Město Bohumín

Tiskové zprávy

Bohumín po koronavirové pauze obnoví setkání s lidmi z městských částí 26.7.2021

Bohumín po koronavirové pauze obnoví setkání s lidmi z městských částí

Tradiční besedy s obyvateli městských částí plánuje po koronavirové pauze obnovit vedení Bohumína. S veřejností probere největší investice posledních dvou let, zaznamená si nápady na inovace a vyslechne problémy, které lidi trápí. Setkání se uskuteční v šesti městských částech od 12. do 14. října.
Bohumín kvůli nebezpečnému místu zastavuje provoz městské půjčovny lodí 23.7.2021

Bohumín kvůli nebezpečnému místu zastavuje provoz městské půjčovny lodí

Kvůli nebezpečí při plavbě ze Starého Bohumína do polského Zabełkówa zastavuje město s okamžitou platností provoz půjčovny lodí u řeky Odry. V místě zvaném Vrbina je ve vodě několik popadaných stromů, kterým se lze vyhnout jen s velkými obtížemi. V rizikovém místě je třímetrová hloubka.
Bohumín plánuje otevřít další půjčovnu lodí, u Vrbického jezera staví přístaviště a plovoucí mola 21.7.2021

Bohumín plánuje otevřít další půjčovnu lodí, u Vrbického jezera staví přístaviště a plovoucí mola

Výletních projížděk na lodičkách a šlapadlech by si ještě letos mohli užít turisté v oblasti Vrbického jezera. Město tu díky evropské dotaci buduje plovoucí mola a přístaviště. Projekt propojuje volnočasové vyžití v přírodě a zlepšení podmínek místní fauny. Jeho součástí je i ekomolo pro ptáky.

Starší než týden

Bohumín poskytne sto tisíc korun obcím postiženým tornádem 19.7.2021

Bohumín poskytne sto tisíc korun obcím postiženým tornádem

Sto tisíc korun poskytne Bohumín obcím na jižní Moravě, které na konci června zničilo tornádo. Každá z nich obdrží dvacet tisíc korun. Finanční pomoc schválila v pondělí 19. července Rada města. Peníze poputují konkrétně do Lužic, Mikulčic, Moravské Nové Vsi, Hrušek a také do města Hodonín.
Zubaři odcházejí, nahradit je mají v budoucnu mladí 16.7.2021

Zubaři odcházejí, nahradit je mají v budoucnu mladí

Po necelém roce spolupráce se rozcházejí cesty Bohumínské městské nemocnice a personálu zubní ambulance. Oba zaměstnanci podali na konci června výpověď. Prostor v poliklinice by neměl zůstat neobsazený dlouho, nemocnice si totiž zavázala stipendiem dva mediky, kteří dokončují studium stomatologie.
Základní školy v Bohumíně budou mít rodilé mluvčí 14.7.2021

Základní školy v Bohumíně budou mít rodilé mluvčí

Zkvalitnění výuky angličtiny se v novém školním roce dočkají žáci prakticky všech bohumínských základních škol. Město finančně podpoří působení rodilých mluvčích, jejichž služeb dosud využívaly jen největší místní školy. Od září se s nimi budou setkávat děti i na menších základkách a v malotřídkách.
Knihy na dovolenou seženou lidé v Bohumíně za pětikačku 13.7.2021

Knihy na dovolenou seženou lidé v Bohumíně za pětikačku

Detektivky, romány, ale i knihy pro děti nebo komiksy mohou pořídit lidé, kteří ve středu 14. července dorazí do Bohumína na antikvariát pod širým nebem. Na náměstí bude v prodeji na 12 tisíc titulů. Prodejní ceny začínají na pětikoruně, akce trvá od 9:00 do 17:00 hodin.
Místní akční skupina přivedla na Bohumínsko 133 milionů korun 12.7.2021

Místní akční skupina přivedla na Bohumínsko 133 milionů korun

Podpora rodin, nová pracovní místa, ale i kvalitnější podmínky pro studium dětí. To je jen zlomek aktivit, na které se podařilo získat peníze z Evropské unie. Díky Místní akční skupině Bohumínsko přiteklo za posledních pět let do mikroregionu 133 milionů korun. Ty podpořily na šedesát projektů.
Bojovky pro děti, komentované prohlídky i velké společenské akce, to je léto v Bohumíně 1.7.2021

Bojovky pro děti, komentované prohlídky i velké společenské akce, to je léto v Bohumíně

První polovina prázdnin se v Bohumíně ponese v duchu kultury a zábavy pro děti, srpen si zase užijí dospělí. Město se vrací k tradičním letním akcím. Od července začíná promítat letní kino, v plánu jsou antikvariát pod širým nebem, branný den a hledání pokladu. Srpen bude patřit společenským akcím.
Desetileté úsilí rozvoje turistiky u meandrů Odry si vysloužilo krajské ocenění 30.6.2021

Desetileté úsilí rozvoje turistiky u meandrů Odry si vysloužilo krajské ocenění

Více než deset let rozvíjí Bohumín turistiku u řeky Odry. Snahy o zatraktivnění hraničních meandrů si nyní všimli odborníci a dostala se do povědomí obyvatel celého kraje. Svědčí o tom krajské ocenění, které včera převzali zástupci města od náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky.
Hitem letošní dražby ztrát a nálezů byla dětská kytara 29.6.2021

Hitem letošní dražby ztrát a nálezů byla dětská kytara

Deset tisíc korun utržilo město za prodej věcí ze skladu ztrát a nálezů. Z více než sto nabízených předmětů se jich prodala většina, největší zájem byl o dětskou kytaru. Její cena se ve včerejší dražbě vyšplhala na dvanáct set korun. Další vysoké částky se podařilo získat prodejem jízdních kol.
Začátek prázdnin přeje příznivým cenám licitací městských bytů 28.6.2021

Začátek prázdnin přeje příznivým cenám licitací městských bytů

Výhodně získat do pronájmu městský byt mohou v Bohumíně lidé, kteří mají v plánu se o prázdninách zúčastnit licitace. V koronavirové době, kdy byly dražby opakovaně zastaveny, se ceny šplhaly nad sto korun, nyní lze díky dovoleným sehnat nájemní bydlení i za základní cenu 60 korun za metr čtvereční.

Starší než měsíc

Bohumín zahajuje masivní průzkum kvůli odpadům, k domkařům míří tři tisíce dopisů 25.6.2021

Bohumín zahajuje masivní průzkum kvůli odpadům, k domkařům míří tři tisíce dopisů

Bohumíňáci budou nově hradit svoz odpadu podle kapacity popelnic - 1 korunu za objednaný litr k svozu. Vyžádaly si to změny v legislativě, kvůli nimž musel úřad zavést místní poplatek. Město však umožní domkařům, aby si zvolili ideální velikost nádoby, která pro ně bude cenově nejvýhodnější.
V Bohumíně mohou lidé vydražit hudební nástroje i vybavení na sport 22.6.2021

V Bohumíně mohou lidé vydražit hudební nástroje i vybavení na sport

Jízdní kolo, skateboard či kytaru mohou levně pořídit lidé, kteří přijdou v pondělí 28. června ve 14:30 hodin na nádvoří bohumínské radnice. Koná se tu tradiční dražba nálezů. Mezi letošní favority patří čtečka knih, hodinky Diesel, stan, harmonika či spacák. Prohlídka je v den aukce od 14:15 hodin.
Areál městské nemocnice v Bohumíně prochází modernizací za 60 milionů korun 21.6.2021

Areál městské nemocnice v Bohumíně prochází modernizací za 60 milionů korun

Areál Bohumínské městské nemocnice prochází výraznou modernizací. Stavební práce začaly bouráním starých objektů. Naváže na ně výstavba nového ambulantního traktu s centrální čekárnou. Projekt do budoucna počítá také s novou léčebnou dlouhodobě nemocných. V plánu je i rozšíření služeb pro pacienty.
Nad vítáním občánků stále visí otazníky, přišlo o něj téměř 200 dětí 17.6.2021

Nad vítáním občánků stále visí otazníky, přišlo o něj téměř 200 dětí

Desítky bohumínských rodin přišly o jeden z nejkrásnějších okamžiků prvních týdnů života jejich dítěte. Tradiční vítání občánků zastavil už loni koronavirus. Naposledy se rodiče s miminky sešli v obřadní síni radnice před devíti měsíci. Město nyní řeší, jak jim absenci slavnostní akce vynahradit.
Domov pro seniory Cesmína prochází rekonstrukcí, hledá dobrovolníky na úklid 16.6.2021

Domov pro seniory Cesmína prochází rekonstrukcí, hledá dobrovolníky na úklid

Novou společenskou místnost a jídelnu budou mít obyvatelé domova pro seniory Cesmína ve Starém Bohumíně. Přibude tu i nový výtah, opraví se podlahy a počítá se i s obnovou elektroinstalace. Část rekonstrukce už je u konce, domov teď hledá dobrovolníky, kteří by 26. a 27. června pomohli s úklidem.
V Bohumíně se místo sledování fotbalu kontrolovaly investiční akce 15.6.2021

V Bohumíně se místo sledování fotbalu kontrolovaly investiční akce

Bohumínští zastupitelé vyrazili v pondělí 14. června na tradiční obhlídku města. Kontrolovali průběh investičních akcí. Letošní trasa se zaměřila především na oblast bydlení. I přes koronavirovou krizi je městský rozpočet silně proinvestiční. Do inovací jde letos v Bohumíně cca čtvrt miliardy korun.
Město zdědilo po zemřelém muži auto, nabízí ho k prodeji 11.6.2021

Město zdědilo po zemřelém muži auto, nabízí ho k prodeji

Radnice občas řeší situace, kdy na území města zemře člověk bez příbuzných. Musí se tak postarat o pohřeb i možné dědictví. Takový případ se nyní stal i v Bohumíně. V pozůstalostním řízení město nabylo osobní auto značky Ford Mondeo. Poslední červnový den ho nabídne zájemcům ve veřejné licitaci.
Kriminalita v Bohumíně letos výrazně klesla, přispěla k tomu i pandemie 10.6.2021

Kriminalita v Bohumíně letos výrazně klesla, přispěla k tomu i pandemie

Rapidní pokles kriminality zaznamenala policie za prvních pět měsíců letošního roku v Bohumíně a sousedním Rychvaldu. Počet trestných činů klesl ve srovnání se stejným obdobím předchozích let ve všech sledovaných kategoriích. Násilná trestná činnost o polovinu, počet krádeží dokonce o dvě třetiny.
U výpadovky na Karvinou založilo město nový lesík, další roste na hranici s Dolní Lutyní 8.6.2021

U výpadovky na Karvinou založilo město nový lesík, další roste na hranici s Dolní Lutyní

Tisíce nových stromů a keřů letos přibylo u dopravně nejvytíženější tepny Bohumína v městské části Skřečoň. Z mladých dřevin, které u výpadovky na Karvinou dalo město vysadit, vznikne v budoucnu přírodní biokoridor. Díky evropské dotaci mohla radnice zalesnit také plochu na hranici s Dolní Lutyní.
Město instalovalo pamětní desku obětem loňského tragického požáru 4.6.2021

Město instalovalo pamětní desku obětem loňského tragického požáru

Mezi stromy nedaleko panelového domu v Nerudově ulici v Bohumíně dnes dalo město instalovat žulovou pamětní desku. Připomíná tragédii z 8. srpna loňského roku, kdy po žhářském útoku zemřelo jedenáct lidí. Pietní místo mohou lidé využít k pokládání svíček.
Aquacentrum v Bohumíně otvírá brány ve středu 2. června 1.6.2021

Aquacentrum v Bohumíně otvírá brány ve středu 2. června

Po téměř půlroční pauze se ve středu 2. června otevře veřejnosti bohumínské aquacentrum. Umožnila to další vlna rozvolnění, kterou minulý týden posvětila vláda. Vstup do vodního i saunového světa je podmíněný certifikovaným negativním testem či očkováním, kapacita je omezená.
Senioři nad 75 let si při cestě do Ostravy mohou koupit jízdenku jen do Vrbice 31.5.2021

Senioři nad 75 let si při cestě do Ostravy mohou koupit jízdenku jen do Vrbice

Při cestování do Ostravy a zpět mohou senioři starší pětasedmdesáti let využít jen občanský průkaz, o slevu přitom nepřijdou. Na lince 555, která tuto trasu obsluhuje, si koupí jízdenku pouze na území Bohumína, v Ostravě se přepravují zdarma. Stejně postupují i při návratu zpět.
Aquacentrum se kvůli napojení na solární elektrárnu otevře veřejnosti v druhé polovině příštího týdne 28.5.2021

Aquacentrum se kvůli napojení na solární elektrárnu otevře veřejnosti v druhé polovině příštího týdne

Ačkoliv vláda umožnila od pondělí 31. května otevřít bazény, sauny a wellness, bohumínské aquacentrum se veřejnosti otevře o pár dnů později. Důvodem je plánované napojení areálu na novou solární elektrárnu. Návštěvníky uvítá v druhé polovině příštího týdne, nejdříve ve středu 2. června.
Historický okamžik pro cyklisty: město dokončilo spojení Odry s Ostravicí 27.5.2021

Historický okamžik pro cyklisty: město dokončilo spojení Odry s Ostravicí

Propojení Starého Bohumína s Ostravou a Odry s Ostravicí se dočkali příznivci cyklistiky. Město Bohumín dokončilo s předstihem zbývající úsek v délce 751 metrů od Antošovické lávky po Vrbickou lávku. Původní kamenitá cesta, kterou vybudovalo Povodí Odry, dostala při přestavbě nový živičný povrch.
V bohumínských školkách přibude předškoláků, plánuje se otevření další přípravné třídy 26.5.2021

V bohumínských školkách přibude předškoláků, plánuje se otevření další přípravné třídy

Do posledního volného místa se v novém školním roce zaplní městské mateřinky v Bohumíně. Vyplývá to z květnových zápisů. Rodiče dětí starších tří let se ale nemusejí obávat odmítnutí. Kapacita 580 míst je dostatečná, navíc k jedné již fungující přípravné třídě zřejmě přibude od září ještě druhá.
V příhraničí se cyklisté mohou vydat po Stezce horní Odry, vede i Bohumínem 25.5.2021

V příhraničí se cyklisté mohou vydat po Stezce horní Odry, vede i Bohumínem

Sedmnáct kilometrů nových cyklotras vzniklo díky projektu Stezka horní Odry v česko-polském příhraničí. Doplnily síť už existujících stezek, což turistům usnadnilo přístup k přírodnímu dědictví v povodí řeky. Na cyklistický výlet láká věrnostní hra, díky níž je možné získat zdarma sportovní dárky.
Nedaleko nákupní zóny vznikne stezka pro pěší i cyklisty, autobusový záliv a nový přechod 19.5.2021

Nedaleko nákupní zóny vznikne stezka pro pěší i cyklisty, autobusový záliv a nový přechod

Okolí autobusového stanoviště v Bohumíně čekají příští rok výrazné stavební úpravy. Kvůli bezpečnosti pěších i cyklistů tu pro ně vznikne společná široká stezka, dále přechod pro chodce a také záliv pro příměstskou dopravu. Samotné stanoviště se změní v záchytnou parkovací plochu.
Kultura v Bohumíně po covidovém půstu opět ožívá 18.5.2021

Kultura v Bohumíně po covidovém půstu opět ožívá

Na oznámení vlády, že se za zpřísněných podmínek opět mohou konat kulturní akce, reagovala městská agentura K3 Bohumín. Amfiteátr v parku Petra Bezruče ožije o sobotách živými koncerty. Nezapomnělo se ani na děti, jsou zvány na oslavu jejich červnového svátku do letního kina na divadelní pohádku.
Výstavba obřího lesoparku v Bohumíně je u konce, s realizací pomohla i příroda 17.5.2021

Výstavba obřího lesoparku v Bohumíně je u konce, s realizací pomohla i příroda

Výstavba lesoparku za dálničním přivaděčem směrem na Novou Ves je po více než roce u konce. Přírodní areál poskytne domov desítkám druhů živočichů, lidé jej už zanedlouho budou moci využít k procházkám, běhání či odpočinku. Pro příští generace se díky masivní výsadbě stromů stane novou plící města.
Meandry Odry zvítězily v soutěži o neobjevený skvost Moravskoslezského kraje 14.5.2021

Meandry Odry zvítězily v soutěži o neobjevený skvost Moravskoslezského kraje

Přírodní památka Hraniční meandry Odry zvítězila v soutěži o neobjevený skvost Moravskoslezského kraje 2020. Bohumín tak získal možnost natočit propagační videoklip, který ukáže turistům kouzlo této příhraniční atraktivity. Role průvodce se ujal slavný mořeplavec a místní rodák Richard Konkolski.
Vydatný déšť zaplavil sklepní prostory nemocnice i cyklostezku mezi Pudlovem a Starým Bohumínem 13.5.2021

Vydatný déšť zaplavil sklepní prostory nemocnice i cyklostezku mezi Pudlovem a Starým Bohumínem

Hasiči v Moravskoslezském kraji v noci kvůli silným dešťům vyjížděli k téměř pěti desítkám zásahů. Lijáky se nevyhnuly ani Bohumínu, voda zaplavila sklep s elektrorozvodnou v Bohumínské městské nemocnici, bytové i rodinné domy. Kvůli průtrži je neprůjezdná cyklostezka ze Starého Bohumína do Pudlova.
Město ukončí provoz asistenční linky pro registraci k očkování, pomohla stovkám seniorů 12.5.2021

Město ukončí provoz asistenční linky pro registraci k očkování, pomohla stovkám seniorů

Téměř pět měsíců je v provozu městská asistenční linka, na níž pomáhají sociální pracovnice seniorům s registrací k očkování proti onemocnění covid-19. Do systému dosud zaevidovaly 450 zájemců. Vakcinace už nyní probíhá u mladších ročníků, proto bohumínská radnice provoz linky k 21. květnu ukončí.
Do sportu a kultury v Bohumíně míří miliony korun na podporu klubů a spolků 11.5.2021

Do sportu a kultury v Bohumíně míří miliony korun na podporu klubů a spolků

Přes tři a půl milionu korun pošle Bohumín sportovním a kulturním spolkům na jejich aktivity a téměř jeden a půl milionu korun z městské pokladny pomůže uspořádat konkrétní akce pro děti i dospělé. I přes koronavirová omezení, která činnost klubů zkomplikovala, se jim letošní dotace krátit nebudou.
V Hobbyparku dočasně bez čepovaného piva, areál zneužívaly skupinky k popíjení alkoholu 10.5.2021

V Hobbyparku dočasně bez čepovaného piva, areál zneužívaly skupinky k popíjení alkoholu

Uvolnění vládních restrikcí umožnilo v dubnu opět otevřít bohumínský Hobbypark. S příchodem teplého počasí se areál zaplnil nejen dětmi, ale také skupinkami omladiny a dospělých, kteří sem cíleně chodily popíjet alkohol. Společnost Bospor se proto rozhodla dočasně zrušit prodej čepovaného piva.
Domkaři v Bohumíně si vyberou velikost popelnice, na sídlištích přibudou nové třídící kontejnery 7.5.2021

Domkaři v Bohumíně si vyberou velikost popelnice, na sídlištích přibudou nové třídící kontejnery

Bohumín chystá revoluci v odpadovém hospodářství. Všem domkařům od příštího roku umožní zvolit si, jak velký objem popelnice chtějí využívat a navíc jim nádobu i zdarma dodá. V městské zástavbě přibudou kontejnery s horním výsypem pro snadnější třídění odpadu. Kdo bude zodpovědně separovat, ušetří.
Na střeše sportovní haly roste solární elektrárna, zásobovat bude i »sourozence« 5.5.2021

Na střeše sportovní haly roste solární elektrárna, zásobovat bude i »sourozence«

Novou fotovoltaickou elektrárnu začalo v těchto dnech budovat město Bohumín na střeše sportovní haly v areálu Bospor. Zelená energie bude proudit dokonce do čtyř objektů. Kromě samotné haly má pomoci snížit náklady na provoz zimního stadionu, aquacentra a penzionu. V provozu bude už letos v létě.
Sběrný dvůr v Bohumíně zažívá obrovský nápor 3.5.2021

Sběrný dvůr v Bohumíně zažívá obrovský nápor

Sběrný dvůr v Bohumíně jede na plné obrátky. S příchodem jara se všichni vrhli na generální úklid domů a zahrad, největší nápor proto zažívá obsluha dvora právě v dubnu a květnu. Skokový nárůst klientů se podpisuje na době, kterou lidé stráví čekáním ve frontě, BM servis je proto žádá o trpělivost.
Spolky uklízejí přírodu v Bohumíně, nasbíraly čtvrt tuny odpadků 29.4.2021

Spolky uklízejí přírodu v Bohumíně, nasbíraly čtvrt tuny odpadků

Dobrovolné spolky i party nadšenců vyrazily v Bohumíně do přírody, aby ji zbavily odpadků. Zaměřily se na okolí vodních ploch. Očistou prošlo Kališovo jezero, areál Gliňoč a chystá se gruntování břehů Vrbického jezera. Radnice poskytuje pomůcky k úklidu, BM servis zase zajišťuje odvoz plných pytlů.
Bohumín vyzývá své obyvatele, aby nezapomněli na sčítání lidu 28.4.2021

Bohumín vyzývá své obyvatele, aby nezapomněli na sčítání lidu

Výsledky letošního sčítání lidu mohou výrazně ovlivnit život v Bohumíně. Ministerstvo financí ČR totiž rozděluje výnosy z daní právě podle dat Českého statistického úřadu. Pokud se obyvatelé města sčítání nezúčastní, přestože je to povinné, Bohumín tím může každoročně přijít o významnou sumu peněz.
Město opraví tenisové kurty a postaví workoutové hřiště v parku Petra Bezruče 27.4.2021

Město opraví tenisové kurty a postaví workoutové hřiště v parku Petra Bezruče

Park Petra Bezruče v Bohumíně se postupně mění v centrum zábavy a sportu. Loni tu přibylo přírodní bludiště, letos se město pustí do obnovy tenisových kurtů a v plánu je i vznik workoutového hřiště. Nejmenší návštěvníci mohou nově využít přírodní dřevěnou atrakci v podobě vlčí rodinky.
Portál občana už je v ostrém provozu, šetří lidem čas i peníze 26.4.2021

Portál občana už je v ostrém provozu, šetří lidem čas i peníze

Město spustilo pro své obyvatele novinku v podobě elektronické služby nazvané Portál občana, která umožňuje hradit poplatky z pohodlí domova. Z testovacího prostředí přešel systém během dubna do ostrého provozu. Lidé přes něj mohou do konce tohoto měsíce zaplatit poplatek za psa.
Město dosud pomohlo 350 seniorům s registrací k očkování proti covid-19 23.4.2021

Město dosud pomohlo 350 seniorům s registrací k očkování proti covid-19

S registrací k bezplatnému očkování vakcínou proti covid-19 pomáhá od ledna bohumínským seniorům místní radnice. Sociální pracovnice během necelých čtyř měsíců zaevidovaly do systému více než 350 zájemců. Protože se nyní dostává na mladší věkovou kategorii, zkracuje radnice provoz asistenční linky.
Lidé v městských bytech dokázali i v době koronaviru ušetřit za služby téměř 29 milionů 22.4.2021

Lidé v městských bytech dokázali i v době koronaviru ušetřit za služby téměř 29 milionů

Město, které poskytuje bydlení osmi tisícům svých obyvatel, už zná vyúčtování služeb za loňský rok. Lidé v městských bytech ušetřili za teplo a vodu 29 milionů korun. Nájemci dostanou informace o přeplatcích či nedoplatcích do schránek během příštích dnů. Peníze začne radnice vyplácet během června.
Malotřídky v Bohumíně ožívají, roste počet budoucích prvňáčků 21.4.2021

Malotřídky v Bohumíně ožívají, roste počet budoucích prvňáčků

Obliba škol rodinného typu, kde se učí společně děti z několika ročníků, v Bohumíně roste. Zájem rodičů o místní malotřídky potvrdily letošní zápisy do prvních tříd. Ve Starém Bohumíně a v Záblatí nastoupí v září dokonce téměř dvojnásobný počet prvňáčků oproti loňskému roku.
Bohumín rozjíždí novou kampaň na třídění odpadů 20.4.2021

Bohumín rozjíždí novou kampaň na třídění odpadů

Kampaň »Chovám se ekologicky, přidáte se?«, která osm let motivovala Bohumíňáky k šetrnému nakládání s odpadky, letos končí. Město se pouští do přípravy nového systému odpadového hospodářství, představuje proto kampaň inovovanou. Její hlavní myšlenkou je, aby lidé zaplatili jen za to, co nevytřídí.
V Bohumíně se rozbíhá další zateplování bytových domů 19.4.2021

V Bohumíně se rozbíhá další zateplování bytových domů

Ani koronavirová doba nepřerušila postupné zateplování městských bytových domů v Bohumíně. Radnice se aktuálně pouští do omlazení nízké zástavby v Husově, Seifertově a Vrchlického ulici. V květnu se dočkají i nájemci v Žižkově ulici a s vylepšením podmínek bydlení se počítá i v Bezručově ulici.
Ze Starého Bohumína až do Ostravy na in-line bruslích a kolech po pohodlné stezce 15.4.2021

Ze Starého Bohumína až do Ostravy na in-line bruslích a kolech po pohodlné stezce

Už letos v létě se dostanou cyklisté a in-line bruslaři po kvalitním povrchu ze Starého Bohumína až do Ostravy. Město se pustilo do vyasfaltování zbývající nezpevněné části cyklostezky spojující řeky Odru a Ostravici. Jde o 751 metrů dlouhý úsek mezi Antošovickou a Vrbickou lávkou.
V Bohumíně se otvírá knihovna, Hobbypark i Mauglího labyrint 12.4.2021

V Bohumíně se otvírá knihovna, Hobbypark i Mauglího labyrint

Konec nouzového stavu a částečné uvolnění protipandemických restrikcí se projevilo i v Bohumíně. Provoz obnovily pobočky místní knihovny a otevřely se volnočasové areály Hobbypark a Mauglího labyrint, které byly pro veřejnost od začátku března uzavřeny.
K bunkru Na Trati, který je součástí populární Technotrasy, povede nová stezka 8.4.2021

K bunkru Na Trati, který je součástí populární Technotrasy, povede nová stezka

K jednomu z objektů populární Technotrasy, pěchotnímu srubu Na Trati, se od letoška dostanou turisté pohodlněji. Bohumín začal u bunkru, v jehož útrobách se nachází muzeum, stavět novou stezku. Díky projektu, za nějž město zaplatí dva miliony korun, se kulturní památka dočká i přívodu elektřiny.
Počet úklidových čet v ulicích Bohumína se od května zdvojnásobí 7.4.2021

Počet úklidových čet v ulicích Bohumína se od května zdvojnásobí

Město se kvůli omezenému přísunu peněz z ministerstva práce a sociálních věcí v poslední době potýkalo s nedostatkem veřejně prospěšných pracovníků. Situace se má od května zlepšit. Namísto současných třiceti dlouhodobě nezaměstnaných jich bude už příští měsíc smýčit ulice Bohumína dvojnásobek.
V Bohumíně začala stavba přestupního uzlu, před vlakovým nádražím dojde k omezení dopravy 31.3.2021

V Bohumíně začala stavba přestupního uzlu, před vlakovým nádražím dojde k omezení dopravy

V Bohumíně začala jedna z největších letošních investičních akcí města. V prostoru před vlakovým nádražím vzniká moderní dopravní terminál. Stavební práce na přestupním uzlu si vyžádají změny v dopravě. Od 6. dubna se pro osobní auta uzavře ulice A. Mickiewicze, dojde i k přesunu zastávek autobusů.
Bohumín chce dostat děti od počítačů do přírody, sází na atraktivní soutěž v terénu 30.3.2021

Bohumín chce dostat děti od počítačů do přírody, sází na atraktivní soutěž v terénu

V kovidové době, kdy se dětské pokojíčky nedobrovolně proměnily v počítačová »doupata«, chce Bohumín dostat rodiny s dětmi ven do přírody. V dubnu startuje tříměsíční soutěž, která je má vyburcovat k tomu, aby vyrazily poznávat atraktivní místa. Akci pořádá městská kulturní agentura K3 Bohumín.
Dobrovolné spolky z Bohumínska mají šanci vylepšit si díky dotaci své zázemí 29.3.2021

Dobrovolné spolky z Bohumínska mají šanci vylepšit si díky dotaci své zázemí

Přes milion korun z Programu rozvoje venkova mohou získat dobrovolné spolky z Bohumína a okolí na obnovu svého zázemí, pořízení nového vybavení, mobilních staveb či techniky. Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko vyhlásila výzvu, do níž se mohou od 6. do 23. dubna hlásit se svými projekty.
V Bohumíně už vyočkovali dva a půl tisíce vakcín proti covid-19 26.3.2021

V Bohumíně už vyočkovali dva a půl tisíce vakcín proti covid-19

Bohumínská městská nemocnice dosud aplikovala při očkování proti onemocnění covid-19 zhruba dva a půl tisíce dávek vakcín. Počet závisí především na tom, kolik balení dostane každé zdravotnické zařízení při rozdělování Moravskoslezským krajem. V Bohumíně se rozbíhá i očkování u praktických lékařů.
V Bohumíně začíná výstavba dvou kolumbárií, město letos dokončí i rozptylovou loučku 25.3.2021

V Bohumíně začíná výstavba dvou kolumbárií, město letos dokončí i rozptylovou loučku

Bohumín vyslyšel požadavek svých obyvatel, kterým na místních hřbitovech chyběla kolumbária. Už příští měsíc začne s jejich výstavbou, zaplatí za ně přes milion korun. Schránek, do nichž se ukládá popel zemřelých, přibude ve městě přes tři sta. S jejich pronájmem se počítá od letošního podzimu.
Bohumínské školy zůstanou prázdné i v době zápisů do prvních tříd, ty se uskuteční on-line 22.3.2021

Bohumínské školy zůstanou prázdné i v době zápisů do prvních tříd, ty se uskuteční on-line

Koronavirus vylidnil od začátku března všechny základní školy v Bohumíně. Ty navzdory tomu připravují zápisy do prvních tříd. Proběhnou on-line formou v termínu od 7. do 16. dubna. Nevzdaly se ani pořádání přípravných kurzů a konzultací pro rodiče. Musely je však přesunout do virtuálního prostoru.
Bohumín chce postupně nahradit složenky jednoduchou platbou on-line 18.3.2021

Bohumín chce postupně nahradit složenky jednoduchou platbou on-line

Éra plateb místních poplatků složenkou pomalu končí. Bohumín proto testuje novou elektronickou službu Portál občana, která umožní platit poplatky a objednávat různé služby z pohodlí domova. V první fázi lidé vyřídí úhradu za psa či za svoz odpadu. S ostrým startem systému počítá radnice už v dubnu.
Bohumín má projekt na likvidaci jmelí, chce čerpat evropskou dotaci 17.3.2021

Bohumín má projekt na likvidaci jmelí, chce čerpat evropskou dotaci

Jmelí poškozuje dřeviny v Bohumíně. Podle průzkumu, který radnice provádí, se počet napadených stromů blíží dvě stě padesáti. Zastavit šíření invazivní rostliny chce město pomocí projektu, na nějž má v plánu čerpat evropskou dotaci. Do plošné likvidace jmelí hodlá investovat až 1,5 milionu korun.
Do ulic Bohumína se po zimě vrátil mobilní sběrný dvůr, bio odpad od rodinných domů se začne odvážet v dubnu 15.3.2021

Do ulic Bohumína se po zimě vrátil mobilní sběrný dvůr, bio odpad od rodinných domů se začne odvážet v dubnu

Vyjít vstříc lidem z okrajových částí Bohumína, kteří se chtějí po zimě zbavit velkoobjemového odpadu, chce město pomocí mobilního sběrného dvora. Ten během sezóny vystřídá osm stanovišť. Bohumín do něj investuje zhruba 700 tisíc korun. Od začátku dubna startuje i vývoz bio odpadu od rodinných domů.
Bohumín se chystá na čištění cest, chodníků a cyklostezek, dojde i na opravu výtluků 12.3.2021

Bohumín se chystá na čištění cest, chodníků a cyklostezek, dojde i na opravu výtluků

Bohumín se aktuálně připravuje na odstraňování dopadů letošní zimy ve městě. V plánu je čištění ulic včetně chodníků, cyklostezek a obnova vodorovného značení. Dojde i na opravu výtluků, kterých radnice eviduje aktuálně zhruba desítku. Práce začnou v druhé polovině března a potrvají do května.
Bohumín rozšíří kamerový systém, nově pohlídá volnočasové areály 10.3.2021

Bohumín rozšíří kamerový systém, nově pohlídá volnočasové areály

Další tři kamery letos posílí bezpečnostní systém v Bohumíně. Radnice je plánuje umístit do místních volnočasových areálů. Dvě pohlídají pořádek v rozlehlém Hobbyparku, který patří k nejnavštěvovanějším místům ve městě, třetí se nově objeví u workoutového hřiště a skateparku v areálu na Faji.
Očkovací centrum bohumínské nemocnice, které figuruje v centrálním systému pod Karvinou, přidalo dny navíc a pustilo se do vakcinace učitelů 9.3.2021

Očkovací centrum bohumínské nemocnice, které figuruje v centrálním systému pod Karvinou, přidalo dny navíc a pustilo se do vakcinace učitelů

Ačkoli očkovací centrum Bohumínské městské nemocnice nefiguruje v centrálním systému samostatně pod vlastním názvem a zájemci jej musí hledat pod hlavičkou okresního města Karviná, tak v posledních dnech jede na plné obrátky. Jen o víkendu jím prošlo přes 200 klientů, většinou zaměstnance škol.
Městské muzeum v Bohumíně bude mít dvojjazyčného audio průvodce 8.3.2021

Městské muzeum v Bohumíně bude mít dvojjazyčného audio průvodce

Ačkoliv je už řadu měsíců zavřené, vyhlíží Muzeum města Bohumína optimističtější časy. Návštěvníkům chce po návratu do normálního života nabídnout novinku v podobě audio průvodce. A to nejen v české verzi, ale i v polském jazyce. Měl by být dostupný přes mobilní aplikaci během letošního roku.
Nový stomatolog dosud zaregistroval 510 pacientů 4.3.2021

Nový stomatolog dosud zaregistroval 510 pacientů

Nová zubní ordinace, která pod křídly Bohumínské městské nemocnice zahájila provoz loni v září, dosud zaregistrovala 510 pacientů. To je zhruba polovina z celkového počtu klientů, jež splňovali podmínky předregistrace. Nižší počet pacientů mohla ovlivnit i opakovaná nemocnost zaměstnanců ambulance.
Bohumín pomáhá seniorům s registrací k očkování, zájem je enormní 3.3.2021

Bohumín pomáhá seniorům s registrací k očkování, zájem je enormní

Město Bohumín opět podává pomocnou ruku seniorům. Od pondělí 1. března asistují sociální pracovnice radnice lidem starším sedmdesáti let, kteří neumí pracovat s internetem, s registrací k bezplatnému očkování vakcínou proti nemoci covid-19. Jen během prvního dne zaevidovali téměř čtyřicet zájemců.
Bohumín v době lockdownu: Hobbypark je zavřený, licitace bytů pokračují 1.3.2021

Bohumín v době lockdownu: Hobbypark je zavřený, licitace bytů pokračují

Na tvrdá protiepidemická opatření, která v Česku začala platit od 1. března, musel reagovat i Bohumín. Obyvatelům se uzavřel areál Hobbyparku, provoz dočasně přerušila i myčka aut. Naopak městský úřad zůstává klientům otevřený, za zpřísněných hygienických opatření pokračují licitace městských bytů.
Bohumín podíl v městské nemocnici neprodá 19.2.2021

Bohumín podíl v městské nemocnici neprodá

Bohumínská městská nemocnice vlastnickou strukturu měnit nebude. Zastupitelé města nabídli třicetiprocentní podíl v akciové společnosti za minimálně 10 miliónů korun ve veřejné soutěži, přísné podmínky pro postup do druhého kola ovšem nikdo nesplnil. Soutěž na prodej podílu je tedy u konce.
V koronavirové době našlo nový domov 50 psů z městského útulku, ten hledá správce 18.2.2021

V koronavirové době našlo nový domov 50 psů z městského útulku, ten hledá správce

Sto třicet zatoulaných psů odchytili loni bohumínští strážníci. Většina z nich se vrátila k původním majitelům, padesátka zvířat našla díky snaze pracovníků městského útulku nový domov. Byli mezi nimi i zranění či staří psi, kteří jsou obtížně umístitelní. Město nyní hledá pro útulek nového správce.
Jeden z operátorů chce zasíťovat centrum Bohumína, pro město to znamená komplikace 16.2.2021

Jeden z operátorů chce zasíťovat centrum Bohumína, pro město to znamená komplikace

Bohumín letos zažije i přes koronavirovou krizi jednu z nejsilnějších stavebních sezón. Kromě vlastních investic a oprav, které má v plánu radnice, se do ulic chystá soukromý operátor, aby tu vybudoval rozsáhlou síť optických kabelů. Obyvatelé se musejí připravit na rozkopané silnice a chodníky.
Navzdory koronavirovým omezením Bohumín nekrátí dotace spolkům a klubům 15.2.2021

Navzdory koronavirovým omezením Bohumín nekrátí dotace spolkům a klubům

Na rozdíl od některých měst, která avizovala krácení dotací spolkům kvůli koronavirové epidemii, Bohumín těm svým škrtat peníze nebude. V únoru rozhodli zastupitelé o podpoře přes půl milionu korun na činnost zájmových spolků, v dubnu ještě plánují podpořit několika miliony ty sportovní a kulturní.
První dražba odtažených aut v Bohumíně vynesla městu přes deset tisíc korun 12.2.2021

První dražba odtažených aut v Bohumíně vynesla městu přes deset tisíc korun

Ani desetistupňový mráz neodradil zájemce o koupi autovraků. Na první dražbě odtažených aut se jich v Bohumíně sešly tři desítky. Čtyři autovraky, které město v pátek 12. února nabídlo veřejnosti k prodeji, se nakonec vydražily za 10 202 koruny. Další dražbu plánuje radnice uspořádat za měsíc a půl.
Rekreační zónu u Kališova jezera odděluje od dobývacího prostoru lano s bójkami 10.2.2021

Rekreační zónu u Kališova jezera odděluje od dobývacího prostoru lano s bójkami

Návštěvníky rekreační oblasti u Kališova jezera zaujala novinka, která se v únoru objevila na vodní hladině. Město tu nechalo přes severní zátoku nainstalovat lano s bójkami, které odděluje veřejnou plaveckou část od soukromého dobývacího prostoru. Má přispět k většímu bezpečí volnočasových aktivit.
Licitace městských bytů v Bohumíně znova startují, zájem o bydlení je enormní 9.2.2021

Licitace městských bytů v Bohumíně znova startují, zájem o bydlení je enormní

Koronavirová epidemie opakovaně znemožnila lidem získat městské bydlení v Bohumíně. Radnice musela několikrát licitace bytů na řadu týdnů zastavit, naposledy na konci loňského roku. Obliba nájemního bydlení přitom roste. Město nyní vychází vstříc zájemcům a od poloviny února licitace obnovuje.
V Bohumíně budou poprvé dražit odtažená auta, v nabídce jsou tři osobní a jedno malé nákladní 8.2.2021

V Bohumíně budou poprvé dražit odtažená auta, v nabídce jsou tři osobní a jedno malé nákladní

Díky loňské novele silničního zákona mají města jednodušší práci s dlouhodobě odstavenými auty, která blokují silnice či parkovací místa. Bohumín nyní čtyři taková vozidla nabízí poprvé ve veřejné dražbě. Uskuteční se v pátek 12. února v 9:00 hodin v areálu BM servisu u sběrného dvora.
V bohumínských třídách mají další větrací jednotky za milion korun 5.2.2021

V bohumínských třídách mají další větrací jednotky za milion korun

Další čtyři větrací jednotky s rekuperací tepla za 1,1 milionu korun přibyly v učebnách základní školy v Bohumíně-Skřečoni, která stojí na jedné z nejrušnějších bohumínských ulic 1. máje. Budova je teď kvůli koronaviru a absenci žáků téměř prázdná, a tak zdejší radnice instalaci urychlila.
O akcie bohumínské nemocnice je zájem, termín prvního kola veřejné soutěže končí dnes 4.2.2021

O akcie bohumínské nemocnice je zájem, termín prvního kola veřejné soutěže končí dnes

Už tři potenciální partneři se přihlásili do prvního kola veřejné soutěže na prodej třetiny akcií Bohumínské městské nemocnice za minimálně 10 milionů korun. Město ji vyhlásilo v první polovině ledna po schválení v zastupitelstvu a pro 51 akcií hledá nejvhodnějšího kupce a partnera v jednom. Termín
V centru Bohumína dokončili vnitřní rekonstrukci knihovny 1.2.2021

V centru Bohumína dokončili vnitřní rekonstrukci knihovny

Po pěti měsících skončila v knihovně v centru Bohumína rozsáhlá vnitřní rekonstrukce jejího zázemí za téměř sedm milionů korun. Během ní se měnily rozvody vody i elektřiny. Čtenářský stánek má nově patnáct kilometrů kabeláže nejen pro rychlý internet, moderní toalety, nové osvětlení nebo koberce.
Závody dračích lodí mění termín, podobu i místo konání 28.1.2021

Závody dračích lodí mění termín, podobu i místo konání

Divácky oblíbené závody dračích lodí se letos představí v nové podobě. Mění se čas i místo konání, klání amatérských posádek se rozšíří na dva dny, aby mohly změřit síly i děti ze škol. Termín se proto přesouvá ze srpna na červen. Originální plavidla budou menší a přihlásit se tak může více posádek.
Po půl roce od tragického požáru v Bohumíně jsou už hlavní opravy poničeného domu u konce 27.1.2021

Po půl roce od tragického požáru v Bohumíně jsou už hlavní opravy poničeného domu u konce

Od nejtragičtějšího požáru v historii Bohumína uplynulo půl roku a hlavní opravy jeho následků už jsou u konce. Rekonstrukcemi prošla ohořelá fasáda i poškozené byty. Město, kterému dům patří, za ně už zaplatilo 15 milionů korun. V únoru začne ještě oprava zničené elektroinstalace za jeden milion.
Autor heraldického znaku Bohumína by oslavil stovku, vyšla o něm kniha 26.1.2021

Autor heraldického znaku Bohumína by oslavil stovku, vyšla o něm kniha

Jméno Jiří Louda není širší veřejnosti příliš známo. Přitom jde o nejvýznamnějšího českého heraldika. Pro Bohumín má zvláštní význam, je autorem heraldického znaku města. Ceněný umělec by oslavil sto let. Jeho odkaz připomíná kniha Erby rytířů Podvazkového řádu, jejíž předmluvu napsal princ Charles.
Bohumín hlásí o 25 narozených dětí více než v předchozím roce 21.1.2021

Bohumín hlásí o 25 narozených dětí více než v předchozím roce

Vloni na svět přišlo 186 nových Bohumíňáčků, 94 holčiček a 92 chlapečků. Podle statistik zdejší evidence obyvatel to je o 25 miminek více než v roce předchozím. Nejoblíbenějšími jmény se u bohumínských rodičů stala jména Eliška, Sofie, Viktorie a Matyáš, Tobiáš a Jakub.
Bohumín má další keramickou popelnici do sbírky, dlouhodobě boduje v třídění odpadu 18.1.2021

Bohumín má další keramickou popelnici do sbírky, dlouhodobě boduje v třídění odpadu

Sbírka ocenění za třídění odpadu v podobě keramické popelnice se v Bohumíně opět rozrostla. Vedení města převzalo od zástupce obalové společnosti Eko-kom diplom za druhé místo v soutěži o nejlepší separaci v celém kraji. Bohumín si stříbrnou příčku „vytřídil“ v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel.
V Bohumíně pomůže město s registrací seniorů na očkování proti koronaviru 15.1.2021

V Bohumíně pomůže město s registrací seniorů na očkování proti koronaviru

S registrací Bohumíňáků starších 80 let na bezplatné státní očkování proti koronaviru pomůže od pondělka 18. ledna bohumínská radnice. Zřídila pro tyto účely speciální telefonní linku - 731 531 731. Tu budou mít na starosti sociální pracovnice. Očkovacím místem bude i Bohumínská městská nemocnice.
Pohřební služba i smuteční obřady se v Bohumíně kvůli koronaviru zastavují 14.1.2021

Pohřební služba i smuteční obřady se v Bohumíně kvůli koronaviru zastavují

Pohřební služba v Bohumíně musí kvůli nákaze koronavirem jednoho z pracovníků zastavit svou činnost. Všichni zaměstnanci nastupují do karantény. Přerušení provozu hřbitovní správy i smutečních obřadů potrvá minimálně do 25. ledna. V případě úmrtí blízké osoby mohou pozůstalí volat číslo 725 108 646.
Město letos postaví cyklostezku podél Odry v Pudlově, získalo dotaci z kraje 14.1.2021

Město letos postaví cyklostezku podél Odry v Pudlově, získalo dotaci z kraje

Cyklostezku od mostku přes Vrbickou stružku až po Antošovickou lávku postaví letos město za finanční pomoci Moravskoslezského kraje. Trasa měří tři čtvrtě kilometru a za její vybudování zaplatí Bohumín zhruba čtyři miliony korun. Práce začnou v březnu, hotovo by mělo být do konce října.
Bohumín hledá strategického partnera pro svou nemocnici, nabízí třetinu akcií 12.1.2021

Bohumín hledá strategického partnera pro svou nemocnici, nabízí třetinu akcií

Bohumín spouští dvoukolovou veřejnou soutěž na prodej 51 akcií Bohumínské městské nemocnice za minimálně 10 milionů korun. Její vyhlášení jednomyslně schválili zastupitelé. Odprodejem třetinového podílu chce město získat menšinového partnera. Zájemci se do prvního kola mohou hlásit do 4. února.
Bohumín bude příští rok hospodařit s více než 900 miliony korun, začne rekonstrukce historické červené kolonie 21.12.2020

Bohumín bude příští rok hospodařit s více než 900 miliony korun, začne rekonstrukce historické červené kolonie

926 milionů korun. To je částka, se kterou budou v příštím roce hospodařit v Bohumíně. Vyrovnaný rozpočet schválili v minulých dnech jednomyslně zdejší zastupitelé. Téměř 243 milionů přitom půjde do investic. Počítá se i s 27milionovou rezervou a s 18 miliony na provoz Bohumínské městské nemocnice.
Koronavirus dostihl i štědrovečerní setkání, poprvé po sedmadvaceti letech jej Bohumín nemůže uspořádat 16.12.2020

Koronavirus dostihl i štědrovečerní setkání, poprvé po sedmadvaceti letech jej Bohumín nemůže uspořádat

Na Štědrý večer všichni spolu už v Bohumíně neplatí. Poslední oficiální městská akce roku, při níž se už více než dvě desetiletí scházejí stovky lidí na centrálním náměstí, se letos kvůli koronaviru a s ním souvisejícím vládním nařízením neuskuteční. Nepočítá se ani s novoročním ponorem v Šunychlu.
Bohumínští zastupitelé jsou proti vedení kanálu Dunaj-Odra-Labe přes Bohumín 15.12.2020

Bohumínští zastupitelé jsou proti vedení kanálu Dunaj-Odra-Labe přes Bohumín

Zastupitelé Bohumína včera na svém zasedání jednomyslně oficiálně deklarovali, že nesouhlasí s plánovanou trasou vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe přes Bohumín. Prioritou města je, aby východní pravostranná varianta této vodní cesty co nejdříve zmizela z bohumínského územního plánu.
Bohumín už má 30 kamer, v ulicích se objevily další tři 14.12.2020

Bohumín už má 30 kamer, v ulicích se objevily další tři

V ulicích Bohumína přibyly další tři policejní digitální oči. Dvě v centru a jedna ve Skřečoni na ulici 1. máje, která patří mezi nejrušnější v celém Bohumíně. V hledáčku budou mít nejen dopravu, ale i bezpečnost na problémových místech. Jejich pořízení přišlo na 160 tisíc korun, část zaplatí EU.
Praktický kalendář s termíny svozu odpadu míří do domovních schránek 11.12.2020

Praktický kalendář s termíny svozu odpadu míří do domovních schránek

Téměř deset tisíc výtisků stolního kalendáře právě míří do všech domovních poštovních schránek v Bohumíně. Praktického ekologického pomocníka dostanou obyvatelé města zdarma už po třiadvacáté v řadě. Najdou v něm informace o provozu sběrného dvora a termíny vývozů komunálního odpadu i bioodpadu.
V Bohumíně nově přibydou nádoby na separaci olejů a tuků 10.12.2020

V Bohumíně nově přibydou nádoby na separaci olejů a tuků

Týden před Vánoci spustí v Bohumíně pilotní projekt na třídění tuků. Na osmi místech přibydou speciální nádoby, do nichž lidé budou moci v PET lahvích odkládat použité jedlé oleje. Svážet je budou technické služby jednou měsíčně. Až dosud je Bohumíňáci mohli odevzdávat jen ve sběrných dvorech.
Bohumín aktualizoval příručku pro ty, kteří pečují o své blízké 9.12.2020

Bohumín aktualizoval příručku pro ty, kteří pečují o své blízké

Šikovným pomocníkem v péči o dlouhodobě nemocné či hendikepované je aktualizovaná a rozšířená příručka Rady pro ty, kteří pečují o své blízké. Vydalo ji město ve snaze poskytnout rodinám komplexní přehled důležitých informací a návodů. Zájemci si ji mohou vyzvednout zdarma v radničním infocentru.
Nově vznikající spolek Vodáci Odry a Olše hledá dobrovolníky 7.12.2020

Nově vznikající spolek Vodáci Odry a Olše hledá dobrovolníky

Nově vznikající bohumínský spolek Vodáci Odry a Olše hledá pomoc při organizaci vodáckých akcí, jakými jsou odemykání a zamykání řek či závody dračích lodí. Dobrovolníci, kteří se přihlásí, mohou smysluplně vyplnit volný čas a být prospěšní. Stačí vyplnit krátký dotazník na webu vodaciodryaolse.cz.
V Bohumíně obnovují od pondělka licitace městských bytů 4.12.2020

V Bohumíně obnovují od pondělka licitace městských bytů

Licitace městských bytů jsou po nucené měsíční koronavirové pauze zase zpět. První z nich startují už v pondělí 7. prosince. Zájemci o bydlení v městských bytech si až do Vánoc mohou vybírat z více než třiceti bytů všech velikostí. Vyvolávací cena je 60 korun za metr čtvereční.
Bohumín spouští novou podobu oficiálních webových stránek 4.12.2020 Ukaž na letecké mapě

Bohumín spouští novou podobu oficiálních webových stránek

Novou podobu oficiálních webových stránek bohumin.cz zprovozní 6. prosince město Bohumín. Uživatelé se mohou těšit na přehlednější grafiku, jednodušší orientaci a atraktivní titulní stránku, které bude vévodit videosmyčka leteckých záběrů představujících architektonické i přírodní zajímavosti.
V Bohumíně se ve čtvrtek otevře bazén, knihovna, sportovní hala i městská tržnice, budou i farmářské trhy 2.12.2020

V Bohumíně se ve čtvrtek otevře bazén, knihovna, sportovní hala i městská tržnice, budou i farmářské trhy

Po téměř dvou měsících vládních koronavirových uzavírek začnou v Bohumíně opět fungovat městská sportoviště. Od čtvrtku 3. prosince se pro veřejnost otevře aquacentrum se saunovým světem i dvě sportovní haly a lezecká stěna. S částečným obnovením provozu počítá i městská knihovna a tržnice.
Vánoční jarmark letos v Bohumíně nebude, stromy se rozsvítí v tichosti a bez ohňostroje 25.11.2020

Vánoční jarmark letos v Bohumíně nebude, stromy se rozsvítí v tichosti a bez ohňostroje

Koronavirus a s ním související přísná hygienická opatření nikoho nešetří. Bohumínští kvůli němu letos přijdou o tradiční vánoční jarmark i rozsvěcování vánočních stromů s koncertem a ohňostrojem. Obě akce byly v plánu teď o víkendu. Slavnostně nazdobené stromy se rozsvítí v tichosti a bez diváků.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 

Počet nalezených záznamů: 2572

    Městský úřad