22.5.2023 - Ojedinělá akce pro děti ve Vrbici, noční soutěž v požárním útoku

Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz
Ročník a číslo: 140
Autor: Čtenář reportér

Soutěže v požárním útoku jsou běžné. Ovšem noční soutěž v požárním útoku, a to ještě pořádaná pro děti a mládež, už je poměrně nevšední akcí. A právě takové raritní klání uspořádali v Bohumíně-Vrbici.

Akce se mohla konat i díky finanční podpoře ze strany města.
"Líbila se nám noční soutěž v Těrlicku-Hradišti, kde má tradici. Inspirovalo nás to. Rozhodli jsme se proto uspořádat podobnou noční soutěž také ve Vrbici," uvedla Lucie Bednářová ze Sboru dobrovolných hasičů Vrbice.
Do soutěže se přihlásilo jedenáct týmů a soutěžilo se podle pravidel nazvaných Plamen. Při přípravě byla základna osvětlená pomocnými světly, která jsou při samotném útoku vypnuty.

Prostor základny je pak osvětlen pouze z požárního stroje a další světla míří až na terče. Podél trati jsou rozmístěny světelné puky, které pomáhají zviditelnit samotnou dráhu. "Jinak mladí hasiči běželi útok v úplné tmě," upřesnila Lucie Bednářová.

V mladších žácích soutěžil pouze tým SDH Vrbice, noční požární útok děti zvládly s časem 21,225 s. S takovým výsledkem by se neztratily ani mezi staršími žáky. V kategorii starších žáků zvítězil tým A SDH Těrlicko-Hradiště s časem 18,094 s. Druhé místo patří mladým hasičům z Klimkovic a třetí A týmu ze Šunychlu. Vrbičtí obsadili 4. místo.