Město Bohumín

Tiskové zprávy


Starší než měsíc

Město prodává pozemky k bydlení ve Starém Bohumíně 10.2.2020

Město prodává pozemky k bydlení ve Starém Bohumíně

Tři sousedící pozemky o celkové výměře přes 1 300 metrů čtverečních, které lze využít k bydlení, prodává město Bohumín. Jde o pozemky se zemědělskou stavbou ve Zborovské ulici. Vyvolávací cena všech pozemků jako celku včetně stavby je 655 500 korun. Licitace se koná 11. března v 15 hodin.
V skřečoňské škole pokračují s opravami po loňském požáru 7.2.2020

V skřečoňské škole pokračují s opravami po loňském požáru

Vloni v srpnu hořelo ve skřečoňské základní škole v Bohumíně. Požár zasáhl část střechy, která nakonec lehla popelem. Radnice začala okamžitě s likvidací škod a s opravami. Ty nakonec přesáhnou pět milionů korun a potrvají až do března. Příčinu požáru se hasičům dosud nepodařilo objasnit.
V Bohumíně už vypsali výběrovku na opravu poškozených silnic 4.2.2020

V Bohumíně už vypsali výběrovku na opravu poškozených silnic

V Bohumíně letos opraví nejméně 14 tisíc metrů čtverečních cest, a to napříč všemi městskými částmi. Město už vypsalo výběrovku na dodavatele. V rozpočtu má na opravy výtluků i souvislých ploch zatím vyčleněno devět milionů korun. Počítá však s tím, že částku v průběhu roku ještě navýší.
Jedničkáři mohou v pátek do aquacentra v Bohumíně zadarmo 30.1.2020

Jedničkáři mohou v pátek do aquacentra v Bohumíně zadarmo

Bohumínské aquacentrum láká všechny jedničkáře na tobogán i vířivku zadarmo. Jako každé pololetní prázdniny pro ně na pátek 31. ledna připravilo akci s podtitulem „Za samé jedničky zdarma do bazénu“. Využít ji mohou od 10 do 21 hodin.
Přípravná třída pro děti s odkladem se osvědčila, v září se otevře znova 29.1.2020

Přípravná třída pro děti s odkladem se osvědčila, v září se otevře znova

Pilotní projekt Benešovy základní školy, která loni poprvé otevřela přípravnou třídu, bude pokračovat. V září opět přivítá až patnáct předškoláků. Den otevřených dveří pořádá 17. března a 14. dubna od 16 hodin v budově bývalé polské školy. Samotný zápis se uskuteční 7. května v 16 hodin.
Kotvičky se chystají k Niké. Nové zájemce zvou na námořní akademii. 22.1.2020

Kotvičky se chystají k Niké. Nové zájemce zvou na námořní akademii.

Nejmenší vodáci z Bohumínska nezahálejí ani v zimě. Mají v plánu se podívat do Dolní oblasti Vítkovice na slavnou loď Niké, na které bohumínský rodák Richard Konkolski obeplul svět. Nové zájemce zvou na letní námořní akademii, kde si mohou malí dobrodruzi vodáctví poprvé naostro vyzkoušet.
V Bohumíně se vloni narodilo o 34 dětí méně než v předchozím roce, prvenství si drží jméno Jakub 17.1.2020

V Bohumíně se vloni narodilo o 34 dětí méně než v předchozím roce, prvenství si drží jméno Jakub

Podle nejnovějších statistik evidence obyvatel bohumínské radnice se vloni narodilo v Bohumíně 161 dětí, z toho tři dvojčata. Nejnovější čísla ukazují, že je to o 34 dětí méně než v předchozím roce. Nejoblíbenějšími jmény u novopečených rodičů byla Adéla, Eliška a Jakub.
Vyvolávací cena u licitací městských bytů zůstává letos 60 korun za metr čtvereční 16.1.2020

Vyvolávací cena u licitací městských bytů zůstává letos 60 korun za metr čtvereční

Vyvolávací cena u licitací městských bytů zůstává pro letošní rok nezměněná. Licitace začínají na 60 korunách za metr čtvereční a probíhají každé pondělí a středu odpoledne. Aktuální nabídka je na webu města. Průměrná cena licitovaného měsíčního nájemného loni dosáhla 88,28 korun za metr čtvereční.
Bohumínské školy zvou na prohlídky, chystají i akce pro budoucí prvňáčky 15.1.2020

Bohumínské školy zvou na prohlídky, chystají i akce pro budoucí prvňáčky

První měsíce nového roku patří v bohumínských školách tradičním dnům otevřených dveří. Na návštěvníky čeká slavnostní zahájení výuky v nových učebnách, workshopy i konzultace s pedagogy. Základní školy připravují také speciální akce pro budoucí prvňáčky. Termíny najdete na www.bohumin.cz.
Rodiče mají opět šanci výrazně ušetřit za letní příměstské tábory 14.1.2020

Rodiče mají opět šanci výrazně ušetřit za letní příměstské tábory

Nemalé peníze mohou ušetřit rodiče, kteří přihlásí děti na dotované příměstské tábory v Bohumíně nebo Petrovicích u Karviné. Nabízejí sportovní či kulturní vyžití a díky evropské podpoře lze týdenní program pořídit už od sedmi set korun. S přihlašováním je třeba pospíšit, volná místa rychle mizí.
Předposlední část bohumínské cyklostezky kolem Vrbického jezera je hotová 10.1.2020

Předposlední část bohumínské cyklostezky kolem Vrbického jezera je hotová

Cyklisté a in-line bruslaři dostali do užívání více než kilometrový úsek stezky kolem Vrbického jezera. V pořadí už čtvrtá etapa asfaltového okruhu kolem vodní plochy stála 4,5 milionu a navázala na předchozí pasáže. Nový úsek vede od panelového parkoviště v Ostravské ulici až k dálničnímu mostu.
Starosta Petr Vícha: Rok 2020 přinese Bohumínu nový lesopark, dopravní terminál i nové byty 6.1.2020

Starosta Petr Vícha: Rok 2020 přinese Bohumínu nový lesopark, dopravní terminál i nové byty

Na jaře 2020 Bohumín naplno odstartuje výstavbu nového obřího lesoparku a pokud půjde vše podle plánu, začne měnit prostranství před vlakovým nádražím v moderní dopravní terminál. Tato a další témata zmiňuje ve svém novoročním proslovu starosta Bohumína Petr Vícha.
Bohumíňáci mají na Štědrý večer tradičně sraz na náměstí 20.12.2019

Bohumíňáci mají na Štědrý večer tradičně sraz na náměstí

Už po dvacáté šesté se na Štědrý den sejdou Bohumíňáci na kultovní akci Na Štědrý večer všichni spolu. Tisíce z nich opět vyrazí na náměstí T. G. Masaryka před radnici. Od 21 hodin tady na ně čeká koncert zpěváka Jiřího Koběrského a akci ve 21:45 hodin zakončí tradiční ohňostroj.
V bohumínském útulku bude v sobotu úřadovat Ježíšek 19.12.2019

V bohumínském útulku bude v sobotu úřadovat Ježíšek

Pravé vánoční dostaveníčko s čtyřnohými chlupáči se uskuteční v sobotu 21. prosince od 12 do 16 hodin v městském psím útulku v Šunychlu ve Větrné ulici, který v posledních letech prošel řadou novinek. Slavnostní vánoční setkání tady už po sedmé pořádají dobrovolníci společně se správci útulku.
V Bohumíně skončila další etapa zateplování cihlových domů za 43 milionů 12.12.2019

V Bohumíně skončila další etapa zateplování cihlových domů za 43 milionů

V Bohumíně dokončili půlroční zateplování další várky městských domů. Letos prošlo kompletní obnovou sedm cihláků v Jateční ulici v centru Bohumína a jeden podlouhý dům s deseti vchody v Janáčkově ulici za parkem Petra Bezruče. Radnice za všechny rekonstrukce zaplatila 43 milionů korun.
Vánoční ohňostroje rozdělují Bohumíňáky na dva tábory 6.12.2019

Vánoční ohňostroje rozdělují Bohumíňáky na dva tábory

Dva ohňostroje, které v období Adventu každoročně rozzáří oblohu nad Bohumínem, rozpoutávají u místních obyvatel vášnivé diskuze. V hospodách i na sociálních sítích diskutují třeba o tom, kolik peněž město vyhodilo v petardách do vzduchu. Svůj názor teď mohou Bohumíňáci opět sdělit v anketě na webu.
Bohumín zažije v pátek večer florbalovou párty, přijďte fandit špičkovým florbalistům 5.12.2019

Bohumín zažije v pátek večer florbalovou párty, přijďte fandit špičkovým florbalistům

Bohumínská sportovní hala bude v pátek 6. prosince od 18 hodin hostit duel 15. kola superligy florbalistů. V něm se aktuálně jedenáctý celek tabulky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava utká s pražskou Spartou, která je momentálně čtvrtá. Na Bohumíňáky čeká pravá florbalová párty. Přijďte fandit!
Pokuta pro Bohumín za pokácený strom je nespravedlivá, město o netopýrech nevědělo 4.12.2019

Pokuta pro Bohumín za pokácený strom je nespravedlivá, město o netopýrech nevědělo

Pokutu ve výši 250 tisíc korun, kterou Bohumínu vyměřila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) Ostrava za pokácený dub letní v městském parku, v němž se nacházela zimující kolonie netopýrů, město považuje za nespravedlivou.
Příhraniční města chtějí společně bojovat proti špatnému ovzduší 29.11.2019

Příhraniční města chtějí společně bojovat proti špatnému ovzduší

Ačkoliv leží na odlišné straně hranice, trápí je stejný problém. Česko-polská příhraniční města bojují se zhoršenou kvalitou ovzduší. Bohumín, jehož obyvatelé jsou také dlouhodobě vystaveni znečištěnému vzduchu, proto oslovil partnery z okolí, aby v boji proti špatnému ovzduší spojili síly.
V Bohumíně začaly fungovat první zpomalovací semafory 27.11.2019

V Bohumíně začaly fungovat první zpomalovací semafory

Na rušné výpadovce v městské části Skřečoň ve směru na Karvinou začaly fungovat chytré zpomalovací semafory. Doplnil je nový chodník i nasvětlený přechod pro chodce. Novinky by měly obyvatele rodinných domů bezpečně přivést k autobusovým zastávkám. Radnice za opatření zaplatila 4,4 miliony korun.
Pro nemocnou Kateřinu z Bohumína se vybralo přes dvacet tisíc korun 27.11.2019

Pro nemocnou Kateřinu z Bohumína se vybralo přes dvacet tisíc korun

Obrovskou solidaritu a ochotu pomoci prokázali obyvatelé Bohumína, když mezi sebou vybrali přes dvacet tisíc korun pro těžce nemocnou Kateřinu z Bohumína, která bojuje s následky roztroušené sklerózy. Podpořili ji návštěvou dobročinné přednášky zakladatele nadace Klub srdcařů Petera Chalupianského.
Bohumín má 800 milionový rozpočet na příští rok, postaví nový dopravní terminál 19.11.2019

Bohumín má 800 milionový rozpočet na příští rok, postaví nový dopravní terminál

Bohumín už zná rozpočet na příští rok, zřejmě opět jako první město v Česku. Hospodařit budou s 800 miliony korun. Téměř 150 milionů proinvestují. Počítají i s 18 milionovou provozní dotací pro Bohumínskou městskou nemocnici a 15milionovou rezervou na dokrytí dotací a neočekávaných výdajů.
Nemocnice v Bohumíně nabízí nově CT vyšetření 18.11.2019

Nemocnice v Bohumíně nabízí nově CT vyšetření

Dojíždění pacientů Bohumínské městské nemocnice za CT vyšetřením do sousedních měst končí. Dnes dopoledne ve zdejším pavilonu D na radiodiagnostickém oddělení začal fungovat nový počítačový tomograf (CT). Ten lékařům umožní rychlou a přesnou diagnostiku akutních i chronických onemocnění.
Na řidiče v Bohumíně dohlédnou nové radary 14.11.2019

Na řidiče v Bohumíně dohlédnou nové radary

Dva chytré radary se nově objevily v Bohumíně. Strážníkům budou pomáhat zklidňovat dopravu v problémových ulicích, kde řidiči často překračují povolenou rychlost. Radnice za jejich pořízení zaplatila 130 tisíc korun.
Listopadová kultura nabídne v Bohumíně esoterický festival, dámskou party i herní turnaj na plátně 14.11.2019

Listopadová kultura nabídne v Bohumíně esoterický festival, dámskou party i herní turnaj na plátně

O rozptýlení dlouhých listopadových večerů i víkendů se Bohumíňákům postará kulturní program městské agentury K3 Bohumín. Zábavu si v něm najdou všechny generace. Na tu mladší cílí další ročník herního turnaje v kině, ženy potěší dámská party a příznivcům duchovních hnutí je určen Ezo-Festival.
Mladý cestovatel přiveze zážitky z Vietnamu, výtěžek ze vstupného podpoří nemocnou ženu z Bohumína 11.11.2019

Mladý cestovatel přiveze zážitky z Vietnamu, výtěžek ze vstupného podpoří nemocnou ženu z Bohumína

Podpořit těžce nemocnou Kateřinu (47) z Bohumína, která bojuje s následky roztroušené sklerózy, mohou všichni, kteří dorazí v pátek 15. listopadu do bohumínského kina K3 na cestovatelskou přednášku o Vietnamu. Veškerý výtěžek ze vstupného poputuje na nákup léků a speciálních krémů pro tuto ženu.
V Bohumíně budou vybírat Miss středních škol Karvinska 5.11.2019

V Bohumíně budou vybírat Miss středních škol Karvinska

Jedenáct půvabných středoškolaček z Karvinska bude ve čtvrtek 7. listopadu soutěžit ve Starém Bohumíně o titul Miss Karkulka Vesna Tours 2019. Finále odstartuje v domě Pod Zeleným dubem v 18 hodin, vstupné je 80 korun. Naše město bude reprezentovat Adéla Baierová (18) z Gymnázia Fr. Živného Bohumín.
Ze dvou domů s pečovatelskou službou vzniknou v Bohumíně nové byty 30.10.2019

Ze dvou domů s pečovatelskou službou vzniknou v Bohumíně nové byty

Už v příštím roce nabídnou v Bohumíně zájemcům o bydlení jedenáct nových moderních bytů. Ty vzniknou ve Slezské ulici nedaleko náměstí Svobody ve Starém Bohumíně přestavbou dvou bývalých domů s pečovatelskou službou. Radnice za jejich rozsáhlou opravu zaplatí asi 30 milionů korun.
Bohumín řeší stomatologickou krizi, ve městě končí dvě zubařky 25.10.2019

Bohumín řeší stomatologickou krizi, ve městě končí dvě zubařky

Dvě zubní lékařky v Bohumíně od nového roku končí a tisícům lidí tak hrozí, že se jim nebude mít kdo starat o chrup. Přestože povinnost sehnat pacientům zubaře mají zdravotní pojišťovny, město se snaží stomatologické krizi předejít a nabízí zájemcům z oboru připravenou ordinaci a také bydlení.
Strážníci dnes v Bohumíně zachraňovali muže se zástavou srdce, pomáhal jim nový defibrilátor 24.10.2019

Strážníci dnes v Bohumíně zachraňovali muže se zástavou srdce, pomáhal jim nový defibrilátor

Na dnešní směnu asi nikdy nezapomene dvojice bohumínských strážníků – Stanislav Lukša (61) a David Revťák (41). Na sídlišti v Bezručově ulici dnes dopoledne zachraňovali 53letého muže se zástavou srdce. Pro poskytnutí první pomoci použili defibrilátor, kterým od února městská policie nově disponuje.
Podzimní prázdniny v Bohumíně nabídnou divadlo, bruslení i filmový maraton 24.10.2019

Podzimní prázdniny v Bohumíně nabídnou divadlo, bruslení i filmový maraton

Prodloužený víkend a dva dny podzimních prázdnin čekají v závěru října na všechny školáky. Jejich program v době volna pomohou zpestřit místní knihovna, kino i zimní stadion. Čeká na ně sedm filmových představení, divadelní workshop i veřejné bruslení. Letos naposledy se také otevře bunkr Na Trati.
Rybáři do Kališoku vypustili přes tisícovku amurů, budou požírat vodní traviny 23.10.2019

Rybáři do Kališoku vypustili přes tisícovku amurů, budou požírat vodní traviny

Přes 1300 amurů bílých dnes dopoledne našlo nový domov v Kališově jezeře v Bohumíně. Býložravé ryby, které tady budou pomáhat v boji proti stolístku klasnatému, urazily z rodné Lipnice nad Sázavou do Bohumína téměř 300 kilometrů.
Bohumín se na Halloween pokusí o sedmnáctý rekord 22.10.2019

Bohumín se na Halloween pokusí o sedmnáctý rekord

Šestnáct jich má na kontě, o sedmnáctý rekord se Bohumín pokusí v sobotu 26. října na oslavách Halloweenu. Zapsat se do České knihy rekordů chce díky nejdelšímu průvodu se strašidelnými maskami. Ještě před samotným pokusem o rekord čeká v Hobbyparku na děti zábavný program se zpěvačkou Heidi Janků.
Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit cyklorikša 18.10.2019

Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit cyklorikša

Bohumín opět dostojí své pověsti cyklistického města. Nově se bude jeho ulicemi prohánět senior rikša. Dopravní prostředek připomínající tříkolku s přístřeškem má zpestřit život starším lidem a umožnit méně pohyblivým obyvatelům a jejich příbuzným výlety do blízkého okolí.
Důchodci z Bohumína budou soutěžit na seniorských hrách 17.10.2019

Důchodci z Bohumína budou soutěžit na seniorských hrách

Populární seniorské hry jsou po roce opět tady. Třináctý ročník soutěže, která boduje u dříve narozených, odstartuje už v sobotu 19. října od 8:30 hodin v areálu ZŠ Čs. armády v centru Bohumína. Starší ročníky Bohumíňáků budou zápolit ve sportovních i vědomostně dovednostních disciplínách.
Cyklovýlet představí novinky pro kolaře, na účastníky čekají dárky i polský bigos 16.10.2019

Cyklovýlet představí novinky pro kolaře, na účastníky čekají dárky i polský bigos

Cykloboxy, pikniková místa i nové stezky a značky pro kolaře vyrostly v česko-polském příhraničí. Prohlédnout si novinky mohou lidé na cyklistickém výletě, který startuje v sobotu 19. října. V cíli v polských Chałupkách čeká na účastníky občerstvení v podobě bigosu a jako bonus cyklistické vybavení.
V Bohumíně vzniká kolem Vrbického jezera další část in-line stezky 15.10.2019

V Bohumíně vzniká kolem Vrbického jezera další část in-line stezky

Cyklisté a in-line bruslaři v Bohumíně se už brzy dočkají dalšího úseku stezky kolem Vrbického jezera. Výstavba téměř 1,3kilometrové části právě odstartovala. Navázat by měla na tři předchozí pasáže, které kolem jezera vyrostly v předchozích letech. Město za stezku zaplatí 4,5 milionu korun.
Studentům se letos starostu v šachu porazit nepodařilo 11.10.2019

Studentům se letos starostu v šachu porazit nepodařilo

Dvacet nula. Tak skončil letošní 24. ročník šachové simultánky starosty Bohumína Petra Víchy proti místním gymnazistům. Prvnímu muži města se podařilo po dlouhých pěti letech udržet čistý číst a vyhrát na všech šachovnicích. Černobílý souboj si proti němu střihlo na 20 studentů.
Odborníci proklepnou zájemcům zrak i tlak, v Bohumíně se koná Den zdraví 9.10.2019

Odborníci proklepnou zájemcům zrak i tlak, v Bohumíně se koná Den zdraví

Jednoduchá preventivní vyšetření zdravotního stavu mohou zdarma a bez objednání absolvovat zájemci, kteří v pátek 11. října dorazí do předsálí bohumínského kina. Od 9:00 do 16:00 hodin se tu koná tradiční Den zdraví, jehož součástí letos bude i nácvik resuscitace či správného mytí rukou.
S gymnazisty si starosta Bohumína zahraje šachy už po čtyřiadvacáté 8.10.2019

S gymnazisty si starosta Bohumína zahraje šachy už po čtyřiadvacáté

Už po čtyřiadvacáté vyzývá první muž Bohumína Petr Vícha na černobílý souboj bohumínské gymnazisty. Tradiční šachová simultánka startuje ve středu 9. října od 12:15 hodin na chodbě bohumínského Gymnázia Františka Živného.
Domácnosti i firmy mohou díky e-aukci ušetřit za energie až 30 procent nákladů 7.10.2019

Domácnosti i firmy mohou díky e-aukci ušetřit za energie až 30 procent nákladů

V Bohumíně po dvou letech opět veřejnosti nabízí možnost zúčastnit se společného nákupu elektřiny a plynu formou e-aukce. Ušetřit až 30 procent za energie tak mohou nejen domácnosti, ale také firmy. Zapojit se mohou domácnosti, bytová družstva, živnostníci i firmy nejen z Bohumína.
Vedení Bohumína vyrazí na tradiční besedy s lidmi 4.10.2019

Vedení Bohumína vyrazí na tradiční besedy s lidmi

Besedovat s veřejností vyrazí příští týden vedení Bohumína. Starosta Petr Vícha spolu s místostarosty Lumírem Macurou a Igorem Bruzlem se po dvouleté pauze vrací debatovat s obyvateli městských částí. Maraton šesti setkání odstartuje v úterý 8. října odpoledne a potrvá až do čtvrtku 10. října.
Bohumín už podesáté vyplaval prvenství, nejvzdálenější účastník přiletěl z Austrálie 3.10.2019

Bohumín už podesáté vyplaval prvenství, nejvzdálenější účastník přiletěl z Austrálie

Z dvojitých vavřínů se už podesáté radují v Bohumíně. Do zdejšího aquacentra si přišlo v rámci celorepublikové soutěže „Plave celé město“ zazávodit a uplavat povinnou „stovku“ libovolným způsobem 1072 lidí, což bylo opět nejvíce plavců v celém Česku. Prvenství obhájili Bohumín i za plavecké výkony.
Starosta Bohumína si zítra střihne roli průvodce 30.9.2019

Starosta Bohumína si zítra střihne roli průvodce

Už zítra v úterý 1. října bude starosta Bohumína Petr Vícha na pár hodin průvodcem. Méně pohyblivé seniory z místních domovů pro seniory vezme od 9 hodin na vyjížďku napříč Bohumínem speciálně upraveným autobusem pro vozíčkáře.
Plavecká 30.9.2019

Plavecká "masovka" je po roce opět tady, Bohumín se utká s 27 městy

Už potřinácté půjdou Bohumínští hromadně do plavek. A to kvůli tradičnímu celorepublikovému závodu Plave celé město. Ten startuje už tuto středu 2. října od 6 do 20 hodin večer ve zdejším aquacentru v Koperníkově ulici. Přijďte taky. Potřebujeme každého z vás.
V Bohumíně nabízejí k prodeji polohovací postele 27.9.2019

V Bohumíně nabízejí k prodeji polohovací postele

Mechanicky polohovací postele i matrace proti proleženinám aktuálně nabízí městské centrum sociálních služeb v Bohumíně. Využití pro ně najdou ti, kteří se starají o příbuzné, kteří mají potíže s pohybem a mobilitou.
V Bohumíně vysázejí dalších 3700 stromů a 1200 keřů 25.9.2019

V Bohumíně vysázejí dalších 3700 stromů a 1200 keřů

V Bohumíně plánují další rozsáhlou výsadbu zeleně. Tentokrát se dočká městská část Skřečoň. U rušné výpadovky na Karvinou se příští rok na podzim začnou sázet tisíce nových stromů a keřů. Odhadované náklady jsou 3,3 miliony korun.
V Bohumíně bude možné od půlky října žádat o kotlíkové půjčky 23.9.2019

V Bohumíně bude možné od půlky října žádat o kotlíkové půjčky

Bohumínští zastupitelé schválili v minulých dnech program na tzv. bezúročné kotlíkové půjčky. Bohumíňáci si tak budou moci půjčit na výměnu starého kotle za tepelné čerpadlo či nový ekologický kotel až 200 tisíc korun. Žádosti začne radnice přijímat od pátku 11. října.
Platební kartou už jde platit i na zimním stadionu a v areálu adventure golfu 13.9.2019

Platební kartou už jde platit i na zimním stadionu a v areálu adventure golfu

Lidé mohou nově v kterémkoliv ze středisek rekreačně-sportovního areálu BOSPOR platit kartou i permanentkou, což urychlí jejich odbavení na pokladnách. Doposud to bylo možné jen v aquacentru a sportovních halách, nově jsou terminály i na zimním stadionu a na adventure golfu.
S novým školním rokem přichází nabídka kroužků pro děti i dospělé 10.9.2019

S novým školním rokem přichází nabídka kroužků pro děti i dospělé

Desítky kroužků nabízí od září dětem i dospělým bohumínské sportovní kluby a zájmové organizace. Dům dětí a mládeže Fontána připravil exhibiční ukázky aktivit spojené s náborem. K vidění budou ve středu 11. září od 10 do 16 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Vše o dalších nabídkách na www.bohumin.cz.
První polovina září bude v Bohumíně ve znamení poutí, jarmarku a vinobraní 6.9.2019

První polovina září bude v Bohumíně ve znamení poutí, jarmarku a vinobraní

Tradiční poutě s kolotoči a střelnicí dorazí v první polovině září do Starého Bohumína a také do městské části Skřečoň. Centrum města oslaví nástup babího léta tradičním vinobraním s ochutnávkami kvalitních jihomoravských vín i burčáku. Polští sousedé zase lákají na Jarmark na hranici.
Asistenti prevence kriminality zůstanou v ulicích Bohumína až do roku 2022 4.9.2019

Asistenti prevence kriminality zůstanou v ulicích Bohumína až do roku 2022

Asistenti prevence kriminality budou dohlížet na pořádek a bezpečnost v bohumínských ulicích až do roku 2022. Pokračování projektu umožní evropské dotace. Městu se na jejich plat a vybavení podařilo díky Místní akční skupině Bohumínsko získat z Operačního programu Zaměstnanost osm milionů korun.
Bohumínské základky přivítaly 170 prvňáčků a 14 dětí v přípravné třídě 2.9.2019

Bohumínské základky přivítaly 170 prvňáčků a 14 dětí v přípravné třídě

Poprvé do školy se dnes vydalo v Bohumíně 170 prvňáčků. Ve třídách se jim dostalo slavnostního uvítání od pedagogů i zástupců města. Do lavic usedlo i čtrnáct dětí, které mají odklad školní docházky a rodiče je přihlásili do přípravné třídy. Tu vůbec poprvé v historii otevřela ZŠ Benešova.
Aquacentrum v Bohumíně čeká dvoutýdenní očista 30.8.2019

Aquacentrum v Bohumíně čeká dvoutýdenní očista

Aquacentrum v Bohumíně se pro návštěvníky v září na dva týdny zcela uzavře. Proběhne v něm totiž tradiční čištění bazénů a technologií. Plánovaná odstávka začne v pondělí 2. září a skončí v pátek 13. září. Bazény a sauny se pro veřejnost otevřou opět v sobotu 14. září.
Bohumínem se o víkendu budou linout vůně gulášů 30.8.2019

Bohumínem se o víkendu budou linout vůně gulášů

Segedínský, hovězí, vepřový, zvěřinový a možná i guláš „na sladko“. Nejen na takových pochoutkách si díky amatérským kuchtíkům budou pochutnávat návštěvníci čtvrtého ročníku bohumínského Gulášfestu. Vařit se začíná v sobotu 31. srpna od 10 hodin v areálu hasičské zahrady v Šunychlu.
Bohumínský bunkr Na Trati láká v sobotu na nevšední večerní prohlídky 28.8.2019

Bohumínský bunkr Na Trati láká v sobotu na nevšední večerní prohlídky

Večerní prohlídka prvorepublikového bunkru za doprovodu hraničáře a vůně opečených špekáčků. Nejen to čeká na všechny, kteří v sobotu 31. srpna zamíří na návštěvu pěchotního srubu Na Trati v Bohumíně. Ten bude mít otevřeno netradičně až do 22 hodin.
Závody dračích lodí ovládnou v sobotu řeku Odru v Bohumíně 22.8.2019

Závody dračích lodí ovládnou v sobotu řeku Odru v Bohumíně

Atraktivní závody dračích lodí budou k vidění v sobotu 24. srpna v Bohumíně. Osmý ročník začíná u Odry ve Starém Bohumíně už v 9 hodin. Na startu se letos objeví patnáct posádek. Měřit síly budou na trase dlouhé 200 metrů až do páté hodiny odpolední. Fanoušci a diváci jsou vítáni, vstup mají volný.
Dopravu ve Skřečoni zklidní nový přechod se zpomalovacími semafory 16.8.2019

Dopravu ve Skřečoni zklidní nový přechod se zpomalovacími semafory

Ve Skřečoni na výpadovce směrem na Karvinou vyroste nasvětlený přechod s chytrými zpomalovacími semafory. Radnice za něj zaplatí 4,4 miliony korun. S jeho výstavbou se začne v nejbližších dnech. Cílem je zklidnit dopravu na křižovatce Bohumínské a Polní ulice.
Chmelové speciality okoření na pivních slavnostech v Bohumíně kapely Grog a Alkehol 15.8.2019

Chmelové speciality okoření na pivních slavnostech v Bohumíně kapely Grog a Alkehol

Vrchol léta je tady! Bohumínské pivní slavnosti vypuknou už v sobotu 17. srpna v Hobbyparku. Sto druhů chmelových nápojů ve všemožných variacích doplní nabídka grilovaných pochutin, atrakce pro malé návštěvníky a pořádně tvrdá muzika. Akce startuje ve 14 hodin a potrvá do desáté večer.
V Bohumíně o týden prodloužili sezónu na řece Odře, k mání jsou ještě volné lodě 14.8.2019

V Bohumíně o týden prodloužili sezónu na řece Odře, k mání jsou ještě volné lodě

Stovky lidí už o prázdninách přilákala do Bohumína městská půjčovna lodí. I když jsou téměř všechny termíny i lodě pro splutí řeky Odry beznadějně obsazené, přidává město v září ještě čtyři další sjezdy. Na vodu tak bude moci vyrazit dalších 200 lidí.
Tři zábavné stezky v Bohumíně lákají k nevšedním výletům 13.8.2019

Tři zábavné stezky v Bohumíně lákají k nevšedním výletům

Pro ty, kteří si chtějí zpestřit výlet s dětmi nebo vyjížďku na kole, jsou v Bohumíně připraveny tři zábavné stezky. Spojuje je hledání tajných indicií, plnění úkolů a odpovědi na soutěžní otázky. V bohumínských infocentrech získají zájemci soutěžní karty, mapy a brožury pro jejich absolvování.
Bohumín vykázal kvůli bezpečnosti kamiony z Rychvaldské ulice, zákaz začíná už v Rychvaldu a Dolní Lutyni 8.8.2019

Bohumín vykázal kvůli bezpečnosti kamiony z Rychvaldské ulice, zákaz začíná už v Rychvaldu a Dolní Lutyni

Těžká nákladní auta už pár týdnů nesmí do úzkých serpentin přes les Baginec v Rychvaldské ulice v Bohumíně. Ta spojuje městské části Skřečoň a Záblatí. Vjezd tranzitní dopravě nad 12 tun zakázal Bohumín kvůli vyšší bezpečnosti. Řidiči kamionů si na nové omezení postupně zvykají.
V Bohumíně řádí na cyklostezkách nový miniaturní zametač 6.8.2019

V Bohumíně řádí na cyklostezkách nový miniaturní zametač

Malý, ale šikovný. Přesně takový je nový miniaturní zametač, který už dva týdny testují v Bohumíně. Díky svým minimálním rozměrům se dostane do míst, kde se dříve mohlo uklízet jen ručně. Za nového pomocníka zaplatily technické služby - BM servis - přes 2 miliony korun.
Do Hobbyparku v Bohumíně přijede v sobotu na 200 historických vozidel 1.8.2019

Do Hobbyparku v Bohumíně přijede v sobotu na 200 historických vozidel

Milovníci historie, nablýskaných veteránů a jazzu si přijdou na své v sobotu 3. srpna v Bohumíně. Do zdejšího Hobbyparku přijede na 200 historických vozů i motocyklů. K vidění budou nejen nablýskaná auta, ale také stylově oblečené posádky. Přehlídka startuje už v 10 hodin.
Bohumínský Bobeš dostal k dvacetinám atrakce pro jesličkové děti 31.7.2019

Bohumínský Bobeš dostal k dvacetinám atrakce pro jesličkové děti

Bohumínské rodinné centrum Bobeš slaví letos 20. narozeniny. Ke kulatému výročí dostalo od města dárek za 100 tisíc korun - nové dětské atrakce. Ty si přálo pro své nejmenší návštěvníky. Už dva roky totiž v centru fungují mikrojesle pro děti od šesti měsíců do pěti let.
V bohumínské nemocnici se mění třicetiletý výtah 30.7.2019

V bohumínské nemocnici se mění třicetiletý výtah

Nejstaršímu výtahu v městské nemocnici v Bohumíně už zazvonila hrana. Vysloužilce, který 32 let vozil pacienty i lékaře ve zdejším pavilonu „A“, už za tři měsíce nahradí nový moderní. Ten bude navíc nainstalován v celoprosklené šachtě. Radnice za jeho výměnu zaplatí téměř dva miliony korun.
V hasičské zahradě vyrostl prostorný altán, garážovat v něm bude Praga V3S 25.7.2019

V hasičské zahradě vyrostl prostorný altán, garážovat v něm bude Praga V3S

Dobrovolní hasiči ze Šunychlu se dočkali nového zastřešeného altánu. Ten v průběhu července vyrostl v areálu jejich zahrady v Šunychelské ulici. Město za jeho výstavbu i opravu zdejšího pódia zaplatí 1,2 milionu korun.
Do modernizace bohumínských škol půjde letos rekordních 22 milionů korun 23.7.2019

Do modernizace bohumínských škol půjde letos rekordních 22 milionů korun

V bohumínských školách propukly naplno letní opravy. Letos do nich půjde rekordních 22 milionů korun, 10 milionů přitom uhradí evropské dotace. Školáci se tak mohou těšit na nové dílny, interaktivní učebny, hřiště, toalety nebo novou podlahu v tělocvičně či školní kuchyni.
Bohumínští úředníci lákají v originálním klipu k návštěvě Vrbického jezera 18.7.2019

Bohumínští úředníci lákají v originálním klipu k návštěvě Vrbického jezera

Netradiční propagační video, které má přilákat turisty k Vrbickému jezeru v Bohumíně na hranicích s Ostravou, natočila v rámci projektu Zpřístupnění Odry a Olše bohumínská radnice. Video je unikátní v tom, že hlavní role si v něm střihli úředníci a jejich rodinní příslušníci.
Bohumínský psí útulek je v karanténě, na vině je parvoviróza 9.7.2019

Bohumínský psí útulek je v karanténě, na vině je parvoviróza

Bohumínský městský útulek pro psy je v karanténě. Až do odvolání je pro veřejnost uzavřen a je zrušeno i nedělní dobrovolné venčení. Na vině je parvoviróza, silně nakažlivé onemocnění postihující především štěňata. Objevila se u nově dovezeného nalezence, kterého někdo uvázal v Rafinerském lesíku.
Gastronomické orgie vtrhnou do Starého Bohumína, startuje tu první ročník Food festivalu 8.7.2019

Gastronomické orgie vtrhnou do Starého Bohumína, startuje tu první ročník Food festivalu

Jedinečná gastronomická událost se chystá ve Starém Bohumíně. Celý den plný slaných a sladkých lahůdek i osvěžujících drinků, mezinárodní souboj šéfkuchařů a vystoupení regionálních kapel, to je první ročník Food festivalu. Začíná v neděli 14. července v 10 hodin na náměstí Svobody, vstup je zdarma.
V Bohumíně demolují poslední problematický dům, na jeho místě vzniknou stavební parcely 4.7.2019

V Bohumíně demolují poslední problematický dům, na jeho místě vzniknou stavební parcely

Osud posledního zchátralého cihlového domu v ulici Petra Cingra v Bohumíně je zpečetěn. Do ulice už vjela demoliční technika. V příštím týdnu po něm zůstane jen hromada cihel. Radnice za jeho odstranění zaplatí necelý jeden milion korun. Do dvou let na jeho místě začnou vyrůstat nové rodinné domy.
Bohumínský biograf dostane novou vzduchotechniku, výměna právě začala 2.7.2019

Bohumínský biograf dostane novou vzduchotechniku, výměna právě začala

V kamenném kině v centru Bohumína právě odstartovala rekonstrukce za více než 1,5 milionu korun. Téměř celé prázdniny budou řemeslníci pracovat na odhlučnění tamní vzduchotechniky. S promítáním se tady počítá zase od září.
Komiksoví hrdinové zabaví v červenci malé Bohumíňáky, jejichž rodiče jsou v práci 28.6.2019

Komiksoví hrdinové zabaví v červenci malé Bohumíňáky, jejichž rodiče jsou v práci

Prázdninový kolotoč startuje v neděli 30. června zábavnou show. Na náměstí T. G. Masaryka připravila K3 Bohumín interaktivní program, kdy děti pomohou superhrdinovi Wikimu zabránit, aby zmizela všechna zmrzlina na světě. Akce začíná v 15:00 a je zdarma. Zaregistrujte své děti na červencové aktivity!
Ztráty a nálezy šly v Bohumíně při městské aukci na dračku 28.6.2019

Ztráty a nálezy šly v Bohumíně při městské aukci na dračku

Kolo za třicet, power banka nebo spacák za padesát, invalidní vozík za stovku a stan za 310 korun. To jsou částky, za které vydražili Bohumíňáci věci, které lidé zapomněli převážně v rychlících končících v Bohumíně. Místní radnice je proto téměř každý rok nabízí v aukci.
Návštěvníkům městské polikliniky nově slouží cykloboxy 27.6.2019

Návštěvníkům městské polikliniky nově slouží cykloboxy

Bezpečné uschování kola mají od tohoto týdne k dispozici návštěvníci městské polikliniky v Čáslavské ulici. Před budovou, v níž jsou ordinace praktických lékařů, specialistů i lékárna, stojí sestava speciálních schránek pro úschovu až 12 bicyklů. Cykloboxy se sem přestěhovaly od vlakového nádraží.
Vodáci odemknou v sobotu v Bohumíně řeku Odru, večer budou nad řekou kroužit tančící drony 26.6.2019

Vodáci odemknou v sobotu v Bohumíně řeku Odru, večer budou nad řekou kroužit tančící drony

Vodáci v Bohumíně a jeho okolí už stříhají metr. Už v sobotu 29. června dopoledne odstartuje nová sezóna na řece Odře, a to tradičním hromadným sjezdem přes zdejší sedmikilometrové meandry. Sraz je před 10. hodinou ve Starém Bohumíně za hraničním mostem do Polska u nástupního místa pro vodáky.
Na školáky čeká v Bohumíně za vysvědčení bazén i kino zdarma 25.6.2019

Na školáky čeká v Bohumíně za vysvědčení bazén i kino zdarma

Aquacentrum v Bohumíně ani letos nezapomnělo na jedničkáře. Pokud si v pátek 28. června vezmou na bazén vysvědčení se samými biči a ukáží jej v pokladně, nezaplatí ani korunu. Akce nazvaná Za samé jedničky zdarma do bazénu platí od 10 do 21 hodin.
V Bohumíně se bude dražit čtečka, invalidní vozík, kytara i propanbutanová láhev 24.6.2019

V Bohumíně se bude dražit čtečka, invalidní vozík, kytara i propanbutanová láhev

Z radničního nádvoří v Bohumíně se ve středu 26. června o půl čtvrté odpoledne stane aukční síň. Dražit se budou věci, které lidé zapomněli ve vlaku či na veřejných místech. Za „hubičku“ bude možné pořídit si třeba kytaru, reprobedny, čtečku či DVD přehrávač. Nejnižší vyvolávací cena je 10 korun.
Sezónu v letním kině odstartuje protřelý zabiják, v patách mu budou běžící ženy a posedlá panenka 21.6.2019

Sezónu v letním kině odstartuje protřelý zabiják, v patách mu budou běžící ženy a posedlá panenka

Akční pecky, romantické komedie i oblíbené pohádky opět potěší příznivce promítání filmů pod širým nebem. Promítačka v letním kině se rozběhne už poslední červnový víkend a nezastaví se až do září. Ceny představení jsou od 80 do 130 korun, na začátku prázdnin startují představení ve 21:30 hodin.
Z antikvariátu na náměstí si Bohumíňáci odnesli dva tisíce knih 20.6.2019

Z antikvariátu na náměstí si Bohumíňáci odnesli dva tisíce knih

Knihy doslova za „babku“. V takovém duchu se i letos nesl antikvariát pod širým nebem v Bohumíně, který ve středu 19. června už popáté uspořádala zdejší městská knihovna. Vášniví čtenáři si z něj letos odnesli na dva tisíce knižních titulů.
V Bohumíně začíná týdenní divadelní happening, zakončí jej dva bluesové koncerty 17.6.2019

V Bohumíně začíná týdenní divadelní happening, zakončí jej dva bluesové koncerty

Divadelním festivalem amatérských souborů ožije už podruhé náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Na publikum čeká šest hereckých večerů s osmi představeními. Vystoupení ochotníků začínají už zítra v úterý 18. června a potrvají do neděle 23. června. Zakončí jej dva bluesové koncerty.
Městské slavnosti v Bohumíně vyvrcholí koncertem kapely Slza 14.6.2019

Městské slavnosti v Bohumíně vyvrcholí koncertem kapely Slza

Kapely Slza, O5 a Radeček, Dalibor Janda, Holki, Hodiny a Maxíci dorazí v sobotu 15. června zazpívat na městské slavnosti do Bohumína. Ve zdejším Hobbyparku začínají úderem 14. hodiny. Kromě hudební scény čeká na návštěvníky atraktivní doprovodný program. Nejmenší se mohou těšit na dětskou stage.
Éra bývalého hudebního klubu v Bohumíně definitivně končí, začala jeho demolice 13.6.2019

Éra bývalého hudebního klubu v Bohumíně definitivně končí, začala jeho demolice

V městském parku Petra Bezruče v centru Bohumína odstartovala demolice bývalého hudebního klubu. Zchátralý objekt by měl zmizet do posledního kousku betonu do konce srpna. Radnice za jeho odstranění zaplatí 750 tisíc korun.
V Záblatí se zbortila kanalizace, oprava přijde na 230 tisíc 12.6.2019

V Záblatí se zbortila kanalizace, oprava přijde na 230 tisíc

Havárii kanalizace aktuálně řeší v Bezručově ulici v Bohumíně-Záblatí naproti restaurace Partyzán. Kamerové zkoušky odhalily, že došlo k jejímu zborcení. Zítra proto začne město s její opravou. Ta potrvá přibližně týden. Radnici přijde na 230 tisíc korun.
Antuku nahradí na školním hřišti v Bezručově ulici moderní pryž 11.6.2019

Antuku nahradí na školním hřišti v Bezručově ulici moderní pryž

Nejen na děti z Bezručovy základní školy v Bohumíně, ale i na širokou veřejnost čeká ve zdejším školním areálu nové víceúčelové hřiště. To nahradí antukové, které už dosloužilo. Radnice do modernizace sportoviště investuje jeden milion korun.
Okružní ulice v centru Bohumína má nový asfalt i parkovací pásy 6.6.2019

Okružní ulice v centru Bohumína má nový asfalt i parkovací pásy

Po nové kanalizaci a asfaltovém koberci za jeden milion korun dostala Okružní ulice v centru Bohumína také nové parkovací pásy. Ty by řidičům měli usnadnit orientaci v tom, kde parkovat ještě mohou a kde už porušují dopravní předpisy.
Výstava ručních prací seniorů 5 měst se letos stěhuje do Bohumína 5.6.2019

Výstava ručních prací seniorů 5 měst se letos stěhuje do Bohumína

Co všechno může vzniknout, když se spojí zkušenost s šikovností a nápaditostí, ukáže Výstava ručních prací seniorů 5 měst. Putovní přehlídku praktických i uměleckých výrobků letos hostí od 11. do 19. června Bohumín. Její součástí je hlasování o nejpovedenější exponát.
Bohumín je nejlepším třídičem v kraji, má 600 kontejnerů na tříděný odpad 4.6.2019

Bohumín je nejlepším třídičem v kraji, má 600 kontejnerů na tříděný odpad

V Bohumíně třídí odpad nejlépe v Moravskoslezském kraji. Vyplynulo to z celokrajské soutěže O keramickou popelnici. Bohumín v ní bodoval celkem čtyřikrát po sobě. Vždy si za třídění odvážel druhé místo. Letos už ale na Bohumíňáky čekaly „zlaté vavříny“, a to v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel.
Den sociálních služeb Bohumín bude letos spojený s prohlídkou nového centra 31.5.2019

Den sociálních služeb Bohumín bude letos spojený s prohlídkou nového centra

Jedinečnou příležitost prohlédnout si moderní budovu Centra sociálních služeb Bohumín bude mít ve středu 5. června veřejnost. Kromě Dne otevřených dveří se ve stejný den uskuteční v centru i přehlídka nabízených sociálních služeb ve městě, během níž odborníci lidem poradí s péčí o blízké osoby.
U Kališova jezera v Bohumíně vyrostlo sezónní placené parkoviště 30.5.2019

U Kališova jezera v Bohumíně vyrostlo sezónní placené parkoviště

U přírodního Kališova jezera v Bohumíně, kam v létě míří stovky lidí, přibyla nová parkovací místa. Město sezónní placené parkoviště zprovozní už o prvním červnovém víkendu, na který meteorologové předpovídají slunečno a teploty přes 23 stupňů. Zaparkovat zde bude moci téměř stovka aut.
Děti z Bohumína oslaví svůj svátek v džungli 28.5.2019

Děti z Bohumína oslaví svůj svátek v džungli

Překážkovou dráhu, lov divé zvěře či třeba chůzi po liánách si budou moci vyzkoušet malí dobrodruzi, kteří přijdou v neděli 2. června oslavit svůj svátek do Hobbyparku. Areál se promění v džungli a děti v cestovatele. Soutěže doplní na Den dětí vystoupení klauna Hopsalína či písničkáře Pavla Nováka.
Klávesnice vymění bohumínští úředníci za bicykly 27.5.2019

Klávesnice vymění bohumínští úředníci za bicykly

Třicet kilometrů v cyklistickém sedle, sedm městských částí a desítky navštívených míst s dokončenými či probíhajícími investicemi. Taková bude v úterý 28. května tradiční kontrolní cyklovyjížďka vedoucích úředníků bohumínské radnice. Do pedálů šlápnou hned v 9 hodin ráno.
V Bohumíně si připlatí za bydlení, kdo se s městem dohodne v předstihu, ušetří 24.5.2019

V Bohumíně si připlatí za bydlení, kdo se s městem dohodne v předstihu, ušetří

Přestože v Bohumíně od října zdražuje bydlení v městských bytech, nájemníci už teď stojí fronty, aby s radnicí podepsali dohodu o nové výši nájmu. Čím dříve ji totiž uzavřou, tím větší sleva na ně čeká. Za tři týdny už této možnosti využilo dva tisíce lidí.
Dvě stovky špičkových kulturistů se sjedou o víkendu do Bohumína na mistrovství republiky 23.5.2019

Dvě stovky špičkových kulturistů se sjedou o víkendu do Bohumína na mistrovství republiky

Špičkoví kulturisté z celého Česka budou mít v sobotu 25. května od 10:30 hodin dostaveníčko v Bohumíně. Téměř dvě stě svalnatých mužů i žen se předvede na Mistrovství České republiky dorostu a juniorů v kulturistice, physique, bodyfitness a bikiny fitness v prostorách zdejšího zimního stadionu.
V Bohumíně jsou v plném proudu opravy silnic, silničáři se teď přesunuli do centra 17.5.2019

V Bohumíně jsou v plném proudu opravy silnic, silničáři se teď přesunuli do centra

Silničáři v Bohumíně teď mají plné ruce práce. Ve velkém frézují a asfaltují zdejší městské cesty. Opravy se letos dotknou 26 lokalit. Radnici přijdou na téměř 7 milionů korun. Cestáři se teď z městských částí přesunuli do centra. Řidiči proto musí počítat s komplikacemi v dopravě.
V Bohumíně dnes otevřeli nové centrum sociálních služeb za 36 milionů korun 13.5.2019

V Bohumíně dnes otevřeli nové centrum sociálních služeb za 36 milionů korun

V Bohumíně mají nové centrum sociálních služeb pro klienty se specifickými potřebami. Vzniklo z bývalé školní budovy z červených neomítaných cihel v Masarykově ulici. Náročná rekonstrukce třípatrového domu trvala přesně rok a přišla na 36 milionů korun, 27 milionů uhradí město z evropské dotace.
V Bohumíně si v neděli připomenou polské oběti fašismu 3.5.2019

V Bohumíně si v neděli připomenou polské oběti fašismu

Víkend bude v Bohumíně patřit vzpomínce na polské oběti fašismu. Na hřbitově v městské části Skřečoň si je připomenou v neděli 5. května v 9 hodin. Pietní akt se uskuteční u příležitosti 50. výročí odhalení zdejšího památníku 104 polským obětem.
V Bohumíně se poprvé otevře přípravná třída pro děti s odkladem 2.5.2019

V Bohumíně se poprvé otevře přípravná třída pro děti s odkladem

Premiérově se v Bohumíně otevře na začátku září přípravná třída pro děti s odkladem školní docházky. Město tak reaguje na dlouhodobě vysoký počet šestiletých dětí, které i přes dosáhnutí této věkové hranice zůstávají z různých důvodů ještě rok ve školce. O výuku nanečisto mají zájem rodiče 13 dětí.
Město soutěží veřejné zakázky přes elektronický systém E-ZAK 1.5.2019

Město soutěží veřejné zakázky přes elektronický systém E-ZAK

Už půl roku soutěží město Bohumín i jeho příspěvkové organizace a obchodní společnosti veřejné zakázky přes certifikovaný elektronický systém E-ZAK. Ten využívají i desítky jiných měst a veřejných institucí. K dnešnímu dni přes něj Bohumín vyhlásil 65 zakázek a další průběžně přibývají.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2626

    Městský úřad