Město Bohumín

English EN

News

Jiří Vodička, Camerata Janáček a další hvězdy Pod Zeleným dubem

Jiří Vodička, Camerata Janáček a další hvězdy Pod Zeleným dubem

5.12. Jedinečné a nevšední spojení špičkových evropských umělců za doprovodu komorního orchestru Camerata Janáček, který nese významnou bohumínskou stopu. V sále hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně v neděli 17. prosince od 17 hodin.

celý článek

Novoroční ponor otužilců nabídne desáté pokračování, registrace spuštěna

Novoroční ponor otužilců nabídne desáté pokračování, registrace spuštěna

4.12. Otužování zdar! Už teď se můžou zájemci hlásit o účast v Novoročním šunychelském ponoru 2024. Jubilejní desátý ročník proběhne v pondělí 1. ledna 2024 od 14 hodin u Kališova jezera (ze strany od ul. Mlýnská).

celý článek

Tři desítky zraněných při pádech na sněhu a ledu, bude dál mrznout

Tři desítky zraněných při pádech na sněhu a ledu, bude dál mrznout

3.12. Tři desítky zraněných při pádech na sněhu a ledu hlásí moravskoslezská záchranka za 24 hodin (od sobotního do nedělního dopoledne). Bude to dál klouzat, a přituhne. Při delším vyjasnění a slabším větru budou v regionu teploty v noci na pondělí klesat pod -12 °C, předpovídají meteorologové.

celý článek

Hasiči i v neděli řešili v kraji události spojené se silným sněžením

Hasiči i v neděli řešili v kraji události spojené se silným sněžením

3.12. Vytrvalé sněžení na území Moravskoslezského kraje zaměstnávalo hasičské jednotky i v průběhu nedělního dne. Vyprošťovali sypače, autobusy, nákladní auta i osobní vozidla.

celý článek

Nehoda kamionu zablokovala dálnici D1 u Bohumína

Nehoda kamionu zablokovala dálnici D1 u Bohumína

3.12. Nehoda kamionu včera (2. prosince) zastavila provoz na dálnici D1 u Bohumína, došlo při ní k úniku 700 litrů nafty. O vyproštění vozu se vzhledem k vytíženosti soukromé firmy museli na žádost policie postarat hasiči.

celý článek

Zobrazit vše

Ask

U stromu plánujeme boční ořez větví

U stromu plánujeme boční ořez větví

15.11. Bydlím na tř. Dr. E. Beneše a chtěl bych se zeptat, zda a kdy plánujete prostřihávání stromu kolem věžáku č.p. 1071. V létě už není vidět přes vzrostlý strom, jehož větve zasahují do okna.

celý článek

Umístění popelnice na staré pečivo v Hobbyparku nezvažujeme

Umístění popelnice na staré pečivo v Hobbyparku nezvažujeme

1.11. Neplánujete možnost umístit k minizoo třeba popelnici na staré pečivo? Vím, že je možnost jej donést, ale v dopoledních hodinách přes týden se tam málokdo dostane.

celý článek

Dřevo z pokácených stromů využíváme, pokud nám to jeho stav dovolí

Dřevo z pokácených stromů využíváme, pokud nám to jeho stav dovolí

20.10. Chtěla bych se zeptat, jestli nějak budou využity kmeny vzrostlých stromů, které se budou kácet v parku Petra Bezruče? Nebylo by možné je využít jako lavičky u Kališova jezera? Bylo by fajn mít tam více míst k posezení.

celý článek

Parkovací místo nemůže vzniknout na úkor bezpečnosti

Parkovací místo nemůže vzniknout na úkor bezpečnosti

12.10. Proč je u výjezdu z nového parkoviště u zubní kliniky v Nerudově ulici ubráno minimálně jedno parkovací místo? Přece se vyjíždí na druhou stranu.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Sníh posune termín otevření Lidické ulice, podepsal se i na stavu stromů

Sníh posune termín otevření Lidické ulice, podepsal se i na stavu stromů

4.12. Rozmary počasí nehrají do karet rozběhlým stavebním investicím ani péči o zeleň. Optimistické vyhlídky na zprovoznění Lidické ulice nepočítaly s dřívějším příchodem zimy a práce naberou mírné zpoždění. Komplikace hlásí i odborníci na zeleň, čtyři stromy šly v Bohumíně pod tíhou sněhu k zemi.

celý článek

Dodavatelé zvyšují cenu vody i tepla, město musí nájemníkům upravit zálohy

Dodavatelé zvyšují cenu vody i tepla, město musí nájemníkům upravit zálohy

1.12. Obyvatelé Bohumína, kteří využívají zásobování centrálním zdrojem tepla, si od nového roku připlatí. Více peněz bude stát i vodné a stočné. Město proto musí sáhnout k navýšení záloh u svých bytů. Radnice začne v příštích dnech rozesílat svým nájemníkům dopisy s novým evidenčním listem.

celý článek

Model sociální péče v Bohumíně zaujal hejtmana i senátora

Model sociální péče v Bohumíně zaujal hejtmana i senátora

29.11. Už třicet let pomáhá lidem v Bohumíně Centrum sociálních služeb. Model péče o hendikepované a seniory si získal respekt v celém regionu. Sdílení dobré praxe láká do Bohumína regionální i celostátní politiky, naposledy senátora Pavla Fischera a hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošku.

celý článek

Bohumín je letos mimořádně úspěšný v získávání dotací

Bohumín je letos mimořádně úspěšný v získávání dotací

28.11. Se třinácti projektovými žádostmi za osmdesát milionů korun letos uspěl Bohumín, když sháněl peníze na podporu svých investičních plánů. Díky dotacím z Evropské unie, státních fondů i soukromých nadací vznikají ve městě nové chodníky, cyklostezky i hřiště.

celý článek

Rodiče dětí z Benešovky pomohou rozšířit fond školní knihovny

Rodiče dětí z Benešovky pomohou rozšířit fond školní knihovny

27.11. Se sympatickou iniciativou přichází před Vánocemi Benešova základní škola, která dlouhodobě podporuje čtenářskou gramotnost svých žáků. Vybrala třicet atraktivních titulů, jejichž nákupem mohou rodiče přispět ke sváteční atmosféře u společného rozsvícení stromku a obohatit školní knihovnu.

celý článek

Zobrazit vše

Newspaper´s articles

Zobrazit vše

    Městský úřad