Město Bohumín

česky PL

Aktualności

Železniční přejezd v Drátovnách bude 1. srpna pro dopravu uzavřen

Železniční přejezd v Drátovnách bude 1. srpna pro dopravu uzavřen

25.7. Úplnou uzavírku si vyžádá oprava železničního přejezdu v pudlovských Drátovnách (u podniku Bekaert). Místu se vyhněte v neděli 1. srpna v době od 7 do 19 hodin. Práce jsou naplánované záměrně na neděli, kdy je provoz nejmenší.

celý článek

Další kus nového plotu pro bohumínskou turistickou základnu v Návsí

Další kus nového plotu pro bohumínskou turistickou základnu v Návsí

24.7. Letos přibyl další kus nového plotu turistické základny v Návsí u Jablunkova, kterou provozuje Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín a kde děti tráví na táborech čas prázdnin. Záměr obnovy oplocení je díky letošní fázi už v polovině.

celý článek

Meteorologové upozornili na velmi silné bouřky

Meteorologové upozornili na velmi silné bouřky

24.7. Meteorologové upozornili na velmi silné bouřky. Výstražná zpráva (vysoký stupeň nebezpečí) platí od 25. 7. 15:00 do 26. 7. 06:00. Očekává se výskyt velmi silných bouřek ojediněle s přívalovými srážkami kolem 50 mm, kroupami a nárazy větru kolem 70 km/h.

celý článek

Nedělní pohárové derby Bohumína a Dětmarovic má exligový náboj!

Nedělní pohárové derby Bohumína a Dětmarovic má exligový náboj!

23.7. První ostrý zápas sezóny čeká muže Bosporu už tuto neděli 25. července. V areálu Pavla Srnička za parkem se od 17 hodin v předkole MOL Cupu představí svěřenci Martina Špičky proti nedalekým Dětmarovicím.

celý článek

Na veslařských trenažérech pokračují do středu Země

Na veslařských trenažérech pokračují do středu Země

23.7. Pokračují ve veslování do středu Země. Vyzkoušejte 500 metrů na veslařském trenažéru i vy. Už tuto neděli 25. července v hobbyparku. Začátek je v 9:30 hodin.

celý článek

Zobrazit vše

Zapytaj

Popíjení alkoholu na veřejnosti je přestupkem

Popíjení alkoholu na veřejnosti je přestupkem

15.7. Chci se zeptat, zda je povoleno zakládat otevřený oheň a grilovat přímo u dětského koutku za hospodou Prádelna? Děje se to takřka denně a lidé tu i popíjí alkohol.

celý článek

V ulici ČSA měří městská policie rychlost minimálně 12x ročně

V ulici ČSA měří městská policie rychlost minimálně 12x ročně

8.7. Chtěl bych se zeptat na možnost umístit v ulici ČSA v úseku mezi Albertem a křižovatkou u Rybeny nějaký typ radaru na hlídání dodržování rychlosti? Ulice je obklopená řadou rodinných domů, nicméně dlouhý a rovný úsek cesty svádí k rychlé jízdě. 50 km/h dodržují snad je lidé, co v ulici bydlí.

celý článek

Nový systém odpadového hospodářství by měl zneužívání společných kontejnerů na sídlištích eliminovat

Nový systém odpadového hospodářství by měl zneužívání společných kontejnerů na sídlištích eliminovat

1.7. Již několik let pozoruji na našem sídlišti problematiku s místem stání kontejnerů na směsný odpad. Černé skládky kolem kontejnerů jsou po nahlášení rychle uklizeny, a proto chválím služby BM servisu a aplikace města. Problém je s nešvarem některých občanů, kteří své odpady vyvážejí k nám do kontejne

celý článek

Stavební firmy pracující na zateplení nízké zástavby průběžné termíny plní

Stavební firmy pracující na zateplení nízké zástavby průběžné termíny plní

20.6. Nájemníky bytového domu Vrchlického 912 – 914 by zajímal způsob a tempo prací na tomto domě. Skoro měsíc se nic neděje kromě toho, že se stále pracuje na střeše. Pracují tu 2 osoby a tím to končí. Celá akce začala 20. 4. a po dvou měsících je blok pouze zateplen a je částečně rekonstruovaná střecha.

celý článek

Odchyt koček město neprovádí, přispívá na chod miniútulku

Odchyt koček město neprovádí, přispívá na chod miniútulku

14.6. Pravděpodobně jste již zaznamenali, že se po náměstí v okolí radnice pohybují toulavé kočky. Možná to máte zaznamenané i na kamerách. Poněvadž jsou tyto kočky nebezpečné nejen tím, že hubí ptáky, ale i roznášením nemocí, zajímalo by mne, kdo a jakým způsobem se stará o odchyt těchto toulavých koček.

celý článek

Zobrazit vše

Informacje prasowe

Bohumín kvůli nebezpečnému místu zastavuje provoz městské půjčovny lodí

Bohumín kvůli nebezpečnému místu zastavuje provoz městské půjčovny lodí

23.7. Kvůli nebezpečí při plavbě ze Starého Bohumína do polského Zabełkówa zastavuje město s okamžitou platností provoz půjčovny lodí u řeky Odry. V místě zvaném Vrbina je ve vodě několik popadaných stromů, kterým se lze vyhnout jen s velkými obtížemi. V rizikovém místě je třímetrová hloubka.

celý článek

Bohumín plánuje otevřít další půjčovnu lodí, u Vrbického jezera staví přístaviště a plovoucí mola

Bohumín plánuje otevřít další půjčovnu lodí, u Vrbického jezera staví přístaviště a plovoucí mola

21.7. Výletních projížděk na lodičkách a šlapadlech by si ještě letos mohli užít turisté v oblasti Vrbického jezera. Město tu díky evropské dotaci buduje plovoucí mola a přístaviště. Projekt propojuje volnočasové vyžití v přírodě a zlepšení podmínek místní fauny. Jeho součástí je i ekomolo pro ptáky.

celý článek

Bohumín poskytne sto tisíc korun obcím postiženým tornádem

Bohumín poskytne sto tisíc korun obcím postiženým tornádem

19.7. Sto tisíc korun poskytne Bohumín obcím na jižní Moravě, které na konci června zničilo tornádo. Každá z nich obdrží dvacet tisíc korun. Finanční pomoc schválila v pondělí 19. července Rada města. Peníze poputují konkrétně do Lužic, Mikulčic, Moravské Nové Vsi, Hrušek a také do města Hodonín.

celý článek

Zubaři odcházejí, nahradit je mají v budoucnu mladí

Zubaři odcházejí, nahradit je mají v budoucnu mladí

16.7. Po necelém roce spolupráce se rozcházejí cesty Bohumínské městské nemocnice a personálu zubní ambulance. Oba zaměstnanci podali na konci června výpověď. Prostor v poliklinice by neměl zůstat neobsazený dlouho, nemocnice si totiž zavázala stipendiem dva mediky, kteří dokončují studium stomatologie.

celý článek

Základní školy v Bohumíně budou mít rodilé mluvčí

Základní školy v Bohumíně budou mít rodilé mluvčí

14.7. Zkvalitnění výuky angličtiny se v novém školním roce dočkají žáci prakticky všech bohumínských základních škol. Město finančně podpoří působení rodilých mluvčích, jejichž služeb dosud využívaly jen největší místní školy. Od září se s nimi budou setkávat děti i na menších základkách a v malotřídkách.

celý článek

Zobrazit vše

Artykuły prasowe

Zobrazit vše

    Městský úřad