Město Bohumín

Tiskové zprávy

Na první vyšetření v nové zubní ambulanci čeká ještě sedm set lidí 29.2.2024

Na první vyšetření v nové zubní ambulanci čeká ještě sedm set lidí

Přesně před rokem dokončila Bohumínská městská nemocnice předregistraci pacientů do nové zubní kliniky s kapacitou 3 tisíce pacientů. Možnosti využilo 16 tisíc lidí, z toho 4,5 tisíce místních. Tři dentisté dosud vyšetřili zhruba 2 300 klientů, pozvání se tedy dočká ještě přibližně sedm set zájemců.
Bohumín přijde o poslední VPP, úklid ulic jej letos bude stát téměř devět milionů 28.2.2024

Bohumín přijde o poslední VPP, úklid ulic jej letos bude stát téměř devět milionů

Změny ve státní politice zaměstnanosti budou letos stát Bohumín devět milionů korun, které musí vynaložit na zajištění ručního úklidu ulic. Zatímco před lety mělo město k dispozici až 200 veřejně prospěšných pracovníků (VPP), letos stát tuto službu definitivně »zařízl«.
Mozaika protipovodňových opatření dá Bohumínu kompletní ochranu 26.2.2024

Mozaika protipovodňových opatření dá Bohumínu kompletní ochranu

Státní podnik Povodí Odry pokračuje ve stavbě protipovodňového valu v Pudlově. V plánu má i stavební úpravy na toku Lutyňky v Nové Vsi, jejichž cílem je ochránit osadu před stoletou vodou. A příznivá zpráva přišla i z ŘSD. Společnost se už na jaře pustí do navýšení protizáplavové zdi u dálnice.

Starší než týden

Bohumín vstupuje do Sdružení místních samospráv, doufá v silnější tlak na stát 22.2.2024

Bohumín vstupuje do Sdružení místních samospráv, doufá v silnější tlak na stát

Silnější hlas v Praze a účinnější ochrana proti neuváženým krokům vlády. Bohumín se rozhodl vstoupit do Sdružení místních samospráv ČR, aby se mohl lépe bránit proti změnám zákona, z nichž některé podle vedení místní radnice poškozují města a obce. Vstup v únoru schválilo bohumínské zastupitelstvo.
Lidé v Bohumíně jsou disciplinovanější. Strážníci vypisují méně pokut 21.2.2024

Lidé v Bohumíně jsou disciplinovanější. Strážníci vypisují méně pokut

Disciplinovanější řidiči = méně sankcí. Tato rovnice platila vloni v Bohumíně, strážníci vypsali výrazně méně pokutových bloků než v roce předcházejícím. Vyplývá to ze statistik městské policie.
Nová klubovna i vybavení kuchyně, táborovou základnu v Návsí čeká proměna 19.2.2024

Nová klubovna i vybavení kuchyně, táborovou základnu v Návsí čeká proměna

Stovky bohumínských dětí, které stráví letní prázdniny na turistické základně v Návsí u Jablunkova, si budou užívat pobyt v novém zázemí. Radnice dá ještě před začátkem sezóny kompletně opravit místní klubovnu, táborová kuchyň dostane moderní vybavení a výměny se dočká i část stanů s podsadou.
Fiktivní svatba i policejní sirény. Bohumín pokračuje v exkurzích škol na radnici 14.2.2024

Fiktivní svatba i policejní sirény. Bohumín pokračuje v exkurzích škol na radnici

I letos pokračuje bohumínská radnice v exkurzích žáků základních škol. Ročně se při návštěvách úřadu vystřídají stovky dětí. Hodinová prohlídka úřadu a služebny městské policie pro ně představuje zpestření výuky, vedení radnice si od ní slibuje lepší informovanost nejmladší generace o chodu města.
Opravou letos v Bohumíně projde deset silnic a šestnáct chodníků 7.2.2024

Opravou letos v Bohumíně projde deset silnic a šestnáct chodníků

Sedm milionů korun investuje letos Bohumín do oprav cest a chodníků. Rekonstrukcí projde parkoviště u tělocvičny záblatské malotřídky a také u restaurace Hvězda, radnice zajistí i lepší přístup pěších od bývalého stanoviště k obchodní zóně. Vylepšení se dočká 26 míst, z toho 10 silnic a 16 chodníků.
V Bohumíně je přes dvě stě volných míst v maturitních i učebních oborech 5.2.2024

V Bohumíně je přes dvě stě volných míst v maturitních i učebních oborech

Ještě čtrnáct dnů mají deváťáci čas na podání přihlášky ke studiu na střední škole. V Bohumíně mohou vybírat z tradičního klasického gymnázia i ze specializovaných maturitních a učebních oborů. Pro příští školní rok je v nabídce více než dvě stě volných míst.
Tábory, smršť filmů a sportu. Bohumín zabaví školáky i o jarních prázdninách 1.2.2024

Tábory, smršť filmů a sportu. Bohumín zabaví školáky i o jarních prázdninách

Ani v týdnu volna nemusí bohumínští školáci okusovat nehty nudou. Město jim nabídne spoustu aktivit, kterými si mohou nadcházející jarní prázdniny náležitě zpestřit.

Starší než měsíc

Lidé v Bohumíně více třídí odpad, město se brání povinnému zálohování 30.1.2024

Lidé v Bohumíně více třídí odpad, město se brání povinnému zálohování

V Bohumíně roste objem separovaného odpadu. I díky novému systému „door to door“, který radnice zavedla na začátku roku 2023 a přistavila k rodinným domům nádoby na plast a papír, lidé loni ve městě vytřídili o 43 tun plastu více než v roce 2022.
Stavební úřady v Bohumíně, Rychvaldu a Dolní Lutyni zůstanou zachovány 26.1.2024

Stavební úřady v Bohumíně, Rychvaldu a Dolní Lutyni zůstanou zachovány

Lidé z Bohumína, Rychvaldu a Dolní Lutyně, kteří si chtějí postavit dům, chatu nebo třeba garáž, si mohou oddechnout. Stavební úřady ve všech třech obcích zůstanou zachovány. Kvůli plánu minulé vlády na vytvoření centrálního stavebního úřadu přitom nebylo až donedávna jisté, jak s nimi stát naloží.
Město prodá poslední tři pozemky v nové vilové čtvrti 24.1.2024

Město prodá poslední tři pozemky v nové vilové čtvrti

Bohumín uzavírá jednu z nejvýznamnějších investičních akcí posledních let v oblasti bydlení. Většinu z 39 zasíťovaných parcel v centru města mezi ulicemi Petra Cingra, Alberta Hahna a Karla Otta už formou veřejné licitace prodal, volné zůstávají pouze tři. Zájemcům je nabídne na konci března.
Nájemníci bývalých hornických bytů se dočkají nových rozvodů vody 23.1.2024

Nájemníci bývalých hornických bytů se dočkají nových rozvodů vody

Bohumín pokračuje v projektu obnovy domů v centru města, které před pěti lety odkoupil od společnosti Residomo. Po kompletním zateplení letos přijde na řadu výměna rozvodů vody a rekonstrukce některých koupelen. Do modernizace vloží radnice přibližně pět milionů korun.
Bohumín je atraktivní adresou. V loňském roce více vítal a méně se loučil 19.1.2024

Bohumín je atraktivní adresou. V loňském roce více vítal a méně se loučil

Pátým rokem po sobě klesá počet lidí, kteří se stěhují z Bohumína. I tento fakt pomáhá městu držet se nad hranicí dvaceti tisíc obyvatel. Po covidové špičce se pomalu vrací do normálu počty zemřelých.
První letošní výsadba dala Bohumínu 170 nových stromů 17.1.2024

První letošní výsadba dala Bohumínu 170 nových stromů

Dva nové lesíky založilo město Bohumín díky nařízené náhradní výsadbě za kácení v průmyslovém areálu jednoho z místních podniků. Vznikly v Budovatelské ulici a u rybníka Suchého stav. Tvoří je 170 dubů, lip a jilmů.
Do rozšíření kapacity mateřských škol investuje Bohumín přes deset milionů korun 15.1.2024

Do rozšíření kapacity mateřských škol investuje Bohumín přes deset milionů korun

Dvě nové třídy, výdejna jídla, šatny a sociální zázemí. Bohumín reaguje na demografický vývoj a plánovanou výstavbu rodinných domů v centru města a připravuje rozšíření kapacity mateřských škol až o padesát míst. Do přestavby horního patra budovy v Nerudově ulici investuje přes deset milionů korun.
Bohumín i dopravní inspektorát se k ostrému měření rychlosti staví rezervovaně 12.1.2024

Bohumín i dopravní inspektorát se k ostrému měření rychlosti staví rezervovaně

Sedm ulic, kde by výhledově mohly přibýt »ostré« radary na měření rychlosti aut, vytipovali společně Bohumín, Rychvald a Dolní Lutyně. Jejich zprovoznění však není samospasitelné, plány navíc musí posvětit dopravní inspektorát. Ten se k represivnímu opatření zatím staví zdrženlivě.
Nejlepší v kraji, pátý v republice. Odborníci ocenili bohumínský facebookový účet 10.1.2024

Nejlepší v kraji, pátý v republice. Odborníci ocenili bohumínský facebookový účet

S Facebookem si víte rady, vzkazují Bohumínu odborníci na sociální sítě ze spolku Kvalikom. V soutěži Zlatý lajk 2023 přisoudili radničnímu účtu města první místo v kraji a páté v republice.
Bohumín ruší štědrovečerní ohňostroj 22.12.2023

Bohumín ruší štědrovečerní ohňostroj

Bohumín ruší s ohledem na čtvrteční útok v budově filozofické fakulty v centru Prahy štědrovečerní ohňostroj.
Bohumín sjednocuje seniorské slevy, navýší příspěvek 19.12.2023

Bohumín sjednocuje seniorské slevy, navýší příspěvek

Bohumín od nového roku sjednocuje systém poskytování slev seniorům. Nově bude platit jednotná věková hranice 65 let. Změna se dotkne návštěvníků místního aquacentra, které dosud nabízelo zvýhodněné vstupné od 60 let.
Bohumín dál šetří. Úsporné osvětlení instaluje nad hlavy pacientů i školáků 15.12.2023

Bohumín dál šetří. Úsporné osvětlení instaluje nad hlavy pacientů i školáků

Pod stropy bohumínských zařízení pokračuje velká úsporná akce města. Zastaralé a energeticky náročné osvětlení nahrazuje modernější a šetrnější LED technologie. Z té se nově těší školáci docházející do Domu dětí a mládeže. Už brzy si obměněné zářivky posvítí i na pacienty místní polikliniky.
Hraniční most ve Starém Bohumíně zkoumají odborníci 14.12.2023

Hraniční most ve Starém Bohumíně zkoumají odborníci

Hraniční most spojující Starý Bohumín s polskými Chałupkami prochází na české straně diagnostikou. Odborníci zjišťují, jak se na letité stavbě podepsalo chátrání materiálu a jestli je konstrukce ještě bezpečná pro provoz. Výsledky průzkumu napoví, v jakém rozsahu bude nutná její oprava.
Miliony korun pomohou malým podnikům na Bohumínsku 13.12.2023

Miliony korun pomohou malým podnikům na Bohumínsku

Tři miliony korun na pořízení nových technologií si na začátku příštího roku rozdělí z evropských dotací malé a střední podniky z Bohumínska. Minimální výše příspěvku je 125 tisíc korun, maximální jeden milion korun. Zájemci musí své projekty předložit ke schválení během ledna 2024.
Za aquacentrem se zabydlel bobr, je příliš pracovitý 12.12.2023

Za aquacentrem se zabydlel bobr, je příliš pracovitý

Nezvaný host se zabydlel v sousedství aquacentra v Bohumíně a páchá tu škody. Pracovníkům volnočasového areálu Bospor začalo být podezřelé, že přímo za budovou mizí z remízku stromy. Když prozkoumali okolí Bohumínské stružky, zjistili, že mají co do činění s bobrem evropským.
O půjčky na tepelné čerpadlo není zájem, město podpoří modernizaci plynových kotlů 11.12.2023

O půjčky na tepelné čerpadlo není zájem, město podpoří modernizaci plynových kotlů

Bohumín po dvou letech ruší dotační program, který mohli využít místní obyvatelé na pořízení tepelného čerpadla. Nebyl o něj zájem. Loni se do něj přihlásili pouze čtyři lidé, letos nikdo. Zastupitelstvo města také rozhodlo, že bude nadále finančně podporovat výměnu starého plynového kotle za nový.
Do schránek Bohumíňáků míří ekokalendář, svoz odpadu město nezdraží 7.12.2023

Do schránek Bohumíňáků míří ekokalendář, svoz odpadu město nezdraží

Ekologický kalendář pro rok 2024 je na světě. V téměř desetitisícovém nákladu zamíří od příštího týdne zdarma do bohumínských domácností. Obyvatelům města pomůže lépe se zorientovat v termínech vývozu odpadu, přidá i další praktické informace.
Sníh posune termín otevření Lidické ulice, podepsal se i na stavu stromů 4.12.2023

Sníh posune termín otevření Lidické ulice, podepsal se i na stavu stromů

Rozmary počasí nehrají do karet rozběhlým stavebním investicím ani péči o zeleň. Optimistické vyhlídky na zprovoznění Lidické ulice nepočítaly s dřívějším příchodem zimy a práce naberou mírné zpoždění. Komplikace hlásí i odborníci na zeleň, čtyři stromy šly v Bohumíně pod tíhou sněhu k zemi.
Dodavatelé zvyšují cenu vody i tepla, město musí nájemníkům upravit zálohy 1.12.2023

Dodavatelé zvyšují cenu vody i tepla, město musí nájemníkům upravit zálohy

Obyvatelé Bohumína, kteří využívají zásobování centrálním zdrojem tepla, si od nového roku připlatí. Více peněz bude stát i vodné a stočné. Město proto musí sáhnout k navýšení záloh u svých bytů. Radnice začne v příštích dnech rozesílat svým nájemníkům dopisy s novým evidenčním listem.
Model sociální péče v Bohumíně zaujal hejtmana i senátora 29.11.2023

Model sociální péče v Bohumíně zaujal hejtmana i senátora

Už třicet let pomáhá lidem v Bohumíně Centrum sociálních služeb. Model péče o hendikepované a seniory si získal respekt v celém regionu. Sdílení dobré praxe láká do Bohumína regionální i celostátní politiky, naposledy senátora Pavla Fischera a hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošku.
Bohumín je letos mimořádně úspěšný v získávání dotací 28.11.2023

Bohumín je letos mimořádně úspěšný v získávání dotací

Se třinácti projektovými žádostmi za osmdesát milionů korun letos uspěl Bohumín, když sháněl peníze na podporu svých investičních plánů. Díky dotacím z Evropské unie, státních fondů i soukromých nadací vznikají ve městě nové chodníky, cyklostezky i hřiště.
Rodiče dětí z Benešovky pomohou rozšířit fond školní knihovny 27.11.2023

Rodiče dětí z Benešovky pomohou rozšířit fond školní knihovny

Se sympatickou iniciativou přichází před Vánocemi Benešova základní škola, která dlouhodobě podporuje čtenářskou gramotnost svých žáků. Vybrala třicet atraktivních titulů, jejichž nákupem mohou rodiče přispět ke sváteční atmosféře u společného rozsvícení stromku a obohatit školní knihovnu.
Bohumín slibuje v adventním čase bohatou nadílku akcí 23.11.2023

Bohumín slibuje v adventním čase bohatou nadílku akcí

Na první větší sněhový příval sezony Bohumín zatím čeká, ale lavinu předvánočních akcí už spouští. Kromě velkých venkovních setkání plánuje městské kulturní středisko K3 i menší události schované do tepla kina či knihovny.
Slezská města Karviná, Bohumín a Orlová podepsala memorandum s ČEZ o energetické bezpečnosti 23.11.2023

Slezská města Karviná, Bohumín a Orlová podepsala memorandum s ČEZ o energetické bezpečnosti

Spolupráce na chytrých úsporných řešeních, rozvoji moderní energetické infrastruktury, modernizaci a ekologizaci teplárenských systémů i budování obnovitelných zdrojů, které zajistí energetickou bezpečnost. To jsou hlavní cíle memoranda, které se společností ČEZ uzavřela Karviná, Orlová i Bohumín.
Bohumínské základní i mateřské školy se připojí ke stávce 22.11.2023

Bohumínské základní i mateřské školy se připojí ke stávce

Základní a mateřské školy v Bohumíně, jejichž zřizovatelem je město, vstoupí v pondělí do stávky a zůstanou uzavřeny. Požadují více peněz do rozpočtu školství. Rozhodnutí se dotkne přibližně 2 300 dětí. Vedení města boj škol za mzdy neučitelských profesí a zachování kvality vzdělávání respektuje.
Starosta odolává matu gymnazistů už pátým rokem 20.11.2023

Starosta odolává matu gymnazistů už pátým rokem

Septimáni Vojtěch Jurok a Miroslav Wąs podruhé v řadě dokázali uhrát v šachové simultánce se starostou Petrem Víchou shodně remízu. Letos se k nim přidali i Tobias Jordan z tercie a Daniel Beran z třetího ročníku. Ostatní partie se studenty gymnázia vyzněly ve prospěch hráče Šachové školy Bohumín.
Bohumín přesvědčil ministerstva o nutnosti dostavět hráz v Pudlově 15.11.2023

Bohumín přesvědčil ministerstva o nutnosti dostavět hráz v Pudlově

Stavba protipovodňové hráze v Pudlově bude pokračovat. Díky intervenci města se podařilo dojednat další financování projektu, za který stát zaplatí téměř 400 milionů korun. Ještě před několika dny přitom byla budoucnost ochrany Bohumína před velkou vodou nejistá, a to kvůli vládním škrtům.
Bohumín má rozpočet na příští rok, hospodařit bude s jednou miliardou 14.11.2023

Bohumín má rozpočet na příští rok, hospodařit bude s jednou miliardou

Bohumín bude v příštím roce hospodařit s částkou přesahující jednu miliardu korun, do investičních akcí vloží 135 milionů korun. Vyplývá to z návrhu rozpočtu na rok 2024, který v pondělí 13. listopadu schválili místní zastupitelé.
Bohumín zateplí další bytové domy v centru města 13.11.2023

Bohumín zateplí další bytové domy v centru města

Revitalizace dalších městských bytovek v příštím roce už se rýsuje. Bohumín sestavil plán na zateplování, výměnu oken, obnovu střech i vstupních prostor. Aktuálně vypisuje výběrová řízení na dodavatele. Investice do oprav bytového fondu si v roce 2024 vyžádají zhruba 80 milionů korun.
Bohumín získal dotaci na dostavbu okruhu kolem Vrbického jezera 8.11.2023

Bohumín získal dotaci na dostavbu okruhu kolem Vrbického jezera

Plán na vytvoření šestikilometrového okruhu pro cyklisty a in-line bruslaře kolem Vrbického jezera se po deseti letech promění v realitu. Městu se podařilo získat dotaci na dostavbu posledního úseku, který chybí k tomu, aby měl Bohumín nejdelší přírodní okruh k tomuto druhu sportu v celém regionu.
Zájemci o pěstounství chybí, Bohumín se zapojil do kampaně 6.11.2023

Zájemci o pěstounství chybí, Bohumín se zapojil do kampaně

Sociální odbor bohumínské radnice eviduje dvacítku dětí, které musí vyrůstat v dětských domovech, přitom by mohly žít v náhradních rodinách. Počet nových zájemců o pěstounství je však nízký. Změnit to má regionální kampaň Dejme dětem rodinu, do které se Bohumín zapojil.
Revitalizaci prostranství u smuteční síně dokončilo město před Dušičkami 2.11.2023

Revitalizaci prostranství u smuteční síně dokončilo město před Dušičkami

Svátek všech zesnulých či lidově Dušičky, připadající na dnešní den (2. listopadu), si lidé v Bohumíně připomínají v kultivovanějším prostředí. Město těsně před dnem vzpomínky na zemřelé dokončilo revitalizaci okolí smuteční síně.
Bohumín někteří neviděli roky. Město pro ně uspořádalo okružní jízdu 30.10.2023

Bohumín někteří neviděli roky. Město pro ně uspořádalo okružní jízdu

Senioři z Bohumína, kteří mají problémy s pohybem, vyrazili dnes (30. října) na okružní jízdu městem. Pro padesát zájemců objednala radnice speciálně upravený autobus pro vozíčkáře, role průvodce se zhostil jako obvykle starosta Petr Vícha.
Bohumín vymyslel rodinnou hru, zamířila ke školákům i do prodeje 26.10.2023

Bohumín vymyslel rodinnou hru, zamířila ke školákům i do prodeje

Nejmenší bohumínští školáci si na podzimní prázdniny odnesli domů novou stolní hru, kterou pro ně vymyslela, zpracovala a vyrobila bohumínská radnice. Kromě zábavy s kamarády či rodinou má dětem přinést zajímavé informace o Bohumínu. Vznikla díky zážitkovému vzdělávacímu projektu Moje město.
Červená kolonie získala ocenění v soutěži Komunální projekt roku 2023 25.10.2023

Červená kolonie získala ocenění v soutěži Komunální projekt roku 2023

Projekt záchrany osmi domů v Červené kolonii získal cenu hodnotitelské komise v soutěži Komunální projekt roku 2023. Do letošního ročníku se přihlásilo rekordních 114 projektů z měst a obcí z celé České republiky. Cena absolutního vítěze také putuje do Moravskoslezského kraje, konkrétně do Havířova.
Zážitková pedagogika v praxi. Bohumín učí děti znát své město 20.10.2023

Zážitková pedagogika v praxi. Bohumín učí děti znát své město

Bohumín chce dostat do povědomí dětí znalosti o městě, ve kterém vyrůstají. A jde na to přes zábavu. Nejmenší školáky vybaví radnice na podzimní prázdniny rodinnou hrou, která je provede všemi místními částmi. Starší žáci ocení herní mobilní aplikaci, která je má přimět vyjít do terénu.
Vedení města vytipovávalo v terénu chodníky a cesty k opravám 19.10.2023

Vedení města vytipovávalo v terénu chodníky a cesty k opravám

Plán oprav chodníků a silnic na příští rok začíná dostávat konkrétní obrysy. Vedení města vyjelo v úterý 17. října do terénu, aby ze zásobníku projektů vybralo nejpotřebnější investice. Do rekonstrukce infrastruktury pro pěší i řidiče chce Bohumín v příštím roce vložit přibližně 18 milionů korun.
Bohumín, Rychvald a Dolní Lutyně jednali o zklidnění dopravy 17.10.2023

Bohumín, Rychvald a Dolní Lutyně jednali o zklidnění dopravy

Větší bezpečnost u škol, přestavba frekventovaných křižovatek na okružní a zavedení »ostrého« měření rychlosti v místech, kde šoféři ignorují dopravní značení. O zavádění konkrétních opatření, která by měla zklidnit dopravu v městech a obcích na Bohumínsku, jednali 16. října jejich představitelé.
Ušetřené peníze za energie použijí bohumínské školy na výměnu osvětlení 12.10.2023

Ušetřené peníze za energie použijí bohumínské školy na výměnu osvětlení

Bohumínské základní školy letos ušetří na energiích miliony korun. Část peněz chtějí použít na další úsporná opatření. Třídy a tělocvičny se dočkají výměny starých světel za LED osvětlení. Investice do modernějších a ekologičtějších zářivek představuje téměř 1,7 milionu korun.
Bohumín nabízí posledních sedm pozemků v atraktivní lokalitě 10.10.2023

Bohumín nabízí posledních sedm pozemků v atraktivní lokalitě

Bohumín pošle 23. října do dražby posledních sedm zasíťovaných stavebních pozemků o rozloze od 865 do 1 490 metrů čtverečních ve zrekultivované lokalitě, kterou tvoří ulice Petra Cingra, Alberta Hahna a Karla Otta. Nová čtvrt pro devětatřicet rodinných domů v centru města už pomalu ožívá.
Zaměstnanci bohumínského úřadu se zapojí do potravinové sbírky 9.10.2023

Zaměstnanci bohumínského úřadu se zapojí do potravinové sbírky

Bohumínský městský úřad se letos zapojí do sbírky potravin, kterou pořádá Potravinová banka v Ostravě pro instituce Moravskoslezského kraje. Zatímco veřejnost bude moci přispět tradičně na svatého Martina, zaměstnance samospráv čeká charitativní akce o téměř měsíc dříve.
Šťastná třináctka pro Bohumín v Plavecké soutěži měst 5.10.2023

Šťastná třináctka pro Bohumín v Plavecké soutěži měst

Třinácté vítězství včera (4. října) vybojoval Bohumín v Plavecké soutěži měst. Podpořit akci do místního aquacentra přišlo 818 lidí, což spolehlivě stačilo na první místo v celkovém počtu účastníků v celé České republice.
Projekt přerodu veteriny na zubní kliniku je u konce, lékaři se stěhují 3.10.2023

Projekt přerodu veteriny na zubní kliniku je u konce, lékaři se stěhují

Nová zubní klinika, kterou v posledních pěti měsících vybudovalo na své náklady město, začne v říjnu sloužit pacientům. Tři stomatology čeká v příštích dnech stěhování do kompletně vybavených ordinací. Bohumín tak zajistil dentální péči třem tisícům svých obyvatel.
Pětatřicet jízdních kol čeká v dražbě na nové majitele 2.10.2023

Pětatřicet jízdních kol čeká v dražbě na nové majitele

Bohumín patří k městům, v nichž se konají dražby movitých věcí od nalezených drobností až po auta bez platné TK. Vůbec poprvé nyní nabízí samostatně v aukci jízdní kola, která zůstala uzamčena v cykloboxech. Dražba startuje 4. října ve 14:15 ve dvoře radnice, vyvolávací cena začíná na 500 korunách.
První říjnová středa nabídne pět akcí pro veřejnost 27.9.2023

První říjnová středa nabídne pět akcí pro veřejnost

Jak už je v Bohumíně dobrým zvykem, organizátoři akcí spojili síly a v jediný den nabídnou lidem hned pět různých akcí. Čtyři z nich se uskuteční v samém centru města, pátá pak v nedalekém aquacentru. Kdo se rád vzdělává, sportuje či nakupuje, měl by si v kalendáři zablokovat příští středu 4. října.
Vedení Bohumína se setkalo s představiteli největších firem ve městě 26.9.2023

Vedení Bohumína se setkalo s představiteli největších firem ve městě

Na pozvání starosty města Petra Víchy se v pondělí 25. září na radnici sešli zástupci největších firem, skýtajících v součtu téměř 5 tisíc pracovních pozic na území Bohumína. Shodli se, že aktuálním problémem průmyslových podniků je nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců a dopady energetické krize.
Město hledá dárce vánočního stromu pro Starý Bohumín 21.9.2023

Město hledá dárce vánočního stromu pro Starý Bohumín

Město shání vánoční strom, který během adventu ozdobí náměstí ve Starém Bohumíně. Už tradičně oslovuje veřejnost s prosbou o dárcovství. Rozšířit seznam těch, kteří pomohou vytvořit sváteční atmosféru na náměstí Svobody, může majitel statného a zdravého jehličnanu z Bohumína a blízkého okolí.
Nejbližší sobota bude v Bohumíně patřit vlakům a knihám 20.9.2023

Nejbližší sobota bude v Bohumíně patřit vlakům a knihám

Bohumín se chystá na nápor šotoušů. V sobotu 23. září se ve městě totiž uskuteční Národní den železnice. Jeho program láká zejména na desítky kusů historické i moderní železniční techniky, nostalgické jízdy a na velkolepou světelnou show. Na doslech houkání lokomotiv bude slavit knihovna sto let.
Bohumín vysoutěžil ceny energií na příští rok 19.9.2023

Bohumín vysoutěžil ceny energií na příští rok

Bohumín už zná ceny, které bude příští rok platit za energie. Silová elektřina bude město stát 3 589 korun za megawatthodinu, plyn 1 250 korun. Bohumín soutěží energie na komoditní burze centrálně pro všechny své organizace. Dodavatelem se stane společnost Centropol.
Bohumín odhalil nový pomník T. G. Masaryka před pudlovskou školou 14.9.2023

Bohumín odhalil nový pomník T. G. Masaryka před pudlovskou školou

Slavnostním odhalením busty T. G. Masaryka z dílny akademického sochaře Daniela Kloseho dovršilo město rekonstrukci památníku před základní školou v Bohumíně-Pudlově. Vrátila se mu podoba z třicátých let. Za zkulturnění prostranství u budovy školy zaplatila radnice přes 400 tisíc korun.
Smuteční síň ve Starém Bohumíně se oblékne do bílé, začíná její rekonstrukce 13.9.2023

Smuteční síň ve Starém Bohumíně se oblékne do bílé, začíná její rekonstrukce

Smuteční síň u hřbitova ve Starém Bohumíně čeká několikaměsíční důkladná rekonstrukce, do které město vloží jedenáct a půl milionu korun. Pozůstalí se budou už příští rok na jaře se zesnulými loučit v krásném a důstojném prostředí laděném do bílé barvy. Interiér dostane kompletně nové vybavení.
Pro cyklisty se chystá nová lávka a stezka s výhledem na vodní scenérii 11.9.2023

Pro cyklisty se chystá nová lávka a stezka s výhledem na vodní scenérii

Dvě turistické novinky pro cyklisty vzniknou v přírodních oblastech Bohumína. Město postaví na oblíbené trase podél řeky Olše lávku přes potok Lutyňka. U lesoparku Na Panském současně vybuduje novou cyklostezku, na jejíž trase budou mít lidé možnost pokochat se výhledem na vodní scenérii.
Unimobuňky s občerstvením jsou minulostí, město staví u Kališova jezera moderní zázemí 6.9.2023

Unimobuňky s občerstvením jsou minulostí, město staví u Kališova jezera moderní zázemí

Občerstvení z unimobuněk, které poslední roky využívali rekreanti u Kališova jezera, z areálu zmizelo. Bohumín na jeho místě postaví do příští sezóny moderní budovu s bifé, sprchami, toaletami a šatnami. Za nové zázemí v přírodních barvách zaplatí 18,5 milionu korun.
Město rozšíří parkovací možnosti o osmdesát míst 5.9.2023

Město rozšíří parkovací možnosti o osmdesát míst

Šedesát nových parkovacích míst budou mít zanedlouho k dispozici řidiči v ulici Osvoboditelů v centru města. Dalších dvacet jich přibude v ulici 9. května v prostoru bývalého autobusového stanoviště. A kvalitnějšího zázemí pro odstavení vozidel se dočkali šoféři v areálu na Faji v Revoluční ulici.
Bohumínské školy přivítaly 196 prvňáčků 4.9.2023

Bohumínské školy přivítaly 196 prvňáčků

Nový školní rok právě začal. Šest bohumínských základních škol, jejichž zřizovatelem je město, přivítalo téměř dvě stovky prvňáčků. Dalších 27 žáčků se bude vzdělávat ve dvou přípravných třídách. Celkem do městských vzdělávacích zařízení bude docházet zhruba šestnáct set dětí.
Bohumín se vrací k oceňování významných osobností města 1.9.2023

Bohumín se vrací k oceňování významných osobností města

Společenskou anketu Osobnost Bohumína zaměřenou na kulturu, sport a zájmovou činnost se rozhodla obnovit radnice. Občané i spolky mohou své nominace podávat až do konce letošního října. Rada města plánuje vybrat šestnáct osob či týmů, které se zasloužily o mimořádný počin v jednotlivých oblastech.
Aquacentrum čeká zářijová odstávka, po ní bude lákat i na novou saunu 31.8.2023

Aquacentrum čeká zářijová odstávka, po ní bude lákat i na novou saunu

I samotné centrum relaxace si tu a tam potřebuje dopřát ozdravnou kúru, proto bohumínské aquacentrum v září načas uzavře návštěvníkům své brány. Po devatenácti dnech se znovu otevře v plné síle.
Bohumín se odmítl přidat k vládě, koeficient daně z nemovitosti nezvýší 30.8.2023

Bohumín se odmítl přidat k vládě, koeficient daně z nemovitosti nezvýší

Na obyvatele státu dopadne další daňové zatížení. Vláda plánuje navýšit daň z nemovitosti. Pro majitele bytových i nebytových prostor a pozemků v Bohumíně to v souhrnu znamená vytáhnout z peněženek o 11 milionů korun více. Tyto peníze ve finále připadnou státu a město z nich žádný užitek mít nebude.
Bohumín zpřísní využívání cykloboxů, nevyzvednutá kola prodá 29.8.2023

Bohumín zpřísní využívání cykloboxů, nevyzvednutá kola prodá

Se zneužíváním cykloboxů umístěných před vlakovým nádražím bojuje Bohumín od jejich zprovoznění. Lidé do nich odkládají nepotřebné věci a schránky dlouhodobě blokují. Po téměř dvou letech došla radnici trpělivost. Aby zajistila dostupnost služby slušným uživatelům, zpřísní jejich provoz.
Školy na Bohumínsku mohou žádat o dotace na odborné učebny a družiny 25.8.2023

Školy na Bohumínsku mohou žádat o dotace na odborné učebny a družiny

Až jedenáct milionů korun mohou získat mateřské a základní školy z Bohumína a okolí na modernizaci učeben, rekonstrukce a vybavení družin a další vylepšení. Evropské dotace jim zprostředkuje Místní akční skupina Bohumínsko.
Stovky stožárů ve městě rozzáří úspornější LED technologie 23.8.2023

Stovky stožárů ve městě rozzáří úspornější LED technologie

Téměř 800 svítidel během dvou let vymění Bohumín napříč svými městskými částmi. Zastaralé sodíkové výbojky nahradí modernější a úspornější LED technologie. Zhruba patnáctimilionová investice se městu bude postupně vracet.
Město během léta šperkuje dětské venkovní areály 21.8.2023

Město během léta šperkuje dětské venkovní areály

Jako každým rokem město využívá letní měsíce nejen k opravám budov svých školských zařízení, investuje také do modernizace a vylepšení venkovních areálů, které využívají děti ke hrám, sportování i výuce. Do největší přestavby se pustí v příštích dnech v zahradě mateřské školy v Tovární ulici.
Sál sokolovny v Záblatí prochází generální opravou 16.8.2023

Sál sokolovny v Záblatí prochází generální opravou

Záblatská sokolovna, nekomerční kulturní stánek v Bohumíně pro pořádání akcí s kapacitou až dvě stě lidí, prochází generální opravou. Vyžádal si ji havarijní stav stropu a stěn sálu. Stavební práce za téměř 800 tisíc korun zaplatí z velké části město formou dotace.
Bohumín představuje návrh proměny přednádražního prostoru u ocelové lávky 15.8.2023

Bohumín představuje návrh proměny přednádražního prostoru u ocelové lávky

Zanedbanou plochu u východní části nádražní budovy v Bohumíně čeká výrazná proměna. Městu se po letech jednání s vlastníkem, kterým jsou České dráhy, podařilo dohodnout na jejím odkupu. Nechalo si proto zpracovat architektonickou studii, díky níž získá prostor důstojný vzhled i smysluplné využití.
Pivní slavnosti lákají na rock a chmelový mok 10.8.2023

Pivní slavnosti lákají na rock a chmelový mok

Vůni benzinu vystřídá pivní aroma. Bohumínský Hobbypark bude po týdnu hostit další velkou akci. Sotva se po povedené přehlídce rozloučil s milovníky automobilových veteránů, už se chystá na nápor pivařů. Ti budou moci vybírat z více než 50 druhů oblíbeného moku.
Zelená oáza nové čtvrti v centru Bohumína roste do krásy 9.8.2023

Zelená oáza nové čtvrti v centru Bohumína roste do krásy

Přerod lokality Petra Cingra v rodinné bydlení obklopené zelení sledují Bohumíňáci se zájmem. V jejím srdci, nově vybudovaném Ottově parku, už tráví řada z nich svůj volný čas. Brzy místo ožije nejen čerstvě vysazenými stromy a keři, ale i výstavbou domů na 39 přilehlých parcelách.
Bohumín dokončil stavbu rampy pro imobilní nájemníky 28.7.2023

Bohumín dokončil stavbu rampy pro imobilní nájemníky

Město pokračuje v usnadnění přístupu méně pohyblivým nájemníkům do svých bytových objektů. Od tohoto týdne mohou obyvatelé jednoho z věžových domů v Nerudově ulici využívat novou nájezdovou rampu. Jen letos do odstraňování bariér investuje Bohumín šest milionů korun.
Stoletý park čeká proměna za miliony korun, výrazně omládne 26.7.2023

Stoletý park čeká proměna za miliony korun, výrazně omládne

Park Petra Bezruče v Bohumíně, v němž roste na 1 500 stromů, se dočká regenerace a omlazení. Jednu z největších investičních akcí v oblasti zeleně město připravuje už rok. Samotné práce, které se budou opírat o již ukončený dendrologický a zoologický průzkum, by mohly odstartovat zkraje roku 2024.
Bohumín pořádá další dražbu odtaženého auta, k mání je Alfa Romeo 19.7.2023

Bohumín pořádá další dražbu odtaženého auta, k mání je Alfa Romeo

Bohumín pokračuje v dražbě odtažených vozů bez platné technické kontroly. Od doby, kdy jako jedno z prvních měst v České republice zavedl legislativní novinku do praxe, uplynulo dva a půl roku. V pořadí čtvrtou dražbu pořádá v pondělí 24. července v 15 hodin v areálu technických služeb BM servis.
V Bohumíně vzniká vzdělávací projekt pro děti Moje město 18.7.2023

V Bohumíně vzniká vzdělávací projekt pro děti Moje město

Pravidelné exkurze dětí na radnici, během nichž se setkávají se starostou Bohumína Petrem Víchou, rozšíří od nového školního roku vzdělávací projekt Moje město. Interaktivní formou má upoutat pozornost nejmladší generace a rozšířit žákům znalosti o místě, kde vyrůstají.
Bohumín se obává zastavení výstavby protipovodňové hráze 17.7.2023

Bohumín se obává zastavení výstavby protipovodňové hráze

Stavbě protipovodňové hráze v Bohumíně-Pudlově, která má zabránit ničivým následkům záplav, hrozí zastavení. Ministerstvo zemědělství avizovalo, že kvůli vládnímu úspornému balíčku aktuálně není schopno garantovat poskytnutí finančních prostředků na probíhající akci za 400 milionů korun.
Bohumín vydá na letní opravy škol deset milionů korun 12.7.2023

Bohumín vydá na letní opravy škol deset milionů korun

Místo žáků teď navštěvují základní školy v Bohumíně stavební dělníci. Jako každým rokem město využívá letní měsíce k opravám budov. Do modernizace svých školských zařízení investuje deset milionů korun.
Pelmel společenských akcí slibuje dobré jídlo, veterány i netopýry 10.7.2023

Pelmel společenských akcí slibuje dobré jídlo, veterány i netopýry

Většina lidí v těchto dnech vyráží za letním cestovatelským dobrodružstvím, ale ani ti, kteří se mimo město kvůli povinnostem nedostanou, nemusí zůstat bez zážitků. O jejich zábavu se postará kulturní agentura K3 Bohumín, která zve na pivní slavnosti, netopýří noc, food festival či gulášfest.
O tři sta míst více na táborech pro děti díky evropské dotaci 3.7.2023

O tři sta míst více na táborech pro děti díky evropské dotaci

Stovky domácností v Bohumíně řeší o prázdninách problém, jak zajistit péči o děti, když oba rodiče pracují. Od letoška mohou využít rozšířenou nabídku místních spolků, které díky projektu Společně pro Bohumínsko pořádají až do roku 2026 letní tábory, aniž by musely složitě shánět peníze na vedoucí.
Město zahájilo přestavbu autobusového stanoviště 29.6.2023

Město zahájilo přestavbu autobusového stanoviště

Po předloňské komplexní přestavbě přednádražního prostoru na nový dopravní terminál přichází v Bohumíně řada na proměnu autobusového stanoviště a jeho okolí. Stavební práce v ulici 9. května právě začaly.
Aquacentrum v létě nabízí dvojnásobek času v bazénu 28.6.2023

Aquacentrum v létě nabízí dvojnásobek času v bazénu

Oblíbenou akcí jedna plus jedna zdarma zahajuje letní sezónu bohumínské aquacentrum, které je nejnavštěvovanějším volnočasovým střediskem ve městě. V ceně hodinového vstupného budou mít návštěvníci od začátku července až do konce srpna další hodinu navíc.
Stavební práce v Lidické ulici zkomplikovaly geologické poměry 27.6.2023

Stavební práce v Lidické ulici zkomplikovaly geologické poměry

Geologické poměry přerušily kompletní rekonstrukci silnice a opěrných zdí v Lidické ulici, kterou od května provádí Správa silnic Moravskoslezského kraje. Stavební firma musí přistoupit k jinému technologickému řešení. Město současně pokročilo ve vyjednávání o opravě přejezdů železničních vleček.
Licitace bytů v Červené kolonii míří do finále 26.6.2023

Licitace bytů v Červené kolonii míří do finále

Poslední měsíc a půl probíhají licitace bytů v nové rezidenční zóně nazvané Červená kolonie. Zbývajících třináct jednotek od velikosti 0+2 až po 0+4 jde do dražby v pondělí 26. června a ve středu 28. června. Velký zájem o tento typ nájemního bydlení naznačuje, že v létě kompletně celá oblast ožije.
Půjčovna lodí ve Vrbici posílila o další šlapadlo, otevře v červenci 23.6.2023

Půjčovna lodí ve Vrbici posílila o další šlapadlo, otevře v červenci

V první den prázdnin zahájí letošní sezonu půjčovna lodí ve Vrbici. Návštěvníkům vyhledávaného rekreačního místa nabídne svezení po hladině jezera ve šlapadle nebo loďce. Když počasí dopřeje, bude v provozu až do konce září.
Přeplatky za bydlení zamířily k nájemníkům 21.6.2023

Přeplatky za bydlení zamířily k nájemníkům

Bohumín v tomto týdnu začal rozesílat přeplatky z vyúčtování služeb spojených s užíváním městského bytu. Na bankovní účty nájemníků putuje 21 milionů korun. Do pátku radnice odešle dalších více než 6 milionů korun přeplatků prostřednictvím složenek.
Open Air divadelní festival představí ochotníky z regionu 20.6.2023

Open Air divadelní festival představí ochotníky z regionu

Začátek letní sezóny patřil v Bohumíně příznivcům hudebních akcí v podání Kalich Festu a Městských slavností, tento týden se mohou na porci kultury těšit stoupenci činohry. Do Starého Bohumína se vrací open air divadelní festival amatérských souborů.
Kruhový objezd u vlakového nádraží prochází opravou 19.6.2023

Kruhový objezd u vlakového nádraží prochází opravou

Šoféři projíždějící kolem vlakového nádraží v Bohumíně musí v příštích dvou týdnech počítat s dopravním omezením. Kruhový objezd, který je součástí přestupního terminálu, prochází od pondělí 19. června opravou.
Bohumín si přivezl devátou keramickou popelnici za třídění odpadů 16.6.2023

Bohumín si přivezl devátou keramickou popelnici za třídění odpadů

Nebýt stínu, který na letošní keramickou popelnici vrhá destruktivní přístup státu k vybudovanému odpadovému hospodářství obcí, měli by z ní Bohumínští radost. Je už devátá v pořadí a svědčí o tom, že ve městě systém třídění dlouhodobě funguje.
Městské slavnosti slibují spoustu zábavy, tečku obstará No Name 15.6.2023

Městské slavnosti slibují spoustu zábavy, tečku obstará No Name

Sobota 17. června je v kalendáři bohumínských kulturních akcí zaznačena tučným písmem, v tento den se totiž uskuteční další ročník městských slavností. Na seznamu hostů nechybí klaun, stánkaři, umělci i vzácná návštěva ze Slovenska.
Bohumínským městským společnostem se loni ekonomicky dařilo 14.6.2023

Bohumínským městským společnostem se loni ekonomicky dařilo

K ideálu se ekonomická situace sice neblíží, pokud však jde o fungování městských firem v Bohumíně, jsou podle výsledků hospodaření v dobré kondici. A to navzdory faktu, že se loni prudce zvyšovaly ceny energií, pohonných hmot a rostla inflace. Vyplynulo to z výročních zpráv společností za rok 2022.
Bohumín nabídne zájemcům ke koupi nevyzvednuté nálezy 13.6.2023

Bohumín nabídne zájemcům ke koupi nevyzvednuté nálezy

Přes tři sta předmětů skončilo loni ve ztrátách a nálezech bohumínské radnice. Meziročně jde o patnáctiprocentní nárůst. Aby se věci nevršily ve skladu, nabízí je město jednou ročně zájemcům k prodeji. Veřejná dražba se uskuteční v pondělí 19. června od 14:15 hodin ve dvoře hlavní budovy radnice.
První vodácké ahoj už se blíží. Sezona na Odře odstartuje na konci června 9.6.2023

První vodácké ahoj už se blíží. Sezona na Odře odstartuje na konci června

Jen dva týdny zbývají do zahájení vodácké sezony na meandrující Odře. První pádla se zanoří do vody v sobotu 24. června krátce poté, co zástupci Bohumína a polských Krzyźanowic u starého hraničního mostu slavnostně odemknou řeku. O den později zahájí ve stejném místě provoz i městská půjčovna lodí.
Licitace bytů v Červené kolonii jsou ve své polovině 8.6.2023

Licitace bytů v Červené kolonii jsou ve své polovině

Polovina bytů ve zrekonstruované Červené kolonii v Novém Bohumíně už má své nájemníky. Ve třetí, předposlední vlně jich město nabídne opět třináct. Tři z nich jsou dispozičně řešeny jako 0+4, šest bytů jako 0+3 a čtyři mají velikost 0+2. Dosud se veřejných licitací zúčastnilo zhruba 250 lidí.
Bohumín se postavil proti zavedení záloh na PET lahve a plechovky 7.6.2023

Bohumín se postavil proti zavedení záloh na PET lahve a plechovky

Zálohování PET lahví a plechovek představuje neekologický byznys s převážením vzduchu z jednoho místa na jiné, na který nakonec doplatí poctivě třídící obce. Tak zní ve zkratce stanovisko vedení Bohumína k návrhu ministerstva životního prostředí na nový systém nakládání s obaly od některých nápojů.
Vrbické jezero ožije sportovními akcemi, k vidění budou dračí lodě i triatlon 1.6.2023

Vrbické jezero ožije sportovními akcemi, k vidění budou dračí lodě i triatlon

Sezóna u Vrbického jezera začíná. Tento víkend se do Bohumína sjedou příznivci dragonboatingu, aby změřili síly v závodech dračích lodí. O týden později vystřídají sportovce s pádly v rukou borci ovládající běh, plavání a cyklistiku. Hlavní soutěž Oceláckého triatlonu startuje 10. června v poledne.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 

Počet nalezených záznamů: 2942

    Městský úřad