Hobbypark v Novém Bohumíně projde omlazením, přibudou nové atrakce pro děti
9.6.2009

NOVÝ BOHUMÍN - Bohumínské děti se mohou těšit na novinky v největším hobbyparku ve městě, který je součástí novobohumínského parku Petra Bezruče. Část stávajících atrakcí bude obnovena a několik dalších nových prvků v hobbyparku přibude. Aktualitám to potvrdil Petr Lakomý z městské společnosti Bospor, která areál spravuje. Bospor do modernizace vloží 100 tisíc korun, město pak více než půl milionu korun.
„Hobbypark potřebuje omladit a v letošním roce se dočká. Obměnou projdou například staré ocelové houpačky, které už dnes nevyhovují a nahradíme je proto novými ze dřeva. Jedna bude s lanovým sedákem, přezdívaná ptačí hnízdo. Druhá houpačka bude řetízková se sítí a žebřinami. Děti se mohou těšit také na lezeckou šplhací soupravu, stanový domeček s terasou nebo pružinovou lavici a malý kolotoč,“ uvedl Petr Lakomý, vedoucí areálu hobbyparku a zimního stadionu městské společnosti Bospor.
Výměnou projdou také nevyhovující dvě kládové houpačky a přibude šest nových laviček k sezení. Bospor ve spolupráci s městem staré prvky částečně zrenovuje a dosypány budou rovněž dopadové plochy.
V souvislosti s plánovanými pracemi bude od pondělí 22. června do neděle 5. července hobbypark pro návštěvníky uzavřen.
Lukáš Kania
Foto: areál dětského hobbyparku v parku Petra Bezruče v Novém Bohumíně. Foto: archiv města.