Město Bohumín

česky PL

Aktualności

Pláž u Kališova jezera v Šunychlu ožije požárním útokem hasičů

Pláž u Kališova jezera v Šunychlu ožije požárním útokem hasičů

23.5. Družstva dobrovolných hasičů se sjedou k pláži Kališova jezera v Šunychlu, utkají se tady v pohárové soutěži v požárním útoku. Sraz týmů bude v sobotu 28. května ve 14 hodin u pláže Kališoku. První start je na programu v půl třetí. Diváci mají vstup zdarma.

celý článek

Nové atrakce pro děti v Tovární ulici v Záblatí

Nové atrakce pro děti v Tovární ulici v Záblatí

22.5. Další novinka pro děti na sídlišti v Tovární ulici. Starý kolotoč nechal radniční odbor školství odstranit a nahradil ho na jaře novým. K němu přidal novou vahadlovou houpačku a doplní sem ještě hrazdu. Investice překročila 180 tisíc korun.

celý článek

Desítky nováčků rozšířily řady policistů, nábor posil pokračuje

Desítky nováčků rozšířily řady policistů, nábor posil pokračuje

21.5. Slavnostní slib složilo 67 nových policistů, policejní řady moravskoslezských policistů rozšířilo 7 žen a 60 mužů. Deset z nich posílí územní odbor Karviná. Nábor nováčků taky v Moravskoslezském kraji nadále probíhá.

celý článek

Charita Bohumín pořádá besedu na téma domácí péče o své blízké

Charita Bohumín pořádá besedu na téma domácí péče o své blízké

20.5. Začínáte pečovat o svého blízkého? Zvažujete domácí péči o své blízké? Pečujete dlouhodobě, ale máte otázky? Přijďte si pro potřebné informace a povzbuzení, besedu pro pečující o své blízké pořádá Charita Bohumín ve čtvrtek 26. května od 16 hodin v Salonu Maryška.

celý článek

Mladší dorostenky Bohumína usilují o postup do házenkářské první ligy

Mladší dorostenky Bohumína usilují o postup do házenkářské první ligy

19.5. Házená Bohumín 98 versus Házená Velké Meziříčí. Kdo uspěje? Přijďte fandit domácím! Barážové utkání o postup do 1. ligy mladších dorostenek v házené startuje v bohumínské sportovní hale Bospor tuto sobotu 21. května od 13:30 hodin. Diváci mají vstup zdarma.

celý článek

Zobrazit vše

Zapytaj

Úhyn kaprů na Kališoku je přirozený, o odstranění požádáme rybáře či VPP

Úhyn kaprů na Kališoku je přirozený, o odstranění požádáme rybáře či VPP

18.5. Na Kališoku již přes týden kolem břehů leží spousta mrtvých ryb, které se rozkládají. Můžete kontaktovat někoho, kdo je za sběr těchto „zdechlin“ zodpovědný?

celý článek

Nastavení povinné minimální kapacity nádob na odpad chrání obyvatele bytových domů

Nastavení povinné minimální kapacity nádob na odpad chrání obyvatele bytových domů

27.4. Ptám se, jestli opravdu kampaň »Ušetříš, když vytřídíš« motivuje občany třídit poctivě odpad. Naše rodina třídí poctivě i nadále, akorát platíme více za vyvážený vzduch v naší popelnici.

celý článek

Úklid lokality Budovatelská plánujeme jako další fázi revitalizace tohoto území

Úklid lokality Budovatelská plánujeme jako další fázi revitalizace tohoto území

25.4. Chci se zeptat, zda po kácení 80 stromů před bývalou skládkou v Budovatelské ulici a před vstupem do lesa bude pozemek někdy uklizen od plastů, roztrhaného PVC, hadrů, zbytku nářadí, převrácených velkých kořenů stromů a rozbagrovaného terénu.

celý článek

Odpadkový koš není umístěn přímo u laviček z důvodu obtěžování zápachem a hmyzem

Odpadkový koš není umístěn přímo u laviček z důvodu obtěžování zápachem a hmyzem

21.4. Na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně za svatým Janem je umístěno posezení. Za těmi lavicemi je šikmo vzadu umístěn odpadkový koš. Koš by chtělo přemístit víc na oči blíž k lavicím. Někteří lidé raději házejí odpadky pod lavici, neobtěžují jít ke koši. Místo je často znečištěné.

celý článek

Péče o městskou zeleň nezahrnuje sbírání psích výkalů ze záhonků u bytových domů

Péče o městskou zeleň nezahrnuje sbírání psích výkalů ze záhonků u bytových domů

9.3. Záhonky u Rafinerského lesíku v okolí věžáků 1092 a 1093 u parkoviště jsou stále znečištěny smetím. Se zbytků zeminy čouhají cáry černé látky, záhonek růží je v žalostném stavu, okraje záhonků "zdobí" psí výkaly. Určitě by se našla parta lidí, kteří by za symbolickou odměnu o zeleň pečovali lépe.

celý článek

Zobrazit vše

Informacje prasowe

Hodné bakterie vyčistily »nudli«, letos požírají bahno v »kulaťáku«

Hodné bakterie vyčistily »nudli«, letos požírají bahno v »kulaťáku«

23.5. Už třetím rokem využívá Bohumín neobvyklého pomocníka v boji se zabahněnými rybníky. Na vodní plochu aplikuje prospěšné bakterie, které umí rozložit mrtvou organickou hmotu, aniž by ublížily živým organismům. Výsledkem je čistá voda a dobré podmínky pro ryby a další zvířata.

celý článek

Město se pustilo do oprav chodníků a cest, Čáslavská hlásí hotovo

Město se pustilo do oprav chodníků a cest, Čáslavská hlásí hotovo

20.5. Přibližně 11 milionů korun plánuje město v letošním roce vložit do oprav chodníků a cest v Bohumíně. Zatímco v některých lokalitách se práce teprve připravují, nebo aktuálně probíhají, ve vnitrobloku v Čáslavské ulici už hlásí firmy hotovo.

celý článek

Bohumín i přes nárůst cen nemovitostí své parcely nezdražuje

Bohumín i přes nárůst cen nemovitostí své parcely nezdražuje

18.5. Město Bohumín přesto ponechává vyvolávací cenu za kompletně zasíťované stavební parcely v lokalitě Petra Cingra na 1 089 korunách za metr čtvereční. Jednu z posledních možností výhodně pořídit místo pro stavbu rodinného domu budou mít lidé v pondělí 23. května.

celý článek

Cyklorikša vjíždí do nové sezóny, nabízí seniorům tříhodinové projížďky zdarma

Cyklorikša vjíždí do nové sezóny, nabízí seniorům tříhodinové projížďky zdarma

16.5. Cyklorikša, speciální tříkolka pro výlety seniorů a lidí se zdravotním postižením, vjíždí do nové sezóny. Zájemcům nabízí zdarma tříhodinové projížďky, v provozu je každý den. O bezpečnost cestujících se starají proškolení šoféři. Objednávat ji mohou sami senioři nebo jejich příbuzní na 737 663 431.

celý článek

Staré výtahy na sídlišti v Bezručově ulici nahradí moderní kabiny s kamerami

Staré výtahy na sídlišti v Bezručově ulici nahradí moderní kabiny s kamerami

11.5. Město pokračuje ve výměně starých výtahů ve svých bytových domech. Ve třech věžácích v Bezručově ulici tento týden odstartovala kompletní renovace, která nájemníkům zajistí komfortnější a bezpečnější přístup do vyšších podlaží. Za modernizaci šesti výtahů zaplatí radnice 8,5 milionu korun.

celý článek

Zobrazit vše

Artykuły prasowe

Zobrazit vše

    Městský úřad