Město Bohumín

27.8.
2012

Závod dračích lodí se ve Starém Bohumíně vydařil, nabídl parádní podívanou

STARÝ BOHUMÍN - Tak to tu ještě nebylo! Na řece Odře u Starého Bohumína se v sobotu dopoledne (25. srpna) proháněly dračí lodě. Nevšední sportovně-recesistický závod uspořádalo občanské sdružení Přátel bohumínské historie. Sázka do neznáma se jeho členům vyplatila, závody si nenechalo ujít několik stovek lidí. Pohár za první místo skončil v rukou členů posádky s názvem „Vodáci Odry a Olzy“.

Zájem o závod a dračí lodě nás příjemně překvapil. Přestože počasí bylo pochmurné, nálada byla skvělá a soutěžní týmy si to užívaly. Závod měl v Bohumíně velkou premiéru a posádky si mohly jízdu na atypických lodích vyzkoušet až v den konání. Přesto soutěžící podali báječné výsledky, za které se rozhodně nemusí stydět,“ říká za pořadatele Jan František Teister, předseda občanského sdružení Přátel bohumínské historie. Sponzorsky akci podpořili Město Bohumín a Pivovar Ostravar.

Ve finále vyhrál smíšený tým vodáků a motorkářů nazvaný „Vodáci Odry a Olzy“. Pořadatelé navíc udělili tři zvláštní ceny. Družstvo „Ženský manšaft“ ocenili za kuráž a odvahu soutěžit i v případě, že jejich posádka byla od samotného začátku v nevýhodě. Dobrovolní hasiči ze Šunychlu odcházeli sice s druhým místem, zato s nejlepším traťovým rekordem, když jednu z jízd závodu na 300 metrů dlouhé trati zvládli s časem 0:52:39. Třetí zvláštní cena zamířila k pracovníkům Bohumínské městské nemocnice, kteří předvedli, jak vypadá skvěle propracovaná propagace týmu.