Město Bohumín

česky PL

Archiwum wideo

2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


 
 

Videa jsou do videoarchivu z technických důvodů přidávány s několikadenním zpožděním.

Liczba znalezionych zapisów: 1888
Strona 1 / 53
Bobr se zabydlel ve stružce u aquacentra - przedstawić wideoŻycie w mieście2.12.2023

Bobr se zabydlel ve stružce u aquacentra

Bobrům se na Bohumínsku daří. Zejména v hraničních meandrech Odry a také podél řeky Olše je možné pozorovat jejich stopy, včetně rozsáhlých okusů stromů. Kdysi téměř vyhubený hlodavec se vrátil do české přírody. Někdy se ale objeví tam, kde spíše přidělává vrásky na čele. Nejnověji je sousedem místního aquacentra.

Bohumínští rozsvítili vánoční strom - przedstawić wideoŻycie w mieście2.12.2023

Bohumínští rozsvítili vánoční strom

Rozsvíceno. Centrum Bohumína od poslední listopadové neděle zdobí vánoční strom. Barevně zůstává věrný tradici minulých let, vévodí mu modrá, bílá a stříbrná. Program na náměstí doplnila zpěvačka Leona Machálková. V týdnu slavnostně rozsvítili strom také ve Starém Bohumíně a v neděli 3. prosince se přidá Šunychl.

Vánoční jarmark odstartoval adventní čas - przedstawić wideoŻycie w mieście2.12.2023

Vánoční jarmark odstartoval adventní čas

Bohumín uvítal čas vánoční velkým jarmarkem nejen rukodělných výrobků, dobrého jídla a pití. Do centra města za ním v sobotu 25. listopadu podle odhadů pořádající agentury K3 dorazilo na 5 tisíc lidí. Odpolední program doplnila vystoupení žáků místních mateřinek a škol, podobně jako vloni se setkala s velkým ohlasem.

Bubnováním žáci Slezské diakonie podpořili týrané děti - przedstawić wideoŻycie w mieście25.11.2023

Bubnováním žáci Slezské diakonie podpořili týrané děti

Historickým jádrem Bohumína zněly bubny. Žáci škol Slezské diakonie bubnováním podpořili Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Cílem je poslat vzkaz těm, kteří prožívají násilí, aby se nebáli požádat o pomoc. Škola se věnuje žákům s postižením a speciálními vzdělávacími potřebami, do projektu šli s nadšením.

Legendy a seniory školství Bohumín odměňuje - przedstawić wideoŻycie w mieście25.11.2023

Legendy a seniory školství Bohumín odměňuje

Mnozí se profese ujali hned po škole a strávili s ní pak celý život, až do penze. Na pracovníky školství Bohumín nezapomíná, ať už jde o učitele, školníky, školní kuchařky nebo provozní zaměstnance. Ty, kteří letos slaví významné životní jubileum, plus jejich kolegy odcházející do penze, pozval na slavnostní setkání.

Solná jeskyně vyhledávaná nejen seniory a dětmi - przedstawić wideoŻycie w mieście25.11.2023

Solná jeskyně vyhledávaná nejen seniory a dětmi

Sezóna respiračních onemocnění jede naplno a lidé hledají způsoby, jak posílit zdraví. Bohumínští navštěvují třeba solnou jeskyni, ta místní disponuje devíti tunami tří druhů soli. Pobyt v ní pomáhá v boji s potížemi dýchacích cest, alergií a také třeba při snížené imunitě. Bohumín návštěvy dětí a seniorů podporuje.

Unikátní kniha baletního názvosloví pomůže tanečníkům - przedstawić wideoŻycie w mieście25.11.2023

Unikátní kniha baletního názvosloví pomůže tanečníkům

Průvodce baletní terminologií v knížce, která nemá v Česku obdobu. Unikát vyšel v edici spolku Maryška, mimo jiné i díky podnětu bohumínského tanečního souboru Radost a Impuls, mnohonásobného mistra republiky, Evropy a světa. K názvoslovím ve francouzštině nechybí výklad a kontext, průvodce pomůže dětem i trenérům.

Káva, svačina i husa, kuchaři-číšníci bodují na soutěžích - przedstawić wideoŻycie w mieście18.11.2023

Káva, svačina i husa, kuchaři-číšníci bodují na soutěžích

První místo v regionální soutěži o nejlepší svatomartinskou husu, účast v celostátním kole projektu Svačina roku, kde hlavní ingrediencí je tuňák, a v neposlední řadě umění, které voní kávou. Žáci oboru kuchař-číšník místní střední školy bodují. Například na mistrovství v přípravě kávy sáhli po bronzové medaili.

Lidická ulice dokončena do 10. prosince, kraj řeší most - przedstawić wideoŻycie w mieście18.11.2023

Lidická ulice dokončena do 10. prosince, kraj řeší most

Definitivní dokončení opravy Lidické ulice kraj o měsíc posunul, komunikace by měla sloužit provozu od 10. respektive 11. prosince. Za zpožděním stojí mimo jiné rozsáhlejší sanační práce. Zejména nákladní dopravou zatížená Lidická ulice není jediná, kde hejtmanství řeší špatný stav. V hledáčku je klíčový železárenský most z roku 1964.

Tlak Bohumína zabral, peníze pro hráz v Pudlově budou - przedstawić wideoŻycie w mieście18.11.2023

Tlak Bohumína zabral, peníze pro hráz v Pudlově budou

Napětí do poslední chvíle. Několik měsíců nebylo jisté, zda bude výstavba protipovodňové hráze v Pudlově pokračovat. Stát, kvůli vládním škrtům, váhal s financemi. Hrozilo, že se realizace zastaví. Zkraje týdne přišla dobrá zpráva, ministerstva financí a zemědělství peníze přislíbila. Pomohly argumenty a vyjednávání města.

Za ušetřené peníze školy instalují úsporná světla - przedstawić wideoŻycie w mieście18.11.2023

Za ušetřené peníze školy instalují úsporná světla

Skoro dva miliony korun ještě do konce roku město investuje do úsporných energetických opatření. Jde o peníze, které základní školy a dům dětí letos ušetřili právě na energiích. Teď díky tomu nejčastěji sahají po instalaci moderních světel s menší spotřebou. Práce probíhají za provozu škol, brzy začnou také ve Fontáně.

V Bohumíně pokračují výstavby chodníků - przedstawić wideoŻycie w mieście11.11.2023

V Bohumíně pokračují výstavby chodníků

Nové chodníky pro větší bezpečnost pěších, včetně školáků a rodičů s kočárky. V Bohumíně na podzim pokračují výstavby a poběží minimálně po celý listopad. Práce si žádají částečné omezení provozu, semafory už nějaký čas řídí provoz v Ostravské ulici, v ul. 1. máje a nejnověji v serpentinách mezi Skřečoní a Záblatím.

Branný den ve stylu dobových zborovských závodů - przedstawić wideoŻycie w mieście4.11.2023

Branný den ve stylu dobových zborovských závodů

Do časů první republiky vzal letošní branný den školáky ze základní školy ČSA v Novém Bohumíně. Spolupracující Československá obec legionářská pro něj našla námět ve zborovských závodech branné zdatnosti. Historie si podávala ruku s pohybem i fyzičkou, přesnou muškou a důvtipem.

Komentovaná vyjížďka městem seniory zaujala - przedstawić wideoŻycie w mieście4.11.2023

Komentovaná vyjížďka městem seniory zaujala

Speciální okružní jízda městem nejen pro imobilní seniory. Bohumín ji pořádá s každoroční pravidelností a průvodcem je osobně starosta. Letos byl o komentovanou projížďku rekordní zájem, autobus proto v pondělí 30. října dopoledne vyjel rovnou dvakrát. Jde o jednu z akcí k říjnovému Mezinárodnímu dni seniorů.

Nová stolní hra Křížem krážem Bohumínem - przedstawić wideoŻycie w mieście4.11.2023

Nová stolní hra Křížem krážem Bohumínem

Hodíš kostkou, posuneš se o patřičná políčka a mezitím zjistíš spoustu zajímavostí a pikantností o Bohumínu. Všechny jeho městské části i osady najdete ve stolní hře pro celou rodinu. Radnice ji vydala v edici vzdělávacího projektu Moje město, který má nejmladší generaci rozšířit znalosti o místě, kde vyrůstají.

Hráz v Pudlově: první etapa téměř hotova, peníze chybí - przedstawić wideoŻycie w mieście28.10.2023

Hráz v Pudlově: první etapa téměř hotova, peníze chybí

První část protipovodňové hráze v Pudlově je téměř hotová, pokračování výstavby po novém roce ale dál není jisté, a obavy sílí. Úředníci ministerstva zemědělství a financí si věc přehazují jako horký brambor. Ve hře jsou stovky milionů korun. Povodí Odry je mělo od státu původně přislíbené, když rozjelo stavbu, začaly potíže.

Chceme domů (117) – psí útulek - przedstawić wideoŻycie w mieście28.10.2023

Chceme domů (117) – psí útulek

Do psího útulku se dostala vysoce březí fenka. Kříženka Kety má devět štěňat, o která teď ošetřovatelé pečují a až nadejte ta správná chvíle, budou pro ně hledat chovatele. Mezitím si domov možná právě u vás může najít některý z jiných útuláčků. Nabídku opuštěných psů k adopci připravila Radka Matonogová.

Soukromá základní škola Pianeta oslavila 10. narozeniny - przedstawić wideoŻycie w mieście28.10.2023

Soukromá základní škola Pianeta oslavila 10. narozeniny

Pianeta oslavila desáté narozeniny. Soukromá základní škola, která sází na Montessori pedagogiku, si v Bohumíně našla své místo. Když v roce 2013 ve městě začínala měla čtrnáct žáků, dnes se věnuje téměř devadesáti dětem. Kulatiny Pianeta oslavila zkraje týdne s hosty, žáky i rodiči bývalých studentů.

Zahrada mateřinky v Tovární ulici s novými hřišti - przedstawić wideoŻycie w mieście22.10.2023

Zahrada mateřinky v Tovární ulici s novými hřišti

Malé dopravní hřiště, skákací panák, spousta herní prvků. V zahradě mateřské školy v Tovární ulici v těchto dnech mění herní plochy svou tvář, vznikají dvě nová hřiště s měkkou dopadovou plochou. Specialitou bude vodní prvek v podobě mlhoviště, je vůbec prvním takovým v mateřinkách v Bohumíně. Nové atrakce si děti naplno užijí příští léto.

Hana Práglová Seniorkou Moravskoslezského kraje 2023 - przedstawić wideoŻycie w mieście14.10.2023

Hana Práglová Seniorkou Moravskoslezského kraje 2023

Věnovala se jejich dětem i vnoučatům, a teď jim samotným. Hana Práglová z Bohumína se stala Seniorkou Moravskoslezského kraje roku 2023, krajská rada seniorů ocenila její dlouholeté aktivity spojené s bohumínským seniorklubem. To ale není všechno, paní Hana na podzim převzala za svou činnost i celostátní ocenění.

Bohumín dokončil novou zubní kliniku - przedstawić wideoŻycie w mieście7.10.2023

Bohumín dokončil novou zubní kliniku

Hotovo. Nová zubní klinika je dokončená, nemocnice ji otevře v pondělí 9. října. Bohumín do přestavby zázemí na ambulanci a úprav jejího okolí investoval skoro 22 milionů korun. Proto, aby pomohl řešit akutní nedostatek zubařů ve městě. Zájemci kapacitu vyčerpali už v předregistraci, lékaři se postarají až o 3 tisíce pacientů.

Centrum sociálních služeb pomáhá už 30 let - przedstawić wideoŻycie w mieście7.10.2023

Centrum sociálních služeb pomáhá už 30 let

Třicet let pomáhá v Bohumíně městské centrum sociálních služeb. Na počátku byla jediná, pro mentálně postiženou mládež. Postupně se k takzvané Domovince přidávaly další a rozšířil okruh klientů o babičky a dědečky. Dnes centrum provozuje šest služeb, včetně domova pro seniory, chráněného bydlení a speciálních dílen.

Park Petra Bezruče: kácení, regenerace, výsadba - przedstawić wideoŻycie w mieście7.10.2023

Park Petra Bezruče: kácení, regenerace, výsadba

Cenným majestátním dubům pomůže ošetřením. Nemocné, neperspektivní a provozně nebezpečné kusy se naopak s parkem Petra Bezruče rozloučí, půjde o 120 dřevin. Seznam vytvořili odborníci po pečlivém dendrologickém a zoologickém průzkumu. Bohumín dokončuje projekt na omlazení městských sadů, usiluje o získání dotace.

Národní Den železnice a noční show v depu - przedstawić wideoŻycie w mieście30.9.2023

Národní Den železnice a noční show v depu

Takový frmol jako na Dni železnice dlouho nezažila. Točna neboli kruhová remíza v místním depu byla hlavní hrdinkou sobotního večera. Za doprovodu hudby a scénického osvětlení na ní najížděly skvosty mezi lokomotivami a vozy. Noční show se koná jednou ročně na jednom jediném místě v Česku. Poprvé s živou muzikou.

Národní Den železnice v Bohumíně bodoval - przedstawić wideoŻycie w mieście30.9.2023

Národní Den železnice v Bohumíně bodoval

Všechny železniční cesty vedly do Bohumína. České dráhy si město vybraly pro národní, tedy celostátně největší Den železnice. Do místního depa se sjely desítky kusů lokomotiv a další techniky. Podle železničářů dorazilo na 6 tisíc návštěvníků.

Pomník T. G. Masaryka v Pudlově po desetiletích kompletní - przedstawić wideoŻycie w mieście23.9.2023

Pomník T. G. Masaryka v Pudlově po desetiletích kompletní

Po třičtvrtě století je pomník věnovaný T. G. Masarykovi v bohumínské části Pudlov opět kompletní. Odkazu prvního československého prezidenta chybělo to hlavní, jeho podobizna. Původní bronzová busta musela ve víru dějin své místo opustit, a už se nikdy nevrátila. Nový „tatíček“ vznikl pod rukama zkušeného sochaře.

Světluše Tesařová ve finále ankety Moravskoslezská sestra roku - przedstawić wideoŻycie w mieście23.9.2023

Světluše Tesařová ve finále ankety Moravskoslezská sestra roku

Ve zdravotnictví pracuje 39 let, celou svou profesní kariéru v Bohumíně. Zdravotní sestra Světluše Tesařová je ve finále prestižní ankety Sestra Moravskoslezského kraje. Je to poprvé, kdy v ní Bohumín uspěl. Finalistku z našeho města můžete podpořit v kategorii Cena veřejnosti, hlasování probíhá na internetu do konce září.

Kdysi chátrající domy nabízejí nové byty a ubytování - przedstawić wideoŻycie w mieście16.9.2023

Kdysi chátrající domy nabízejí nové byty a ubytování

Kdysi zchátralé objekty, teď atraktivní místa pro investici. Soukromí majitelé v Bohumíně budují nové byty nebo ubytování hotelového typu. Příští rok nabídne bytové jednotky vyššího standardu objekt bývalé školy v Pudlově. Stavební práce začnou taky ve Skřečoni v Mládežnické ulici, nový majitel podal jejich ohlášení.

Interiér smuteční síně dostane novou podobu - przedstawić wideoŻycie w mieście9.9.2023

Interiér smuteční síně dostane novou podobu

Smuteční síň ve Starém Bohumíně bude dočasně mimo provoz. V září město zahajuje rekonstrukci jejího interiéru. Místo pro poslední rozloučení vzniklo v 80. letech minulého století. Před pěti roky Bohumín obnovil venkovní plášť budovy, teď dojde i na její vnitřek. Posune se k soudobému pojetí a nabídne nové prvky.

Pro rekreaci u Kališova jezera Bohumín postaví zázemí - przedstawić wideoŻycie w mieście9.9.2023

Pro rekreaci u Kališova jezera Bohumín postaví zázemí

Toalety, šatní skříňky, sprcha, občerstvení. Nové zázemí u oblíbené pláže Kališova jezera v Šunychlu nabídne rekreantům už příští rok modernější pojetí. S jeho výstavbou Bohumín začíná teď v září, objekt dokončí na jaře. Aby zapadl do krajiny, bude do značné míry z přírodních materiálů. Původní bifé muselo ustoupit.

Chceme domů (116) – psí útulek - przedstawić wideoŻycie w mieście2.9.2023

Chceme domů (116) – psí útulek

Šmudla a Mudy z bohumínského psího útulku se v srpnu vypravili na Vegetění, příjemnou akci ve frýdecko-místeckém Faunaparku plném zeleně, na které se představila řada zvířecích organizací. Další zajímavosti z letního dění v psím azylu v Šunychlu plus nabídku útuláčků má v pravidelné rubrice Radka Matonogová.

Investice hotovy, školní rok v Bohumíně začne včas - przedstawić wideoŻycie w mieście2.9.2023

Investice hotovy, školní rok v Bohumíně začne včas

Léto patřilo v bohumínských školách a školkách investicím a plánovaným opravám. Drtivou většinu prací se povedlo stihnout včas a nový školní rok může v pondělí 4. září začít. Město letos do obnov a proměn investuje jedenáct milionů korun. Poslední akci rozbíhá v těchto dnech, v zahradě mateřinky v Tovární ulici.

Bohumín investuje do úsporných lamp veřejného osvětlení - przedstawić wideoŻycie w mieście26.8.2023

Bohumín investuje do úsporných lamp veřejného osvětlení

Statisíce korun ročně Bohumín ušetří za elektřinu pro lampy pouličního osvětlení. Staré, energeticky náročné typy, mění za úspornější LED svítidla. Elektrikáři technických služeb jich postupně nainstalují přibližně 800. Město projekt rozdělilo do dvou skupin a dvou let, na část z nich získalo dotaci, která pokryje náklady.

Prázdné prostory po pobočkách pošty, co s nimi? - przedstawić wideoŻycie w mieście26.8.2023

Prázdné prostory po pobočkách pošty, co s nimi?

300 poboček po celé zemi zkraje července zrušila Česká pošta s tím, že o jejich služby byl malý zájem. V Bohumíně skončila tři pracoviště, všechna fungovala v prostorách města, které teď řeší, jak s nimi dál naloží. Zájemcům je může nabídnout k pronájmu od listopadu, případně i dřív. Nyní běží smluvní výpovědní lhůta. 

55 let od invaze v srpnu 1968, snímky z Bohumína - przedstawić wideoŻycie w mieście19.8.2023

55 let od invaze v srpnu 1968, snímky z Bohumína

Před 55 lety se lidé v Bohumíně vzbudili a venku pod okny hned v několika ulicích, třeba před nádražím a poblíž parku, uviděli vojenská auta. Nebyla ale tuzemské armády. V noci na 21. srpna vstoupila na území Československa vojska Varšavské smlouvy. Situaci v ulicích pohraničního Bohumína zachytili místní fotografové.

Bospor napojuje aquacentrum na teplovod - przedstawić wideoŻycie w mieście19.8.2023

Bospor napojuje aquacentrum na teplovod

Energetická krize, vysoké ceny plynu a obava o jeho dostatek vloni a letos sevřely do spárů i bohumínské aquacentrum. Muselo mírně zdražit vstupné, ale ani to by nepokrylo skutečné náklady, město proto navýšilo provozní dotaci. Mezitím Bospor hledal alternativu či pojistku, a našel ji v teplovodu. Právě staví přípojku pro bazén.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 
Liczba znalezionych zapisów: 1888

    Městský úřad