25.6.
2017

Plavci z Bohumína vítězili na Poháru České republiky

BOHUMÍN / HAVÍŘOV - Samuel Hübscher, Anna Kohanová, Petr Trucla a Andrea Czerná pokořili obrovský milník v historii bohumínského plavání. S přehledem ovládli polohovou štafetu 4 x 50 metrů na letním Poháru České republiky.

Na Poháru ČR jsme v minulosti dokázali díky skvělým jednotlivcům sbírat medaile a dokonce i vítězství, ale poskládat tým, který dokáže ovládnout štafetu a ještě takovým způsobem, to je něco nového, velice příjemného, na což můžeme být všichni opravdu hrdí,“ netajil nadšení z přelomového úspěchu prezident Plaveckého klubu Bohumín Adrian Kuder.

Ke zlatu z polohové štafety přidala parta bohumínských plavců dalších 10 medailí, z nichž dvě měly hodnotu nejvyšší. Na 100 m prsa bezpečně zvítězila Anna Kohanová, která získala rovněž bronz na dvoustovce polohově. Samuel Hübscher nenašel přemožitele na 50 m znak a k tomu vybojoval další tři stříbrné medaile v závodech na 100 m znak, 50 m volný způsob a 100 m polohově.

Poslední individuální medaile má na svědomí bojovnice Andrea Czerná, která v kraulových disciplínách na 100, 200 a 400 metrů vyplavala tři bronzové medaile. Závěrečná disciplína soutěže, štafeta na čtyřikrát 50 m volný způsob, přisoudila po těsném boji se Znojmem Bohumínu stříbro.

Počet zhlédnutí: 3 393