Město Bohumín

Výroční zprávy holdingu města

Výroční zprávy

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2023

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2023

Zpovzdálí nás stále sledoval covid, ale nikoho to už netrápí. Druhým rokem pokračovala válka na Ukrajině, ale zdá se, že i na ni a na statisíce Ukrajinců v naší zemi jsme si zvykli.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2022

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2022

Zažili jsme již dva podivné roky různých omezení z důvodu covidu, ale po celou dobu jsem říkal, že je to ještě pořád dobré, hlavně, že není válka, kterou pamatují naše babičky a dědové.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2021

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2021

Rok 2021 byl dalším ze série covidových. Ač jsme se v tom předešlém těšili na normální život, nestalo se. Opět jsme velkou část roku prožili v nouzovém stavu.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2020

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2020

Zprávu za rok 2019 jsem na jaře loňského roku zakončil těmito větami: „Doufám, že budu moci za rok opět napsat, že se hodně stavělo, zateplovalo, sadili jsme nové stromy, pořádali hodně kulturních a sportovních akcí a vše běželo jak má.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2019 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2019

Ač i v tomto roce se hodně stavělo, zateplovalo, opravovaly se chodníky a cesty, kácela stará a sadila nová zeleň, pořádalo se mnoho akcí pro veřejnost, nezaměstnanost byla stabilně nízká a vše běželo tak jak má, přece jen se několik odlišností či zvláštností našlo.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2018 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2018

Konečně! Po letech trvalého a poměrně razantního poklesu obyvatel se rok 2018 zapíše do statistik jako rok, kdy sice jejich počet ještě nerostl, ale pokles se téměř zastavil. Ještě se stále méně rodíme, než umíráme, ale do Bohumína se poprvé přistěhovalo více občanů, než se z něj odstěhovalo.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2017 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2017

Mohli bychom jednoduše vyhlásit rok 2017 za úspěšný. Hospodaření skončilo výrazným přebytkem. Nezaměstnanost znatelně poklesla, stejně tak i míra kriminality. Ušetřili jsme dostatek peněz na další investice v roce 2018.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2016 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2016

V roce 2016 se v Bohumíne nic výjimecného nestalo. I tak stroze by mohlo znít úvodní slovo výrocní zprávy Bohumína pro rok 2016. Nepostavili jsme žádnou sportovní halu ani bazén a neopravili jsme žádnou secesní kulturní památku.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2015 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2015

Rok 2015 je za námi a při jeho hodnocení nelze tentokrát pominout celkovou situaci v kraji, České republice a v Evropě. I města a obce si totiž v některých oblastech konkurují a stabilita je jednou z výrazných výhod.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2014 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2014

Kdybychom se měli zamyslet, čím byl pro Bohumín rok 2014 typický, mohlo by nás napadnout, že to byl dozajista rok sportu. Vždyť jsme vybudovali a zprovoznili novou sportovní halu, největší v ČR. A k tomu opravili několik hřišť na sídlištích, rozšířili sauny, postavili Mauglího stezku pro děti.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2013 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2013

Dříve než se pozorně začteme do statistik a informací o průběhu roku 2013, zkusme si stručně zhodnotit, jaký to vlastně byl rok a zda splnil naše očekávání. Plánovali jsme vyrovnaný rozpočet a skončili jsme s poměrně vysokým přebytkem.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2012 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2012

Tak to máme za sebou! Ne, nemyslím tentokrát uplynulý rok 2012, ale dokončení stavby dálnice, mostů, přivaděče, zkrátka všechny velké dopravní státní stavby na území Bohumína a v jeho okolí.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2011 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2011

Máme za sebou rok 2011. Jaký byl? Cím byl charakteristický? Neco v nem zacalo, neco skoncilo a neco pokracuje. Po podzimních komunálních volbách v roce 2010 to byl první rok s novým vedením mesta.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2010 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2010

Rozkopané, zatopené povodní a obtěžované dopravními stavbami. A ještě musíme dýchat ten špatný vzduch tak typický pro Ostravsko.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2009 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2009

Krize, krize, krize. Tímto slovem by se dal jednoduše charakterizovat rok 2009. Krize celosvětová, fi nanční, hospodářská. Krizeve financích České republiky. Politická krize.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2008 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2008

Když se někdo po létech zeptá, co se stalo v Bohumíně v roce 2008, jaká bude odpověď? Co se v tom roce přihodilo, co by mohlo utkvět v paměti?
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2007 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2007

Stalo se v prosinci roku 2007! Dvě významné události v budoucích dějinách našeho města. Poprvé v historii jsme hraničním městem bez hranic. Ty padly vstupem do Schengenu 20. prosince 2007.
Výroční zpráva města Bohumína za rok 2006 #zobrazit-video

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2006

Každý rok je pro město něčím typický. I po letech si tak můžeme lépe zapamatovat, co se tehdy stalo. Po letech tak víme, že v roce 1995 jsme přebírali celý bytový fond do své správy od realitních kanceláří, v roce 1996 jsme bojovali o záchranu nemocnice.
Zpráva o stavu města za rok 2005 #zobrazit-video

Zpráva o stavu města za rok 2005

Také rok 2005 by se dal stručně nazvat úspěšným. Dařilo se České republice, růst HDP dosáhl 6 procent. V našem Moravskoslezském kraji se pomalu projevují známky oživení a dohoda o vstupu automobilky Hyundai do Nošovic dává naději na další investory.
Zpráva o stavu města za rok 2004 #zobrazit-video

Zpráva o stavu města za rok 2004

Čtvrtý rok třetího tisíciletí je za námi. Bohumínu i jeho městským částem je zase o rok víc. Byl rok 2004 rokem, který si budeme pamatovat? Zaznamená kronika města něco podstatného pro naše následovníky?
Zpráva o stavu města za rok 2003 #zobrazit-video

Zpráva o stavu města za rok 2003

Ohlížíme-li se za uplynulým rokem a bilancujeme jej, obvykle si položíme otázku: „Byl dobrý či špatný?” Tisíce každodenních drobností se postupně z naší paměti vytrácejí a zůstanou nám po nich jen statistiky.
Zpráva o stavu města za rok 2002 #zobrazit-video

Zpráva o stavu města za rok 2002

Rok 2002 skončil. Jaký byl? Čím se odlišoval od ostatních let, čím byl význačný? Mohl by být nazván rokem voleb. Proběhly parlamentní a komunální volby. Bohumín má svého poslance v Parlamentu a nové zastupitelstvo.
Zpráva o stavu města za rok 2001 #zobrazit-video

Zpráva o stavu města za rok 2001

Rok 2001 byl pro město Bohumín rokem velmi významným, a to v mnoha oblastech jeho života. Nejprve jsme se dostali na stránky tisku uspořádáním úspěšné ankety u příležitosti sčítání lidu.
Strana: 1

Počet nalezených záznamů: 23

    Městský úřad