Město Bohumín

English EN

News

Závan první republiky je zpět, Pětka po zimě otevírá muzeum

Závan první republiky je zpět, Pětka po zimě otevírá muzeum

31.3. Pětka otevírá. Muzeum v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati u Starého Bohumína v sobotu 1. dubna uvítá první návštěvníky, začíná nová sezóna. Prvorepublikový bunkr bude mít otevřeno každý víkend a o státních svátcích až do 1. října.

celý článek

Všechno nebo nic. Házenkářky Bohumína čeká bitva o první ligu!

Všechno nebo nic. Házenkářky Bohumína čeká bitva o první ligu!

30.3. Vítězství by znamenalo obrovský úspěch a návrat do první ligy, ztráta bodů ale může přinést hořkost a zmařenou celosezónní snahu. Házenkářky 1. SC Bohumín 98 se usilovně připravují na klíčový souboj roku s Žeravicemi, který odehrají ve sportovní hale Bospor v neděli 2. dubna od 18 hodin.

celý článek

Ředitel gymnázia Miroslav Bialoń mezi nej pedagogy regionu

Ředitel gymnázia Miroslav Bialoń mezi nej pedagogy regionu

29.3. Miroslav Bialoń, ředitel Gymnázia Františka Živného v Bohumíně, je mezi nej pedagogy regionu. Za výjimečné aktivity v oblasti vzdělávání a pozitivní přístup k žákům a jejich výuce hejtmanství ocenilo 20 pedagogů z Moravskoslezského kraje.

celý článek

Na zdolání osmi pater stačilo šestnáctiletému Filipovi necelých 41 vteřin

Na zdolání osmi pater stačilo šestnáctiletému Filipovi necelých 41 vteřin

29.3. Osm pater, 187 schodů, 40 metrů vysoká bývalá vodárenská věž. Bospor a Školní sportovní klub při Gymnáziu Františka Živného uspořádali další ročník nevšedního Běhu do schodů Penzionu ve věži. Zapojilo se 76 účastníků.

celý článek

E-info domkařům připomene termín vývozu popelnice na plast a papír

E-info domkařům připomene termín vývozu popelnice na plast a papír

29.3. S E-infem nezapomenete. Elektronická služba města Bohumín pomůže domkařům s hlídáním termínů vývozu popelnic na plast a papír. V předstihu jim na e-mail pošle upozornění, aby připravili k vývozu nádoby s vytříděným odpadem.

celý článek

Zobrazit vše

Ask

Mapu Bohumína nabízí naše informační centrum

Mapu Bohumína nabízí naše informační centrum

17.3. Chci zakoupit mapu Bohumína, ale není k nalezení nikde na internetu. Dá se zakoupit přes radnici?

celý článek

Novým výsadbám na sídlištích často brání inženýrské sítě

Novým výsadbám na sídlištích často brání inženýrské sítě

13.3. Zajímalo by mě, kdo a z jakého důvodu nechal vykácet 8 vzrostlých stromů v ulici Nerudova před veterinární klinikou, jestli je naplánována náhradní výsadba v této lokalitě, jestli bude kácení i nadále pokračovat, proč zatím nikdo nezasadil ani jediný strom místo již dříve vykácených.

celý článek

Neoprávněnému jednání rybářů může zamezit jen majitel pozemku

Neoprávněnému jednání rybářů může zamezit jen majitel pozemku

26.1. Jak je to se stanováním u vody a rybařením. Loni jsem se setkal s rybáři, kteří měli u malého Kališova postaveny stany celé prázdniny, vykopány suché záchody, vybudovány provizorní sprchy. Odpadky tam zůstaly dodnes. Jak mám postupovat v případě, že tato činnost není povolená a bude se opakovat?

celý článek

Řidiči nesmí zbytečným ponecháním motoru v chodu obtěžovat okolí

Řidiči nesmí zbytečným ponecháním motoru v chodu obtěžovat okolí

23.1. Upravuje nějaký předpis povinnost řidičů při zastavení vozidla vypnout motor? Rodiče čekající u ZŠ Masarykova často dlouhé minuty zamořují celé okolí. Mají na to právo?

celý článek

Byty v červené kolonii prodávat nebudeme, připravujeme je pro nájemní bydlení

Byty v červené kolonii prodávat nebudeme, připravujeme je pro nájemní bydlení

16.1. Chtěli bychom se s manželkou vrátit do Bohumína a vylicitovat si byt v červené kolonii, kde probíhá rekonstrukce. Proto bych se rád zeptal, zda při této licitaci budete brát v potaz, že člověk je občanem Bohumína. Uvažujete, že některé byty budou prodány, nebo půjde pouze o nájemní bydlení?

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Napřed karabáč, potom polibek. Bohumínské akce budou poctou jarním svátkům

Napřed karabáč, potom polibek. Bohumínské akce budou poctou jarním svátkům

31.3. Začátky jarních měsíců budou v centru Bohumína ve znamení venkovních akcí. Na prvního máje si zamilovaní polibkem vyznají lásku u kašny, v první dubnový den si zase náměstím bude vykračovat velbloud. Nebude však symbolem aprílového žertování, ale blížících se svátků jara a s nimi spojeného jarmarku.

celý článek

Bohumín představuje podobu chystaného sanatoria pro seniory

Bohumín představuje podobu chystaného sanatoria pro seniory

30.3. Moderní sanatorium pro seniory, kteří trpí vleklými zdravotními obtížemi, chce v příštích letech postavit město v areálu své nemocnice. Projekt je zatím jen »na papíře«, přesto už nabývá konkrétních obrysů. Třípodlažní objekt by měl pomoci řešit rostoucí poptávku po péči o dlouhodobě nemocné osoby.

celý článek

Dva nové páteřní chodníky za desítky milionů postaví město s pomocí dotace

Dva nové páteřní chodníky za desítky milionů postaví město s pomocí dotace

28.3. Bohumín si letos připsal další úspěch při získávání dotací na vylepšení životních podmínek ve městě. Díky tomu bude moci postavit dva důležité chodníky kolem frekventovaných krajských silnic za zhruba 37 milionů korun, aniž by z vlastního rozpočtu musel investovat více než 6 milionů.

celý článek

Hluk a prach z překladiště pomůže odfiltrovat izolační zeleň

Hluk a prach z překladiště pomůže odfiltrovat izolační zeleň

22.3. Snížení prašnosti a hluku a také oddělení rodinné zástavby od dopravního překladiště. To by měl zajistit projekt izolační zeleně ve Vrbici za téměř půl milionu korun. Prvních 36 stromků už odborníci díky dvousettisícové dotaci z Moravskoslezského kraje vysadili, dalších více než 50 přibude na jaře.

celý článek

Bohumín nabídne zájemcům 52 nových bytů, licitace nájmu startují v květnu

Bohumín nabídne zájemcům 52 nových bytů, licitace nájmu startují v květnu

9.3. Přestavba historické červené kolonie na prestižní bydlení je u konce a 52 nadstandardních bytů v srdci Bohumína již brzy přivítá nové nájemníky. Město nyní zveřejnilo termíny licitací. Budou probíhat od poloviny května do konce června. Radní stanovili vyvolávací cenu 95 korun za metr čtvereční.

celý článek

Zobrazit vše

Newspaper´s articles

Zobrazit vše

    Městský úřad