13.9.2022 - Novojičínští po ztrátách zabrali! Výhru trefil dvougólový Nieslanik

Zdroj: Region Týdeník okresu Nový Jičín
Ročník a číslo: 37
Strana: 16
Autor: Roman Brhel

NOVÝ JIČÍN – Konečně! Novojičínští fotbalisté se po třech zápasech bez vítězství radovali z tříbodového zisku. Navíc se jim podařilo získat cenný skalp. Na domácím trávníku totiž porazili v sobotním dopoledním utkání 6. kola divize Bohumín, přední celek soutěže. Hrdinou duelu byl kanonýr Denis Nieslanik, který se na výhře 2:1 podílel dvěma vstřelenými góly.

"Spadl nám obrovský kámen ze srdce. Pokud bychom nevyhráli, naše situace by nebyla vůbec dobrá," poznamenal domácí kouč Martin Štverka, který udělal hned několik změn v sestavě. "Na tři nepovedené zápasy jsme museli nějak zareagovat," řekl.

V prvním poločase byl jeho tým lepší. Měl i dvě velké šance. A dal také gól. Po centru Mrkvičky se prosadil na zadní tyči Nieslanik. "První poločas nám vyšel. Změny v sestavě nám pomohly. K Bohumínu jsme cítili respekt, nicméně v prvním poločase jsme mu dovolili pouze dvě střely z dálky," pochvaloval si domácí kouč Martin Štverka.

Hned na začátku druhého dějství měli domácí velkou šanci. Po centru Byrtuse ji zazdil Nieslanik. Ve 48. minutě udělal Nový Jičín chybu a Bloksch vyrovnal. "Udělali jsme chybu ve středu hřiště," postesknul si Štverka. Naštěstí domácí brzy přišli s odpovědí. Po faulu na Byrtuse kopali standardní situaci. Ty Hurta zahrávat umí, což se také ukázalo. Našel hlavu Nieslanika, a ten trefil domácím tři body. "Mohli jsme vedení navýšit, ale zahazovali jsme šance. Bohumín se snažil o vyrovnání, v závěru trefil tyč. Musím ale říci, že naše vítězství je zasloužené," uzavřel Martin Štverka.

Divize F – 6. kolo: Nový Jičín – Bohumín 2:1 (1:0)
Branky: 36. a 49. Nieslanik – 48. Bloksch. Rozhodčí: Páral – Smýkal, Trigas. ŽK: Staněk, Mrkvička, Jež – Václavíček, Kodeš, Košťál. Diváci: 80.
Nový Jičín: Hub – Mrkvička, Heiník, Zagol, M. Gaži – Vahalík (46. Byrtus), D. Palla (63.
Jež), Staněk (86. Nippert), Hurta – Magdon (63. Janovský), Nieslanik (89. Hýl). Trenér: Martin Štverka.