5.10.
2017

Bohumín opět první, plavat přišlo přes tisíc lidí

BOHUMÍN – Bohumín zase s přehledem zvítězil v soutěži Plave celé měst, která včera 4. října ovládla bazény v celém Česku. Do bohumínského aquacentra proudily davy lidí od brzkého rána až do samotného závěru soutěže. Nakonec se do závodu zapojilo 1 095 nadšenců, což bylo opět nejvíce v celém Česku. Město tak s přehledem vybojovalo vítězství ve své kategorii. Rekord celé soutěže, který Bohumín vytvořil v roce 2014, se mu jen těsně nepodařilo překonat. Stačilo, aby přišlo 48 plavců a byl na světě.

Účast v Bohumíně byla znovu nejvyšší v České republice. Vyhráli jsme v kategorii měst do 50 tisíc obyvatel s počtem 10 847 bodů. Zatímco u nás uplavalo povinných 100 metrů 1 095 lidí, v druhé Orlové dorazilo 667 lidí a třetí Vsetín si do statistik zapsal 344 plavců,“ uvedl vedoucí aquacentra Jaromír Voráč.

Nejrychlejším bohumínským plavcem byl Jakub Gryc, který uplaval povinných sto metrů za 1:01 minutu. Nejrychlejší ženou byla Bohumíňačka Anežka Malcharová s časem 1:06 minut. Nejmladšími plavci byli šestiletý Vojtěch Novák z Bohumína a pětiletá Aneta Fišerová z Rychvaldu. Oba povinnou stovku zvládli za 4,5 minuty. Nejstarším mužem soutěže se v Bohumíně stal 81letý Miloslav Šuster (3:29) a nejstarší ženou 86letá Olga Jaroňová z Bohumína (4:55).

Všichni, kteří včera přišli soutěž podpořit, obdrželi poukaz na jeden volný vstup do aquacentra. Celostátního klání, které má pětadvacetiletou tradici, se Bohumín zúčastnil už pojedenácté (kategorie město do 50 tisíc obyvatel), a osmkrát se mu podařilo vyhrát.