Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Bez obrázku 20.12.2004

Betlémské světlo dorazí i do Bohumína

Tradice Betlémského světla dorazí ve středu 22. prosince i do Bohumína. Skauti jej přivezou brněnským rychlíkem na bohumínské nádraží Českých drah přesně v 8:42 hodin.
Bez obrázku 20.12.2004

Na náměstí se odehraje příběh z Betléma

Tradiční akce Na Štědrý den všichni spolu, kterou pořádá už poosmé Kulturní agentura Radost, se uskuteční v pátek 24. prosince od 21.30 hodin na náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína.
Bez obrázku 18.12.2004

Parkovací automaty se v ulicích Bohumína zatím neobjeví

O možnosti placeného parkování v centru města od jara příštího roku uvažovala bohumínská radnice. Před úplným schválením tohoto rozhodnutí však ještě chtěla znát názory místních občanů. Oslovila proto formou ankety i bohumínskou veřejnost.
Bez obrázku 17.12.2004

Od dubna budou platit nové zásady pro licitace bytů

Bohumínští radní se rozhodli od dubna příštího roku změnit zásady licitací pronájmu obecních bytů. Ze statistik za poslední dva roky totiž vyplývá, že zdejší občané dávají přednost získání bytů formou licitací než prostřednictvím pořadníku.
Bez obrázku 16.12.2004

Adventní koncert v kostele

Vánoční atmosféra bude v pátek 17. prosince panovat v evangelickém kostele v centru Bohumína při vánočním koncertu Bohumínského žesťového kvarteta.
Bez obrázku 16.12.2004

Rozpočet Bohumína pro rok 2005 je vyrovnaný

Zastupitelé Bohumína schválili na svém středečním jednání vyrovnaný rozpočet pro rok 2005 ve výši 548 milionů korun.
Bez obrázku 16.12.2004

Vánoční koncert Sluníčka v kině

Tradiční vánoční koncert bohumínské vokální kapely Sluníčko se uskuteční v sobotu 18. prosince v prostorách kina K.A.R. v Bohumíně.
Bez obrázku 14.12.2004

Výstava nabízí perníky i vánoční přání

Vernisáž tradiční vánoční výstavy perníků, betlémů a vánočních přání nazvaná tentokráte K.A.R. v perníku proběhla dnes odpoledne ve vestibulu bohumínského kina K.A.R. Předvánoční atmosféru vykouzlila pestrá dekorace doplněná koledami v podání studentek zd
Bez obrázku 13.12.2004

Vánoční výstava bude plná perníku

Předvánoční atmosféra ovládne v úterý 14. prosince bohumínské kino K.A.R. Vernisáž tradiční vánoční výstavy, kterou pořádá každoročně Kulturní agentura Radost, začíná ve 13 hodin a nabídne nejrůznější druhy perníku.
Bez obrázku 10.12.2004

Bohumín je na zimu připraven

Město Bohumín je na letošní zimu dostatečně připraveno. Ve skladech čeká na svou chvíli 150 tun soli a 400 tun strusky. Obnovena byla i technika, která zimní údržbu zajišťuje. Zvýšil se počet multikár a zakoupen byl i nový silniční zametač.
Bez obrázku 9.12.2004

Mistři tága se utkají o víkendu v Bohumíně

Tradiční předvánoční klání mistrů tága se uskuteční o víkendu v Bohumíně. Čtvrtý ročník kulečníkového turnaje mistrů Longoni cup proběhne od soboty 11. prosince do neděle 12. prosince v prostorách bohumínské herny TJ Billiard Clubu na náměstí Budoucnosti.
Bez obrázku 8.12.2004

Obrazové zpravodajství o Bohumínu nově na internetu

V minulých dnech spustila bohumínská radnice zkušební provoz obrazového zpravodajství Televizního informačního kanálu Bohumín (T.I.K.) na internetových stránkách města.
Bez obrázku 5.12.2004

V Bohumíně slavili Mikuláše

Bohumínské seniory v domovech důchodců navštěvuje každým rokem tradičně městský Mikuláš. Ani letos tomu nebylo jinak. Do třech domovů důchodů a do Ústavu sociální péče Domovinka pro mentálně postiženou mládež v Bohumíně zavítali letos představitelé města
Bez obrázku 2.12.2004

Bývalí radní jednali u kulatého stolu

Desítka bohumínských radních, kteří stáli v uplynulých volebních obdobích v čele města, se ve středu 1. prosince odpoledne sešla u kulatého stolu na radnici.
Bez obrázku 2.12.2004

Ve stopách Miroslava Tyrše

Bohumínští Sokolové z městské části Záblatí připravili na sobotu 4. prosince pro děti a mládež sportovní odpoledne inspirované oblíbenými disciplínami Miroslava Tyrše.
Bez obrázku 1.12.2004

Městem bude chodit Mikuláš

Bohumínské seniory v domovech důchodců navštěvuje každým rokem tradičně městský Mikuláš. Ani letošní rok nebude výjimkou.
Bez obrázku 30.11.2004

Reprodukce grafických listů Rembrandta v bohumínském kině

Netradiční výstavu grafických listů holandského malíře a grafika Rembrandta bude hostit bohumínské kino K.A.R.
Bez obrázku 25.11.2004

Víkendová výstava v ateliéru Bart

Vernisáž výstavy občanského sdružení Bart se uskuteční v pátek 26. listopadu v 17 hodin.
Bez obrázku 25.11.2004

Za vánočními trhy s ovečkami do Bohumína

Tradiční vánoční trhy propuknou poslední listopadovou sobotu od 8.30 hodin na náměstí T. G. Masaryka a v prostorách kina K.A.R. v Bohumíně. Organizace se opět ujala Kulturní agentura Radost.
Bez obrázku 24.11.2004

Vánoční výzdoba bude opět i v městských částech

S instalací vánoční výzdoby začala v minulých dnech bohumínská radnice. Ve svátečním chce přivítat nadcházející svátek Mikuláše. Kromě centra města by se vánočně ozdobené stromy měly objevit stejně jako vloni i v městských částech.
Bez obrázku 19.11.2004

Silné poryvy větrů způsobily padání stromů i v Bohumíně

Silné poryvy větrů způsobily padání stromů i v Bohumíně. Dvacetimetrový topol uvízl v drátech elektrického napětí poblíž Diagnostického ústavu v Bohumíně - Šunychlu a nápory větru nevydržela ani vrba na sídlišti ulice Jateční.
Bez obrázku 18.11.2004

Obrazy Milana Fialy v galerii Na Ochozu

Přibližně třicítka obrazů inspirovaných především životem malíře Milana Fialy, rodáka z Uherského Hradiště, je v těchto dnech k vidění v bohumínské galerii Na Ochozu v Domě kultury ŽDB. Autor, který žije v současné době v Ostravě, představuje na výstavě n
Bez obrázku 16.11.2004

Panely s mapami přinášejí bohumínské zajímavosti

O bohumínské zajímavosti obohatila radnice orientační velkoplošné panely, které získala od krajského úřadu v rámci projektu Komplexní orientační turistický a informační systém Moravskoslezského kraje, který je financován Evropským společenstvím z prostřed
Bez obrázku 15.11.2004

Nejostřejší dotazy odměnil starosta kapesním nožíkem

Kapesním nožíkem, škrabkou na auto, kšiltovkou nebo publikací Bohumín zajímavě odměňoval starosta Petr Vícha spolu s místostarosty Věrou Palkovou a Josefem Plášilem bohumínské občany na tradičních podzimních setkáních s představiteli města, která proběhla
Bez obrázku 15.11.2004

Propojení ulic si občané nepřáli

Výstavba je v plném proudu a její další etapy se intenzivně projednávají a připravují. V souvislosti s výstavbou dálnice D 47 ve Starém Bohumíně nabídla provádějící firma Ředitelství silnic a dálnic ČR bohumínské radnici propojení ulice Dlouhé s Ostravsko
Bez obrázku 11.11.2004

Den veteránů si připomněli v Bohumíně

Ukončení první světové války si dnes ve čtvrtek 11. listopadu v 11 hodin připomněli zástupci města Bohumína, ministerstva obrany, legionářů a žáci zdejší mateřské a základní školy na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně.
Bez obrázku 9.11.2004

Maminkám nabízí hlídání dětí

Bohumínské Centrum mladé rodiny Bobeš nově nabízí maminkám na mateřské dovolené službu hlídání dětí.
Bez obrázku 8.11.2004

Občany čekají na setkáních s vedením města tipovací soutěže i dotazník

Tradiční podzimní setkání bohumínských občanů s představiteli města proběhne od 9. listopadu do 11. listopadu v jednotlivých městských částech Bohumína. Zájemce čeká pestrý program, jehož součástí budou kromě informací i tipovací soutěže o ceny.
Bez obrázku 8.11.2004

Soutěž o největší šikulku v Bobši

Největší šikulku budou hledat v úterý 9. listopadu v bohumínském Centru mladé rodiny Bobeš, kde se uskuteční již čtvrtý ročník zábavné soutěže, nazvané Šikulka 2004. Akce začíná úderem 16. hodiny.
Bez obrázku 6.11.2004

Komise si krátily dlouhou chvíli hraním na klavír a luštěním křížovek

Volit své zástupce do krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje přišli v Bohumíně převážně voliči staršího věku. Ti nejvíce nedočkaví vytvořili například v pátek po druhé hodině frontu před plentami ve volební místnosti zdejšího gymnázia. Volební k
Bez obrázku 3.11.2004

Informace z jednání rady města

Přinášíme Vám nejzajímavější informace z říjnového jednání bohumínských radních. Hovořilo se o opravách domovního fondu, o projektu Talent roku či o rozšíření kabelových rozvodů pro televizní informační kanál T.I.K.
Bez obrázku 27.10.2004

Opravenou kapli odhalí na státní svátek

Epidemiologická kaple ve Starém Bohumíně bude ve čtvrtek 28. října v 10.45 hodin po čtyřměsíčních opravách slavnostně znovuotevřena. Společně s kapličkou bude odhalen také nový památník obětem epidemie cholery.
Bez obrázku 27.10.2004

Položí kytice u pomníku T. G. Masaryka

Vznik samostatného československého státu si připomenou ve čtvrtek 28. října také na náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína.
Bez obrázku 26.10.2004

Zrekonstruované centrum Bohumína otevřel i premiér Stanislav Gross

Slavnostní otevření další části zrekonstruovaného centra města proběhlo dnes (v úterý 26. října) krátce po poledni v Bohumíně. Pásku přestřihl před budovou radnice starosta města Petr Vícha spolu s premiérem Stanislavem Grossem. Nový povrch přímo před rad
Bez obrázku 23.10.2004

Oslavy výročí si Bohumínští nenechali ujít

Bohumínské městské části Vrbice (podle velkého množství vrbového porostu v okolí) a Záblatí (podle rozsáhlých bažin za obcí), které patří k nejstarším na Těšínsku, oslavily v sobotu 23. října 775. let od svého založení. Město u této příležitosti obdaroval
Bez obrázku 23.10.2004

Zrekonstruované centrum slavnostně otevře premiér Stanislav Gross

Slavnostní otevření zrekonstruovaného centra Bohumína naplánovala zdejší radnice na úterý 26. října. Opravy Masarykovy a Komenského ulice, které probíhají od letošního července, v těchto dnech finišují. Na investici za téměř 20 milionů korun přispěl stát
Bez obrázku 21.10.2004

Dvě městské části oslaví o víkendu své výročí

Bohumínské městské části Vrbice a Záblatí oslaví v sobotu 23. října 775. výročí od svého založení. Vrbické slavnosti začínají v 10 hodin slavnostním otevřením nového dětského koutku s dřevěnými prolézačkami v parčíku Rudolfa Masného (za restaurací U Zvon
Bez obrázku 19.10.2004

Studenti diskutovali s izraelským velvyslancem

Izraelský velvyslanec Arthur Avnon debatoval včera v angličtině s bohumínskými studenty v prostorách radnice. Svým velmi přívětivým projevem, který prokládal také českými a hebrejskými poznámkami, nadchl všechny přítomné, kteří zcela zaplnili velkou zased
Bez obrázku 18.10.2004

Město upraví hřiště tak, aby neoběžovalo

Nové hřiště ve Starém Bohumíně vadí občanům, město ale našlo kompromisní řešení.
Bez obrázku 15.10.2004

Izraelský velvyslanec bude přednášet v Bohumíně

Besedovat s izraelským velvyslancem Arthurem Aononem budou bohumínští studenti v pondělí 18. října od 12 hodin v prostorách radnice.
Bez obrázku 15.10.2004

Představení Ženský zákon předvedou v Bohumíně

Divadelní představení Ženský zákon v podání amatérského divadelního souboru Berani z Těškovic na Opavsku se uskuteční v sobotu 16. října od 18 hodin v sále Základní umělecké školy v Bohumíně.
Bez obrázku 15.10.2004

Rybáři se o víkendu sejdou u Kališova jezera v Bohumíně

Veřejné rybářské závody připravila pro všechny příznivce Petrova cechu na neděli 17. října místní organizace Českého rybářského svazu. Soutěž, která proběhne formou “chyť, změř a pusť“začíná 7.30 hodin u Kališova jezera v Bohumíně-Šunychlu.
Bez obrázku 14.10.2004

Zahraniční studenti soutěžili v Bohumíně

Sportování, kultura a vzájemné poznávání bylo náplní dvou společných dnů českých, polských a slovenských studentů, kteří se v minulých dnech sešli v Bohumíně. Bohumínská střední odborná škola pro ně uspořádala v rámci přeshraniční spolupráce Hry na hrani
Bez obrázku 12.10.2004

Židovský památník byl znovu poškozen

Židovský Památník obětem holocaustu, který byl na konci září slavnostně odhalen v Bohumíně na zrekonstruovaném náměstí Budoucnosti a který v červenci hned po jeho dokončení poškodili neznámí vandalové, byl v neděli 10. října ve večerních hodinách znovu po
Bez obrázku 11.10.2004

Studenti ze tří zemí budou soutěžit v Bohumíně

Sportovní a zábavné klání nazvané Hry na hranicích čeká v úterý 12. října studenty Střední odborné školy a učiliště v Bohumíně spolu s jejich slovenskými a polskými kolegy. Družstva mezi sebou změří síly od 10 hodin v areálu Na Faji v deseti netradičních
Bez obrázku 8.10.2004

Na zázračný obraz v Bohumíně se vrátily korunky

Několik stovek věřících zaplnilo ve čtvrtek 7. října odpoledne kostel Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně. Stalo se tak u příležitosti korunovace obrazu Panny Marie Růžencové-Starobohumínské, který má prý zázračnou moc.
Bez obrázku 6.10.2004

Biskup František Lobkowicz bude korunovat obraz Starém Bohumíně

Biskup František V. Lobkowicz bude ve čtvrtek 7. října v 16 hodin korunovat milostný obraz Panny Marie Růžencové-Starobohumínské ve farním kostele Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně.
Bez obrázku 1.10.2004

Srážka osobního automobilu s vlakem

První říjnový den nezačal pro dva mladíky (17 a 19 let) z Polské republiky příliš šťastně. Přibližně kolem druhé hodiny ranní jeli se svým autem VW Golf směrem z Ostravy do Bohumína, kde se jim stal osudný železniční přejezd na ulici Ostravské.
Bez obrázku 30.9.2004

Židovský památník slavnostně odhalili v Bohumíně

Židovský Památník obětem holocaustu, který vyrostl v Bohumíně na náměstí Budoucnosti a který v červenci hned po jeho dokončení poškodili neznámí vandalové, odhalili ve středu 29. září v Bohumíně.
Bez obrázku 24.9.2004

Židovský památník v Bohumíně bude slavnostně odhalen

Památník židovským obětem holocaustu, který vyrostl v Bohumíně na náměstí Budoucnosti a který v červenci hned po jeho dokončení poškodili neznámí vandalové, bude ve středu 29. září v 15 hodin slavnostně odhalen.
Bez obrázku 22.9.2004

Strážníci hlídali město na kolech

Strážníci na bicyklech, více než sto zaměstnanců městského úřadu bez služebních vozidel a na uzavřeném náměstí v centru města místo aut dopravní hřiště, skákací hrad a soutěžící děti. Tak vypadal letošní Evropský den bez aut v Bohumíně, do kterého se měs
Bez obrázku 20.9.2004

Ekologičtí vládci navštíví Bohumín už podruhé

Bohumín se už podruhé zapojí do celoevropské akce nazvané Evropský den bez aut, která letos připadá na středu 22. září. V 9 hodin oficiálně zahájí Evropský den bez aut královna Příroda a král Čistý vzduch se svým ekologickým poselstvím.
Bez obrázku 17.9.2004

Opravený stadion otevřeli atletickými závody

Prvními veřejnými atletickými závody slavnostně otevřelo ve čtvrtek 16. září více než dvě stě bohumínských sportovců historicky první atletický ovál s umělým povrchem ve městě. Opravené školní hřiště u základní školy na ulici Čs. armády v centru města po
Bez obrázku 14.9.2004

Noví strážníci nebyli ve službě ani týden

Ztrátu ve svých řadách oplakávají strážníci městské policie v Bohumíně. Sotva přivítali tři nové kolegy, museli se z jedním z nich rozloučit. Figuríny policistů totiž nepřežily zkušební provoz. Jeden strážník je po víkendové noci
Bez obrázku 13.9.2004

Evropský den bez aut už podruhé v Bohumíně

Bohumín se už podruhé zapojí do celoevropské akce nazvané Evropský den bez aut, která letos připadá na středu 22. září.
Bez obrázku 9.9.2004

Vedení radnice vyrazí na kolech po Bohumínu

Promazané bicykly, rozehřáté svaly, cyklistické rukavice, kšiltovky a větrovky. To bude páteční pracovní výzbroj vedení bohumínské radnice. Starosta totiž spolu s místostarosty, radními i vedoucími jednotlivých odborů vyrazí na tradiční kontrolu Bohumína
Bez obrázku 8.9.2004

Na tradiční pouť zamíří o víkendu většina Bohumínských

Tradiční pouť ve Starém Bohumíně se uskuteční v neděli 12. září na náměstí Svobody. Letos pouť zpestří výstava Hraniční meandry Odry.
Bez obrázku 8.9.2004

Starosta přijme mladé zachránce na radnici

Starosta Bohumína Petr Vícha přijme ve čtvrtek 9. září ve 14 hodin na radnici dva mladé zachránce, kteří o prázdninách pomohli svému topícímu kamarádovi na Kališově jezeře ve Starém Bohumíně.
Bez obrázku 7.9.2004

Bohumínský Bobeš oslavil pět let

Pět let oslavilo dnes (v pondělí 6. září) Centrum mladé rodiny Bobeš v Bohumíně. Na rodiče s dětmi čekal narozeninový dort a divadelní vystoupení veselého klauna. Mezi gratulanty byli kromě klientů centra také zástupci městských institucí.
Bez obrázku 7.9.2004

Výstava Paměť města pokračuje v knihovně

Výstava nazvaná Paměť města, která byla součástí letošního ročníku multižánrového festivalu a dřevořezbářského plenéru Léto-kruhy 2004, ještě neskončila.
Bez obrázku 2.9.2004

Bohumínské babí léto nabídne lidovou tvořivost

Dva dny plné lidové tvořivosti a kuchyně prožijí ti, kteří zamíří v pátek 3. září a v sobotu 4. září do centra města na náměstí T. G. Masaryka. Zdejší Kulturní agentura Radost totiž připravila druhý ročník Bohumínského babího léta.
Bez obrázku 1.9.2004

Strážníci chytili zloděje v areálu Českých drah

Odstavená vlaková souprava zlákala v úterý v noci v Bohumíně tři zlodějíčky. Krádež osmi hliníkových polic na zavazadla se však chmatákům příliš nevyplatila.
Bez obrázku 25.8.2004

Bohumín bude po letech znovu osvobozen

Nevšední zážitek čeká na všechny milovníky vojenské historie tento víkend v Bohumíně. Bitvu o Bohumín svedou totiž v sobotu 28. srpna po padesáti devíti letech nadšenci z klubů vojenské historie z celé České republiky.
Bez obrázku 23.8.2004

Bohumínské Léto-kruhy začaly exkurzem do historie

Multižánrový bohumínský festival Léto-kruhy 2004 spojený s dřevořezbářským plenérem začal tuto sobotu netradičně na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Čtveřice řezbářů nejen z Bohumína, ale také z Vizovic a Českého Těšína, rozbalila svá dláta a pily a pu
Bez obrázku 16.8.2004

Festival Léto-kruhy 2004 poprvé ve Starém Bohumíně

Multižánrový bohumínský festival Léto-kruhy 2004 spojený s dřevořezbářským
Bez obrázku 16.8.2004

Sokolníci měli dostaveníčko v Bohumíně

Dostaveníčko sokolníků a jejich svěřenců přilákalo o víkendu do Bohumína několik desítek lidí. Přehlídce, která se uskutečnila v rámci srnčích hodů před restaurací s příhodným názvem Zlatý jelen, vévodil orel stepní spolu se sovicí sněžnou a výrečkem malý
Bez obrázku 12.8.2004

Chtěli pít kávu a mít vláčnou pleť, platit ale nechtěli

Strážníci městské policie včera odpoledne ve středu 11. srpna dopadli po krátké honičce zloděje z Ostravy, kteří kradli v bohumínském supermarketu Albert v centru města.
Bez obrázku 12.8.2004

Kradl z auta reproduktory

Přilepšit si o reproduktory se ve čtvrtek 12. srpna ráno rozhodl dvacetiletý mladík z Ostravy. V centru Bohumína na Čáslavské ulici proto násilně vnikl kolem druhé hodiny ranní do stojící Felicie a ukradl z ní reproduktory.
Bez obrázku 11.8.2004

Hasiči otevřou své brány

Brány bohumínské hasičské stanice se v pátek 13. srpna otevřou i pro veřejnost. Stane se tak u příležitosti Dne požární bezpečnosti, který na „pověrčivý“ den vyhlásila Česká asociace hasičských důstojníků.
Bez obrázku 11.8.2004

Jubilejní srpnová noc s kapelou Grog

Tradiční letní srpnová noc s bohumínskou rockovou kapelou Grog se uskuteční v sobotu 14. srpna pod širým nebem v areálu sokolovny v Bohumíně-Záblatí. Jubilejní, v pořadí už patnáctá, noc propukne ve 20 hodin.
Bez obrázku 10.8.2004

Sokolnické dostaveníčko v Bohumíně

Netradiční sokolnická přehlídka, které bude vévodit orel stepní nebo sovice sněžná, proběhne v sobotu 14. srpna před restaurací Zlatý Jelen v Bohumíně-Šunychlu v rámci celodenních srnčích hodů. Sokolnickou ukázku můžete zhlédnout od 15 do 20 hodin.
Bez obrázku 6.8.2004

Kaple bude opravena díky aktivnímu přístupu bohumínských občanů

Město Bohumín naplánovalo letos v létě udržovací práce na kapli Panny Marie Bolestné ve Starém Bohumíně. Již v březnu se však neznámý vandal postaral o poškození dřevěných dveří kaple, vylomil jejich horní část a město jako majitel se muselo postarat o n
Bez obrázku 5.8.2004

Noc kradených kol

Čtyři zloděje jízdních kol během necelých čtyř hodin zadrželi městští strážníci v Bohumíně. V jednom případě šlo zřejmě o organizovanou bandu.
Bez obrázku 5.8.2004

Nová publikace představí Bohumín zajímavě

Do konce srpna vydá Městský úřad v Bohumíně reedici publikace Bohumín zajímavě, která bude nejen výbornou prezentační tiskovinou, ale zejména velmi podrobným turistickým průvodcem.
Bez obrázku 4.8.2004

Tenisové turnaje v parku Petra Bezruče

Tři víkendy v srpnu si přijdou tenisoví fanoušci na své. Park P. Bezruče v Bohumíně ožije sportem, hostí totiž turnaje dorostu, starších i mladších žáků v tenise kategorie B. Jedná se o celostátní turnaje dorostu (14-18 let) 7. až 9. srpna, mladších žák
Bez obrázku 28.7.2004

Obrovský zájem pacientů o služby CENTRA LÉČBY SENIORŮ

Jen před nedávnem otevřené nové oddělení CENTRA LÉČBY SENIORŮ v bohumínské nemocnici je již zcela zaplněné. Je to dáno velkou poptávkou po speciálních zdravotních službách zaměřených právě na seniory.
Bez obrázku 27.7.2004

Další etapy rekonstrukce centra Bohumína

Od 19. července je v Bohumíně pro dopravu uzavřena ulice Masarykova a Komenského ohraničující ze dvou stran bohumínské náměstí T. G. Masaryka. Po třech rekonstrukčních etapách centra města začíná šestá a sedmá, která bude dalším estetizujícím krokem měníc
Bez obrázku 27.7.2004

Židovský památník zhanoben ještě před otevřením

V pátek 23. července byly dokončeny kamenické práce na památníku židovským obětem holocaustu - občanům Bohumína, kteří byli umučeni v době druhé světové války. O tři dny později, v pondělí 26. července, ohlásila městská policie jeho poškození.
Bez obrázku 26.7.2004

V bohumínské knihovně pokračuje výměna oken

Od 1. července 2004 probíhají v městské knihovně v Bohumíně stavební práce v souvislosti s opravami a výměnou oken v druhém nadzemním podlaží.
Bez obrázku 23.7.2004

Folkový vlak s romským festivalem písní a tanců

Tradiční přehlídku folku a country, nazvanou Bohumínský vlak, a Romský festival písní a tanců, spojilo letos pořádající romské občanské sdružení Čhave Jilestar v jednu akci. V jejím průběhu se proto představí dohromady hudební i taneční skupiny.
Bez obrázku 23.7.2004

V Bohumíně soutěží o nejhumornější amatérskou videonahrávku

Hledat nové filmaře chce také letos bohumínská Kulturní agentura Radost. Proto vyhlásila ve spolupráci s bohumínským videostudiem TV Marko druhý ročník soutěže o nejlepší humornou amatérskou videonahrávku, nazvanou Bohumínský Oskar.
Bez obrázku 16.7.2004

Mladíci zachránili tonoucího kamaráda

Zážitek, na který se jen tak nezapomíná, prožili v minulých dnech čtyři mladíci z Bohumína. Když vyráželi za koupáním a prázdninovým lenošením k jezeru Kališčák ve Starém Bohumíně, netušili ještě, že výlet bude pro jednoho z nich osudný.
Bez obrázku 15.7.2004

Folkový vlak spojili s romským festivalem písní a tanců

Tradiční přehlídku folku a country, nazvanou Bohumínský vlak, a Romský festival písní a tanců, spojilo letos pořádající romské občanské sdružení Čhave Jilestar v jednu akci. Devátý ročník přehlídky se uskuteční v sobotu 24. července v parku Petra Bezruče
Bez obrázku 14.7.2004

Radnice vyhlásila soutěž o nejkrásnější rozkvetlé okno

Soutěžní anketa Rozkvetlý Bohumín 2004, která hledá nejkrásnější rozkvetlé okno, balkon nebo zahrádku v Bohumíně, pokračuje také letos. Soutěžní fotografie mohou zájemci doručit až do středy 25. srpna.
Bez obrázku 12.7.2004

Bohumín z ptačí perspektivy

Netradiční výstavu leteckých fotografií Jiřího Spáčila, nazvanou Město pod oblaky, která nabídne pohled na Bohumín z ptačí perspektivy, mohou všichni zájemci zhlédnout v bohumínské galerii Na Ochozu v Domě kultury ŽDB.
Bez obrázku 9.7.2004

Kontrola střechy odhalila uvolněné zdivo

Budovu městského úřadu v Bohumíně, která je navržena na prohlášení za kulturní památku, v těchto dnech obléhá vysokozdvižná plošina. Při nedávné kontrole střechy, během níž se zjišťovaly závady a odstraňovaly se náletové křoviny, bylo totiž na střešních
Bez obrázku 7.7.2004

Nový autobusový záliv zvýší plynulost dopravy

Práce na novém nástupním ostrůvku a zálivu pro autobusovou dopravu skončily v minulých dnech na Ostravské ulici v Bohumíně-Pudlově směrem do centra města. Téměř milionová investice by měla umožnit plynulejší dopravu na komunikaci I. třídy a zároveň přisp
Bez obrázku 7.7.2004

Romové uklízeli město

Dvacítka mladých lidí ve věku od patnácti do dvaceti let, převážně chlapců romského původu, uklízela dnes (středa 7. července) v centru Bohumína od odpadků okolí poblíž hotelového domu. Organizátoři chtěli akcí dokázat, že se mládež dokáže zapojit i do po
Bez obrázku 1.7.2004

Náměstí Budoucnosti otevřel Pepek námořník a Červená karkulka

Dřevěným klíčem včera odpoledne oficiálně otevřely zrekonstruované náměstí Budoucnosti v centru Bohumína děti. Stalo se tak po zasedání zastupitelů, kteří tradiční červnový výjezd po investičních akcích zahájili právě na tomto staronovém náměstí.
Bez obrázku 1.7.2004

Zastupitelé vyjeli na kontrolu do ulic Bohumína

Dvacítka bohumínských zastupitelů doprovázená předsedy pro jednotlivé městské části a vedoucími odborů městského úřadu vyjela včera do ulic Bohumína. Tradiční červnový výjezd, během něhož se členové zastupitelstva seznamují především s konkrétními investi
Bez obrázku 30.6.2004

Nové retardéry pro větší bezpečnost

Bohumínští radní vyšli vstříc žádosti občanů a rozhodli o umístění retardérů na Anenské ulici v Bohumíně-Záblatí a na ulici Úvozní v Bohumíně-Skřečoni. Zpomalovací pásy budou nainstalovány v průběhu léta.
Bez obrázku 29.6.2004

Zastupitelé slavnostně otevřou zrekonstruované náměstí Budoucnosti

Slavnostní otevření zrekonstruovaného náměstí Budoucnosti v centru Bohumína se uskuteční ve středu 30. června od 16 hodin. Stane se tak po skončení oficiální části zasedání zastupitelů.
Bez obrázku 28.6.2004

Policejní uniformy vyměnili za fotbalové dresy

Bohumínští strážníci uspěli v mistrovství České republiky městských policií v malé kopané, které se uskutečnilo v Pardubicích, a přivezli si za svůj výkon druhé místo. Jubilejního desátého ročníku se zúčastnilo třiadvacet družstev z celé republiky. V siln
Bez obrázku 21.6.2004

Bohumín žil o víkendu festivalem

Dvoudenní multižánrová kulturní přehlídka Maryškův salón o víkendu 19. a 20. června představila tvorbu bohumínských občanů, přátel a vybraných hostů. Akce, kterou připravilo občanské sdružení Maryška, se uskutečnila již podruhé, tentokráte na náměstí Svob
Bez obrázku 21.6.2004

Děti zpívaly, cvičily i soutěžily

Stovka převážně romských dětí ve věku od dvou do patnácti let oslavila v sobotu den dětí, které pro ně připravilo bohumínské občanské sdružení Dialog sousedů. V prostorách i v okolí komunitního centra na ulici Petra Cingra bylo připraveno mnoho soutěží.
Bez obrázku 18.6.2004

Čichali lepidlo ze silonových sáčků

V minulých dnech přistihli ve večerních hodinách strážníci bohumínské městské policie čtyři mladíky s hlavami zabořenými v silonových sáčcích. Uvnitř bylo lepidlo, které hoši vdechovali.
Bez obrázku 17.6.2004

Nejen romské děti oslaví v sobotu svůj svátek

Bohumínské občanské sdružení Dialog sousedů připravilo na sobotu 19. června druhý ročník dne dětí, který proběhne v okolí komunitního centra na ulici Petra Cingra od 10 hodin.
Bez obrázku 15.6.2004

Bubny rozezní bohumínský kinosál

Bubenická show kapely Jumping Drums začíná ve středu 16. června v prostorách kina K.A.R. od 19 hodin.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2626

    Městský úřad