Město Bohumín

česky PL

Archiwum wideo

2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


 
 

Videa jsou do videoarchivu z technických důvodů přidávány s několikadenním zpožděním.

Liczba znalezionych zapisów: 536
Strona 1 / 15
Děti v Rafíku bavily akční fyzikální pokusy - przedstawić wideoCzas wolny24.2.2024

Děti v Rafíku bavily akční fyzikální pokusy

Polytechniku a vědy poznávají školáci v Bohumíně hravou formou. Žáci z mateřských a základních škol s podporou města navštěvují interaktivní expozice a laboratoře Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Zajímavé aktivity za dětmi přijíždějí také do Bohumína, třeba fyzice hravě přišli na kloub v mateřince Rafík.

Předškoláci a senioři spolu ve sportovním - przedstawić wideoCzas wolny17.2.2024

Předškoláci a senioři spolu ve sportovním

Už malé děti cvičí, jde jim to. Senioři v Bohumíně také cvičí, jde jim to. Proč to tedy nespojit? Řekli si v mateřské škole FIT v Okružní ulici a uspořádali společnou hodinu plnou pohybu a tělocviku. Propojení generací zafungovalo, navíc nebylo to poprvé. Podobně v minulosti bavily obě skupiny třeba společné chvíle s knihou.

Ke krmítku i krmelci, děti myslí na přírodu - przedstawić wideoCzas wolny10.2.2024

Ke krmítku i krmelci, děti myslí na přírodu

Dokonce pizzu jsou někteří schopni odložit do krmelců a zásypů. Jenže namísto přilepšení takto můžou lesní zvěři způsobit přinejmenším potíže, v horším případně zavinit její úhyn. Jak správně pomáhat a čím přikrmovat se učí už ti nejmenší, třeba děti v mateřince ve Starém Bohumíně. Sledují krmelec, zásyp i krmítka pro ptáky.

Čtení na polštářcích s klasickou pohádkou - przedstawić wideoCzas wolny27.1.2024

Čtení na polštářcích s klasickou pohádkou

Znají Tlapkovou patrolu, Lokomotivu Tomáše i další novodobé animované hrdiny. Klasická česká pohádka zůstala tak trochu stranou, a právě to chtějí změnit. V mateřské škole v Čáslavské ulici k tomu přizvali rodiče, pořádají cyklus Čtení na polštářcích. Dětem čtou osobně maminky a tatínkové, scházejí se každý měsíc.

Tančí celá škola, ZŠ Skřečoň na vlně Stardance - przedstawić wideoCzas wolny20.1.2024

Tančí celá škola, ZŠ Skřečoň na vlně Stardance

4,5 milionu diváků oslovila dvanáctá řada taneční soutěže Stardance aneb Když hvězdy tančí. Vloni na podzim ji uvedla Česká televize. Mezi fanoušky patří i nejmladší generace, pro kterou televize vyhlásila speciální klání. Do projektu Tančí celá škola se zapojily dva kolektivy z Bohumína, z městské části Skřečoň. 

Pletené ponožky a „Hrnek pro Tebe“ seniorům - przedstawić wideoCzas wolny23.12.2023

Pletené ponožky a „Hrnek pro Tebe“ seniorům

V řadě domovů seniorů budou veselejší Vánoce, tamní klienti dostanou ručně pletené ponožky a hrneček. Spolek Počteníčko pokračuje v tradici a naděluje babičkám a dědečkům dárky. Pomáhají dobrovolníci z projektu Hodinový vnuk: Klub ponožka, členky Seniorklubu Bohumín v něm patří k nejaktivnějším v kraji.

Desátá entomologická výstava ve Starém Bohumíně - przedstawić wideoCzas wolny16.12.2023

Desátá entomologická výstava ve Starém Bohumíně

Jubilejní desáté pokračování nabídla entomologická výstava s dovětkem „na hranici“. Koná se ve Starém Bohumíně, doslova pouhých několik desítek metrů od česko-polského pomezí. Tuzemská poslední akce tohoto typu kalendářního roku přilákala nejen sběratele z Česka, Polska a Slovenska.

Městem chodil Mikuláš a naděloval, i ve školce Fit - przedstawić wideoCzas wolny9.12.2023

Městem chodil Mikuláš a naděloval, i ve školce Fit

Městem chodil Mikuláš a naděloval dárky. Protože sám by je neusnesl, vzal si na pomoc hodné andílky a pro zlobivé ratolesti zajistil čerta. Nicméně, jak už to podle lidové tradice bývá, i ti nejzlobivější slíbili, že se polepší, a nakonec čekala dobrota i na ně. V úterý dopoledne Mikuláš naděloval v mateřince Fit v Novém Bohumíně.

Rezervace na tábory Fontána spustí 14. listopadu - przedstawić wideoCzas wolny11.11.2023

Rezervace na tábory Fontána spustí 14. listopadu

Rekordní zájem provází v posledních letech příměstské i pobytové letní tábory. Některé turnusy bohumínského domu dětí a mládeže hlásí zaplněnou kapacitu v rozmezí pár dnů. Registraci školáků spouští ve velkém předstihu, tak aby rodiče mohli lépe plánovat dovolenou. On-line portál Fontána aktivuje v úterý 14. listopadu.

Šachová škola Bohumín a úspěch na turnaji v Polsku - przedstawić wideoCzas wolny4.11.2023

Šachová škola Bohumín a úspěch na turnaji v Polsku

Šachová škola Bohumín je poměrně mladým oddílem, nicméně sahá po vavřínech. Její hráči promluvili do mezinárodního turnaje v obci Sarnaki, u polsko-běloruského pomezí. Nejvýrazněji se prosadil jedenáctiletý Mathias Jordan, kvalitně obsazenou kategorii do dvanácti let vyhrál. Jde o jeden z dosavadních největších úspěchů klubu.

Sbor gymnázia a senioři spolu v projektu Hodinový vnuk - przedstawić wideoCzas wolny28.10.2023

Sbor gymnázia a senioři spolu v projektu Hodinový vnuk

Obyčejná písnička propojuje generace, konkrétně středoškoláky s klienty domovů seniorů. Celou sérii koncertů na podzim podnikají dobrovolníci z projektu Hodinový vnuk, v Bohumíně žáci z Gymnázia Františka Živného a jeho pěveckého sboru. Dobrý skutek má velký přesah, hudba a setkání s mládeží je pro seniory zpestřením.

Bohumín potřinácté vítězem plavecké soutěže měst - przedstawić wideoCzas wolny7.10.2023

Bohumín potřinácté vítězem plavecké soutěže měst

Znovu to vyšlo. Bohumín se dál drží na špici plavecké soutěže měst, mezi obcemi do 50 tisíc obyvatel znovu neměl přemožitele. Město se celostátního klání účastní od roku 2006, s tím aktuálním má na kontě třinácté prvenství. Soutěž se konala ve středu 4. října. První plavci, odhodlaní pomoci Bohumínu k titulu, dorazili už v šest hodin ráno.

Osmý Gulášfest lákal do Šunychlu na tisíc litrů guláše - przedstawić wideoCzas wolny9.9.2023

Osmý Gulášfest lákal do Šunychlu na tisíc litrů guláše

Za pravým, chutným a voňavým kotlíkovým gulášem do Šunychlu. Soutěž v jeho kuchtění o víkendu přilákala davy, a hladové, jak se na gastronomickou show sluší a patří. Návštěvníci Gulášfestu spořádali přes 1 tisíc litrů guláše, podával se vepřový, hovězí, kančí, dančí i jelení. Akci pořádali hasiči SDH Šunychl s podporou K3.

Groble Open 2023 nabídla desítky modelů letadel - przedstawić wideoCzas wolny19.8.2023

Groble Open 2023 nabídla desítky modelů letadel

Rychlostí přes 100 kilometrů za hodinu svištěly některé modely letadel na letišti za Novou Vsí. O víkendu tam proběhlo sedmnácté setkání fandů tohoto koníčku, a rovnou mezinárodní. Spolu s modeláři z Česka dorazili hosté z polského Rybniku a Ratiboře. V takovém pojetí jde v Moravskoslezském kraji o ojedinělou akci.

Desítky veteránů na srazu v hobbyparku - przedstawić wideoCzas wolny12.8.2023

Desítky veteránů na srazu v hobbyparku

Škodovky, Tatrovky, Velorexy, světové značky jako Citroën až po Moskviče alias Leninovy saně. Soutěž elegance historických vozidel se v Bohumíně zabydlela. Na Memoriál Jiřího Vaňka se o víkendu sjelo 50 dobových aut a 12 motocyklů, z Česka i Polska. Nejstarším vystaveným vozem byla Tatra 12 Cabriolet z roku 1929.

Ve Skřečoni druhý ročník soutěže o nejlepší bramborák - przedstawić wideoCzas wolny29.7.2023

Ve Skřečoni druhý ročník soutěže o nejlepší bramborák

Skřečoň patřila bramborákům, jejich vůni a chutím. V zahradě tamních dobrovolných hasičů jste mohli ochutnat klasické, se zelím, masovou směsí, se sýrem, ale také bramboráky pečené na sucho nebo sladké s povidly. Druhý ročník food festivalu lákal, 2,5 tisíce strávníků přijelo ze širokého okolí.

Příměstské tábory frčí, od sportu až po keramiku - przedstawić wideoCzas wolny22.7.2023

Příměstské tábory frčí, od sportu až po keramiku

Léto, čas zážitků. Rodičům pomáhají s programem pro děti příměstské tábory, v Bohumíně jich v červenci a srpnu probíhá početná řada. Největší nabídku má místní dům dětí a mládeže. Přidaly se spolky a sportovní kluby, i díky evropské dotaci, s jejíž pomocí v příštích třech letech tábory nabídnou přes 300 míst.

Evropa a svět, TS Radost a Impuls sbíral tituly - przedstawić wideoCzas wolny8.7.2023

Evropa a svět, TS Radost a Impuls sbíral tituly

V rozmezí pouhých několika dnů a týdnů stihli mistrovství republiky, Evropy i světa. Tančili v Praze, německé Riese a polském městě Kielce. Sbírku medailí členové souboru Radost a Impuls vydatně rozšířili, včetně zlatých. Bohumín se také znovu chlubí mistry světa v show dance, titul vybojovalo duo Pavla Galočová a Radim Ksenič.

Šestý šachový Bohumín Open s rekordní účastí - przedstawić wideoCzas wolny8.7.2023

Šestý šachový Bohumín Open s rekordní účastí

Pozornost šachistů z Česka i dalších zemí světa se upíná na Bohumín. Od 1. července se tady koná devítidenní šachový festival s mezinárodním obsazením a s účastí světových velmistrů. Spolu s nimi na Bohumín Open hrají děti, včetně členů místní šachové školy. Festival se koná pošesté, letos s rekordní účastí.

Bohumínský dráček 2023 pro budoucí mladé hasiče - przedstawić wideoCzas wolny1.7.2023

Bohumínský dráček 2023 pro budoucí mladé hasiče

Silnou základnou mladých hasičů se může pochlubit okrsek Bohumín. Skupiny mládežníků v této chvíli mají téměř všechny místní sbory dobrovolných hasičů. Právě děti jsou zárukou jejich budoucnosti a pokračováním tradice i poslání. Budoucí posily láká Dráček, soutěž na míru připravená školáčkům z mateřinek.

Výroční koncert tanečního souboru Kates - przedstawić wideoCzas wolny24.6.2023

Výroční koncert tanečního souboru Kates

Škála volnočasových kroužků bohumínské Fontány je pestrá, patří do ní také tanec. Členové souboru Kates představili svou celoroční snahu na výročním koncertu, kterým završili aktuální sezónu. Před prázdninami také stihli hned několik pohárových soutěží, a přivezli medaile. Soubor působí pod domem dětí a mládeže 34 let.

Bohumín oslavil den dětí ve velkém - przedstawić wideoCzas wolny10.6.2023

Bohumín oslavil den dětí ve velkém

Červnový den dětí Bohumín oslavil ve velkém. Program plný zábavy, her a soutěží, knihovnické městečko i venkovní minikino, sobotní odpoledne v hobbyparku bylo nabité. Pro prvních 1500 dětí si K3 hned u vstupu připravila atraktivní dárky. Už za týden, 17. června, se do areálu vrátí dospělí na městské slavnosti s kapelou No Name.

Junioři ze souboru Radost a Impuls Mistrem mistrů - przedstawić wideoCzas wolny10.6.2023

Junioři ze souboru Radost a Impuls Mistrem mistrů

Není vyššího titulu než Mistr mistrů, aktuálně náleží Bohumínu. Po čase ho znovu vybojovali tanečníci souboru Radost a Impuls, který se drží na špici už 41 let. Děti, junioři i dospělí doslova ovládli Kongresové centrum v Praze. Jen ve velkých formacích naši získali na mistroství republiky šest zlatých a dvě stříbrné medaile.

Záblatím prošel průvod, pálení čarodějnic lákalo - przedstawić wideoCzas wolny6.5.2023

Záblatím prošel průvod, pálení čarodějnic lákalo

Záblatí, Nová Ves nebo třeba Starý Bohumín. Na těchto a dalších místech v poslední dubnový den slavili Filipojakubskou noc, lidově „Pálení čarodějnic“. Všechny spojoval bohatý program pro děti plný zábavy a masek. Snad největší přistávací plochu v okolí čarodějnice měly v nejvýše položené části Bohumína. Záblatím prošel početný průvod a nechybělo ani rozloučení se zimou.

Bunkr Pětka po zimě otevírá, má novinky - przedstawić wideoCzas wolny1.4.2023

Bunkr Pětka po zimě otevírá, má novinky

Dva masivní objekty propojené podzemní chodbou, kdysi pod železnicí dnes pod rušnou cestou. Prvorepublikový pohraniční bunkr MO-S5 u Starého Bohumína je tuzemským stavebním unikátem, nikde jinde u nás podobný není. Sezóna v tamním muzeu začíná o víkendu 1. a 2. dubna, také letos čekají na návštěvníky novinky.

Krojovanky háčkují vzpomínkové memoryboxy - przedstawić wideoCzas wolny1.4.2023

Krojovanky háčkují vzpomínkové memoryboxy

V Česku ztrátu miminka po 20. týdnu těhotenství prožije přibližně 600 párů ročně. Vyrovnat se s tak těžkým okamžikem jim pomáhají tzv. „memoryboxy“, které uchovávají vzpomínky, provází procesem posledního rozloučení a truchlení. Speciální kazety obsahují mimo jiné ručně háčkované prvky, ty teď vznikají také v Bohumíně.

41. koncert tanečního souboru Radost a Impuls - przedstawić wideoCzas wolny25.3.2023

41. koncert tanečního souboru Radost a Impuls

Filmových dalmatinů bylo 101, v Bohumíně jich máme ještě o 30 víc. Námět pro hlavní motiv výročního koncertu tanečního souboru Radost a Impuls, kterým zahájil novou sezónu. Premiéru choreografií tanečníci nabídli ve velké sportovní hale, třikrát a pokaždé měli vyprodáno. Extraligový soubor patří k nejlepším v Česku.

Lodí, motorkou a letadlem na cestě kolem světa - przedstawić wideoCzas wolny25.3.2023

Lodí, motorkou a letadlem na cestě kolem světa

Na lodi, letadlem nebo na motorce. Obepluli, obletěli či objeli svět. Besedu s třemi zajímavými osobnostmi, včetně rodáka z Bohumína Richarda Konkolského, uvedl místní spolek Alma mater. Podvečer nazval „Svou cestou“. Tou se spolek sám vydal v roce 2018, když se pustil do náboru dárců kostní dřeně. Oslovil už pět tisíc lidí.

Jarní prázdniny a mladí zahradníci na příměstském táboře - przedstawić wideoCzas wolny18.3.2023

Jarní prázdniny a mladí zahradníci na příměstském táboře

Jako poslední v Česku si užili jarní prázdniny školáci na Karvinsku. V Bohumíně mohli týden volna prožít třeba v areálu Bosporu a na ledě zimního stadionu, který posílil veřejné bruslení. Kino nabídlo rovnou maraton filmů pro děti a mládež. Nechyběly ani jarní příměstské tábory, v knihovně například pro mladé zahradníky.

Sto dílků skládačky v celoměstské Puzzliádě mateřinek - przedstawić wideoCzas wolny4.3.2023

Sto dílků skládačky v celoměstské Puzzliádě mateřinek

Nejlepší přeborníky na sestavení obrázkové skládačky mají ve Skřečoni. Filipovi a Štěpánovi, budoucím prvňáčkům, stačila ke kompletaci obrázku se stovkou dílků čtvrthodina. Přestože taky puzzle čelí záplavě nových hraček a elektronických her i vychytávek, celoměstská puzzliáda je v Bohumíně nadále populární soutěží.

Taneční workshop Radosti s hvězdami oboru - przedstawić wideoCzas wolny4.3.2023

Taneční workshop Radosti s hvězdami oboru

Stříhají metr. Necelé dva týdny zbývají souboru Radost a Impuls do 41. výročního koncertu. Na začátku soutěžní sezóny představí gejzír nových choreografií a nápadů. Ještě předtím si tanečníci dopřáli mezinárodně obsazený workshop se dvěma předními osobnostmi žánru contemporary a step dance.

Nevšední podívaná: Turnaj FIFA23 PS5 na plátně kina - przedstawić wideoCzas wolny25.2.2023

Nevšední podívaná: Turnaj FIFA23 PS5 na plátně kina

S herní konzolí v televizi, na počítači nebo na zdi díky projektoru. Zahrát si na PlayStation touto formou je obvyklé. V Bohumíně ale šli ještě dál a nabídli nevšední možnost, videohru moderní generace přenesli na obří filmové plátno. Atraktivní prostředí nabídlo zázemí pro fotbalový turnaj FIFA23 na nejmodernějších PS5.

Knihovna oslaví 100. výročí, chystá řadu akcí - przedstawić wideoCzas wolny7.1.2023

Knihovna oslaví 100. výročí, chystá řadu akcí

Bohumínská knihovna je babičkou s úctyhodným věkem, ovšem ve výborné kondici. Letošní jubilantka oslaví 100. narozeniny, centrální pracoviště i pobočky proto plánují řadu akcí pro veřejnost. Řečí čísel: knihovna má 70 tisíc knih a časopisů, 80 tisíc výpůjček ročně, 60 tisíc návštěv ročně a v registru přes 2 tisíce čtenářů.

Dobový pokojíček s retro hračkami a dárky - przedstawić wideoCzas wolny24.12.2022

Dobový pokojíček s retro hračkami a dárky

Dobový pokojíček a v něm hračky našich rodičů, prarodičů a praprarodičů. Krojovanky ze spolku Maryška vystavují ve výloze na náměstí v centru zajímavé exponáty z různých materiálů. Nejstarší kousky jsou z časů první republiky a poválečných let, kdy si děti o drahých hračkách pod stromečkem mohly nechat jen zdát.

Devátá entomologická výstava ve Starém Bohumíně - przedstawić wideoCzas wolny17.12.2022

Devátá entomologická výstava ve Starém Bohumíně

Hmyz kam oko dohlédlo. V sále hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně byly k vidění tisíce kusů brouků, motýlů a dalších exponátů. Na česko-polské hranici sběratelé výstavou zakončili letošní ročník. V Bohumíně se konala podeváté. Nejmenší exponáty měřily pár milimetrů, největší dosahovaly velikosti lidské dlaně.

Vydatná sněhová nadílka potěšila děti - przedstawić wideoCzas wolny17.12.2022

Vydatná sněhová nadílka potěšila děti

Zatímco vydatná nadílka sněhu silničářům, šoférům i pěším zkraje týdne přidělala vrásky na čele, dětem se postarala o důvod k radosti. Po dlouhé době totiž mohly vytáhnout sáňky, boby či kluzáky, a užít si zimních radovánek dosyta přímo ve městě, uprostřed sídliště. Jako školáci v mateřince v Nerudově ulici.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Liczba znalezionych zapisów: 536

    Městský úřad