Město Bohumín

10.9.
2020

Bospor čeká další lahůdka, přijede Polanka

NOVÝ BOHUMÍN - Senzační start do nového ročníku fotbalové divize F přetavili muži Bosporu v pět vítězství v pěti zápasech. V tabulce jsou jasně v čele s pětibodovým náskokem před trojicí pronásledovatelů, přitom ale skalpy Karviné B i Dětmarovic už družina Martina Špičky získala. Třetím do party desetibodových rivalů je nečekaně Polanka, která se v Bohumíně za parkem představí v neděli od 16 hodin!

„Bude to další lahůdka, šlágr kola,“ konstatoval asistent trenéra Bosporu Patrik Poštulka, který si pochvaloval, jak mužstvo zvládlo start do nové sezóny po více než půlročním zápasovém výpadku: „Jsme v pohodě, atmosféra v kabině je fakt perfektní. V podstatě na co sáhneme, to nám vychází. Teď si můžeme jenom přát, aby nám to vydrželo co nejdéle.“

Při posledním zápase v Třinci proti druholigové rezervě, která ale měla v kádru sedm posil z áčka, zvládl Bospor skvěle první poločas. Ve druhé půli už se hosté dostali pod tlak, ovšem defenziva pracovala na výbornou, a tak si Bohumíňáci odvezli domů senzační vítězství 2:0. „Kluci zaslouží absolutorium. Soupeř měl kvalitu, ale my hráli do přestávky skvěle,“ dodal asistent.

Bospor se vyrovnal s absencí stabilního člena základu Jana Stoška, kvůli zdravotním trablům museli střídat pak poměrně brzy Jan Ferenc a Dominik Palej. „Věřím, že na pátek už by všichni mohli být připraveni zasáhnout do hry,“ doufal Patrik Poštulka a těšil se na diváckou kulisu: „Počasí by mělo být fajn, tak věříme, že zase přijde sousta lidí. Pokusíme se udržet na vítězné vlně!“

Polanka v pěti zápasech třikrát vyhrála, v minulém kole doma remizovala se silným Frýdlantem a na kontě má jedinou porážku z trávníku opavského béčka. Mužstvo prošlo velikou obměnou, největší hvězdou je stoper Radek Coufal, který byl před lety v áčku Baníku, ale ligového startu se nedočkal. Ve Vítkovicích, Znojmě, Kladnu a Frýdku-Místku nasbíral ale k šedesátce zápasů ve druhé lize.

Zápas bude řídit David Šimoník z Uherského Brodu. V roli asistentky s praporkem v ruce se pak v neděli představí pohledná rozhodčí Karolína Jílková, takže fanoušci mají o důvod víc vyrazit za park užít si nedělní odpoledne. Duel má výkop v 16 hodin.