Město Bohumín

česky PL

Archiwum wideo

2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


 
 

Videa jsou do videoarchivu z technických důvodů přidávány s několikadenním zpožděním.

Liczba znalezionych zapisów: 1617
Strona 1 / 45
Bohumín zvažuje repliku úzkorozchodné tramvaje - przedstawić wideoŻycie w mieście9.10.2021

Bohumín zvažuje repliku úzkorozchodné tramvaje

Do Bohumína by se mohla vrátit tramvaj, kdysi doslova symbol hromadné dopravy v místních ulicích. Město zvažuje, že tradici úzkorozchodky připomene modelem vozu, a teď se odehrál první krok. Soukromý investor sehnal podvozek, na kterém by mohl vzniknout. Tramvaje ulicemi Bohumína jezdily v letech 1902 až 1973.

Bohumín spustil zasíťování parcel pro rodinné domy - przedstawić wideoŻycie w mieście2.10.2021

Bohumín spustil zasíťování parcel pro rodinné domy

Až 39 zasíťovaných parcel pro výstavbu nových rodinných domů v ulici Petra Cingra. Bohumín je zájemcům nabídne veřejnou dražbou v příštím roce, třetinu z nich hned zkraje roku. Navíc celá lokalita na pomezí Pudlova, Nového a Starého Bohumína dozná změn. Projekt počítá s relaxační zónou veřejného prostranství

Květinkový den proti rakovině a Tančí celý Bohumín - przedstawić wideoŻycie w mieście2.10.2021

Květinkový den proti rakovině a Tančí celý Bohumín

Nejen ulice v týdnu zaplnili dobrovolníci ve žlutých tričkách a nabízeli symbolické kvítky měsíčku lékařského. Na podporu boje s rakovinou se po pětadvacáté konal Český den proti rakovině, který je nejstarší sbírkovou akcí v tuzemsku. V Bohumíně ho podpořili hromadným tanečním vystoupením a taky náborem dárců kostní dřeně.

Den řemesel představil obory střední školy - przedstawić wideoŻycie w mieście25.9.2021

Den řemesel představil obory střední školy

Na náměstí v centru to uprostřed týdne žilo. K3 Bohumín připravila další pokračování farmářských trhů, dům dětí a mládeže prezentaci svých volnočasových kroužků, protože stále nabírá nové členy, a Střední škola Bohumín lákala na Den řemesel. Přímo na náměstí mládež ukazovala svou zručnost, od zhotovení účesů až po obrábění kovů.

Přístav a půjčovna lodiček na Vrbickém jezeře - przedstawić wideoŻycie w mieście25.9.2021

Přístav a půjčovna lodiček na Vrbickém jezeře

Milovníci podzimu si můžou krásu Vrbického jezera užít nově také z vodní hladiny. Město uvedlo do zkušebního provozu půjčovnu lodí a šlapadel, pro kterou vybudovalo přístaviště. Investici za 9,5 milionu Bohumínu z 90 procent uhradila dotace, s cílem podpořit příměstskou rekreaci. Naplno se provoz rozjede příští rok.

Cena i nedostatek materiálů a dělníků dopadá na stavby - przedstawić wideoŻycie w mieście18.9.2021

Cena i nedostatek materiálů a dělníků dopadá na stavby

Ceny stavebních materiálů vyletěly strmě vzhůru a na trhu je jich nedostatek. Firmy avizují problémy s nasmlouvanými termíny a již započaté investiční akce se začínají vymykat rozpočtům, sestaveným před realizací. Také Bohumín eviduje komplikace, rovnou na několika projektech, včetně započaté dostavby pavilonu v nemocnici.

Chceme domů (103) – psí útulek - przedstawić wideoŻycie w mieście18.9.2021

Chceme domů (103) – psí útulek

Také v době babího léta a na podzim pokračuje psí útulek ve venčení tamních svěřenců. Na procházku je můžete vzít každou neděli od půl třetí do půl šesté odpoledne. Ošetřovatelé ale doporučují domluvit se telefonicky předem, ať máte jistotu, že na vás psí kamarád zbyde. Do Šunychlu zve Radka Matonogová.

Bezdoplatkové zóny zrušeny, co bude v Bohumíně dál? - przedstawić wideoŻycie w mieście11.9.2021

Bezdoplatkové zóny zrušeny, co bude v Bohumíně dál?

Ústavní soud v Česku zrušil bezdoplatkové zóny, označil je za nezákonné. Bohumín byl prvním městem v Moravskoslezském kraji, který je v boji proti byznysu s chudobou a předraženým ubytovnám vyhlásil. Na třech místech zóny fungovaly čtyři roky. Jeden z vlastníků objektů vede s městem soudní spor.

Nové byty Bohumín vylicituje na přelomu září a října - przedstawić wideoŻycie w mieście11.9.2021

Nové byty Bohumín vylicituje na přelomu září a října

Nájemníci se na podzim nastěhují do jedenácti nových městských bytů ve Starém Bohumíně. Vznikly kompletní rekonstrukcí dvou bývalých domů s pečovatelskou službou ve Slezské ulici. Zájemci se budou o byty ucházet veřejnou licitací, a to 29. září a 4. října odpoledne. Radnice zveřejnila podrobnosti, včetně termínů prohlídek.

Městská policie v Bohumíně funguje 30 let - przedstawić wideoŻycie w mieście4.9.2021

Městská policie v Bohumíně funguje 30 let

V průměru 3 tisíce ročně zjištěných přestupků, několik stovek spolu odhalených trestných činů, ale taky více jak stovka ročně odchycených psů a celý seriál osvětových akcí nejen pro děti. To, a ještě více, je Městská policie Bohumín. Od jejího vzniku letos uplynulo 30 let. I s její pomocí se daří krotit kriminalitu.

Prázdniny skončily, začal nový školní rok - przedstawić wideoŻycie w mieście4.9.2021

Prázdniny skončily, začal nový školní rok

Prázdniny jsou minulostí, zpátky do lavic. Ve středu 1. září začal nový školní rok. Velkou premiéru si odbyli prvňáčci, kterých je o něco více než vloni. Třeba o malotřídky v Záblatí a ve Starém Bohumíně byl u zápisů zájem meziročně skoro dvojnásobný. S úsměvem šly děti poprvé do školy také v Bezručově ulici u železáren.

Školní kuchyně ZŠ Masarykova s novou vzduchotechnikou - przedstawić wideoŻycie w mieście4.9.2021

Školní kuchyně ZŠ Masarykova s novou vzduchotechnikou

Bohumín tradičně využil čas prázdnin k tomu, aby modernizoval školní budovy. Do velkých oprav jen do konce srpna poslal skoro 18 milionů korun. K nejnákladnějším projektům patřila totální rekonstrukce vzduchotechniky školní kuchyně Masarykovy základní školy. Je jednou ze dvou centrálních a vaří nejvíc obědů ve městě.

Angličtinu o prázdninách zdokonalovali s rodilými mluvčími - przedstawić wideoŻycie w mieście28.8.2021

Angličtinu o prázdninách zdokonalovali s rodilými mluvčími

Zatímco jiní si ještě naplno užívali posledních volných dnů prázdnin, třináct mladých lidí z Bohumína a okolí už usedlo do lavic. Dobrovolně se přihlásili na pětidenní intenzivní kurz anglického jazyka s rodilým mluvčím. Probíhal v zázemí základní školy na třídě Dr. Edvarda Beneše. Cizí jazyky patří k pilířům vzdělávání.

Evangelický kostel bude mít novou podlahu - przedstawić wideoŻycie w mieście28.8.2021

Evangelický kostel bude mít novou podlahu

Evangelický kostel v Novém Bohumíně letos slaví kulatiny, od jeho vysvěcení 16. října 1901 uplyne 120 let. Svatostánek, který je kulturní památkou, k výročí dostane novou podlahu. Na původní se podepsal zub času a co nestihl on, urychlila v roce 1997 povodeň. Věřící by se do kostela mohli vrátit snad počátkem adventu.

Dožívající stromy ustoupí mladému patru pod nimi - przedstawić wideoŻycie w mieście21.8.2021

Dožívající stromy ustoupí mladému patru pod nimi

Omladit více než stovkou nových stromů, pomoci perspektivním a napojit skladbou dřevin na sousední les Baginec. Odborníci na zeleň už teď v létě připravují zimní revitalizaci pásu zeleně v Budovatelské ulici, jejíž součástí bude kácení dožívajících a poničených stromů. Podobné řešení chystají v lokalitě poblíž ulice Petra Cingra.

S pomocí dotace Bohumín buduje chráněné bydlení - przedstawić wideoŻycie w mieście21.8.2021

S pomocí dotace Bohumín buduje chráněné bydlení

Městské centrum sociálních služeb nabídne novinku, chráněné bydlení pro lidi s mentálním a kombinovaným handicapem. Zázemí pro něj Bohumín vybuduje v opuštěné vile v centru města. Přestavba zabere skoro 12 měsíců. Domov zde najdou například lidé, kteří už teď využívají denní stacionář nebo sociálně terapeutické dílny.

Letní doučovací kemp nabídla ZŠ na tř. Dr. E. Beneše - przedstawić wideoŻycie w mieście7.8.2021

Letní doučovací kemp nabídla ZŠ na tř. Dr. E. Beneše

270 milionů korun uvolnilo ministerstvo školství pro letní doučovací kempy. Mají v Česku pomoci zahladit stopy, které zanechala distanční výuka v době covidové. V Bohumíně prázdninový kemp nabídla základní škola na tř. Dr. E. Beneše, ve dvou turnusech se vystřídalo celkem 30 dětí z prvního i druhého stupně.

Miliony korun do kanalizací, vodovodu a chodníků - przedstawić wideoŻycie w mieście7.8.2021

Miliony korun do kanalizací, vodovodu a chodníků

Přes kilometr nové kanalizace a stovky metrů vodovodu, který zvýší kapacitu a vyřeší problém se zásobováním. Bohumín spustil v Úvozní ulici ve Skřečoni investici za 25 milionů korun, část nákladů pomůže uhradit sousední Dolní Lutyně. S výkopy, nejen kvůli kanalizaci, teď počítejte i v Záblatí, rovnou na dvou místech.

Chceme domů (102) – psí útulek - przedstawić wideoŻycie w mieście31.7.2021

Chceme domů (102) – psí útulek

Máte program na víkend? Pokud ne, a psi patří mezi vaše oblíbené kamarády, můžete věnovat svůj čas opuštěným čtyřnohým přátelům. V bohumínském útulku probíhá venčení každou neděli od půl třetí do půl šesté odpoledne, s výjimkou dnů, kdy je extrémně horko nebo prší. Do Šunychlu zve a nabídku psů k adopci má Radka Matonogová.

Bohumín v létě investuje miliony do oprav škol - przedstawić wideoŻycie w mieście24.7.2021

Bohumín v létě investuje miliony do oprav škol

Přes 13 milionů korun Bohumín v létě investuje do modernizací budov a zázemí městských škol plus domu dětí a mládeže. Další desítky tisíc pak vkládají samotné organizace do menších oprav. Těm každoročně patří prázdniny, nicméně část plánů v Bohumíně realizovali už na jaře, v době distanční výuky a prázdných škol.

Montují plovoucí prvky pro rekreaci na Vrbickém jezeře - przedstawić wideoŻycie w mieście17.7.2021

Montují plovoucí prvky pro rekreaci na Vrbickém jezeře

Plovoucí ekomolo, a taky marina, plovárna nebo distanční molo, všechno na hladině Vrbického jezera na hranici Bohumína a Ostravy. Příroda a plavci se ně mohou těšit v oblasti nové pláže, založené před čtyřmi lety. Největší atrakcí bude půjčovna lodiček, pokud vše klapne první zájemci ji využijí buď ještě o prázdninách nebo v čase babího léta.

Den badatelů prověřil manuální zručnost i logické uvažování - przedstawić wideoŻycie w mieście10.7.2021

Den badatelů prověřil manuální zručnost i logické uvažování

Montáž skříňky mnozí z nás zvládnou, ostatně plánek napoví. Jenže, co když máte takový úkol stihnout v časovém limitu, a navíc bez chybičky, abyste nepřišli o body? Nejen tohle si ještě před prázdninami vyzkoušeli žáci 9. tříd a příslušného ročníku gymnázia. Jejich manuální zručnost a logické uvažování prověřil soutěžní Den badatelů.

Hraniční meandry Odry neobjeveným skvostem kraje - przedstawić wideoŻycie w mieście10.7.2021

Hraniční meandry Odry neobjeveným skvostem kraje

Neobjeveným skvostem Moravskoslezského kraje roku 2020 jsou meandry Odry na Bohumínsku. Rozhodla o tom porota spolu s hlasujícími v anketě Cen cestovního ruchu. Ještě před skoro čtrnácti lety prakticky zapovězené pohraniční pásmo je dnes vyhledávané, ať už jde o pěší turistiku, cyklistiku nebo vodáctví.

Spolky v Záblatí chystají investice, Bohumín pomůže - przedstawić wideoŻycie w mieście10.7.2021

Spolky v Záblatí chystají investice, Bohumín pomůže

Nové hřiště pro fotbalisty Slovanu a další zvelebení sokolovny v Záblatí. Spolky usilují o státní dotace k obnově zázemí pro sportovní i společenské aktivity. Bohumín je v záměrech podporuje, zastupitelé schválili mimořádné uvolnění peněz nad rámec stávajících programů. Pomohou dofinancovat náklady chystaných akcí, pokud klapnou dotace.

Jak velkou popelnici? Do rodinných domů míří formulář - przedstawić wideoŻycie w mieście3.7.2021

Jak velkou popelnici? Do rodinných domů míří formulář

Od nového roku Bohumíňáci zaplatí za skutečné množství odpadu, poplatek bude 1 koruna za 1 litr objednané kapacity popelnice. Za nájemníky v bytech nový systém nasmlouvá automaticky radnice nebo bytová družstva či společenství vlastníků. Majitelé rodinných domů musí vyplnit a odevzdat ohlášení, které teď putuje do 3 tisíc domácností.

Rekonstrukce v Cesmíně pokračuje, s úklidem pomohli brigádníci - przedstawić wideoŻycie w mieście3.7.2021

Rekonstrukce v Cesmíně pokračuje, s úklidem pomohli brigádníci

První ze čtyř podlaží domova seniorů Cesmína ve Starém Bohumíně je po rekonstrukci. Stavba probíhá za provozu, po patrech, a stěhování s tím spojené je pokaždé logisticky náročné. Nad své povinnosti pomáhají mnozí zaměstnanci a přidali se veřejně prospěšní pracovníci plus dobrovolníci, kteří zareagovali na veřejnou výzvu.

Školáci dostali vysvědčení, začaly prázdniny - przedstawić wideoŻycie w mieście3.7.2021

Školáci dostali vysvědčení, začaly prázdniny

Dětem v půli týdne začaly prázdniny, skončil školní rok. Byl jiný než předešlé, z větší části ho totiž holky a kluci prožili doma u počítačů při distanční výuce. Koronavirus a kvůli němu přijatá opatření dopadla na žáky, učitele i rodiče dětí. Tečku za nelehkým obdobím udělalo vysvědčení, taky na základní škole ČSA.

Boom výstavby rodinných domů v Záblatí - przedstawić wideoŻycie w mieście26.6.2021

Boom výstavby rodinných domů v Záblatí

Ceny stavebních pozemků za poslední roky vyletěly strmě vzhůru a poptávka po nich neslábne, naopak. Město Bohumín v červnu licitovalo tři parcely a zájemci za ně byli ochotni dát dvakrát víc, než činila vyvolávací cena. Největší stavební ruch aktuálně panuje v Záblatí, kde další parcely chystají taky soukromí investoři.

Dlouholetí hasiči získali medaile za věrnost - przedstawić wideoŻycie w mieście26.6.2021

Dlouholetí hasiči získali medaile za věrnost

Každý zásah je v něčem trochu jiný, i obyčejné otevírání zabouchnutých dveří bytu, říkají zkušení hasiči. Pro mnohé je profese srdeční záležitostí a celoživotním povoláním či dokonce koníčkem. Nejvěrnější členy sbor odměňuje prestižním oceněním, z bohumínské krajské stanice se jím nově pyšní rovnou sedm mužů.

Knižní veletrhy podporují čtenářskou gramotnost - przedstawić wideoŻycie w mieście26.6.2021

Knižní veletrhy podporují čtenářskou gramotnost

Bohumín, Rychvald a Dolní Lutyně společně za rozvoj čtenářské gramotnosti. S podporou místního akčního plánu školství, Lepší klima pro Bohumínsko, zorganizovali další počin. Děti se díky němu ocitly na hravém veletrhu s vědomostními otázkami i dovednostními úkoly, inspirací k nim byly známé knihy.

Revitalizace tenisových kurtů za parkem - przedstawić wideoŻycie w mieście26.6.2021

Revitalizace tenisových kurtů za parkem

Už letos v září by měl tenis v Bohumíně zažít velký comeback, podmínky k jeho návratu obstará zahájená revitalizace. Zázemí za parkem Petra Bezruče město odkoupilo od Sokola a kurtům dá nový povrch. Z původních sedmi jich bude šest, aby splňovaly prostorové podmínky Českého tenisového svazu pro soutěže

Metasekvoj Hrdinou roku, koliduje ale s hrází pro Pudlov - przedstawić wideoŻycie w mieście19.6.2021

Metasekvoj Hrdinou roku, koliduje ale s hrází pro Pudlov

Jedna z oceněných dřevin v anketě Strom roku je z Bohumína. Urostlé metasekvoji porota udělila titul Strom hrdina. Jde o jehličnan, který stojí v cestě protipovodňové hrázi pro Pudlov, tamní domy a elektrorozvodnu zásobující Bohumín. Vlastník je přesvědčen, že v místě lze najít jiné technické řešení. Povodí Odry nesouhlasí.

Hotel Pod Zeleným dubem v kraji nejlepším tříhvězdičkovým - przedstawić wideoŻycie w mieście12.6.2021

Hotel Pod Zeleným dubem v kraji nejlepším tříhvězdičkovým

Nejlepším tříhvězdičkovým hotelem v Moravskoslezském kraji je Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Funguje ve společenském, památkově chráněném domě, který město před šesti lety s pomocí dotace zrekonstruovalo. V regionálním kole celostátní ankety bodovaly také tamní Pivní a hudební lázně Oderberg.

Mladí hasiči v Kopytově mají nové závodní čerpadlo - przedstawić wideoŻycie w mieście12.6.2021

Mladí hasiči v Kopytově mají nové závodní čerpadlo

112 milionů korun na více jak 40 projektů už rozdělila na Karvinsku v evropských dotacích Místní akční skupina Bohumínsko. Ať šlo o chodníky, cyklostezky, školy nebo spolky. Dotace pomohla například mladým hasičům v bohumínské osadě Kopytov, díky ní teď mohou na soutěže v požárním sportu s novým čerpadlem.

Oběti tragického požáru připomíná pamětní deska - przedstawić wideoŻycie w mieście12.6.2021

Oběti tragického požáru připomíná pamětní deska

Jedenáct lidských životů, včetně tří dětí, si vyžádal vloni v srpnu útok žháře. Odehrál se v jedenáctém patře věžového domu v Nerudově ulici a byl v Česku od roku 1990 nejtragičtějším. Pachatel, který se k útoku zápalnou látku přiznal, na svůj trest stále čeká. Oběti jeho činu nově připomíná u domu instalovaná pamětní deska.

Barvy parku, cenné rododendrony jsou staré desítky let - przedstawić wideoŻycie w mieście5.6.2021

Barvy parku, cenné rododendrony jsou staré desítky let

Historie městského parku Petra Bezruče se začala psát už na konci 19. století, základní kámen pak naši předkové položili v roce 1907. Po většinu roku zelený areál je uprostřed industriálního města klenotem, a nejde jen o tamní stromy. Syté barvy, teď na jaře, parku dodává keřové patro, jemuž dominují velmi cenné rododendrony.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 
41 42 43 44 45 
Liczba znalezionych zapisów: 1617

    Městský úřad