Město Bohumín

česky PL

Archiwum wideo

2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


 
 

Videa jsou do videoarchivu z technických důvodů přidávány s několikadenním zpožděním.

Liczba znalezionych zapisów: 1660
Strona 1 / 47
Dobrovolníci Adry pomáhají v Bohumíně - przedstawić wideoŻycie w mieście22.1.2022

Dobrovolníci Adry pomáhají v Bohumíně

Potěšili slovem, pomáhali manuálně, trávili s klienty volný čas a tím ulehčili přetíženému personálu. Dobrovolníci se i díky době covidové stali stabilní součástí domovů seniorů a dalších sociálních zařízení, taky v Bohumíně. Ve městě a v okolí je koordinuje organizace ADRA, která v únoru plánuje nábor nových posil.

Staré topoly ustoupí mladým dlouhověkým dřevinám - przedstawić wideoŻycie w mieście22.1.2022

Staré topoly ustoupí mladým dlouhověkým dřevinám

83 starých topolů v lednu padne k zemi v Budovatelské ulici v Záblatí, odborníci na zeleň jejich stav předtím pečlivě prozkoumali. Spolu s dožívajícími kusy napočítali nemalé množství dřevin napadených jmelím, a to v pokročilém stádiu. Regenerace je šancí pro tamní zeleň, pod dožívajícími kusy se totiž skrývá patro mladých dřevin.

Strážníci dlužníkům zabavují registrační značky - przedstawić wideoŻycie w mieście22.1.2022

Strážníci dlužníkům zabavují registrační značky

Kvůli nezaplaceným pokutám můžete přijít o registrační značku auta a s takovým vozidlem pak nesmíte vyjet. Bohumín je mezi prvními městy v Česku, které využijí novelu příslušného zákona. Pohledávek, zejména v případě pokut za dopravní přestupky, přibývá. Řidiči je odmítají platit, ignorují vymahače i riziko exekucí.

Vznikne park Karla Otta, se zelení i odpočinkovou zónou - przedstawić wideoŻycie w mieście22.1.2022

Vznikne park Karla Otta, se zelení i odpočinkovou zónou

Více jak dvě stovky nových listnatých stromů, tisíce keřů a cibulovin, velké množství travnatých ploch a záhonů plus více jak dva kilometry nových chodníků a cyklostezek. Nový park letos vznikne na ploše vedle supermarketu Albert, Bohumín ho vybuduje v návaznosti na plánovanou výstavbu rodinných domů v těsném sousedství.

Střední škola Bohumín má pestrou škálu oborů - przedstawić wideoŻycie w mieście15.1.2022

Střední škola Bohumín má pestrou škálu oborů

Až 10 tisíc korun mohou ročně získat nejlepší studenti oborů železničář a elektrikář díky krajskému stipendiu. Spolu s nimi nabízí Střední škola Bohumín pestrou škálu řemesel, deváťáci z nich budou vybírat v následujících týdnech. Přihlášky je nutné podat do 1. března. Potřebné formuláře jsou ke stažení například na webu školy.

Tříkrálová sbírka s koledováním v ulicích (2022) - przedstawić wideoŻycie w mieście15.1.2022

Tříkrálová sbírka s koledováním v ulicích (2022)

Kašpar, Melichar a Baltazar po loňské nucené pauze znovu osobně vyrazili do ulic Bohumína. Místní Charita s pomocí desítek dobrovolníků a studentů gymnázia uspořádala dobročinnou Tříkrálovou sbírku. Její výtěžek pravidelně zůstává z podstatné části právě na Bohumínsku, pomáhá zejména lidem v nouzi a seniorům.

V cykloboxech dlouhodobě uložené věci zlikvidují - przedstawić wideoŻycie w mieście15.1.2022

V cykloboxech dlouhodobě uložené věci zlikvidují

Ještě ani čtvrt roku nejsou v provozu a už je někteří zneužívají. 72 cykloboxů, vybavených časovým zámkem, proto u vlakového nádraží častěji kontrolují strážníci. V boxech objevili kde co, včetně kočárku, naštěstí bez dítěte. Věci uvnitř déle uložené půjdou podle místostarosty města k likvidaci a část do dražby. 

ZŠ ČSA má supermoderní odborné učebny - przedstawić wideoŻycie w mieście15.1.2022

ZŠ ČSA má supermoderní odborné učebny

Rovnou tři nové odborné učebny vloni Bohumín vybudoval s pomocí dotací. Například žáci základní školy ČSA získali lepší zázemí pro výuku chemie a v novém je taky učebna multimediální. Jejich přednostmi je nejmodernější výuková technika a pomůcky, které svým pojetím připomínají vědecká pracoviště.

Bohumín stáhl žalobu k vysokorychlostní trati - przedstawić wideoŻycie w mieście8.1.2022

Bohumín stáhl žalobu k vysokorychlostní trati

Bohumín stáhl kasační stížnost, kterou podal k Nejvyššímu správnímu soudu České republiky kvůli vysokorychlostní trati. Město zažalovalo Moravskoslezský kraj, proto, že ponechal ve svých zásadách územního rozvoje rovnou 5 variant, kudy by koridor mohl vést. Tím zablokoval rozsáhlé území Bohumína u Nové Vsi. Teď byl počet variant redukován na dvě.

Gymnázium Františka Živného před přijímačkami - przedstawić wideoŻycie w mieście8.1.2022

Gymnázium Františka Živného před přijímačkami

Deváťáky a v případě víceletých gymnázií také páťáky čeká zkraje roku volba budoucího povolání a výběr školy. Termín podání přihlášek ke studiu je do 1. března. Například Gymnázium Františka Živného přijme 60 studentů, 30 do čtyřletého a stejný počet do osmiletého oboru. V lednu chystá den otevřených dveří.

Koncem ledna dražby prvních parcel k výstavbě - przedstawić wideoŻycie w mieście8.1.2022

Koncem ledna dražby prvních parcel k výstavbě

Zájemci o výstavbu rodinného domu v Bohumíně stříhají metr. Do dvou týdnů radnice nabídne veřejnou dražbou prvních 12 parcel v ulici Petra Cingra. Dovede k nim napojení na inženýrské sítě, postaví přístupové komunikace, zajistí veřejné osvětlení. V rámci revitalizace v lokalitě vznikne nové prostranství s parčíkem.

Novoroční ponor otužilců do Kališova jezera (8. ročník) - przedstawić wideoŻycie w mieście8.1.2022

Novoroční ponor otužilců do Kališova jezera (8. ročník)

Otužilci přivítali nový rok hromadným ponorem do vody Kališova jezera. Osmý ročník je z pohledu počasí velmi šetřil, teplota vzduchu byla 8 stupňů nad nulou a teplota vody plus 2,5. Už Silvestr byl podle statistik meteorologů nejteplejším v Česku za posledních skoro devadesát let.

Svět podle Alexe, román spisovatelky Štěpánky Haškové - przedstawić wideoŻycie w mieście1.1.2022

Svět podle Alexe, román spisovatelky Štěpánky Haškové

Témata aktuální doby zachytila v románovém příběhu Štěpánka Hašková z Bohumína. V závěru loňského roku představila svůj knižní román nazvaný Svět podle Alexe. Spisovatelka v něm nabízí motivy blízké mladé generaci, pozitivní i negativní, a sleduje například reakce rodičů. Děj autorka situovala na Ostravsko.

Hrnečky potěšily klienty v domovech seniorů - przedstawić wideoŻycie w mieście24.12.2021

Hrnečky potěšily klienty v domovech seniorů

Stovky hrnků a hrnečků dělají o letošních Vánocích radost babičkám a dědečkům v domovech důchodců nejen v Moravskoslezském kraji. Dostali je pod stromeček od dárců, dobrovolníků a členů seniorklubů. Na počátku byla veřejná výzva spolku Počteníčko nazvaná „Hrneček pro Tebe“. Velký ohlas měla tradičně v Bohumíně.

Vánoční přání Bohumíňákům (1) - przedstawić wideoŻycie w mieście24.12.2021

Vánoční přání Bohumíňákům (1)

Pavel Cieslar, farář, Římskokatolická farnost Nový Bohumín.

Vánoční přání Bohumíňákům (2) - przedstawić wideoŻycie w mieście24.12.2021

Vánoční přání Bohumíňákům (2)

Josef Wagner, jeskyňář, klub Orcus Bohumín. Autor knihy V říši boha Radegasta.

Vánoční přání Bohumíňákům (3) - przedstawić wideoŻycie w mieście24.12.2021

Vánoční přání Bohumíňákům (3)

Vladimír Pustówka, malíř a žurnalista, ateliér Bart. Autor knihy Rozhovory s osobnostmi spjatými s městem Bohumín.

Boj s černými skládkami, smetí naházeli zpět do vchodů - przedstawić wideoŻycie w mieście18.12.2021

Boj s černými skládkami, smetí naházeli zpět do vchodů

Smetí, gauč, válendy, kočárky. Nepořádek, který se válel před domem, jim naházel zpátky do vchodu. Starosta Bohumína po svém reagoval na nekonečný seriál černých skládek v ulicích Nádražní a 9. května v centru města. Dva tamní domy vlastní podnikatel z Karviné a pronajímá je, dřív hlavně v režimu ubytovny.

Další stromy pro Parčík generací sázeli školáci - przedstawić wideoŻycie w mieście18.12.2021

Další stromy pro Parčík generací sázeli školáci

Vloni založený „Parčík generací“ uvítal do rodiny nové členy. Devět urostlých listnáčů vysadili žáci základních škol a navázali tak na počin seniorů, kteří se motyček ujali přesně před rokem. Parčík se nachází v samotném centru města, v křižovatce ulic 9. května a třídy Dr. Edvarda Beneše, vedle samoobsluhy Hruška.

K rodinným domkům rozvážejí 1400 nových popelnic - przedstawić wideoŻycie w mieście11.12.2021

K rodinným domkům rozvážejí 1400 nových popelnic

1400 nových popelnic na směsný komunální odpad. BM servis, městské technické služby, je do konce roku doručí k rodinným domům domácností, které si o ně řekly v rámci takzvaného ohlášení. Jeho prostřednictvím si Bohumínští nastavili svoz odpadu od 1. ledna příštího roku, podle nového zákona, pravidel a nových cen.

Na podzim sází v Bohumíně 200 nových stromů - przedstawić wideoŻycie w mieście11.12.2021

Na podzim sází v Bohumíně 200 nových stromů

200 stromů, hlavně listnáčů, na podzim sázejí zahradníci v Bohumíně. Počet zahrnuje plánovanou výsadbu a také tzv. náhradní, uloženou úředníky za vykácené kusy. Protože zeleň je ve veřejném zájmu, může město po dohodě s vlastníkem sázet i na jeho pozemcích, jako teď na podzim v případě bytových družstev.

Výstavba ambulantního pavilonu v nemocnici - przedstawić wideoŻycie w mieście11.12.2021

Výstavba ambulantního pavilonu v nemocnici

Do konce roku stavbaři stihnou dokončit hlavní část skeletu nového ambulantního pavilonu v nemocnici. Vzniká hned vedle budovy D, kde sídlí ředitelství a dnes se nachází chirurgická ambulance a CT pracoviště. Do nového zázemí nemocnice sestěhuje většinu svých ambulancí. Bohumín za pavilon zaplatí přes 58 milionů korun.

Kraj nabízí Bohumínu tělocvičny i ubytovnu na Faji - przedstawić wideoŻycie w mieście4.12.2021

Kraj nabízí Bohumínu tělocvičny i ubytovnu na Faji

Velká tělocvična, vzpírárna, tanečně-gymnastický sál a ubytovna s kapacitou až 130 ubytovaných. To je pouze část z výčtu objektů a majetku, jehož vlastníkem je v Revoluční ulici v Bohumíně Moravskoslezský kraj. Nově by se jím mohlo stát město. Hejtmanství nabízí bezúplatný převod, nejlépe už v příštím roce. 

Opravený evangelický kostel otevřeli bohoslužbou - przedstawić wideoŻycie w mieście4.12.2021

Opravený evangelický kostel otevřeli bohoslužbou

Před 120 lety uvítal evangelický kostel v Bohumíně první návštěvníky, slavnostního vysvěcení se mu dostalo 15. října 1901. Byla to tehdy velká událost, podobně jako jeho letošní znovuotevření po rozsáhlé rekonstrukci podlahy. Na investici za více než 1,5 milionu korun přispěli kraj i město. Věřící přivítala slavnostní bohoslužba.

Rekonstrukce hlavního tahu Bohumín – Dolní Lutyně - przedstawić wideoŻycie w mieście4.12.2021

Rekonstrukce hlavního tahu Bohumín – Dolní Lutyně

Omezení na hlavním tahu mezi Bohumínem a Dolní Lutyní končí. Od 19. listopadu do 4. prosince ředitelství silnic a dálnic opravovalo povrch komunikace I/67 a část řidičů proto využívala objízdnou trasu přes Borek, takzvaně po Staré cestě. Cestující autobusem se dočasně museli obejít bez několika zastávek.

Protidrogový vlak s interaktivním programem - przedstawić wideoŻycie w mieście27.11.2021

Protidrogový vlak s interaktivním programem

Od jointa k pervitinu, od touhy zahnat nudu až po totální zničení těla. Reálné příběhy ukazuje Revolution Train, známý jako protidrogový vlak. Po třech letech se jednou z jeho zastávek opět stal Bohumín. Město preventivní kampaň finančně podpořilo, návštěvníci měli ve středu a ve čtvrtek vstup zdarma.

Před nádražím 72 cykloboxů s elektronickým zámkem - przedstawić wideoŻycie w mieście27.11.2021

Před nádražím 72 cykloboxů s elektronickým zámkem

Až 72 jízdních kol, včetně elektrických, mohou cyklisté v Bohumíně uschovat v boxech přímo před vlakovým nádražím. Novinka je součástí projektu výstavby dopravního terminálu, kam se centralizuje většina také autobusových spojů. Cykloboxy jsou nové generace, jejich zneužívání zabrání elektronický zámek.

Bohumín nabídne separační kontejnery s horním výsypem - przedstawić wideoŻycie w mieście20.11.2021

Bohumín nabídne separační kontejnery s horním výsypem

Příští rok bude v otázce nakládání s odpady ve znamení mnoha změn. Vzhledem k novým zákonům se zvýší poplatek, rodinné domy budou mít různě velké nádoby a posun nastane taky při separaci papíru a plastů. Bohumín na vybraných místech vyzkouší kontejnery s vrchním výsypem, pro snadnější manipulaci nejen s kartony.

Železárenský most chátrá a potřebuje opravu - przedstawić wideoŻycie w mieście20.11.2021

Železárenský most chátrá a potřebuje opravu

Železárenský most není v dobrém technickém stavu, potvrdil to Moravskoslezský kraj coby jeho vlastník. K prvním opravám sáhne ještě letos. Mezitím kraj chystá plán na rozsáhlejší zásah, jednou z variant je úplné zbourání nadjezdu a výstavba nového. Nicméně aktuálně stav není havarijní a s omezením je most provozuschopný.

Dům dětí spustil registrace míst na táborech - przedstawić wideoŻycie w mieście13.11.2021

Dům dětí spustil registrace míst na táborech

Kdo chce mít jisté místo na táboře příští rok, zajistí si ho už letos. Dům dětí a mládeže v pondělí 8. listopadu spustil registraci v příměstských i pobytových turnusech pro nastávající sezónu. Jen za první dva dny po otevření on-line brány rodiče po internetu rezervovali dětem desítky míst. K mání jich bude kolem 600.

Proti černým skládkám miniaturními kamerami - przedstawić wideoŻycie w mieście13.11.2021

Proti černým skládkám miniaturními kamerami

Černých skládek přibylo, a nejde jen o kartonové krabice rozházené kolem kontejnerů. Na seznamu jsou taky matrace, nábytek, elektrospotřebiče a další položky. Seriál černých skládek se jeví jako nekonečný. Bohumín v boji s nimi zkouší novinku, vybraná místa v centru i okrajových částech monitoruje minikamerami.

Rybáři vysadili do jezer generační kapry - przedstawić wideoŻycie w mieście13.11.2021

Rybáři vysadili do jezer generační kapry

Rybáři mají na podzim plno práce, a nejde jen o výlovy rybníků. Například ti v Bohumíně zkraje listopadu vysazovali do místních nádrží trofejní kousky, konkrétně takzvané generační kapry, kusy o váze 6 až 8 kilogramů. Šlo o výjimečný krok, kterým doplňují klasické a pravidelné vysazování sladkovodních ryb.

Do říše boha Radegasta zve kniha Josefa Wagnera - przedstawić wideoŻycie w mieście6.11.2021

Do říše boha Radegasta zve kniha Josefa Wagnera

Kniha, jakou dosud nikdo v Česku nevydal. Josef Wagner podrobně zmapoval nejen podzemí Moravskoslezských Beskyd. V publikaci uplatnil 50 let zkušeností a poznatků svých i kolegů z bohumínského jeskyňářského klubu Orcus. Jejich bádání má vědecký rozměr, s poznatky našich speleologů pracují odborníci z celého světa.

Charita Bohumín a nový domov seniorů v Dětmarovicích - przedstawić wideoŻycie w mieście6.11.2021

Charita Bohumín a nový domov seniorů v Dětmarovicích

Třicet babiček a dědečků se zabydlí v novém domově seniorů v Dětmarovicích. Obec reaguje na stárnutí populace a vybudovala ho s pomocí dotací. Zařízení bude provozovat Charita, a k jeho vybavení pomohl i oblastní výtěžek Tříkrálové sbírky, do které každoročně štědře přispívají také obyvatelé Bohumína.

Chceme domů (104) – psí útulek - przedstawić wideoŻycie w mieście6.11.2021

Chceme domů (104) – psí útulek

Skoro 5,5 tisíce lidí sleduje na Facebooku profil bohumínského psího útulku. Jeho sociální profil slaví desáté výročí, v roce 2011 ho založila, tehdy jako dobrovolnice, Radka Matonogová. Ta taky zve k návštěvě do areálu v Šunychlu, kde v listopadu můžete vlastníma rukama pomoci rovněž vy. Útulek pořádá veřejnou brigádu.

Kraj zadá projekt k opravě zvlněné vozovky v ul. Slezská - przedstawić wideoŻycie w mieście30.10.2021

Kraj zadá projekt k opravě zvlněné vozovky v ul. Slezská

Hrboly nejen na dálnici mezi Ostravou a Bohumínem. S podobným problémem se řidiči potýkají ve Slezské ulici, u mostu, který vznikl s výstavbou D1. Spojnici mezi centrem města a okrajovou částí má ve správě kraj. Hejtmanství oznámilo, že v příštím roce zadá zpracování projektové dokumentace na celkovou opravu komunikace.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 
41 42 43 44 45 46 47 
Liczba znalezionych zapisów: 1660

    Městský úřad