Město Bohumín

Ptejte se, my odpovídáme

Rubrika Ptejte se je speciální kategorie, v níž odpovídáme především na e-mailové dotazy bohumínských občanů. Dotazy, které přijdou do této rubriky, distribuujeme jednotlivým zaměstnancům města či jeho společností, kteří na ně průběžně reagují. Odpovědi nejsou k dispozici ihned, tazatelé se jich dočkají nejdříve do týdne, nejpozději do měsíce, podle složitosti dotazu. Odpovědi pak zveřejňujeme v této kategorii na internetových stránkách města a rozesíláme je i elektronickou službou E-info.  Dříve, než pošlete svůj dotaz, zkuste se podívat, zda na něj už v rubrice neexistuje odpověď. Vybrané dotazy a odpovědi zveřejňujeme také v městských novinách.  Na anonymní dotazy (bez jména, příjmení a adresy) či vulgární dotazy neodpovídáme! Své dotazy, připomínky, postřehy k chodu města a městského úřadu můžete:

  • zaslat e-mailem na adresu ptejtese@mubo.cz
  • poslat na adresu Městský úřad Bohumín, Ptejte se, Masarykova 158, Bohumín, 735 81
  • vhodit do schránky důvery (je umístěna vedle informačního centra)

Ptejte se


Starší než týden

V lokalitě Studentská vznikne 38 nových parkovacích míst 24.9.2021

V lokalitě Studentská vznikne 38 nových parkovacích míst

Mám dotaz ohledně parkování ve dvoře T. G. Masaryka 941 - 944. Již nějakou dobu je zejména v pracovní dny obtížné pro obyvatele domů u nich parkovat. Proto se ptám, zda je v dohledné době plánováno navýšení počtu parkovacích míst. Popřípadě úprava dvoru, zasloužil by si reprezentativnější vzhled.

Starší než měsíc

Povodí Odry provádí u řeky geodetické zaměření 16.9.2021

Povodí Odry provádí u řeky geodetické zaměření

Všimnul jsem si, že v úseku mezi Antošovickou lávkou a hraničním mostem ve Starém Bohumíně je řada vysekaných průseků a značek sprejem. Co se tam chystá?
Městská policie má nově k dispozici přenosný hlukoměr 14.9.2021

Městská policie má nově k dispozici přenosný hlukoměr

Na kolik se město stará o bezpečí v přilehlých městských čtvrtích v případě, že je městská policie bezmocná zasáhnout proti opilým Romům během soukromé akce provázené hlučnou hudbou a nepořádkem. Nezbývá nám nic jiného, než si připravit finanční prostředky na odhlučňování a postavení vysokých plotů.
Vyšetření kyčlí novorozenců je v Bohumíně možné v pátky 6.9.2021

Vyšetření kyčlí novorozenců je v Bohumíně možné v pátky

Mohu se zeptat, proč vyšetření kyčlí novorozenců nemůže být v Bohumíně? O to by město mělo bojovat.
Vrak na soukromém pozemku město odstranit nemůže 3.9.2021

Vrak na soukromém pozemku město odstranit nemůže

Ve dvoře za večerkou a drogerií v ulici 9. května stojí už několik let odstavené auto s holandskou registrační značkou. Vím, že je pozemek soukromý, ale patří vlastníkovi, který žije v zahraničí a nezajímá se o něj. Znamená to, že kdokoli na tento pozemek může cokoliv odstavit a nebude postihován?
Do lesoparku Na Panském mobiliář nepatří 14.8.2021

Do lesoparku Na Panském mobiliář nepatří

Už několikrát jsem navštívila lesopark Na Panském a vždy stejný obrázek, u mola je nepořádek. Dnes po nějakých milovnících grilovaní. Jestli se sem neumístí odpadkové koše, budeme se s tímto nešvarem potýkat stále. Nechybí jen koše, ale i nějaké lavičky, stojany na kola. Je něco takového v plánu?
Odlišnosti v barvě dlažby jsou přírodního charakteru, nejvýraznější kusy vyměníme či přemístíme 13.8.2021

Odlišnosti v barvě dlažby jsou přírodního charakteru, nejvýraznější kusy vyměníme či přemístíme

Všiml jsem si, že na novém dopravním terminálu u nádraží je zničená dlažba. Chtělo by to opravit u zhotovitele dřív, než dojde k předání.
Vstup se psy je do Hobbyparku zakázán 29.7.2021

Vstup se psy je do Hobbyparku zakázán

Dnes jsme byli s dětmi v Hobbyparku a docela mě překvapilo, že tam plno lidí bylo se psy. My sami jsme pejskaři, ale na dětské hřiště bychom nikdy se psem nešli. Nebo možná si majitelé malých plemen myslí, že můžou všude. Jedni si stoupli k výběhu s kozami a jejich pes štěkal na ta nebohá zvířata.
Příjezdovou cestu ke garážím za tenisovými kurty v parku zpevníme 28.7.2021

Příjezdovou cestu ke garážím za tenisovými kurty v parku zpevníme

S potěšením jsem zjistil, že probíhá revitalizace kurtů za parkem. Protože je však při těchto úpravách používána těžká technika, která poškozuje příjezdovou cestu ke garážím v Sadové ulici, rád bych věděl, zda počítáte po uvedení kurtů do provozu s její opravou či uvedením do původního stavu.
Popíjení alkoholu na veřejnosti je přestupkem 15.7.2021

Popíjení alkoholu na veřejnosti je přestupkem

Chci se zeptat, zda je povoleno zakládat otevřený oheň a grilovat přímo u dětského koutku za hospodou Prádelna? Děje se to takřka denně a lidé tu i popíjí alkohol.
V ulici ČSA měří městská policie rychlost minimálně 12x ročně 8.7.2021

V ulici ČSA měří městská policie rychlost minimálně 12x ročně

Chtěl bych se zeptat na možnost umístit v ulici ČSA v úseku mezi Albertem a křižovatkou u Rybeny nějaký typ radaru na hlídání dodržování rychlosti? Ulice je obklopená řadou rodinných domů, nicméně dlouhý a rovný úsek cesty svádí k rychlé jízdě. 50 km/h dodržují snad je lidé, co v ulici bydlí.
Nový systém odpadového hospodářství by měl zneužívání společných kontejnerů na sídlištích eliminovat 1.7.2021

Nový systém odpadového hospodářství by měl zneužívání společných kontejnerů na sídlištích eliminovat

Již několik let pozoruji na našem sídlišti problematiku s místem stání kontejnerů na směsný odpad. Černé skládky kolem kontejnerů jsou po nahlášení rychle uklizeny, a proto chválím služby BM servisu a aplikace města. Problém je s nešvarem některých občanů, kteří své odpady vyvážejí k nám do kontejne
Stavební firmy pracující na zateplení nízké zástavby průběžné termíny plní 20.6.2021

Stavební firmy pracující na zateplení nízké zástavby průběžné termíny plní

Nájemníky bytového domu Vrchlického 912 – 914 by zajímal způsob a tempo prací na tomto domě. Skoro měsíc se nic neděje kromě toho, že se stále pracuje na střeše. Pracují tu 2 osoby a tím to končí. Celá akce začala 20. 4. a po dvou měsících je blok pouze zateplen a je částečně rekonstruovaná střecha.
Odchyt koček město neprovádí, přispívá na chod miniútulku 14.6.2021

Odchyt koček město neprovádí, přispívá na chod miniútulku

Pravděpodobně jste již zaznamenali, že se po náměstí v okolí radnice pohybují toulavé kočky. Možná to máte zaznamenané i na kamerách. Poněvadž jsou tyto kočky nebezpečné nejen tím, že hubí ptáky, ale i roznášením nemocí, zajímalo by mne, kdo a jakým způsobem se stará o odchyt těchto toulavých koček.
Plochy, kde se drží voda, chemicky ošetřovat nebudeme 25.5.2021

Plochy, kde se drží voda, chemicky ošetřovat nebudeme

Hodláte chemicky nebo nějak ošetřit laguny, které vznikly na polích? Nerad bych, aby se opakovala každoroční situace, kdy nejde vyjít ven kvůli invazi komárů. U mostu přes dálnici směrem na Starý Bohumín po pravé straně se voda drží skoro celý rok.
Protažení společného chodníku pro pěší a cyklisty od Mírové ulice až k ulici Osvoboditelů má smysl 21.5.2021

Protažení společného chodníku pro pěší a cyklisty od Mírové ulice až k ulici Osvoboditelů má smysl

Proč komunikace (chodník) pro pěší a současně i cyklisty, vedoucí opodál Mírové ulice, končí pro cyklisty pouhých 60 metrů od pruhu pro cyklisty v ulici Osvoboditelů?
Problémy s vodou stojící na silnici po vytrvalých deštích lze řešit vsakovací jámou 18.5.2021

Problémy s vodou stojící na silnici po vytrvalých deštích lze řešit vsakovací jámou

Při dlouhotrvajících deštích se nedá přejít po ulici Wolkerova ve Starém Bohumíně u čísla popisného 411. V květnu se nedalo projít ani po trávě vedle silnice, která byla pod vodou. Tento problém je dlouhodobý. Uvažuje se o opravě silnice?
V ulici Na Úvoze letos opravíme krajnice 17.5.2021

V ulici Na Úvoze letos opravíme krajnice

V ulici Na Úvoze v Záblatí se po rekonstrukci silnice a pokládky nového asfaltu celá cesta zvýšila o několik centimetrů oproti terénu vedle. Kvůli tomu neustále teče při deštích všechna voda na příjezdovou cestu. Ta je teď neustále podmáčená a od bahna. Plánuje se zde nějaký svod do kanalizace?
Přečerpávací stanice je v soukromém vlastnictví 16.5.2021

Přečerpávací stanice je v soukromém vlastnictví

Chtěl bych se zeptat, kdo zodpovídá a má se starat o vodní příkopy a přečerpávací stanici na konci Mládežnické ulice? Poslední dobou jsou tyto příkopy zarostlé, zanesené a neplní svou funkci odvodů vody ze svahů a přispívají k zatopení sklepů ve Skřečoni.
Asistenci při prvním použití karty ODIS přímo ve vozidle by měl seniorům poskytnout řidič 11.5.2021

Asistenci při prvním použití karty ODIS přímo ve vozidle by měl seniorům poskytnout řidič

Proč nikdo nevysvětluje důchodcům, jak mají používat Odisku v autobuse. Jezdím s autobusem a máme věčné problémy s důchodci, kteří neví, co s ní dělat. Prostě jim jen na úřadě zařídíte průkazku a tím pro vás asi vše končí. A asi, ať se řidič ČSAD stará. Že to narušuje dopravu, vás asi nezajímá.
BM servis nabízí službu na odvoz nepotřebných věcí 3.5.2021

BM servis nabízí službu na odvoz nepotřebných věcí

Chtěli bychom se zbavit staré sedací soupravy. Kdysi byla možnost objednat si od BM servisu multikáru na odvoz. Tato možnost již údajně není. Určitě se nám nechce potají v noci nosit nábytek ke kontejneru, ale nemáme tažné zařízení za autem, logicky tedy ani přívěsný vozík. Jaké tedy máme možnosti?
Dláždění vyšlapaných chodníků často brání inženýrské sítě či stromy 2.5.2021

Dláždění vyšlapaných chodníků často brání inženýrské sítě či stromy

Chtěla bych poprosit, aby se v budoucnu chodníky stavěly tam, kde chodí lidé. A tam, kde jsou proti logice, aby se upravily. Uvádím čtyři příklady, ale jistě jich bude více. Velmi bych se přimlouvala, aby se přihlíželo k přirozenému směru chůze a nenavrhovaly se chodníky "podle pravítka".
Přístřešek u hasičů v Nové Vsi se začne stavět příští týden 9.4.2021

Přístřešek u hasičů v Nové Vsi se začne stavět příští týden

Chtěl jsem se zeptat, zda se nevyskytl nějaký problém, který zrušil stavbu přístřešku v Nové Vsi. Měl se začít stavět už v březnu, je duben, a zatím se nic neděje. Je to škoda, neboť areál kromě hasičů využívají i turisté jako cíl akcí Z Bohumína do Bohumína a Za krásami podzimu.
Rada města schválila zadání veřejné zakázky na stavební práce v lokalitě Petra Cingra 2.4.2021

Rada města schválila zadání veřejné zakázky na stavební práce v lokalitě Petra Cingra

Chtěla bych se zeptat na pozemky, které by měly vzniknout v ulici P. Cingra. Doslechla jsem se, že by jejich realizace měla začít letos, je to pravda?
Dárce krve oceníme i letos, čekáme na zlepšení epidemické situace 18.3.2021

Dárce krve oceníme i letos, čekáme na zlepšení epidemické situace

Mám dotaz ohledně letošního ocenění dárců krve. Bude se letos konat, a pokud ano, tak v jakém termínu?
Hodiny u nádraží budou kvůli novému dopravnímu terminálu odstraněny 17.3.2021

Hodiny u nádraží budou kvůli novému dopravnímu terminálu odstraněny

Chtěla bych se zeptat, zda je v plánu zprovoznit dlouhodobě nefunkční hodiny u nádraží.
Nezpevněnou část ulice Na Pískách letos vyasfaltujeme 16.3.2021

Nezpevněnou část ulice Na Pískách letos vyasfaltujeme

Chtěl bych se zeptat, zda město plánuje vyasfaltovat ulici Na Pískách v Záblatí. Konkrétně její nezpevněnou část. Pokud ano, tak v jakém termínu?
Stání aut na chodnících je přestupkem, znemožňuje průchod kočárkům, vozíčkářům či špatně chodícím seniorům 1.3.2021

Stání aut na chodnících je přestupkem, znemožňuje průchod kočárkům, vozíčkářům či špatně chodícím seniorům

Chtěl bych se zeptat, jak je to s dočasným stáním na veřejné ploše před vchodem domu po dobu nezbytně nutnou k naložení a vyložení nákladu z auta. Např. před odjezdem na dovolenou, kdy je potřeba „nabalit“ auto zavazadly. Minulý týden jsem ale dostal od Městské policie Bohumín pokutu.
V letošním roce připravuje radnice spuštění Portálu občana s platební bránou 15.2.2021

V letošním roce připravuje radnice spuštění Portálu občana s platební bránou

Měl bych dotaz ohledně plateb za komunální a bio odpad. Na tyto platby radnice rozesílá složenky. To je v dnešní době nepohodlné. Tyto platby jsou poslední, které se mi zatím nedaří zautomatizovat a musím na ně myslet. Neuvažujete o tom, že by platby bylo možné realizovat přes SIPO nebo inkasem?
Pořádat hudební produkce město nezakazuje, je ale třeba dodržet při jejich organizaci platnou legislativu 22.1.2021

Pořádat hudební produkce město nezakazuje, je ale třeba dodržet při jejich organizaci platnou legislativu

Zdravím všechny, celkem mě trápí že není kam zajít a poslechnout si nějakou hudbu nebo si zatancovat zjednodušeně řečeno. Stále provozujeme trapné pivní slavnosti a nebo dětský den, proto dávám tenhle dotaz, jsem zvědavý na odpověď, protože už sháním petici a půjdu na městský úřad.
Městský úřad Bohumín nebude vynucovat zákaz vstupu s legálně drženou zbraní 15.1.2021

Městský úřad Bohumín nebude vynucovat zákaz vstupu s legálně drženou zbraní

Brzy vejde v platnost novela zákona o zbraních. Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem bude zajištěné bezpečné uložení střelné zbraně v budovách Městského úřadu Bohumín? Nebo je umožněn vstup do všech budov MěÚ Bohumín všem lidem, kteří u sebe skrytě nosí legálně drženou zbraň dle zákona bez omezení?
V přírodních lokalitách dochází k ničení odpadkových košů 7.1.2021

V přírodních lokalitách dochází k ničení odpadkových košů

Bylo by možno nainstalovat nějaké odpadkové koše na cyklostezce ve Skřečoňi? Jedná se o spojovací cestu mezi ulicemi Blatná a Budovatelská, kde se povalují odpadky a nikdo to tam neuklízí.
Odkanalizování začne v Pudlově nejdříve po roce 2024 9.12.2020

Odkanalizování začne v Pudlově nejdříve po roce 2024

Zajímá mě, jestli je v plánu na odkanalizování Pudlova zahrnuta i slepá ulice Rolnická, kde se nachází zahrady. V této ulici se stojí šest nemovitostí s číslem evidenčním (např. č. 41), jedno je trvale obydleno a ostatní mohou být do budoucna také. Zajímal by mne i termín realizace.
Podle pravidelného monitoringu ovzduší se do okolí heřmanické haldy toxické látky nešíří 8.12.2020

Podle pravidelného monitoringu ovzduší se do okolí heřmanické haldy toxické látky nešíří

Chci se zeptat, zda je Bohumín nějak informován o situaci na haldě Heřmanice. Některé domy ve Vrbici jsou vzdušnou čarou jen pár stovek metrů od haldy. Skládka a kompostárna sice smrdí, ale dá se to přežít, pokud se snad uvolní z haldy nějaké toxické látky, tak to už k přežití moc být nemusí.
V případě požadavku na instalaci odpadkových košů se obraťte na odbor životního prostředí 3.12.2020

V případě požadavku na instalaci odpadkových košů se obraťte na odbor životního prostředí

Bylo by možné přidat nějaký koš do ulic Na chalupách a Rolnická v Pudlově? V obou těchto ulicích se nachází barevné popelnice, ale obyčejné koše bohužel ne. Přes den tudy cestou k Odře nebo na cyklostezku do Starého Bohumína projde hodně lidí a myslím si, že by se zde odpadkové koše uplatnily.
Vánoční strom pro Starý Bohumín pochází z lokality určené k obměně zeleně 3.12.2020

Vánoční strom pro Starý Bohumín pochází z lokality určené k obměně zeleně

Chtěla bych se zeptat, proč byl za vánoční strom pro město vybrán urostlý smrk z obydlené čtvrti.
Chodby v bytových domech musely být uklizeny do konce listopadu 1.12.2020

Chodby v bytových domech musely být uklizeny do konce listopadu

Nedávno jsem četl v Oku, že po požáru v Jateční ulici se v nájemních domech mají zajistit volné chodby (odklidit skříňky, květiny) a mají se vydat nové domovní řády a nájemníci mají být upozorněni. Je nějaký termín, případně jak se to bude kontrolovat?
Budovatelskou ulici zařadí BM servis na seznam míst se zvláštním režimem 18.11.2020

Budovatelskou ulici zařadí BM servis na seznam míst se zvláštním režimem

Bydlím v Budovatelské ulici v Záblatí, máme tady nádoby na tříděný odpad, ale bohužel to nefunguje tak, jak by asi mělo. Tříděný odpad k nám svážejí lidé ze širokého okolí, což je dobře, ale nádoby jsou pořád přeplněné, jelikož vázne jejich odvoz. Jsou dny, kdy si připadáme, že žijeme na smetišti.
Se stavbou části kanálu Dunaj - Odra - Labe se počítá zhruba za deset let 9.11.2020

Se stavbou části kanálu Dunaj - Odra - Labe se počítá zhruba za deset let

Chtěla jsem se zeptat na bližší informace k projektu Dunaj-Odra-Labe. Měla bych zájem zejména o detaily k první části, která má vést z Ostravy přes Bohumín do Polska.
Individuální sportování koronavirus nešíří 6.11.2020

Individuální sportování koronavirus nešíří

V tomto týdnu jsem několikrát navštívil pracovně město Bohumín. Jak je možné, že za současného stavu můžou na hřišti ČSA probíhat atletické tréninky i 10 osob současně? To provozovateli hřiště, jakožto veřejnému subjektu pod správou města, nevadí? Tréninky probíhají často pod rouškou stmívání a tmy.
Pravobřežní ochranná hráz kolem Odry bude mít 1 830 metrů, naváže na ni pravobřežní hráz podél Orlovské Stružky 2.11.2020

Pravobřežní ochranná hráz kolem Odry bude mít 1 830 metrů, naváže na ni pravobřežní hráz podél Orlovské Stružky

Zajímalo by mě, která varianta trasy protipovodňové hráze v Pudlově se bude realizovat. Dohledal jsem dvě varianty. Myslím, že tato informace bude zajímat i širší veřejnost. Můžete mi poslat odkaz na mapové podklady s aktuální trasou hráze?
Regenerace sídliště Bezručova proběhla v rámci běžné údržby města 27.10.2020

Regenerace sídliště Bezručova proběhla v rámci běžné údržby města

Rád bych se zeptal, jak to vypadá s regenerací sídliště v Bezručově ulici? Stopla se či se od ní upustilo? S velkou slávou byla regenerace oznámená kdysi v Tiku a Oku.
Nový stomatolog dosud oslovil necelou polovinu zaregistrovaných 21.10.2020

Nový stomatolog dosud oslovil necelou polovinu zaregistrovaných

V srpnu jsem byla sms zprávou informována, že moje děti byly vybrány do nové zubní ordinace. Vím, že jste psali, že může trvat několik týdnů, než nás budou z ordinace kontaktovat. Chci zeptat, zda mohu v případě bolesti zubů ordinaci kontaktovat a požadovat ošetření na základe oné sms zprávy.
Téma hluku na sídlištích je evergreenem stížností v rámci občanského soužití 19.10.2020

Téma hluku na sídlištích je evergreenem stížností v rámci občanského soužití

Rád bych se zeptal, zda město neuvažuje o změně koncepce výstavby a rekonstrukcí dětských hřišť. Je zde neustále se opakující problém. Ve vnitrobloku panelového sídliště se postaví nebo zrekonstruuje dětské hřiště, a občanům, kteří zde bydleli v klidu a pohodě, nastává peklo.
V Bohumíně, Rychvaldu a Dolní Lutyni je aktuálně cca 120 pozitivních na Covid-19 13.10.2020

V Bohumíně, Rychvaldu a Dolní Lutyni je aktuálně cca 120 pozitivních na Covid-19

Přivítala bych zveřejnění nakažených, nemocných, popř. úmrtí na nemoc Covid-19 ve městě. Denně se setkávám s lidmi bez roušek a s lidmi, kteří tuto nemoc berou jako legraci. Taktéž registruji postávání skupinek lidí. Doslechla jsem se, že v Bohumíně je už 200 osob nakažených touto nemocí.
Sanovaný pozemek soukromé firmy je určen k podnikání 24.9.2020

Sanovaný pozemek soukromé firmy je určen k podnikání

Rád bych se dozvěděl bližší informace týkající se sanace pozemku bývalého areálu Benziny vedle Rafinerského lesíku. Do jakého termínu bude sanace probíhat a co poté máte v úmyslu s danou lokací udělat? Rozhodně bychom si přáli rozšíření lesoparku, které se přímo vybízí.
Sportovní areál na Gliňoči je součástí systému ekologické stability 16.9.2020

Sportovní areál na Gliňoči je součástí systému ekologické stability

Můj dotaz se týká hřiště na Gliňoči. Dráha už dávno není škvárová, spíše blátivá, jsou na ní šutry, vyjeté koleje. V jedné zatáčce, kde trvale slunce nesvítí, je mech a dráha klouže. Takže by mně zajímalo, jestli se plánuje něco s hřištěm, jeho úprava nebo přestavba.
Skládku za hřbitovním plotem dalo město vybagrovat a plochu zatravnit 9.9.2020

Skládku za hřbitovním plotem dalo město vybagrovat a plochu zatravnit

Obracím se na Vás s dotazem, který se týká skladování, spíše výsevu odpadu u hřbitova ve Starém Bohumíně. Tento odpad je vyset na celé části kolem hřbitovní zdi na pozemku města Bohumína a také na soukromém pozemku za ním, a je následně zahrabán. Jedná se vesměs o odpad hřbitovní.
Veřejné toalety jsou ve městě hned na několika místech 3.9.2020

Veřejné toalety jsou ve městě hned na několika místech

Už jsem projel celou bývalou Československou republiku, ale nikde se nesetkal s tím, aby ve městě nebylo veřejné WC. Stalo se mi, že se mne návštěvníci města ptali na veřejné WC v Bohumíně, kdy jsem je musel odkázat na záchodky v prostorách vlakového nádraží.
Fasádu obřadní síně ve Starém Bohumíně jsme reklamovali 26.8.2020

Fasádu obřadní síně ve Starém Bohumíně jsme reklamovali

Chci se zeptat, jak se bude řešit fasáda obřadní síně ve Starém Bohumíně. Před pár měsíci jsem zaznamenal, že se z těch panelů loupe barva. Jsou opravdu nestálobarevné. A nyní se objevují praskliny a vlní se. Chci se zeptat, jak se to bude řešit ohledně záruky.
 - zobrazit celou zprávu 21.7.2020

Reklamní poutače prodejce odstranil, zůstaly pouze na soukromém pozemku

Chtěl bych se zeptat, jestli může prodejce zeleniny ve Skřečoni na parkovišti za kruhovým objezdem mít všude v okolí rozmístěné papírové cedule na upoutání ke koupi zboží. Při vjezdu do Bohumína i výjezdu z města to pak vypadá jako na pouti.
Předpoklad zahájení výstavby protipovodňové hráze v Pudlově je v roce 2021 17.7.2020

Předpoklad zahájení výstavby protipovodňové hráze v Pudlově je v roce 2021

Rád bych dostal informaci, jak daleko je výkup (vyvlastnění) pozemků, na kterých se plánují stavět protipovodňové hráze pro městskou část Pudlov. Případně zda jsou již pozemky vykoupené (vyvlastněné) a je již v plánu samotná výstavba.
Přechod se semaforem u autobusové zastávky Louny město neplánuje 16.7.2020

Přechod se semaforem u autobusové zastávky Louny město neplánuje

Ráda bych se zeptala, kdy je v plánu města vybudování přechodu pro chodce se světelným signalizačním zařízením v Ostravské ulici u autobusových zastávek Bohumín - Louny. Silnice je frekventovaná a většina motorových vozidel nedodržuje povolenou rychlost, proto je nebezpečné přecházet tuto silnici.
Prodávající je povinen informovat spotřebitele o ceně 14.7.2020

Prodávající je povinen informovat spotřebitele o ceně

Chtěla bych se zeptat, zda zákon určuje povinnost drobným řemeslníkům a pracovníkům ve službách, jako je kadeřnictví, že musí mít vyvěšený ceník služeb. A také kdo živnostníky kontroluje, kam se podávají podněty a stížnosti v případě, že ceník vyvěšen není, případně že živnostník nevydává účtenku.
Strojové sečení porostu u cyklostezky není možné 13.7.2020

Strojové sečení porostu u cyklostezky není možné

Chtěl bych se zeptat, kdo má na starosti údržbu zeleně podél cyklostezky Na Panském. Mám obavu, že již nyní začíná zaplevelovat okolí, včetně budovaného lesoparku. Pokud je to v kompetenci města, prosím o nápravu.
Plánovaná odstávka teplé vody bude letos trvat tři dny 7.7.2020

Plánovaná odstávka teplé vody bude letos trvat tři dny

Dobrý den, bude i letos plánovaná odstávka teplé vody?
Registrace k novému zubaři spustí nemocnice v Bohumíně v srpnu 7.7.2020

Registrace k novému zubaři spustí nemocnice v Bohumíně v srpnu

Obdržela jsem zprávu o novém nastupujícím zubaři v Bohumíně od měsíce září. Je možné předčasně požádat o registraci?
Letní kino promítá už patnáct let, filmy končí kolem jedenácté hodiny 1.7.2020

Letní kino promítá už patnáct let, filmy končí kolem jedenácté hodiny

Zneklidňuje mne fakt, že by mi v průběhu celého léta mělo pod okny do pozdních večerních hodin hrát letní kino. Bydlím v ulici Jana Palacha a zvuk z kina slyším silně. Jsem pracující člověk, v létě bývá i v noci teplo, chci si přes noc nechat otevřené okno a po 22:00 hodině očekávám klid.
Na dodržování pravidel na dětském hřišti dohlédne správce 30.6.2020

Na dodržování pravidel na dětském hřišti dohlédne správce

Mohlo by město zvážit odstranění hracího prvku "mašinky" z dětského hřiště ve vnitrobloku ulic Alešova a Poděbradova? Obytné domy jsou v těsné blízkosti hřiště. Hluk, který vzniká "při hře", jako je kopání, házení kamenů a mlácení klackem do plechové konstrukce mašinky, je značně obtěžující.
Linka 555 je nově součástí zóny Ostrava XXL, cena jízdného se změnila 22.6.2020

Linka 555 je nově součástí zóny Ostrava XXL, cena jízdného se změnila

Jako důchodce starší 65 let jsem dosud platil jízdné autobusem z Bohumína do Ostravy ÚAN se slevou 75 procent 7 korun. Nyní řidič požadoval plnou cenu jízdného, tedy 24 korun. Zajímá mne, z jakého důvodu nový dopravce tuto slevu odmítá poskytovat a je-li toto odmítnutí zákonné.
Obavy z 5G sítě nejsou podle odborníků na místě 8.6.2020

Obavy z 5G sítě nejsou podle odborníků na místě

Chtěla bych vědět, kde a kolik je v Bohumíně stanic mobilních operátorů se sítí 5. generace (5G). Na jakých frekvencích vysílají? Jsem si jistá, že záření 5G není slučitelné se zdravým životem, zavádění 5G je proti životu. Jak se před ním můžeme chránit?
Sekání trávy pozdrželo deštivé počasí 7.6.2020

Sekání trávy pozdrželo deštivé počasí

Kdy bude posekaná tráva v okolí Tovární ulice? Co se týká úpravy kolem dětských hřišť, je porost opravdu neúnosný. Umíte si představit, jak si v tomto prostoru můžou hrát naše děti? Prosím o informaci, jaká nápravná opatření budou učiněna, aby se tento neuspokojivý stav neopakoval.
Bohumín bude mít zřejmě od září nového zubaře 29.5.2020

Bohumín bude mít zřejmě od září nového zubaře

Jak se bude dále řešit situace nedostatku zubařů v Bohumíně. MS kraj mi na můj dotaz napsal, že je možné podpořit tuto situaci dotacemi buď z obce, nebo z ministerstva zdravotnictví. Já sám jsem se ptal jak MS kraje, tak zdravotní pojišťovny, která mi nabídla bohužel soukromou kliniku.
Loď Niké je majetkem Národního technického muzea v Praze 26.5.2020

Loď Niké je majetkem Národního technického muzea v Praze

V Dolních Vítkovicích se otevírá stálá expozice lodi Niké s komentovanou prohlídkou bohumínským rodákem Richardem Konkolskim. Jak je možné, že pro loď tak slavného rodáka ze Záblatí se přímo ve městě nenašel důstojný prostor pro trvalé umístění a vystavení jeho lodi?
Četnost vývozu popelnic záleží na smluvních podmínkách 15.5.2020

Četnost vývozu popelnic záleží na smluvních podmínkách

Dnes přijel popelářský vůz vysypávat popelnice. Pod okny v Komenského ulici jsou na jedné straně čtyři popelnice a o zhruba deset metrů dál jsou další dvě popelnice. Nevím proč, ale jeden týden popelnice jsou vysypané všechny a další týden jen čtyři popelnice a dvě zůstanou plné až na příští týden.
Vyhlášku zakazující topení uhlím město vydávat nebude 6.5.2020

Vyhlášku zakazující topení uhlím město vydávat nebude

Neuvažuje radnice o vydání vyhlášky zakazující od topné sezóny 2020/2021 topení uhlím? Jsem svědkem toho, že někteří majitelé rodinných domů, i když mají plynové kotle, topí uhlím a otravují kouřovými zplodinami sousedy v této už téměř letní době.
Realizace projektu rodinného bydlení v lokalitě Petra Cingra se pravděpodobně o rok posune 5.5.2020

Realizace projektu rodinného bydlení v lokalitě Petra Cingra se pravděpodobně o rok posune

Chtěla jsem se zeptat, zda už se začalo se stavebními úpravami v ulici Petra Cingra, které se týkají nových stavebních parcel? Popřípadě kdy se začne? Jaká bude cena pozemku? Budou všechny pozemky velikostně stejné?
Dětské koutky procházejí postupně obnovou 27.4.2020

Dětské koutky procházejí postupně obnovou

Dětský koutek na sídlišti Svatopluka Čecha potřebuje bezodkladně natřít dřevěný plůtek kolem koutku. Ještě rok nebo dva a bude muset být vyměněn, protože shnije. Navíc vypadá neutěšeně, děti příliš neláká. Hodily by se i jiné atrakce, jelikož stávající již děti moc nebaví.
V Bohumíně stále chybí stomatologové 20.4.2020

V Bohumíně stále chybí stomatologové

Vím, že město Bohumín shánělo pro své obyvatele nového zubního lékaře se zahájením praxe od 1. dubna jako náhradu za dvě lékařky, které odešly do důchodu. Jaká je aktuální situace? A přesunou se automaticky karty pacientů do nové ordinace, nebo se budou muset pacienti znovu registrovat?
Ke kácení u Kaflandu došlo kvůli výstavbě obchodního centra 7.4.2020

Ke kácení u Kaflandu došlo kvůli výstavbě obchodního centra

Proč bylo nedávno vykáceno cca 10 stromů v Rafinerském lesíku u cesty mezi Kauflandem a Penny marketem? Je to mimo ohrazený soukromý pozemek u Kauflandu. Komu tam ty stromy vadily? Podle kmenů vypadaly docela zdravě. Navíc všechny rostly na jednom místě. Doufám, že to není začátek kacení lesíku...
Strážníci nošení roušek kontrolují, padly už první pokuty 5.4.2020

Strážníci nošení roušek kontrolují, padly už první pokuty

Neuvažuje městská policie o kontrole dodržování nošení roušek ve Starém Bohumíně? Je smutné, že místní nosí roušky zodpovědně a cyklisté na výletě, kteří tu jezdí po desítkách, tak toto nařízení ve velkém počtu nedodržují. V neděli bylo na náměstí čtrnáct lidí a roušku mělo nasazeno sedm lidí.
Město Bohumín zavádět službu sdílení kol nebude 30.3.2020

Město Bohumín zavádět službu sdílení kol nebude

Chtěla bych se zeptat, zda město Bohumín uvažuje o zavedení projektu sdílených kol. V letošním roce došlo k možnosti propojení Ostravy a Hlučína. Myslím si, že by bylo fajn, kdyby bylo možné i tímto způsobem využívat cyklostezky podél Ostravice a Odry k propojení Ostravy s Bohumínem.
Strážníci kontrolují průjezd kamionů městem, zaměří se i na Záblatí 19.3.2020

Strážníci kontrolují průjezd kamionů městem, zaměří se i na Záblatí

Chtěl bych se jen zeptat, jak je možné, že se v Záblatí prohání kamiony od pondělí 16. března, a to jmenovitě od Rychvaldu Rozcestí přes Záblatí až do Skřečoně, když tahle oblast byla od minulého roku pro kamiony uzavřena? Byla teď vydána nějaká výjimka z důvodu šíření koronaviru?
 - zobrazit celou zprávu 19.3.2020

V tuto chvíli (čtvrtek 19. března 8:00) není v Bohumíně pozitivně testovaná osoba

Chtěla bych poděkovat za informace na stránkách města Bohumín. Bylo by možné v této těžké době informovat podrobněji občany? Například jaká je situace v Bohumíně a okolí, zda jsou už nějací nakažení ?
Strážníci při pochůzkové činnosti dosud nezjistili shlukování lidí 18.3.2020

Strážníci při pochůzkové činnosti dosud nezjistili shlukování lidí

Chci se zeptat, jestli bude policie nějak kontrolovat srocování a nošení roušek. Ještě jsem nepotkala jediného člověka se zakrytými ústy. Patřím do velmi rizikové skupiny a pochopitelně mám obavy o zdraví své i své rodiny. Dále mě zajímá počet pozitivně testovaných osob přímo v Bohumíně.
Případné kameře u mostku brání vzrostlá zeleň 4.3.2020

Případné kameře u mostku brání vzrostlá zeleň

Nešla by na úsek za mostkem od Tovární k Fibichově ulici dát kamera? Stále je tam bordel, který tam někdo dělá většinou přes noc. Kamera, co by zabírala obě lavičky se záběry ke stružce a mostku, by neuškodila.
Firma Toma Recycling přislíbila snížení hluku 25.2.2020

Firma Toma Recycling přislíbila snížení hluku

V posledních dnech nás v oblasti za parkem obtěžuje nadměrný hluk, který se objevuje v nepravidelných intervalech a trvá několik hodin i ve večerních a nočních hodinách. Jedná se o silný pulsující zvuk, který rezonuje a je neúnosný a navíc jde slyšet i uvnitř domu. Nejvíce zesiluje v okolí firmy Tom
Změny trasy linky 23 se aktuálně neplánují 25.2.2020

Změny trasy linky 23 se aktuálně neplánují

Chtěl jsem se zeptat, zda je v plánu prodloužit autobusové spojení linky 23 k vlakovému nádraží v Bohumíně.
Plot u Kauflandu je v soukromém vlastnictví 24.2.2020

Plot u Kauflandu je v soukromém vlastnictví

Plot, který sousedí s ulicí 9. května, je děs a hrůza. Návštěvníci Bohumína, kteří přijedou do našeho města, si musí myslet, že přijeli na nějaké zbořeniště. To kazí veškerý dojem o městě. Ten plot je třeba zbourat a plochu vyčistit.
Parkování i křižovatku u Apolla na jaře nově označíme 21.2.2020

Parkování i křižovatku u Apolla na jaře nově označíme

V poslední době se rozmohlo parkování u cesty před klubem Apollo v Jateční ulici. Auta zde stojí kolmo k silnici a svým stáním brání ve výhledu vozidlům, chodcům i cyklistům při vyjíždění z ulice Na Chalupách. Prosím o vyřešení této značně nebezpečné situace.
Provoz elektro koloběžek není zákonem jasně vymezený 16.2.2020

Provoz elektro koloběžek není zákonem jasně vymezený

Jakou rychlostí se může jezdit po chodnících v parku na elektro koloběžce a jakou na cyklostezce?
Pokud nemáte trvalé bydliště v Bohumíně, musíte si před licitací městského bytu požádat o výjimku 16.2.2020

Pokud nemáte trvalé bydliště v Bohumíně, musíte si před licitací městského bytu požádat o výjimku

Může se licitace městských bytů v Bohumíně zúčastnit občan EU s trvalým pobytem v jiné členské zemi EU, jenž je pracovně činný v Bohumíně již 6 let a plánuje ve městě setrvat i nadále?
Město má vytipované prostory pro poštu ve Skřečoni v budově knihovny 14.2.2020

Město má vytipované prostory pro poštu ve Skřečoni v budově knihovny

Při dnešní návštěvě pošty ve Skřečoni jsem se dozvěděl, že se tato pošta má rušit k poslednímu červnu tohoto roku a že město Bohumín už má vytipován i objekt pro případnou novou poštu. Zajímalo by mne, o jaký objekt jde, i když vím, že konečné slovo bude mít asi česká pošta.
Úklid v městských domech průběžně kontrolujeme 12.2.2020

Úklid v městských domech průběžně kontrolujeme

Píšu připomínky obyvatel domu 124 - 126 v Poděbradově ulici. Každý rok marně čekám, kdy se náš dům dostane do plánu na obnovu výtahů a zateplení. Také mám připomínky k firmě, která zajišťuje úklid. A ještě bych chtěla vědět, zda mohou VPP uklidit náš dvorek.
Senior taxi může převážet i hendikepované osoby 7.2.2020

Senior taxi může převážet i hendikepované osoby

Jsem na vozíku a poměrně často potřebuji navštívit lékaře. Dosud jsem to zvládal vlastním autem s doprovodem. Protože mám 87 let, dá se předpokládat, že tento způsob dopravy skončí. Co dál? Senior taxi s invalidy nepočítá, dotaz na taxi službu byl víceméně odmítavý, že vozík se do auta nevejde.
S provozem mobilního sběrného dvora v Pudlově nedal souhlas majitel pozemku 26.1.2020

S provozem mobilního sběrného dvora v Pudlově nedal souhlas majitel pozemku

Prosím o informaci, proč došlo ke změně stanoviště mobilního sběrného dvora v Bohumíně - Pudlově, které bylo vždy již několik let v Rolnické ulici. Nyní jste pro přilehlé rodinné domky a jejich obyvatele přesunuli stanoviště do Vrbice zhruba 2,1 km od původního místa.
Použité oleje odevzdávejte ve sběrných dvorech 29.12.2019

Použité oleje odevzdávejte ve sběrných dvorech

Od ledna 2020 je povinnost sbírat použité tuky a oleje domácností Bude možnost sběru jen ve sběrném dvoře, anebo přibydou nádoby i na sběrných místech tříděného odpadu ve městě a městských částech?
BM servis kontroluje lokalitu Tovární každé ráno 26.12.2019

BM servis kontroluje lokalitu Tovární každé ráno

Bylo by možné doplnit kontejnery na tříděný odpad také velkým kontejnerem na papír, kde se dají uložit složené kartonové krabice? A to konkrétně v Tovární ulici. Dále by ve stejné ulici bylo vhodné vybudovat kolem místa s kontejnery nízké oplocení, dané místo je problematické.
Zákaz vjezdu kamionů na Tovární ulici 17.12.2019

Zákaz vjezdu kamionů na Tovární ulici

Nešla by dát značka na ulici Tovární hned za Genetrix (balírny) zákaz vjezdu kamionům. Tolikrát se stane, že tam omylem vjedou a pak se tam motají a zdržují...
Dětské atrakce ve Starém Bohumíně 13.12.2019

Dětské atrakce ve Starém Bohumíně

Dobrý den, přečetl jsem si v časopisu „OKO“ odpověď na dotaz ze setkání s občany. Nebylo by možné za odstraněné houpačky pro nejmenší děti u tenisových kurtů ve Starém Bohumíně instalovat nové, které budou bezpečnější?
Pozvání prezidenta na setkání s občany Bohumína 10.12.2019

Pozvání prezidenta na setkání s občany Bohumína

Dobrý den, plánuje město Bohumín pozvat prezidenta Miloše Zemana na návštěvu a setkání s občany. Dne 22. 4. 2020 bude 25let od sjezdu ČSSD v našem městě, kdy Miloš Zeman byl s přehledem zvolen za předsedu strany. Bylo by vhodné tohoto výročí využít. Děkuji za odpověď.
Parkování na sídlišti v ulici Osvoboditelů 10.12.2019

Parkování na sídlišti v ulici Osvoboditelů

Je možné parkování v ulici Osvoboditelů u chodníku v té slepé ulici, do které se jede kolem hospody Prádelky a kolem věžáku Osvoboditelů 1019? Na cestě vedle chodníku stále stojí zaparkovaná auta. Nedávno jsem se přistěhoval, nechal jsem tam stát auto a někdo hned zavolal policii. Smí se tam stát?
Park Fryderyka Chopina není v majetku města, pozemky i plot patří církvi 30.11.2019

Park Fryderyka Chopina není v majetku města, pozemky i plot patří církvi

Neuvažujete o revitalizaci parčíku u evangelického kostela v Bohumíně? Současný stav není dobrou vizitkou centra města.
Zpomalovací semafor je otestován, přechod ještě bude nasvětlen 29.11.2019

Zpomalovací semafor je otestován, přechod ještě bude nasvětlen

Mám dotaz týkající se zpomalovacích semaforů na výpadovce na Karvinou. Vyzkoušel někdo ty semafory, než se to spustilo do provozu? Ten radar je opravdu špatně nastavený, měří i auta, která jsou mimo omezení a hází to červenou všem před ním. Proto to tam bylo několik měsíců mimo provoz?
Buxusy zničil zaviječ zimostrázový, odstraníme je nejpozději v zimě 19.11.2019

Buxusy zničil zaviječ zimostrázový, odstraníme je nejpozději v zimě

Letos jsem se nastěhovala do přízemního bytu v Nerudově ulici. Přímo u balkonu je suchý keř, který v létě přitahoval hejna mušek. Ty nalétávaly do kuchyně a na podzim byl stejný problém s komáry. Ráda bych věděla, jestli teď v době vegetačního klidu, je možné odstranit i tuto "sušku".
Pokud někdo na pozemku pálí listí, je nutné volat policii bezprostředně 29.10.2019

Pokud někdo na pozemku pálí listí, je nutné volat policii bezprostředně

Můj dotaz se týká dodržování obecně závazné vyhlášky města č. 3/2012, která zakazuje pálení odpadů ze zahrad (listí, trávu a další odpady). Soused bohužel vyhlášku nedodržuje a štiplavý dým zamořuje okolí. Nevím, jak postupovat. Souseda jsem opakovaně žádal, ať sobeckého jednání zanechá, leč marně.
V Bohumíně je běžecký okruh v Rafinerském lesíku, druhý vznikne v lesoparku Na Panském 29.10.2019

V Bohumíně je běžecký okruh v Rafinerském lesíku, druhý vznikne v lesoparku Na Panském

Neplánuje Bohumín vytvořit běžecký okruh, tak jako nyní otevřela Ostrava (Oherův okruh)? Speciální trasu pro běhání nechalo město vybudovat v porubském lese. Povrchovou vrstvu nového okruhu tvoří směs pilin a písku. Bohumíňáci by jistě něco takového ocenili, aby si nemuseli ničit klouby na asfaltu.
Zákon o čipování psů neřeší jejich registraci, Bohumín nabízí majitelům využití městské databáze 23.10.2019

Zákon o čipování psů neřeší jejich registraci, Bohumín nabízí majitelům využití městské databáze

Chtěl bych vědět, jestli město Bohumín má, nebo zavede městskou vyhláškou o povinném čipování psů. Vím, že ze zákona bude čipování povinné do 1. 1. 2020, ale tenhle zákon je nedokonalý a nedává městské policii právo kontroly.
Pietní místo v Salonu Maryška ke vzpomínce na zpěváka Karla Gotta 2.10.2019

Pietní místo v Salonu Maryška ke vzpomínce na zpěváka Karla Gotta

Chci se zeptat jako občan Bohumína a taky fanoušek Mistra Karel Gotta, jestli by bylo možné uspořádat nebo jestli bude i v Bohumíně rozloučení s legendou.
S dobudováním výtahů v nízkopodlažních bytových domech nepočítáme 30.9.2019

S dobudováním výtahů v nízkopodlažních bytových domech nepočítáme

Chtěla jsem se zeptat, zda bude město v budoucnu řešit dostupnost bytů v domech bez výtahů. Všichni víme, že i občané Bohumína stárnou a k vyšplhání se do vyšších pater je potřeba nadlidské síly. Nezbývá pak nic jiného, než žádat o možnou výměnu bytu nebo zažádat o umístění do domova pro seniory.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 

Počet nalezených záznamů: 1556

    Městský úřad