Město Bohumín

English EN

News

Městská meteostanice nabízí zajímavá data, naměřila skoro 38 stupňů i -18

Městská meteostanice nabízí zajímavá data, naměřila skoro 38 stupňů i -18

22.6. Nejchladněji bylo v Bohumíně v roce 2010, kdy teploměr naměřil -18,4 stupně Celsia. Naopak nejtepleji v roce 2013, s hodnotou 37,8 stupně Celsia. Vyplývá to z dat automatické měřicí stanice instalované na budově radnice v centru Bohumína.

celý článek

Kvalita vody ke koupání v Kališově jezeře vyhověla parametrům

Kvalita vody ke koupání v Kališově jezeře vyhověla parametrům

20.6. V Kališově jezeře se za posledních čtrnáct dnů zlepšila kvalita vody ke koupání, nejaktuálnější rozbory její kvalitu označily nejlepším hodnocením (ke koupání vhodná).

celý článek

Mladým Železným hasičem Jakub Ševčík ze Skřečoně

Mladým Železným hasičem Jakub Ševčík ze Skřečoně

20.6. Patnáctiletý Jakub Ševčík ze Skřečoně je Železným hasičem, vyhrál kategorii starších žáků prvního ročníku klání „TFA bez hranic“. Soutěž se konala v Českém Těšíně, kde napříč sedmi kategoriemi závodilo 120 dětí ve věku od tří do patnácti let.

celý článek

Od Černobylu, přes africké savany až po lužní lesy kolem Bohumína

Od Černobylu, přes africké savany až po lužní lesy kolem Bohumína

19.6. Podmořské hlubiny, uzavřené zóny jako je například Černobyl, lužní lesy kolem Bohumína či africké savany. Široké spektrum témat nabídla celoměstská školní ekologická konference. Pořádalo ji Gymnázium Františka Živného a proběhla s mezinárodní účastí.

celý článek

Květinový den proti rakovině vynesl v Bohumíně skoro 200 tisíc

Květinový den proti rakovině vynesl v Bohumíně skoro 200 tisíc

18.6. 108 prodaných žlutých kvítků, výtěžek na podporu boje s rakovinou 195 247 korun. Takový je výsledek Květinového dne v Bohumíně a okolí pod hlavičkou spolku Profit12, informovalo o tom jeho vedení.

celý článek

Zobrazit vše

Ask

Čištění rybníčku odložily vydatné srážky

Čištění rybníčku odložily vydatné srážky

6.3. Bude probíhat nějaká úprava, nebo čištění rybníčku, do kterého bude svedena dešťová voda z retenční nádrže v oblasti Ottova parku?

celý článek

Parkoviště v Jateční ulici město letos opraví

Parkoviště v Jateční ulici město letos opraví

16.1. Zajímalo by mě, kdy přestanu vystupovat z automobilu na parkovišti do bláta a louží? Jedná se mi o parkoviště na ulici Jateční, nacházející se hned vedle vrátnice BSK. V případě úpravy parkoviště, bude ji financovat město Bohumín z veřejných peněz, nebo firma ABvet?

celý článek

Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony

Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony

6.12. Proč město neumístí kontejnery s horním výsypem na plast a papír, konkrétně proč jste tyto kontejnery odebrali v ulici Tovární? Kontejnery na směsný odpad jsou přeplněné kartony, nebo jsou kartony pohozené kolem kontejneru na papír, kam se nevlezou.

celý článek

U stromu plánujeme boční ořez větví

U stromu plánujeme boční ořez větví

15.11. Bydlím na tř. Dr. E. Beneše a chtěl bych se zeptat, zda a kdy plánujete prostřihávání stromu kolem věžáku č.p. 1071. V létě už není vidět přes vzrostlý strom, jehož větve zasahují do okna.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Vodní prohlídka evropského unikátu. Bohumín na léto zpřístupní Odru

Vodní prohlídka evropského unikátu. Bohumín na léto zpřístupní Odru

20.6. Pět velkých meandrů Odry jsou přírodním unikátem, který nemá v Evropě obdoby. A díky dlouholeté snaze Bohumína zpřístupnit pestrý ekosystém s lužními lesy a vzácnými živočichy veřejnosti, si krásy přírody mohou prohlédnout turisté přímo z hladiny řeky. Na příští dva měsíce se otvírá půjčovna lodí.

celý článek

Ve Vrbici se nově měří škodliviny z heřmanické haldy

Ve Vrbici se nově měří škodliviny z heřmanické haldy

18.6. Zdravotní ústav v Ostravě začal měřit imise z heřmanického odvalu. Jednou z vybraných lokalit pro monitorování ovzduší je i bohumínská městská část Vrbice. Mobilní stanice u místní čističky vod snímá koncentrace škodlivin 24 hodin denně. První relevantní data by mohla být známa za několik týdnů.

celý článek

Bohumín získal ocenění v soutěži Zelená obec roku ČR 2024

Bohumín získal ocenění v soutěži Zelená obec roku ČR 2024

14.6. Naděje, že i průmyslová města z ekologicky znevýhodněných regionů mohou být příkladem v péči o přírodu, se proměnila v realitu. Bohumín získal druhé místo v celostátní soutěži Zelená obec roku 2024 a z Prahy si odvezl kromě prestižního ocenění i dvě stě tisíc korun na podporu životního prostředí.

celý článek

Na vlastní oči. Zastupitelé kontrolovali investice přímo v terénu

Na vlastní oči. Zastupitelé kontrolovali investice přímo v terénu

11.6. Po svém červnovém zasedání se bohumínští zastupitelé v pondělí (10. 6.) odpoledne vydali na prohlídku investičních akcí. Netradičně se podívali i za hranice Bohumína, do Dolní Lutyně, kde lidé o uplynulém víkendu rozhodli v referendu o postoji obce k plánované výstavbě průmyslového podniku.

celý článek

Bohumín je druhým nejlépe třídícím městem v kraji

Bohumín je druhým nejlépe třídícím městem v kraji

10.6. I letos zná tradiční soutěž Moravskoslezského kraje v třídění odpadů své vítěze. Sídla, jejichž občané nakládají se svými odpady nejlépe, získávají každoročně prestižní ocenění v klání O keramickou popelnici. Bohumín obsadil ve své kategorii druhé místo a přivezl si už desátou sošku v řadě.

celý článek

Zobrazit vše

Newspaper´s articles

Zobrazit vše

    Městský úřad