Město Bohumín

19.3.
2017

Hokejisté Bohumína v krajské lize na druhém místě

BOHUMÍN – HC Orlová vítězem krajské ligy mužů, v druhém finálovém utkání hokejisté Bohumína podlehli Orlové 2:3. Atraktivní utkání plné šancí, zajímavých situací a rychlé hry v hale Bospor sledovalo 400 diváků.

Jako nováček soutěže mohl HC Bospor Bohumín soupeře spíše překvapit, ale i tak celá série přinesla velmi vyrovnaný souboj dvou nejlepších celků základní části a byla opravdovým vyvrcholením a oslavou regionálního hokeje.

Průběh zápasu byl dramatický. I přes zasloužené vedení Bohumína v první třetině, o které se postaral kapitán a hrající hlavní trenér mužstva Marek Ivan, se domácí dostali v začátku druhé části pod tlak. Podpořil ho značný počet vyloučených hráčů v domácích dresech. „Tato fáze hry umožnila soupeři, aby se dostal do tempa a otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch. V tu chvíli jsme to byli my, kteří museli dotahovat vedení soupeře,“ popsal kapitán Marek Ivan.

Na začátku třetí třetiny zkompletoval orlovský Voznica svůj hattrick. Domácí se však s podporou vyprodané haly nadechli k závěrečnému náporu a v poslední minutě ještě snížil na rozdíl jednoho gólu znovu Marek Ivan, na vyrovnání zápasu a prodloužení série ale již nedošlo.

HC Bospor Bohumín dosáhl na historicky nejlepší výsledek družstva v soutěži. Hokejisté Bohumína obsadili v první sezóně druhé místo, což je dalším příspěvkem týmu i klubu k oslavám 80 let hokeje ve městě. „Věříme, že se hokej v Bohumíně bude těšit i nadále stejné podpoře fanoušků, jako v závěru sezóny. Děkujeme všem za podporu, hráčům za skvělé výkony a gratulujeme vítězům,“ dodal předseda bohumínského klubu Roman Klepek.

HC BOSPOR Bohumín - HC Orlová - 2:3 (1:0,0:2,1:1)
Branky a nahrávky: 18. Ivan (Gelnar, Černín), 59. Ivan (Kopún, Baca) – 22. Voznica (Grepl, Zientek), 39. Voznica (Deutsch), 41. Voznica (Juhász)