Město Bohumín

Ptejte se, my odpovídáme

Rubrika Ptejte se je speciální kategorie, v níž odpovídáme především na e-mailové dotazy bohumínských občanů. Dotazy, které přijdou do této rubriky, distribuujeme jednotlivým zaměstnancům města či jeho společností, kteří na ně průběžně reagují. Odpovědi nejsou k dispozici ihned, tazatelé se jich dočkají nejdříve do týdne, nejpozději do měsíce, podle složitosti dotazu. Odpovědi pak zveřejňujeme v této kategorii na internetových stránkách města a rozesíláme je i elektronickou službou E-info.  Dříve, než pošlete svůj dotaz, zkuste se podívat, zda na něj už v rubrice neexistuje odpověď. Vybrané dotazy a odpovědi zveřejňujeme také v městských novinách.  Na anonymní dotazy (bez jména, příjmení a adresy) či vulgární dotazy neodpovídáme! Své dotazy, připomínky, postřehy k chodu města a městského úřadu můžete:

  • zaslat e-mailem na adresu ptejtese@mubo.cz
  • poslat na adresu Městský úřad Bohumín, Ptejte se, Masarykova 158, Bohumín, 735 81
  • vhodit do schránky důvery (je umístěna vedle informačního centra)

Ptejte se


Starší než měsíc

Čištění rybníčku odložily vydatné srážky 6.3.2024

Čištění rybníčku odložily vydatné srážky

Bude probíhat nějaká úprava, nebo čištění rybníčku, do kterého bude svedena dešťová voda z retenční nádrže v oblasti Ottova parku?
Parkoviště v Jateční ulici město letos opraví 16.1.2024

Parkoviště v Jateční ulici město letos opraví

Zajímalo by mě, kdy přestanu vystupovat z automobilu na parkovišti do bláta a louží? Jedná se mi o parkoviště na ulici Jateční, nacházející se hned vedle vrátnice BSK. V případě úpravy parkoviště, bude ji financovat město Bohumín z veřejných peněz, nebo firma ABvet?
Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony 6.12.2023

Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony

Proč město neumístí kontejnery s horním výsypem na plast a papír, konkrétně proč jste tyto kontejnery odebrali v ulici Tovární? Kontejnery na směsný odpad jsou přeplněné kartony, nebo jsou kartony pohozené kolem kontejneru na papír, kam se nevlezou.
U stromu plánujeme boční ořez větví 15.11.2023

U stromu plánujeme boční ořez větví

Bydlím na tř. Dr. E. Beneše a chtěl bych se zeptat, zda a kdy plánujete prostřihávání stromu kolem věžáku č.p. 1071. V létě už není vidět přes vzrostlý strom, jehož větve zasahují do okna.
Umístění popelnice na staré pečivo v Hobbyparku nezvažujeme 1.11.2023

Umístění popelnice na staré pečivo v Hobbyparku nezvažujeme

Neplánujete možnost umístit k minizoo třeba popelnici na staré pečivo? Vím, že je možnost jej donést, ale v dopoledních hodinách přes týden se tam málokdo dostane.
Dřevo z pokácených stromů využíváme, pokud nám to jeho stav dovolí 20.10.2023

Dřevo z pokácených stromů využíváme, pokud nám to jeho stav dovolí

Chtěla bych se zeptat, jestli nějak budou využity kmeny vzrostlých stromů, které se budou kácet v parku Petra Bezruče? Nebylo by možné je využít jako lavičky u Kališova jezera? Bylo by fajn mít tam více míst k posezení.
Parkovací místo nemůže vzniknout na úkor bezpečnosti 12.10.2023

Parkovací místo nemůže vzniknout na úkor bezpečnosti

Proč je u výjezdu z nového parkoviště u zubní kliniky v Nerudově ulici ubráno minimálně jedno parkovací místo? Přece se vyjíždí na druhou stranu.
Výskyt křídlatky na městských pozemcích potlačujeme 21.9.2023

Výskyt křídlatky na městských pozemcích potlačujeme

Chystá město nějaká opatření proti šíření křídlatky na svých pozemcích?
Nový chodník v ulici 1. máje zvýší bezpečnost nejen školáků 18.9.2023

Nový chodník v ulici 1. máje zvýší bezpečnost nejen školáků

Bydlíme v ulici 1. máje, kousek od zastávky u Halady. Začal školní rok a pociťujeme problém v tom, že děti se do místní školy nemají jak bezpečně dostat. Cesta je natolik úzká, že výstavba nějakého chodníku zcela jistě nehrozí. Zvažujete nějaké řešení, které by mohlo učinit místo bezpečnějším?
Výtluky na svých silnicích město řeší 21.7.2023

Výtluky na svých silnicích město řeší

Jistě všichni řidiči přivítali nové vodorovné dopravní značení. Jediná chyba je snad v tom, že barva byla natolik řídká, že nedovedla zacelit veškeré výtluky, kterých je v Bohumíně opravdu dost. Namátkou: před Kauflandem, celá drátovna, před a na mostku Vrbice atd. Uděláte s tím něco?
Nezbytné kácení u kliniky vykompenzuje náhradní výsadba 4.7.2023

Nezbytné kácení u kliniky vykompenzuje náhradní výsadba

Zajímalo by mě, jak bude vypadat prostor před novou dentální klinikou na Nerudově ulici. Existuje někde nějaká vizualizace? Místo zeleně, kterou jsme tu měli, se nám tu zatím rýsuje jen škaredý šedý prostor. Je plánována alespoň nějaká zeleň nebo to opravdu bude jen velké škaredé parkoviště?
Na správné parkování strážníci dohlížejí 30.6.2023

Na správné parkování strážníci dohlížejí

V Palackého ulici se neustále parkuje mimo vyhrazená místa pro parkování. Bylo to řešeno s policií. Ta účastníkovi dala napomenutí, ale asi to nepomohlo a parkuje se tam neustále. Mohla by hlídka městské policie jezdit častěji a hned dávat botičku? Pak by si to už nedovolili, zde takto parkovat.
Provoz v Tovární ulici by mohla uklidnit nová dopravní značka 19.6.2023

Provoz v Tovární ulici by mohla uklidnit nová dopravní značka

Nešla by dát nějaká značka ve směru Tovární ulice, aby tam neprojížděly kamiony? Teď, jak se opravuje Lidická, tak tam kamiony projíždí často. Ta cesta ani můstek není na zatížení kamionů dělaná, už teď jsou místy krajnice popraskané. Jak budou vypadat do října?
Potřebu umístění dalších košů posuzuje odbor životního prostředí 1.6.2023

Potřebu umístění dalších košů posuzuje odbor životního prostředí

Proč nevybavíte parkoviště, které se nachází u cyklostezky ve Starém Bohumíně v ulici Čs. armády nedaleko hotelu Pod zeleným dubem, odpadkovými koši? Denně tam parkuje plno aut a jelikož se jediný koš nachází až u lavičky na začátku cyklostezky, tak odpadky odhazují kolem zaparkovaných vozidel.
Nedokončená stavba neohrožuje okolí, úřad s vlastníky komunikuje 30.5.2023

Nedokončená stavba neohrožuje okolí, úřad s vlastníky komunikuje

Dovoluji se vás dotázat na nedokončenou stavbu ve Starém Bohumíně. Jedná se mi o rodinný dům, který stojí u silnice naproti parkoviště a je již 40 let nedokončený. Vzhledem k tomu, že můj dům stojí přímo za ním, táži se, kdy bude tato stavba dokončena, a jak je možné, že je tento stav tolerován.
Ptačí trus na autě nepotěší, zeleň je ale pro město důležitá 25.5.2023

Ptačí trus na autě nepotěší, zeleň je ale pro město důležitá

Bydlím v Okružní ulici. Na této ulici jakožto všude jsou stromy a pod těmi stromy jsou parkovací místa pro osobní automobily. Na těchto stromech úřadují ptáci, kteří svými výkaly zaneřádí střechy aut. Tento výkal když zaschne, tak nejde odstranit z karoserie auta. Navíc jsou agresivní na lak auta.
Přebytečná ornice ze stavby hrází se ukládá na zemědělskou půdu 23.5.2023

Přebytečná ornice ze stavby hrází se ukládá na zemědělskou půdu

Proč se odváží ornice z deponie stavby hrází?
Mapu Bohumína nabízí naše informační centrum 17.3.2023

Mapu Bohumína nabízí naše informační centrum

Chci zakoupit mapu Bohumína, ale není k nalezení nikde na internetu. Dá se zakoupit přes radnici?
Novým výsadbám na sídlištích často brání inženýrské sítě 13.3.2023

Novým výsadbám na sídlištích často brání inženýrské sítě

Zajímalo by mě, kdo a z jakého důvodu nechal vykácet 8 vzrostlých stromů v ulici Nerudova před veterinární klinikou, jestli je naplánována náhradní výsadba v této lokalitě, jestli bude kácení i nadále pokračovat, proč zatím nikdo nezasadil ani jediný strom místo již dříve vykácených.
Neoprávněnému jednání rybářů může zamezit jen majitel pozemku 26.1.2023

Neoprávněnému jednání rybářů může zamezit jen majitel pozemku

Jak je to se stanováním u vody a rybařením. Loni jsem se setkal s rybáři, kteří měli u malého Kališova postaveny stany celé prázdniny, vykopány suché záchody, vybudovány provizorní sprchy. Odpadky tam zůstaly dodnes. Jak mám postupovat v případě, že tato činnost není povolená a bude se opakovat?
Řidiči nesmí zbytečným ponecháním motoru v chodu obtěžovat okolí 23.1.2023

Řidiči nesmí zbytečným ponecháním motoru v chodu obtěžovat okolí

Upravuje nějaký předpis povinnost řidičů při zastavení vozidla vypnout motor? Rodiče čekající u ZŠ Masarykova často dlouhé minuty zamořují celé okolí. Mají na to právo?
Byty v červené kolonii prodávat nebudeme, připravujeme je pro nájemní bydlení 16.1.2023

Byty v červené kolonii prodávat nebudeme, připravujeme je pro nájemní bydlení

Chtěli bychom se s manželkou vrátit do Bohumína a vylicitovat si byt v červené kolonii, kde probíhá rekonstrukce. Proto bych se rád zeptal, zda při této licitaci budete brát v potaz, že člověk je občanem Bohumína. Uvažujete, že některé byty budou prodány, nebo půjde pouze o nájemní bydlení?
Majitelé psů mají od radnice sáčky zdarma 15.1.2023

Majitelé psů mají od radnice sáčky zdarma

Chtěl bych se zeptat, zda je v plánu rozšířit odpadkové koše se sáčky na psí exkrementy, jaké jsou například v parku. Konkrétně v městské části Záblatí by to bylo vhodné, jelikož je zde mnoho pejskařů a ti by tuto novinku určitě uvítali.
Nemocnice začne vstupní data od zájemců o zubaře získávat na přelomu ledna a února 8.1.2023

Nemocnice začne vstupní data od zájemců o zubaře získávat na přelomu ledna a února

Jakým způsobem a odkdy se bude možné po dokončení zubní kliniky v Nerudově ulici pokusit o registraci u nových lékařek. Po odchodu naší paní doktorky do penze před více než rokem zvládám po zakoupení extrakčních kleští tahat ratolestem mléčné zuby sám, ale na vrtání a plombování si již netroufnu.
Plošné dopravní omezení regulující parkování užitkových vozidel zatím neplánujeme 9.12.2022

Plošné dopravní omezení regulující parkování užitkových vozidel zatím neplánujeme

Rád bych se zeptal, zda město neplánuje časové (přes noc) omezení stání dodávek na parkovištích ve městě. Na některých parkovištích stojí i tři velké dodávky a z dvaceti parkovacích míst zabírají vzhledem k rozměrům pět míst. K parkování jim může město vyhradit parkoviště v městské části Vrbice.
Půlnoční zvonění kostela v centru způsobila porucha 24.10.2022

Půlnoční zvonění kostela v centru způsobila porucha

Chtěl bych se zeptat, z jakého důvodu zvonil kostel v centru města o půlnoci z 23. na 24.10. Kostel zvonil přibližně jedenáct minut.
Před dokončením cyklo okruhu kolem Vrbického jezera se musí posoudit jeho vliv na životní prostředí 14.10.2022

Před dokončením cyklo okruhu kolem Vrbického jezera se musí posoudit jeho vliv na životní prostředí

Kdy bude prosím ukončena výstavba cyklostezky kolem Vrbického jezera? Jaké investiční akce pro sportovní veřejnost jsou naplánované, nebo schválené?
Deratizace hlodavců probíhá plošně dvakrát ročně, mimo to také na podněty občanů 18.9.2022

Deratizace hlodavců probíhá plošně dvakrát ročně, mimo to také na podněty občanů

Autobusem jezdím poměrně často a stejně často se dostávám do situace, kdy po chodníku a trávě kolem autobusových zastávek pobíhá několik potkanů zcela běžně. Příliš příjemné setkání to není, a pokud by mohla být provedena nějaká plošná deratizace, pravděpodobně by se situace zlepšila.
Zákaz podomního prodeje platí pro všechny stejně, město výjimky neuděluje 12.9.2022

Zákaz podomního prodeje platí pro všechny stejně, město výjimky neuděluje

Jeden z operátorů v našem městě rozšiřuje nabídku rychlého optického internetu a v některých domech chodí jejich prodejci nabízet tarify lidem do domů. Když jsem řekl, že nemám zájem, začali arogantně reagovat a bylo to opravdu nepříjemné. Připomíná mi to praktiky šmejdů. Jde o nepovolený prodej?
V Kasárenské ulici chystá SMVAK do budoucna rekonstrukci kanalizační sítě 8.9.2022

V Kasárenské ulici chystá SMVAK do budoucna rekonstrukci kanalizační sítě

Vždy když přijde dešťová průtrž, vyléváme vodu ze sklepa. Voda z Kasárenské ulice stéká do našeho sjezdu do garáže a dolů do sklepa a nezastaví ji ani vrata. Ulice je města, stejně jako část zatravněné plochy před naším domem. Prosíme o sjednání nápravy, každé léto řešíme stejný problém.
Statistiky bytového fondu města Bohumína 5.9.2022

Statistiky bytového fondu města Bohumína

Chtěl bych se zeptat, kolik domů, bytových jednotek vystavělo město Bohumín od roku 1990. Kolik domů, bytových jednotek získalo město převodem či za symbolickou 1 Kč od ŽDB, nebo jiných bohumínských podniků? Případně, které a kolik odkoupilo a za jakou cenu?
Porušování nočního klidu ve Vrbici řešili opakovaně naši strážníci, dáme podnět i hygienické stanici 27.8.2022

Porušování nočního klidu ve Vrbici řešili opakovaně naši strážníci, dáme podnět i hygienické stanici

Mám dotaz k pořádání hudebních produkcí v prostorách restaurace U Zvonu ve Vrbici. O víkendech trvají až do ranních hodin. Na co v tomto případě město dohlíží? Musí mít majitel objektu povolení města? Musí dodržovat hygienické a bezpečnostní podmínky? Kdo konkrétně za to zodpovídá?
Sloupy veřejného osvětlení má od města dlouhodobě pronajaty reklamní agentura 17.8.2022

Sloupy veřejného osvětlení má od města dlouhodobě pronajaty reklamní agentura

Po Bohumíně se během posledních dvou dnů objevily plakáty hnutí ANO Andreje Babiše vyzývající k návštěvě jeho meetingu s občany. Jsou všude po sloupech veřejného osvětlení apod. Je v pořádku takto rozmístit propagační materiál po městském mobiliáři? Je toto rozmístění dopředu domluveno s radnicí?
Použití kropicího vozu není ekonomické, ani ekologické 16.8.2022

Použití kropicího vozu není ekonomické, ani ekologické

Budete myslet na to, jak zpříjemnit občanům Bohumína život v tropických dnech? Proč již spoustu let nejezdí ulicemi Bohumína kropicí vůz? Vodu máme v Kališově jezeře a ještě větším Vrbickém jezeře. Bude se nám, občanům Bohumína, lépe dýchat?
Město zpracovalo vodohospodářskou studii odvodnění Nové Vsi 16.8.2022

Město zpracovalo vodohospodářskou studii odvodnění Nové Vsi

Sleduji, že v okolních částech Bohumína dochází k budování kanalizace. Počítá se rovněž s vybudováním v Nové Vsi, konkrétně v oblasti Podvojné ulice?
Bohumín postupně zateplí všechny nízké městské domy 15.8.2022

Bohumín postupně zateplí všechny nízké městské domy

Chtěl bych se zeptat, kdy můžeme čekat zateplení domu v ulici Vrchlického 387, všude okolo se domy zateplují a tady pořád nic. Máte v plánu dům nechat vůbec někdy zateplit? Nebo to už bude navždy bez zateplení?
Lidé ukládají odpad ve sběrném dvoře sami 15.7.2022

Lidé ukládají odpad ve sběrném dvoře sami

Chtěla bych se zeptat, zda zaměstnanci sběrného dvoru mají zakázáno pomáhat lidem, kteří tam přivezli něco k likvidaci. Určitě nikdo nechce, aby vyložili vše, ale měla jsem stavební suť a mezi tím čtyři větší kusy, které jsem neunesla. Poprosila jsem o pomoc a bylo mi sděleno, že to mají zakázáno.
Od poloviny do konce srpna pojede linka č. 555 Ostravou jinou trasou 22.6.2022

Od poloviny do konce srpna pojede linka č. 555 Ostravou jinou trasou

Četla jsem o opravě ulice Bohumínská v Ostravě. Mám dotaz, zda se to nějak dotýká autobusů z Bohumína do Ostravy (linka 555)? Budou jezdit po Bohumínské ulici na most Pionýrů, nebo budou mít jinou trasu?
Úhyn kaprů na Kališoku je přirozený, o odstranění požádáme rybáře či VPP 18.5.2022

Úhyn kaprů na Kališoku je přirozený, o odstranění požádáme rybáře či VPP

Na Kališoku již přes týden kolem břehů leží spousta mrtvých ryb, které se rozkládají. Můžete kontaktovat někoho, kdo je za sběr těchto „zdechlin“ zodpovědný?
Nastavení povinné minimální kapacity nádob na odpad chrání obyvatele bytových domů 27.4.2022

Nastavení povinné minimální kapacity nádob na odpad chrání obyvatele bytových domů

Ptám se, jestli opravdu kampaň »Ušetříš, když vytřídíš« motivuje občany třídit poctivě odpad. Naše rodina třídí poctivě i nadále, akorát platíme více za vyvážený vzduch v naší popelnici.
Úklid lokality Budovatelská plánujeme jako další fázi revitalizace tohoto území 25.4.2022

Úklid lokality Budovatelská plánujeme jako další fázi revitalizace tohoto území

Chci se zeptat, zda po kácení 80 stromů před bývalou skládkou v Budovatelské ulici a před vstupem do lesa bude pozemek někdy uklizen od plastů, roztrhaného PVC, hadrů, zbytku nářadí, převrácených velkých kořenů stromů a rozbagrovaného terénu.
Odpadkový koš není umístěn přímo u laviček z důvodu obtěžování zápachem a hmyzem 21.4.2022

Odpadkový koš není umístěn přímo u laviček z důvodu obtěžování zápachem a hmyzem

Na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně za svatým Janem je umístěno posezení. Za těmi lavicemi je šikmo vzadu umístěn odpadkový koš. Koš by chtělo přemístit víc na oči blíž k lavicím. Někteří lidé raději házejí odpadky pod lavici, neobtěžují jít ke koši. Místo je často znečištěné.
Péče o městskou zeleň nezahrnuje sbírání psích výkalů ze záhonků u bytových domů 9.3.2022

Péče o městskou zeleň nezahrnuje sbírání psích výkalů ze záhonků u bytových domů

Záhonky u Rafinerského lesíku v okolí věžáků 1092 a 1093 u parkoviště jsou stále znečištěny smetím. Se zbytků zeminy čouhají cáry černé látky, záhonek růží je v žalostném stavu, okraje záhonků "zdobí" psí výkaly. Určitě by se našla parta lidí, kteří by za symbolickou odměnu o zeleň pečovali lépe.
Soukromý investor připravuje nedaleko Starobohumínské lávky výstavbu řadových domů 19.2.2022

Soukromý investor připravuje nedaleko Starobohumínské lávky výstavbu řadových domů

Z jakého důvodu byly odstraněny stromy, nízké dřeviny a je upravován terén po levé straně Ostravské ulice před vstupem na Starobohumínskou lávku? Počítá se i s demolicí zřejmě neobydleného domu?
Vlastník objektu musí mít okapový svod napojený na dešťovou kanalizaci 24.1.2022

Vlastník objektu musí mít okapový svod napojený na dešťovou kanalizaci

Existuje nějaký předpis, že voda z okapové roury nemůže ústit na chodník? V zimním období při mínusových teplotách totiž vznikají na chodníku nebezpečná ledová místa. Maminka (důchodkyně) při cestě z kostela na takovém místě v Kostelní ulici spadla poté, co uklouzla na ledu.
Pod každým příspěvkem na našem Facebooku je možná diskuze 21.1.2022

Pod každým příspěvkem na našem Facebooku je možná diskuze

Chtěl bych se zeptat, proč občané nemohou reagovat na aktuality, tiskové zprávy, taktéž na dotazy či odpovědi v rubrice Ptejte se. Navrhuji zavést možnost diskuze, jak je tomu na stránkách seznam.cz. Technicky ani finančně by to nebylo náročné.
Ne všechny domácnosti poctivě třídí, minimální kapacitu kontejnerů město nastavit muselo 12.1.2022

Ne všechny domácnosti poctivě třídí, minimální kapacitu kontejnerů město nastavit muselo

Stávající 110l popelnici jsme měli problém naplnit, nyní jsme si museli objednat 140l a tu máme teď před svozem naplněnou do půlky, protože poctivě třídíme. Jaká je teď moje motivace ke třídění? Neměla bych jednodušší naházet to všechno do komunálu a ušetřit si tím čas a práci?
Pole v klínu mezi ulicemi Slezská a P. Cingra není ve vlastnictví města 11.1.2022

Pole v klínu mezi ulicemi Slezská a P. Cingra není ve vlastnictví města

Chtěl bych se zeptat, co město zamýšlí s polem v klínu mezi ulicemi Slezská a P. Cingra za nově licitovanými pozemky? Matně si vybavuji, že jsem viděl nějakou mapku, podle níž tam měl být nějaký parčík. Nebo se pletu?
Mimořádné placené svozy komunálního odpadu město neplánuje, ze zákona musíme více třídit 5.1.2022

Mimořádné placené svozy komunálního odpadu město neplánuje, ze zákona musíme více třídit

Neplánuje město například možnost si na stránkách města či v aplikaci zamluvit mimořádný svoz komunálního odpadu, který by zájemci samozřejmě uhradili nějakým poplatkem?
Vstup na zimní stadion zpomaluje kontrolování certifikátů 31.12.2021

Vstup na zimní stadion zpomaluje kontrolování certifikátů

Za obyvatele Bohumína prosím o dřívější otevírání pokladny a prodloužení doby bruslení. V jiných městech se bruslí po dvou hodinách minimálně. V rámci pohybu pro děti v zimě je potřeba to více podpořit.
Ani vyznačené parkovací pruhy některé řidiče správně parkovat nepřinutí 14.12.2021

Ani vyznačené parkovací pruhy některé řidiče správně parkovat nepřinutí

Chtěla jsem se zeptat, zda by nešly nakreslit parkovací pruhy v ulici Štefánikova před domem číslo 1076-1080. Je zde problém parkovat a bez těch pruhů lidé parkuji všelijak a uberou kolikrát i tři místa. Jediné parkovací pruhy jsou u dvou míst vyhrazených pro postižené.
Při stavbě rodinných domů v lokalitě Petra Cingra je nutné splnit požadované podmínky 6.11.2021

Při stavbě rodinných domů v lokalitě Petra Cingra je nutné splnit požadované podmínky

Bude se opravovat nebo případně rozšiřovat stávající cesta na ulici Petra Cingra? Budeme mít jako stávající usedlíci možnost ovlivnit jak vysoký dům naproti nám bude možné postavit? Plánuje město výsadbu stromů kolem nově vybudované cesty, která bude za našimi pozemky?
V lokalitě Studentská vznikne 38 nových parkovacích míst 24.9.2021

V lokalitě Studentská vznikne 38 nových parkovacích míst

Mám dotaz ohledně parkování ve dvoře T. G. Masaryka 941 - 944. Již nějakou dobu je zejména v pracovní dny obtížné pro obyvatele domů u nich parkovat. Proto se ptám, zda je v dohledné době plánováno navýšení počtu parkovacích míst. Popřípadě úprava dvoru, zasloužil by si reprezentativnější vzhled.
Povodí Odry provádí u řeky geodetické zaměření 16.9.2021

Povodí Odry provádí u řeky geodetické zaměření

Všimnul jsem si, že v úseku mezi Antošovickou lávkou a hraničním mostem ve Starém Bohumíně je řada vysekaných průseků a značek sprejem. Co se tam chystá?
Městská policie má nově k dispozici přenosný hlukoměr 14.9.2021

Městská policie má nově k dispozici přenosný hlukoměr

Na kolik se město stará o bezpečí v přilehlých městských čtvrtích v případě, že je městská policie bezmocná zasáhnout proti opilým Romům během soukromé akce provázené hlučnou hudbou a nepořádkem. Nezbývá nám nic jiného, než si připravit finanční prostředky na odhlučňování a postavení vysokých plotů.
Vyšetření kyčlí novorozenců je v Bohumíně možné v pátky 6.9.2021

Vyšetření kyčlí novorozenců je v Bohumíně možné v pátky

Mohu se zeptat, proč vyšetření kyčlí novorozenců nemůže být v Bohumíně? O to by město mělo bojovat.
Vrak na soukromém pozemku město odstranit nemůže 3.9.2021

Vrak na soukromém pozemku město odstranit nemůže

Ve dvoře za večerkou a drogerií v ulici 9. května stojí už několik let odstavené auto s holandskou registrační značkou. Vím, že je pozemek soukromý, ale patří vlastníkovi, který žije v zahraničí a nezajímá se o něj. Znamená to, že kdokoli na tento pozemek může cokoliv odstavit a nebude postihován?
Do lesoparku Na Panském mobiliář nepatří 14.8.2021

Do lesoparku Na Panském mobiliář nepatří

Už několikrát jsem navštívila lesopark Na Panském a vždy stejný obrázek, u mola je nepořádek. Dnes po nějakých milovnících grilovaní. Jestli se sem neumístí odpadkové koše, budeme se s tímto nešvarem potýkat stále. Nechybí jen koše, ale i nějaké lavičky, stojany na kola. Je něco takového v plánu?
Odlišnosti v barvě dlažby jsou přírodního charakteru, nejvýraznější kusy vyměníme či přemístíme 13.8.2021

Odlišnosti v barvě dlažby jsou přírodního charakteru, nejvýraznější kusy vyměníme či přemístíme

Všiml jsem si, že na novém dopravním terminálu u nádraží je zničená dlažba. Chtělo by to opravit u zhotovitele dřív, než dojde k předání.
Vstup se psy je do Hobbyparku zakázán 29.7.2021

Vstup se psy je do Hobbyparku zakázán

Dnes jsme byli s dětmi v Hobbyparku a docela mě překvapilo, že tam plno lidí bylo se psy. My sami jsme pejskaři, ale na dětské hřiště bychom nikdy se psem nešli. Nebo možná si majitelé malých plemen myslí, že můžou všude. Jedni si stoupli k výběhu s kozami a jejich pes štěkal na ta nebohá zvířata.
Příjezdovou cestu ke garážím za tenisovými kurty v parku zpevníme 28.7.2021

Příjezdovou cestu ke garážím za tenisovými kurty v parku zpevníme

S potěšením jsem zjistil, že probíhá revitalizace kurtů za parkem. Protože je však při těchto úpravách používána těžká technika, která poškozuje příjezdovou cestu ke garážím v Sadové ulici, rád bych věděl, zda počítáte po uvedení kurtů do provozu s její opravou či uvedením do původního stavu.
Popíjení alkoholu na veřejnosti je přestupkem 15.7.2021

Popíjení alkoholu na veřejnosti je přestupkem

Chci se zeptat, zda je povoleno zakládat otevřený oheň a grilovat přímo u dětského koutku za hospodou Prádelna? Děje se to takřka denně a lidé tu i popíjí alkohol.
V ulici ČSA měří městská policie rychlost minimálně 12x ročně 8.7.2021

V ulici ČSA měří městská policie rychlost minimálně 12x ročně

Chtěl bych se zeptat na možnost umístit v ulici ČSA v úseku mezi Albertem a křižovatkou u Rybeny nějaký typ radaru na hlídání dodržování rychlosti? Ulice je obklopená řadou rodinných domů, nicméně dlouhý a rovný úsek cesty svádí k rychlé jízdě. 50 km/h dodržují snad je lidé, co v ulici bydlí.
Nový systém odpadového hospodářství by měl zneužívání společných kontejnerů na sídlištích eliminovat 1.7.2021

Nový systém odpadového hospodářství by měl zneužívání společných kontejnerů na sídlištích eliminovat

Již několik let pozoruji na našem sídlišti problematiku s místem stání kontejnerů na směsný odpad. Černé skládky kolem kontejnerů jsou po nahlášení rychle uklizeny, a proto chválím služby BM servisu a aplikace města. Problém je s nešvarem některých občanů, kteří své odpady vyvážejí k nám do kontejne
Stavební firmy pracující na zateplení nízké zástavby průběžné termíny plní 20.6.2021

Stavební firmy pracující na zateplení nízké zástavby průběžné termíny plní

Nájemníky bytového domu Vrchlického 912 – 914 by zajímal způsob a tempo prací na tomto domě. Skoro měsíc se nic neděje kromě toho, že se stále pracuje na střeše. Pracují tu 2 osoby a tím to končí. Celá akce začala 20. 4. a po dvou měsících je blok pouze zateplen a je částečně rekonstruovaná střecha.
Odchyt koček město neprovádí, přispívá na chod miniútulku 14.6.2021

Odchyt koček město neprovádí, přispívá na chod miniútulku

Pravděpodobně jste již zaznamenali, že se po náměstí v okolí radnice pohybují toulavé kočky. Možná to máte zaznamenané i na kamerách. Poněvadž jsou tyto kočky nebezpečné nejen tím, že hubí ptáky, ale i roznášením nemocí, zajímalo by mne, kdo a jakým způsobem se stará o odchyt těchto toulavých koček.
Plochy, kde se drží voda, chemicky ošetřovat nebudeme 25.5.2021

Plochy, kde se drží voda, chemicky ošetřovat nebudeme

Hodláte chemicky nebo nějak ošetřit laguny, které vznikly na polích? Nerad bych, aby se opakovala každoroční situace, kdy nejde vyjít ven kvůli invazi komárů. U mostu přes dálnici směrem na Starý Bohumín po pravé straně se voda drží skoro celý rok.
Protažení společného chodníku pro pěší a cyklisty od Mírové ulice až k ulici Osvoboditelů má smysl 21.5.2021

Protažení společného chodníku pro pěší a cyklisty od Mírové ulice až k ulici Osvoboditelů má smysl

Proč komunikace (chodník) pro pěší a současně i cyklisty, vedoucí opodál Mírové ulice, končí pro cyklisty pouhých 60 metrů od pruhu pro cyklisty v ulici Osvoboditelů?
Problémy s vodou stojící na silnici po vytrvalých deštích lze řešit vsakovací jámou 18.5.2021

Problémy s vodou stojící na silnici po vytrvalých deštích lze řešit vsakovací jámou

Při dlouhotrvajících deštích se nedá přejít po ulici Wolkerova ve Starém Bohumíně u čísla popisného 411. V květnu se nedalo projít ani po trávě vedle silnice, která byla pod vodou. Tento problém je dlouhodobý. Uvažuje se o opravě silnice?
V ulici Na Úvoze letos opravíme krajnice 17.5.2021

V ulici Na Úvoze letos opravíme krajnice

V ulici Na Úvoze v Záblatí se po rekonstrukci silnice a pokládky nového asfaltu celá cesta zvýšila o několik centimetrů oproti terénu vedle. Kvůli tomu neustále teče při deštích všechna voda na příjezdovou cestu. Ta je teď neustále podmáčená a od bahna. Plánuje se zde nějaký svod do kanalizace?
Přečerpávací stanice je v soukromém vlastnictví 16.5.2021

Přečerpávací stanice je v soukromém vlastnictví

Chtěl bych se zeptat, kdo zodpovídá a má se starat o vodní příkopy a přečerpávací stanici na konci Mládežnické ulice? Poslední dobou jsou tyto příkopy zarostlé, zanesené a neplní svou funkci odvodů vody ze svahů a přispívají k zatopení sklepů ve Skřečoni.
Asistenci při prvním použití karty ODIS přímo ve vozidle by měl seniorům poskytnout řidič 11.5.2021

Asistenci při prvním použití karty ODIS přímo ve vozidle by měl seniorům poskytnout řidič

Proč nikdo nevysvětluje důchodcům, jak mají používat Odisku v autobuse. Jezdím s autobusem a máme věčné problémy s důchodci, kteří neví, co s ní dělat. Prostě jim jen na úřadě zařídíte průkazku a tím pro vás asi vše končí. A asi, ať se řidič ČSAD stará. Že to narušuje dopravu, vás asi nezajímá.
BM servis nabízí službu na odvoz nepotřebných věcí 3.5.2021

BM servis nabízí službu na odvoz nepotřebných věcí

Chtěli bychom se zbavit staré sedací soupravy. Kdysi byla možnost objednat si od BM servisu multikáru na odvoz. Tato možnost již údajně není. Určitě se nám nechce potají v noci nosit nábytek ke kontejneru, ale nemáme tažné zařízení za autem, logicky tedy ani přívěsný vozík. Jaké tedy máme možnosti?
Dláždění vyšlapaných chodníků často brání inženýrské sítě či stromy 2.5.2021

Dláždění vyšlapaných chodníků často brání inženýrské sítě či stromy

Chtěla bych poprosit, aby se v budoucnu chodníky stavěly tam, kde chodí lidé. A tam, kde jsou proti logice, aby se upravily. Uvádím čtyři příklady, ale jistě jich bude více. Velmi bych se přimlouvala, aby se přihlíželo k přirozenému směru chůze a nenavrhovaly se chodníky "podle pravítka".
Přístřešek u hasičů v Nové Vsi se začne stavět příští týden 9.4.2021

Přístřešek u hasičů v Nové Vsi se začne stavět příští týden

Chtěl jsem se zeptat, zda se nevyskytl nějaký problém, který zrušil stavbu přístřešku v Nové Vsi. Měl se začít stavět už v březnu, je duben, a zatím se nic neděje. Je to škoda, neboť areál kromě hasičů využívají i turisté jako cíl akcí Z Bohumína do Bohumína a Za krásami podzimu.
Rada města schválila zadání veřejné zakázky na stavební práce v lokalitě Petra Cingra 2.4.2021

Rada města schválila zadání veřejné zakázky na stavební práce v lokalitě Petra Cingra

Chtěla bych se zeptat na pozemky, které by měly vzniknout v ulici P. Cingra. Doslechla jsem se, že by jejich realizace měla začít letos, je to pravda?
Dárce krve oceníme i letos, čekáme na zlepšení epidemické situace 18.3.2021

Dárce krve oceníme i letos, čekáme na zlepšení epidemické situace

Mám dotaz ohledně letošního ocenění dárců krve. Bude se letos konat, a pokud ano, tak v jakém termínu?
Hodiny u nádraží budou kvůli novému dopravnímu terminálu odstraněny 17.3.2021

Hodiny u nádraží budou kvůli novému dopravnímu terminálu odstraněny

Chtěla bych se zeptat, zda je v plánu zprovoznit dlouhodobě nefunkční hodiny u nádraží.
Nezpevněnou část ulice Na Pískách letos vyasfaltujeme 16.3.2021

Nezpevněnou část ulice Na Pískách letos vyasfaltujeme

Chtěl bych se zeptat, zda město plánuje vyasfaltovat ulici Na Pískách v Záblatí. Konkrétně její nezpevněnou část. Pokud ano, tak v jakém termínu?
Stání aut na chodnících je přestupkem, znemožňuje průchod kočárkům, vozíčkářům či špatně chodícím seniorům 1.3.2021

Stání aut na chodnících je přestupkem, znemožňuje průchod kočárkům, vozíčkářům či špatně chodícím seniorům

Chtěl bych se zeptat, jak je to s dočasným stáním na veřejné ploše před vchodem domu po dobu nezbytně nutnou k naložení a vyložení nákladu z auta. Např. před odjezdem na dovolenou, kdy je potřeba „nabalit“ auto zavazadly. Minulý týden jsem ale dostal od Městské policie Bohumín pokutu.
V letošním roce připravuje radnice spuštění Portálu občana s platební bránou 15.2.2021

V letošním roce připravuje radnice spuštění Portálu občana s platební bránou

Měl bych dotaz ohledně plateb za komunální a bio odpad. Na tyto platby radnice rozesílá složenky. To je v dnešní době nepohodlné. Tyto platby jsou poslední, které se mi zatím nedaří zautomatizovat a musím na ně myslet. Neuvažujete o tom, že by platby bylo možné realizovat přes SIPO nebo inkasem?
Pořádat hudební produkce město nezakazuje, je ale třeba dodržet při jejich organizaci platnou legislativu 22.1.2021

Pořádat hudební produkce město nezakazuje, je ale třeba dodržet při jejich organizaci platnou legislativu

Zdravím všechny, celkem mě trápí že není kam zajít a poslechnout si nějakou hudbu nebo si zatancovat zjednodušeně řečeno. Stále provozujeme trapné pivní slavnosti a nebo dětský den, proto dávám tenhle dotaz, jsem zvědavý na odpověď, protože už sháním petici a půjdu na městský úřad.
Městský úřad Bohumín nebude vynucovat zákaz vstupu s legálně drženou zbraní 15.1.2021

Městský úřad Bohumín nebude vynucovat zákaz vstupu s legálně drženou zbraní

Brzy vejde v platnost novela zákona o zbraních. Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem bude zajištěné bezpečné uložení střelné zbraně v budovách Městského úřadu Bohumín? Nebo je umožněn vstup do všech budov MěÚ Bohumín všem lidem, kteří u sebe skrytě nosí legálně drženou zbraň dle zákona bez omezení?
V přírodních lokalitách dochází k ničení odpadkových košů 7.1.2021

V přírodních lokalitách dochází k ničení odpadkových košů

Bylo by možno nainstalovat nějaké odpadkové koše na cyklostezce ve Skřečoňi? Jedná se o spojovací cestu mezi ulicemi Blatná a Budovatelská, kde se povalují odpadky a nikdo to tam neuklízí.
Odkanalizování začne v Pudlově nejdříve po roce 2024 9.12.2020

Odkanalizování začne v Pudlově nejdříve po roce 2024

Zajímá mě, jestli je v plánu na odkanalizování Pudlova zahrnuta i slepá ulice Rolnická, kde se nachází zahrady. V této ulici se stojí šest nemovitostí s číslem evidenčním (např. č. 41), jedno je trvale obydleno a ostatní mohou být do budoucna také. Zajímal by mne i termín realizace.
Podle pravidelného monitoringu ovzduší se do okolí heřmanické haldy toxické látky nešíří 8.12.2020

Podle pravidelného monitoringu ovzduší se do okolí heřmanické haldy toxické látky nešíří

Chci se zeptat, zda je Bohumín nějak informován o situaci na haldě Heřmanice. Některé domy ve Vrbici jsou vzdušnou čarou jen pár stovek metrů od haldy. Skládka a kompostárna sice smrdí, ale dá se to přežít, pokud se snad uvolní z haldy nějaké toxické látky, tak to už k přežití moc být nemusí.
V případě požadavku na instalaci odpadkových košů se obraťte na odbor životního prostředí 3.12.2020

V případě požadavku na instalaci odpadkových košů se obraťte na odbor životního prostředí

Bylo by možné přidat nějaký koš do ulic Na chalupách a Rolnická v Pudlově? V obou těchto ulicích se nachází barevné popelnice, ale obyčejné koše bohužel ne. Přes den tudy cestou k Odře nebo na cyklostezku do Starého Bohumína projde hodně lidí a myslím si, že by se zde odpadkové koše uplatnily.
Vánoční strom pro Starý Bohumín pochází z lokality určené k obměně zeleně 3.12.2020

Vánoční strom pro Starý Bohumín pochází z lokality určené k obměně zeleně

Chtěla bych se zeptat, proč byl za vánoční strom pro město vybrán urostlý smrk z obydlené čtvrti.
Chodby v bytových domech musely být uklizeny do konce listopadu 1.12.2020

Chodby v bytových domech musely být uklizeny do konce listopadu

Nedávno jsem četl v Oku, že po požáru v Jateční ulici se v nájemních domech mají zajistit volné chodby (odklidit skříňky, květiny) a mají se vydat nové domovní řády a nájemníci mají být upozorněni. Je nějaký termín, případně jak se to bude kontrolovat?
Budovatelskou ulici zařadí BM servis na seznam míst se zvláštním režimem 18.11.2020

Budovatelskou ulici zařadí BM servis na seznam míst se zvláštním režimem

Bydlím v Budovatelské ulici v Záblatí, máme tady nádoby na tříděný odpad, ale bohužel to nefunguje tak, jak by asi mělo. Tříděný odpad k nám svážejí lidé ze širokého okolí, což je dobře, ale nádoby jsou pořád přeplněné, jelikož vázne jejich odvoz. Jsou dny, kdy si připadáme, že žijeme na smetišti.
Se stavbou části kanálu Dunaj - Odra - Labe se počítá zhruba za deset let 9.11.2020

Se stavbou části kanálu Dunaj - Odra - Labe se počítá zhruba za deset let

Chtěla jsem se zeptat na bližší informace k projektu Dunaj-Odra-Labe. Měla bych zájem zejména o detaily k první části, která má vést z Ostravy přes Bohumín do Polska.
Individuální sportování koronavirus nešíří 6.11.2020

Individuální sportování koronavirus nešíří

V tomto týdnu jsem několikrát navštívil pracovně město Bohumín. Jak je možné, že za současného stavu můžou na hřišti ČSA probíhat atletické tréninky i 10 osob současně? To provozovateli hřiště, jakožto veřejnému subjektu pod správou města, nevadí? Tréninky probíhají často pod rouškou stmívání a tmy.
Pravobřežní ochranná hráz kolem Odry bude mít 1 830 metrů, naváže na ni pravobřežní hráz podél Orlovské Stružky 2.11.2020

Pravobřežní ochranná hráz kolem Odry bude mít 1 830 metrů, naváže na ni pravobřežní hráz podél Orlovské Stružky

Zajímalo by mě, která varianta trasy protipovodňové hráze v Pudlově se bude realizovat. Dohledal jsem dvě varianty. Myslím, že tato informace bude zajímat i širší veřejnost. Můžete mi poslat odkaz na mapové podklady s aktuální trasou hráze?
Regenerace sídliště Bezručova proběhla v rámci běžné údržby města 27.10.2020

Regenerace sídliště Bezručova proběhla v rámci běžné údržby města

Rád bych se zeptal, jak to vypadá s regenerací sídliště v Bezručově ulici? Stopla se či se od ní upustilo? S velkou slávou byla regenerace oznámená kdysi v Tiku a Oku.
Nový stomatolog dosud oslovil necelou polovinu zaregistrovaných 21.10.2020

Nový stomatolog dosud oslovil necelou polovinu zaregistrovaných

V srpnu jsem byla sms zprávou informována, že moje děti byly vybrány do nové zubní ordinace. Vím, že jste psali, že může trvat několik týdnů, než nás budou z ordinace kontaktovat. Chci zeptat, zda mohu v případě bolesti zubů ordinaci kontaktovat a požadovat ošetření na základe oné sms zprávy.
Téma hluku na sídlištích je evergreenem stížností v rámci občanského soužití 19.10.2020

Téma hluku na sídlištích je evergreenem stížností v rámci občanského soužití

Rád bych se zeptal, zda město neuvažuje o změně koncepce výstavby a rekonstrukcí dětských hřišť. Je zde neustále se opakující problém. Ve vnitrobloku panelového sídliště se postaví nebo zrekonstruuje dětské hřiště, a občanům, kteří zde bydleli v klidu a pohodě, nastává peklo.
V Bohumíně, Rychvaldu a Dolní Lutyni je aktuálně cca 120 pozitivních na Covid-19 13.10.2020

V Bohumíně, Rychvaldu a Dolní Lutyni je aktuálně cca 120 pozitivních na Covid-19

Přivítala bych zveřejnění nakažených, nemocných, popř. úmrtí na nemoc Covid-19 ve městě. Denně se setkávám s lidmi bez roušek a s lidmi, kteří tuto nemoc berou jako legraci. Taktéž registruji postávání skupinek lidí. Doslechla jsem se, že v Bohumíně je už 200 osob nakažených touto nemocí.
Sanovaný pozemek soukromé firmy je určen k podnikání 24.9.2020

Sanovaný pozemek soukromé firmy je určen k podnikání

Rád bych se dozvěděl bližší informace týkající se sanace pozemku bývalého areálu Benziny vedle Rafinerského lesíku. Do jakého termínu bude sanace probíhat a co poté máte v úmyslu s danou lokací udělat? Rozhodně bychom si přáli rozšíření lesoparku, které se přímo vybízí.
Sportovní areál na Gliňoči je součástí systému ekologické stability 16.9.2020

Sportovní areál na Gliňoči je součástí systému ekologické stability

Můj dotaz se týká hřiště na Gliňoči. Dráha už dávno není škvárová, spíše blátivá, jsou na ní šutry, vyjeté koleje. V jedné zatáčce, kde trvale slunce nesvítí, je mech a dráha klouže. Takže by mně zajímalo, jestli se plánuje něco s hřištěm, jeho úprava nebo přestavba.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 

Počet nalezených záznamů: 1605

    Městský úřad