Město Bohumín

Tiskové zprávy

Vítězem komunálních voleb v Bohumíně je ČSSD, druhé skončilo ANO 2011 24.9.2022

Vítězem komunálních voleb v Bohumíně je ČSSD, druhé skončilo ANO 2011

Komunální volby v Bohumíně vyhrála ČSSD a v novém zastupitelstvu pro období 2022 – 2026 bude mít nadpoloviční většinu. Obyvatelé města jí dali 57,47 procenta hlasů. Druhé skončilo hnutí ANO 2011 s 20,44 procenty hlasů. Nad pětiprocentní hranici se dostala ještě SPD a koalice SPOLU.
Vodáci se rozloučí se sezonou sjezdem Odry. Poslední termíny hlásí i půjčovna loděk ve Vrbici 23.9.2022

Vodáci se rozloučí se sezonou sjezdem Odry. Poslední termíny hlásí i půjčovna loděk ve Vrbici

Ještě pár posledních kilometrů, a pak vodáci uloží pádla k zimnímu spánku. Sezonu na Odře v Bohumíně ukončí první říjnový den tradiční uzamykání meandrů. O pár dní dříve se pro letošek uzavře i půjčovna loděk a šlapadel na Vrbickém jezeře.
Bohumínský dům dětí slaví abrahámoviny, vychoval tři generace 22.9.2022

Bohumínský dům dětí slaví abrahámoviny, vychoval tři generace

Za padesát let existence Domu dětí a mládeže Fontána jím prošly už tři generace obyvatel města. Kdo se do některého z kroužků nebo táborů nikdy nezapojil, jako by v Bohumíně ani nežil. Aktuálně jich volnočasové centrum nabízí přes sedmdesát a oslavy kulatin spojilo s náborem a prohlídkou prostor.
Bohumín zavede systém »door to door«. Domkařům rozdá nádoby na plast a papír 21.9.2022

Bohumín zavede systém »door to door«. Domkařům rozdá nádoby na plast a papír

K obyvatelům rodinných domů v Bohumíně zamíří od nového roku popelnice na separovaný odpad o objemu 240 litrů. Majitelé nemovitostí, kteří o ně v průzkumu projevili zájem, obdrží nádobu na plast, případně i na papír. Město jich na své náklady nakoupí 2 700, vývoz budou mít lidé zdarma.
Bohumín dokončuje nový ambulantní trakt ve své nemocnici 20.9.2022

Bohumín dokončuje nový ambulantní trakt ve své nemocnici

Centrální recepce s příjmem, interní a chirurgická ambulance, sádrovna, rentgen a ultrazvuk. Odborná pracoviště městské nemocnice se do měsíce přesunou na jedno místo. Novostavbu ambulantního pavilonu za cca 60 milionů docení personál, ale hlavně pacienti, kteří dosud museli přebíhat mezi budovami.
Pomoc asistentů prevence kriminality v ulicích Bohumína by mohla díky dotaci zůstat i v příštích letech 19.9.2022

Pomoc asistentů prevence kriminality v ulicích Bohumína by mohla díky dotaci zůstat i v příštích letech

Asistenti prevence kriminality, kteří se v ulicích Bohumína objevili poprvé v roce 2015, budou na bezpečnost dětí na přechodech i pořádek ve městě dohlížet zřejmě i v příštích letech. Letos sice končí dotace na jejich plat a vybavení, radnice už ale našla možnost, jak jejich financování zajistit.

Starší než týden

Bohumín má zajištěnu příznivou cenu tepla na zimu 16.9.2022

Bohumín má zajištěnu příznivou cenu tepla na zimu

Zatímco řada obyvatel České republiky kvůli extrémnímu nárůstu cen energií vyhlíží s obavami příchod zimy, většina těch bohumínských se úhrad za teplo obávat nemusí. Díky koncesní smlouvě s ČEZ Teplárenskou se cena za vytápění v městských bytech zvýší maximálně o pětinu.
Obyvatelé tří věžáků mají nové výtahy, hotovy jsou i první zateplovací práce 15.9.2022

Obyvatelé tří věžáků mají nové výtahy, hotovy jsou i první zateplovací práce

Obyvatelé tří věžových domů v Bezručově ulici se dočkali nových výtahů. Zajistí jim komfortnější a bezpečnější přístup k jejich bytům. Na dalších místech v centru Bohumína pokračuje zateplování městských domů, na jedné adrese už mají dělníci hotovo.
Lesopark Na Panském je Komunálním projektem roku 2022 14.9.2022

Lesopark Na Panském je Komunálním projektem roku 2022

Lesopark Na Panském, který město loni vybudovalo za dálničním přivaděčem směrem na Novou Ves, získal celostátní titul Komunální projekt roku 2022. Ocenění převzal v úterý 13. září odpoledne v pražském Obecním domě starosta Bohumína Petr Vícha.
Zastupitelé se sešli naposledy před komunálními volbami 13.9.2022

Zastupitelé se sešli naposledy před komunálními volbami

Pětadvacet zasedání a 345 přijatých usnesení za sebou mají zastupitelé Bohumína, kteří v pondělí 12. září uzavřeli posledním jednáním končící čtyřleté volební období. O složení nové podoby zastupitelstva rozhodnou obyvatelé města v komunálních volbách, které se uskuteční 23. a 24. září.
Po laborce a IT učebně má ZŠ ČSA i novou tělocvičnu 12.9.2022

Po laborce a IT učebně má ZŠ ČSA i novou tělocvičnu

Základní škola ČSA prošla letos výraznými stavebními úpravami. Docení je především školáci, ale usnadní práci i kantorům. Mají lepší zázemí pro výuku chemie, fyziky a informatiky. I podmínky pro sport se změnily. Nová tělocvična disponuje podlahou s vysokou pružností a otočnými basketbalovými koši.
Bohumín ukončil plánované opravy chodníků, v centru přibyla zeleň 9.9.2022

Bohumín ukončil plánované opravy chodníků, v centru přibyla zeleň

Bohumín ukončil opravy chodníků a parkovacích stání naplánované pro letošní rok. Do obnovy devíti úseků radnice investovala více než 6 milionů korun. Tečku za letošními rekonstrukcemi udělala před pár dny pokládka nového povrchu parkoviště pro 11 automobilů v blízkosti městské polikliniky.
Zubní klinika nahradí veterinu, město chystá přestavbu pavilonu v Nerudově ulici 7.9.2022

Zubní klinika nahradí veterinu, město chystá přestavbu pavilonu v Nerudově ulici

Jeden ze dvou pavilonů budovy mateřské školy v Nerudově ulici čeká rekonstrukce. Vznikne v něm nová zubní ambulance se třemi ordinacemi, dentální hygienou a centrální recepcí. Počítá se i s rozšířením parkovacích míst. Veterinární kliniku, judo a výtvarný obor umělecké školy čeká stěhování.
Inovace v areálu zimního stadionu přinesou úspory 5.9.2022

Inovace v areálu zimního stadionu přinesou úspory

Zimní stadion v létě prošel řadou stavebních úprav, jejichž smyslem není jen modernizace vybavení, ale i energetické úspory. Bospor v něm vyměnil stovky zářivek za moderní LED osvětlení, opravil potrubí s chladící tekutinou a zrekonstruoval výměník tepla. Práce přišly na 1,5 milionu korun.
Počet prvňáčků v Bohumíně opět vzrostl, letos už je jich přes dvě stě 1.9.2022

Počet prvňáčků v Bohumíně opět vzrostl, letos už je jich přes dvě stě

Přes šestnáct set dětí se dnes v Bohumíně vrátilo po letních prázdninách do lavic. V šesti základních školách, jejichž zřizovatelem je město, přivítali učitelé 203 prvňáčků. Jejich počet ve městě už čtvrtým rokem roste. Další třicítka žáků se bude vzdělávat ve dvou přípravných třídách.
Jídlo, poutě, divadlo… Září bude v Bohumíně plné akcí 30.8.2022

Jídlo, poutě, divadlo… Září bude v Bohumíně plné akcí

Léto nekončí se závěrem prázdnin, a to kulturní už vůbec ne. Městská agentura K3 naservíruje v září Bohumíňákům i přespolním pořádný nášup akcí. Těšit se mohou například na gurmánské zážitky, poutě, nebo na příjezd známých tváří.
Bohumín v předstihu prodal většinu pozemků pro výstavbu rodinných domů 29.8.2022

Bohumín v předstihu prodal většinu pozemků pro výstavbu rodinných domů

Jeden z největších projektů v oblasti individuálního bydlení v Bohumíně je téměř u konce. Město prodalo osmdesát procent pozemků pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Petra Cingra. Po čtvrtém kole licitace zůstalo volných už jen sedm z 39 parcel, radnice je zájemcům nabídne na začátku roku 2023.

Starší než měsíc

Aquacentrum se dočká omlazení, odstávka potrvá 18 dnů 24.8.2022

Aquacentrum se dočká omlazení, odstávka potrvá 18 dnů

Nový whirlpool, ochlazovna v saunovém světě, světla v bazénu i moderní obklady. Nejnavštěvovanější zařízení v Bohumíně čeká osmnáctidenní proměna, během níž se vodní areál dočká výrazné modernizace. Pravidelná odstávka potrvá od 1. do 18. září.
V ulicích Bohumína přibyly tři radary nové generace 22.8.2022

V ulicích Bohumína přibyly tři radary nové generace

Na třech místech v Bohumíně přibyly nové multifunkční měřiče rychlosti, které umí zpracovávat data a odesílat údaje k přestupkovému řízení. Nahradily starší typy, které sloužily jen jako informativní. Do inovací v oblasti bezpečnosti na silnicích investovalo město 545 tisíc korun.
Sto dvacet let od první tramvaje si město připomíná virtuální stezkou 19.8.2022

Sto dvacet let od první tramvaje si město připomíná virtuální stezkou

Řehot zapřaženého koně na náměstí ve Starém Bohumíně odstartoval v roce 1902 více než sedmdesátiletou tradici tramvajové dopravy na úzkorozchodných tratích ve městě i v celém ostravsko-karvinském regionu. Při příležitosti 120. výročí Bohumín zveřejnil virtuální naučnou stezku bohumínské tramvaje.
Další část Skřečoně se dočká kanalizace i chodníku 16.8.2022

Další část Skřečoně se dočká kanalizace i chodníku

Už v září odstartují práce na stavbě kanalizace v ulici 1. máje v městské části Skřečoň. Místní obyvatelé se díky tomu dočkají i nového chodníku, který je bezpečně dovede od hranice katastru s Dolní Lutyní až k místnímu kostelu a základní škole.
Rodiny s příjmem do milionu mohou od pondělí žádat o příspěvek na dítě 11.8.2022

Rodiny s příjmem do milionu mohou od pondělí žádat o příspěvek na dítě

Od pondělí 15. srpna mohou rodiny, jejichž příjem v minulém roce nepřesáhl milion korun hrubého, žádat o jednorázový příspěvek 5 tisíc korun na každé nezletilé dítě. Žadatelům bude stačit vyplnit jednoduchý online formulář, případně navštívit vybrané pobočky Czech Pointu.
Bohumín kvůli rostoucím cenám hodí záchranné lano spolkům i klubům 9.8.2022

Bohumín kvůli rostoucím cenám hodí záchranné lano spolkům i klubům

Město už podruhé za poslední tři roky hodí záchranné lano místním spolkům a sportovním klubům. Rostoucí ceny energií ohrožují jejich fungování, řadě z nich by bez finanční pomoci hrozilo omezení činnosti či dokonce zánik. Radní proto navrhnou zastupitelům zvýšení příspěvků spolkům o čtvrtinu.
V parku Petra Bezruče probíhá zoologický průzkum 5.8.2022

V parku Petra Bezruče probíhá zoologický průzkum

Plánovaný rozsáhlý projekt na omlazení parku Petra Bezruče pokračuje další etapou. Od května do září v něm probíhá zoologický monitoring, který zahrnuje šplhavé ptáky, stromové savce, ale i drobné živočichy. Na základě výsledků radnice navrhne nejvhodnější postup revitalizace.
Lepší přístup do Šunychlu, ke Kališovu jezeru i k soutoku Odry s Olší 2.8.2022

Lepší přístup do Šunychlu, ke Kališovu jezeru i k soutoku Odry s Olší

Město se letos rozhodlo zpříjemnit turistům cestu k přírodním atrakcím v Bohumíně. Cyklistům zajistilo bezpečnější přístup po Šunychelské ulici směrem ke Kališovu jezeru, pro motoristy postavilo malé záchytné parkoviště v osadě Kopytov kvůli lepší dosažitelnosti soutoku Odry s Olší.
Bohumín letos investuje do zateplení osmi domů 29.7.2022

Bohumín letos investuje do zateplení osmi domů

Bohumínská radnice pomáhá šetřit peníze nájemníkům městských bytů a pokračuje v zateplování svých domů. Do zvýšení komfortu bydlení na osmi adresách město letos vloží téměř 40 milionů korun. Peníze investuje nejen do úprav fasád, ale i oprav balkónů, střech a vstupních prostor.
Majitelé psů si mohou usnadnit platbu, stačí poskytnout radnici kontakt 27.7.2022

Majitelé psů si mohou usnadnit platbu, stačí poskytnout radnici kontakt

Přes dva tisíce majitelů psů eviduje bohumínská radnice. Na téměř šest stovek z nich však nemá on-line kontakt. Díky novému informačnímu systému přitom může město pejskařům posílat upozornění na splatnost poplatku textovou zprávou nebo e-mailem. Prosí proto chovatele, aby své údaje úřadu poskytli.
Bohumín přebírá od kraje volnočasový areál Faja, plánuje v něm rozšiřování sportu 25.7.2022

Bohumín přebírá od kraje volnočasový areál Faja, plánuje v něm rozšiřování sportu

Volnočasový areál Faja bude od září spravovat město. Na bezúplatném převodu nemovitostí v Revoluční ulici se dohodlo s Moravskoslezským krajem. Získá od něj dvě tělocvičny, bývalý internát i tenisové kurty. Svůj domov tu najdou místní tanečníci, vyznavači silových a bojových sportů či badmintonisté.
Výsledky hygienických rozborů prokázaly výskyt sinic v Kališově jezeře 21.7.2022

Výsledky hygienických rozborů prokázaly výskyt sinic v Kališově jezeře

S rostoucími teplotami čím dál více lidí vyhledává přírodní koupání v přehradách, rybnících či jezerech. Kvalita vody se však v některých nádržích zhoršuje. Platí to i pro bohumínské Kališovo jezero. Krajští hygienici dnes (21. 7.) zveřejnili výsledky rozborů, které v něm prokázaly výskyt sinic.
Bohumínská nemocnice spouští další vlnu očkování 21.7.2022

Bohumínská nemocnice spouští další vlnu očkování

Rezervační systém pro registraci na další posilující dávku očkování proti covid-19 se spustí až v polovině srpna. Bohumínská městská nemocnice však reagovala na požadavky pacientů a zahajuje vakcinaci už nyní. Zájemci si musejí předem dohodnout konkrétní termín na telefonním čísle 596 096 111.
Léto v Bohumíně provoní tradičně guláš a nově i bramboráky 20.7.2022

Léto v Bohumíně provoní tradičně guláš a nově i bramboráky

Stalo se hezkým zvykem, že si v Bohumíně v létě společně vychutnáváme voňavé guláše na několik způsobů. Nejinak tomu bude i letos na začátku září. O své místo na slunci se ale hlásí i další gastro akce, která si svůj debut odbude už v sobotu 23. července. A tentokrát to bude v puse křupat.
Bohumín usiluje o dotace na tři velké projekty, získat by mohl přes 20 milionů 18.7.2022

Bohumín usiluje o dotace na tři velké projekty, získat by mohl přes 20 milionů

Přestavba autobusového stanoviště, cyklostezka podél potoka Flakůvka a nové vybavení městské knihovny. Na tyto projekty by město Bohumín chtělo získat prostřednictvím ITI Ostravské metropolitní oblasti peníze z evropských fondů. Má v plánu žádat o více než 20 milionů korun.
Bohumín investuje do chodníků, zeleň v Kostelní dostane vlastní pás 15.7.2022

Bohumín investuje do chodníků, zeleň v Kostelní dostane vlastní pás

Pěší si užijí komfortu nové zámkové dlažby a stromy dostanou více životního prostoru. Bohumínská radnice zahájila největší letošní »chodníkovou investici« v Kostelní ulici. Při této i dalších úpravách se chce držet trendu, který v městských zástavbách nezapomíná na zeleň.
Bohumíňáci chtějí kvalitní zdravotnictví a více zeleně, rozhodli ve veřejné anketě 14.7.2022

Bohumíňáci chtějí kvalitní zdravotnictví a více zeleně, rozhodli ve veřejné anketě

Bohumín jako zelené místo s dostupnou zdravotní péčí. Tak vidí budoucnost města jeho obyvatelé. Ve veřejné anketě rozhodli, které oblasti jsou pro ně nejdůležitější. Hlasování probíhalo v květnu a červnu, zapojilo se do něj 1 500 lidí. Nejvíce preferencí získala modernizace městské nemocnice.
MAS Bohumínsko slaví kulatiny, do regionu přivedla 130 milionů 11.7.2022

MAS Bohumínsko slaví kulatiny, do regionu přivedla 130 milionů

Deset let práce, 130 milionů z Evropské unie pro rozvoj Bohumína a dalších měst v jeho okolí. Taková je bilance Místní akční skupiny Bohumínsko, která letos 10. července oslavila kulatiny. Díky dobře připraveným projektům se podařilo podpořit nová pracovní místa, místní živnostníky a podnikatele.
25 let od ničivé povodně: Bohumín byl po pás ve vodě, živel odhalil slabiny 7.7.2022

25 let od ničivé povodně: Bohumín byl po pás ve vodě, živel odhalil slabiny

Není mnoho dat, která se vryjí lidem pod kůži natolik, že si i po letech přesně vybaví, co toho dne dělali. Na 7. červenec 1997 ale většina Bohumíňáků asi nikdy nezapomene. Přesně před pětadvaceti lety se do města přihnala tisíciletá povodeň, po níž zůstala katastrofální miliardová spoušť.
Hřbitov v Záblatí má nový plot z červených cihel 4.7.2022

Hřbitov v Záblatí má nový plot z červených cihel

Červené neomítané cihly, tak typické pro Bohumín, se staly dominantou dalšího místa ve městě. Tvoří čelní část hřbitova v Záblatí. Kromě nového plotu nechala radnice opravit i prostranství u kaple a v místě chystá i výsadbu keřů.
Složenky z radnice nově nahradily SMS zprávy a e-maily, město posílá i písemné upozornění 1.7.2022

Složenky z radnice nově nahradily SMS zprávy a e-maily, město posílá i písemné upozornění

Rozesílání složenek je v Bohumíně minulostí. Dva tisíce domkařů dostalo v uplynulých dnech připomínku platby za odpad esemeskou a e-mailem. Těm, kteří nevyužívají moderní formy komunikace, posílá město písemné upozornění. Lidé mohou poplatek uhradit elektronicky, nebo využít pokladny v budově úřadu.
Bohumínští žáci dostali vysvědčení. Ve školách je vystřídají dělníci 30.6.2022

Bohumínští žáci dostali vysvědčení. Ve školách je vystřídají dělníci

Více než 1600 žáků bohumínských základek se rozloučilo se školním rokem 2021/22. Především jeho první část byla ve znamení další vlny covidu-19. Většinu výuky už ale děti naštěstí strávily ve svých třídách, kam si nyní přišly pro závěrečné vysvědčení.
Mimoň přijede do kina v cyklorikše 29.6.2022

Mimoň přijede do kina v cyklorikše

Jsou zábavní, roztomilí a slouží tomu největšímu padouchovi všech dob. Mimoni se ve svém filmovém pokračování vrací do kin a jako odměna za vysvědčení potěší i děti v Bohumíně. A to nejen na plátně, maskot animačního studia Illumination přijede ve čtvrtek 30. června osobně do místního kina.
Hlavní tah Záblatím osvětlují nové LED lampy, prokoukla i točna s kapličkou a poštou 29.6.2022

Hlavní tah Záblatím osvětlují nové LED lampy, prokoukla i točna s kapličkou a poštou

Téměř devadesát nových LED lamp vede jako šňůra z perel hlavním tahem z centra Bohumína do městské části Záblatí. Do úspornějšího a spolehlivějšího veřejného osvětlení město investovalo 2,3 milionu korun. Důstojnější vzhled dostala i autobusová točna s kapličkou a poštou.
Novou alej ve Starém Bohumíně zničila tracheomykóza 28.6.2022

Novou alej ve Starém Bohumíně zničila tracheomykóza

Většina z dvanácti nově vysazených dubů, které měly vytvořit alej v Dlouhé ulici ve Starém Bohumíně, během několika týdnů odumřela. Jejich chřadnutí má na svědomí tracheomykóza, onemocnění napadající cévní systém stromů. Město sazenice reklamovalo u dodavatele. Ten během podzimu dodá náhradní kusy.
Bohumín poslal do Prahy rezolutní NE říčnímu přístavu 27.6.2022

Bohumín poslal do Prahy rezolutní NE říčnímu přístavu

Zastupitelé Bohumína kategoricky odmítli, aby na území města vznikl přístav na řece Odře pro nákladní dopravu vedenou z Polska do Ostravy. Rezolutní NE likvidaci bohumínské přírody vyjádřili jednomyslně. Oficiální dopis s negativním stanoviskem město zaslalo v pátek 24. června třem ministerstvům.
Léto v Bohumíně: food festival, pivní slavnosti a zvýhodněný vstup do aquacentra 23.6.2022

Léto v Bohumíně: food festival, pivní slavnosti a zvýhodněný vstup do aquacentra

Návštěvnost kulturních a sportovních center v Bohumíně se po dvou letech vrací na předcovidovou úroveň. Provozovatelé si od letošní sezóny slibují zaplněné areály. Místní aquacentrum chystá promo akci »1+1 zdarma«, pořadatelé kulturních akcí připravují na léto food festival a pivní slavnosti.
Bohumín přispěje na opravu fasády nejstaršího místního kostela 22.6.2022

Bohumín přispěje na opravu fasády nejstaršího místního kostela

Nejstarší kulturní památku na území města čeká oprava fasády. Na obnovu vzhledu kostela Narození Panny Marie, který je starobohumínskou dominantou, přispěje radnice. Ze svého rozpočtu pošle římskokatolické farnosti dotaci 400 tisíc korun. V minulosti už pomohla s rekonstrukcí evangelického kostela.
Petr Vícha blahopřál nejlepším starostům kraje 20.6.2022

Petr Vícha blahopřál nejlepším starostům kraje

Ocenění pro nejlepšího starostu kraje v končícím volebním období převzal starosta Otic Vladimír Tancík. Městský obvod nejlépe vedl starosta Slezské Ostravy Richard Vereš. Za Senát ČR jim k úspěchu popřál starosta Bohumína Petr Vícha, který je vítězem této soutěže za předchozí období 2014 - 2018.
Školáci na dopravním hřišti v Bohumíně zpětně zabojují o cyklistický průkaz 17.6.2022

Školáci na dopravním hřišti v Bohumíně zpětně zabojují o cyklistický průkaz

Na bohumínském dopravním hřišti bude v příštím týdnu rušno. Od pondělí do středy tam školitelé přezkouší zhruba 150 školáků z Bohumína, Rychvaldu i Dolní Lutyně, kteří kvůli covidovým restrikcím přišli o možnost získat v uplynulých dvou letech cyklistický průkaz.
Tradice je zpět. Vodáci po vynucené pauze odemknou meandry Odry 16.6.2022

Tradice je zpět. Vodáci po vynucené pauze odemknou meandry Odry

V Bohumíně se po dvouleté pauze vrací k oblíbené tradici. U starého hraničního mostu se na konci června uskuteční slavnostní odemykání meandrů Odry. Se startem vodácké sezony zahájí provoz i tamní půjčovna lodí.
V soutěži O keramickou popelnici je Bohumín opět třetí 15.6.2022

V soutěži O keramickou popelnici je Bohumín opět třetí

Prestižní ocenění O keramickou popelnici 2022 už má své držitele. Bohumín v soutěži o nejlepší třídění komunálního odpadu skončil v Moravskoslezském kraji opět třetí. První místo v kategorii obcí s rozšířenou působností obsadilo město Nový Jičín následované Frenštátem pod Radhoštěm.
Nové tenisky za padesát korun. Bohumín draží nalezené věci 14.6.2022

Nové tenisky za padesát korun. Bohumín draží nalezené věci

Na nádvoří bohumínské radnice proběhne ve středu 22. června odpoledne tradiční aukce nálezů. Do dražby jdou předměty, které lidé zapomněli ve vlacích, na zastávkách či na veřejných prostranstvích. Soupis věcí z druhé ruky představuje více než devadesát položek, některé lze pořídit už za pět korun.
Nové parkoviště s 25 místy v centru Bohumína je už v provozu 13.6.2022

Nové parkoviště s 25 místy v centru Bohumína je už v provozu

Statické dopravě v centru Bohumína pomůže nové parkoviště, které právě začalo sloužit řidičům. Město jej vybudovalo na volné ploše u budovy finančního úřadu. Nabízí 25 míst, jejich využití není nijak časově omezeno ani zpoplatněno. Stavba trvala necelé tři měsíce a vyžádala si 3,4 milionu korun.
Městské byty jen slušným lidem. Bohumín neustoupí ministerstvu vnitra 8.6.2022

Městské byty jen slušným lidem. Bohumín neustoupí ministerstvu vnitra

Ministerstvo vnitra ČR opět otevřelo čtyři roky trvající spor o podobě podmínek uzavírání nájemních smluv v městských bytech v Bohumíně. Některé z nich považuje za diskriminační. Radnice naopak trvá na ochraně svých nájemníků před nepřizpůsobivými občany a v zásadních bodech ustoupit nehodlá.
Bohumín díky třídění odpadu snížil produkci emisí o 2 148 tun oxidu uhličitého 7.6.2022

Bohumín díky třídění odpadu snížil produkci emisí o 2 148 tun oxidu uhličitého

Obyvatelé Bohumína loni výrazně pomohli ochránit životní prostředí. Díky ochotě separovat odpady snížili produkci skleníkových plynů o 2 148 tun oxidu uhličitého. Lidé v roce 2021 vytřídili ve městě 394 tun papíru, 360 tun plastů a 293 tun skla.
Spolek staví obří model železnice. Dům u trati můžete mít i vy 3.6.2022

Spolek staví obří model železnice. Dům u trati můžete mít i vy

Ani po čtyřiceti letech u dráhy nemá vlaků dost. Bývalý výpravčí a provozní dispečer Jan Peřina si plní sen mnoha dětí i dospělých a s partou dalších nadšenců pracuje na obřím modelu kolejiště. Už od ledna si jej bude moci prohlédnout a dokonce i vyzkoušet každý.
Sezónu u Vrbického jezera odstartují závody dračích lodí, otevírá se i půjčovna 1.6.2022

Sezónu u Vrbického jezera odstartují závody dračích lodí, otevírá se i půjčovna

Sezóna vodních aktivit právě startuje. U Vrbického jezera ji v sobotu 4. června zahájí divácky atraktivní závody dračích lodí. O den později, tedy v neděli 5. června, se veřejnosti otevře městská půjčovna plavidel. Její služby mohou zájemci využít až do konce září, a to každý víkend a státní svátek.
Hrboly ve Slezské ulici nechá kraj po urgencích města odfrézovat 31.5.2022

Hrboly ve Slezské ulici nechá kraj po urgencích města odfrézovat

Moravskoslezský kraj se pustí do opravy Slezské ulice spojující Nový a Starý Bohumín. Silnice, která kvůli masivním hrbolům komplikuje dopravu stovkám řidičů denně, je ve správě hejtmanství. To přislíbilo nerovnosti provizorně odfrézovat a současně připravit projekt na komplexní opravu vozovky.
Tragické osudy bohumínských Židů připomínají kameny zmizelých 30.5.2022

Tragické osudy bohumínských Židů připomínají kameny zmizelých

Brzy oslaví 93. narozeniny. Jako dítě prošel za války ghettem v Krakově a přežil dva koncentrační tábory. Zatímco Arnošt Smetana smrti unikl, jeho příbuzní takové štěstí neměli. Osudy jeho rodiny a dalších tří spřátelených rodin připomínají nyní v Bohumíně tzv. Stolpersteiny – kameny zmizelých.
Dárek ke Dni dětí? Vezměte je na kouzelné odpoledne do parku 28.5.2022

Dárek ke Dni dětí? Vezměte je na kouzelné odpoledne do parku

Bohumín se chystá popřát dětem k jejich nastávajícímu svátku tak, jak se sluší a patří. Na neděli 29. května chystá velkou party v místním Hobbyparku, která bude bez přehánění kouzelná.
Pro příspěvek na bydlení mohou bohumínští senioři nově cestovat i senior taxi 27.5.2022

Pro příspěvek na bydlení mohou bohumínští senioři nově cestovat i senior taxi

S ohledem na nárůst cen energií se zvyšuje počet lidí, kteří si mohou zažádat o příspěvek na bydlení. Především osamělým bohumínským seniorům podává pomocnou ruku místní radnice. Nabízí jim nejen konzultace, ale od 1. června také rozšiřuje počet stanovišť senior taxi o místní úřad práce.
Novinky na Kališoku: velká lanová atrakce a renovované beach volejbalové hřiště 25.5.2022

Novinky na Kališoku: velká lanová atrakce a renovované beach volejbalové hřiště

S příchodem letní sezóny se Bohumín pustil do instalace nových herních zařízení pro nejmladší obyvatele města. Moderní a bezpečné atrakce už přibyly na sídlišti v Tovární ulici, během prázdnin zabaví i malé návštěvníky pláže na Kališově jezeře. Na ní dala radnice inovovat i beach volejbalové hřiště.
Hodné bakterie vyčistily »nudli«, letos požírají bahno v »kulaťáku« 23.5.2022

Hodné bakterie vyčistily »nudli«, letos požírají bahno v »kulaťáku«

Už třetím rokem využívá Bohumín neobvyklého pomocníka v boji se zabahněnými rybníky. Na vodní plochu aplikuje prospěšné bakterie, které umí rozložit mrtvou organickou hmotu, aniž by ublížily živým organismům. Výsledkem je čistá voda a dobré podmínky pro ryby a další zvířata.
Město se pustilo do oprav chodníků a cest, Čáslavská hlásí hotovo 20.5.2022

Město se pustilo do oprav chodníků a cest, Čáslavská hlásí hotovo

Přibližně 11 milionů korun plánuje město v letošním roce vložit do oprav chodníků a cest v Bohumíně. Zatímco v některých lokalitách se práce teprve připravují, nebo aktuálně probíhají, ve vnitrobloku v Čáslavské ulici už hlásí firmy hotovo.
Bohumín i přes nárůst cen nemovitostí své parcely nezdražuje 18.5.2022

Bohumín i přes nárůst cen nemovitostí své parcely nezdražuje

Město Bohumín přesto ponechává vyvolávací cenu za kompletně zasíťované stavební parcely v lokalitě Petra Cingra na 1 089 korunách za metr čtvereční. Jednu z posledních možností výhodně pořídit místo pro stavbu rodinného domu budou mít lidé v pondělí 23. května.
Cyklorikša vjíždí do nové sezóny, nabízí seniorům tříhodinové projížďky zdarma 16.5.2022

Cyklorikša vjíždí do nové sezóny, nabízí seniorům tříhodinové projížďky zdarma

Cyklorikša, speciální tříkolka pro výlety seniorů a lidí se zdravotním postižením, vjíždí do nové sezóny. Zájemcům nabízí zdarma tříhodinové projížďky, v provozu je každý den. O bezpečnost cestujících se starají proškolení šoféři. Objednávat ji mohou sami senioři nebo jejich příbuzní na 737 663 431.
Staré výtahy na sídlišti v Bezručově ulici nahradí moderní kabiny s kamerami 11.5.2022

Staré výtahy na sídlišti v Bezručově ulici nahradí moderní kabiny s kamerami

Město pokračuje ve výměně starých výtahů ve svých bytových domech. Ve třech věžácích v Bezručově ulici tento týden odstartovala kompletní renovace, která nájemníkům zajistí komfortnější a bezpečnější přístup do vyšších podlaží. Za modernizaci šesti výtahů zaplatí radnice 8,5 milionu korun.
Bohumín zprovoznil na dvou hřbitovech kolumbária s 312 schránkami 9.5.2022

Bohumín zprovoznil na dvou hřbitovech kolumbária s 312 schránkami

Na dvou bohumínských hřbitovech přibyla kolumbária. Jejich vzhled odkazuje na tradiční městskou architekturu z červených cihel. Ve Starém Bohumíně stojí 9 bloků s 216 schránkami k ukládání uren, v Novém Bohumíně pak 4 bloky s 96 výklenky. Lidé už si mohou místa pronajímat.
Do Bohumína se vrací největší běžecká akce pro veřejnost 5.5.2022

Do Bohumína se vrací největší běžecká akce pro veřejnost

Největší běžecká akce pro veřejnost se po dvou letech vrací do Bohumína. Náměstí T. G. Masaryka se v neděli 8. května změní v provizorní atletický ovál, Májový běh Bohumínem bude na velké LED tabuli živě vysílat televize TIK. První kategorie prestižního a oblíbeného závodu startuje v šest večer.
Stát vyslyšel volání měst, posílí službu veřejně prospěšných pracovníků 4.5.2022

Stát vyslyšel volání měst, posílí službu veřejně prospěšných pracovníků

Ještě před čtrnácti dny si města zoufala, že stát výrazně omezil službu veřejně prospěšných pracovníků (VPP). V Bohumíně zůstalo na úklid ulic pouhých dvanáct lidí. Z Úřadu práce ČR nyní přišla příznivá zpráva, od června navýší kapacitu o dalších čtyřicet dlouhodobě nezaměstnaných.
Lidé rozhodnou o budoucích investicích Bohumína 2.5.2022

Lidé rozhodnou o budoucích investicích Bohumína

Bohumín spouští veřejnou anketu, v níž lidé mohou rozhodnout, které investice dostanou v budoucnu ve městě přednost. Vybírat mohou ze třinácti oblastí. Hlasování je přístupné on-line na webových stránkách města v kategorii Radnice - Dotazníky až do poloviny června.
Lidé se cítí v Bohumíně bezpečněji, vyplývá z průzkumu 28.4.2022

Lidé se cítí v Bohumíně bezpečněji, vyplývá z průzkumu

Průzkum pocitu bezpečí, který probíhal od konce ledna do dubna mezi občany a návštěvníky Bohumína, prokázal pozitivní trend. V porovnání s výsledky z minulých dotazníkových šetření se lidé ve městě cítí bezpečněji, méně se setkávají s protiprávním jednáním a více oceňují práci městské policie.
Bohumín má nejlepší městský web v kraji, postupuje do celostátního finále 27.4.2022

Bohumín má nejlepší městský web v kraji, postupuje do celostátního finále

Kvalitní a promyšlené stránky se spoustou praktických informací. Takové hodnocení zaznívalo ze strany porotců soutěže Zlatý erb na adresu domény www.bohumin.cz. Slova chvály se promítly i do celkových výsledků, Bohumín byl vyhlášen městem s nejlepšími webovými stránkami v kraji.
Pudlovští obyvatelé se konečně dočkají protipovodňových hrází 26.4.2022

Pudlovští obyvatelé se konečně dočkají protipovodňových hrází

Povodí Odry avizovalo, že protipovodňový val v Pudlově se začne stavět ještě letos na podzim. Aktuálně připravuje výběrové řízení, z nějž by měla vzejít vítězná firma, která hráz postaví. Podle předběžného harmonogramu by lidé měli být kompletně ochráněni před stoletou vodou nejpozději v roce 2025.
Lidí na úklid je málo. Práci musí Bohumín zajišťovat vlastními silami 22.4.2022

Lidí na úklid je málo. Práci musí Bohumín zajišťovat vlastními silami

Stát výrazně omezil službu veřejně prospěšných pracovníků (VPP), která pomáhá udržovat čistotu ve městech. Bohumín má aktuálně k dispozici pouhých dvanáct lidí, ještě v lednu jich měl přitom třicet. Městským technickým službám proto nezbylo nic jiného, než zaměstnat na úklid šest nových pracovníků.
Bohumín vyplatí nájemníkům přeplatky za teplo, ušetřili 28 milionů 20.4.2022

Bohumín vyplatí nájemníkům přeplatky za teplo, ušetřili 28 milionů

Více než tři a půl tisíce bohumínských domácností ušetřilo loni v městských bytech za teplo a teplou vodu. Město právě nájemníkům rozesílá vyúčtování, z nějž se dozví, jakou částku dostanou zpět. Přeplatky v celkové výši 27,8 milionu korun lidé obdrží v průběhu června.
Město vloží deset milionů do navýšení kapitálu své nemocnice 12.4.2022

Město vloží deset milionů do navýšení kapitálu své nemocnice

Základní kapitál Bohumínské městské nemocnice se zvýší o deset milionů korun. Umožní jí to rychleji financovat pořízení vybavení a přístrojů, zejména do nového ambulantního traktu, který v areálu právě vzniká. O navýšení kapitálu rozhodli na svém pondělním zasedání městští zastupitelé.
Do mezinárodního pátrání po ztraceném Moldavanovi se zapojil i Bohumín 8.4.2022

Do mezinárodního pátrání po ztraceném Moldavanovi se zapojil i Bohumín

Bohumínská vlaková stanice je v posledních týdnech v souvislosti s uprchlickou vlnou místem koncentrujícím smutné lidské osudy, na perónu významného železničního uzlu se ale odehrála i část příběhu se šťastným koncem. Přispěli k tomu i zástupci Bohumína.
Záchytné centrum pro uprchlíky na vlakovém nádraží končí svůj provoz 7.4.2022

Záchytné centrum pro uprchlíky na vlakovém nádraží končí svůj provoz

Záchytné centrum na bohumínském vlakovém nádraží, které několik týdnů poskytovalo podporu tranzitujícím Ukrajincům, dnes končí svůj provoz. Organizace přestupů se vrací ke zvyklostem, které předcházely uprchlické krizi. Strážníci Městské policie Bohumín přesto budou na místě situaci dál monitorovat.
Bohumín oživí slávu úzkorozchodných kolejí, dá vyrobit repliku parní tramvaje 6.4.2022

Bohumín oživí slávu úzkorozchodných kolejí, dá vyrobit repliku parní tramvaje

Po více než sto letech by se do města mohla vrátit parní tramvaj. Radnice usiluje o výrobu repliky dobového vozu, který by měl turisticky zatraktivnit centrum Starého Bohumína a sloužit jako venkovní exponát tamního muzea. Plány už posvětili památkáři.
Bohumínské školy dnes žijí zápisy do prvních tříd 5.4.2022

Bohumínské školy dnes žijí zápisy do prvních tříd

Do bohumínských škol se po dvou koronavirových letech vrací klasická forma zápisu v podobě slavnostní události. Většina budoucích bohumínských školáků se na svou první velkou školní akci vypraví už dnes či zítra, jen v Bezručově škole a záblatské malotřídce se zápis uskuteční až v úterý 12. dubna.
Domkaři nově platí za svoz komunálního odpadu čtvrtletně, složenky právě míří do schránek 4.4.2022

Domkaři nově platí za svoz komunálního odpadu čtvrtletně, složenky právě míří do schránek

Do více než dvou tisíc domácností v Bohumíně míří poštovní poukázky na místní poplatek za svoz komunálního odpadu. Oproti minulým letům jde nově o čtvrtletní úhradu. Kvartální platbu je nutné uhradit do 15. dubna. Další termíny jsou letos 15. července., 15. října a 15. ledna příštího roku.
Bohumín bude mít šest nových autobusových čekáren 31.3.2022

Bohumín bude mít šest nových autobusových čekáren

Sjednotit vzhled a zpříjemnit lidem cestování hromadnou dopravou. S tímto cílem se Bohumín pustil do obměny dalších šesti autobusových čekáren ve městě. Po dokončení aktuálních prací bude mít město už zhruba třetinu z celkového počtu 44 zastávek v jednotném designu.
Starosta versus gymnazisté: 19 výher a jedna remíza 30.3.2022

Starosta versus gymnazisté: 19 výher a jedna remíza

Po koronavirové pauze se bohumínské gymnázium vrátilo k tradici, kdy studenti vyzývají starostu Petra Víchu k šachové simultánce. Výsledek 25. ročníku vyzněl lépe pro aktivního hráče bohumínského oddílu. Starosta vyhrál na 19 šachovnicích, v jednom případě přijal jeho soupeř nabídku na remízu.
V Bohumíně zkouší »nalejvárnu«, připraví děti i na stres u přijímaček 30.3.2022

V Bohumíně zkouší »nalejvárnu«, připraví děti i na stres u přijímaček

Přijímačky na střední školy znamenají pro řadu deváťáků stresovou situaci. Benešova škola v Bohumíně proto přišla s projektem intenzivního kurzu češtiny a matematiky. A přidala do něj i psychologický trénink, díky němuž by uchazeči měli zvládnout práci pod tlakem a orientaci v neznámém prostředí.
Ze zbytků topolů se staly lavičky k odpočinku na výletech 29.3.2022

Ze zbytků topolů se staly lavičky k odpočinku na výletech

Přes osmdesát přestárlých topolů napadených jmelím dalo vykácet město v Budovatelské ulici. Stromy měly zničené hlavně koruny, proto se radnice rozhodla zachovalé dřevo z kmenů využít pro dobrou věc. Vzniká z něj 24 bytelných laviček, které poslouží k odpočinku ve oblíbených turistických lokalitách.
V Bohumíně začíná svoz bio odpadu od rodinných domů 28.3.2022

V Bohumíně začíná svoz bio odpadu od rodinných domů

Poslední březnový den odstartuje svoz zeleného odpadu ze zahrad rodinných domů. Za vývoz se nově od letoška neplatí zvlášť, cenu město zahrnulo do místního poplatku. První nádobu mají domkaři od technických služeb zdarma. Za pořízení druhé, pokud o ni mají zájem, zaplatí BM servisu 1 100 korun.
V Bohumíně po zimě startuje blokové čištění 25.3.2022

V Bohumíně po zimě startuje blokové čištění

V Bohumíně začne poslední březnové pondělí blokové čištění ulic. Pracovníci technických služeb postupně do konce května zbaví 25 úseků města nečistot po zimě. Očisty se s prvními jarními týdny dočkají i cyklostezky.
Bohumín prodal dalších devět pozemků pro rodinné domy 23.3.2022

Bohumín prodal dalších devět pozemků pro rodinné domy

Dalších devět zasíťovaných parcel v lokalitě Petra Cingra nabídlo město tento týden zájemcům o stavbu rodinného domu. Své kupce stejně jako v prvním kole našly všechny. Průměrná vylicitovaná cena dosáhla 1 500 korun za metr čtvereční. K prodeji zůstává 18 parcel, třetí kolo proběhne na konci května.
Polovina obsahu kontejnerů obsahuje využitelný odpad, ukázal experiment 21.3.2022

Polovina obsahu kontejnerů obsahuje využitelný odpad, ukázal experiment

S neortodoxním experimentem v rámci separace odpadů přišla bohumínská radnice. Vytipovala na sídlišti jeden ze zaplněných kontejnerů na směsný odpad a přímo na místě dala z jeho obsahu vytřídit využitelné složky. Výsledek ukázal, že polovina vyhozených věcí do popelnice nepatří.
V centru Bohumína začala stavba parkoviště s 25 místy 17.3.2022

V centru Bohumína začala stavba parkoviště s 25 místy

Na zvyšující se potřebu parkování v centru města reaguje radnice stavbou nového parkoviště za budovou finančního úřadu ve Studentské ulici. Práce začaly v polovině března a od začátku června by nová stání mohla sloužit řidičům. Bude jich pětadvacet a jejich využití se město rozhodlo nezpoplatňovat.
Na nádraží pomáhají uprchlíkům i bohumínské spolky 15.3.2022

Na nádraží pomáhají uprchlíkům i bohumínské spolky

Na bohumínské nádraží denně míří až tisíc uprchlíků z Ukrajiny. Na pomoc jim kromě městských strážníků, Českého červeného kříže a dobrovolníků z Adry přispěchali i bohumínští dobrovolní hasiči. O občerstvení lidí, kteří často opouštějí kupé dehydrovaní a hladoví, se stará i ženský spolek Alma Mater.
Začal jarní úklid bohumínské přírody. Pomáhají myslivci, vodáci a další 11.3.2022

Začal jarní úklid bohumínské přírody. Pomáhají myslivci, vodáci a další

Zima o sobě ještě sice dává vědět, nicméně v Bohumíně už začal jarní úklid města. Tradičně se do něj zapojují různé spolky a další nadšenci, kteří za podpory radnice a technických služeb zbavují místní přírodu odpadků.
Bohumín shání ve spolupráci s Adrou dobrovolníky na nádraží 9.3.2022

Bohumín shání ve spolupráci s Adrou dobrovolníky na nádraží

Přes tisíc uprchlíků denně využívá bohumínský železniční uzel jako tranzitní místo pro další cestu. Město shání společně s Adrou dobrovolníky, kteří by pomáhali ukrajinským občanům se zavazadly, zajišťovali jejich občerstvení a navigovali je ke správným spojům. Kontakt pro zájemce: bohumin@adra.cz.
Bohumín uvolnil 1,6 milionu korun na pomoc ukrajinským uprchlíkům, dvě rodiny už ubytoval 7.3.2022

Bohumín uvolnil 1,6 milionu korun na pomoc ukrajinským uprchlíkům, dvě rodiny už ubytoval

Finanční dar na pomoc Ukrajině v celkové výši 600 tisíc korun schválili na dnešním zasedání bohumínští zastupitelé. Peníze město zašle organizacím Charita ČR, Adra a Český červený kříž. Současně vyčlenilo pro potřeby uprchlíků 20 městských bytů. Na tyto účely vyhradilo v rozpočtu 1 milion korun.
Stálé kryty už v Bohumíně ani jinde neslouží, v minulosti došlo k jejich vyřazení 2.3.2022

Stálé kryty už v Bohumíně ani jinde neslouží, v minulosti došlo k jejich vyřazení

Na sociálních sítích aktuálně koluje seznam stálých krytů, z nichž třicet je lokalizováno v Bohumíně. Radnice upozorňuje, že jde o místa, která už tomuto účelu neslouží. Tyto kryty byly stejně jako jinde v ČR již dříve vyřazeny. Vedení města vyzývá obyvatele, aby nepodléhali neopodstatněné panice.
Charita Bohumín prosí obyvatele o doplnění zásob pro Ukrajinu 2.3.2022

Charita Bohumín prosí obyvatele o doplnění zásob pro Ukrajinu

AKTUALIZOVÁNO! DNEŠNÍ SBÍRKA PRO HUMANITÁRNÍ VLAK UKONČENA, PROSÍME VYČKEJTE!!! Děkujeme všem, kteří dnes přinesli do skladu železniční stanice v Bohumíně pomoc pro Ukrajinu. V tuto chvíli je sklad zcela zaplněn, Pokud by bylo opět potřeba věci doplnit, budeme Vás informovat!
Zastupitelstvo Bohumína bude jednat o finanční pomoci Ukrajině 1.3.2022

Zastupitelstvo Bohumína bude jednat o finanční pomoci Ukrajině

Zastupitelé budou příští pondělí odpoledne rozhodovat o poskytnutí finančního daru Ukrajině, která se ocitla ve válce. Mělo by jít o 600 tisíc korun. Současně město zajišťuje dočasné i trvalé ubytovací kapacity pro uprchlíky. Na tyto potřeby vyhradilo z rezervy svého rozpočtu jeden milion korun.
Obyvatelům Záblatí slouží nový nasvětlený přechod 28.2.2022

Obyvatelům Záblatí slouží nový nasvětlený přechod

Zástupci města a ČEZu dnes dopoledne oficiálně otevřeli nový nasvětlený přechod u rušné křižovatky s autobusovými zastávkami v Bezručově ulici v Záblatí. Na osvětlení přispěla městu Nadace ČEZ částkou 120 tisíc korun.
Pomoc Ukrajině. Přinášíme přehledné informace o možnostech podpory 28.2.2022

Pomoc Ukrajině. Přinášíme přehledné informace o možnostech podpory

Město Bohumín se připojuje k podpoře Ukrajiny. Připravuje ubytovací kapacity pro uprchlíky a spolupracuje s dobročinnými organizacemi. Nevíce potřebné jsou nyní finance. Bohumín by měl příští týden rozhodovat o vlastní finanční podpoře. Zveřejňuje i přehledný návod, jak mohou přispět jednotlivci.
Všech čtrnáct ukrajinských uprchlíků pokračuje z Bohumína dále 26.2.2022

Všech čtrnáct ukrajinských uprchlíků pokračuje z Bohumína dále

Do Bohumína dnes odpoledne dorazil humanitární vlak z Ukrajiny. Všech čtrnáct uprchlíků pokračuje dále do Prahy, Brna a dalších míst. Ve vestibulu železniční stanice se sešla zhruba stovka obyvatel města, aby lidem prchajícím před válkou poskytla materiální pomoc.
Za tři autovraky utržil Bohumín sedm a půl tisíce korun 25.2.2022

Za tři autovraky utržil Bohumín sedm a půl tisíce korun

Podruhé v historii dražil Bohumín autovraky, které z parkovišť ve městě odtáhli místní strážníci. Tři vozy se podařilo radnici udat za celkem sedm a půl tisíce korun. Z nabízených osobáků Ford Mondeo, Audi A6 a Daewoo Nubira se nejdráže prodalo audi, za které jeden ze zájemců nabídl šest tisíc.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 

Počet nalezených záznamů: 2765

    Městský úřad