Město Bohumín

English EN

News

Hokejová krajská liga pokračuje už zítra duelem Bohumín versus Rožnov

Hokejová krajská liga pokračuje už zítra duelem Bohumín versus Rožnov

27.9. Moravskoslezská krajská liga mužů pokračuje zítra (úterý 28. září) od 18 hodin utkáním HC Bospor Bohumín – HC Rožnov pod Radhoštěm. Úvodní buly padne v hale zimního stadionu Bospor v 18 hodin, divácké vstupné je 40 korun.

celý článek

Žluté kvítky známé sbírky, nábor do registru dárců kostní dřeně a Tančí celé město

Žluté kvítky známé sbírky, nábor do registru dárců kostní dřeně a Tančí celé město

27.9. Sbírka Květinkový den Ligy proti rakovině, nábor do registru dárců kostní dřeně a velká taneční akce „Tančí celé město“ jako poděkování za nasazení v době covidové. Program bohumínských spolků Profit12 a Alma mater na středu 29. září v centru Bohumína.

celý článek

Siloví trojbojaři z Bohumína a Dolní Lutyně si zajistili účast na mistrovství republiky

Siloví trojbojaři z Bohumína a Dolní Lutyně si zajistili účast na mistrovství republiky

26.9. Proběhly nominační soutěže na republiková mistrovství v klasickém RAW silovém trojboji. Závodníci TJ Viktorie Bohumín si zajistili na republikových šampionátech účast.

celý článek

Testování protilátek na covid-19 nově také v Bohumíně

Testování protilátek na covid-19 nově také v Bohumíně

24.9. V rámci boje s koronavirovým onemocněním nabízí Bohumínská městská nemocnice další službu klientům. Zájemcům zjistí aktuální stav protilátek nemoci covid-19. Test se provádí odběrem žilní krve.

celý článek

V Bohumíně startuje roznos hlasovacích lístků pro sněmovní volby

V Bohumíně startuje roznos hlasovacích lístků pro sněmovní volby

24.9. Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční 8. a 9. října 2021. V Bohumíně, kde může přijít k volbám více jak 17 250 voličů, odstartoval roznos hlasovacích lístků.

celý článek

Zobrazit vše

Ask

Povodí Odry provádí u řeky geodetické zaměření

Povodí Odry provádí u řeky geodetické zaměření

16.9. Všimnul jsem si, že v úseku mezi Antošovickou lávkou a hraničním mostem ve Starém Bohumíně je řada vysekaných průseků a značek sprejem. Co se tam chystá?

celý článek

Městská policie má nově k dispozici přenosný hlukoměr

Městská policie má nově k dispozici přenosný hlukoměr

14.9. Na kolik se město stará o bezpečí v přilehlých městských čtvrtích v případě, že je městská policie bezmocná zasáhnout proti opilým Romům během soukromé akce provázené hlučnou hudbou a nepořádkem. Nezbývá nám nic jiného, než si připravit finanční prostředky na odhlučňování a postavení vysokých plotů.

celý článek

Vrak na soukromém pozemku město odstranit nemůže

Vrak na soukromém pozemku město odstranit nemůže

3.9. Ve dvoře za večerkou a drogerií v ulici 9. května stojí už několik let odstavené auto s holandskou registrační značkou. Vím, že je pozemek soukromý, ale patří vlastníkovi, který žije v zahraničí a nezajímá se o něj. Znamená to, že kdokoli na tento pozemek může cokoliv odstavit a nebude postihován?

celý článek

Do lesoparku Na Panském mobiliář nepatří

Do lesoparku Na Panském mobiliář nepatří

14.8. Už několikrát jsem navštívila lesopark Na Panském a vždy stejný obrázek, u mola je nepořádek. Dnes po nějakých milovnících grilovaní. Jestli se sem neumístí odpadkové koše, budeme se s tímto nešvarem potýkat stále. Nechybí jen koše, ale i nějaké lavičky, stojany na kola. Je něco takového v plánu?

celý článek

Odlišnosti v barvě dlažby jsou přírodního charakteru, nejvýraznější kusy vyměníme či přemístíme

Odlišnosti v barvě dlažby jsou přírodního charakteru, nejvýraznější kusy vyměníme či přemístíme

13.8. Všiml jsem si, že na novém dopravním terminálu u nádraží je zničená dlažba. Chtělo by to opravit u zhotovitele dřív, než dojde k předání.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Bohumín zkouší novinku. Obrazce na hřišti mají děti pobavit i naučit

Bohumín zkouší novinku. Obrazce na hřišti mají děti pobavit i naučit

27.9. Po dětském hřišti v ulici Tovární se plazí housenka dlouhá jako sama abeceda, labyrint vybízí k přemýšlení a 3D značky zase k pohybu. Nově rozmístěné obrazce oděly šedou plochu na bohumínském sídlišti do barev a nabízí tamní drobotině novou formu zábavy.

celý článek

V boji proti černým skládkám pomohou městu mobilní kamery

V boji proti černým skládkám pomohou městu mobilní kamery

22.9. Nepořádníci by se měli začít obávat. Bohumínem budou putovat dvě nové kamery, které se zaměří na autory takzvaných černých skládek u kontejnerových hnízd. Záběry ze znečišťovaných míst pomohou strážníkům tyto hříšníky snadněji vypátrat.

celý článek

Město otvírá u Vrbického jezera půjčovnu loděk a šlapadel

Město otvírá u Vrbického jezera půjčovnu loděk a šlapadel

21.9. Novinku v nabídce turistických atrakcí spustí tento týden město Bohumín. U Vrbického jezera otevře půjčovnu loděk. Zatím pouze v omezeném testovacím provozu, od příští sezóny se počítá s plným využitím. V nabídce jsou čtyři pramice a dvě šlapadla, lidé je mohou využít každý víkend až do konce října.

celý článek

Bohumín už má připravený rozpočet, do investic půjde přes čtvrt miliardy korun

Bohumín už má připravený rozpočet, do investic půjde přes čtvrt miliardy korun

20.9. V Bohumíně už se rýsuje podoba rozpočtu na příští rok. Měl by se pohybovat okolo jedné miliardy korun. Radnice plánuje investovat do rozvoje města přes 250 milionů korun. Počítá se s modernizací městské nemocnice, revitalizací a zateplením bytového fondu a rozvojem území pro rodinné bydlení.

celý článek

Stavební práce na terminálu změní o víkendu trasu autobusových linek

Stavební práce na terminálu změní o víkendu trasu autobusových linek

17.9. Výstavba moderního dopravního terminálu před vlakovým nádražím v Bohumíně finišuje. O víkendu tu budou stavbaři asfaltovat silnici. Cestující, kteří využívají autobusových linek, musí o víkendu počítat s přemístěním zastávky i objízdnou trasou. Uzavírka potrvá do pondělních osmi hodin ráno.

celý článek

Zobrazit vše

Newspaper´s articles

    Městský úřad