Město Bohumín

česky PL

Archiwum wideo

2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


 
 

Videa jsou do videoarchivu z technických důvodů přidávány s několikadenním zpožděním.

Liczba znalezionych zapisów: 553
Strona 1 / 16
Sedmý mezinárodní šachový Open Bohumín - przedstawić wideoCzas wolny13.7.2024

Sedmý mezinárodní šachový Open Bohumín

Pozornost šachistů nejen z evropských zemí se na devět dnů upnula k Bohumínu. V místní sportovní hale zkraje prázdnin proběhl sedmý ročník mezinárodního šachového turnaje. Pohár pro nejlepšího mělo na dosah hned několik hráčů, musela rozhodnout pomocná hodnocení. Vyhrál osmnáctiletý talent z Karviné.

Číšnický pětiboj s nevšedními disciplínami - przedstawić wideoCzas wolny6.7.2024

Číšnický pětiboj s nevšedními disciplínami

Slalom s rudlem směle zvládají, stejně tak prostírání stolu na čas. V nevšedních disciplínách závodili mladí číšníci z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje. Bohumínská střední škola v závěru června uspořádala číšnický pětiboj, soutěž, která v sobě snoubila zábavu, recesi, rychlost i dovednosti.

Sletové skladby na náměstí v Bohumíně - przedstawić wideoCzas wolny22.6.2024

Sletové skladby na náměstí v Bohumíně

Na sedmnáctém Všesokolském sletu v Praze bude mít Bohumín zastoupení. Místní ženy a dívky se představí hned ve dvou skladbách. Členky Sokola Bohumín vystoupí v Edenu v choreografii Babí léto a sokolky ze Záblatí se skladbou nazvanou V rytmu srdce, která se autorsky zrodila v blízkém Rychvaldu.

Tanečníci Radosti a Impulsu bodovali na MČR - przedstawić wideoCzas wolny22.6.2024

Tanečníci Radosti a Impulsu bodovali na MČR

Náročnou sezónu mají za sebou tanečníci z Bohumína. Prošli regionálními koly až do bojů o tituly mistrů republiky, a uspěli. Po zlaté medaili i dalších kovech členové souboru Radost a Impuls sáhli opakovaně, navrch se dostali až do prestižního grand finále. Taneční škola z Bohumína patří k celostátní a světové špičce už 42 let.

Táto, pojď si hrát, školka FIT patřila tatínkům - przedstawić wideoCzas wolny15.6.2024

Táto, pojď si hrát, školka FIT patřila tatínkům

Nejvíc tatínků na metr čtvereční, v jednu chvíli na jednom místě. Sešli se v mateřské škole FIT, která jim vyhradila celé odpoledne. Program si muži připravili sobě a svým ratolestem sami, na míru. Sáhli po moderních technologiích, hrách i sportu. Aktivitou školka zdůraznila roli obou rodičů v rodině a při výchově potomků.

Jógu cvičili v doprovodu nevšední živé hudby - przedstawić wideoCzas wolny8.6.2024

Jógu cvičili v doprovodu nevšední živé hudby

Jóga oslovila řadu lidí. Pro někoho se stala rovnou životním stylem, pro jiného dobrou příležitostí k protažení těla a zklidnění mysli. Zajímavou lekci připravil v Bohumíně místní aerobic club. Dobročinnou akci doplnil nevšedním zvukovým doprovodem, reprodukovanou muziku vyměnil za živého hudebníka.

Pochod Z Bohumína do Bohumína má 50 let - przedstawić wideoCzas wolny25.5.2024

Pochod Z Bohumína do Bohumína má 50 let

Už půl století turisté na jaře putují Z Bohumína do Bohumína. Nazvali tak pěší pochod, ke kterému později přidali jízdu na kole, a nakonec i putování s kočárky. Klub českých turistů, místní oddíl Tramp, tradici založil v roce 1974. Jediné, co ji může ohrozit, je počasí. Jubilejnímu ročníku ovšem přálo a účast byla vysoká.

Pálení čarodějnic přilákalo celé rodiny - przedstawić wideoCzas wolny11.5.2024

Pálení čarodějnic přilákalo celé rodiny

Filipojakubská noc byla ve znamení pálení čarodějnic. Ve velkém je letos pořádali ve Starém Bohumíně, v Nové Vsi a tradičně v Záblatí. V nejvýše položené části města si lidový zvyk připomínají už dvě desetiletí. V Záblatí šli ještě dál, spojili ho s vítáním jara a spálením Morany, byť počasí bylo spíše letní, na teploměru 27 stupňů

Vodní mlýn i zřícenina zámku, výprava za historií - przedstawić wideoCzas wolny11.5.2024

Vodní mlýn i zřícenina zámku, výprava za historií

Ekonomické otázky kolem nás, historie, zdravý životní styl, umění a tvůrčí ateliér, taky osobnostní typologie. Témata nabídla Univerzita třetího věku seniorům z Bohumína, Rychvaldu a okolí. Skupina, která teď uzavírá dvouletý cyklus, si dopřála finále v zahraničí, senioři podnikli do Polska poznávací zájezd za historií.

Ze starých kravat šijí módní motýlky pro pejsky - przedstawić wideoCzas wolny4.5.2024

Ze starých kravat šijí módní motýlky pro pejsky

Opuštění pejskové z Bohumína fandí udržitelné módě. Jejich obojky zdobí originální, ručně zhotovení motýlci. Kreativní skupina žen ze spolku Maryška je šije z pánských kravat, již nenošených a nepotřebných. S motýlkem pejsci a fenky pózují fotografům, pro snímky, s jejichž pomocí útuláčci hledají nový domov.

Děti si oblíbily smyslostolečky z přebalovacích pultů - przedstawić wideoCzas wolny6.4.2024

Děti si oblíbily smyslostolečky z přebalovacích pultů

K dětem patří hračky. Nabídka je dnes bohatá, o to víc potěší, když je zaujme autorský nápad. Jako v mateřské škole v Nerudově ulici, kde si školáci zamilovali smyslohraní. Pro něj tamní paní učitelka navrhla speciální stolek, se kterým podnikají nejrozmanitější kreativní výzvy. Pomůcka vznikla z přebalovacího pultu.

Pohádkový mini festival v MŠ Nerudova - przedstawić wideoCzas wolny30.3.2024

Pohádkový mini festival v MŠ Nerudova

Pohádkový příběh je pro dětskou duši nepostradatelný. Pohádky rozvíjí vnímání, fantazii a empatii dítěte, také obohacují slovní zásobu, kreativitu a sociální dovednosti. V Bohumíně s nimi vsadili rovnou na malý festival, školáci z mateřinek známé příběhy s dobrým koncem sehráli v maskách, s rekvizitami a kulisami.

Soubor Radost a Impuls uvedl 42. koncert - przedstawić wideoCzas wolny30.3.2024

Soubor Radost a Impuls uvedl 42. koncert

Andělíčku, můj strážníčku. S tímto podtitulem uvedl taneční soubor Radost a Impuls 42. výroční koncert. Mnohonásobný mistr republiky, Evropy i světa v něm představil choreografie pro novou sezónu. Soubor se věnuje stylům show, jazz a moderní scénický tanec. Mladí Bohumíňáci o víkendu zvládli hned tři koncerty za sebou.

Vrtíci v lavici aneb psí svět v mateřince Rafík - przedstawić wideoCzas wolny30.3.2024

Vrtíci v lavici aneb psí svět v mateřince Rafík

Jak se o pejska starat, čím ho krmit, jak se chovat a být obezřetní, abychom se nestali obětí napadení. Děti v mateřince Rafík už tohle všechno vědí, díky vzdělávacímu interaktivnímu programu Vrtíci v lavici. Nejen pejsci za nimi zavítali přímo do mateřinky. Školka vztah dětí ke zvířatům pěstuje od mala, hravou formou.

Pětka po zimě otevírá, muzeum vzniká čtvrtstoletí - przedstawić wideoCzas wolny23.3.2024

Pětka po zimě otevírá, muzeum vzniká čtvrtstoletí

Do podzemí a do časů první republiky vás vezme muzeum v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati, už po pětadvacáté. Nová sezóna startuje 1. dubna, otevřeno bude tradičně o víkendech a státních svátcích. V unikátním objektu pohraničního opevnění, který je součástí moravskoslezské Technotrasy, se v zimě nezahálelo.

Radibudky ve školkách i v dílně, pomáhají přírodě - przedstawić wideoCzas wolny23.3.2024

Radibudky ve školkách i v dílně, pomáhají přírodě

Skoro 100 ptačích budek za poslední dva roky přibylo v Bohumíně díky Radibudkám. Přírodě pomáhají celé rodiny návštěvou montážní dílničky v domě dětí a ptačí příbytky z předem připravených dílů školáci sestavují také přímo v mateřinkách. Na projektu spolupracují bohumínský a karvinský dům dětí, dílna funguje dvakrát týdně.

Být první, kniha o životě Richarda Konkolského - przedstawić wideoCzas wolny2.3.2024

Být první, kniha o životě Richarda Konkolského

Cestopis životem. Tak označil publicista Adam Chroust svou biografii nazvanou „Být první“, příběh nejslavnějšího českého mořeplavce a bohumínského rodáka Richarda Konkolského. Knihu, která vůbec poprvé mapuje životní cestu legendárního mořského vlka, představil večer spolku Město bohů.

Děti v Rafíku bavily akční fyzikální pokusy - przedstawić wideoCzas wolny24.2.2024

Děti v Rafíku bavily akční fyzikální pokusy

Polytechniku a vědy poznávají školáci v Bohumíně hravou formou. Žáci z mateřských a základních škol s podporou města navštěvují interaktivní expozice a laboratoře Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Zajímavé aktivity za dětmi přijíždějí také do Bohumína, třeba fyzice hravě přišli na kloub v mateřince Rafík.

Předškoláci a senioři spolu ve sportovním - przedstawić wideoCzas wolny17.2.2024

Předškoláci a senioři spolu ve sportovním

Už malé děti cvičí, jde jim to. Senioři v Bohumíně také cvičí, jde jim to. Proč to tedy nespojit? Řekli si v mateřské škole FIT v Okružní ulici a uspořádali společnou hodinu plnou pohybu a tělocviku. Propojení generací zafungovalo, navíc nebylo to poprvé. Podobně v minulosti bavily obě skupiny třeba společné chvíle s knihou.

Ke krmítku i krmelci, děti myslí na přírodu - przedstawić wideoCzas wolny10.2.2024

Ke krmítku i krmelci, děti myslí na přírodu

Dokonce pizzu jsou někteří schopni odložit do krmelců a zásypů. Jenže namísto přilepšení takto můžou lesní zvěři způsobit přinejmenším potíže, v horším případně zavinit její úhyn. Jak správně pomáhat a čím přikrmovat se učí už ti nejmenší, třeba děti v mateřince ve Starém Bohumíně. Sledují krmelec, zásyp i krmítka pro ptáky.

Čtení na polštářcích s klasickou pohádkou - przedstawić wideoCzas wolny27.1.2024

Čtení na polštářcích s klasickou pohádkou

Znají Tlapkovou patrolu, Lokomotivu Tomáše i další novodobé animované hrdiny. Klasická česká pohádka zůstala tak trochu stranou, a právě to chtějí změnit. V mateřské škole v Čáslavské ulici k tomu přizvali rodiče, pořádají cyklus Čtení na polštářcích. Dětem čtou osobně maminky a tatínkové, scházejí se každý měsíc.

Tančí celá škola, ZŠ Skřečoň na vlně Stardance - przedstawić wideoCzas wolny20.1.2024

Tančí celá škola, ZŠ Skřečoň na vlně Stardance

4,5 milionu diváků oslovila dvanáctá řada taneční soutěže Stardance aneb Když hvězdy tančí. Vloni na podzim ji uvedla Česká televize. Mezi fanoušky patří i nejmladší generace, pro kterou televize vyhlásila speciální klání. Do projektu Tančí celá škola se zapojily dva kolektivy z Bohumína, z městské části Skřečoň. 

Pletené ponožky a „Hrnek pro Tebe“ seniorům - przedstawić wideoCzas wolny23.12.2023

Pletené ponožky a „Hrnek pro Tebe“ seniorům

V řadě domovů seniorů budou veselejší Vánoce, tamní klienti dostanou ručně pletené ponožky a hrneček. Spolek Počteníčko pokračuje v tradici a naděluje babičkám a dědečkům dárky. Pomáhají dobrovolníci z projektu Hodinový vnuk: Klub ponožka, členky Seniorklubu Bohumín v něm patří k nejaktivnějším v kraji.

Desátá entomologická výstava ve Starém Bohumíně - przedstawić wideoCzas wolny16.12.2023

Desátá entomologická výstava ve Starém Bohumíně

Jubilejní desáté pokračování nabídla entomologická výstava s dovětkem „na hranici“. Koná se ve Starém Bohumíně, doslova pouhých několik desítek metrů od česko-polského pomezí. Tuzemská poslední akce tohoto typu kalendářního roku přilákala nejen sběratele z Česka, Polska a Slovenska.

Městem chodil Mikuláš a naděloval, i ve školce Fit - przedstawić wideoCzas wolny9.12.2023

Městem chodil Mikuláš a naděloval, i ve školce Fit

Městem chodil Mikuláš a naděloval dárky. Protože sám by je neusnesl, vzal si na pomoc hodné andílky a pro zlobivé ratolesti zajistil čerta. Nicméně, jak už to podle lidové tradice bývá, i ti nejzlobivější slíbili, že se polepší, a nakonec čekala dobrota i na ně. V úterý dopoledne Mikuláš naděloval v mateřince Fit v Novém Bohumíně.

Rezervace na tábory Fontána spustí 14. listopadu - przedstawić wideoCzas wolny11.11.2023

Rezervace na tábory Fontána spustí 14. listopadu

Rekordní zájem provází v posledních letech příměstské i pobytové letní tábory. Některé turnusy bohumínského domu dětí a mládeže hlásí zaplněnou kapacitu v rozmezí pár dnů. Registraci školáků spouští ve velkém předstihu, tak aby rodiče mohli lépe plánovat dovolenou. On-line portál Fontána aktivuje v úterý 14. listopadu.

Šachová škola Bohumín a úspěch na turnaji v Polsku - przedstawić wideoCzas wolny4.11.2023

Šachová škola Bohumín a úspěch na turnaji v Polsku

Šachová škola Bohumín je poměrně mladým oddílem, nicméně sahá po vavřínech. Její hráči promluvili do mezinárodního turnaje v obci Sarnaki, u polsko-běloruského pomezí. Nejvýrazněji se prosadil jedenáctiletý Mathias Jordan, kvalitně obsazenou kategorii do dvanácti let vyhrál. Jde o jeden z dosavadních největších úspěchů klubu.

Sbor gymnázia a senioři spolu v projektu Hodinový vnuk - przedstawić wideoCzas wolny28.10.2023

Sbor gymnázia a senioři spolu v projektu Hodinový vnuk

Obyčejná písnička propojuje generace, konkrétně středoškoláky s klienty domovů seniorů. Celou sérii koncertů na podzim podnikají dobrovolníci z projektu Hodinový vnuk, v Bohumíně žáci z Gymnázia Františka Živného a jeho pěveckého sboru. Dobrý skutek má velký přesah, hudba a setkání s mládeží je pro seniory zpestřením.

Bohumín potřinácté vítězem plavecké soutěže měst - przedstawić wideoCzas wolny7.10.2023

Bohumín potřinácté vítězem plavecké soutěže měst

Znovu to vyšlo. Bohumín se dál drží na špici plavecké soutěže měst, mezi obcemi do 50 tisíc obyvatel znovu neměl přemožitele. Město se celostátního klání účastní od roku 2006, s tím aktuálním má na kontě třinácté prvenství. Soutěž se konala ve středu 4. října. První plavci, odhodlaní pomoci Bohumínu k titulu, dorazili už v šest hodin ráno.

Osmý Gulášfest lákal do Šunychlu na tisíc litrů guláše - przedstawić wideoCzas wolny9.9.2023

Osmý Gulášfest lákal do Šunychlu na tisíc litrů guláše

Za pravým, chutným a voňavým kotlíkovým gulášem do Šunychlu. Soutěž v jeho kuchtění o víkendu přilákala davy, a hladové, jak se na gastronomickou show sluší a patří. Návštěvníci Gulášfestu spořádali přes 1 tisíc litrů guláše, podával se vepřový, hovězí, kančí, dančí i jelení. Akci pořádali hasiči SDH Šunychl s podporou K3.

Groble Open 2023 nabídla desítky modelů letadel - przedstawić wideoCzas wolny19.8.2023

Groble Open 2023 nabídla desítky modelů letadel

Rychlostí přes 100 kilometrů za hodinu svištěly některé modely letadel na letišti za Novou Vsí. O víkendu tam proběhlo sedmnácté setkání fandů tohoto koníčku, a rovnou mezinárodní. Spolu s modeláři z Česka dorazili hosté z polského Rybniku a Ratiboře. V takovém pojetí jde v Moravskoslezském kraji o ojedinělou akci.

Desítky veteránů na srazu v hobbyparku - przedstawić wideoCzas wolny12.8.2023

Desítky veteránů na srazu v hobbyparku

Škodovky, Tatrovky, Velorexy, světové značky jako Citroën až po Moskviče alias Leninovy saně. Soutěž elegance historických vozidel se v Bohumíně zabydlela. Na Memoriál Jiřího Vaňka se o víkendu sjelo 50 dobových aut a 12 motocyklů, z Česka i Polska. Nejstarším vystaveným vozem byla Tatra 12 Cabriolet z roku 1929.

Ve Skřečoni druhý ročník soutěže o nejlepší bramborák - przedstawić wideoCzas wolny29.7.2023

Ve Skřečoni druhý ročník soutěže o nejlepší bramborák

Skřečoň patřila bramborákům, jejich vůni a chutím. V zahradě tamních dobrovolných hasičů jste mohli ochutnat klasické, se zelím, masovou směsí, se sýrem, ale také bramboráky pečené na sucho nebo sladké s povidly. Druhý ročník food festivalu lákal, 2,5 tisíce strávníků přijelo ze širokého okolí.

Příměstské tábory frčí, od sportu až po keramiku - przedstawić wideoCzas wolny22.7.2023

Příměstské tábory frčí, od sportu až po keramiku

Léto, čas zážitků. Rodičům pomáhají s programem pro děti příměstské tábory, v Bohumíně jich v červenci a srpnu probíhá početná řada. Největší nabídku má místní dům dětí a mládeže. Přidaly se spolky a sportovní kluby, i díky evropské dotaci, s jejíž pomocí v příštích třech letech tábory nabídnou přes 300 míst.

Evropa a svět, TS Radost a Impuls sbíral tituly - przedstawić wideoCzas wolny8.7.2023

Evropa a svět, TS Radost a Impuls sbíral tituly

V rozmezí pouhých několika dnů a týdnů stihli mistrovství republiky, Evropy i světa. Tančili v Praze, německé Riese a polském městě Kielce. Sbírku medailí členové souboru Radost a Impuls vydatně rozšířili, včetně zlatých. Bohumín se také znovu chlubí mistry světa v show dance, titul vybojovalo duo Pavla Galočová a Radim Ksenič.

Šestý šachový Bohumín Open s rekordní účastí - przedstawić wideoCzas wolny8.7.2023

Šestý šachový Bohumín Open s rekordní účastí

Pozornost šachistů z Česka i dalších zemí světa se upíná na Bohumín. Od 1. července se tady koná devítidenní šachový festival s mezinárodním obsazením a s účastí světových velmistrů. Spolu s nimi na Bohumín Open hrají děti, včetně členů místní šachové školy. Festival se koná pošesté, letos s rekordní účastí.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
Liczba znalezionych zapisów: 553

    Městský úřad