Plavkyně Anežka Malcharová obhájila titul
10.6.2015

BOHUMÍN / BRNO - Anežka Malcharová z Plaveckého klubu Bohumín obhájila plavecký titul žákovské mistryně republiky na trati 100 metrů prsa. Závod zaplavala s časem 1:18,88. Start se jí povedl na Letním mistrovství České republiky staršího žactva v Brně v sobotu 6. června.
Česká juniorská reprezentantka nenašla při svém prvním startu na brněnském šampionátu přemožitelku navzdory drobnému zranění, které ovlivnilo závěr přípravy, a navzdory akutním respiračním potížím, které se ještě více projevily následujícího dne. „V neděli Anežka Malcharová mohutně finišovala na dvojnásobné prsařské distanci, ale za titulem tentokrát zaostala o 36 setin vteřiny. Přesto je třetí místo v nevídaně vyrovnaném závodě fantastickým potvrzením Anežčiny kvality a výkonnosti,“ vysekl uznání plavecký trenér Petr Šlachta.
Rovněž příprava Jakuba Gryce, druhého bohumínského reprezentanta na Letním mistrovství České republiky staršího žactva, neproběhla úplně dle očekávání. Kuba se nepotkal s tradiční top formou, nicméně při znakové dvoustovce atakoval pódium a skončil jen těsně čtvrtý. „Vedle čtvrtého místa přidal v předchozích startech další tři osmá místa. I přes drobný ústup z pozic potvrdil svou příslušnost k české špičce dané věkové kategorie. Věříme, že za půl roku bude Kuba znovu usilovat o vavříny nejvyšší,“ uvedl předseda plaveckého klubu Adrian Kuder.
Oběma jmenovaným zatím sezóna nekončí. 15. června se představí na Letních olympijských hrách mládeže v Plzni, kde se pokusí rozšířit své dosavadní medailové sbírky. V oficiální výpravě Moravskoslezského kraje je dále doplní Zuzana Krpcová a Matěj Kolarczyk. Zmínění členové Plaveckého klubu Bohumín se na hrách představí v triatlonu.
Plavecký klub Bohumín a Lukáš Kania
foto: Adrian Kuder a Jan Malchar