Město Bohumín

česky PL

Aktualności

Vyvrácený strom zablokoval serpentiny mezi Skřečoní a Záblatím

Vyvrácený strom zablokoval serpentiny mezi Skřečoní a Záblatím

3.2. Silné poryvy větru páchají neplechu. Kvůli vyvrácenému stromu, jehož koruna z větší části spadla přímo na vozovku, byla přibližně do páteční 17. hodiny neprůjezdná ul. Rychvaldská mezi Skřečoní a Záblatím.

celý článek

Školáci se o jarních prázdninách vžijí do rolí zahradníků a pěstitelů

Školáci se o jarních prázdninách vžijí do rolí zahradníků a pěstitelů

3.2. Vstávej semínko holala. Malými zahradníky budou děti, které se zúčastní jarního příměstského tábora bohumínské knihovny K3. Proběhne od 13. do 17. března denně od 8 do 16 hodin, nyní probíhá nábor zájemců.

celý článek

Více než dvě desítky zraněných v kraji na náledí a sněhu

Více než dvě desítky zraněných v kraji na náledí a sněhu

3.2. 24 zraněných v Moravskoslezském kraji na náledí a sněhu. Záchranka dnes (3. února) zasahovala prakticky ve všech okresech s výjimkou Novojičínska. V drtivé většině zranění šlo o pády chodců.

celý článek

Výtvarná technika drátování je trochu hodinářská práce, ale krásná, říkají její fanynky

Výtvarná technika drátování je trochu hodinářská práce, ale krásná, říkají její fanynky

2.2. „Můj největší drátovaný výrobek? Téměř půl metru velké znamení zvěrokruhu, pracovala jsem na něm rok,“ říká Doris Starzyková ze Starého Bohumína. Zajímavé výtvarné technice se věnuje deset roků, z toho poslední čtyři roky intenzivně.

celý článek

Bohumín ocenil nejlepší školní talenty a jejich učitele

Bohumín ocenil nejlepší školní talenty a jejich učitele

1.2. 48 žáků a 21 jejich učitelů ocenil Bohumín v projektu Talent roku. Vyzdvihl v něm úspěchy, kterých dosáhli při reprezentace své školy na úrovni okresu, kraje a České republiky.

celý článek

Zobrazit vše

Zapytaj

Řidiči nesmí zbytečným ponecháním motoru v chodu obtěžovat okolí

Řidiči nesmí zbytečným ponecháním motoru v chodu obtěžovat okolí

23.1. Upravuje nějaký předpis povinnost řidičů při zastavení vozidla vypnout motor? Rodiče čekající u ZŠ Masarykova často dlouhé minuty zamořují celé okolí. Mají na to právo?

celý článek

Byty v červené kolonii prodávat nebudeme, připravujeme je pro nájemní bydlení

Byty v červené kolonii prodávat nebudeme, připravujeme je pro nájemní bydlení

16.1. Chtěli bychom se s manželkou vrátit do Bohumína a vylicitovat si byt v červené kolonii, kde probíhá rekonstrukce. Proto bych se rád zeptal, zda při této licitaci budete brát v potaz, že člověk je občanem Bohumína. Uvažujete, že některé byty budou prodány, nebo půjde pouze o nájemní bydlení?

celý článek

Majitelé psů mají od radnice sáčky zdarma

Majitelé psů mají od radnice sáčky zdarma

15.1. Chtěl bych se zeptat, zda je v plánu rozšířit odpadkové koše se sáčky na psí exkrementy, jaké jsou například v parku. Konkrétně v městské části Záblatí by to bylo vhodné, jelikož je zde mnoho pejskařů a ti by tuto novinku určitě uvítali.

celý článek

Nemocnice začne vstupní data od zájemců o zubaře získávat na přelomu ledna a února

Nemocnice začne vstupní data od zájemců o zubaře získávat na přelomu ledna a února

8.1. Jakým způsobem a odkdy se bude možné po dokončení zubní kliniky v Nerudově ulici pokusit o registraci u nových lékařek. Po odchodu naší paní doktorky do penze před více než rokem zvládám po zakoupení extrakčních kleští tahat ratolestem mléčné zuby sám, ale na vrtání a plombování si již netroufnu.

celý článek

Plošné dopravní omezení regulující parkování užitkových vozidel zatím neplánujeme

Plošné dopravní omezení regulující parkování užitkových vozidel zatím neplánujeme

9.12. Rád bych se zeptal, zda město neplánuje časové (přes noc) omezení stání dodávek na parkovištích ve městě. Na některých parkovištích stojí i tři velké dodávky a z dvaceti parkovacích míst zabírají vzhledem k rozměrům pět míst. K parkování jim může město vyhradit parkoviště v městské části Vrbice.

celý článek

Zobrazit vše

Informacje prasowe

Bohumín čekají dopravní uzávěry, stát i kraj chystají rekonstrukce

Bohumín čekají dopravní uzávěry, stát i kraj chystají rekonstrukce

2.2. Po řadě let se řidiči letos dočkají kompletní opravy Lidické ulice. Správa silnic Moravskoslezského kraje už vypsala tendr na její rekonstrukci. Provoz v ní bude řízen kyvadlově. Stát se v jarních měsících pustí do stavebních prací na skřečoňském mostu, šoféři budou muset využívat objízdných tras.

celý článek

Ne všichni Bohumíňáci využívají příspěvek na bydlení, přitom na něj mohou mít nárok

Ne všichni Bohumíňáci využívají příspěvek na bydlení, přitom na něj mohou mít nárok

31.1. Přestože od ledna dosáhne na státní podporu v oblasti bydlení širší okruh lidí, v Bohumíně v posledních letech počet žadatelů o příspěvek trvale klesá. Radnice proto ve spolupráci s místní pobočkou Úřadu práce ČR vyzývá především seniory, aby se zajímali o to, zda mají na tuto dávku nárok.

celý článek

Dotace umožní asistentům prevence kriminality zůstat v ulicích Bohumína

Dotace umožní asistentům prevence kriminality zůstat v ulicích Bohumína

27.1. Téměř třináct milionů korun se podařilo získat Bohumínu na pokračování projektu asistentů prevence kriminality. Desítka lidí, kteří pomáhají strážníkům, díky tomu zůstane v ulicích města další tři roky. Nadále se budou starat o bezpečnost na přechodech a nově se připojí k policejnímu týmu prevence.

celý článek

V popularitě jmen vedli v Bohumíně Matyáš a Sofie

V popularitě jmen vedli v Bohumíně Matyáš a Sofie

25.1. Bohumínské maminky loni přivedly na svět 171 dětí. Narodilo se 92 kluků a 79 holčiček. Nejvíce novorozeňat přišlo na svět 23. června. Rodiče pro své potomky nejčastěji volili chlapecká jména Matyáš, Maxmilián a Dominik, z dívčích pak Sofie, Barbora a Viktorie.

celý článek

Stovky stromů díky stavebním projektům, na jaře se bude sázet v Červené kolonii

Stovky stromů díky stavebním projektům, na jaře se bude sázet v Červené kolonii

24.1. V Bohumíně v posledních týdnech přibyly stovky nových stromů v lokalitě Petra Cingra a další vysazování je v plánu na jaře v Červené kolonii. Do největšího projektu se radnice pustí v příštím roce, kdy chce kompletně revitalizovat největší a nejstarší bohumínský park Petra Bezruče.

celý článek

Zobrazit vše

Artykuły prasowe

Zobrazit vše

    Městský úřad