Město Bohumín

Tiskové zprávy

Léto v Bohumíně: food festival, pivní slavnosti a zvýhodněný vstup do aquacentra 23.6.2022

Léto v Bohumíně: food festival, pivní slavnosti a zvýhodněný vstup do aquacentra

Návštěvnost kulturních a sportovních center v Bohumíně se po dvou letech vrací na předcovidovou úroveň. Provozovatelé si od letošní sezóny slibují zaplněné areály. Místní aquacentrum chystá promo akci »1+1 zdarma«, pořadatelé kulturních akcí připravují na léto food festival a pivní slavnosti.
Bohumín přispěje na opravu fasády nejstaršího místního kostela 22.6.2022

Bohumín přispěje na opravu fasády nejstaršího místního kostela

Nejstarší kulturní památku na území města čeká oprava fasády. Na obnovu vzhledu kostela Narození Panny Marie, který je starobohumínskou dominantou, přispěje radnice. Ze svého rozpočtu pošle římskokatolické farnosti dotaci 400 tisíc korun. V minulosti už pomohla s rekonstrukcí evangelického kostela.
Petr Vícha blahopřál nejlepším starostům kraje 20.6.2022

Petr Vícha blahopřál nejlepším starostům kraje

Ocenění pro nejlepšího starostu kraje v končícím volebním období převzal starosta Otic Vladimír Tancík. Městský obvod nejlépe vedl starosta Slezské Ostravy Richard Vereš. Za Senát ČR jim k úspěchu popřál starosta Bohumína Petr Vícha, který je vítězem této soutěže za předchozí období 2014 - 2018.

Starší než týden

Školáci na dopravním hřišti v Bohumíně zpětně zabojují o cyklistický průkaz 17.6.2022

Školáci na dopravním hřišti v Bohumíně zpětně zabojují o cyklistický průkaz

Na bohumínském dopravním hřišti bude v příštím týdnu rušno. Od pondělí do středy tam školitelé přezkouší zhruba 150 školáků z Bohumína, Rychvaldu i Dolní Lutyně, kteří kvůli covidovým restrikcím přišli o možnost získat v uplynulých dvou letech cyklistický průkaz.
Tradice je zpět. Vodáci po vynucené pauze odemknou meandry Odry 16.6.2022

Tradice je zpět. Vodáci po vynucené pauze odemknou meandry Odry

V Bohumíně se po dvouleté pauze vrací k oblíbené tradici. U starého hraničního mostu se na konci června uskuteční slavnostní odemykání meandrů Odry. Se startem vodácké sezony zahájí provoz i tamní půjčovna lodí.
V soutěži O keramickou popelnici je Bohumín opět třetí 15.6.2022

V soutěži O keramickou popelnici je Bohumín opět třetí

Prestižní ocenění O keramickou popelnici 2022 už má své držitele. Bohumín v soutěži o nejlepší třídění komunálního odpadu skončil v Moravskoslezském kraji opět třetí. První místo v kategorii obcí s rozšířenou působností obsadilo město Nový Jičín následované Frenštátem pod Radhoštěm.
Nové tenisky za padesát korun. Bohumín draží nalezené věci 14.6.2022

Nové tenisky za padesát korun. Bohumín draží nalezené věci

Na nádvoří bohumínské radnice proběhne ve středu 22. června odpoledne tradiční aukce nálezů. Do dražby jdou předměty, které lidé zapomněli ve vlacích, na zastávkách či na veřejných prostranstvích. Soupis věcí z druhé ruky představuje více než devadesát položek, některé lze pořídit už za pět korun.
Nové parkoviště s 25 místy v centru Bohumína je už v provozu 13.6.2022

Nové parkoviště s 25 místy v centru Bohumína je už v provozu

Statické dopravě v centru Bohumína pomůže nové parkoviště, které právě začalo sloužit řidičům. Město jej vybudovalo na volné ploše u budovy finančního úřadu. Nabízí 25 míst, jejich využití není nijak časově omezeno ani zpoplatněno. Stavba trvala necelé tři měsíce a vyžádala si 3,4 milionu korun.
Městské byty jen slušným lidem. Bohumín neustoupí ministerstvu vnitra 8.6.2022

Městské byty jen slušným lidem. Bohumín neustoupí ministerstvu vnitra

Ministerstvo vnitra ČR opět otevřelo čtyři roky trvající spor o podobě podmínek uzavírání nájemních smluv v městských bytech v Bohumíně. Některé z nich považuje za diskriminační. Radnice naopak trvá na ochraně svých nájemníků před nepřizpůsobivými občany a v zásadních bodech ustoupit nehodlá.
Bohumín díky třídění odpadu snížil produkci emisí o 2 148 tun oxidu uhličitého 7.6.2022

Bohumín díky třídění odpadu snížil produkci emisí o 2 148 tun oxidu uhličitého

Obyvatelé Bohumína loni výrazně pomohli ochránit životní prostředí. Díky ochotě separovat odpady snížili produkci skleníkových plynů o 2 148 tun oxidu uhličitého. Lidé v roce 2021 vytřídili ve městě 394 tun papíru, 360 tun plastů a 293 tun skla.
Spolek staví obří model železnice. Dům u trati můžete mít i vy 3.6.2022

Spolek staví obří model železnice. Dům u trati můžete mít i vy

Ani po čtyřiceti letech u dráhy nemá vlaků dost. Bývalý výpravčí a provozní dispečer Jan Peřina si plní sen mnoha dětí i dospělých a s partou dalších nadšenců pracuje na obřím modelu kolejiště. Už od ledna si jej bude moci prohlédnout a dokonce i vyzkoušet každý.
Sezónu u Vrbického jezera odstartují závody dračích lodí, otevírá se i půjčovna 1.6.2022

Sezónu u Vrbického jezera odstartují závody dračích lodí, otevírá se i půjčovna

Sezóna vodních aktivit právě startuje. U Vrbického jezera ji v sobotu 4. června zahájí divácky atraktivní závody dračích lodí. O den později, tedy v neděli 5. června, se veřejnosti otevře městská půjčovna plavidel. Její služby mohou zájemci využít až do konce září, a to každý víkend a státní svátek.
Hrboly ve Slezské ulici nechá kraj po urgencích města odfrézovat 31.5.2022

Hrboly ve Slezské ulici nechá kraj po urgencích města odfrézovat

Moravskoslezský kraj se pustí do opravy Slezské ulice spojující Nový a Starý Bohumín. Silnice, která kvůli masivním hrbolům komplikuje dopravu stovkám řidičů denně, je ve správě hejtmanství. To přislíbilo nerovnosti provizorně odfrézovat a současně připravit projekt na komplexní opravu vozovky.
Tragické osudy bohumínských Židů připomínají kameny zmizelých 30.5.2022

Tragické osudy bohumínských Židů připomínají kameny zmizelých

Brzy oslaví 93. narozeniny. Jako dítě prošel za války ghettem v Krakově a přežil dva koncentrační tábory. Zatímco Arnošt Smetana smrti unikl, jeho příbuzní takové štěstí neměli. Osudy jeho rodiny a dalších tří spřátelených rodin připomínají nyní v Bohumíně tzv. Stolpersteiny – kameny zmizelých.
Dárek ke Dni dětí? Vezměte je na kouzelné odpoledne do parku 28.5.2022

Dárek ke Dni dětí? Vezměte je na kouzelné odpoledne do parku

Bohumín se chystá popřát dětem k jejich nastávajícímu svátku tak, jak se sluší a patří. Na neděli 29. května chystá velkou party v místním Hobbyparku, která bude bez přehánění kouzelná.

Starší než měsíc

Pro příspěvek na bydlení mohou bohumínští senioři nově cestovat i senior taxi 27.5.2022

Pro příspěvek na bydlení mohou bohumínští senioři nově cestovat i senior taxi

S ohledem na nárůst cen energií se zvyšuje počet lidí, kteří si mohou zažádat o příspěvek na bydlení. Především osamělým bohumínským seniorům podává pomocnou ruku místní radnice. Nabízí jim nejen konzultace, ale od 1. června také rozšiřuje počet stanovišť senior taxi o místní úřad práce.
Novinky na Kališoku: velká lanová atrakce a renovované beach volejbalové hřiště 25.5.2022

Novinky na Kališoku: velká lanová atrakce a renovované beach volejbalové hřiště

S příchodem letní sezóny se Bohumín pustil do instalace nových herních zařízení pro nejmladší obyvatele města. Moderní a bezpečné atrakce už přibyly na sídlišti v Tovární ulici, během prázdnin zabaví i malé návštěvníky pláže na Kališově jezeře. Na ní dala radnice inovovat i beach volejbalové hřiště.
Hodné bakterie vyčistily »nudli«, letos požírají bahno v »kulaťáku« 23.5.2022

Hodné bakterie vyčistily »nudli«, letos požírají bahno v »kulaťáku«

Už třetím rokem využívá Bohumín neobvyklého pomocníka v boji se zabahněnými rybníky. Na vodní plochu aplikuje prospěšné bakterie, které umí rozložit mrtvou organickou hmotu, aniž by ublížily živým organismům. Výsledkem je čistá voda a dobré podmínky pro ryby a další zvířata.
Město se pustilo do oprav chodníků a cest, Čáslavská hlásí hotovo 20.5.2022

Město se pustilo do oprav chodníků a cest, Čáslavská hlásí hotovo

Přibližně 11 milionů korun plánuje město v letošním roce vložit do oprav chodníků a cest v Bohumíně. Zatímco v některých lokalitách se práce teprve připravují, nebo aktuálně probíhají, ve vnitrobloku v Čáslavské ulici už hlásí firmy hotovo.
Bohumín i přes nárůst cen nemovitostí své parcely nezdražuje 18.5.2022

Bohumín i přes nárůst cen nemovitostí své parcely nezdražuje

Město Bohumín přesto ponechává vyvolávací cenu za kompletně zasíťované stavební parcely v lokalitě Petra Cingra na 1 089 korunách za metr čtvereční. Jednu z posledních možností výhodně pořídit místo pro stavbu rodinného domu budou mít lidé v pondělí 23. května.
Cyklorikša vjíždí do nové sezóny, nabízí seniorům tříhodinové projížďky zdarma 16.5.2022

Cyklorikša vjíždí do nové sezóny, nabízí seniorům tříhodinové projížďky zdarma

Cyklorikša, speciální tříkolka pro výlety seniorů a lidí se zdravotním postižením, vjíždí do nové sezóny. Zájemcům nabízí zdarma tříhodinové projížďky, v provozu je každý den. O bezpečnost cestujících se starají proškolení šoféři. Objednávat ji mohou sami senioři nebo jejich příbuzní na 737 663 431.
Staré výtahy na sídlišti v Bezručově ulici nahradí moderní kabiny s kamerami 11.5.2022

Staré výtahy na sídlišti v Bezručově ulici nahradí moderní kabiny s kamerami

Město pokračuje ve výměně starých výtahů ve svých bytových domech. Ve třech věžácích v Bezručově ulici tento týden odstartovala kompletní renovace, která nájemníkům zajistí komfortnější a bezpečnější přístup do vyšších podlaží. Za modernizaci šesti výtahů zaplatí radnice 8,5 milionu korun.
Bohumín zprovoznil na dvou hřbitovech kolumbária s 312 schránkami 9.5.2022

Bohumín zprovoznil na dvou hřbitovech kolumbária s 312 schránkami

Na dvou bohumínských hřbitovech přibyla kolumbária. Jejich vzhled odkazuje na tradiční městskou architekturu z červených cihel. Ve Starém Bohumíně stojí 9 bloků s 216 schránkami k ukládání uren, v Novém Bohumíně pak 4 bloky s 96 výklenky. Lidé už si mohou místa pronajímat.
Do Bohumína se vrací největší běžecká akce pro veřejnost 5.5.2022

Do Bohumína se vrací největší běžecká akce pro veřejnost

Největší běžecká akce pro veřejnost se po dvou letech vrací do Bohumína. Náměstí T. G. Masaryka se v neděli 8. května změní v provizorní atletický ovál, Májový běh Bohumínem bude na velké LED tabuli živě vysílat televize TIK. První kategorie prestižního a oblíbeného závodu startuje v šest večer.
Stát vyslyšel volání měst, posílí službu veřejně prospěšných pracovníků 4.5.2022

Stát vyslyšel volání měst, posílí službu veřejně prospěšných pracovníků

Ještě před čtrnácti dny si města zoufala, že stát výrazně omezil službu veřejně prospěšných pracovníků (VPP). V Bohumíně zůstalo na úklid ulic pouhých dvanáct lidí. Z Úřadu práce ČR nyní přišla příznivá zpráva, od června navýší kapacitu o dalších čtyřicet dlouhodobě nezaměstnaných.
Lidé rozhodnou o budoucích investicích Bohumína 2.5.2022

Lidé rozhodnou o budoucích investicích Bohumína

Bohumín spouští veřejnou anketu, v níž lidé mohou rozhodnout, které investice dostanou v budoucnu ve městě přednost. Vybírat mohou ze třinácti oblastí. Hlasování je přístupné on-line na webových stránkách města v kategorii Radnice - Dotazníky až do poloviny června.
Lidé se cítí v Bohumíně bezpečněji, vyplývá z průzkumu 28.4.2022

Lidé se cítí v Bohumíně bezpečněji, vyplývá z průzkumu

Průzkum pocitu bezpečí, který probíhal od konce ledna do dubna mezi občany a návštěvníky Bohumína, prokázal pozitivní trend. V porovnání s výsledky z minulých dotazníkových šetření se lidé ve městě cítí bezpečněji, méně se setkávají s protiprávním jednáním a více oceňují práci městské policie.
Bohumín má nejlepší městský web v kraji, postupuje do celostátního finále 27.4.2022

Bohumín má nejlepší městský web v kraji, postupuje do celostátního finále

Kvalitní a promyšlené stránky se spoustou praktických informací. Takové hodnocení zaznívalo ze strany porotců soutěže Zlatý erb na adresu domény www.bohumin.cz. Slova chvály se promítly i do celkových výsledků, Bohumín byl vyhlášen městem s nejlepšími webovými stránkami v kraji.
Pudlovští obyvatelé se konečně dočkají protipovodňových hrází 26.4.2022

Pudlovští obyvatelé se konečně dočkají protipovodňových hrází

Povodí Odry avizovalo, že protipovodňový val v Pudlově se začne stavět ještě letos na podzim. Aktuálně připravuje výběrové řízení, z nějž by měla vzejít vítězná firma, která hráz postaví. Podle předběžného harmonogramu by lidé měli být kompletně ochráněni před stoletou vodou nejpozději v roce 2025.
Lidí na úklid je málo. Práci musí Bohumín zajišťovat vlastními silami 22.4.2022

Lidí na úklid je málo. Práci musí Bohumín zajišťovat vlastními silami

Stát výrazně omezil službu veřejně prospěšných pracovníků (VPP), která pomáhá udržovat čistotu ve městech. Bohumín má aktuálně k dispozici pouhých dvanáct lidí, ještě v lednu jich měl přitom třicet. Městským technickým službám proto nezbylo nic jiného, než zaměstnat na úklid šest nových pracovníků.
Bohumín vyplatí nájemníkům přeplatky za teplo, ušetřili 28 milionů 20.4.2022

Bohumín vyplatí nájemníkům přeplatky za teplo, ušetřili 28 milionů

Více než tři a půl tisíce bohumínských domácností ušetřilo loni v městských bytech za teplo a teplou vodu. Město právě nájemníkům rozesílá vyúčtování, z nějž se dozví, jakou částku dostanou zpět. Přeplatky v celkové výši 27,8 milionu korun lidé obdrží v průběhu června.
Město vloží deset milionů do navýšení kapitálu své nemocnice 12.4.2022

Město vloží deset milionů do navýšení kapitálu své nemocnice

Základní kapitál Bohumínské městské nemocnice se zvýší o deset milionů korun. Umožní jí to rychleji financovat pořízení vybavení a přístrojů, zejména do nového ambulantního traktu, který v areálu právě vzniká. O navýšení kapitálu rozhodli na svém pondělním zasedání městští zastupitelé.
Do mezinárodního pátrání po ztraceném Moldavanovi se zapojil i Bohumín 8.4.2022

Do mezinárodního pátrání po ztraceném Moldavanovi se zapojil i Bohumín

Bohumínská vlaková stanice je v posledních týdnech v souvislosti s uprchlickou vlnou místem koncentrujícím smutné lidské osudy, na perónu významného železničního uzlu se ale odehrála i část příběhu se šťastným koncem. Přispěli k tomu i zástupci Bohumína.
Záchytné centrum pro uprchlíky na vlakovém nádraží končí svůj provoz 7.4.2022

Záchytné centrum pro uprchlíky na vlakovém nádraží končí svůj provoz

Záchytné centrum na bohumínském vlakovém nádraží, které několik týdnů poskytovalo podporu tranzitujícím Ukrajincům, dnes končí svůj provoz. Organizace přestupů se vrací ke zvyklostem, které předcházely uprchlické krizi. Strážníci Městské policie Bohumín přesto budou na místě situaci dál monitorovat.
Bohumín oživí slávu úzkorozchodných kolejí, dá vyrobit repliku parní tramvaje 6.4.2022

Bohumín oživí slávu úzkorozchodných kolejí, dá vyrobit repliku parní tramvaje

Po více než sto letech by se do města mohla vrátit parní tramvaj. Radnice usiluje o výrobu repliky dobového vozu, který by měl turisticky zatraktivnit centrum Starého Bohumína a sloužit jako venkovní exponát tamního muzea. Plány už posvětili památkáři.
Bohumínské školy dnes žijí zápisy do prvních tříd 5.4.2022

Bohumínské školy dnes žijí zápisy do prvních tříd

Do bohumínských škol se po dvou koronavirových letech vrací klasická forma zápisu v podobě slavnostní události. Většina budoucích bohumínských školáků se na svou první velkou školní akci vypraví už dnes či zítra, jen v Bezručově škole a záblatské malotřídce se zápis uskuteční až v úterý 12. dubna.
Domkaři nově platí za svoz komunálního odpadu čtvrtletně, složenky právě míří do schránek 4.4.2022

Domkaři nově platí za svoz komunálního odpadu čtvrtletně, složenky právě míří do schránek

Do více než dvou tisíc domácností v Bohumíně míří poštovní poukázky na místní poplatek za svoz komunálního odpadu. Oproti minulým letům jde nově o čtvrtletní úhradu. Kvartální platbu je nutné uhradit do 15. dubna. Další termíny jsou letos 15. července., 15. října a 15. ledna příštího roku.
Bohumín bude mít šest nových autobusových čekáren 31.3.2022

Bohumín bude mít šest nových autobusových čekáren

Sjednotit vzhled a zpříjemnit lidem cestování hromadnou dopravou. S tímto cílem se Bohumín pustil do obměny dalších šesti autobusových čekáren ve městě. Po dokončení aktuálních prací bude mít město už zhruba třetinu z celkového počtu 44 zastávek v jednotném designu.
Starosta versus gymnazisté: 19 výher a jedna remíza 30.3.2022

Starosta versus gymnazisté: 19 výher a jedna remíza

Po koronavirové pauze se bohumínské gymnázium vrátilo k tradici, kdy studenti vyzývají starostu Petra Víchu k šachové simultánce. Výsledek 25. ročníku vyzněl lépe pro aktivního hráče bohumínského oddílu. Starosta vyhrál na 19 šachovnicích, v jednom případě přijal jeho soupeř nabídku na remízu.
V Bohumíně zkouší »nalejvárnu«, připraví děti i na stres u přijímaček 30.3.2022

V Bohumíně zkouší »nalejvárnu«, připraví děti i na stres u přijímaček

Přijímačky na střední školy znamenají pro řadu deváťáků stresovou situaci. Benešova škola v Bohumíně proto přišla s projektem intenzivního kurzu češtiny a matematiky. A přidala do něj i psychologický trénink, díky němuž by uchazeči měli zvládnout práci pod tlakem a orientaci v neznámém prostředí.
Ze zbytků topolů se staly lavičky k odpočinku na výletech 29.3.2022

Ze zbytků topolů se staly lavičky k odpočinku na výletech

Přes osmdesát přestárlých topolů napadených jmelím dalo vykácet město v Budovatelské ulici. Stromy měly zničené hlavně koruny, proto se radnice rozhodla zachovalé dřevo z kmenů využít pro dobrou věc. Vzniká z něj 24 bytelných laviček, které poslouží k odpočinku ve oblíbených turistických lokalitách.
V Bohumíně začíná svoz bio odpadu od rodinných domů 28.3.2022

V Bohumíně začíná svoz bio odpadu od rodinných domů

Poslední březnový den odstartuje svoz zeleného odpadu ze zahrad rodinných domů. Za vývoz se nově od letoška neplatí zvlášť, cenu město zahrnulo do místního poplatku. První nádobu mají domkaři od technických služeb zdarma. Za pořízení druhé, pokud o ni mají zájem, zaplatí BM servisu 1 100 korun.
V Bohumíně po zimě startuje blokové čištění 25.3.2022

V Bohumíně po zimě startuje blokové čištění

V Bohumíně začne poslední březnové pondělí blokové čištění ulic. Pracovníci technických služeb postupně do konce května zbaví 25 úseků města nečistot po zimě. Očisty se s prvními jarními týdny dočkají i cyklostezky.
Bohumín prodal dalších devět pozemků pro rodinné domy 23.3.2022

Bohumín prodal dalších devět pozemků pro rodinné domy

Dalších devět zasíťovaných parcel v lokalitě Petra Cingra nabídlo město tento týden zájemcům o stavbu rodinného domu. Své kupce stejně jako v prvním kole našly všechny. Průměrná vylicitovaná cena dosáhla 1 500 korun za metr čtvereční. K prodeji zůstává 18 parcel, třetí kolo proběhne na konci května.
Polovina obsahu kontejnerů obsahuje využitelný odpad, ukázal experiment 21.3.2022

Polovina obsahu kontejnerů obsahuje využitelný odpad, ukázal experiment

S neortodoxním experimentem v rámci separace odpadů přišla bohumínská radnice. Vytipovala na sídlišti jeden ze zaplněných kontejnerů na směsný odpad a přímo na místě dala z jeho obsahu vytřídit využitelné složky. Výsledek ukázal, že polovina vyhozených věcí do popelnice nepatří.
V centru Bohumína začala stavba parkoviště s 25 místy 17.3.2022

V centru Bohumína začala stavba parkoviště s 25 místy

Na zvyšující se potřebu parkování v centru města reaguje radnice stavbou nového parkoviště za budovou finančního úřadu ve Studentské ulici. Práce začaly v polovině března a od začátku června by nová stání mohla sloužit řidičům. Bude jich pětadvacet a jejich využití se město rozhodlo nezpoplatňovat.
Na nádraží pomáhají uprchlíkům i bohumínské spolky 15.3.2022

Na nádraží pomáhají uprchlíkům i bohumínské spolky

Na bohumínské nádraží denně míří až tisíc uprchlíků z Ukrajiny. Na pomoc jim kromě městských strážníků, Českého červeného kříže a dobrovolníků z Adry přispěchali i bohumínští dobrovolní hasiči. O občerstvení lidí, kteří často opouštějí kupé dehydrovaní a hladoví, se stará i ženský spolek Alma Mater.
Začal jarní úklid bohumínské přírody. Pomáhají myslivci, vodáci a další 11.3.2022

Začal jarní úklid bohumínské přírody. Pomáhají myslivci, vodáci a další

Zima o sobě ještě sice dává vědět, nicméně v Bohumíně už začal jarní úklid města. Tradičně se do něj zapojují různé spolky a další nadšenci, kteří za podpory radnice a technických služeb zbavují místní přírodu odpadků.
Bohumín shání ve spolupráci s Adrou dobrovolníky na nádraží 9.3.2022

Bohumín shání ve spolupráci s Adrou dobrovolníky na nádraží

Přes tisíc uprchlíků denně využívá bohumínský železniční uzel jako tranzitní místo pro další cestu. Město shání společně s Adrou dobrovolníky, kteří by pomáhali ukrajinským občanům se zavazadly, zajišťovali jejich občerstvení a navigovali je ke správným spojům. Kontakt pro zájemce: bohumin@adra.cz.
Bohumín uvolnil 1,6 milionu korun na pomoc ukrajinským uprchlíkům, dvě rodiny už ubytoval 7.3.2022

Bohumín uvolnil 1,6 milionu korun na pomoc ukrajinským uprchlíkům, dvě rodiny už ubytoval

Finanční dar na pomoc Ukrajině v celkové výši 600 tisíc korun schválili na dnešním zasedání bohumínští zastupitelé. Peníze město zašle organizacím Charita ČR, Adra a Český červený kříž. Současně vyčlenilo pro potřeby uprchlíků 20 městských bytů. Na tyto účely vyhradilo v rozpočtu 1 milion korun.
Stálé kryty už v Bohumíně ani jinde neslouží, v minulosti došlo k jejich vyřazení 2.3.2022

Stálé kryty už v Bohumíně ani jinde neslouží, v minulosti došlo k jejich vyřazení

Na sociálních sítích aktuálně koluje seznam stálých krytů, z nichž třicet je lokalizováno v Bohumíně. Radnice upozorňuje, že jde o místa, která už tomuto účelu neslouží. Tyto kryty byly stejně jako jinde v ČR již dříve vyřazeny. Vedení města vyzývá obyvatele, aby nepodléhali neopodstatněné panice.
Charita Bohumín prosí obyvatele o doplnění zásob pro Ukrajinu 2.3.2022

Charita Bohumín prosí obyvatele o doplnění zásob pro Ukrajinu

AKTUALIZOVÁNO! DNEŠNÍ SBÍRKA PRO HUMANITÁRNÍ VLAK UKONČENA, PROSÍME VYČKEJTE!!! Děkujeme všem, kteří dnes přinesli do skladu železniční stanice v Bohumíně pomoc pro Ukrajinu. V tuto chvíli je sklad zcela zaplněn, Pokud by bylo opět potřeba věci doplnit, budeme Vás informovat!
Zastupitelstvo Bohumína bude jednat o finanční pomoci Ukrajině 1.3.2022

Zastupitelstvo Bohumína bude jednat o finanční pomoci Ukrajině

Zastupitelé budou příští pondělí odpoledne rozhodovat o poskytnutí finančního daru Ukrajině, která se ocitla ve válce. Mělo by jít o 600 tisíc korun. Současně město zajišťuje dočasné i trvalé ubytovací kapacity pro uprchlíky. Na tyto potřeby vyhradilo z rezervy svého rozpočtu jeden milion korun.
Obyvatelům Záblatí slouží nový nasvětlený přechod 28.2.2022

Obyvatelům Záblatí slouží nový nasvětlený přechod

Zástupci města a ČEZu dnes dopoledne oficiálně otevřeli nový nasvětlený přechod u rušné křižovatky s autobusovými zastávkami v Bezručově ulici v Záblatí. Na osvětlení přispěla městu Nadace ČEZ částkou 120 tisíc korun.
Pomoc Ukrajině. Přinášíme přehledné informace o možnostech podpory 28.2.2022

Pomoc Ukrajině. Přinášíme přehledné informace o možnostech podpory

Město Bohumín se připojuje k podpoře Ukrajiny. Připravuje ubytovací kapacity pro uprchlíky a spolupracuje s dobročinnými organizacemi. Nevíce potřebné jsou nyní finance. Bohumín by měl příští týden rozhodovat o vlastní finanční podpoře. Zveřejňuje i přehledný návod, jak mohou přispět jednotlivci.
Všech čtrnáct ukrajinských uprchlíků pokračuje z Bohumína dále 26.2.2022

Všech čtrnáct ukrajinských uprchlíků pokračuje z Bohumína dále

Do Bohumína dnes odpoledne dorazil humanitární vlak z Ukrajiny. Všech čtrnáct uprchlíků pokračuje dále do Prahy, Brna a dalších míst. Ve vestibulu železniční stanice se sešla zhruba stovka obyvatel města, aby lidem prchajícím před válkou poskytla materiální pomoc.
Za tři autovraky utržil Bohumín sedm a půl tisíce korun 25.2.2022

Za tři autovraky utržil Bohumín sedm a půl tisíce korun

Podruhé v historii dražil Bohumín autovraky, které z parkovišť ve městě odtáhli místní strážníci. Tři vozy se podařilo radnici udat za celkem sedm a půl tisíce korun. Z nabízených osobáků Ford Mondeo, Audi A6 a Daewoo Nubira se nejdráže prodalo audi, za které jeden ze zájemců nabídl šest tisíc.
Bohumín ozdobí na jaře 160 nových stromů, staré a nemocné dalo město skácet 23.2.2022

Bohumín ozdobí na jaře 160 nových stromů, staré a nemocné dalo město skácet

Nové stromy ozelení v příštích týdnech veřejný prostor v Bohumíně. Padesát dubů plánují vysadit už tuto sobotu dobrovolníci v Nové Vsi. Na ně naváže samo město, které založí alej ve Starém Bohumíně a doplní lesík u rybníka Suchého stav. Celkem plánuje radnice na jaře vysadit přes sto mladých dřevin.
Počet trestných činů v Bohumíně stále klesá, strážníci však zjistili více přestupků 22.2.2022

Počet trestných činů v Bohumíně stále klesá, strážníci však zjistili více přestupků

V Bohumíně je rok od roku bezpečněji. I tak by se daly přetlumočit statistiky, podle nichž ve městě trvale klesá počet trestných činů. Ještě v roce 2013 jich policisté evidovali 756, předloni pouze 339 a loni dokonce jen 257. Naopak se lehce zvýšil počet menších prohřešků, například v dopravě.
Do prodeje jde dalších devět stavebních parcel pro rodinné domy 21.2.2022

Do prodeje jde dalších devět stavebních parcel pro rodinné domy

Dalších devět pozemků vhodných pro individuální bydlení nabídne Bohumín formou veřejné dražby přesně za měsíc. Licitaci atraktivních parcel naplánovala radnice na 21. a 22. března. Prvních dvanáct pozemků v lokalitě Petra Cingra město prodalo už v lednu. Výnos dosáhl téměř 17,5 milionu korun.
Vrbické jezero přivítá ocelácký triatlon a závody dračích lodí, obě akce finančně podpoří město 18.2.2022

Vrbické jezero přivítá ocelácký triatlon a závody dračích lodí, obě akce finančně podpoří město

Do letní pohody je sice ještě daleko, město ale už s předstihem podpořilo konání dvou velkých sportovních akcí, které lidem zpříjemní předprázdninový čas. Obě se uskuteční v červnu u Vrbického jezera. Závody dračích lodí a ocelácký triatlon mohou počítat s příspěvkem přesahujícím sto tisíc korun.
Bohumín pokračuje v odkanalizování města, na řadě je Skřečoň a Pudlov 17.2.2022

Bohumín pokračuje v odkanalizování města, na řadě je Skřečoň a Pudlov

Stovky rodin v Bohumíně by měly v nejbližších letech dostat možnost se připojit na kanalizaci. Radnice připravuje projekty, které najdou využití především v okrajových částech města. Náklady na odkanalizování jednoho obytného domu přesahují 200 tisíc korun.
Bohumín loni hospodařil s přebytkem téměř 214 milionů korun 15.2.2022

Bohumín loni hospodařil s přebytkem téměř 214 milionů korun

Růst inflace, cen energií, stavebních materiálů a sílící dopady koronavirové krize. Loňský rok byl náročný nejen pro běžné občany, ale i pro obce. I přesto se Bohumínu podařilo hospodařit s rekordním přebytkem 214 milionů korun, aniž by musel rušit či odkládat významné investiční akce.
Strážníci odstavili vozy dlužníků, první z nich už přiměli zaplatit 11.2.2022

Strážníci odstavili vozy dlužníků, první z nich už přiměli zaplatit

Nová pravomoc strážníků zabavovat neplatičům při silničních kontrolách registrační značky nese Bohumínu ovoce. První dlužníci pod hrozbou odstavení vozu už uhradili pohledávky vůči městu.
Kultura v Bohumíně se po rozvolnění opět rozjíždí, certifikáty už nejsou třeba 10.2.2022

Kultura v Bohumíně se po rozvolnění opět rozjíždí, certifikáty už nejsou třeba

Kina a divadla za sebou mají dva krušné koronavirové roky spojené s výrazným propadem návštěvnosti. Od 10. února už není pro vstup potřeba prokazovat se certifikátem. Kulturní agentura K3 doufá, že se diváci vrátí zpět. Láká na maškarní rej, oldies party, Martina Hofmanna a jazzový vokální kvartet.
Do oprav silnic a chodníků dá Bohumín letos přes 10 milionů korun 9.2.2022

Do oprav silnic a chodníků dá Bohumín letos přes 10 milionů korun

Bohumín si i letos pospíšil s vysoutěžením zhotovitele oprav městských komunikací. Ušetří tím finance v městské kase. Zhruba dvacítka chystaných úprav silnic a chodníků ve městě vyjde radnici na 10 a půl milionu korun.
Bohumín bude po roce dražit autovraky, nabídne audi, ford a daewoo 8.2.2022

Bohumín bude po roce dražit autovraky, nabídne audi, ford a daewoo

Podruhé v historii se Bohumín pustí do dražby autovraků, které z parkovišť odtáhli městští strážníci. V nabídce je Ford Mondeo z roku 2001, Audi A6 z roku 1999 a Daewoo Nubira ze stejného roku. Aukce se uskuteční v pátek 25. února v 9 hodin v areálu technických služeb BM servis v Koperníkově ulici.
Začala příprava páťáků na přijímačky, bohumínské školy gympl podporují 7.2.2022

Začala příprava páťáků na přijímačky, bohumínské školy gympl podporují

Za necelé tři měsíce čekají nadané páťáky přijímačky na víceletá gymnázia. V Bohumíně je tento typ vzdělávání trvale oblíbený. Na místní Gymnázium Františka Živného se hlásí premianti prakticky ze všech bohumínských základních škol. Gympl pořádá každý čtvrtek přípravný kurz češtiny a matematiky.
V Bohumíně končí bankovní pokladna České spořitelny 3.2.2022

V Bohumíně končí bankovní pokladna České spořitelny

Pobočka České spořitelny v Bohumíně od 1. března 2022 ukončí provoz pokladny a směnárny. Město o tom informoval poradce pro veřejný a neziskový sektor zmíněné banky s tím, že vybírat a vkládat hotovost budou moci klienti v bankomatu a vkladomatu.
Láska k technice se v Bohumíně probouzí už u dětí ve školkách 2.2.2022

Láska k technice se v Bohumíně probouzí už u dětí ve školkách

V Bohumíně se pěstuje vztah k technickým oborům nově také u dětí v mateřinkách. Díky projektu Polytechniáda 2022 se mění prostředí školek v praktické dílny, kde nejmenší Bohumíňáčci zkoušejí s pomocí speciálních stavebnic vyrábět různé modely. Rodičům i veřejnosti je představí na březnové výstavě.
Bohumín prodal první stavební parcely v centru města, další nabídne na konci března 1.2.2022

Bohumín prodal první stavební parcely v centru města, další nabídne na konci března

Dvanáct zasíťovaných parcel v lokalitě Petra Cingra nabídlo město na konci ledna zájemcům o stavbu rodinného domu. Své kupce našly všechny. Průměrná vylicitovaná cena dosáhla 1 400 korun za metr čtvereční. K prodeji zůstává dvacet sedm parcel, další kolo licitace plánuje radnice na konec března.
Bohumín nabízí domkařům zimní svoz bioodpadu 28.1.2022

Bohumín nabízí domkařům zimní svoz bioodpadu

Nádoby na bioodpad sice nejsou v zimě tak často využívány, Bohumín se přesto rozhodl nabídnout lidem jeden zimní svoz. Novinkou v odpadovém hospodářství chce město vyjít vstříc těm, kteří do hnědých popelnic ukládají i rostlinné zbytky z kuchyně. Kontejnery se budou vyvážet 3. a 4. února.
Bohumín připravil další dotazník bezpečnosti, obrací se s ním na obyvatele 27.1.2022

Bohumín připravil další dotazník bezpečnosti, obrací se s ním na obyvatele

Kriminálních deliktů v Bohumíně v minulých letech výrazně ubylo. Vyplývá to z čísel státní i městské policie. Průzkum pocitu bezpečí mezi občany pozitivní trend poslední doby potvrzoval, anketu spouští bohumínská radnice i letos. Je dostupná on-line na webu města.
Bohumín poradí svým obyvatelům, jak získat příspěvek na bydlení 26.1.2022

Bohumín poradí svým obyvatelům, jak získat příspěvek na bydlení

Počet domácností, které podle nových pravidel dosáhnou na příspěvek na bydlení, se letos díky úpravě zákona o státní sociální podpoře podstatně zvýšil. Přesto řada obyvatel neví, zda na něj mají nárok. Sociální odbor radnice je připraven obyvatelům Bohumína poradit a nasměrovat je k vyřízení dávky.
Atraktivnější život v regionu. Do rozvoje Bohumínska míří dalších pět milionů 25.1.2022

Atraktivnější život v regionu. Do rozvoje Bohumínska míří dalších pět milionů

Až pět milionů korun má letos pomoci zatraktivnit venkovské oblasti na Bohumínsku. Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko opět po roce vyhlašuje výzvu pro příjem žádostí o dotace z Programu rozvoje venkova. Zájemci se mohou o peníze z Evropské unie ucházet až do 9. března.
Končí provoz asistenční linky pro registraci k očkování 22.1.2022

Končí provoz asistenční linky pro registraci k očkování

Po více než dvou měsících končí v Bohumíně mobilní asistenční linka, která pomáhala seniorům s registrací ke třetí dávce očkování. Obsloužila téměř 300 zájemců o tzv. booster. Senioři se nyní mohou obracet na radnici v úředních hodinách, buď osobně v kanceláři A219, nebo na pevné lince 596 092 210.
Bohumín loni vítal více miminek i nových obyvatel 21.1.2022

Bohumín loni vítal více miminek i nových obyvatel

V Bohumíně se po letech obrací trend. Do města se v minulém roce více lidí nastěhovalo, než z něj odešlo. V plusových číslech byl Bohumín naposledy v roce 2018. Zvýšila se i porodnost, poprvé od roku 2014 se narodilo více než 200 nových občánků města.
Město vyjde vstříc nájemcům nebytových prostor, neuplatní doložku o inflaci 20.1.2022

Město vyjde vstříc nájemcům nebytových prostor, neuplatní doložku o inflaci

Kromě dopadů koronavirové krize se živnostníci nyní potýkají i s rapidním růstem cen energií. Město proto těm z nich, kteří v Bohumíně podnikají v městských nebytových prostorech a včas hradí své závazky, nebude letos zvyšovat nájem o inflaci. Promine tak v souhrnu částku téměř 400 tisíc korun.
U licitovaných pozemků v Bohumíně začne výsadba Ottova parku 19.1.2022

U licitovaných pozemků v Bohumíně začne výsadba Ottova parku

Už za pár dnů získají první licitované pozemky v lokalitě P. Cingra nové majitele. Bohumínská radnice u aktuálně prodávaných stavebních parcel mimo jiné slíbila vybudovat i zelenou oázu. Město pro ni vybralo název Ottův park.
Do zákazu starých kotlů už zbývá jen necelých osm měsíců, lidé mohou využít bezúročnou půjčku od města 18.1.2022

Do zákazu starých kotlů už zbývá jen necelých osm měsíců, lidé mohou využít bezúročnou půjčku od města

Už jen osm měsíců schází do zákazu používání starých kotlů. V Bohumíně jsou ještě desítky domácností, které s výměnou otálejí. Město přitom těm, kteří loni zareagovali na třetí vlnu kotlíkových dotací a byli v ní úspěšní, nabízí bezúročnou půjčku až do výše 200 tisíc korun.
Cykloboxy zneužívají bezdomovci, radnice bude harampádí likvidovat 17.1.2022

Cykloboxy zneužívají bezdomovci, radnice bude harampádí likvidovat

V rámci vylepšování dopravních služeb mají lidé u vlakového nádraží v Bohumíně k dispozici 72 nových cykloboxů. Po pár týdnech provozu se nyní ukazuje, že některé schránky zneužívají osoby bez přístřeší jako úschovnu svých opotřebovaných věcí. Město bude tyto předměty nekompromisně likvidovat.
Strážníci mohou dlužníkům odebrat značky, město novinku vítá 14.1.2022

Strážníci mohou dlužníkům odebrat značky, město novinku vítá

Novela zákona o policii a celní správě umožňuje zabavovat majitelům aut registrační značky za dříve nezaplacené dopravní pokuty. Kromě státních policistů a celníků dostali tuto pravomoc i strážníci. Bohumín novinku vítá a hodlá ji začít využívat jako jedno z prvních měst v kraji.
Bohumín přijde o většinu pomocných sil, stát mlčí 12.1.2022

Bohumín přijde o většinu pomocných sil, stát mlčí

Službě veřejně prospěšných pracovníků, která pomáhá udržovat čistotu ve městě, hrozí konec. Bohumín už za tři týdny přijde o většinu pomocných sil. A pokud nová vláda tuto formu boje s dlouhodobou nezaměstnaností nepodpoří, zmizí v květnu reflexní vesty z ulic města úplně.
V době pandemie vzrostl počet kol na bohumínských cyklostezkách 11.1.2022

V době pandemie vzrostl počet kol na bohumínských cyklostezkách

Koronavirová opatření posledních dvou let se promítla do statistik cyklistické dopravy na bohumínských stezkách. V době pandemie se počet cyklistů zvýšil v pracovní dny až o patnáct procent. Vyplývá to z dat, které má město k dispozici díky třem automatickým sčítačům.
Nové tabule u nádraží obsahují mix historie a turistických tipů 10.1.2022

Nové tabule u nádraží obsahují mix historie a turistických tipů

Tři nové informační tabule oživily přednádražní prostor v Bohumíně. Slovy a obrazem přibližují historii vlakové stanice platící dodnes za významný železniční uzel. Poodkrývají ale i éru tramvají, které místem kdysi projížděly. Turistům zároveň nabízejí řadu tipů na výletní cíle ve městě.
Bohumínská městská nemocnice investuje do zaměstnanců i vybavení 7.1.2022

Bohumínská městská nemocnice investuje do zaměstnanců i vybavení

Výrazné zvýšení tarifních platů a investice do nového přístrojového vybavení. Bohumínská městská nemocnice bude moci díky dobrému hospodaření posílit mzdy zaměstnanců i obnovit majetek. Vyplývá to ze schváleného finančního a investičního plánu pro rok 2022.
Domkaři se v první svozový den roku mohou zbavit starých popelnic 6.1.2022

Domkaři se v první svozový den roku mohou zbavit starých popelnic

První svozový den roku 2022 bude také příležitostí pro bohumínské domkaře zbavit se svých starých popelnic na komunální odpad. Městské technické služby BM servis vysloužilé nádoby odvezou od jejich domů.
Na soud nedojde. Kraj přestane blokovat území Bohumína kvůli rychlovlakům 5.1.2022

Na soud nedojde. Kraj přestane blokovat území Bohumína kvůli rychlovlakům

Bohumín má v příštích letech protnout vysokorychlostní železniční trať. Dosud existovalo „na papíře“ dokonce pět variant trati, které blokovaly velké území města. Bohumín se proti nim bránil soudní cestou. Kraj nyní rozhodl o snížení počtu možností na dvě, město proto vzalo kasační stížnost zpět.
Nová alej, dva parčíky i izolační zeleň. V Bohumíně přibudou stovky nových stromů 3.1.2022

Nová alej, dva parčíky i izolační zeleň. V Bohumíně přibudou stovky nových stromů

Přes sto nových stromů plánuje letos vysadit v různých částech města bohumínská radnice. Počítá se založením aleje u silnice vedoucí ke starobohumínskému hřbitovu a vymodeluje nový parčík ve Vrbici i v lokalitě Petra Cingra. Další stovky stromů zajistí náhradní výsadba, třeba v Pudlově či Záblatí.
Dobrovolní hasiči z Nové Vsi dostali od města k Vánocům novou pergolu 22.12.2021

Dobrovolní hasiči z Nové Vsi dostali od města k Vánocům novou pergolu

Už řadu let investuje Bohumín do modernizace areálů dobrovolných hasičů. Letos se dočkal sbor z Nové Vsi, který dostal na Vánoce novou pergolu. Za bytelný přístřešek město zaplatilo 1,2 milionu korun. V příštím roce má radnice v plánu vybudovat přístavbu hasičské zbrojnice ve Starém Bohumíně.
Strážníkům pomáhají v boji s černými skládkami další kamery, do úklidu kolem ubytoven se pustil i starosta města 20.12.2021

Strážníkům pomáhají v boji s černými skládkami další kamery, do úklidu kolem ubytoven se pustil i starosta města

Mobilní kamery, které od října pomáhají strážníkům hlídat pořádek u kontejnerů, se osvědčují. Městská policie proto pořídila v prosinci další dvě. Do boje s černými skládkami se pustil i starosta Bohumína, který společně s VPP nanosil odpad povalující se u problémových ubytoven zpět do vchodu domů.
Pozemky pro stavbu rodinných domů se začnou prodávat 24. ledna 14.12.2021

Pozemky pro stavbu rodinných domů se začnou prodávat 24. ledna

Bohumín připravuje třicet devět zasíťovaných parcel v centru města, prvních dvanáct z nich pustí do prodeje formou licitace už za šest týdnů. Dražba se uskuteční 24., 25. a 26. ledna. Rozhodli o tom na svém posledním letošním zasedání zastupitelé. Vyvolávací cena za metr čtvereční je 1 089 korun.
V centru Bohumína vzniká parčík s okrasnými stromy 9.12.2021

V centru Bohumína vzniká parčík s okrasnými stromy

Z dvanácti mladých stromků vznikl v samém centru Bohumína nový parčík. Okrasné dřeviny zdobí prostor na začátku pěší zóny. Vysadily je děti z místních základních škol, patrony se stali onkologičtí pacienti ze spolku Pro-fit 12 a ženy ze spolku Alma mater, který se věnuje náboru dárců kostní dřeně.
Nájemníkům městských bytů v Bohumíně se zálohy na služby zvýší jen minimálně 8.12.2021

Nájemníkům městských bytů v Bohumíně se zálohy na služby zvýší jen minimálně

Nové evidenční listy se zálohami na služby začala rozesílat radnice nájemníkům městských bytů. Díky tomu, že má město smluvně zajištěno zásobování teplem do roku 2030, se jim nebudou zvyšovat ceny tepla a ohřevu vody. Zdražení se dotkne jen odběru elektřiny pro společné prostory domů a svozu odpadu.
Obyvatelé Bohumína dostali k Vánocům důstojný vstup do města, jeho kouzlo spočívá v detailu 7.12.2021

Obyvatelé Bohumína dostali k Vánocům důstojný vstup do města, jeho kouzlo spočívá v detailu

Přednádražní prostor, který je vstupní branou do Bohumína, se během letošního roku proměnil v moderní dopravní terminál. Kromě nové okružní křižovatky, parkovacích míst a cykloboxů myslelo město při projektování i na jednotný mobiliář a obnovu novinového stánku, hodin a informačních tabulí.
Bohumínská nemocnice přerušila očkování neregistrovaných zájemců 6.12.2021

Bohumínská nemocnice přerušila očkování neregistrovaných zájemců

Bez předchozí registrace nebudou mít zájemci o vakcinaci proti nemoci covid-19 v Bohumínské městské nemocnici možnost nechat se naočkovat. Očkovací centrum je maximálně vytíženo a do odvolání se do ordinace dostanou jen zájemci, kteří získají termín v rezervačním systému.
Bohumín začne rozvážet nové popelnice pro domkaře 3.12.2021

Bohumín začne rozvážet nové popelnice pro domkaře

Předčasný dárek k Vánocům dostanou během prosince od města majitelé rodinných domů, kteří projevili zájem o nové popelnice na komunální odpad. Technické služby BM servis začnou plastové nádoby rozvážet v úterý 7. prosince, postupně je ještě do konce letošního roku dodají do všech městských částí.
Miliony z kotlíkových dotací poslouží v Bohumíně k výsadbě a ošetření zeleně 2.12.2021

Miliony z kotlíkových dotací poslouží v Bohumíně k výsadbě a ošetření zeleně

Až šestnáct milionů korun z kotlíkových dotací může využít město Bohumín k podpoře svých ekologických projektů. Část z nich už investovalo do zateplování, fotovoltaiky či výsadby lesoparku, nyní plánuje zaplatit likvidaci jmelí a sadové úpravy v nově vznikajícím parku v ulici Petra Cingra.
Město uzavřelo novou smlouvu na senior taxi a baby taxi 30.11.2021

Město uzavřelo novou smlouvu na senior taxi a baby taxi

Cestování v rámci Bohumína usnadňuje lidem starším 65 let senior taxi. Přestože provozovatel dal městu na podzim výpověď, radnici se podařilo zajistit pokračování provozu. Na službu však bude doplácet ročně o tři sta tisíc korun více než dosud. Senioři si připlatí o pětikorunu více za jednu jízdu.
Bohumín ruší sobotní Vánoční jarmark 26.11.2021

Bohumín ruší sobotní Vánoční jarmark

Ještě ve středu město živilo naději, že se o víkendu bude moci za dodržení hygienických podmínek uskutečnit tradiční Vánoční jarmark. Sada nových protiepidemických opatření, které ve čtvrtek schválila vláda, ale nakonec pořádání sobotních trhů Bohumínu neumožní.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 

Počet nalezených záznamů: 2722

    Městský úřad