Město Bohumín

English EN

News

Poradna Sdružení obrany spotřebitelů do odvolání také ve středu

Poradna Sdružení obrany spotřebitelů do odvolání také ve středu

19.1. Do odvolání posílila poradna Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska v Novém Bohumíně provozní dobu. Ke čtvrtku, který je tradičním provozním dnem, přibyla středa odpoledne.

celý článek

Bohumínské meandry Odry jako neobjevený skvost Moravskoslezského kraje? Hlasujte!

Bohumínské meandry Odry jako neobjevený skvost Moravskoslezského kraje? Hlasujte!

18.1. Cenu cestovního ruchu letos může získat přírodní památka Hraniční meandry Odry, která se nachází na území Bohumína. Je nominována v kategorii Neobjevený skvost Moravskoslezského kraje 2020.

celý článek

Malí velcí špioni, Pouští a pralesem. Knihovna chystá příměstské tábory

Malí velcí špioni, Pouští a pralesem. Knihovna chystá příměstské tábory

18.1. Příměstské tábory knihovny K3 Bohumín se staly populárními. Děti se na ně mohou těšit také o letošních prázdninách. Knihovna připravila dva turnusy.

celý článek

Meteorologové upozornili na silný mráz

Meteorologové upozornili na silný mráz

16.1. Meteorologové upozornili na silný mráz. Upozornění (vysoký stupeň nebezpečí) platí od 17. 1. 18:00 do 18. 1. 10:00. „Očekává se ojediněle pokles teploty vzduchu pod -18 °C,“ uvedli meteorologové.

celý článek

Deváťáci si svou střední školu vyberou na on-line veletrhu

Deváťáci si svou střední školu vyberou na on-line veletrhu

14.1. Žákům devátých tříd pomůže ve výběru střední školy Veletrh středních škol Moravskoslezského kraje, který proběhne on-line. Ve středu 20. ledna a v pondělí 1. února se představí také Střední škola Bohumín a bohumínské Gymnázium Františka Živného.

celý článek

Zobrazit vše

Ask

Městský úřad Bohumín nebude vynucovat zákaz vstupu s legálně drženou zbraní

Městský úřad Bohumín nebude vynucovat zákaz vstupu s legálně drženou zbraní

15.1. Brzy vejde v platnost novela zákona o zbraních. Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem bude zajištěné bezpečné uložení střelné zbraně v budovách Městského úřadu Bohumín? Nebo je umožněn vstup do všech budov MěÚ Bohumín všem lidem, kteří u sebe skrytě nosí legálně drženou zbraň dle zákona bez omezení?

celý článek

V přírodních lokalitách dochází k ničení odpadkových košů

V přírodních lokalitách dochází k ničení odpadkových košů

7.1. Bylo by možno nainstalovat nějaké odpadkové koše na cyklostezce ve Skřečoňi? Jedná se o spojovací cestu mezi ulicemi Blatná a Budovatelská, kde se povalují odpadky a nikdo to tam neuklízí.

celý článek

Odkanalizování začne v Pudlově nejdříve po roce 2024

Odkanalizování začne v Pudlově nejdříve po roce 2024

9.12. Zajímá mě, jestli je v plánu na odkanalizování Pudlova zahrnuta i slepá ulice Rolnická, kde se nachází zahrady. V této ulici se stojí šest nemovitostí s číslem evidenčním (např. č. 41), jedno je trvale obydleno a ostatní mohou být do budoucna také. Zajímal by mne i termín realizace.

celý článek

Podle pravidelného monitoringu ovzduší se do okolí heřmanické haldy toxické látky nešíří

Podle pravidelného monitoringu ovzduší se do okolí heřmanické haldy toxické látky nešíří

8.12. Chci se zeptat, zda je Bohumín nějak informován o situaci na haldě Heřmanice. Některé domy ve Vrbici jsou vzdušnou čarou jen pár stovek metrů od haldy. Skládka a kompostárna sice smrdí, ale dá se to přežít, pokud se snad uvolní z haldy nějaké toxické látky, tak to už k přežití moc být nemusí.

celý článek

V případě požadavku na instalaci odpadkových košů se obraťte na odbor životního prostředí

V případě požadavku na instalaci odpadkových košů se obraťte na odbor životního prostředí

3.12. Bylo by možné přidat nějaký koš do ulic Na chalupách a Rolnická v Pudlově? V obou těchto ulicích se nachází barevné popelnice, ale obyčejné koše bohužel ne. Přes den tudy cestou k Odře nebo na cyklostezku do Starého Bohumína projde hodně lidí a myslím si, že by se zde odpadkové koše uplatnily.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Bohumín má další keramickou popelnici do sbírky, dlouhodobě boduje v třídění odpadu

Bohumín má další keramickou popelnici do sbírky, dlouhodobě boduje v třídění odpadu

18.1. Sbírka ocenění za třídění odpadu v podobě keramické popelnice se v Bohumíně opět rozrostla. Vedení města převzalo od zástupce obalové společnosti Eko-kom diplom za druhé místo v soutěži o nejlepší separaci v celém kraji. Bohumín si stříbrnou příčku „vytřídil“ v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel.

celý článek

V Bohumíně pomůže město s registrací seniorů na očkování proti koronaviru

V Bohumíně pomůže město s registrací seniorů na očkování proti koronaviru

15.1. S registrací Bohumíňáků starších 80 let na bezplatné státní očkování proti koronaviru pomůže od pondělka 18. ledna bohumínská radnice. Zřídila pro tyto účely speciální telefonní linku - 731 531 731. Tu budou mít na starosti sociální pracovnice. Očkovacím místem bude i Bohumínská městská nemocnice.

celý článek

Pohřební služba i smuteční obřady se v Bohumíně kvůli koronaviru zastavují

Pohřební služba i smuteční obřady se v Bohumíně kvůli koronaviru zastavují

14.1. Pohřební služba v Bohumíně musí kvůli nákaze koronavirem jednoho z pracovníků zastavit svou činnost. Všichni zaměstnanci nastupují do karantény. Přerušení provozu hřbitovní správy i smutečních obřadů potrvá minimálně do 25. ledna. V případě úmrtí blízké osoby mohou pozůstalí volat číslo 725 108 646.

celý článek

Město letos postaví cyklostezku podél Odry v Pudlově, získalo dotaci z kraje

Město letos postaví cyklostezku podél Odry v Pudlově, získalo dotaci z kraje

14.1. Cyklostezku od mostku přes Vrbickou stružku až po Antošovickou lávku postaví letos město za finanční pomoci Moravskoslezského kraje. Trasa měří tři čtvrtě kilometru a za její vybudování zaplatí Bohumín zhruba čtyři miliony korun. Práce začnou v březnu, hotovo by mělo být do konce října.

celý článek

Bohumín hledá strategického partnera pro svou nemocnici, nabízí třetinu akcií

Bohumín hledá strategického partnera pro svou nemocnici, nabízí třetinu akcií

12.1. Bohumín spouští dvoukolovou veřejnou soutěž na prodej 51 akcií Bohumínské městské nemocnice za minimálně 10 milionů korun. Její vyhlášení jednomyslně schválili zastupitelé. Odprodejem třetinového podílu chce město získat menšinového partnera. Zájemci se do prvního kola mohou hlásit do 4. února.

celý článek

Zobrazit vše

Newspaper´s articles

Zobrazit vše