30.4.2019 - Hranice opět koncertovaly v závěru utkání

Zdroj: Olomoucký deník
Ročník a číslo: 100
Strana: 15
Autor: Ivan Němeček

HRANICE – Zapsali již pátou jarní výhru a upevnili si pozici pátého nejlepšího týmu divize E. Fotbalisté SK Hranice uspěli v další zajímavé přestřelce. V sobotu doma s Bohumínem sice kvůli výpadku na začátku druhé půle v 55. minutě prohrávali 1:2, skóre ale dokázali otočit a zvítězili 4:2.

Jedním z hrdinů utkání byl opět křídelník Jakub Marek, který v 32. minutě otevřel skóre a v závěru otáčel na 3:2. V sedmi jarních kolech se trefil už šestkrát a posunul se do čela tabulky střelců soutěže se 17 brankami. "Hraje ve velké pohodě, má dobrou formu. Dovoluje si i jeden na jednoho, věří si," shrnul výkony dvaadvacetiletého ofenzivního hráče trenér Hranic Radek Fojtů.

Po změně stran ale Bohumín soupeře šokoval dvěma rychlými góly během pěti minut. Poté však srovnal po minutě strávené na hřišti střídající Daniel Kuchař, po něm se prosadil Marek a na závěr si s bohumínskou obranou pohrál David Heřmánek. Sportovní klub zkrátka opět ukázal, že závěry utkání na jaře zvládá na jedničku. "Snažíme se hrát pořád stejně, útočně až do konce. Je to tím, že kluky to baví. I práce na tréninku se nám takto vrací," zmínil hranický kouč.

SK Hranice – FK Bospor Bohumín 4:2 (1:0)

Branky: 32. a 81. Marek, 74. D. Kuchař, 85. Heřmánek.
Rozhodčí: Bebenek – Polák, Hovorka. ŽK: Marek, Veselka, Nehyba – Leibl. Diváci: 165.
Hranice: Tomečka – Bezděk, Čáp, Kundrát, Veselka (58. Vyka) – Šišlák, M. Kuchař – M. Lasovský, Heřmánek (89.
Sobek), Marek – Nehyba (73. D. Kuchař). Trenér: Radek Fojtů.