Město Bohumín

česky PL

Aktualności

Květinový den proti rakovině vynesl v Bohumíně skoro 200 tisíc

Květinový den proti rakovině vynesl v Bohumíně skoro 200 tisíc

18.6. 108 prodaných žlutých kvítků, výtěžek na podporu boje s rakovinou 195 247 korun. Takový je výsledek Květinového dne v Bohumíně a okolí pod hlavičkou spolku Profit12, informovalo o tom jeho vedení.

celý článek

Čtvrtý Kalich Fest v Bohumíně bude nabitý skvělou muzikou

Čtvrtý Kalich Fest v Bohumíně bude nabitý skvělou muzikou

17.6. Čtvrtý ročník populárního Kalich Festu chystá spolek Město bohů na sobotu 29. června v blízkosti pláže Kališova jezera v Šunychlu. Začátek bude v 15 hodin, nicméně lidé mohou přijít i dříve (v případě příznivého počasí třeba za koupáním), DJ bude hrát již od zhruba 13 hodin.

celý článek

Kurty ve Starém Bohumíně ožijí turnajem čtyřher

Kurty ve Starém Bohumíně ožijí turnajem čtyřher

17.6. Druhý ročník Starobohumínských čtyřher je tu, užijte si tenisový turnaj pro širokou veřejnost. Na kurtech ve Starém Bohumíně v sobotu 29. června od 9 hodin. Prezentace startují v 8:45, přihlášky do 22. června.

celý článek

České dráhy na trati Praha - Bohumín poprvé nasadily moderní ComfortJet

České dráhy na trati Praha - Bohumín poprvé nasadily moderní ComfortJet

16.6. Nová souprava moderních vlaků pro dálkovou dopravu ComfortJet v týdnu poprvé vyjela s cestujícími, zatím ve zkrácené verzi. První souprava ComfortJet byla nasazena na vlak IC 511 z Prahy do Bohumína.

celý článek

Anna Kovářová po roce znovu dvojnásobnou vicemistryní ČR

Anna Kovářová po roce znovu dvojnásobnou vicemistryní ČR

15.6. Plavkyně Anna Kovářová na Letním mistrovství České republiky starších žáků stvrdila svou dlouhodobou příslušnost k absolutní žákovské špičce u nás. Stejně jako loni domů přiváží dvě stříbrné medaile.

celý článek

Zobrazit vše

Zapytaj

Čištění rybníčku odložily vydatné srážky

Čištění rybníčku odložily vydatné srážky

6.3. Bude probíhat nějaká úprava, nebo čištění rybníčku, do kterého bude svedena dešťová voda z retenční nádrže v oblasti Ottova parku?

celý článek

Parkoviště v Jateční ulici město letos opraví

Parkoviště v Jateční ulici město letos opraví

16.1. Zajímalo by mě, kdy přestanu vystupovat z automobilu na parkovišti do bláta a louží? Jedná se mi o parkoviště na ulici Jateční, nacházející se hned vedle vrátnice BSK. V případě úpravy parkoviště, bude ji financovat město Bohumín z veřejných peněz, nebo firma ABvet?

celý článek

Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony

Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony

6.12. Proč město neumístí kontejnery s horním výsypem na plast a papír, konkrétně proč jste tyto kontejnery odebrali v ulici Tovární? Kontejnery na směsný odpad jsou přeplněné kartony, nebo jsou kartony pohozené kolem kontejneru na papír, kam se nevlezou.

celý článek

U stromu plánujeme boční ořez větví

U stromu plánujeme boční ořez větví

15.11. Bydlím na tř. Dr. E. Beneše a chtěl bych se zeptat, zda a kdy plánujete prostřihávání stromu kolem věžáku č.p. 1071. V létě už není vidět přes vzrostlý strom, jehož větve zasahují do okna.

celý článek

Zobrazit vše

Informacje prasowe

Ve Vrbici se nově měří škodliviny z heřmanické haldy

Ve Vrbici se nově měří škodliviny z heřmanické haldy

18.6. Zdravotní ústav v Ostravě začal měřit imise z heřmanického odvalu. Jednou z vybraných lokalit pro monitorování ovzduší je i bohumínská městská část Vrbice. Mobilní stanice u místní čističky vod snímá koncentrace škodlivin 24 hodin denně. První relevantní data by mohla být známa za několik týdnů.

celý článek

Bohumín získal ocenění v soutěži Zelená obec roku ČR 2024

Bohumín získal ocenění v soutěži Zelená obec roku ČR 2024

14.6. Naděje, že i průmyslová města z ekologicky znevýhodněných regionů mohou být příkladem v péči o přírodu, se proměnila v realitu. Bohumín získal druhé místo v celostátní soutěži Zelená obec roku 2024 a z Prahy si odvezl kromě prestižního ocenění i dvě stě tisíc korun na podporu životního prostředí.

celý článek

Na vlastní oči. Zastupitelé kontrolovali investice přímo v terénu

Na vlastní oči. Zastupitelé kontrolovali investice přímo v terénu

11.6. Po svém červnovém zasedání se bohumínští zastupitelé v pondělí (10. 6.) odpoledne vydali na prohlídku investičních akcí. Netradičně se podívali i za hranice Bohumína, do Dolní Lutyně, kde lidé o uplynulém víkendu rozhodli v referendu o postoji obce k plánované výstavbě průmyslového podniku.

celý článek

Bohumín je druhým nejlépe třídícím městem v kraji

Bohumín je druhým nejlépe třídícím městem v kraji

10.6. I letos zná tradiční soutěž Moravskoslezského kraje v třídění odpadů své vítěze. Sídla, jejichž občané nakládají se svými odpady nejlépe, získávají každoročně prestižní ocenění v klání O keramickou popelnici. Bohumín obsadil ve své kategorii druhé místo a přivezl si už desátou sošku v řadě.

celý článek

Rychlost řidičů budou kontrolovat další dva moderní radary

Rychlost řidičů budou kontrolovat další dva moderní radary

6.6. Další dva multifunkční měřiče rychlosti v létě rozšíří síť informačních radarů rozmístěných po městě. Radnice do jejich pořízení investovala téměř 400 tisíc korun. Celkově jich budou mít bohumínští strážníci k dispozici už deset.

celý článek

Zobrazit vše

Artykuły prasowe

Zobrazit vše

    Městský úřad