Město Bohumín

česky PL

Archiwum wideo

2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


 
 

Videa jsou do videoarchivu z technických důvodů přidávány s několikadenním zpožděním.

Liczba znalezionych zapisów: 1788
Strona 1 / 50
Bohumín ocenil nejlepší školní Talenty roku - przedstawić wideoŻycie w mieście28.1.2023

Bohumín ocenil nejlepší školní Talenty roku

Několik desítek nejlepších žáků, kteří reprezentovali svou základní nebo střední školu, plus jejich učitele ocenilo město Bohumín. Vloni jej úspěšně zastupovali na úrovni okresu, kraje a někteří i republiky. Projekt Talent roku Bohumín vyhlašuje pravidelně, po dvouleté nucené covidové pauze se slavnostním setkáním.

Další izolační zeleň ve Vrbici - przedstawić wideoŻycie w mieście28.1.2023

Další izolační zeleň ve Vrbici

Duby, buky, lípy, taky javory a další druhy. Bohumín každoročně sází nové stromy, zpravidla listnáče. Zeleň rozšiřuje a nejčastěji obnovuje, v rámci náhradní výsadby šlo jen vloni o 65 kusů. Specifickým místem je Vrbice, kde město založilo další pás izolační zeleně. Rýsuje se také nový Ottův park za supermarketem Albert.

Nejen výmoly, Bohumín svolal jednání se silničáři - przedstawić wideoŻycie w mieście28.1.2023

Nejen výmoly, Bohumín svolal jednání se silničáři

Bohumín letos do oprav městských chodníků a cest vloží minimálně 3 miliony korun, radní hned v lednu vyhlásili výběrové řízení na jejich realizaci. Do komunikací v Bohumíně chce v tomto roce víc investovat také krajská správa a údržba silnic, v běhu je zakázka na kompletní rekonstrukci vozovky v Lidické ulici.

Od laboratoří po posilovnu, gymnázium ukázalo zázemí - przedstawić wideoŻycie w mieście28.1.2023

Od laboratoří po posilovnu, gymnázium ukázalo zázemí

Moderní roboti a 3D tiskárny, atraktivní pokusy v chemické laboratoři nebo dechberoucí exponáty naložené v lihu. Gymnázium Františka Živného o víkendu nabídlo to nejlepší, pořádalo den otevřených dveří. Dorazili páťáci a deváťáci – zájemci o studium, jejich rodiče, a nechyběli ani bývalí absolventi.

Výtěžek Tříkrálové sbírky je na Bohumínsku rekordní - przedstawić wideoŻycie w mieście28.1.2023

Výtěžek Tříkrálové sbírky je na Bohumínsku rekordní

Sečteno. Lidé na Bohumínsku byli ke Třem králům znovu štědří, neodradily je ani vyšší náklady na živobytí spojené s inflací. Do pokladniček místní Charity dárci věnovali celkově skoro 600 tisíc korun, v meziročním srovnání je to víc. Dvě třetiny výtěžku zůstanou v oblasti a pomohou seniorům i lidem bez přístřeší. 

Chceme domů (112) – psí útulek - przedstawić wideoŻycie w mieście21.1.2023

Chceme domů (112) – psí útulek

Čmuchací kobereček, hračky i krmivo v závěru loňského roku věnovali žáci místních škol, členové speleologického klubu Orcus a další dárci. Čas vánoční inspiroval k dobrým skutkům, opuštění psi v útulku v Bohumíně-Šunychlu z nich mají radost. Na návštěvu za nimi zve v rubrice Chceme domů Radka Matonogová.

Od 30. ledna předregistrace do nové zubní kliniky - przedstawić wideoŻycie w mieście21.1.2023

Od 30. ledna předregistrace do nové zubní kliniky

Na podzim Bohumínská městská nemocnice zprovozní novou zubní kliniku. Tři mladé stomatoložky se postarají až o 3 tisíce pacientů. Předregistraci zájemců nemocnice spustí 30. ledna, nejprve na internetu a o týden později taky písemnou formou.

Vlna výstavby rodinných domů pokračuje - przedstawić wideoŻycie w mieście21.1.2023

Vlna výstavby rodinných domů pokračuje

Zájem o výstavbu rodinných domů v Bohumíně je. Za posledních deset let povolil místní stavební úřad vznik více než 200 nových, z toho jen vloni 28. Staví jednotlivci a bloky domů pak soukromí investoři. Rovnou skupinu parcel vloni připravilo a zasíťovalo město v ulici Petra Cingra, první majitelé začnou stavět snad už letos.

Bohumín investuje do úsporných světel 18 milionů - przedstawić wideoŻycie w mieście14.1.2023

Bohumín investuje do úsporných světel 18 milionů

V době drahých energií jako na zavolanou. Bohumín ve dvou etapách vymění lampy veřejného osvětlení, celkově za 18 milionů korun. Nové typy budou úspornější a s možností větší regulace intenzity svícení a jeho načasování. Vloni Bohumín za elektřinu pro veřejné osvětlení zaplatil 3,6 milionu korun, letos bude mnohem dražší.

Koledníci Tříkrálové sbírky vyrazili do ulic - przedstawić wideoŻycie w mieście14.1.2023

Koledníci Tříkrálové sbírky vyrazili do ulic

Je nejúspěšnější dobročinným počinem toho typu v Česku vůbec, Tříkrálová sbírka probíhá do poloviny ledna. Kašpary, Melichary a Baltazary vyslala do ulic také Charita Bohumín. 65 procent výtěžku sbírky zůstane v místě koledování a pomůže hlavně seniorům. Naposledy lidé v našem regionu věnovali přes půl milionu korun.

Nové byty v Červené kolonii před dokončením - przedstawić wideoŻycie w mieście14.1.2023

Nové byty v Červené kolonii před dokončením

Do historické kolonie bytových domů poblíž Okružní ulice se letos na jaře vrátí život. Bohumín dokončuje jejich revitalizaci, vybudoval 52 nových bytů. Aktuálně začínají poslední dodělávky a úprav se dočká i okolí. Bývalá kolonie domů dělníků již neexistující rafinerie, z počátku 20. století, je místní jedinou takto dochovanou.

Zchátralý „dům hrůzy“ v ul. Žižkova půjde k zemi - przedstawić wideoŻycie w mieście14.1.2023

Zchátralý „dům hrůzy“ v ul. Žižkova půjde k zemi

Je postrachem ulice, říká se mu dům hrůzy. Ani třicet let korespondencí, úředních výzev a pokut nepřimělo vlastníka, aby opravil svou nemovitost v centru Bohumína. Názor změnil až vloni, a na sklonku roku se dnes zchátralého objektu ujal nový vlastník. Jako investici ho koupila místní firma a ihned začala jednat.

Chráněné bydlení Bohumín otevře v dubnu - przedstawić wideoŻycie w mieście7.1.2023

Chráněné bydlení Bohumín otevře v dubnu

Na jaře Bohumín otevře chráněné bydlení pro osoby s mentálním handicapem. Pro novou sociální službu vloni s pomocí dotace zrekonstruoval prostornou vilu situovanou v centru města. Zkraje dubna se v ní zabydlí 8 klientů. Před několika málo dny objekt prošel kolaudací a také už je plně vybavený nábytkem.

Novoroční ponor otužilců do Kališova jezera (9. ročník) - przedstawić wideoŻycie w mieście7.1.2023

Novoroční ponor otužilců do Kališova jezera (9. ročník)

Teplota vzduchu skoro jako na Jadranu, novoroční ponor otužilců provázelo víc jarní než zimní počasí. Zatím nejteplejší ze všech ročníků přilákal ke Kališovu jezeru v Šunychlu nakonec 113 dospělých i dětí, nejstaršímu bylo 77 a nejmladšímu 15 let. Každý si odnesl pamětní list, termohrnek s logem akce a volňásek do aquacentra Bospor.

Den otevřených dveří Střední školy Bohumín - przedstawić wideoŻycie w mieście31.12.2022

Den otevřených dveří Střední školy Bohumín

Po novém roce je čeká jedno ze zásadních životních rozhodnutí. Žáci devátých tříd základních škol si budou vybírat budoucí povolání a střední školu. Volbu jim usnadňují například dny otevřených dveří. Takový nabídla Střední škola Bohumín, pro zájemce z okolí dokonce objednala autobus, kterým je dopravila na místo a zpět.

Jací jsme byli před deseti lety - przedstawić wideoŻycie w mieście31.12.2022

Jací jsme byli před deseti lety

Závěr roku vybízí k bilancování a díky našemu archivu se můžeme podívat na to, jací jsme byli. V čase se vrátíme o deset let zpátky, do roku 2012. Připomeňte si, jakými akcemi a tématy jsme tehdy v Bohumíně žili. Dům dětí a mládeže slavil čtyřicátiny. V předvečer Silvestra se běhalo parkem a radnice obdržela darem zajímavou sbírku dobových pohlednic Bohumína z přelomu 19. a 20. století. Pohlednice daroval místní rodák, žijící toho času ...

Na Štědrý večer všichni spolu (2022) - przedstawić wideoŻycie w mieście31.12.2022

Na Štědrý večer všichni spolu (2022)

27 let byli lidé v Bohumíně zvyklí sejít se o Štědrém večeru na náměstí v centru a být všichni spolu. V roce 2020 jim čáru přes rozpočet udělal covid a s ním spojená opatření, následně se situace ještě jednou zopakovala. Na tradici mohli navázat až teď. Náměstím zněl klavír a saxofon, závěr večera obstaral ohňostroj.

Půlnoční mše v kostelích (2022) - przedstawić wideoŻycie w mieście31.12.2022

Půlnoční mše v kostelích (2022)

Štědrý den je v křesťanské tradici vyvrcholením adventu, končí návštěvou kostela a půlnoční mší. Křesťanům následně Vánoce začínají. Ve skutečnosti je totiž prvním a nejdůležitějším vánočním dnem Boží hod vánoční 25. prosince, neboť poselství se naplnilo a lidstvu byl v Betlémě darován přislíbený Mesiáš. Zmíněnou „Půlnoční“ jsme natáčeli v kostelích ve Starém a v Novém Bohumíně.

Francouzskými palačinkami děkovali dobrovolníkům - przedstawić wideoŻycie w mieście24.12.2022

Francouzskými palačinkami děkovali dobrovolníkům

Vánoce jsou časem dárků a poděkování. Stylové poděkování zkraje adventu připravil pro středoškoláky ostravský spolek Počteníčko. Právě v Bohumíně před lety rozjel dnes už regionální projekt Hodinový vnuk, kdy dobrovolníci docházejí za babičkami a dědečky do domovů seniorů. Zmíněné poděkování chutnalo a vonělo Francií.

Školáci ZŠ ČSA pekli cukroví pro vánoční jarmark - przedstawić wideoŻycie w mieście24.12.2022

Školáci ZŠ ČSA pekli cukroví pro vánoční jarmark

Vánoční program s vystoupením školáků a dobročinnou pomocí seniorům plus jarmark. Základní škola ČSA v čase adventním připravila pro děti a rodiče odpoledne s bohatým programem. Pro vánoční jarmark vyrobili, výtvarně zhotovili nebo rovnou napekli dárečky sami školáci. Pod jejich rukama vznikalo například lahodné cukroví.

Vánoční přání Bohumíňákům (1) - przedstawić wideoŻycie w mieście24.12.2022

Vánoční přání Bohumíňákům (1)

Eliška Vladyková, členka Hudecké muziky ZUŠ Bohumín. Muziky, která vyhrála celostátní přehlídku a je nejlepší v Česku. Vystoupení Hudecké muziky ZUŠ Bohumín najdete v záznamu koncertu „Bohumínské folklorní notování“, který byl součástí festivalu Musica Pura a cyklu ČRo Ostrava „Zpěvem k srdci“. Záznam zde: https://www.youtube.com/watch?v=AjutkMg9Ngk

Vánoční přání Bohumíňákům (2) - przedstawić wideoŻycie w mieście24.12.2022

Vánoční přání Bohumíňákům (2)

Veronika Kachlová, členka Hudecké muziky ZUŠ Bohumín. Muziky, která vyhrála celostátní přehlídku a je nejlepší v Česku. Vystoupení Hudecké muziky ZUŠ Bohumín najdete v záznamu koncertu „Bohumínské folklorní notování“, který byl součástí festivalu Musica Pura a cyklu ČRo Ostrava „Zpěvem k srdci“. Záznam zde: https://www.youtube.com/watch?v=AjutkMg9Ngk

Energie ženou ceny nahoru, symbolicky zdraží i bazén - przedstawić wideoŻycie w mieście17.12.2022

Energie ženou ceny nahoru, symbolicky zdraží i bazén

Bohumín pomůže sportovně-volnočasovému komplexu Bospor zmírnit dopady energetické krize. Aquacentrum, sportovní haly a další střediska díky tomu v příštím roce nebudou muset omezovat provoz. Město meziročně zvýšilo Bosporu provozní dotaci o 13 milionů. Nicméně ani to nezabrání mírnému zvýšení vstupného.

Zveme k vánočnímu speciálu bohumínské televize - przedstawić wideoŻycie w mieście17.12.2022

Zveme k vánočnímu speciálu bohumínské televize

Vánoční dárky pod stromečkem za první republiky. Pečení medových perníčků. Vánoční Hudecká muzika ZUŠ Bohumín. Tato a další témata ve svátečním speciálu bohumínské televize, od 24. do 30. prosince 2022 v časech zpravodajství.

Energie zvyšují zálohy na služby spojené s byty - przedstawić wideoŻycie w mieście10.12.2022

Energie zvyšují zálohy na služby spojené s byty

Zatímco v jiných městech půjde nahoru, v Bohumíně zůstane stejné. Nájemné v jeho obecních bytech v příštím roce nezdraží. Nicméně domácnosti si připlatí za elektřinu ve společných prostorách, protože její cena meziročně vzrostla o sto procent. Dražší bude taky teplo, podle druhu vytápění. Méně příští rok zaplatí byty napojené na teplovod.

Bohumíňáci rozsvítili vánoční strom - przedstawić wideoŻycie w mieście3.12.2022

Bohumíňáci rozsvítili vánoční strom

Bohumíňáci slavnostně rozsvítili vánoční strom v centu města. O první adventní neděli, zvané železná, se jich v podvečer sešlo na náměstí několik tisíc. Vánoční jehličnan má ve městě každá městská část i obě osady. Hlavní smrk je od loňska pouze jeden, jedno z dvojčat u kina navzdory péči, postřikům i zálivkám uhynulo.

Solná jeskyně v Bohumíně funguje 16 let - przedstawić wideoŻycie w mieście3.12.2022

Solná jeskyně v Bohumíně funguje 16 let

Účinky solné jeskyně místní poprvé vyzkoušeli před šestnácti lety, v Bohumíně otevřela v listopadu 2006. Pro vybudování zázemí k relaxaci a procedurám bylo zapotřebí devět tun soli. Nevšední prostor navštěvují všechny generace, vybrané skupiny podporuje město v rámci svého každoročního dotačního programu.

V Domově Jistoty seniorům pomáhá bazální stimulace - przedstawić wideoŻycie w mieście3.12.2022

V Domově Jistoty seniorům pomáhá bazální stimulace

Polohování, dýchání, spánek, pohyb, psychická pohoda. S tím pomáhá bazální stimulace, založená na doteku, komunikaci a masážích. Moderní koncept si Českem razí cestu už dvacet let a na Karvinsku jsou pouze čtyři certifikovaná pracoviště, která ho komplexně nabízejí. Jedním z nich je krajský Domov Jistoty v Bohumíně.

Střední škola obnovila v dílnách kovářskou výheň - przedstawić wideoŻycie w mieście26.11.2022

Střední škola obnovila v dílnách kovářskou výheň

Kovářská výheň v areálu dílen střední školy po několika letech znovu zatápí. Lidem z oboru se povedlo přizvat ke spolupráci kováře, speciální pec proto zprovoznili, tak aby se budoucí strojní mechanici – zámečníci naučili i něco málo z této disciplíny. Kovářská výheň je zajímavostí, v okolí se běžně ve výuce nedostane ke slovu.

Školáci v Rafíku v roli módních návrhářů - przedstawić wideoŻycie w mieście26.11.2022

Školáci v Rafíku v roli módních návrhářů

Do rolí módních návrhářů se vžily děti v mateřince Rafík. Školka se jako první v Bohumíně zapojila do nového vzdělávacího projektu na téma cirkulární móda. Ukázal jim, co všechno se musí stát, než vznikne třeba tričko nebo kalhoty. V kreativní dílně si děti vyzkoušely návrh oblečení, střih, výběr barvy i materiálu.

Výstavba kanalizace ve Skřečoni a oprava mostu - przedstawić wideoŻycie w mieście26.11.2022

Výstavba kanalizace ve Skřečoni a oprava mostu

Přibližně na tři týdny by se příští rok na jaře měl řidičům uzavřít most ve Skřečoni, na hlavním tahu k dálnici D1. Stát zrealizuje plánovanou opravu. Termín prací ale koliduje s chystanou výstavbou kanalizace, a to v ulici, která by měla sloužit jako objízdná trasa. Město kvůli tomu svolalo jednání.

ZŠ na tř. Dr. E. Beneše má 110 let, mateřinka FIT 55 - przedstawić wideoŻycie w mieście26.11.2022

ZŠ na tř. Dr. E. Beneše má 110 let, mateřinka FIT 55

Dohromady mají 165 let, prošlo jimi mnoho generací a ročně se věnují několika stovkám dětí. Základní škola na třídě Dr. Edvarda Beneše v listopadu oslavila 110. výročí založení a její sesterská mateřinka FIT v Okružní ulici 55. Základka oslavu pojala akcí „Otevřená škola“, kterou si užila veřejnost, učitelé i samotní žáci.

Chceme domů (111) – psí útulek - przedstawić wideoŻycie w mieście19.11.2022

Chceme domů (111) – psí útulek

Útulek je připravený na zimu. Tamním psům a fenkám pomohli dobrovolníci, kteří zavítali na podzimní brigádu. Azyl pro opuštěná zvířata letos chystá ještě jednu akci, a to setkání u vánočního stromku, pod který je možné němým tvářím nadělit přilepšení. Nabídku psů k adopci má v rubrice Chceme domů Radka Matonogová.

Nemocnice otevřela nový pavilon ambulancí - przedstawić wideoŻycie w mieście12.11.2022

Nemocnice otevřela nový pavilon ambulancí

Městská nemocnice otevřela nový pavilon, sestěhuje do něj nejvíc vytížené ambulance. Bohumín do výstavby moderního objektu, kde nechybí rentgen nebo pracoviště interny, investoval více jak 60 milionů korun. Od pátku do neděle probíhá stěhování provozů, v pondělí 14. listopadu pavilon uvítá první pacienty.

Ulice Petra Cingra: nová hřiště, zasíťování a teď park - przedstawić wideoŻycie w mieście12.11.2022

Ulice Petra Cingra: nová hřiště, zasíťování a teď park

Zasíťování pozemků pro 39 nových rodinných domů v ulici Petra Cingra jde do finále. Část nákladů na inženýrské sítě Bohumínu pokryje dotace. Zájem o městské stavební parcely je, majitele už má 80 procent pozemků v lokalitě, zbylé půjdou do dražby na jaře. V místě vznikne také nový park, teď na podzim se na něm pracuje.

Pěchotní srub MO-S5 Na Trati završil sezónu - przedstawić wideoŻycie w mieście5.11.2022

Pěchotní srub MO-S5 Na Trati završil sezónu

Stylově v Den vzniku samostatného československého státu, ve státní svátek 28. října, letos naposledy otevřelo muzeum v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati. Stavebně unikátní objekt pochází z roku 1936 a měl bránit hranice mladé republiky. Dnes je kulturní památkou a součástí moravskoslezské Technotrasy, míří do něj lidé z celého Česka i ze zahraničí.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 
Liczba znalezionych zapisów: 1788

    Městský úřad