12.10.
2016

Kanonáda smazala ztrátu, fotbalisté bohumínského Bosporu váleli

NOVÝ BOHUMÍN - Muži FK Bospor se po vítězství nad Krnovem dotáhli bodově na lídra krajského přeboru z Heřmanic. Loňskému účastníku divize nasázeli na domácím hřišti pět branek, ale soupeř předvedl určitě lepší výkon, než jaký naznačuje výsledek.

Do sedla pomohla Bosporu fatální chyba brankáře Krnova Jašky, kterého v 7. minutě obral o míč napadající Lukáš Kalous a pro Jakuba Sittka už nebyl problém otevřít skóre. Hra v poli byla vyrovnaná, ale ve 23. minutě naskočil na trestný kop Richarda Vaclíka stoper Roman Košťál a rozdíl byl rázem dvoubrankový.

Hosté hrozili především ze standardních situací a brankáři Jakubu Švrčinovi vzápětí při obrovském závaru pomohla i tyč, jenže po půlhodině využil zmatků v hostující defenzivě David Jatagandzidis, který svou sedmou trefou v sezóně Bohumín definitivně uklidnil. O pohodu domácí nepřipravila ani hlavička krnovského Čaneckého do břevna.

Hned po obrátce se mohlo opět změnit skóre, když Bospor získal výhodu pokutového kopu za faul na Sittka, bohužel Jaroslav Kubinski trefil přesně místo, kam se vrhnul gólman Jaška. V 53. minutě však rychlý brejk Bosporu už gólem skončil. To si na centr Kubinského naskočil Patrik Poštulka a jeho hlavička si našla cestu do sítě. Gólový účet završil čtvrthodiny před koncem střídající Lukáš Kurušta, který mazácky využil přesného pasu Vaclíka.

„Náš výkon tentokrát měl parametry kvality. Krnov rozhodně nebyl slabým soupeřem, ale soustředěnou hrou jsme dokázali utkání rozhodnout. Byli jsme znovu silní v defenzivě a k tomu přidali i patřičnou produktivitu,“ řekl trenér Bosporu Marek Poštulka.

FK Bospor Bohumín – FK Krnov 5:0 (3:0), branky: 7. Sittek, 23. Košťál, 30. Jatagandzidis, 53. P. Poštulka, 74. Kurušta. Sestava Bosporu: Švrčina – P. Poštulka (79. L. Poštulka), Socha, Košťál, Baculák – Sittek, Hanus (68. Ferenc), Vaclík, Kalous (71. Kurušta) – Kubinski (76. Šiška) – Jatagandzidis (68. Opic).

Počet zhlédnutí: 4 295