soutěž o nové logo a logotyp, které by město využívalo k propagaci Bohumína, vyhlásili letos v březnu zdejší radní. V průběhu dvou měsíců dorazilo na radnici neuvěřitelných 165 návrhů od 75 lidí z různých koutů celé republiky.
Vedení Bohumína provedlo hloubkové kontroly a odhalilo několik podvodů 22.5.2013 #zobrazit-video

Vedení Bohumína provedlo hloubkové kontroly a odhalilo několik podvodů

Rozsáhlé hloubkové kontroly na bohumínské radnici i v městských společnostech nařídil starosta Petr Vícha po medializaci případu zpronevěry peněz na městském úřadě v nedaleké Orlové. A výsledkem jsou tři případy, v nichž došlo k podvodům.
Úředníci si na kolech projedou šest městských částí 21.5.2013

Úředníci si na kolech projedou šest městských částí

Už pošestnácté vymění dvacítka vedoucích úředníků z Bohumína počítač za bicykl a vyrazí do bohumínských ulic na kontrolu. Do sedel zasednou ve čtvrtek 23. května od 8 hodin. Čeká na ně dvacetikilometrová trasa napříč šesti městskými částmi.
Nová jména lávek už jsou na cedulích 17.5.2013

Nová jména lávek už jsou na cedulích

Na turisty i místní už čekají u dvou bohumínských lávek pro pěší cedule s jejich novými oficiálními názvy. Lidé na ně narazí v Pudlově a ve Starém Bohumíně, kde právě skončila jejich instalace. Jména letos v únoru schválili zdejší zastupitelé.
Na radnici v Bohumíně můžete platit kartou hned na čtyřech místech 15.5.2013

Na radnici v Bohumíně můžete platit kartou hned na čtyřech místech

Jdete si vyřídit nový pas anebo řidičák a nemáte v peněžence hotovost? Nevadí, do bankomatu nemusíte, zaplatíte kartou. Na radnici v Bohumíně totiž nedávno rozšířili počet pracovišť, na kterých je bezhotovostní platba možná.
V Bohumíně-Skřečoni dokončují cyklostezku 9.5.2013

V Bohumíně-Skřečoni dokončují cyklostezku

Novou 1500 metrů dlouhou cyklostezku dokončují v Bohumíně v ulici 1. máje v blízkosti skřečoňského mostu, přes který ve městě přejíždí veškerá tranzitní doprava. Výstavba přijde na 9,3 milionu korun. Cyklisté by ji mohli začít využívat už v červnu.
Ulicemi Bohumína poběží sportovci už posedmnácté 7.5.2013

Ulicemi Bohumína poběží sportovci už posedmnácté

Už posedmnácté v historii Bohumína vyběhnou 8. května do ulic Bohumína stovky běžců. Největší sportovní svátek - Běh ulicemi města začíná přesně v 10 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Předchozích ročníků se zúčastnilo 7 187 běžců.
V Bohumíně třídí nově odpad i na hřbitovech 2.5.2013

V Bohumíně třídí nově odpad i na hřbitovech

S novinkou ve třídění odpadů přišli v Bohumíně. Nově se tady separují plasty a sklo také na hřbitovech. U čtyř zdejších hřbitovů totiž v minulých dnech přibyly separační kontejnery na sklo a papír.
Bohumínští kulečníkáři obhájili titul mistrů ČR 30.4.2013

Bohumínští kulečníkáři obhájili titul mistrů ČR

Titul mistrů ČR v kulečníku na malém stole obhájili o víkendu bohumínští borci. Trojice ve složení Miroslav Andrejovský (54), Ivo Gazdoš (50), Milan Ráček (57) si vyšťouchala v závěrečném Play off 1. ligy opět zlato.
Na prvního máje se do Bohumína sjedou rytíři 29.4.2013

Na prvního máje se do Bohumína sjedou rytíři

Už pošesté se v Bohumíně budou zamilovaní líbat na prvního máje u žáby. Letos se k nimi přidají také rytíři a svedou souboje o ušlechtilé dámy. Od pěti hodin odpoledne se zde bude bojovat, ale i tančit, žonglovat a básnit. K mání bude i dobový kolotoč.
Bohumín má dvě nové turistické známky 26.4.2013

Bohumín má dvě nové turistické známky

Sběratelé turistických známek mohou zamířit do Bohumína pro dva nové úlovky. Po pěchotním srubu Na Trati, který je technickou památkou a známku má už dlouho, teď získaly statut turisticky atraktivního místa rovněž Hraniční meandry Odry i samotné město.
Hledají se fotky z interiéru Národního domu 24.4.2013

Hledají se fotky z interiéru Národního domu

Už letos v srpnu začne ve Starém Bohumíně rozsáhlá rekonstrukce secesního Národního domu z roku 1907 za 60 až 80 milionů korun. Kvůli co nejvěrnější podobě interiéru se teď radnice obrací na veřejnost s výzvou o jakékoliv dobové fotografie.
Měřící stanice ovzduší se z Bohumína přesouvá 12.4.2013

Měřící stanice ovzduší se z Bohumína přesouvá

Po dvaceti letech skončilo v Bohumíně měření kvality ovzduší. Automatická měřící stanice, která stála na Jateční ulici v centru města, se přesune na jiné stanoviště. Lokalita totiž už neodpovídá parametrům, kvůli kterým tady byla stanice nainstalována.
V Bohumíně nečekají, že herny z měst zmizí okamžitě 11.4.2013

V Bohumíně nečekají, že herny z měst zmizí okamžitě

Bohumín vítá další rozhodnutí Ústavního soudu o tom, že města mohou regulovat hazard. Nepočítá však s tím, že to přinutí Ministerstvo financí rušit herny s videoterminály okamžitě. Dosud totiž ministerstvo žádosti města o zrušení videoterminálů odmítalo.
Titul Bohumínský Amos 2013 získala Jarmila Horová z pudlovské školy 8.4.2013

Titul Bohumínský Amos 2013 získala Jarmila Horová z pudlovské školy

V Bohumíně rozdávali zaměstnancům základních a středních škol Amosy za rozvoj speciálního školství. Titul Bohumínský Amos 2013 získala ředitelka základní školy v Pudlově – Jarmila Horová. Radnice ocenila své školské pracovníky už potřinácté.
Bohumín je první v ČR, kdo využil úvěr z EU na rekonstrukci kulturní památky 4.4.2013

Bohumín je první v ČR, kdo využil úvěr z EU na rekonstrukci kulturní památky

Secesní Národní dům v Bohumíně z roku 1907 se po letech chátrání dočká rekonstrukce. Pomůže mu v tom dlouhodobý dotovaný úvěr z EU ve výši 57,5 milionu korun, který si město vzalo na jeho přeměnu. Na opravu už je vypsáno výběrové řízení.
Výjimku pro vstup do parku Petra Bezruče dostane i přístup ke klubu Bublina 27.3.2013

Výjimku pro vstup do parku Petra Bezruče dostane i přístup ke klubu Bublina

Minulý týden se sešli zástupci města s majiteli bývalé Bedrunky i provozovateli klubu Bublina a dohodli se na tom, že budou společně usilovat o to, aby park zbavili vandalů a jejich řádění. Město proto rozšíří výjimku v provozním řádu o přístup k Bublině.
V Bohumíně otevřeli moderní učebnu fyziky 27.3.2013

V Bohumíně otevřeli moderní učebnu fyziky

Moderní učebnu fyziky za více než půl milionu korun otevřeli v minulých dnech v Základní škole Čs. armády. Nechyběly přitom experimenty a pokusy. Děti díky novým pomůckám a specializovaným přístrojům měřili tlak v balónku, intenzitu zvuku nebo osvětlení.
Strojní zametače i košťata mají v Bohumíně napilno 20.3.2013

Strojní zametače i košťata mají v Bohumíně napilno

Nánosy štěrku a strusky na chodnících a silnicích po zimní údržbě už začaly uklízet technické služby. Do terénu vyrazil jak silniční a chodníkový zametač, tak veřejně prospěšní pracovníci. Na mušce mají místa, kde se pohybuje nejvíce lidí.
Kvůli vandalům omezí v Bohumíně pobyt v parku Petra Bezruče 18.3.2013

Kvůli vandalům omezí v Bohumíně pobyt v parku Petra Bezruče

Stoletý park Petra Bezruče v Bohumíně trápí noční nájezdy opilých vandalů, kteří ničí mobiliář i zeleň. Naposledy zničili dva měsíce starou naučnou stezku. Radním proto došla trpělivost. Od dubna začne v parku platit od 22 do 5 hodin zákaz vstupu.
Bohumín hledá nové logo k propagaci 13.3.2013

Bohumín hledá nové logo k propagaci

Soutěž o nové logo a logotyp, které by radnice využívala k propagaci Bohumína, vyhlásili v těchto dnech zdejší radní. Autora vítězného loga čeká odměna ve výši 30 tisíc korun. Své návrhy mohou lidé zasílat až do poloviny května.
Rodačka z Vrbice dnes slaví 101. narozeniny 12.3.2013

Rodačka z Vrbice dnes slaví 101. narozeniny

101. narozeniny dnes slaví Marie Procházková z Bohumína-Vrbice, která je druhou nejstarší obyvatelkou Bohumína. Gratulovat jí dnes byli i zástupci radnice, a to členové komise pro občanské záležitosti. Přejeme jí mnoho zdraví a elánu...
Kulečníkář Mirek Andrejovský vybojoval stříbro na mistrovství republiky 11.3.2013

Kulečníkář Mirek Andrejovský vybojoval stříbro na mistrovství republiky

Bohumínský kulečníkář Miroslav Andrejovský vybojoval o víkendu v Havířově na Mistrovství České republiky v jednobandu na malém stole skvělé druhé místo. O titul mistra se letos utkalo osm z nejlepších kulečníkových hráčů v republice.
V Bohumíně chtějí na zkoušku prodat dluhy bývalých nájemníků 8.3.2013

V Bohumíně chtějí na zkoušku prodat dluhy bývalých nájemníků

Dluhy po bývalých nájemnících městských bytů v Bohumíně jsou právě na prodej. Týká se to 17 případů za více než půl milionu korun, u kterých se pohledávky nepodařilo standardními způsoby vymoci. K prodeji dluhů přistupuje město úplně poprvé a na zkoušku.
V Bohumíně ocenili 33 čestných dárců krve 6.3.2013

V Bohumíně ocenili 33 čestných dárců krve

Dohromady 33 čestných dárců krve z Bohumína ocenili v minulých dnech na radnici. Kromě finanční pozornosti je vedení města odměnilo permanentkou do aquacentra a kina, propagačními předměty města a symbolicky i lahví červeného vína.
Za ekologické chování čeká Bohumínské sleva na biopopelnici 6.3.2013

Za ekologické chování čeká Bohumínské sleva na biopopelnici

V Bohumíně v těchto dnech startuje osvětová kampaň Chovám se ekologicky. Každý domkař, který se do ní zapojí, může získat zdarma speciální nádobu na rostlinný odpad a pětisetkorunovou slevu na její vývoz.
V Bohumíně vyběhli do 187 schodů už poosmé 5.3.2013

V Bohumíně vyběhli do 187 schodů už poosmé

Už poosmé se v Bohumíně běhalo do 187 schodů Penzionu ve věži u zdejšího aquacentra. Rovných 79 běžců se rozhodlo pokořit prosklené schodiště a co nejrychleji jej vyběhnout nahoru. Byli mezi nimi studenti i hasiči.
Necelý milion korun vloží v Bohumíně do výuky plavání 26.2.2013

Necelý milion korun vloží v Bohumíně do výuky plavání

Radnice v Bohumíně podpoří plavání a zdraví bohumínských dětí. Z městské kasy na to půjde 1,3 milionu korun. Téměř 900 tisíc korun je určeno na výuku plavání, více než 400 tisíc na školy v přírodě a výuku v solné jeskyni.
Dvě bohumínské lávky pro pěší dostaly oficiální jména 15.2.2013

Dvě bohumínské lávky pro pěší dostaly oficiální jména

O dvou oficiálních jménech u lávek pro pěší a cyklisty rozhodli na svém posledním zasedání zastupitelé v Bohumíně. Vyplnili tak přání Bohumínských, kteří se na radnici obrátili s návrhy na jejich pojmenování.
Bohumínští zastupitelé řekli „ano“ opravě secesního Národního domu 11.2.2013

Bohumínští zastupitelé řekli „ano“ opravě secesního Národního domu

Zastupitelé dnes rozhodli o rekonstrukci secesního Národního domu ve Starém Bohumíně. Schválili, že si na ni město vezme zvýhodněný 57 milionový úvěr, který bude splácet deset let. Domu se tak vrátí původní vzhled i využití, bude v něm hotel s restaurací.
Bohumínští alergici a astmatici jsou už v léčebnách 7.2.2013

Bohumínští alergici a astmatici jsou už v léčebnách

V plném proudu jsou ozdravné měsíční pobyty pro alergiky a astmatiky z Bohumína. Téměř 50 z nich už dýchá čistý vzduch na horách v Beskydech či Jesenících. Vyjely do ozdravoven v Metylovicích a Zlatých Horách.
V Bohumíně přišlo k zápisům do prvních tříd 263 dětí 6.2.2013

V Bohumíně přišlo k zápisům do prvních tříd 263 dětí

Do osmi základních škol v Bohumíně by v září mohlo zasednout 263 prvňáčků. Tolik dětí totiž přivedli v minulých dnech jejich rodiče k zápisům do prvních tříd. Rovných 173 jich zamířilo do tří škol v centru Bohumína, ostatní do škol v městských částech.
V Bohumíně letos proinvestují 110 milionů korun, přibude k nim i Národní dům? 1.2.2013

V Bohumíně letos proinvestují 110 milionů korun, přibude k nim i Národní dům?

I přes ekonomickou krizi posledních let a nižší výběr daní nečekají Bohumín žádné dramatické škrty v městském rozpočtu. Do investic letos vloží 110 milionů korun. Asi 51 milionů přitom půjde do bydlení a 59 milionů do investic.
V centru Bohumína přibudou lavičky, parkovací místa i zeleň 18.1.2013

V centru Bohumína přibudou lavičky, parkovací místa i zeleň

Lokalita v samotném centru Bohumína naproti supermarketu Billa, nazývaná podle dnes už neexistujícího divadla Osvěta, letos projde zásadní proměnou. Vzniknou tu nová parkovací místa, přibudou lavičky i zeleň. Město do regenerace investuje 6 milionů korun.
Bohumínští chtějí, aby kanál Dunaj-Odra-Labe vedl přes Polsko 16.1.2013

Bohumínští chtějí, aby kanál Dunaj-Odra-Labe vedl přes Polsko

Bohumín by v daleké budoucnosti mohl získat po železniční a dálniční dopravě i vodní cestu. Město sice není proti vzniku vodního kanálu, ale opakovaně upozorňuje na to, že nesouhlasí s navrhovanou trasou.
Bohumínem křižuje čtvrtý den radniční senior taxi 7.1.2013

Bohumínem křižuje čtvrtý den radniční senior taxi

Už čtvrtým dnem křižuje Bohumínem senior taxi. Novou službu mohou využívat od pondělí do pátku bohumínští senioři, kteří mají 70 a více let. Jedna jízda přitom přijde na 15 korun. Zbytek nákladů doplatí radnice. V prvních dnech jej využilo přes 30 lidí.
V parku otevřou běžci naučnou stezku a zasoutěží si o silvestrovské ceny 28.12.2012

V parku otevřou běžci naučnou stezku a zasoutěží si o silvestrovské ceny

Novou naučnou stezku otevřou v neděli 30. prosince v bohumínském parku Petra Bezruče. Nabídne 29 zastavení u zajímavých stromů v parku. Slavnostní otevření naučné stezky bude součástí tradičního Silvestrovského běhu a začne v 16 hodin.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2651

    Městský úřad