Město Bohumín

česky PL

Archiwum wideo

2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


 
 

Videa jsou do videoarchivu z technických důvodů přidávány s několikadenním zpožděním.

Liczba znalezionych zapisów: 1832
Strona 1 / 51
Armáda uspořádala cvičné odvody branců - przedstawić wideoŻycie w mieście27.5.2023

Armáda uspořádala cvičné odvody branců

Pravidelné cvičení, ale vzhledem k okolnostem více sledované. Armáda uspořádala výcvik s cílem vyzkoušet, jak by v případě ohrožení státu nebo válečného stavu probíhaly odvody obyvatel. Poprvé do něj zapojila všechny kraje najednou. Na severní Moravě a ve Slezsku odvodní komise zasedly na dvou místech, v Ostravě a v Bohumíně.

Byty v Červené kolonii a druhá vlna licitací - przedstawić wideoŻycie w mieście27.5.2023

Byty v Červené kolonii a druhá vlna licitací

Bohumín připravuje druhou vlnu licitací moderních bytů v Červené kolonii, zapojit se mohou místní i zájemci z okolí, například z Ostravy. V bývalé dělnické kolonii město rekonstrukcí vybudovalo 52 bytů s podlahovým vytápěním, vnitřním zateplením a většinu z nich mezonetových. Nájemné začíná na 95 korunách za metr.

Středoškoláci otestovali projekt Policistou na zkoušku - przedstawić wideoŻycie w mieście27.5.2023

Středoškoláci otestovali projekt Policistou na zkoušku

Elektrické obvody, hrnce nebo kadeřnické nůžky na okamžik vyměnili za policejní zbraně, výstroj a zkušené psy. Střední školu Bohumín si policie vybrala pro jednu ze zastávek náborového projektu Policistou na zkoušku. Žáci mohli projít také fyzickými testy a získat certifikát, který jim může usnadnit nástup do uniformy.

Chceme domů (114) – psí útulek - przedstawić wideoŻycie w mieście20.5.2023

Chceme domů (114) – psí útulek

Po jarní brigádě dobrovolníků následuje červnový den otevřených dveří. Mezitím se bohumínský útulek účastní celostátního projektu Psí přání. Dobročinnou on-line sbírkou mohou dárci přispět na krmivo nebo pomůcky, aktuálně fenkám se jmény Sára a Ajka. Za pejsky, kteří hledají domov, zve do Šunychlu Radka Matonogová.

Profit12 a Květinkový den proti rakovině - przedstawić wideoŻycie w mieście20.5.2023

Profit12 a Květinkový den proti rakovině

Na onkologické pacienty s nádory průdušek a plic cílil letošní ročník Květinového dne proti rakovině. V Bohumíně pomáhá sbírku Lize proti rakovině Praha pořádat místní spolek Profit12. Pomocnou ruku podává již deset let a letos vyslal do terénu nejvíce dobrovolníků, více jak 260. Rekordní byl také zájem o symbolické kvítky.

Školáci ZŠ ČSA vyhráli okresní kolo dopravní soutěže - przedstawić wideoŻycie w mieście20.5.2023

Školáci ZŠ ČSA vyhráli okresní kolo dopravní soutěže

Nejlépe ovládají jízdní kolo a nejvíc znají předpisy děti ze základní školy ČSA v Novém Bohumíně. Její tým mladších i starších žáků vyhrál městské kolo dopravní soutěže a postoupil do okresního. Místo zůstalo stejné, dopravní hřiště v Bohumíně. Na školáky čekala jízda podle pravidel, jízda zručnosti a vědomostní otázky.

Bohumín otevřel nové chráněné bydlení - przedstawić wideoŻycie w mieście13.5.2023

Bohumín otevřel nové chráněné bydlení

Bohumín otevřel chráněné bydlení. Služba pro handicapované občany našla zázemí v nevyužívané vile v centru, kde naposledy fungoval dům s pečovatelskou službou. Teď se v ní zabydlují čtyři muži a čtyři ženy, k ruce mají pracovníky městského centra sociálních služeb. V chráněném bydlení žijí jako v běžné domácnosti.

Kotleta šestkrát jinak, soutěž v grilování zaujala - przedstawić wideoŻycie w mieście13.5.2023

Kotleta šestkrát jinak, soutěž v grilování zaujala

Vepřová kotleta bez kosti i řetízků a s ní gastro umění na grilu. Úkol pro mladé kuchaře v kulinářském souboji přímo na náměstí v centru Bohumína. Místní střední škola uspořádala druhý ročník originální soutěže v grilování. Garantem programu byl culinary producent největší české kulinářské televizní show a rodák z Bohumína.

V Bohumíně zastavil unikátní protidrogový vlak - przedstawić wideoŻycie w mieście13.5.2023

V Bohumíně zastavil unikátní protidrogový vlak

Šest vagónů, čtyři kinosály, 5D projekce, která vtáhne do děje. Unikátní protidrogový vlak Revolution Train znovu zastavil v Bohumíně, na místním nádraží se zdržel dva dny. Expozice na dvojkolí drsně varuje před užíváním drog, ocitnete se s ní ve vězení či vybydleném bytě. Jen v Bohumíně vlakem prošlo přes 500 školáků.

Zápisy do mateřinek proběhly za velkého zájmu - przedstawić wideoŻycie w mieście13.5.2023

Zápisy do mateřinek proběhly za velkého zájmu

V jednotném termínu proběhly v Bohumíně zápisy do mateřských škol. Pro společné datum se před lety rozhodly proto, aby omezily dublování zapsaných dětí, někteří rodiče totiž stihli oběhnout i tři školky najednou. Zájem o zápis byl velký. Dorazily k němu s rodiči tříleté děti, ale i ty mladší. Jim vyjdou vstříc spíše jesličky.

Bohumín spustil výstavbu zubní kliniky - przedstawić wideoŻycie w mieście6.5.2023

Bohumín spustil výstavbu zubní kliniky

Začala výstavba Bohumíňáky tolik očekávané zubní kliniky. Prostor pro tři zubní lékaře a jejich ordinace vznikne ve školním pavilonu v Nerudově ulici. V úterý ráno BM servis pro město spustil vyklízecí a demoliční práce. Moderní zubní ambulance budou fungovat pod hlavičkou městské nemocnice, zájem o ně projevilo 16 tisíc lidí.

Den otevřených dveří v Červené kolonii přilákal davy - przedstawić wideoŻycie w mieście6.5.2023

Den otevřených dveří v Červené kolonii přilákal davy

Za velkého zájmu Bohumín představil novou podobu Červené kolonie. Sedm bytových domů nabídne 52 bytů s nájemním bydlením, a veřejnost si je poprvé mohla prohlédnout na vlastní oči v půli týdne. Den otevřených dveří přilákal Bohumíňáky i zájemce z okolí. První licitace bytů město pořádá 15. a 17. května.

Rok poté: Armáda spásy pomáhá uprchlíkům - przedstawić wideoŻycie w mieście6.5.2023

Rok poté: Armáda spásy pomáhá uprchlíkům

Před více než rokem nádražím projížděly denně tisíce uprchlíků z Ukrajiny, poté, co jejich vlast napadlo Rusko. Drtivá část pokračovala v cestě dál, přímo v Bohumíně zůstalo jen 200 zejména žen a dětí. Pomoc poskytla Armáda spásy, spolu s městem části z nich zajistila bydlení. Adaptovali se, rok poté jsou součástí místního života.

Skřečoň: výstavba kanalizace, začne oprava ul. Lidická - przedstawić wideoŻycie w mieście6.5.2023

Skřečoň: výstavba kanalizace, začne oprava ul. Lidická

Tři náročné týdny mají za sebou obyvatelé bohumínské Nové Vsi a dolnolutyňských částí Nerad a Borek. V době oprav mostu ve Skřečoni byla tato místa objízdnými trasami pro podstatnou část tranzitní dopravy. Omezení provozu tím ale nekončí. Aktuálně se pracuje na výstavbě kanalizace ve Skřečoni a brzy kraj spustí opravu Lidické ulice.

Bohumín zatepluje bytové domy ve Skřečoni - przedstawić wideoŻycie w mieście29.4.2023

Bohumín zatepluje bytové domy ve Skřečoni

S jarem začala sezóna oprav bytového fondu. Lešení a další techniku stavbaři v dubnu instalovali v Mládežnické a Dělnické ulici ve Skřečoni, v lokalitě mezi starousedlíky známé jako „Stavařov“. Městem objednané práce za 25,5 milionu jsou jeho letošními největšími investicemi tohoto druhu. Nejen zateplování tam skončí do podzimu.

Chráněné bydlení Domova Jistoty pomáhá - przedstawić wideoŻycie w mieście29.4.2023

Chráněné bydlení Domova Jistoty pomáhá

Chráněné bydlení pomáhá lidem s různými typy obtíží a handicapu. Od jara už v Bohumíně fungují tři taková zařízení, nejnověji v Husově ulici v centru, kde novou službu spouští město. Další dvě chráněná bydlení má krajský Domov Jistoty. Klienti v nich žijí prakticky jako v běžné domácnosti, sami si vaří, udržují dům i jeho okolí.

Parkování u supermarketu Albert časově omezené - przedstawić wideoŻycie w mieście29.4.2023

Parkování u supermarketu Albert časově omezené

V jiných městech již poměrně běžné a dokonce tvrdší, v Bohumíně novinka. První z místních supermarketů se rozhodl regulovat parkování na svém soukromém parkovišti. Zdá se mu, že majitelé vozů jeho odstavnou plochu dlouhodobě zneužívali. Od rána do večera proto zavedl časově omezené stání.

Na přeplatcích za služby vrátí desítky milionů korun - przedstawić wideoŻycie w mieście22.4.2023

Na přeplatcích za služby vrátí desítky milionů korun

Je sečteno. Drtivá většina nájemníků městských bytů v Bohumíně dostane za vyúčtování služeb loňského roku přeplatek. Dohromady jde o 29,5 milionu korun, je to dokonce víc než vloni. Podíl na tom má optimalizace záloh za služby i snaha hledat úspory. Dražší teplo a elektřina se projeví až za letošek.

Nové byty v Červené kolonii připraveny - przedstawić wideoŻycie w mieście22.4.2023

Nové byty v Červené kolonii připraveny

Vznikla v roce 1908, dostala druhou šanci a po rekonstrukci je ve výborné kondici. Poslední dochovaná skupina domů místních dělnických kolonií se chystá na nové nájemníky. 52 moderních bytů Bohumín nabídne veřejnými licitacemi, předtím uspořádá den otevřených dveří. První lidé se v Červené kolonii zabydlí v červnu.

Uzavírka mostu ve Skřečoni, školáky vozí mimořádný spoj - przedstawić wideoŻycie w mieście22.4.2023

Uzavírka mostu ve Skřečoni, školáky vozí mimořádný spoj

Zkraje týdne začala dvacetidenní uzavírka klíčového mostu ve Skřečoni, který je spojnicí k dálnici a do Polska. Podstatná část dopravy z ulice 1. máje kvůli tomu zatížila osadu Nová Ves a také oblast Neradu a Borku v sousední Dolní Lutyni. Pro místní je to zkouška trpělivosti. Pro bezpečnost dětí Bohumín zajistil zvláštní spoj.

Most ve Skřečoni mimo provoz dvacet dnů - przedstawić wideoŻycie w mieście15.4.2023

Most ve Skřečoni mimo provoz dvacet dnů

Dvacet dnů bez klíčového mostu. Bohumín se připravuje na uzavření stavby pilířového gigantu ve Skřečoni, který je spojkou na trase k dálnici a do Polska. Státní ředitelství silnic a dálnic zrealizuje několikrát odloženou opravu, která je posledním z dozvuků záruky. Místem v době uzavírky nikdo neprojede ani neprojde.

Nelegální toxický odpad dál ve skladu v Bohumíně - przedstawić wideoŻycie w mieście15.4.2023

Nelegální toxický odpad dál ve skladu v Bohumíně

Diplomatická bitva na mezinárodní úrovni pokračuje. V Bohumíně mezitím zůstává odhadem až 300 tisíc litrů chemikálií, které sem před čtyřmi lety v tichosti navezla odpadová mafie z Polska. Kdyby případ neprasknul a policie nezasáhla, mohly být následky mnohem větší. Skupina se v Bohumíně snažila získat hned několik skladů.

Středoškoláci podpořili téměř nevidomou Axu - przedstawić wideoŻycie w mieście15.4.2023

Středoškoláci podpořili téměř nevidomou Axu

Mladá generace pomáhá opuštěným němým tvářím, psí útulek v Bohumíně spolupracuje prakticky s každou z místních škol. Po Velikonocích se v areálu v Šunychlu zastavili žáci oboru sociální činnost. Středoškoláci a učitelé mezi sebou vybrali peníze a nakoupili potřebné věci. Chtějí pomoci fence se zbytky zraku, usilují o to, aby našla nový domov.

Zápisy do prvních tříd, hravě a interaktivně - przedstawić wideoŻycie w mieście15.4.2023

Zápisy do prvních tříd, hravě a interaktivně

Jak zvládají barvy a základní počty, říkanky, motoriku a pohybové dovednosti. Přibližně dvě stovky dětí se pochlubily svými dovednosti učitelům, aby v září mohly nastoupit do 1. třídy. Zápisy ve městě proběhly v jednotném termínu 12. a 13. dubna, v podobném organizačním duchu budou květnové zápisy do mateřinek.

Armáda spásy pomůže s dávkami na bydlení - przedstawić wideoŻycie w mieście8.4.2023

Armáda spásy pomůže s dávkami na bydlení

Domácnosti čelí vyšším nákladům na živobytí a víc jich potřebuje pomoc státu, třeba formou příspěvku na bydlení. Zkraje roku ho pobíralo už 230 tisíc rodin, to je o šedesát procent více než rok předtím. Část lidí, kteří na dávku nárok mají, s žádostí o ní otálí. Neví jak na to, často se stydí. Nově jim poradí také Armáda spásy.

Česká pošta zruší pobočky v Záblatí, Pudlově a v ul. Nerudova - przedstawić wideoŻycie w mieście8.4.2023

Česká pošta zruší pobočky v Záblatí, Pudlově a v ul. Nerudova

Tři ze čtyř kmenových pracovišť zruší Česká pošta v Bohumíně. Její ředitelství chce vymazat z mapy pobočky v Záblatí, Pudlově a také v Nerudově ulici v Novém Bohumíně. Zejména senioři se obávají o zhoršení dostupnosti služeb. Pošta kvůli úsporám v Česku zruší 300 poboček, nejvíc z nich na severní Moravě a ve Slezsku.

Opravují hrob starosty Otta a hraběnky Rudnické - przedstawić wideoŻycie w mieście25.3.2023

Opravují hrob starosty Otta a hraběnky Rudnické

Ona byla majitelkou pozemků, které prodala železnici a přispěla tak ke vzniku nového centra Bohumína. On donedávna držel rekord v místním starostování. Místa posledního odpočinku hraběnky Rudnické a bývalého starosty města Karla Otta budou opět důstojná, radniční odbor životního prostředí opravuje jejich náhrobky.

Začala sezóna úklidu: blokové čištění, bude více VPP - przedstawić wideoŻycie w mieście25.3.2023

Začala sezóna úklidu: blokové čištění, bude více VPP

S jarem přichází čas gruntování, v Bohumíně se do něj pustili hned v první jarní den. V pondělí 20. března vyjely do ulic ve městě úklidové vozy a začalo blokové čištění. BM servis avizuje od dubna také větší počet veřejně prospěšných pracovníků, na posílení úklidových čet se technické služby dohodly s úřadem práce.

Drogové testy Bohumín poskytuje rodičům zdarma - przedstawić wideoŻycie w mieście18.3.2023

Drogové testy Bohumín poskytuje rodičům zdarma

Vloni padesát řidičů za volantem pod vlivem drog nebo alkoholu, vyhmátli je strážníci. Letos, jen za první měsíc, dalších deset. Drogy i alkohol jsou problém, a začíná to už u dětí. Bohumín proto sází na prevenci a na mládež cílí hned několika programy. Rodičům pak zdarma poskytuje testy, kterými si mohou ověřit, zda jejich dítě drogy bere či ne.

Chceme domů (113) – psí útulek - przedstawić wideoŻycie w mieście18.3.2023

Chceme domů (113) – psí útulek

Psí bull plemena jsou dnes populární, ale ne každý ví, jak je vést a věnovat se jim. Místo parťáka si tak časem vytvoří potíž, a řeší ji mnohdy tím, že se psa či feny zkrátka zbaví. Své o tom vědí v bohumínském městském útulku. Právě na bull plemena proto zaměřila další díl rubriky Chceme domů Radka Matonogová.

Školní obědy zdraží, inflace žene ceny nahoru - przedstawić wideoŻycie w mieście18.3.2023

Školní obědy zdraží, inflace žene ceny nahoru

Inflace vyhnala ceny potravin vzhůru a původní rozpočty jsou fikcí. Obě centrální školní kuchyně v Bohumíně proto od dubna musí sáhnout k nepopulárnímu kroku, obědy zdraží v průměru o 3 až 6 korun na porci. Kuchyně se snaží hledat úspory i akční ceny, zároveň ale musí myslet na pestrost a kvalitu potravin.

Pečovatelská služba nově s hybridními elektrovozy - przedstawić wideoŻycie w mieście11.3.2023

Pečovatelská služba nově s hybridními elektrovozy

Až několik desítek domácností denně navštíví pečovatelky městského centra sociálních služeb. K rychlejšímu přesunu za klienty potřebují auta a za stará vysloužilá teď mají dvě nová, ekologičtější. Hybridní elektrovozy Bohumín pořídil výhodně s pomocí evropské dotace. Terénní služba pomáhá seniorům.

Začala výstavba protipovodňové hráze pro Pudlov - przedstawić wideoŻycie w mieście11.3.2023

Začala výstavba protipovodňové hráze pro Pudlov

Val, který ochrání nemovitosti a asi 800 obyvatel plus centrální rozvodnu elektřiny, klíčovou pro celý Bohumín. Začaly práce na výstavbě protipovodňové hráze v Pudlově. Povodí Odry za ni zaplatí 400 milionů korun. V zimě probíhala přípravná část, teď nastoupili stavbaři. Letos vybudují první část valu a taky ochrannou zeď.

Zrušení vodního kanálu, konec splavnění u Bohumína? - przedstawić wideoŻycie w mieście4.3.2023

Zrušení vodního kanálu, konec splavnění u Bohumína?

Vláda s odkazem na ekonomickou neefektivnost definitivně odpískala projekt vodního koridoru Dunaj – Odra – Labe, který prosazoval končící prezident Miloš Zeman. Státní kasu stál minimálně 28 milionů korun. Zastavení akce obcím pomůže, protože znamená konec blokace území. Splavnění Odry kolem Bohumína je ale svým způsobem pořád ve hře.

V Bohumíně „door to door“, odvoz papíru a plastu od domků - przedstawić wideoŻycie w mieście25.2.2023

V Bohumíně „door to door“, odvoz papíru a plastu od domků

Třídění plastu a papíru bude v Bohumíně ještě jednodušší, technické služby materiál odvezou přímo od rodinných domů. Zájem o nový systém projevilo 1500 domácností, od půlky února k nim míří nádoby se žlutým a modrým označníkem. Plasty bude BM servis svážet jednou za čtyři týdny, papír zhruba co dva měsíce.

Bohumín, Rychvald a Dolní Lutyně dobrými sousedy - przedstawić wideoŻycie w mieście18.2.2023

Bohumín, Rychvald a Dolní Lutyně dobrými sousedy

Bohumín, Rychvald, Dolní Lutyně. Dvě města a obec, ve kterých žije dohromady přes 33 tisíc obyvatel. Tři radnice, které spolu úzce spolupracují. Zkraje roku Bohumín inicioval setkání s cílem vyměnit si aktuální informace k projektům na rozhraní katastrů. Například Rychvald se zajímal taky o bezpečnost na cestách a cyklodopravu.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 
Liczba znalezionych zapisów: 1832

    Městský úřad