5.2.
2019

Díky úspěšným plavcům už i v Rakousku vědí, že existuje Bohumín

BOHUMÍN / SPITTAL AN DER DRAU – Třetími nejlepšími účastníky mezinárodních plaveckých závodů co do počtu medailí jsou závodníci z Plaveckého klubu Bohumín. V alpském městečku Spittal an der Drau reprezentovalo slezské město osm mladých nadějných plavců. Celkově se klání zúčastnilo třicet klubů z Rakouska, Itálie, Česka a Slovinska. Město Bohumín podpořilo výpravu částkou 15 tisíc korun.

„Jakkoliv Bohumíňáci patřili k průměrným výpravám co do počtu reprezentantů, v žebříčku získaných medailí nás předčili pouze domácí plavci ze Spittalu a Italové z nedalekého clubu Comonuoto,“ bilancuje prezident Plaveckého klubu Bohumín Adrian Kuder.

Nejhodnotněji přispěla k celkovému třetímu místu bohumínských dvanáctiletá Andrea Czerná, která zvítězila ve všech svých šesti startech. Přidala i celkové vítězství ve spojené kategorii ročníků 2007 a 2008. V téže kategorii skončila celkově druhá Anna Kohanová, která zvítězila ve třech svých startech, dvakrát vystoupala na stupně vítězů pro stříbro. V té samé kategorii se ze čtyř medailí, dvou stříbrných a dvou bronzových, radovala o rok mladší Julie Kalvarová. Stejně stará Klára Macurová, ani letos čtrnáctiletá Klára Nováková, na medaile tentokrát nedosáhly. Mladší Klára dohmátla nejlépe čtvrtá na 50 m prsa, starší brala na znacích šestá místa.

Chlapce při účasti některých tradičních jmen táhl svými výkony dvanáctiletý Michal Matoušek. Motýlkář, který má doma ve sbírce individuální medaile z Poháru ČR, zvítězil v obou delších motýlových disciplínách, ke kterým přidal v dalších startech tři druhé příčky. První větší medaile v kariéře se v Rakousku dočkal Michael Pecl poté, co dohmátl třetí na polohové stovce. David Pálka dosáhl svého rakouského maxima šestým místem na znakové padesátce.