Město Bohumín

Tiskové zprávy

Slevy na nájemném už využilo tři tisíce domácností, zbývající mají čas do konce června 25.5.2023

Slevy na nájemném už využilo tři tisíce domácností, zbývající mají čas do konce června

Tři čtvrtiny nájemníků městských bytů už podepsaly s radnicí dohodu o nové výši nájmu. Motivovala je nabídka na poskytnutí slevy. Nájemné se zvedá o 10 korun za metr čtvereční od letošního října. Pokud však lidé dohodu doručí na úřad do konce června, nový tarif pro ně začne platit až od ledna 2024.
Začíná kompletní oprava Lidické ulice, uzavře se na pět měsíců 24.5.2023

Začíná kompletní oprava Lidické ulice, uzavře se na pět měsíců

Jeden z páteřních tahů pro nákladní dopravu se po letech havarijního stavu dočká rekonstrukce. Lidická ulice se od příštího týdne na pět měsíců uzavře, projedou po ní pouze autobusy a dopravní obsluha místních průmyslových areálů. Kraj do kompletní přestavby silnice investuje 31 milionů korun.
Z dobré spolupráce města a průmyslových firem mají prospěch i obyvatelé Bohumína 22.5.2023

Z dobré spolupráce města a průmyslových firem mají prospěch i obyvatelé Bohumína

Symbióza města s místními podniky přináší prospěch i místním spolkům. Průmyslový gigant Rockwool letos přislíbil podpořit bohumínské kluby a instituce zhruba sto tisíci korunami. Díky finanční podpoře si pořídí lepší vybavení pro své aktivity.

Starší než týden

Město modernizuje zázemí starobohumínského hřbitova i smuteční síně 17.5.2023

Město modernizuje zázemí starobohumínského hřbitova i smuteční síně

Do stavebních úprav komplexu starobohumínského hřbitova investuje letos Bohumín miliony korun. Po rekonstrukci exteriéru smuteční síně a výstavbě kolumbárií nyní zprovozňuje pietní místo k rozptýlení popela zemřelých. V těchto dnech také vyasfaltoval velkou parkovací plochu vedle hřbitova.
Bohumín vydražil prvních sedm bytů v Červené kolonii 16.5.2023

Bohumín vydražil prvních sedm bytů v Červené kolonii

Město začalo vybírat nájemníky do 52 nových bytů ve zrekonstruované Červené kolonii. První kolo veřejné licitace se uskutečnilo v pondělí 15. května. O každý z prvních sedmi bytů se ucházelo v průměru 16 zájemců, nejvyšší vylicitovaná částka dosáhla 172 korun za metr čtvereční.
Bohumín získal ocenění kraje za společenskou odpovědnost 10.5.2023

Bohumín získal ocenění kraje za společenskou odpovědnost

Bohumín bodoval v krajské soutěži Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost. Odborná porota mu udělila v kategorii měst třetí místo. Na stupně vítězů se dostal díky aktivitám, které prospívají lidem i přírodě. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v úterý 9. května v Dolní oblasti Vítkovice.
Mentálně hendikepovaní lidé z Bohumína se zabydleli v opravené vilce 9.5.2023

Mentálně hendikepovaní lidé z Bohumína se zabydleli v opravené vilce

Nové chráněné bydlení pro osm dospělých s mentálním hendikepem dnes oficiálně otevřelo město v zrekonstruované vile v Husově ulici. Sedm klientů se do ní nastěhovalo v dubnu, aby otestovali nové životní podmínky. Samostatné bydlení s vybavením za 13,5 milionu korun vybudoval Bohumín s pomocí dotace.
Drsné varování před drogami. Do města se vrací Revolution Train 5.5.2023

Drsné varování před drogami. Do města se vrací Revolution Train

Do Bohumína opět dorazí speciální protidrogový vlak, který varuje starší dětí před zneužíváním omamných látek. Svou premiéru si ve městě odbyl v roce 2016 a od té doby jím prošly tisíce místních obyvatel. Letos si expozici prohlédne více než pětistovka školáků, interiér je přístupný i veřejnosti.
Bohumín vychází vstříc imobilním občanům, investuje do bezbariérovosti 4.5.2023

Bohumín vychází vstříc imobilním občanům, investuje do bezbariérovosti

Přes pět milionů korun investuje letos město do potřeb obyvatel, kteří mají omezené pohybové možnosti. Pro lepší komfort vybuduje v domě s pečovatelskou službou Na Chalupách nový výtah, v Nerudově ulici zahájí v příštích dnech stavbu bezbariérové rampy k jednomu ze svých věžáků.
Bohumín zve na Den otevřených dveří v Červené kolonii 2.5.2023

Bohumín zve na Den otevřených dveří v Červené kolonii

Veřejnost má ve středu 3. května výjimečnou příležitost nahlédnout do interiéru opravených domů v Červené kolonii, která v posledních dvou letech prošla nákladnou přestavbou. Vzniklo v ní 52 nových bytů. Den otevřených dveří nejen pro ty, kteří zvažují stěhování, potrvá od 14:30 do 16:30 hodin.
Odstartovalo zateplování domů v Mládežnické a Dělnické ulici ve Skřečoni 28.4.2023

Odstartovalo zateplování domů v Mládežnické a Dělnické ulici ve Skřečoni

Šedesáti domácnostem žijících v sedmi cihlových domech v Mládežnické a Dělnické ulici ve Skřečoni se během letoška výrazně změní komfort bydlení. Všechny městské objekty čeká celková revitalizace včetně zateplení za více než 25 milionů korun.

Starší než měsíc

Bohumínská jezera se chystají na letní sezónu 25.4.2023

Bohumínská jezera se chystají na letní sezónu

Bohumínská jezera se řadí mezi nejvyhledávanější rekreační zóny v regionu. Město proto u nich pravidelně vylepšuje zázemí pro návštěvníky. U Kališova jezera se aktuálně upravují a čistí břehy a obnovuje písečná pláž. U Vrbického jezera přibyla elektrická přípojka a v létě se otevře půjčovna loděk.
Lidé v městských bytech ušetřili na teple a vodě téměř třicet milionů korun 20.4.2023

Lidé v městských bytech ušetřili na teple a vodě téměř třicet milionů korun

Nájemníci městských bytů v Bohumíně loni hospodařili s energiemi rozumně a většina z nich se tak může těšit na přeplatky za teplo a teplou vodu. Radnice začala rozesílat vyúčtování, z nějž se lidé dozví, kolik peněz dostanou zpět. I přes energetickou krizi se jim podařilo ušetřit 29,5 milionu korun.
Začínají práce na vylepšení stavu silnic v Bohumíně 19.4.2023

Začínají práce na vylepšení stavu silnic v Bohumíně

S příchodem jarního počasí se Bohumín pouští do vylepšení své dopravní infrastruktury. Stavební práce naplánoval nejen v centru města, myslí i na komfort obyvatel okrajových částí. Nejnákladnější akce odstartuje už příští týden v městské části Skřečoň.
Bohumín nabízí dalších pět pozemků pro rodinné bydlení 17.4.2023

Bohumín nabízí dalších pět pozemků pro rodinné bydlení

Dalších pět zasíťovaných pozemků, vhodných ke stavbě rodinných domků, nabídne v květnu zájemcům město Bohumín. Licitace parcel navazuje na předchozí etapy, v nichž se podařilo prodat všech třicet dosud nabízených ploch. K mání už jich zbývá jen devět. Zbývající čtyři půjdou do dražby po prázdninách.
Skřečoňský most se příští týden uzavře pro řidiče i pěší 17.4.2023

Skřečoňský most se příští týden uzavře pro řidiče i pěší

Na téměř tři týdny uzavře Ředitelství silnic a dálnic most ve Skřečoni. Obyvatelé Bohumína, i ti, kteří městem jen projíždějí, se musí připravit na omezení. Klíčová spojnice ve směru na Karvinou projde opravou ložisek a ocelových táhel. Od 18. dubna musí řidiči využít objízdnou trasu přes Novou Ves.
V Bohumíně přišlo k zápisům do prvních tříd 230 dětí, výrazně vzrostl počet žádostí o odklad 14.4.2023

V Bohumíně přišlo k zápisům do prvních tříd 230 dětí, výrazně vzrostl počet žádostí o odklad

Bohumín už zná výsledky zápisů do prvních tříd. Potvrdily, že do škol v posledních letech nastupují silné ročníky. Zatímco loni zaznamenaly místní základky 220 uchazečů, letos je jich ještě o deset více. Oproti loňsku výrazně vzrostl počet žádostí o odklad školní docházky.
Věž nejstarší bohumínské památky se oblékne do nového pláště 13.4.2023

Věž nejstarší bohumínské památky se oblékne do nového pláště

Kolem nejstaršího duchovního stánku na území města vyrostlo v minulých dnech lešení. Farnost spojila síly s místní radnicí i krajem a společně zafinancovali nákladnou opravu části fasády památkové budovy, která vévodí centru Starého Bohumína. Věž kostela Narození Panny Marie dostane důstojný plášť.
Okolí pěchotního srubu na populární Technotrase ozdobí hrušňová alej 6.4.2023

Okolí pěchotního srubu na populární Technotrase ozdobí hrušňová alej

Čtyřiadvacátou sezónu odstartovalo muzeum v pěchotním srubu Na Trati ve Starém Bohumíně. Kulturní památka je součástí populární Technotrasy. Bohumín proto investuje do zatraktivnění jejího okolí. Před dvěma lety tu vybudoval novou komunikaci, v těchto dnech se pustil do výsadby hrušňové aleje.
Bohumín se ohradil proti rušení poboček České pošty, jeho vedení podepsalo otevřený dopis 5.4.2023

Bohumín se ohradil proti rušení poboček České pošty, jeho vedení podepsalo otevřený dopis

Plánované zrušení tří poboček České pošty v Bohumíně přinese podle vedení města komplikace v zajištění služeb občanům. Své výhrady sdělili představitelé města zástupcům státního podniku na společné schůzce. Současně podepsali otevřený dopis moravskoslezských měst adresovaný ministru Vítu Rakušanovi.
Bohumín podpořil čtyřmi miliony korun péči o seniory i děti s handicapem 4.4.2023

Bohumín podpořil čtyřmi miliony korun péči o seniory i děti s handicapem

Přes čtyři miliony korun rozdělí letos město neziskovým organizacím, které pečují o seniory, ohrožené osoby či děti se zdravotním postižením. O poskytnutí příspěvku rozhodli bohumínští zastupitelé. Peníze poslouží nejen na ubytovací služby, ale i na obtížnou a nedoceněnou práci v terénu.
Napřed karabáč, potom polibek. Bohumínské akce budou poctou jarním svátkům 31.3.2023

Napřed karabáč, potom polibek. Bohumínské akce budou poctou jarním svátkům

Začátky jarních měsíců budou v centru Bohumína ve znamení venkovních akcí. Na prvního máje si zamilovaní polibkem vyznají lásku u kašny, v první dubnový den si zase náměstím bude vykračovat velbloud. Nebude však symbolem aprílového žertování, ale blížících se svátků jara a s nimi spojeného jarmarku.
Bohumín představuje podobu chystaného sanatoria pro seniory 30.3.2023

Bohumín představuje podobu chystaného sanatoria pro seniory

Moderní sanatorium pro seniory, kteří trpí vleklými zdravotními obtížemi, chce v příštích letech postavit město v areálu své nemocnice. Projekt je zatím jen »na papíře«, přesto už nabývá konkrétních obrysů. Třípodlažní objekt by měl pomoci řešit rostoucí poptávku po péči o dlouhodobě nemocné osoby.
Dva nové páteřní chodníky za desítky milionů postaví město s pomocí dotace 28.3.2023

Dva nové páteřní chodníky za desítky milionů postaví město s pomocí dotace

Bohumín si letos připsal další úspěch při získávání dotací na vylepšení životních podmínek ve městě. Díky tomu bude moci postavit dva důležité chodníky kolem frekventovaných krajských silnic za zhruba 37 milionů korun, aniž by z vlastního rozpočtu musel investovat více než 6 milionů.
Hluk a prach z překladiště pomůže odfiltrovat izolační zeleň 22.3.2023

Hluk a prach z překladiště pomůže odfiltrovat izolační zeleň

Snížení prašnosti a hluku a také oddělení rodinné zástavby od dopravního překladiště. To by měl zajistit projekt izolační zeleně ve Vrbici za téměř půl milionu korun. Prvních 36 stromků už odborníci díky dvousettisícové dotaci z Moravskoslezského kraje vysadili, dalších více než 50 přibude na jaře.
Bohumín nabídne zájemcům 52 nových bytů, licitace nájmu startují v květnu 9.3.2023

Bohumín nabídne zájemcům 52 nových bytů, licitace nájmu startují v květnu

Přestavba historické červené kolonie na prestižní bydlení je u konce a 52 nadstandardních bytů v srdci Bohumína již brzy přivítá nové nájemníky. Město nyní zveřejnilo termíny licitací. Budou probíhat od poloviny května do konce června. Radní stanovili vyvolávací cenu 95 korun za metr čtvereční.
Bohumín po čtyřech letech zvyšuje nájemné v obecních bytech 7.3.2023

Bohumín po čtyřech letech zvyšuje nájemné v obecních bytech

O deset korun za metr čtvereční více si od října letošního roku připlatí nájemci obecních bytů v Bohumíně. Navýšení, které v pondělí 6. března schválili městští radní, se bude týkat více než 3 800 bytových jednotek. U základního nájemného představuje zdražení 18 procent.
V březnu začíná jarní očista ulic, provoz mobilního sběrného dvora a vývoz bio odpadu 3.3.2023

V březnu začíná jarní očista ulic, provoz mobilního sběrného dvora a vývoz bio odpadu

Do začátku jara zbývají necelé tři týdny, BM servis se proto chystá na úklid ulic po zimě. Blokové čištění potrvá zhruba měsíc a zahrnuje 25 úseků. Na sklonku března začne vývoz kontejnerů na rostlinný odpad od rodinných domů. Lidem už je po zimní pauze k dispozici mobilní sběrný dvůr.
Město v době drahých energií pomůže místním spolkům, navýšilo jim dotace o čtvrtinu 1.3.2023

Město v době drahých energií pomůže místním spolkům, navýšilo jim dotace o čtvrtinu

Spolky sdružující nadšence, kteří ve svém volném čase pořádají kulturní, sportovní a zájmové akce, zažívají těžké časy. Aby je neohrozila ekonomická krize, poskytne jim letos město o pětadvacet procent vyšší dotace než v předchozích letech. Rozhodli o tom na svém zasedání bohumínští zastupitelé.
V Pudlově pokračuje stavba protipovodňové hráze, za kácení přibude téměř 650 nových stromů 27.2.2023

V Pudlově pokračuje stavba protipovodňové hráze, za kácení přibude téměř 650 nových stromů

Povodí Odry pokračuje ve výstavbě protipovodňové hráze v Pudlově. Ukončilo kácení stromů, za nějž musí vysadit nových 648 dřevin, v příštích týdnech se pustí do opravy dvou mostů. Ochrana 800 lidí a také důležité rozvodny, která zásobuje elektřinou celé město, by měla být hotová na podzim 2025.
Bohumín opraví smuteční síň, přestaví autobusové stanoviště a vylepší zázemí rekreantů 22.2.2023

Bohumín opraví smuteční síň, přestaví autobusové stanoviště a vylepší zázemí rekreantů

Bohumín se letos pustí do investičních akcí, které při plánování rozpočtu zůstaly původně pod čarou. Umožní mu to výsledky hospodaření za loňský rok. Město přestaví autobusové stanoviště, plánuje opravit smuteční síň a sousední parkoviště a u Kališova jezera chce vybudovat nové zázemí pro rekreanty.
Do nové zubní ambulance se registrovalo 16 tisíc lidí, z toho 4,5 tisíce z Bohumína 15.2.2023

Do nové zubní ambulance se registrovalo 16 tisíc lidí, z toho 4,5 tisíce z Bohumína

Elektronický formulář pro zájemce o registraci do nové zubní kliniky, která se v Bohumíně otevře letos na podzim, využilo 16 tisíc lidí. Vyplněné dotazníky přicházely z celého Moravskoslezského kraje i ze vzdálenějších regionů. Jen v Bohumíně požádalo o zařazení na vstupní seznam 4,5 tisíce občanů.
Školy lákají budoucí prvňáčky na speciální akce i dny otevřených dveří 14.2.2023

Školy lákají budoucí prvňáčky na speciální akce i dny otevřených dveří

Přes dvě stě dětí čekají letos bohumínské školy u zápisu do prvních tříd. Ten se uskuteční 12. a 13. dubna. Tradičně mu předchází dny otevřených dveří a akce pro předškoláky. Rodiče i děti si mohou prohlédnout kmenové i odborné učebny, tělocvičny či družiny.
MAS Bohumínsko přivede do regionu sedm milionů korun na podporu dětí i seniorů 9.2.2023

MAS Bohumínsko přivede do regionu sedm milionů korun na podporu dětí i seniorů

Sehnat dobrovolníka, který by ve volném čase vykonával prospěšnou aktivitu, není v dnešní hektické době nic jednoduchého. Pomocnou ruku nyní nabízí projekt Společně pro Bohumínsko. Ten do regionu dostane prostřednictvím evropských dotací sedm milionů korun na boj proti osamělosti nejstarší generace.
Obrat městského holdingu stoupl na 1,9 miliardy korun 7.2.2023

Obrat městského holdingu stoupl na 1,9 miliardy korun

Bohumín společně se svými obchodními i příspěvkovými organizacemi vykázal v roce 2022 obrat ve výši 1,9 miliardy korun. Obrat samotného města dosáhl zhruba jedné miliardy, u bohumínské nemocnice šlo o částku přesahující 300 milionů, u BM servisu zhruba o 200 milionů a u Bosporu o 57 milionů korun.
Bohumín čekají dopravní uzávěry, stát i kraj chystají rekonstrukce 2.2.2023

Bohumín čekají dopravní uzávěry, stát i kraj chystají rekonstrukce

Po řadě let se řidiči letos dočkají kompletní opravy Lidické ulice. Správa silnic Moravskoslezského kraje už vypsala tendr na její rekonstrukci. Provoz v ní bude řízen kyvadlově. Stát se v jarních měsících pustí do stavebních prací na skřečoňském mostu, šoféři budou muset využívat objízdných tras.
Ne všichni Bohumíňáci využívají příspěvek na bydlení, přitom na něj mohou mít nárok 31.1.2023

Ne všichni Bohumíňáci využívají příspěvek na bydlení, přitom na něj mohou mít nárok

Přestože od ledna dosáhne na státní podporu v oblasti bydlení širší okruh lidí, v Bohumíně v posledních letech počet žadatelů o příspěvek trvale klesá. Radnice proto ve spolupráci s místní pobočkou Úřadu práce ČR vyzývá především seniory, aby se zajímali o to, zda mají na tuto dávku nárok.
Dotace umožní asistentům prevence kriminality zůstat v ulicích Bohumína 27.1.2023

Dotace umožní asistentům prevence kriminality zůstat v ulicích Bohumína

Téměř třináct milionů korun se podařilo získat Bohumínu na pokračování projektu asistentů prevence kriminality. Desítka lidí, kteří pomáhají strážníkům, díky tomu zůstane v ulicích města další tři roky. Nadále se budou starat o bezpečnost na přechodech a nově se připojí k policejnímu týmu prevence.
V popularitě jmen vedli v Bohumíně Matyáš a Sofie 25.1.2023

V popularitě jmen vedli v Bohumíně Matyáš a Sofie

Bohumínské maminky loni přivedly na svět 171 dětí. Narodilo se 92 kluků a 79 holčiček. Nejvíce novorozeňat přišlo na svět 23. června. Rodiče pro své potomky nejčastěji volili chlapecká jména Matyáš, Maxmilián a Dominik, z dívčích pak Sofie, Barbora a Viktorie.
Stovky stromů díky stavebním projektům, na jaře se bude sázet v Červené kolonii 24.1.2023

Stovky stromů díky stavebním projektům, na jaře se bude sázet v Červené kolonii

V Bohumíně v posledních týdnech přibyly stovky nových stromů v lokalitě Petra Cingra a další vysazování je v plánu na jaře v Červené kolonii. Do největšího projektu se radnice pustí v příštím roce, kdy chce kompletně revitalizovat největší a nejstarší bohumínský park Petra Bezruče.
Nemocnice spustí formulář pro zájemce o stomatologickou péči 20.1.2023

Nemocnice spustí formulář pro zájemce o stomatologickou péči

Akutní nedostatek zubních lékařů v Bohumíně pomůže vyřešit otevření nové stomatologické kliniky. S dostatečným předstihem spustí Bohumínská městská nemocnice od pondělí 30. ledna elektronický formulář pro zájemce o registraci. První pacienti by se mohli dočkat vstupní prohlídky letos v březnu.
Dodávka popelnic má zpoždění, první svoz plastů od domků je nejistý 17.1.2023

Dodávka popelnic má zpoždění, první svoz plastů od domků je nejistý

Větší komfort při nakládání s tříděným odpadem přinese domkařům v Bohumíně nový systém označovaný jako door to door. S jeho spuštěním se počítalo na začátku února, proces však ze strany dodavatele nádob na plast a papír nabírá zpoždění. Specializovaná firma to odůvodňuje havárií na výrobní lince.
Benešova škola chystá prezidentské volby nanečisto 10.1.2023

Benešova škola chystá prezidentské volby nanečisto

Benešova základní škola chystá dvoudenní projekt Prezidentské volby, do nějž se zapojí všichni žáci od páté do deváté třídy. Vžijí se do role kandidátů, naučí se tvořit rozpočet kampaně, volební program a vyzkouší si i hlasování nanečisto. Finále obstará inaugurace nově zvolené hlavy státu.
Bohumínská knihovna má 100 let, slavit bude celý rok 9.1.2023

Bohumínská knihovna má 100 let, slavit bude celý rok

Má sto let, ale pořád je »in«. Bohumínská knihovna si letos připomíná kulaté jubileum. Aktuálně má téměř dva tisíce aktivních uživatelů a disponuje 70 tisíci publikacemi. Dávno není jen pouhou půjčovnou knih. Nabízí informační služby a pořádá desítky vzdělávacích a zábavních akcí, kurzů i přednášek.
Bohumín chystá investice pro seniory i hendikepované, vytvořil plán do roku 2026 4.1.2023

Bohumín chystá investice pro seniory i hendikepované, vytvořil plán do roku 2026

Další domov pro seniory, chráněné bydlení pro hendikepované či vybudování bezbariérových přístupů do některých městských domů. S těmito a dalšími investicemi počítá Bohumín v sociální oblasti. Aktuálně vytvořil nový komunitní plán do roku 2026, který mu pomůže vize realizovat.
Nájemníkům došla trpělivost, sepsali petici kvůli zneužívání parkoviště 21.12.2022

Nájemníkům došla trpělivost, sepsali petici kvůli zneužívání parkoviště

Tři miliony korun investovalo město v roce 2016 do výkupu plochy u průmyslových podniků v lokalitě Bezručovy ulice, aby tu pro obyvatele městských věžáků vybudovalo velké asfaltové parkoviště. Vyhrazená stání ale blokují zaměstnanci soukromých firem. Devadesát nájemníků proto sepsalo petici.
K lidem míří odpadový kalendář zdarma, nově se systémem door to door 20.12.2022

K lidem míří odpadový kalendář zdarma, nově se systémem door to door

Téměř deset tisíc výtisků ekologického kalendáře míří v těchto dnech do všech domovních schránek v Bohumíně. Vydalo jej město jako pomocníka pro lepší orientaci v termínech vývozů komunálního odpadu, bioodpadu a nově i separovaného odpadu. Radnice totiž od ledna 2023 zavádí systém door to door.
Bohumín sestavil téměř miliardový rozpočet 13.12.2022

Bohumín sestavil téměř miliardový rozpočet

Bohumín bude v příštím roce hospodařit s částkou 974 milionů korun. Finální podobu rozpočtu, který se po dvou pracovních verzích podařilo sestavit jako vyrovnaný, schválili v pondělí 12. prosince na svém posledním letošním zasedání bohumínští zastupitelé.
Bohumín zachová provoz sportovišť, kvůli energetické krizi bude doplácet miliony korun 12.12.2022

Bohumín zachová provoz sportovišť, kvůli energetické krizi bude doplácet miliony korun

Ačkoliv na bohumínská sportoviště doléhá energetická krize, městská společnost Bospor i díky finanční podpoře radnice zachová v příštím roce provoz ve všech svých střediscích. Kvůli zdražení elektřiny, plynu a vody však musí sáhnout k úpravě cen vstupného. Nárůst představuje zhruba deset procent.
Napojení na kanalizaci se dočkají stovky lidí ze Skřečoně a Pudlova 8.12.2022

Napojení na kanalizaci se dočkají stovky lidí ze Skřečoně a Pudlova

Okrajové části Bohumína se považují za dobré adresy, které nemají daleko ke klidnému životu na venkově. Některým lokalitám dosud chybělo připojení na kanalizaci. To by se mělo v příštích letech změnit. Radnice investuje desítky milionů korun do odkanalizování rodinných domů ve Skřečoni a Pudlově.
Bohumín likvidoval jmelí, na jeho odvoz potřeboval 30 tatrovek 1.12.2022

Bohumín likvidoval jmelí, na jeho odvoz potřeboval 30 tatrovek

Pro lidi představuje jmelí symbol Vánoc, pro stromy je nepřítelem číslo jedna. Město proto letos přišlo s pilotním projektem na jeho likvidaci. Odborníci museli ořezat napadené větve ze 140 stromů ve třech největších ohniscích výskytu parazitující rostliny. Z Bohumína odvezli 250 kubíků bioodpadu.
Nájemné v Bohumíně po Novém roce nezdraží, mírně se zvýší zálohy na služby 29.11.2022

Nájemné v Bohumíně po Novém roce nezdraží, mírně se zvýší zálohy na služby

Bohumín nebude od 1. ledna zvyšovat nájemné ve svých bytech. Růst cen energií však musí promítnout do zvýšení záloh na teplo a elektřinu. Díky napojení většiny městských bytů na CZT nepůjde o skokové zdražení služeb, nájemníci si připlatí částku v řádu stokorun.
Bohumín dokončil letošní zateplování bytových domů, úspory hledá i v osvětlení 25.11.2022

Bohumín dokončil letošní zateplování bytových domů, úspory hledá i v osvětlení

Téměř čtyřicet milionů korun letos investovalo město do zaizolování svých bytových domů. Před nadcházející zimou tak zajistilo úspory tepla několika stům nájemníků. Zateplovací práce na osmi adresách skončily v minulých dnech, stavbaři finišují s posledními úpravami.
Vánoční strom pro Starý Bohumín opět dostalo město darem 23.11.2022

Vánoční strom pro Starý Bohumín opět dostalo město darem

Devět metrů vysoký smrk bude v předvánočním čase dominovat náměstí ve Starém Bohumíně. Městu jej věnovali manželé Ogonovi ze Skřečoně. Hasiči dnes strom skáceli a převezli do nejstarší místní části. Na náměstí T. G. Masaryka, stejně jako v Šunychlu či Záblatí, se k nazdobení využívají stromy živé.
Benešova základní škola slaví 110. výročí založení 18.11.2022

Benešova základní škola slaví 110. výročí založení

Akcí Otevřená škola dnes oslavila 110. výročí svého založení Benešova základní škola v Bohumíně. Jako jediná ve městě má certifikát na výuku finanční gramotnosti, provozuje přípravnou třídu pro děti s odkladem školní docházky a ukazuje ostatním, jak učit čtenářským dovednostem.
Dvacet šachovnic, dvě hodiny dvacet minut souboje. Starosta hrál s gymnazisty šachovou simultánku 15.11.2022

Dvacet šachovnic, dvě hodiny dvacet minut souboje. Starosta hrál s gymnazisty šachovou simultánku

Starosta Bohumína Petr Vícha už více než 25 let rok co rok vyzývá místní gymnazisty, aby se s ním utkali v šachové simultánce. Ta zatím vždy skončila ve prospěch dlouholetého aktivního hráče a nejinak tomu bylo i letos. Do statistik si nadšený propagátor šachu připsal 18 vítězství a 2 remízy.
Adventní čas v Bohumíně zpříjemní lidem jarmark a koncerty 14.11.2022

Adventní čas v Bohumíně zpříjemní lidem jarmark a koncerty

Po dvou letech, kdy do pořádání předvánočních setkání vstoupila epidemie covidu, se do Bohumína vrací oblíbené adventní akce. Lidé se mohou těšit na jarmark, rozsvícení vánočního stromu či sérii koncertů. Město nebude omezovat ani světelnou výzdobu, už z předchozích let ji má v úsporné variantě.
Bohumín slavnostně otevřel nový ambulantní trakt nemocnice 11.11.2022

Bohumín slavnostně otevřel nový ambulantní trakt nemocnice

Jedna z největších investic Bohumína posledních let začíná sloužit těm, pro něž ji město stavělo. Nový nemocniční trakt s ambulancemi uvítá pacienty už v pondělí 14. listopadu. Tedy patnáct měsíců od chvíle, kdy začaly první stavební práce. Město do vybudování pavilonu vložilo přes 60 milionů korun.
V Bohumíně přibyl na nejfrekventovanější silnici nový semafor 8.11.2022

V Bohumíně přibyl na nejfrekventovanější silnici nový semafor

Nejfrekventovanější tah Bohumínem, ulice 1. máje ve Skřečoni, má další bezpečnostní prvek. Město tu nechalo zhotovit semafor, který má zklidnit dopravu a pomoci lidem, kteří u přetížené silnice bydlí. Za jeho instalaci zaplatilo 800 tisíc korun. Do provozu jej uvede v druhé polovině tohoto týdne.
Město se v novém dotačním období pokusí získat 63 milionů korun 3.11.2022

Město se v novém dotačním období pokusí získat 63 milionů korun

Nové chodníky, odborné učebny, nádoby na odpad nebo moderní veřejné osvětlení. Bohumín se měsíce připravoval na vyhlášení dotačních výzev pro období do roku 2027 a nyní žádá evropské i státní fondy o 63 milionů korun na sedm projektů, které by měly vylepšit prostředí škol i veřejná prostranství.
Bohumín bude už potřetí dražit autovraky 2.11.2022

Bohumín bude už potřetí dražit autovraky

Bohumín pořádá v úterý 8. listopadu další dražbu autovraků. V nabídce jsou tentokrát dva vozy, Škoda Superb a Dacia Logan. Aukce začíná ve 13 hodin v areálu technických služeb BM servis v Koperníkově ulici. Před zahájením si zájemci mohou obě auta prohlédnout, vyvolávací cenu město nestanovilo.
Nový ambulantní trakt prošel generálkou před spuštěním ostrého provozu 31.10.2022

Nový ambulantní trakt prošel generálkou před spuštěním ostrého provozu

Novostavbu ambulantního pavilonu za více než 60 milionů korun, která se za čtrnáct dnů otevře pacientům, otestovala dnes dvacítka seniorů. Bohumínská městská nemocnice připravila generální zkoušku vyvolávacího a naváděcího systému, aby doladila poslední detaily před spuštěním ostrého provozu.
Město už plánuje opravy na příští rok, zdravotní prohlídkou prošlo čtyřicet chodníků a silnic 20.10.2022

Město už plánuje opravy na příští rok, zdravotní prohlídkou prošlo čtyřicet chodníků a silnic

Čtyřicet vytipovaných úseků chodníků a silnic v Bohumíně objeli zástupci radnice, aby rozhodli, které z nich v příštím roce projdou opravou. Město jde cestou spolupráce s obyvateli, právě z jejich podnětů doplňuje a aktualizuje zásobník projektů, z nějž následně vybírá místa vhodná pro rekonstrukci.
Začíná stavba protipovodňové hráze v Pudlově 19.10.2022

Začíná stavba protipovodňové hráze v Pudlově

Povodí Odry v těchto dnech zahajuje práce na výstavbě protipovodňové hráze v Pudlově. Ta poskytne ochranu před stoletou vodou zhruba osmi stům místních obyvatel. Investice přijde na 400 milionů korun. Val by měl být dokončen na podzim roku 2025.
Opuštěná vilka ze začátku 20. století se proměnila v moderní chráněné bydlení 18.10.2022

Opuštěná vilka ze začátku 20. století se proměnila v moderní chráněné bydlení

Starý dvoupodlažní objekt v Husově ulici v centru města, v němž kdysi fungoval dům s pečovatelskou službou, prošel během posledního roku kompletní vnitřní přestavbou za 11,5 milionu korun. Do dvou nově zrekonstruovaných bytů, které uvnitř domu vznikly, se přestěhuje osm handicapovaných lidí.
Bohumín povede další čtyři roky Petr Vícha, zvolen byl už poosmé 17.10.2022

Bohumín povede další čtyři roky Petr Vícha, zvolen byl už poosmé

Starostou Bohumína zůstane i po osmadvaceti letech Petr Vícha. Na dnešním ustavujícím zastupitelstvu, které trvalo shodně jako před čtyřmi lety 42 minut, už poosmé obhájil post prvního muže města. Nic se nemění ani na pozicích místostarostů, kterými zůstávají Igor Bruzl a Lumír Macura.
V Bohumíně začala výuka seniorů na univerzitě třetího věku 12.10.2022

V Bohumíně začala výuka seniorů na univerzitě třetího věku

Ačkoliv se narodili před více než šedesáti lety, začal pro ně nový životní cyklus vzdělávání. Osmnáct studentů dnes (12. října) v obřadní síni bohumínské radnice slavnostně vstoupilo do akademického světa. Imatrikulací zahájili dvouletý cyklus přednášek a cvičení na univerzitě třetího věku.
Malotřídka v Záblatí slaví 110 let existence 10.10.2022

Malotřídka v Záblatí slaví 110 let existence

V dobách, kdy Záblatí bývalo ještě samostatnou obcí, v něm před 110 lety vznikla první škola. Letos, kdy jako městská část patří téměř padesát let pod Bohumín, se školní budova vrátila k původnímu trojtřídnímu modelu. Ke dvěma kmenovým učebnám v ní od září přibyla nová víceúčelová výuková místnost.
Za poslední dva roky zmizelo z ulic Bohumína více než šedesát vraků 7.10.2022

Za poslední dva roky zmizelo z ulic Bohumína více než šedesát vraků

Už více než dva roky platí novela zákona o pozemních komunikacích, díky níž se města snadněji zbavují autovraků. V Bohumíně se jich za tuto dobu podařilo odstranit z veřejných ploch zhruba šedesát. Sedm z nich radnice dokonce zpeněžila v dražbě, další dva vozy nabídne zájemcům ještě letos.
Plavecký titul je doma, Bohumín suverénně vyhrál v celostátní soutěži měst 6.10.2022

Plavecký titul je doma, Bohumín suverénně vyhrál v celostátní soutěži měst

Dvanácté vítězství si ve středu 5. října připsal Bohumín v Plavecké soutěži měst. Do místního aquacentra přišlo na stometrové trati závodit 859 lidí, což spolehlivě stačilo na první místo v celkovém počtu účastníků v České republice. Druhá skončila Litomyšl s 552 plavci a třetí Liberec (516 lidí).
Sociální veletrh nabídne premiéru oceněného filmu i zdravotní vyšetření zdarma 4.10.2022

Sociální veletrh nabídne premiéru oceněného filmu i zdravotní vyšetření zdarma

Tři akce na jednom místě v jediný den plánuje pro své obyvatele uspořádat 5. října od 10 do 16 hodin město ve spolupráci se svými příspěvkovými organizacemi. Veletrh sociálních služeb, Den zdraví a antikvariát pod širým nebem slibuje bezplatná lékařská vyšetření, přednášky i premiéru filmu ELA.
Plavání opět stmelí Bohumín, bude obhajovat titul v celostátní soutěži měst 3.10.2022

Plavání opět stmelí Bohumín, bude obhajovat titul v celostátní soutěži měst

Ve středu 5. října bude Bohumín usilovat o dvanácté vítězství v Plavecké soutěži měst. Tým Bosporu opět připravil pro každého účastníka diplom a volňásek do bazénu. Závod je určen všem plavcům od dětí až po seniory a bude probíhat od 6 do 20 hodin. Stačí uplavat libovolným stylem povinnou stovku.
Na adaptační kurzy šesťáků letos město přispěje 360 tisíc korun 30.9.2022

Na adaptační kurzy šesťáků letos město přispěje 360 tisíc korun

Bohumín už téměř deset let podporuje navazování vztahů dětí v nových školních kolektivech formou adaptačních kurzů. Letos, zkraje nového školního roku, vyjíždí do přírody 180 žáků. Město na pobyty šesťáků přispěje ze svého rozpočtu přes 360 tisíc korun.
Hřbitovy v Bohumíně prochází obnovou, do Dušiček na nich přibudou chodníčky ze zámkové dlažby 29.9.2022

Hřbitovy v Bohumíně prochází obnovou, do Dušiček na nich přibudou chodníčky ze zámkové dlažby

Oprava hřbitovních domků a plotů, nové chodníčky i výsadba zeleně. To je jen zlomek prací, které letos pomáhají vylepšit místa posledního odpočinku v Bohumíně. Město své hřbitovy udržuje pravidelně, letos se však na některých z nich pustilo do rozsáhlejších úprav. Do Dušiček budou hotovy.
Kamery pohlídají červenou kolonii i křižovatku u Benešovy školy 26.9.2022

Kamery pohlídají červenou kolonii i křižovatku u Benešovy školy

Další dvě pohyblivé kamery pohlídají rušná místa v centru Bohumína. Jednu instalují strážníci tento týden u křižovatky ulic Okružní a Čs. Armády, druhá přibude do konce října u bývalé dělnické kolonie, která od loňska prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Za oba přístroje zaplatí město 80 tisíc korun.
Vítězem komunálních voleb v Bohumíně je ČSSD, druhé skončilo ANO 2011 24.9.2022

Vítězem komunálních voleb v Bohumíně je ČSSD, druhé skončilo ANO 2011

Komunální volby v Bohumíně vyhrála ČSSD a v novém zastupitelstvu pro období 2022 – 2026 bude mít nadpoloviční většinu. Obyvatelé města jí dali 57,47 procenta hlasů. Druhé skončilo hnutí ANO 2011 s 20,44 procenty hlasů. Nad pětiprocentní hranici se dostala ještě SPD a koalice SPOLU.
Vodáci se rozloučí se sezonou sjezdem Odry. Poslední termíny hlásí i půjčovna loděk ve Vrbici 23.9.2022

Vodáci se rozloučí se sezonou sjezdem Odry. Poslední termíny hlásí i půjčovna loděk ve Vrbici

Ještě pár posledních kilometrů, a pak vodáci uloží pádla k zimnímu spánku. Sezonu na Odře v Bohumíně ukončí první říjnový den tradiční uzamykání meandrů. O pár dní dříve se pro letošek uzavře i půjčovna loděk a šlapadel na Vrbickém jezeře.
Bohumínský dům dětí slaví abrahámoviny, vychoval tři generace 22.9.2022

Bohumínský dům dětí slaví abrahámoviny, vychoval tři generace

Za padesát let existence Domu dětí a mládeže Fontána jím prošly už tři generace obyvatel města. Kdo se do některého z kroužků nebo táborů nikdy nezapojil, jako by v Bohumíně ani nežil. Aktuálně jich volnočasové centrum nabízí přes sedmdesát a oslavy kulatin spojilo s náborem a prohlídkou prostor.
Bohumín zavede systém »door to door«. Domkařům rozdá nádoby na plast a papír 21.9.2022

Bohumín zavede systém »door to door«. Domkařům rozdá nádoby na plast a papír

K obyvatelům rodinných domů v Bohumíně zamíří od nového roku popelnice na separovaný odpad o objemu 240 litrů. Majitelé nemovitostí, kteří o ně v průzkumu projevili zájem, obdrží nádobu na plast, případně i na papír. Město jich na své náklady nakoupí 2 700, vývoz budou mít lidé zdarma.
Bohumín dokončuje nový ambulantní trakt ve své nemocnici 20.9.2022

Bohumín dokončuje nový ambulantní trakt ve své nemocnici

Centrální recepce s příjmem, interní a chirurgická ambulance, sádrovna, rentgen a ultrazvuk. Odborná pracoviště městské nemocnice se do měsíce přesunou na jedno místo. Novostavbu ambulantního pavilonu za cca 60 milionů docení personál, ale hlavně pacienti, kteří dosud museli přebíhat mezi budovami.
Pomoc asistentů prevence kriminality v ulicích Bohumína by mohla díky dotaci zůstat i v příštích letech 19.9.2022

Pomoc asistentů prevence kriminality v ulicích Bohumína by mohla díky dotaci zůstat i v příštích letech

Asistenti prevence kriminality, kteří se v ulicích Bohumína objevili poprvé v roce 2015, budou na bezpečnost dětí na přechodech i pořádek ve městě dohlížet zřejmě i v příštích letech. Letos sice končí dotace na jejich plat a vybavení, radnice už ale našla možnost, jak jejich financování zajistit.
Bohumín má zajištěnu příznivou cenu tepla na zimu 16.9.2022

Bohumín má zajištěnu příznivou cenu tepla na zimu

Zatímco řada obyvatel České republiky kvůli extrémnímu nárůstu cen energií vyhlíží s obavami příchod zimy, většina těch bohumínských se úhrad za teplo obávat nemusí. Díky koncesní smlouvě s ČEZ Teplárenskou se cena za vytápění v městských bytech zvýší maximálně o pětinu.
Obyvatelé tří věžáků mají nové výtahy, hotovy jsou i první zateplovací práce 15.9.2022

Obyvatelé tří věžáků mají nové výtahy, hotovy jsou i první zateplovací práce

Obyvatelé tří věžových domů v Bezručově ulici se dočkali nových výtahů. Zajistí jim komfortnější a bezpečnější přístup k jejich bytům. Na dalších místech v centru Bohumína pokračuje zateplování městských domů, na jedné adrese už mají dělníci hotovo.
Lesopark Na Panském je Komunálním projektem roku 2022 14.9.2022

Lesopark Na Panském je Komunálním projektem roku 2022

Lesopark Na Panském, který město loni vybudovalo za dálničním přivaděčem směrem na Novou Ves, získal celostátní titul Komunální projekt roku 2022. Ocenění převzal v úterý 13. září odpoledne v pražském Obecním domě starosta Bohumína Petr Vícha.
Zastupitelé se sešli naposledy před komunálními volbami 13.9.2022

Zastupitelé se sešli naposledy před komunálními volbami

Pětadvacet zasedání a 345 přijatých usnesení za sebou mají zastupitelé Bohumína, kteří v pondělí 12. září uzavřeli posledním jednáním končící čtyřleté volební období. O složení nové podoby zastupitelstva rozhodnou obyvatelé města v komunálních volbách, které se uskuteční 23. a 24. září.
Po laborce a IT učebně má ZŠ ČSA i novou tělocvičnu 12.9.2022

Po laborce a IT učebně má ZŠ ČSA i novou tělocvičnu

Základní škola ČSA prošla letos výraznými stavebními úpravami. Docení je především školáci, ale usnadní práci i kantorům. Mají lepší zázemí pro výuku chemie, fyziky a informatiky. I podmínky pro sport se změnily. Nová tělocvična disponuje podlahou s vysokou pružností a otočnými basketbalovými koši.
Bohumín ukončil plánované opravy chodníků, v centru přibyla zeleň 9.9.2022

Bohumín ukončil plánované opravy chodníků, v centru přibyla zeleň

Bohumín ukončil opravy chodníků a parkovacích stání naplánované pro letošní rok. Do obnovy devíti úseků radnice investovala více než 6 milionů korun. Tečku za letošními rekonstrukcemi udělala před pár dny pokládka nového povrchu parkoviště pro 11 automobilů v blízkosti městské polikliniky.
Zubní klinika nahradí veterinu, město chystá přestavbu pavilonu v Nerudově ulici 7.9.2022

Zubní klinika nahradí veterinu, město chystá přestavbu pavilonu v Nerudově ulici

Jeden ze dvou pavilonů budovy mateřské školy v Nerudově ulici čeká rekonstrukce. Vznikne v něm nová zubní ambulance se třemi ordinacemi, dentální hygienou a centrální recepcí. Počítá se i s rozšířením parkovacích míst. Veterinární kliniku, judo a výtvarný obor umělecké školy čeká stěhování.
Inovace v areálu zimního stadionu přinesou úspory 5.9.2022

Inovace v areálu zimního stadionu přinesou úspory

Zimní stadion v létě prošel řadou stavebních úprav, jejichž smyslem není jen modernizace vybavení, ale i energetické úspory. Bospor v něm vyměnil stovky zářivek za moderní LED osvětlení, opravil potrubí s chladící tekutinou a zrekonstruoval výměník tepla. Práce přišly na 1,5 milionu korun.
Počet prvňáčků v Bohumíně opět vzrostl, letos už je jich přes dvě stě 1.9.2022

Počet prvňáčků v Bohumíně opět vzrostl, letos už je jich přes dvě stě

Přes šestnáct set dětí se dnes v Bohumíně vrátilo po letních prázdninách do lavic. V šesti základních školách, jejichž zřizovatelem je město, přivítali učitelé 203 prvňáčků. Jejich počet ve městě už čtvrtým rokem roste. Další třicítka žáků se bude vzdělávat ve dvou přípravných třídách.
Jídlo, poutě, divadlo… Září bude v Bohumíně plné akcí 30.8.2022

Jídlo, poutě, divadlo… Září bude v Bohumíně plné akcí

Léto nekončí se závěrem prázdnin, a to kulturní už vůbec ne. Městská agentura K3 naservíruje v září Bohumíňákům i přespolním pořádný nášup akcí. Těšit se mohou například na gurmánské zážitky, poutě, nebo na příjezd známých tváří.
Bohumín v předstihu prodal většinu pozemků pro výstavbu rodinných domů 29.8.2022

Bohumín v předstihu prodal většinu pozemků pro výstavbu rodinných domů

Jeden z největších projektů v oblasti individuálního bydlení v Bohumíně je téměř u konce. Město prodalo osmdesát procent pozemků pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Petra Cingra. Po čtvrtém kole licitace zůstalo volných už jen sedm z 39 parcel, radnice je zájemcům nabídne na začátku roku 2023.
Aquacentrum se dočká omlazení, odstávka potrvá 18 dnů 24.8.2022

Aquacentrum se dočká omlazení, odstávka potrvá 18 dnů

Nový whirlpool, ochlazovna v saunovém světě, světla v bazénu i moderní obklady. Nejnavštěvovanější zařízení v Bohumíně čeká osmnáctidenní proměna, během níž se vodní areál dočká výrazné modernizace. Pravidelná odstávka potrvá od 1. do 18. září.
V ulicích Bohumína přibyly tři radary nové generace 22.8.2022

V ulicích Bohumína přibyly tři radary nové generace

Na třech místech v Bohumíně přibyly nové multifunkční měřiče rychlosti, které umí zpracovávat data a odesílat údaje k přestupkovému řízení. Nahradily starší typy, které sloužily jen jako informativní. Do inovací v oblasti bezpečnosti na silnicích investovalo město 545 tisíc korun.
Sto dvacet let od první tramvaje si město připomíná virtuální stezkou 19.8.2022

Sto dvacet let od první tramvaje si město připomíná virtuální stezkou

Řehot zapřaženého koně na náměstí ve Starém Bohumíně odstartoval v roce 1902 více než sedmdesátiletou tradici tramvajové dopravy na úzkorozchodných tratích ve městě i v celém ostravsko-karvinském regionu. Při příležitosti 120. výročí Bohumín zveřejnil virtuální naučnou stezku bohumínské tramvaje.
Další část Skřečoně se dočká kanalizace i chodníku 16.8.2022

Další část Skřečoně se dočká kanalizace i chodníku

Už v září odstartují práce na stavbě kanalizace v ulici 1. máje v městské části Skřečoň. Místní obyvatelé se díky tomu dočkají i nového chodníku, který je bezpečně dovede od hranice katastru s Dolní Lutyní až k místnímu kostelu a základní škole.
Rodiny s příjmem do milionu mohou od pondělí žádat o příspěvek na dítě 11.8.2022

Rodiny s příjmem do milionu mohou od pondělí žádat o příspěvek na dítě

Od pondělí 15. srpna mohou rodiny, jejichž příjem v minulém roce nepřesáhl milion korun hrubého, žádat o jednorázový příspěvek 5 tisíc korun na každé nezletilé dítě. Žadatelům bude stačit vyplnit jednoduchý online formulář, případně navštívit vybrané pobočky Czech Pointu.
Bohumín kvůli rostoucím cenám hodí záchranné lano spolkům i klubům 9.8.2022

Bohumín kvůli rostoucím cenám hodí záchranné lano spolkům i klubům

Město už podruhé za poslední tři roky hodí záchranné lano místním spolkům a sportovním klubům. Rostoucí ceny energií ohrožují jejich fungování, řadě z nich by bez finanční pomoci hrozilo omezení činnosti či dokonce zánik. Radní proto navrhnou zastupitelům zvýšení příspěvků spolkům o čtvrtinu.
V parku Petra Bezruče probíhá zoologický průzkum 5.8.2022

V parku Petra Bezruče probíhá zoologický průzkum

Plánovaný rozsáhlý projekt na omlazení parku Petra Bezruče pokračuje další etapou. Od května do září v něm probíhá zoologický monitoring, který zahrnuje šplhavé ptáky, stromové savce, ale i drobné živočichy. Na základě výsledků radnice navrhne nejvhodnější postup revitalizace.
Lepší přístup do Šunychlu, ke Kališovu jezeru i k soutoku Odry s Olší 2.8.2022

Lepší přístup do Šunychlu, ke Kališovu jezeru i k soutoku Odry s Olší

Město se letos rozhodlo zpříjemnit turistům cestu k přírodním atrakcím v Bohumíně. Cyklistům zajistilo bezpečnější přístup po Šunychelské ulici směrem ke Kališovu jezeru, pro motoristy postavilo malé záchytné parkoviště v osadě Kopytov kvůli lepší dosažitelnosti soutoku Odry s Olší.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 

Počet nalezených záznamů: 2840

    Městský úřad