Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Do nejrizikovějších částí Bohumína míří strážníci i hasiči, Olše bude kulminovat nad ránem, Odra pak večer 17.5.2010

Do nejrizikovějších částí Bohumína míří strážníci i hasiči, Olše bude kulminovat nad ránem, Odra pak večer

Vodohospodáři na večerním zasedání Krajské povodňové komise upřesnili prognózy kulminací. Hladiny Odry i Olše by měly kulminovat při 3. stupni povodňové aktivity. Jako první dosáhne svého vrcholu Olše.
Bohumín-Skřečoň bude o víkendu bez vody 14.5.2010

Bohumín-Skřečoň bude o víkendu bez vody

Městská část Skřečoň v Bohumíně a společně s ní také Lidická a Bezručova ulice od železárenského mostu k restauraci Špice budou v sobotu 15. května celý den bez dodávky pitné vody. Důvodem je přeložka vodovodu kvůli stavbě skřečoňského mostu.
V Bohumíně vyhlásili kvůli velkým stavbám toleranci při parkování 13.5.2010

V Bohumíně vyhlásili kvůli velkým stavbám toleranci při parkování

Prach, objížďky, dopravní uzavírky, odstávky vody, problémy s parkováním a hlukem. S tím vším už několik měsíců musejí žít lidé v Bohumíně. Může za to výstavba teplovodu, dálnice, skřečoňského mostu, cyklostezky i rekonstrukce veřejných ploch i parkoviště
Rafinérský lesík v Bohumíně se mění před očima 10.5.2010

Rafinérský lesík v Bohumíně se mění před očima

Komplexní proměna Rafinérského lesíku finišuje. Rozsáhlá regenerace za 17,5 milionu korun, mění od loňského února zpustlý lesík ve sportovně-rekreační zónu. Už v létě by tak lidé mohli začít využívat lesík k relaxaci, procházkám či sportu.
V Bohumíně modernizují už čtvrtý školní dvůr 6.5.2010

V Bohumíně modernizují už čtvrtý školní dvůr

Na nové hřiště s umělou trávou a výuku pod širým nebem se mohou těšit děti z Masarykovy základní školy v centru Bohumína. Přeměna venkovního areálu už začala a potrvá až do srpna. Městskou pokladnu přijde na téměř 7 milionů korun.
Za Jarmarkem na hranici zamiřte o víkendu do Bohumína 5.5.2010

Za Jarmarkem na hranici zamiřte o víkendu do Bohumína

Sběratelská pestrost a rozmanitost čeká na všechny návštěvníky v neděli 9. května od 9 hodin na starém hraničním mostě ve Starém Bohumíně. Uskuteční se tu totiž Jarmark na hranici. K mání budou obrazy, keramika, fotografie, bižuterie či rukodělné výrobky.
Bez obrázku 4.5.2010

K3 prodává vstupenky i do ostravských divadel

Pokud chtějí Bohumíňáci zamířit za kulturou do ostravského divadla, mohou si vstupenku v pohodlí vybrat a koupit přímo v Bohumíně. Od pondělí 3. května prodává kino K3 Bohumín ve své pokladně také vstupenky do Národního divadla Moravskoslezského.
V Bohumíně se na prvního máje líbali u kašny s kouzelnou žábou 2.5.2010

V Bohumíně se na prvního máje líbali u kašny s kouzelnou žábou

V Bohumíně se na prvního máje večer líbaly zamilované páry u kašny s kouzelnou žábou, která je symbolem lásky a plní přání zamilovaných. Která dvojice se u ní políbila, má šanci, že jí její láska vydrží navždy.
Přijďte se na prvního máje políbit ke kouzelné žábě do Bohumína 29.4.2010

Přijďte se na prvního máje políbit ke kouzelné žábě do Bohumína

Zatímco v Praze se zamilovaní vydávají na prvního máje na petřínskou rozhlednu, v Bohumíně míří k fontáně Soutok Odry s Olší. Jeden z jejich čtyř chrličů – žába - má totiž kouzelnou moc a kdo se u ní políbí, má šanci, že mu láska vydrží navždy.
Letní kino v Bohumíně láká letos na lepší zvuk a půjčovnu dek 28.4.2010

Letní kino v Bohumíně láká letos na lepší zvuk a půjčovnu dek

Bohumínské letní kino zahájí letošní sezónu s lepším zvukem. Pořadatelé navíc nově zřídili bezplatnou půjčovnu dek pro návštěvníky. Plátno letního kina v parku Petra Bezruče se po zimním spánku poprvé probudí už v pátek 7. května ve 21 hodin.
Teplovod křižuje Bohumínem, večer uzavře Štefánikovu ulici 22.4.2010

Teplovod křižuje Bohumínem, večer uzavře Štefánikovu ulici

Výstavba teplovodu z dětmarovické elektrárny za zhruba půl miliardy korun se po tuhé zimě opět naplno rozjela v ulicích Bohumína. Dnes ve čtvrtek 22. března budou muset dělníci uzavřít jednu z nejdůležitějších dopravních spojek – Štefánikovu ul.
Bohumín jásá, že bude moci kontrolovat hazard 14.4.2010

Bohumín jásá, že bude moci kontrolovat hazard

Hazardu v centrech měst zvoní hrana. Poslanci dnes dali zelenou novele, která dává pravomoci obcím regulovat všechny typy hracích automatů. Pokud návrh projde Senátem, videoterminály a jiné hrací automaty se už nebudou dál šířit v ulicích měst bez souhlas
V Bohumíně uctí polské oběti letecké tragédie minutou ticha, chystají se i zádušní mše 14.4.2010

V Bohumíně uctí polské oběti letecké tragédie minutou ticha, chystají se i zádušní mše

O víkendu zavlají na stožárech před bohumínskou radnicí i zdejšími školami vlajky na půl žerdi. Česká republika se tak v sobotu a neděli připojí k zemím, které si připomenou památku obětí letecké havárie polského prezidentského speciálu v ruském Smolensku
Bez obrázku 13.4.2010

V Bohumíně si připomenou 200. výročí narození Fryderyka Chopina

Vzpomínat na letošní 200. výročí narození polského hudebního skladatele a „básníka klavíru“ Fryderyka Chopina budou ve středu 14. dubna v Bohumíně. Pietní akt i koncert Pocta Chopinovi se koná pod záštitou Generálního konzulátu PR v Ostravě.
Bohumín soucítí s polskými sousedy 12.4.2010

Bohumín soucítí s polskými sousedy

Bohumín a jeho obyvatelé soucítí s polskými sousedy, kteří v sobotu 10. dubna přišli při leteckém neštěstí v Rusku o hlavu státu. Prezident Lech Kaczyński, jeho manželka a další vrcholní představitelé státu, armády i církve zahynuli při letecké havárii.
Voda v Bohumíně teče, ve Skřečoni jsou místy kvůli čištění řadu krátké výpadky 9.4.2010

Voda v Bohumíně teče, ve Skřečoni jsou místy kvůli čištění řadu krátké výpadky

Momentálně v Bohumíně voda bez problémů teče, jen v městské části Skřečoň může docházet k lokálním výpadkům, protože se po havárii čistí a odbahňuje vodovodní řad. Výpadky by ale neměly trvat déle než 20 minut.
Havárie na hlavním vodovodu odřízla Bohumín od dodávky pitné vody 8.4.2010

Havárie na hlavním vodovodu odřízla Bohumín od dodávky pitné vody

Havárie dnes kolem poledne poškodila hlavní vodovodní řad, který zásobuje pitnou vodou Bohumín. K události došlo v místě stavby dálničního přivaděče k novému mostu ve Skřečoni.
Nejkrásnější dívkou Bohumína se stala Kamila Grycová 4.4.2010

Nejkrásnější dívkou Bohumína se stala Kamila Grycová

V Bohumíně mají po velikonoční sobotě svou první oficiální královnu krásy. O vítěznou korunku se utkalo ve zdejším kině K3 hned 9 finalistek ve věku od 16 do 25 let. Titul Miss Bohumína 2010 získala 18letá studentka zdejšího gymnázia Kamila Grycová.
O víkendu zvolí nejkrásnější dívku Bohumína 2.4.2010

O víkendu zvolí nejkrásnější dívku Bohumína

Historicky první ročník soutěže Miss Bohumína 2010 proběhne o velikonočním víkendu v Bohumíně. Do boje o titul a korunku pro nejkrásnější dívku Bohumína se vydá hned 9 finalistek. Vítězka získá zájezd do Paříže.
Bez obrázku 1.4.2010

V centru Bohumína roste nová cyklostezka

Už na podzim protne centrum Bohumína nová téměř tři kilometry dlouhá obousměrná cyklostezka. Její výstavba právě odstartovala a potrvá až do konce září. Náklady na novou stezku pro cyklisty jsou 10 milionů korun. Město na ni získalo dotaci 6 milionů korun
Bez obrázku 31.3.2010

Bohumín se distancuje od reportáže na Deutsche Welle o ghettu v Pudlově

Město Bohumín se zásadně ohrazuje proti reportáži, kterou odvysílala v sobotu 27. a v neděli 28. března televize Deutsche Welle a kterou od ní převzala a s českým překladem odvysílala také Česká televize na ČT24 v pořadu DW – European Journal.
Sošku Amose získalo v Bohumíně deset kantorů 30.3.2010

Sošku Amose získalo v Bohumíně deset kantorů

V Bohumíně ocenili v pondělí 29. března odpoledne deset kantorů a pracovníků bohumínských škol v učitelské anketě Bohumínský Amos 2010. Letošní devátý ročník se zaměřil na učitele, kteří zavádějí do vyučování nové metody a získávají pro školu dotace v gra
Senioři v Domově Jistoty mají nové koupelny přímo na pokojích 29.3.2010

Senioři v Domově Jistoty mají nové koupelny přímo na pokojích

Senioři v Domově Jistoty ve Starém Bohumíně dostali nové komfortnější bydlení. Po tříměsíční rekonstrukci za téměř 1,2 milionu korun se dočkali nového sociálního zařízení přímo na svých pokojích. O náklady se podělilo město s Moravskoslezským krajem.
Velikonoční jarmark v Bohumíně navštívilo přes 6 tisíc lidí 21.3.2010

Velikonoční jarmark v Bohumíně navštívilo přes 6 tisíc lidí

Jarmark v duchu lidových tradic přilákal v sobotu 20. prosince do Bohumína 6,5 tisíce lidí. Na náměstí T. G. Masaryka a v blízkém kině K3 se pletly pomlázky nebo košíky, malovala se velikonoční vajíčka, pekly se trdelníky a své umění předváděl i kovář s ř
Strážníci zabavili poprvé auto muži bez řidičáku 19.3.2010

Strážníci zabavili poprvé auto muži bez řidičáku

Řídit automobil bez řidičského průkazu se v Bohumíně nevyplácí. Policie ho totiž může zabavit. Své o tom ví 25letý „řidič“ D. G. z Bohumína-Pudlova, kterého strážníci přistihli za volantem už čtyřikrát, aniž by vlastnil řidičské oprávnění.
Opuštění psi z útulku se představí na jarmarku 17.3.2010

Opuštění psi z útulku se představí na jarmarku

Přehlídka pejsků z městského útulku. I tak by se dal nazvat zajímavý pokus bohumínské radnice, která představí v sobotu 20. března od 8 do 17 hodin veřejnosti několik opuštěných psů z městského útulku přímo na velikonočním jarmarku v Bohumíně.
Přivítejte jaro na velikonočním jarmarku v Bohumíně 16.3.2010

Přivítejte jaro na velikonočním jarmarku v Bohumíně

Lidová řemesla, pletení pomlázek, cimbálovka, velikonoční výtvarná dílnička i živá zvířátka spolu s kovářem či řezbářem budou vítat jaro na tradičním Velikonočním jarmarku v Bohumíně. Ten propukne v sobotu 20. března od 8 na náměstí T. G. Masaryka.
Bez obrázku 15.3.2010

Strážníci v Bohumíně zabránili sebevraždě

Scénu jako vystřiženou z filmu zažili při své noční směně v minulých dnech bohumínští strážníci. Zachránili 38letého muže z Bohumína, který se rozhodl skončit se životem a chtěl se oběsit. Jeho sebevražedný pokus muži zákona naštěstí včas odvrátili.
Bohumínská síň slávy se rozrostla o 10 nových osobností 10.3.2010

Bohumínská síň slávy se rozrostla o 10 nových osobností

Do bohumínské síně slávy vstoupilo v úterý 9. března večer 10 nových osobností ze sportu, kultury i zájmové činnosti. Jsou mezi nimi vzpěrači, cyklisté, tanečníci, hasiči, bunkrologové, divadelníci, fotograf i moderátor.
V Bohumíně ocenili dobrovolné dárce krve, dostali symbolickou láhev červeného vína 10.3.2010

V Bohumíně ocenili dobrovolné dárce krve, dostali symbolickou láhev červeného vína

Téměř padesátku čestných dárců krve ocenili v úterý 9. března v Bohumíně. Ti si kromě symbolické láhve červeného vína odnášeli za své dárcovství od zástupců města také finanční odměnu a permanentky do aquacentra a na filmová a kulturní představení.
V Bohumíně běhali po roce opět do 187 schodů 9.3.2010

V Bohumíně běhali po roce opět do 187 schodů

Téměř stovka lidí vyběhla v pondělí 8. března do 187 schodů bohumínského Penzionu ve věži. Pokořit prosklené schodiště bývalého vodojemu se nejrychlejšímu běžci - Daliboru Stašovi - podařilo za 39 vteřin.
Bez obrázku 5.3.2010

Starosta s místostarostkou budou besedovat s gymnazisty

Starosta Bohumína a senátor Petr Vícha a místostarostka Věra Palková budou v pondělí 8. března diskutovat se studenty zdejšího Gymnázia Františka Živného. Zhruba osmdesát maturantů čeká tradiční beseda o městě, jeho proměnách a plánovaných projektech.
V Bohumíně poběží popáté do 187 schodů bývalého vodojemu 5.3.2010

V Bohumíně poběží popáté do 187 schodů bývalého vodojemu

Vyběhnout co nejrychleji 187 schodů Penzionu ve věži v Bohumíně, to je cíl neobvyklého závodu. Ten odstartuje v pravé poledne v pondělí 8. března už popáté v bývalém vodojemu hned vedle aquacentra v Bohumíně.
Šest lidí utrácelo v Bohumíně sociální dávky v automatech 2.3.2010

Šest lidí utrácelo v Bohumíně sociální dávky v automatech

Pobírají sociální dávky, ale peníze utrácejí ve výherních automatech a videoterminálech. Tento fakt potvrdila v minulých dnech kontrola bohumínských strážníků a pracovníků sociálního odboru zdejší radnice v restauracích a hernách v Bohumíně.
V Bohumíně se učí plavat děti z celého světa 23.2.2010

V Bohumíně se učí plavat děti z celého světa

Aquacentrum v Bohumíně je každý čtvrtek svědkem originální výuky plavání. Bohumínští plavčíci tam totiž učí v angličtině plavat děti z Jižní Koreje, Austrálie, Indie, Nového Zélandu, Španělska nebo Francie. Jde o děti cizinců, kteří na Ostravsku pracují.
Bez obrázku 18.2.2010

Za likvidaci rampouchů už město utratilo přes půl milionu korun

Téměř 700 tisíc korun už letos stálo bohumínskou radnici odstraňování rampouchů a sněhových převisů ze střech domů. Specializované firmy a plošina zasahovaly u domů především v centru Bohumína poblíž frekventovaných chodníků.
Bez obrázku 11.2.2010

Tuhá zima a sníh zbrzdily výstavbu teplovodu v Bohumíně

Výstavba teplovodu z dětmarovické elektrárny do Bohumína kvůli sněhu a mrazům zpomalila. Práce na rozvodech sice v zimních měsících pokračují, ale silný mráz a sníh přerušily pokládání potrubí v centru Bohumína.
Bohumín bojuje v soutěži Zlatý erb o nejlepší internetové stránky 9.2.2010

Bohumín bojuje v soutěži Zlatý erb o nejlepší internetové stránky

Do soutěže o nejlepší městské internetové stránky a elektronickou službu se letos opět zapojil také Bohumín. O vítězné tituly v soutěži Zlatý erb bojuje už posedmé a hned ve všech třech vyhlášených kategoriích.
V Bohumíně podporují plavání dětí i školu v přírodě 8.2.2010

V Bohumíně podporují plavání dětí i školu v přírodě

Téměř 1,4 milionu korun půjde letos z městské pokladny na podporu plavání a zdraví bohumínských dětí. Rozhodli o tom dnes bohumínští zastupitelé. Přes 700 tisíc korun poputuje na výuku plavání a dalších 600 tisíc korun pak na školu v přírodě.
Honzík a Kristýnka byla vloni nejoblíbenější jména bohumínských rodičů 2.2.2010

Honzík a Kristýnka byla vloni nejoblíbenější jména bohumínských rodičů

Podle čerstvých statistik bohumínské matriky se vloni narodilo 246 Bohumíňáčků – 127 holčiček a 119 chlapců. Nejoblíbenějšími jmény novopečených rodičů se přitom stala Kristýnka a Honzík. Vloni naopak patřila k těm nejoblíbenějším Eliška a David.
Bývalý mlýn ve Starém Bohumíně srovnají se zemí 28.1.2010

Bývalý mlýn ve Starém Bohumíně srovnají se zemí

Zchátralý vodní mlýn ve Starém Bohumíně bude za pár týdnů minulostí. Dělníci začali totiž v minulých dnech s jeho demolicí. Objekt se v 90. letech minulého století dostal do soukromých rukou a postupně zchátral natolik, že se stal nebezpečným pro okolí.
Vstupenky na pražská představení koupí lidé nově v bohumínském kině 27.1.2010

Vstupenky na pražská představení koupí lidé nově v bohumínském kině

Od nového roku jsou pro Bohumíňáky dostupnější nejen ostravská či brněnská představení, ale také pražské muzikály, divadla a koncerty i akce po celé republice. Bohumínské kino K3 se totiž stalo dalším předprodejním místem portálů Ticketportal a Ticketpro.
Bez obrázku 18.1.2010

Kvůli objížďce musejí lidé na zastávku přes železniční lávku

Kvůli uzavření skřečoňského mostu v Bohumíně pro veškerou dopravu změnily svou trasu i dvě autobusové linky ČSAD Karviná. Cestující teď nemohou nastoupit na zastávce přímo v centru Bohumína u vlakového nádraží, ale musejí nejprve využít lávku pro pěší.
Koncert v Bohumíně bude dirigovat starosta Krzyźanowic Leonard Fulneczek 7.1.2010

Koncert v Bohumíně bude dirigovat starosta Krzyźanowic Leonard Fulneczek

Novoroční hudební poselství přivezou v neděli 10. ledna do Bohumína polské Krzyźanowice. Pod taktovkou zdejšího starosty Leonarda Fulneczka rozezní sbor svaté Anny zdejší kostel Božského srdce Páně v centru Bohumína.
Plynárny nemají o Kopytov v Bohumíně zájem 6.1.2010

Plynárny nemají o Kopytov v Bohumíně zájem

Plynofikace bohumínské místní části Kopytov, v níž se nachází 32 rodinných domů, které topí pomocí kotlů na tuhá paliva, se odkládá na neurčito. Město kvůli vysokým nákladům na výstavbu plynovodu a nezájmu plynáren pozastavilo projekt.
Na Silvestra si v Bohumíně můžete vyběhat tyčku salámu 29.12.2009

Na Silvestra si v Bohumíně můžete vyběhat tyčku salámu

Tyčky salámu, kila šunky, soudky piva, láhve šampusu či něčeho ostřejšího čekají na vítěze tradičního Silvestrovského běhu v Bohumíně. Už jedenáctým rokem se na startovní čáru postaví běžci všech věkových kategorií a změří své síly v předvečer Silvestra.
Bohumínská nemocnice ruší od zítřka zákaz návštěv 28.12.2009

Bohumínská nemocnice ruší od zítřka zákaz návštěv

Do nemocnice v Bohumíně mohou od zítřka po týdnu opět návštěvy. Městská nemocnice ruší od úterý 29. prosince zákaz návštěv, který vyhlásila minulý týden před Vánocemi kvůli chřipkovému období a prvnímu případu prasečí chřipky ve svém zařízení.
Čechoameričané ztratili 5 tisíc dolarů, poctivá nálezkyně je odevzdala na radnici 23.12.2009

Čechoameričané ztratili 5 tisíc dolarů, poctivá nálezkyně je odevzdala na radnici

Více než pět tisíc dolarů (v přepočtu téměř 100 tisíc korun), dalších 15 tisíc korun, letenky a americké pasy, občanský průkaz i rodný list ztratili před několika dny ve vlaku v Bohumíně dva Čechoameričané.
Bez obrázku 22.12.2009

Bohumínské děti chtějí od Ježíška počítač nebo psa Hafíka

Přesně 73 dětí poslalo na vánoční trzích v Bohumíně, které pořádala městská organizace K3 Bohumín, Ježíškovi dopis se seznamem svých vánočních přáníček pod stromeček. Nejčastěji se mezi dětskými přáními objevoval počítač nebo pes Hafík.
Bohumínská nemocnice vyhlásila zákaz návštěv, dvě školy už mají chřipkové prázdniny 21.12.2009

Bohumínská nemocnice vyhlásila zákaz návštěv, dvě školy už mají chřipkové prázdniny

Bohumínská městská nemocnice vyhlásila od zítřka, úterý 22. prosince zákaz návštěv. Ten zařízení doporučila krajská hygienická stanice. Bohumínská nemocnice se tak připojuje k ostatním nemocničním zařízením ve svém okolí, kde zákaz již platí.
Na Štědrý večer se v Bohumíně sejdou už pošestnácté na náměstí stovky lidí 21.12.2009

Na Štědrý večer se v Bohumíně sejdou už pošestnácté na náměstí stovky lidí

Stovky lidí se sejdou po štědrovečerní večeři a Ježíškově nadílce o půl desáté večer ve čtvrtek 24. prosince na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně, aby si popřáli pěkné Vánoce i šťastný nový rok.
Město poosmé ocenilo talentované studenty 18.12.2009

Město poosmé ocenilo talentované studenty

Talentované studenty základních a středních škol ocenili včera odpoledne (čtvrtek 17. prosince) zástupci bohumínské radnice. V rámci projektu Talent roku, který v Bohumíně vyhlásili už osmým rokem, rozdalo město dohromady 62 ocenění.
Betlémské světlo dorazí v sobotu do Bohumína 17.12.2009

Betlémské světlo dorazí v sobotu do Bohumína

Betlémské světlo dorazí do Bohumína v sobotu 19. prosince přesně v 9 hodin a 36 minut a to rychlíkem Radegast z Brna. Na nádraží ho pak převezmou od svých brněnských kolegů bohumínští skauti a budou ho dál šířit po Bohumínu.
Olomoucký sbor Žerotín vystoupí v Bohumíně 16.12.2009

Olomoucký sbor Žerotín vystoupí v Bohumíně

Akademický sbor Žerotín z Olomouce zavítá o víkendu do Bohumína. Zájemci si ho mohou přijít poslechnout v sobotu 19. prosince od 17 hodin do evangelického kostela v centru Bohumína.
Město poosmé ocení talentované studenty 15.12.2009

Město poosmé ocení talentované studenty

Talentované studenty základních a středních škol ocení ve čtvrtek 17. prosince v Bohumíně. V rámci projektu Talent roku, který město vyhlásilo už osmým rokem, rozdá dohromady 62 ocenění. Setkání bohumínských talentů začíná v 15 hodin v budově radnice.
Bez obrázku 1.12.2009

V Bohumíně chřipka zavřela první školu, nemocnice zatím návštěvy nezakázala

Chřipkové prázdniny musela kvůli vysoké nemocnosti dětí vyhlásit první z osmi základních škol v Bohumíně. Na celý týden se tak pro školáky od zítřka uzavřou dveře základní školy v Pudlově, kterou navštěvuje 116 dětí. Nemocných je momentálně 70 z nich, chř
Skřečoňský most v Bohumíně se o víkendu pro řidiče na 1,5 roku uzavřel 30.11.2009

Skřečoňský most v Bohumíně se o víkendu pro řidiče na 1,5 roku uzavřel

V historii Bohumína tak začala největší dopravní uzavírka. Automobily se do centra dostanou objížďkou po Lidickou ulici a vedlejší železárenský most. Město kvůli bezpečnosti chodců vybudovalo na Lidické ulici nový chodník a nasvětlený přechod pro chodce.
V Bohumíně v sobotu odstartují vánoční trhy ve znamení perníku 27.11.2009

V Bohumíně v sobotu odstartují vánoční trhy ve znamení perníku

Tradiční vánoční trhy, které vždy začínají jako vůbec první v Moravskoslezském kraji, odstartují už tuto sobotu 28. listopadu v Bohumíně. Zdejší náměstí T. G. Masaryka i místní kino se promění v perníkovou vesničku, ve které uslyšíte třeba harmonikáře.
Bez obrázku 25.11.2009

Města protestují proti plánovanému zdražení vodného a stočného

Zástupci Moravskoslezských měst jsou proti navrhovanému zdražení cen vodného a stočného pro příští rok. Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK, a. s.) totiž plánuje jejich navýšení o téměř sedm procent. S tím ale starostové nesouhlasí.
Z Polska po letech autem přímo na náměstí do Starého Bohumína 23.11.2009

Z Polska po letech autem přímo na náměstí do Starého Bohumína

Poslední oficiální bariéra, která rozdělovala polské Chalupki a Starý Bohumín, dnes padla. Náměstí Svobody ve Starém Bohumíně je po 15 letech opět přímo propojeno se starým hraničním mostem do Polska. Řiciči se tak mohou dostat z náměstí přímo do Polska.
Z hraničního mostu od pondělka autem přímo na náměstí 20.11.2009

Z hraničního mostu od pondělka autem přímo na náměstí

Starý hraniční most, který spojuje Českou republiku s Polskem, v posledních dvou letech sloužil jen pěším a cyklistům. V pondělí 23. listopadu se v 11 hodin slavnostně znovu otevře pro automobily.
V Bohumíně mají nové autobusové čekárny 18.11.2009

V Bohumíně mají nové autobusové čekárny

Čtveřice nových autobusových čekáren zpříjemňuje lidem v Bohumíně cestování veřejnou dopravou. Radnice do výměny starých plechových čekáren za moderní skleněné investovala 300 tisíc korun. Nové čekárny se objevily v centru Bohumína, v Záblatí a v Pudlově.
Do vánočního se Bohumín začne oblékat už v listopadu 13.11.2009

Do vánočního se Bohumín začne oblékat už v listopadu

Ve městě se letos rozsvítí dohromady už 9 vánočně ozdobených živých stromů a to 6 v městských částech a 3 v centru města. Výzdoba přijde letos městskou pokladnu na 220 tisíc korun. Naprosto nové prvky se letos objeví před vlakovým nádražím.
Bohumínský Dům služeb dostal nový kabát 6.11.2009

Bohumínský Dům služeb dostal nový kabát

Městský Dům služeb na náměstí Budoucnosti má novou podobu. Omšelá šedá budova se po čtyřměsíčních opravách proměnila v barevný objekt s prosklenými výlohami. Rekonstrukce stála téměř 9 milionů korun. Volné nebytové prostory nabízí město.
Z Polska se nově dostanou řidiči přímo na starobohumínské náměstí 31.10.2009

Z Polska se nově dostanou řidiči přímo na starobohumínské náměstí

Starobohumínské náměstí Svobody se za pár týdnů po letech opět propojí se starým hraničním mostem, na který se vrátí i osobní automobily. Práce na znovunapojení mostu na náměstí právě finišují a zdejší radnici přijdou na více než 6 milionů korun.
Halloween prožijí v neděli i v Bohumíně 30.10.2009

Halloween prožijí v neděli i v Bohumíně

Svátek všech strašidel – Halloween – propukne v neděli 1. listopadu od 17 hodin také na náměstí T. G. Masaryka v Bohumína. Vůbec poprvé připravila městská agentura K3 Bohumín pro děti hallowenskou zábavu.
V Bohumíně šetří, investice a opravy jsou levnější 27.10.2009

V Bohumíně šetří, investice a opravy jsou levnější

Téměř 20 milionů korun letos bohumínská radnice ušetří na investičních akcích. Ve veřejných soutěžích se jí podařilo srazit ceny u investic a oprav městských bytů z celkových 119 milionů na 99 milionů korun.
Skřečoňský most se uzavře na 19 měsíců 22.10.2009

Skřečoňský most se uzavře na 19 měsíců

Už jen několik týdnů bude fungovat skřečoňský most v Bohumíně. Za rok a půl na jeho místě bude stát most nový, zavěšený na ocelových prutech. Jeho stavba však způsobí největší omezení v bohumínské dopravě.
Studenti starostu v simultánce opět neporazili 21.10.2009

Studenti starostu v simultánce opět neporazili

Dvacet gymnazistů u dvaceti černobílých šachovnic a proti nim jeden jediný muž – starosta Bohumína a senátor Petr Vícha. Už počtrnácté svedli dohromady v úterý 20. října souboj v šachu v tradiční simultánce.
Starosta se utká v šachu s gymnazisty už počtrnácté 19.10.2009

Starosta se utká v šachu s gymnazisty už počtrnácté

Už počtrnácté usedne k šachové simultánce se studenty gymnázia první muž Bohumína Petr Vícha. Senátor a starosta v jedné osobě se v úterý 20. října pokusí v turnaji porazit soupeře u dvaceti šachovnic. Černobílé klání začíná ve 12:30 hodin.
V Bohumíně mají další rekord, na náměstí se sešlo 1 444 plyšáků 17.10.2009

V Bohumíně mají další rekord, na náměstí se sešlo 1 444 plyšáků

Potřetí se stal Bohumín rekordmanem. A tentokrát díky 1 444 plyšákům. Přesně tolik se jich totiž sešlo v sobotu 17. října odpoledne na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně při novém českém Guinessově rekordu.
Bez obrázku 16.10.2009

V Bohumíně se pokusí o nový rekord - největší koncentraci plyšáků na náměstí

O třetí zápis do Guinessovy knihy rekordů se pokusí v sobotu 17. října od v Bohumíně, tentokrát v kategorii Nejvíce plyšáků na náměstí T. G. Masaryka. To už se stalo svědkem dvou českých rekordů – v metání kotrmelců a počtu lidí na náměstí s knihou.
Sídlištní klub Centra sociálních služeb v novém kabátě 15.10.2009

Sídlištní klub Centra sociálních služeb v novém kabátě

Po několikaměsíční komplexní rekonstrukci se znovu otevřel Klub Centra sociálních služeb v Okružní ulici v Bohumíně nedaleko Slunečnice. Náklady na jeho celkovou proměnu přišly na zhruba 4,5 milionu korun. Téměř 4 miliony korun však uhradí dotace z EU.
Bez obrázku 9.10.2009

V Bohumíně zažijí Den zdraví i pokus o rekord

Knihovnický Dvoj-týden ve znamení bratří Čapků právě probíhá v knihovně K3 v Bohumíně. Potrvá až do soboty 17. října, kdy vyvrcholí pokusem o vytvoření nového Guinessova rekordu v kategorii Nejvíce plyšáků na náměstí.
Bohumín zvítězil  v celorepublikovém plavání hned dvakrát 8.10.2009

Bohumín zvítězil v celorepublikovém plavání hned dvakrát

Dvojitým vítězství pro Bohumín skončila včera večer celorepubliková soutěž Plave celé město. Bohumíňáci vybojovali za své plavecké výkony v kategorii měst do 50 tisíc obyvatel nejvíce bodů - 8900 (loni 7962) a obhájili i loňské vítězství v počtu plavců.
V Bohumíně soutěžily v plavání stovky lidí 7.10.2009

V Bohumíně soutěžily v plavání stovky lidí

Stovky lidí se v Bohumíně přišly zapojit už počtvrté do celorepublikového klání Plave celé město. Plavecká soutěž měst odstartovala v šest hodin ráno a potrvá až do osmé hodiny večer. Organizátoři věří, že si letos Bohumín vyplave prvenství. Podpořte je.
V Bohumíně poplave celé město už počtvrté 6.10.2009

V Bohumíně poplave celé město už počtvrté

Už počtvrté se v Bohumíně zapojí do celorepublikového klání Plave celé město. Soutěž startuje ve středu 7. října ve zdejším aquacentru. Plavat se začíná od 6 do 20 hodin. Soutěžící mají vstup do aquacentra zdarma.
Vodáci pokřtili knihu o meandrech Odry a uzamkli řeku 29.9.2009

Vodáci pokřtili knihu o meandrech Odry a uzamkli řeku

Více než stovka českých a polských vodáků zakončila sezónu na řece Odře v Bohumíně. Symbolickému uzamykání řeky předcházel na břehu Odry křest nové knihy Hraniční meandry Odry. A že šlo o vodácký křest, dokazovala tekutina, kterou se křtilo – rum.
Bohumínské aquacentrum přivítalo miliontého návštěvníka 27.9.2009

Bohumínské aquacentrum přivítalo miliontého návštěvníka

Miliontého návštěvníka přivítali v minulých dnech v bohumínském aquacentru. Stala se jím 58letá Jarmila Koutná z Karviné-Mizerova, která si v pátek 25. září v 16:53 hodin přišla do bazénu zaplavat se svou dcerou Renatou a vnučkou Barborkou.
Vodáci pokřtí knihu o meandrech Odry a uzamknou řeku 25.9.2009

Vodáci pokřtí knihu o meandrech Odry a uzamknou řeku

Světlo světa spatřila v těchto dnech nová kniha Hraniční meandry Odry, věnovaná nejkrásnějšímu úseku této řeky. Slavnostní křest nové stodvacetistránkové dvojjazyčné knihy proběhne v pondělí 28. 9. v 10 hodin na pravém břehu řeky Odry ve Starém Bohumíně.
Aquacentrum přivítá v pátek miliontého návštěvníka 24.9.2009

Aquacentrum přivítá v pátek miliontého návštěvníka

Moderní a příjemné prostředí, vodní atrakce, zvýhodněné vstupné i novinky lákají do bohumínského krytého aquacentra stále více lidí. Zatímco v jiných městech bojují s poklesem návštěvností, bohumínský bazén se naopak chlubí vyšší návštěvností než vloni.
I přes krizi bude mít Bohumín příští rok vyrovnaný rozpočet 18.9.2009 Zobrazit virtuální prohlídku

I přes krizi bude mít Bohumín příští rok vyrovnaný rozpočet

I přes ekonomickou krizi a pokles daní budou v Bohumíně hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Zdejší zastupitelé už mají první verzi rozpočtu na rok 2010 ve výši 624 milionů korun. Více než 80 milionů z této částky v Bohumíně proinvestují.
Lidé se v bohumínské dražbě nejvíc prali o bicykl a kytaru 17.9.2009

Lidé se v bohumínské dražbě nejvíc prali o bicykl a kytaru

Obyčejné nádvoří bohumínské radnice se včera odpoledne proměnilo v aukční síň. Dražily se tady totiž ztráty a nálezy. Na dražbu dorazila téměř stovka lidí. K mání byly doslova „za hubičku“ bicykly, mobilní telefony, batohy i deštníky.
Bez obrázku 17.9.2009

Třídenní výstava biblí v kině

Unikátní putovní výstava biblí nazvaná Bible včera, dnes a zítra zavítá ke konci září do Bohumína. Expozice bude k vidění od pondělí 21. do středy 23. září od 10 do 16 hodin ve foyer kina K3.
Bez obrázku 17.9.2009

Turisté přivítají podzim

Vstříc podzimu se v sobotu 19. září vydají milovníci turistiky a cyklistiky. Bohumínský klub českých turistů pořádá už 33. ročník turistického pochodu a jízdy na kolech nazvaný Za krásami podzimu. Na účastníky pochodu čekají dvě kilometrově odlišné trasy
Bez obrázku 16.9.2009

Filmoví labužníci mohou prožít noc v knihovně

Noc plnou skandinávských filmů připravuje na pátek 18. září knihovna K3 Bohumín. V nedávno zrekonstruované přednáškové místnosti začne projekce ve 20 hodin.
Knihovna v Bohumíně má od září otevřeno déle 15.9.2009

Knihovna v Bohumíně má od září otevřeno déle

Dospělé oddělení knihovny K3 v centru Bohumína rozšířilo své výpůjční hodiny. Od září je v pondělí, úterý a čtvrtek otevřeno pro čtenáře o plných 30 minut déle.
Bez obrázku 14.9.2009

V Bohumíně budou dražit ztráty a nálezy

V improvizovanou aukční síň se ve středu 16. září promění nádvoří bohumínské radnice. Zástupci města tady budou ve veřejné dražbě nabízet ztráty a nálezy. Nechybí mezi nimi ani takové rarity jako je dřevěné pádlo, propanbutanové láhve nebo kytara.
Do bohumínských škol dnes šlo poprvé téměř 200 dětí 1.9.2009

Do bohumínských škol dnes šlo poprvé téměř 200 dětí

Velkou školní premiéru dnes zažily v Bohumíně téměř dvě stovky dětí. Bohumínské prvňáčky přivítali v lavicích nejen učitelé a starší spolužáci, ale také zástupci města. I když počet prvňáčků je každoročně téměř stejný, celkově dětí ve školách ubývá.
V Bohumíně zvednou od ledna nájem, ale nabídnou slevy 31.8.2009

V Bohumíně zvednou od ledna nájem, ale nabídnou slevy

Obyvatelé Bohumína, kteří žijí v městských bytech, si za bydlení příští rok připlatí. Místní radní však našli způsob, aby zvýšení regulovaného nájemného, které jim umožňuje zákon, nebylo pro lidi tak dramatické. Všem nájemníkům nabídnou slevy.
V Bohumíně na pět dní uzavřou aquacentrum, budou se čistit bazény 29.8.2009

V Bohumíně na pět dní uzavřou aquacentrum, budou se čistit bazény

Pravidelné čištění bazénů uzavře pro návštěvníky na pět dní téměř celý areál krytého aquacentra v Bohumíně s 45ti metrovým tobogánem. Vypouštění jednotlivých bazénů a jejich čištění proběhne od pondělí 31. srpna do pátku 4. září.
Do bohumínských škol půjde letos poprvé téměř 200 dětí 28.8.2009

Do bohumínských škol půjde letos poprvé téměř 200 dětí

Velká školní premiéra čeká v úterý 1. září v Bohumíně na téměř dvě stovky dětí, které se vůbec poprvé vydají do školy. Bohumínské prvňáčky přivítají v lavicích nejen učitelé a starší spolužáci, ale také zástupci města i rady škol.
Půjčovna lodí bude v Bohumíně fungovat i v září 19.8.2009

Půjčovna lodí bude v Bohumíně fungovat i v září

Městskou víkendovou půjčovnu lodí čeká další prodloužení. Nově bude fungovat i v září. Důvodem je mimořádný zájem vodáků o sjíždění bohumínských meandrů řeky Odry. Půjčovna tak bude v provozu už čtvrtý měsíc.
Nákladní automobily do 3,5 metru nesmějí na ulici Čs. armády v centru Bohumína 17.8.2009

Nákladní automobily do 3,5 metru nesmějí na ulici Čs. armády v centru Bohumína

Neobvyklý zákaz vjezdu čeká na řidiče nákladních automobilů v Bohumíně. Nová zákazová dopravní značka nepustí vozy vysoké do 3,5 metru do centra Bohumína po ulici Čs. armády. Důvodem je snížení dopravy na enormně zatížené komunikaci.
11.8.2009

Pivní slavnosti v Bohumíně nabídnou 21 druhů piv

Už tuto sobotu 15. srpna odstartují v Bohumíně slavnosti věnované chmelovému moku. Milovníci piva se mohou těšit na ochutnávku hned z pěti pivovarů, které představí celkem 21 druh piv. Chmelové slavnosti doplní jak soutěže, tak exhibice v žonglování.
V Bohumíně mají už desátý dětský koutek 5.8.2009

V Bohumíně mají už desátý dětský koutek

Bohumínské děti mohou dovádět už na desátém dětském koutku. Ten nejnovější vyrostl v místní části Nová Ves. Náklady na jeho výstavbu však nehradilo město. Koutek je totiž kompenzací místním za prodloužení navážky materiálu na stavbu dálnice.
V Bohumíně sice zvednou nájem, ale nabídnou slevy 30.7.2009

V Bohumíně sice zvednou nájem, ale nabídnou slevy

Obyvatelé Bohumína, kteří žijí v městských bytech, si za bydlení příští rok zřejmě připlatí. Místní radní však hledají cesty, aby zvýšení regulovaného nájemného, které jim umožňuje zákon, nebylo pro lidi tak dramatické a chtějí jim nabídnou slevy.
V Bohumíně budou zdarma půjčovat lodě i v srpnu 29.7.2009

V Bohumíně budou zdarma půjčovat lodě i v srpnu

Prázdniny na vodě. Tak by mohl znít slogan, který by lákal vodáky do Bohumína. Městská půjčovna lodí ve Starém Bohumíně bude totiž fungovat celé prázdniny. Pro velký zájem ze strany vodáků prodlužuje město její služby kromě července i na srpen.
27.7.2009

V Bohumíně postaví novou cyklostezku

Přes tři kilometry dlouhá obousměrná cyklostezka za 14,5 milionu korun vznikne už příští rok v centru Bohumína. Městu se na její vybudování podařilo získat dotaci téměř 13 milionů korun z evropských fondů. Cyklostezka se začne stavět už příští rok.
Řidiče v Bohumíně kontrolují tři nové radary 23.7.2009

Řidiče v Bohumíně kontrolují tři nové radary

Zvýšit bezpečnost na silnicích se rozhodli bohumínští radní. Pořídili proto tři nové moderní měřiče rychlosti, které budou pomáhat regulovat rychlost hned na několika problematických místech v Bohumíně. Nákup nových radarů přišel na téměř 300 tisíc korun.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2626

    Městský úřad