Město Bohumín

česky PL

Aktualności

Soutěž o voucher do restaurace U kocoura Olivera

Soutěž o voucher do restaurace U kocoura Olivera

9.12. Období chladných dnů je tady. Chtělo by to zalézt někam do tepla. Co byste řekli sauně v bohumínském aquacentru? Tipy přináší nový díl Kdo ví, odpoví, ve kterém můžete vyhrát dárkový voucher v hodnotě 500 korun od restaurace U kocoura Olivera.

celý článek

Vánoce dorazí také do psího útulku, sváteční setkání bude u stromečku

Vánoce dorazí také do psího útulku, sváteční setkání bude u stromečku

8.12. Granule vybraných značek, obojky, dezinfekce, interaktivní hry. Těmito i dalšími dárky můžete udělat radost němým tvářím. Akce „Vánoce v psím útulku Bohumín“ proběhne v neděli 17. prosince od 10 do 16 hodin.

celý článek

V Záblatí funguje oblíbený oddíl všestrannosti pro nejmenší děti

V Záblatí funguje oblíbený oddíl všestrannosti pro nejmenší děti

7.12. V Záblatí fandí pohybu, už v útlém dětství. Po menší pauze se v tamní sokolovně znovu rozběhla činnost tradičního oddílu všestrannosti TJ Sokol Záblatí.

celý článek

Smogová situace na Karvinsku i v dalších částech regionu

Smogová situace na Karvinsku i v dalších částech regionu

7.12. Pro území Ostravska, Karvinska (včetně Bohumína) a další částí regionu byla vyhlášena smogová situace z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10. ČHMÚ upozornil, že v blízké době je možnost vyhlášení regulace.

celý článek

Zimní Poháry České republiky v plavání, bohumínští v top 10

Zimní Poháry České republiky v plavání, bohumínští v top 10

6.12. Zimní Poháry České republiky v plavání desetiletých a jedenáctiletých závodníků proběhly s výraznou bohumínskou stopou. Závodníci Plaveckého klubu Bohumín se umístili v Top 10.

celý článek

Zobrazit vše

Zapytaj

Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony

Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony

6.12. Proč město neumístí kontejnery s horním výsypem na plast a papír, konkrétně proč jste tyto kontejnery odebrali v ulici Tovární? Kontejnery na směsný odpad jsou přeplněné kartony, nebo jsou kartony pohozené kolem kontejneru na papír, kam se nevlezou.

celý článek

U stromu plánujeme boční ořez větví

U stromu plánujeme boční ořez větví

15.11. Bydlím na tř. Dr. E. Beneše a chtěl bych se zeptat, zda a kdy plánujete prostřihávání stromu kolem věžáku č.p. 1071. V létě už není vidět přes vzrostlý strom, jehož větve zasahují do okna.

celý článek

Umístění popelnice na staré pečivo v Hobbyparku nezvažujeme

Umístění popelnice na staré pečivo v Hobbyparku nezvažujeme

1.11. Neplánujete možnost umístit k minizoo třeba popelnici na staré pečivo? Vím, že je možnost jej donést, ale v dopoledních hodinách přes týden se tam málokdo dostane.

celý článek

Dřevo z pokácených stromů využíváme, pokud nám to jeho stav dovolí

Dřevo z pokácených stromů využíváme, pokud nám to jeho stav dovolí

20.10. Chtěla bych se zeptat, jestli nějak budou využity kmeny vzrostlých stromů, které se budou kácet v parku Petra Bezruče? Nebylo by možné je využít jako lavičky u Kališova jezera? Bylo by fajn mít tam více míst k posezení.

celý článek

Zobrazit vše

Informacje prasowe

Do schránek Bohumíňáků míří ekokalendář, svoz odpadu město nezdraží

Do schránek Bohumíňáků míří ekokalendář, svoz odpadu město nezdraží

7.12. Ekologický kalendář pro rok 2024 je na světě. V téměř desetitisícovém nákladu zamíří od příštího týdne zdarma do bohumínských domácností. Obyvatelům města pomůže lépe se zorientovat v termínech vývozu odpadu, přidá i další praktické informace.

celý článek

Sníh posune termín otevření Lidické ulice, podepsal se i na stavu stromů

Sníh posune termín otevření Lidické ulice, podepsal se i na stavu stromů

4.12. Rozmary počasí nehrají do karet rozběhlým stavebním investicím ani péči o zeleň. Optimistické vyhlídky na zprovoznění Lidické ulice nepočítaly s dřívějším příchodem zimy a práce naberou mírné zpoždění. Komplikace hlásí i odborníci na zeleň, čtyři stromy šly v Bohumíně pod tíhou sněhu k zemi.

celý článek

Dodavatelé zvyšují cenu vody i tepla, město musí nájemníkům upravit zálohy

Dodavatelé zvyšují cenu vody i tepla, město musí nájemníkům upravit zálohy

1.12. Obyvatelé Bohumína, kteří využívají zásobování centrálním zdrojem tepla, si od nového roku připlatí. Více peněz bude stát i vodné a stočné. Město proto musí sáhnout k navýšení záloh u svých bytů. Radnice začne v příštích dnech rozesílat svým nájemníkům dopisy s novým evidenčním listem.

celý článek

Model sociální péče v Bohumíně zaujal hejtmana i senátora

Model sociální péče v Bohumíně zaujal hejtmana i senátora

29.11. Už třicet let pomáhá lidem v Bohumíně Centrum sociálních služeb. Model péče o hendikepované a seniory si získal respekt v celém regionu. Sdílení dobré praxe láká do Bohumína regionální i celostátní politiky, naposledy senátora Pavla Fischera a hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošku.

celý článek

Bohumín je letos mimořádně úspěšný v získávání dotací

Bohumín je letos mimořádně úspěšný v získávání dotací

28.11. Se třinácti projektovými žádostmi za osmdesát milionů korun letos uspěl Bohumín, když sháněl peníze na podporu svých investičních plánů. Díky dotacím z Evropské unie, státních fondů i soukromých nadací vznikají ve městě nové chodníky, cyklostezky i hřiště.

celý článek

Zobrazit vše

Artykuły prasowe

Zobrazit vše

    Městský úřad