25.1.
2019

Deset medailí krajských přeborů pro mladé atlety z Bohumína

BOHUMÍN / OSTRAVA – Úctyhodných deset medailí vybojovala sedmičlenná výprava Atletického klubu Bohumín na krajských přeborech v atletice.

V bězích na 60 m se představili závodníci Síkorová, Jarošková, Wágnerová, Valach a Jarošek. „Na této trati jsme získali hned dvě bronzové medaile, o které se zasloužili Jarošková s Valachem,“ pochválil svěřence za Atletický klub Bohumín Zdeněk Veselý.

Na 200 m bojovala Natalie Síkorová, která obsadila spolu s Michalem Jaroškem třetí místo. Na 400 m se představila Wágnerová, která cílem proletěla jako první a vybojovala zlatou medaili. „Lenka Jarošková běžela tuto trať poprvé a hned dosáhla bronzové medaile. Václav Valach si svým časem 51,97 s posunul osobní rekord o více jak 2 sekundy a vybojoval stříbro a také skoro limit na halové mistrovství republiky,“ říká Veselý.

Z technických disciplín stojí za zmínku skok o tyči, který v bohumínském klubu získává stále větší oblibu a kvalitu. To dokazuje zlatá medaile Theodora Bebara, kterého tyč vynesla až do výšky 351 cm. Své kvality předvedl tento atlet i ve skoku vysokém kde obsadil také první místo. Adéla Kalousová, která se nyní připravuje na víceboj, poměřila své síly v kouli, 60 m překážek a skoku vysokém. Zde si odnesla stříbro s novým osobním rekordem 145 cm.