Město Bohumín

Tiskové zprávy

Dotace umožní asistentům prevence kriminality zůstat v ulicích Bohumína 27.1.2023

Dotace umožní asistentům prevence kriminality zůstat v ulicích Bohumína

Téměř třináct milionů korun se podařilo získat Bohumínu na pokračování projektu asistentů prevence kriminality. Desítka lidí, kteří pomáhají strážníkům, díky tomu zůstane v ulicích města další tři roky. Nadále se budou starat o bezpečnost na přechodech a nově se připojí k policejnímu týmu prevence.
V popularitě jmen vedli v Bohumíně Matyáš a Sofie 25.1.2023

V popularitě jmen vedli v Bohumíně Matyáš a Sofie

Bohumínské maminky loni přivedly na svět 171 dětí. Narodilo se 92 kluků a 79 holčiček. Nejvíce novorozeňat přišlo na svět 23. června. Rodiče pro své potomky nejčastěji volili chlapecká jména Matyáš, Maxmilián a Dominik, z dívčích pak Sofie, Barbora a Viktorie.
Stovky stromů díky stavebním projektům, na jaře se bude sázet v Červené kolonii 24.1.2023

Stovky stromů díky stavebním projektům, na jaře se bude sázet v Červené kolonii

V Bohumíně v posledních týdnech přibyly stovky nových stromů v lokalitě Petra Cingra a další vysazování je v plánu na jaře v Červené kolonii. Do největšího projektu se radnice pustí v příštím roce, kdy chce kompletně revitalizovat největší a nejstarší bohumínský park Petra Bezruče.

Starší než týden

Nemocnice spustí formulář pro zájemce o stomatologickou péči 20.1.2023

Nemocnice spustí formulář pro zájemce o stomatologickou péči

Akutní nedostatek zubních lékařů v Bohumíně pomůže vyřešit otevření nové stomatologické kliniky. S dostatečným předstihem spustí Bohumínská městská nemocnice od pondělí 30. ledna elektronický formulář pro zájemce o registraci. První pacienti by se mohli dočkat vstupní prohlídky letos v březnu.
Dodávka popelnic má zpoždění, první svoz plastů od domků je nejistý 17.1.2023

Dodávka popelnic má zpoždění, první svoz plastů od domků je nejistý

Větší komfort při nakládání s tříděným odpadem přinese domkařům v Bohumíně nový systém označovaný jako door to door. S jeho spuštěním se počítalo na začátku února, proces však ze strany dodavatele nádob na plast a papír nabírá zpoždění. Specializovaná firma to odůvodňuje havárií na výrobní lince.
Benešova škola chystá prezidentské volby nanečisto 10.1.2023

Benešova škola chystá prezidentské volby nanečisto

Benešova základní škola chystá dvoudenní projekt Prezidentské volby, do nějž se zapojí všichni žáci od páté do deváté třídy. Vžijí se do role kandidátů, naučí se tvořit rozpočet kampaně, volební program a vyzkouší si i hlasování nanečisto. Finále obstará inaugurace nově zvolené hlavy státu.
Bohumínská knihovna má 100 let, slavit bude celý rok 9.1.2023

Bohumínská knihovna má 100 let, slavit bude celý rok

Má sto let, ale pořád je »in«. Bohumínská knihovna si letos připomíná kulaté jubileum. Aktuálně má téměř dva tisíce aktivních uživatelů a disponuje 70 tisíci publikacemi. Dávno není jen pouhou půjčovnou knih. Nabízí informační služby a pořádá desítky vzdělávacích a zábavních akcí, kurzů i přednášek.
Bohumín chystá investice pro seniory i hendikepované, vytvořil plán do roku 2026 4.1.2023

Bohumín chystá investice pro seniory i hendikepované, vytvořil plán do roku 2026

Další domov pro seniory, chráněné bydlení pro hendikepované či vybudování bezbariérových přístupů do některých městských domů. S těmito a dalšími investicemi počítá Bohumín v sociální oblasti. Aktuálně vytvořil nový komunitní plán do roku 2026, který mu pomůže vize realizovat.

Starší než měsíc

Nájemníkům došla trpělivost, sepsali petici kvůli zneužívání parkoviště 21.12.2022

Nájemníkům došla trpělivost, sepsali petici kvůli zneužívání parkoviště

Tři miliony korun investovalo město v roce 2016 do výkupu plochy u průmyslových podniků v lokalitě Bezručovy ulice, aby tu pro obyvatele městských věžáků vybudovalo velké asfaltové parkoviště. Vyhrazená stání ale blokují zaměstnanci soukromých firem. Devadesát nájemníků proto sepsalo petici.
K lidem míří odpadový kalendář zdarma, nově se systémem door to door 20.12.2022

K lidem míří odpadový kalendář zdarma, nově se systémem door to door

Téměř deset tisíc výtisků ekologického kalendáře míří v těchto dnech do všech domovních schránek v Bohumíně. Vydalo jej město jako pomocníka pro lepší orientaci v termínech vývozů komunálního odpadu, bioodpadu a nově i separovaného odpadu. Radnice totiž od ledna 2023 zavádí systém door to door.
Bohumín sestavil téměř miliardový rozpočet 13.12.2022

Bohumín sestavil téměř miliardový rozpočet

Bohumín bude v příštím roce hospodařit s částkou 974 milionů korun. Finální podobu rozpočtu, který se po dvou pracovních verzích podařilo sestavit jako vyrovnaný, schválili v pondělí 12. prosince na svém posledním letošním zasedání bohumínští zastupitelé.
Bohumín zachová provoz sportovišť, kvůli energetické krizi bude doplácet miliony korun 12.12.2022

Bohumín zachová provoz sportovišť, kvůli energetické krizi bude doplácet miliony korun

Ačkoliv na bohumínská sportoviště doléhá energetická krize, městská společnost Bospor i díky finanční podpoře radnice zachová v příštím roce provoz ve všech svých střediscích. Kvůli zdražení elektřiny, plynu a vody však musí sáhnout k úpravě cen vstupného. Nárůst představuje zhruba deset procent.
Napojení na kanalizaci se dočkají stovky lidí ze Skřečoně a Pudlova 8.12.2022

Napojení na kanalizaci se dočkají stovky lidí ze Skřečoně a Pudlova

Okrajové části Bohumína se považují za dobré adresy, které nemají daleko ke klidnému životu na venkově. Některým lokalitám dosud chybělo připojení na kanalizaci. To by se mělo v příštích letech změnit. Radnice investuje desítky milionů korun do odkanalizování rodinných domů ve Skřečoni a Pudlově.
Bohumín likvidoval jmelí, na jeho odvoz potřeboval 30 tatrovek 1.12.2022

Bohumín likvidoval jmelí, na jeho odvoz potřeboval 30 tatrovek

Pro lidi představuje jmelí symbol Vánoc, pro stromy je nepřítelem číslo jedna. Město proto letos přišlo s pilotním projektem na jeho likvidaci. Odborníci museli ořezat napadené větve ze 140 stromů ve třech největších ohniscích výskytu parazitující rostliny. Z Bohumína odvezli 250 kubíků bioodpadu.
Nájemné v Bohumíně po Novém roce nezdraží, mírně se zvýší zálohy na služby 29.11.2022

Nájemné v Bohumíně po Novém roce nezdraží, mírně se zvýší zálohy na služby

Bohumín nebude od 1. ledna zvyšovat nájemné ve svých bytech. Růst cen energií však musí promítnout do zvýšení záloh na teplo a elektřinu. Díky napojení většiny městských bytů na CZT nepůjde o skokové zdražení služeb, nájemníci si připlatí částku v řádu stokorun.
Bohumín dokončil letošní zateplování bytových domů, úspory hledá i v osvětlení 25.11.2022

Bohumín dokončil letošní zateplování bytových domů, úspory hledá i v osvětlení

Téměř čtyřicet milionů korun letos investovalo město do zaizolování svých bytových domů. Před nadcházející zimou tak zajistilo úspory tepla několika stům nájemníků. Zateplovací práce na osmi adresách skončily v minulých dnech, stavbaři finišují s posledními úpravami.
Vánoční strom pro Starý Bohumín opět dostalo město darem 23.11.2022

Vánoční strom pro Starý Bohumín opět dostalo město darem

Devět metrů vysoký smrk bude v předvánočním čase dominovat náměstí ve Starém Bohumíně. Městu jej věnovali manželé Ogonovi ze Skřečoně. Hasiči dnes strom skáceli a převezli do nejstarší místní části. Na náměstí T. G. Masaryka, stejně jako v Šunychlu či Záblatí, se k nazdobení využívají stromy živé.
Benešova základní škola slaví 110. výročí založení 18.11.2022

Benešova základní škola slaví 110. výročí založení

Akcí Otevřená škola dnes oslavila 110. výročí svého založení Benešova základní škola v Bohumíně. Jako jediná ve městě má certifikát na výuku finanční gramotnosti, provozuje přípravnou třídu pro děti s odkladem školní docházky a ukazuje ostatním, jak učit čtenářským dovednostem.
Dvacet šachovnic, dvě hodiny dvacet minut souboje. Starosta hrál s gymnazisty šachovou simultánku 15.11.2022

Dvacet šachovnic, dvě hodiny dvacet minut souboje. Starosta hrál s gymnazisty šachovou simultánku

Starosta Bohumína Petr Vícha už více než 25 let rok co rok vyzývá místní gymnazisty, aby se s ním utkali v šachové simultánce. Ta zatím vždy skončila ve prospěch dlouholetého aktivního hráče a nejinak tomu bylo i letos. Do statistik si nadšený propagátor šachu připsal 18 vítězství a 2 remízy.
Adventní čas v Bohumíně zpříjemní lidem jarmark a koncerty 14.11.2022

Adventní čas v Bohumíně zpříjemní lidem jarmark a koncerty

Po dvou letech, kdy do pořádání předvánočních setkání vstoupila epidemie covidu, se do Bohumína vrací oblíbené adventní akce. Lidé se mohou těšit na jarmark, rozsvícení vánočního stromu či sérii koncertů. Město nebude omezovat ani světelnou výzdobu, už z předchozích let ji má v úsporné variantě.
Bohumín slavnostně otevřel nový ambulantní trakt nemocnice 11.11.2022

Bohumín slavnostně otevřel nový ambulantní trakt nemocnice

Jedna z největších investic Bohumína posledních let začíná sloužit těm, pro něž ji město stavělo. Nový nemocniční trakt s ambulancemi uvítá pacienty už v pondělí 14. listopadu. Tedy patnáct měsíců od chvíle, kdy začaly první stavební práce. Město do vybudování pavilonu vložilo přes 60 milionů korun.
V Bohumíně přibyl na nejfrekventovanější silnici nový semafor 8.11.2022

V Bohumíně přibyl na nejfrekventovanější silnici nový semafor

Nejfrekventovanější tah Bohumínem, ulice 1. máje ve Skřečoni, má další bezpečnostní prvek. Město tu nechalo zhotovit semafor, který má zklidnit dopravu a pomoci lidem, kteří u přetížené silnice bydlí. Za jeho instalaci zaplatilo 800 tisíc korun. Do provozu jej uvede v druhé polovině tohoto týdne.
Město se v novém dotačním období pokusí získat 63 milionů korun 3.11.2022

Město se v novém dotačním období pokusí získat 63 milionů korun

Nové chodníky, odborné učebny, nádoby na odpad nebo moderní veřejné osvětlení. Bohumín se měsíce připravoval na vyhlášení dotačních výzev pro období do roku 2027 a nyní žádá evropské i státní fondy o 63 milionů korun na sedm projektů, které by měly vylepšit prostředí škol i veřejná prostranství.
Bohumín bude už potřetí dražit autovraky 2.11.2022

Bohumín bude už potřetí dražit autovraky

Bohumín pořádá v úterý 8. listopadu další dražbu autovraků. V nabídce jsou tentokrát dva vozy, Škoda Superb a Dacia Logan. Aukce začíná ve 13 hodin v areálu technických služeb BM servis v Koperníkově ulici. Před zahájením si zájemci mohou obě auta prohlédnout, vyvolávací cenu město nestanovilo.
Nový ambulantní trakt prošel generálkou před spuštěním ostrého provozu 31.10.2022

Nový ambulantní trakt prošel generálkou před spuštěním ostrého provozu

Novostavbu ambulantního pavilonu za více než 60 milionů korun, která se za čtrnáct dnů otevře pacientům, otestovala dnes dvacítka seniorů. Bohumínská městská nemocnice připravila generální zkoušku vyvolávacího a naváděcího systému, aby doladila poslední detaily před spuštěním ostrého provozu.
Město už plánuje opravy na příští rok, zdravotní prohlídkou prošlo čtyřicet chodníků a silnic 20.10.2022

Město už plánuje opravy na příští rok, zdravotní prohlídkou prošlo čtyřicet chodníků a silnic

Čtyřicet vytipovaných úseků chodníků a silnic v Bohumíně objeli zástupci radnice, aby rozhodli, které z nich v příštím roce projdou opravou. Město jde cestou spolupráce s obyvateli, právě z jejich podnětů doplňuje a aktualizuje zásobník projektů, z nějž následně vybírá místa vhodná pro rekonstrukci.
Začíná stavba protipovodňové hráze v Pudlově 19.10.2022

Začíná stavba protipovodňové hráze v Pudlově

Povodí Odry v těchto dnech zahajuje práce na výstavbě protipovodňové hráze v Pudlově. Ta poskytne ochranu před stoletou vodou zhruba osmi stům místních obyvatel. Investice přijde na 400 milionů korun. Val by měl být dokončen na podzim roku 2025.
Opuštěná vilka ze začátku 20. století se proměnila v moderní chráněné bydlení 18.10.2022

Opuštěná vilka ze začátku 20. století se proměnila v moderní chráněné bydlení

Starý dvoupodlažní objekt v Husově ulici v centru města, v němž kdysi fungoval dům s pečovatelskou službou, prošel během posledního roku kompletní vnitřní přestavbou za 11,5 milionu korun. Do dvou nově zrekonstruovaných bytů, které uvnitř domu vznikly, se přestěhuje osm handicapovaných lidí.
Bohumín povede další čtyři roky Petr Vícha, zvolen byl už poosmé 17.10.2022

Bohumín povede další čtyři roky Petr Vícha, zvolen byl už poosmé

Starostou Bohumína zůstane i po osmadvaceti letech Petr Vícha. Na dnešním ustavujícím zastupitelstvu, které trvalo shodně jako před čtyřmi lety 42 minut, už poosmé obhájil post prvního muže města. Nic se nemění ani na pozicích místostarostů, kterými zůstávají Igor Bruzl a Lumír Macura.
V Bohumíně začala výuka seniorů na univerzitě třetího věku 12.10.2022

V Bohumíně začala výuka seniorů na univerzitě třetího věku

Ačkoliv se narodili před více než šedesáti lety, začal pro ně nový životní cyklus vzdělávání. Osmnáct studentů dnes (12. října) v obřadní síni bohumínské radnice slavnostně vstoupilo do akademického světa. Imatrikulací zahájili dvouletý cyklus přednášek a cvičení na univerzitě třetího věku.
Malotřídka v Záblatí slaví 110 let existence 10.10.2022

Malotřídka v Záblatí slaví 110 let existence

V dobách, kdy Záblatí bývalo ještě samostatnou obcí, v něm před 110 lety vznikla první škola. Letos, kdy jako městská část patří téměř padesát let pod Bohumín, se školní budova vrátila k původnímu trojtřídnímu modelu. Ke dvěma kmenovým učebnám v ní od září přibyla nová víceúčelová výuková místnost.
Za poslední dva roky zmizelo z ulic Bohumína více než šedesát vraků 7.10.2022

Za poslední dva roky zmizelo z ulic Bohumína více než šedesát vraků

Už více než dva roky platí novela zákona o pozemních komunikacích, díky níž se města snadněji zbavují autovraků. V Bohumíně se jich za tuto dobu podařilo odstranit z veřejných ploch zhruba šedesát. Sedm z nich radnice dokonce zpeněžila v dražbě, další dva vozy nabídne zájemcům ještě letos.
Plavecký titul je doma, Bohumín suverénně vyhrál v celostátní soutěži měst 6.10.2022

Plavecký titul je doma, Bohumín suverénně vyhrál v celostátní soutěži měst

Dvanácté vítězství si ve středu 5. října připsal Bohumín v Plavecké soutěži měst. Do místního aquacentra přišlo na stometrové trati závodit 859 lidí, což spolehlivě stačilo na první místo v celkovém počtu účastníků v České republice. Druhá skončila Litomyšl s 552 plavci a třetí Liberec (516 lidí).
Sociální veletrh nabídne premiéru oceněného filmu i zdravotní vyšetření zdarma 4.10.2022

Sociální veletrh nabídne premiéru oceněného filmu i zdravotní vyšetření zdarma

Tři akce na jednom místě v jediný den plánuje pro své obyvatele uspořádat 5. října od 10 do 16 hodin město ve spolupráci se svými příspěvkovými organizacemi. Veletrh sociálních služeb, Den zdraví a antikvariát pod širým nebem slibuje bezplatná lékařská vyšetření, přednášky i premiéru filmu ELA.
Plavání opět stmelí Bohumín, bude obhajovat titul v celostátní soutěži měst 3.10.2022

Plavání opět stmelí Bohumín, bude obhajovat titul v celostátní soutěži měst

Ve středu 5. října bude Bohumín usilovat o dvanácté vítězství v Plavecké soutěži měst. Tým Bosporu opět připravil pro každého účastníka diplom a volňásek do bazénu. Závod je určen všem plavcům od dětí až po seniory a bude probíhat od 6 do 20 hodin. Stačí uplavat libovolným stylem povinnou stovku.
Na adaptační kurzy šesťáků letos město přispěje 360 tisíc korun 30.9.2022

Na adaptační kurzy šesťáků letos město přispěje 360 tisíc korun

Bohumín už téměř deset let podporuje navazování vztahů dětí v nových školních kolektivech formou adaptačních kurzů. Letos, zkraje nového školního roku, vyjíždí do přírody 180 žáků. Město na pobyty šesťáků přispěje ze svého rozpočtu přes 360 tisíc korun.
Hřbitovy v Bohumíně prochází obnovou, do Dušiček na nich přibudou chodníčky ze zámkové dlažby 29.9.2022

Hřbitovy v Bohumíně prochází obnovou, do Dušiček na nich přibudou chodníčky ze zámkové dlažby

Oprava hřbitovních domků a plotů, nové chodníčky i výsadba zeleně. To je jen zlomek prací, které letos pomáhají vylepšit místa posledního odpočinku v Bohumíně. Město své hřbitovy udržuje pravidelně, letos se však na některých z nich pustilo do rozsáhlejších úprav. Do Dušiček budou hotovy.
Kamery pohlídají červenou kolonii i křižovatku u Benešovy školy 26.9.2022

Kamery pohlídají červenou kolonii i křižovatku u Benešovy školy

Další dvě pohyblivé kamery pohlídají rušná místa v centru Bohumína. Jednu instalují strážníci tento týden u křižovatky ulic Okružní a Čs. Armády, druhá přibude do konce října u bývalé dělnické kolonie, která od loňska prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Za oba přístroje zaplatí město 80 tisíc korun.
Vítězem komunálních voleb v Bohumíně je ČSSD, druhé skončilo ANO 2011 24.9.2022

Vítězem komunálních voleb v Bohumíně je ČSSD, druhé skončilo ANO 2011

Komunální volby v Bohumíně vyhrála ČSSD a v novém zastupitelstvu pro období 2022 – 2026 bude mít nadpoloviční většinu. Obyvatelé města jí dali 57,47 procenta hlasů. Druhé skončilo hnutí ANO 2011 s 20,44 procenty hlasů. Nad pětiprocentní hranici se dostala ještě SPD a koalice SPOLU.
Vodáci se rozloučí se sezonou sjezdem Odry. Poslední termíny hlásí i půjčovna loděk ve Vrbici 23.9.2022

Vodáci se rozloučí se sezonou sjezdem Odry. Poslední termíny hlásí i půjčovna loděk ve Vrbici

Ještě pár posledních kilometrů, a pak vodáci uloží pádla k zimnímu spánku. Sezonu na Odře v Bohumíně ukončí první říjnový den tradiční uzamykání meandrů. O pár dní dříve se pro letošek uzavře i půjčovna loděk a šlapadel na Vrbickém jezeře.
Bohumínský dům dětí slaví abrahámoviny, vychoval tři generace 22.9.2022

Bohumínský dům dětí slaví abrahámoviny, vychoval tři generace

Za padesát let existence Domu dětí a mládeže Fontána jím prošly už tři generace obyvatel města. Kdo se do některého z kroužků nebo táborů nikdy nezapojil, jako by v Bohumíně ani nežil. Aktuálně jich volnočasové centrum nabízí přes sedmdesát a oslavy kulatin spojilo s náborem a prohlídkou prostor.
Bohumín zavede systém »door to door«. Domkařům rozdá nádoby na plast a papír 21.9.2022

Bohumín zavede systém »door to door«. Domkařům rozdá nádoby na plast a papír

K obyvatelům rodinných domů v Bohumíně zamíří od nového roku popelnice na separovaný odpad o objemu 240 litrů. Majitelé nemovitostí, kteří o ně v průzkumu projevili zájem, obdrží nádobu na plast, případně i na papír. Město jich na své náklady nakoupí 2 700, vývoz budou mít lidé zdarma.
Bohumín dokončuje nový ambulantní trakt ve své nemocnici 20.9.2022

Bohumín dokončuje nový ambulantní trakt ve své nemocnici

Centrální recepce s příjmem, interní a chirurgická ambulance, sádrovna, rentgen a ultrazvuk. Odborná pracoviště městské nemocnice se do měsíce přesunou na jedno místo. Novostavbu ambulantního pavilonu za cca 60 milionů docení personál, ale hlavně pacienti, kteří dosud museli přebíhat mezi budovami.
Pomoc asistentů prevence kriminality v ulicích Bohumína by mohla díky dotaci zůstat i v příštích letech 19.9.2022

Pomoc asistentů prevence kriminality v ulicích Bohumína by mohla díky dotaci zůstat i v příštích letech

Asistenti prevence kriminality, kteří se v ulicích Bohumína objevili poprvé v roce 2015, budou na bezpečnost dětí na přechodech i pořádek ve městě dohlížet zřejmě i v příštích letech. Letos sice končí dotace na jejich plat a vybavení, radnice už ale našla možnost, jak jejich financování zajistit.
Bohumín má zajištěnu příznivou cenu tepla na zimu 16.9.2022

Bohumín má zajištěnu příznivou cenu tepla na zimu

Zatímco řada obyvatel České republiky kvůli extrémnímu nárůstu cen energií vyhlíží s obavami příchod zimy, většina těch bohumínských se úhrad za teplo obávat nemusí. Díky koncesní smlouvě s ČEZ Teplárenskou se cena za vytápění v městských bytech zvýší maximálně o pětinu.
Obyvatelé tří věžáků mají nové výtahy, hotovy jsou i první zateplovací práce 15.9.2022

Obyvatelé tří věžáků mají nové výtahy, hotovy jsou i první zateplovací práce

Obyvatelé tří věžových domů v Bezručově ulici se dočkali nových výtahů. Zajistí jim komfortnější a bezpečnější přístup k jejich bytům. Na dalších místech v centru Bohumína pokračuje zateplování městských domů, na jedné adrese už mají dělníci hotovo.
Lesopark Na Panském je Komunálním projektem roku 2022 14.9.2022

Lesopark Na Panském je Komunálním projektem roku 2022

Lesopark Na Panském, který město loni vybudovalo za dálničním přivaděčem směrem na Novou Ves, získal celostátní titul Komunální projekt roku 2022. Ocenění převzal v úterý 13. září odpoledne v pražském Obecním domě starosta Bohumína Petr Vícha.
Zastupitelé se sešli naposledy před komunálními volbami 13.9.2022

Zastupitelé se sešli naposledy před komunálními volbami

Pětadvacet zasedání a 345 přijatých usnesení za sebou mají zastupitelé Bohumína, kteří v pondělí 12. září uzavřeli posledním jednáním končící čtyřleté volební období. O složení nové podoby zastupitelstva rozhodnou obyvatelé města v komunálních volbách, které se uskuteční 23. a 24. září.
Po laborce a IT učebně má ZŠ ČSA i novou tělocvičnu 12.9.2022

Po laborce a IT učebně má ZŠ ČSA i novou tělocvičnu

Základní škola ČSA prošla letos výraznými stavebními úpravami. Docení je především školáci, ale usnadní práci i kantorům. Mají lepší zázemí pro výuku chemie, fyziky a informatiky. I podmínky pro sport se změnily. Nová tělocvična disponuje podlahou s vysokou pružností a otočnými basketbalovými koši.
Bohumín ukončil plánované opravy chodníků, v centru přibyla zeleň 9.9.2022

Bohumín ukončil plánované opravy chodníků, v centru přibyla zeleň

Bohumín ukončil opravy chodníků a parkovacích stání naplánované pro letošní rok. Do obnovy devíti úseků radnice investovala více než 6 milionů korun. Tečku za letošními rekonstrukcemi udělala před pár dny pokládka nového povrchu parkoviště pro 11 automobilů v blízkosti městské polikliniky.
Zubní klinika nahradí veterinu, město chystá přestavbu pavilonu v Nerudově ulici 7.9.2022

Zubní klinika nahradí veterinu, město chystá přestavbu pavilonu v Nerudově ulici

Jeden ze dvou pavilonů budovy mateřské školy v Nerudově ulici čeká rekonstrukce. Vznikne v něm nová zubní ambulance se třemi ordinacemi, dentální hygienou a centrální recepcí. Počítá se i s rozšířením parkovacích míst. Veterinární kliniku, judo a výtvarný obor umělecké školy čeká stěhování.
Inovace v areálu zimního stadionu přinesou úspory 5.9.2022

Inovace v areálu zimního stadionu přinesou úspory

Zimní stadion v létě prošel řadou stavebních úprav, jejichž smyslem není jen modernizace vybavení, ale i energetické úspory. Bospor v něm vyměnil stovky zářivek za moderní LED osvětlení, opravil potrubí s chladící tekutinou a zrekonstruoval výměník tepla. Práce přišly na 1,5 milionu korun.
Počet prvňáčků v Bohumíně opět vzrostl, letos už je jich přes dvě stě 1.9.2022

Počet prvňáčků v Bohumíně opět vzrostl, letos už je jich přes dvě stě

Přes šestnáct set dětí se dnes v Bohumíně vrátilo po letních prázdninách do lavic. V šesti základních školách, jejichž zřizovatelem je město, přivítali učitelé 203 prvňáčků. Jejich počet ve městě už čtvrtým rokem roste. Další třicítka žáků se bude vzdělávat ve dvou přípravných třídách.
Jídlo, poutě, divadlo… Září bude v Bohumíně plné akcí 30.8.2022

Jídlo, poutě, divadlo… Září bude v Bohumíně plné akcí

Léto nekončí se závěrem prázdnin, a to kulturní už vůbec ne. Městská agentura K3 naservíruje v září Bohumíňákům i přespolním pořádný nášup akcí. Těšit se mohou například na gurmánské zážitky, poutě, nebo na příjezd známých tváří.
Bohumín v předstihu prodal většinu pozemků pro výstavbu rodinných domů 29.8.2022

Bohumín v předstihu prodal většinu pozemků pro výstavbu rodinných domů

Jeden z největších projektů v oblasti individuálního bydlení v Bohumíně je téměř u konce. Město prodalo osmdesát procent pozemků pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Petra Cingra. Po čtvrtém kole licitace zůstalo volných už jen sedm z 39 parcel, radnice je zájemcům nabídne na začátku roku 2023.
Aquacentrum se dočká omlazení, odstávka potrvá 18 dnů 24.8.2022

Aquacentrum se dočká omlazení, odstávka potrvá 18 dnů

Nový whirlpool, ochlazovna v saunovém světě, světla v bazénu i moderní obklady. Nejnavštěvovanější zařízení v Bohumíně čeká osmnáctidenní proměna, během níž se vodní areál dočká výrazné modernizace. Pravidelná odstávka potrvá od 1. do 18. září.
V ulicích Bohumína přibyly tři radary nové generace 22.8.2022

V ulicích Bohumína přibyly tři radary nové generace

Na třech místech v Bohumíně přibyly nové multifunkční měřiče rychlosti, které umí zpracovávat data a odesílat údaje k přestupkovému řízení. Nahradily starší typy, které sloužily jen jako informativní. Do inovací v oblasti bezpečnosti na silnicích investovalo město 545 tisíc korun.
Sto dvacet let od první tramvaje si město připomíná virtuální stezkou 19.8.2022

Sto dvacet let od první tramvaje si město připomíná virtuální stezkou

Řehot zapřaženého koně na náměstí ve Starém Bohumíně odstartoval v roce 1902 více než sedmdesátiletou tradici tramvajové dopravy na úzkorozchodných tratích ve městě i v celém ostravsko-karvinském regionu. Při příležitosti 120. výročí Bohumín zveřejnil virtuální naučnou stezku bohumínské tramvaje.
Další část Skřečoně se dočká kanalizace i chodníku 16.8.2022

Další část Skřečoně se dočká kanalizace i chodníku

Už v září odstartují práce na stavbě kanalizace v ulici 1. máje v městské části Skřečoň. Místní obyvatelé se díky tomu dočkají i nového chodníku, který je bezpečně dovede od hranice katastru s Dolní Lutyní až k místnímu kostelu a základní škole.
Rodiny s příjmem do milionu mohou od pondělí žádat o příspěvek na dítě 11.8.2022

Rodiny s příjmem do milionu mohou od pondělí žádat o příspěvek na dítě

Od pondělí 15. srpna mohou rodiny, jejichž příjem v minulém roce nepřesáhl milion korun hrubého, žádat o jednorázový příspěvek 5 tisíc korun na každé nezletilé dítě. Žadatelům bude stačit vyplnit jednoduchý online formulář, případně navštívit vybrané pobočky Czech Pointu.
Bohumín kvůli rostoucím cenám hodí záchranné lano spolkům i klubům 9.8.2022

Bohumín kvůli rostoucím cenám hodí záchranné lano spolkům i klubům

Město už podruhé za poslední tři roky hodí záchranné lano místním spolkům a sportovním klubům. Rostoucí ceny energií ohrožují jejich fungování, řadě z nich by bez finanční pomoci hrozilo omezení činnosti či dokonce zánik. Radní proto navrhnou zastupitelům zvýšení příspěvků spolkům o čtvrtinu.
V parku Petra Bezruče probíhá zoologický průzkum 5.8.2022

V parku Petra Bezruče probíhá zoologický průzkum

Plánovaný rozsáhlý projekt na omlazení parku Petra Bezruče pokračuje další etapou. Od května do září v něm probíhá zoologický monitoring, který zahrnuje šplhavé ptáky, stromové savce, ale i drobné živočichy. Na základě výsledků radnice navrhne nejvhodnější postup revitalizace.
Lepší přístup do Šunychlu, ke Kališovu jezeru i k soutoku Odry s Olší 2.8.2022

Lepší přístup do Šunychlu, ke Kališovu jezeru i k soutoku Odry s Olší

Město se letos rozhodlo zpříjemnit turistům cestu k přírodním atrakcím v Bohumíně. Cyklistům zajistilo bezpečnější přístup po Šunychelské ulici směrem ke Kališovu jezeru, pro motoristy postavilo malé záchytné parkoviště v osadě Kopytov kvůli lepší dosažitelnosti soutoku Odry s Olší.
Bohumín letos investuje do zateplení osmi domů 29.7.2022

Bohumín letos investuje do zateplení osmi domů

Bohumínská radnice pomáhá šetřit peníze nájemníkům městských bytů a pokračuje v zateplování svých domů. Do zvýšení komfortu bydlení na osmi adresách město letos vloží téměř 40 milionů korun. Peníze investuje nejen do úprav fasád, ale i oprav balkónů, střech a vstupních prostor.
Majitelé psů si mohou usnadnit platbu, stačí poskytnout radnici kontakt 27.7.2022

Majitelé psů si mohou usnadnit platbu, stačí poskytnout radnici kontakt

Přes dva tisíce majitelů psů eviduje bohumínská radnice. Na téměř šest stovek z nich však nemá on-line kontakt. Díky novému informačnímu systému přitom může město pejskařům posílat upozornění na splatnost poplatku textovou zprávou nebo e-mailem. Prosí proto chovatele, aby své údaje úřadu poskytli.
Bohumín přebírá od kraje volnočasový areál Faja, plánuje v něm rozšiřování sportu 25.7.2022

Bohumín přebírá od kraje volnočasový areál Faja, plánuje v něm rozšiřování sportu

Volnočasový areál Faja bude od září spravovat město. Na bezúplatném převodu nemovitostí v Revoluční ulici se dohodlo s Moravskoslezským krajem. Získá od něj dvě tělocvičny, bývalý internát i tenisové kurty. Svůj domov tu najdou místní tanečníci, vyznavači silových a bojových sportů či badmintonisté.
Výsledky hygienických rozborů prokázaly výskyt sinic v Kališově jezeře 21.7.2022

Výsledky hygienických rozborů prokázaly výskyt sinic v Kališově jezeře

S rostoucími teplotami čím dál více lidí vyhledává přírodní koupání v přehradách, rybnících či jezerech. Kvalita vody se však v některých nádržích zhoršuje. Platí to i pro bohumínské Kališovo jezero. Krajští hygienici dnes (21. 7.) zveřejnili výsledky rozborů, které v něm prokázaly výskyt sinic.
Bohumínská nemocnice spouští další vlnu očkování 21.7.2022

Bohumínská nemocnice spouští další vlnu očkování

Rezervační systém pro registraci na další posilující dávku očkování proti covid-19 se spustí až v polovině srpna. Bohumínská městská nemocnice však reagovala na požadavky pacientů a zahajuje vakcinaci už nyní. Zájemci si musejí předem dohodnout konkrétní termín na telefonním čísle 596 096 111.
Léto v Bohumíně provoní tradičně guláš a nově i bramboráky 20.7.2022

Léto v Bohumíně provoní tradičně guláš a nově i bramboráky

Stalo se hezkým zvykem, že si v Bohumíně v létě společně vychutnáváme voňavé guláše na několik způsobů. Nejinak tomu bude i letos na začátku září. O své místo na slunci se ale hlásí i další gastro akce, která si svůj debut odbude už v sobotu 23. července. A tentokrát to bude v puse křupat.
Bohumín usiluje o dotace na tři velké projekty, získat by mohl přes 20 milionů 18.7.2022

Bohumín usiluje o dotace na tři velké projekty, získat by mohl přes 20 milionů

Přestavba autobusového stanoviště, cyklostezka podél potoka Flakůvka a nové vybavení městské knihovny. Na tyto projekty by město Bohumín chtělo získat prostřednictvím ITI Ostravské metropolitní oblasti peníze z evropských fondů. Má v plánu žádat o více než 20 milionů korun.
Bohumín investuje do chodníků, zeleň v Kostelní dostane vlastní pás 15.7.2022

Bohumín investuje do chodníků, zeleň v Kostelní dostane vlastní pás

Pěší si užijí komfortu nové zámkové dlažby a stromy dostanou více životního prostoru. Bohumínská radnice zahájila největší letošní »chodníkovou investici« v Kostelní ulici. Při této i dalších úpravách se chce držet trendu, který v městských zástavbách nezapomíná na zeleň.
Bohumíňáci chtějí kvalitní zdravotnictví a více zeleně, rozhodli ve veřejné anketě 14.7.2022

Bohumíňáci chtějí kvalitní zdravotnictví a více zeleně, rozhodli ve veřejné anketě

Bohumín jako zelené místo s dostupnou zdravotní péčí. Tak vidí budoucnost města jeho obyvatelé. Ve veřejné anketě rozhodli, které oblasti jsou pro ně nejdůležitější. Hlasování probíhalo v květnu a červnu, zapojilo se do něj 1 500 lidí. Nejvíce preferencí získala modernizace městské nemocnice.
MAS Bohumínsko slaví kulatiny, do regionu přivedla 130 milionů 11.7.2022

MAS Bohumínsko slaví kulatiny, do regionu přivedla 130 milionů

Deset let práce, 130 milionů z Evropské unie pro rozvoj Bohumína a dalších měst v jeho okolí. Taková je bilance Místní akční skupiny Bohumínsko, která letos 10. července oslavila kulatiny. Díky dobře připraveným projektům se podařilo podpořit nová pracovní místa, místní živnostníky a podnikatele.
25 let od ničivé povodně: Bohumín byl po pás ve vodě, živel odhalil slabiny 7.7.2022

25 let od ničivé povodně: Bohumín byl po pás ve vodě, živel odhalil slabiny

Není mnoho dat, která se vryjí lidem pod kůži natolik, že si i po letech přesně vybaví, co toho dne dělali. Na 7. červenec 1997 ale většina Bohumíňáků asi nikdy nezapomene. Přesně před pětadvaceti lety se do města přihnala tisíciletá povodeň, po níž zůstala katastrofální miliardová spoušť.
Hřbitov v Záblatí má nový plot z červených cihel 4.7.2022

Hřbitov v Záblatí má nový plot z červených cihel

Červené neomítané cihly, tak typické pro Bohumín, se staly dominantou dalšího místa ve městě. Tvoří čelní část hřbitova v Záblatí. Kromě nového plotu nechala radnice opravit i prostranství u kaple a v místě chystá i výsadbu keřů.
Složenky z radnice nově nahradily SMS zprávy a e-maily, město posílá i písemné upozornění 1.7.2022

Složenky z radnice nově nahradily SMS zprávy a e-maily, město posílá i písemné upozornění

Rozesílání složenek je v Bohumíně minulostí. Dva tisíce domkařů dostalo v uplynulých dnech připomínku platby za odpad esemeskou a e-mailem. Těm, kteří nevyužívají moderní formy komunikace, posílá město písemné upozornění. Lidé mohou poplatek uhradit elektronicky, nebo využít pokladny v budově úřadu.
Bohumínští žáci dostali vysvědčení. Ve školách je vystřídají dělníci 30.6.2022

Bohumínští žáci dostali vysvědčení. Ve školách je vystřídají dělníci

Více než 1600 žáků bohumínských základek se rozloučilo se školním rokem 2021/22. Především jeho první část byla ve znamení další vlny covidu-19. Většinu výuky už ale děti naštěstí strávily ve svých třídách, kam si nyní přišly pro závěrečné vysvědčení.
Mimoň přijede do kina v cyklorikše 29.6.2022

Mimoň přijede do kina v cyklorikše

Jsou zábavní, roztomilí a slouží tomu největšímu padouchovi všech dob. Mimoni se ve svém filmovém pokračování vrací do kin a jako odměna za vysvědčení potěší i děti v Bohumíně. A to nejen na plátně, maskot animačního studia Illumination přijede ve čtvrtek 30. června osobně do místního kina.
Hlavní tah Záblatím osvětlují nové LED lampy, prokoukla i točna s kapličkou a poštou 29.6.2022

Hlavní tah Záblatím osvětlují nové LED lampy, prokoukla i točna s kapličkou a poštou

Téměř devadesát nových LED lamp vede jako šňůra z perel hlavním tahem z centra Bohumína do městské části Záblatí. Do úspornějšího a spolehlivějšího veřejného osvětlení město investovalo 2,3 milionu korun. Důstojnější vzhled dostala i autobusová točna s kapličkou a poštou.
Novou alej ve Starém Bohumíně zničila tracheomykóza 28.6.2022

Novou alej ve Starém Bohumíně zničila tracheomykóza

Většina z dvanácti nově vysazených dubů, které měly vytvořit alej v Dlouhé ulici ve Starém Bohumíně, během několika týdnů odumřela. Jejich chřadnutí má na svědomí tracheomykóza, onemocnění napadající cévní systém stromů. Město sazenice reklamovalo u dodavatele. Ten během podzimu dodá náhradní kusy.
Bohumín poslal do Prahy rezolutní NE říčnímu přístavu 27.6.2022

Bohumín poslal do Prahy rezolutní NE říčnímu přístavu

Zastupitelé Bohumína kategoricky odmítli, aby na území města vznikl přístav na řece Odře pro nákladní dopravu vedenou z Polska do Ostravy. Rezolutní NE likvidaci bohumínské přírody vyjádřili jednomyslně. Oficiální dopis s negativním stanoviskem město zaslalo v pátek 24. června třem ministerstvům.
Léto v Bohumíně: food festival, pivní slavnosti a zvýhodněný vstup do aquacentra 23.6.2022

Léto v Bohumíně: food festival, pivní slavnosti a zvýhodněný vstup do aquacentra

Návštěvnost kulturních a sportovních center v Bohumíně se po dvou letech vrací na předcovidovou úroveň. Provozovatelé si od letošní sezóny slibují zaplněné areály. Místní aquacentrum chystá promo akci »1+1 zdarma«, pořadatelé kulturních akcí připravují na léto food festival a pivní slavnosti.
Bohumín přispěje na opravu fasády nejstaršího místního kostela 22.6.2022

Bohumín přispěje na opravu fasády nejstaršího místního kostela

Nejstarší kulturní památku na území města čeká oprava fasády. Na obnovu vzhledu kostela Narození Panny Marie, který je starobohumínskou dominantou, přispěje radnice. Ze svého rozpočtu pošle římskokatolické farnosti dotaci 400 tisíc korun. V minulosti už pomohla s rekonstrukcí evangelického kostela.
Petr Vícha blahopřál nejlepším starostům kraje 20.6.2022

Petr Vícha blahopřál nejlepším starostům kraje

Ocenění pro nejlepšího starostu kraje v končícím volebním období převzal starosta Otic Vladimír Tancík. Městský obvod nejlépe vedl starosta Slezské Ostravy Richard Vereš. Za Senát ČR jim k úspěchu popřál starosta Bohumína Petr Vícha, který je vítězem této soutěže za předchozí období 2014 - 2018.
Školáci na dopravním hřišti v Bohumíně zpětně zabojují o cyklistický průkaz 17.6.2022

Školáci na dopravním hřišti v Bohumíně zpětně zabojují o cyklistický průkaz

Na bohumínském dopravním hřišti bude v příštím týdnu rušno. Od pondělí do středy tam školitelé přezkouší zhruba 150 školáků z Bohumína, Rychvaldu i Dolní Lutyně, kteří kvůli covidovým restrikcím přišli o možnost získat v uplynulých dvou letech cyklistický průkaz.
Tradice je zpět. Vodáci po vynucené pauze odemknou meandry Odry 16.6.2022

Tradice je zpět. Vodáci po vynucené pauze odemknou meandry Odry

V Bohumíně se po dvouleté pauze vrací k oblíbené tradici. U starého hraničního mostu se na konci června uskuteční slavnostní odemykání meandrů Odry. Se startem vodácké sezony zahájí provoz i tamní půjčovna lodí.
V soutěži O keramickou popelnici je Bohumín opět třetí 15.6.2022

V soutěži O keramickou popelnici je Bohumín opět třetí

Prestižní ocenění O keramickou popelnici 2022 už má své držitele. Bohumín v soutěži o nejlepší třídění komunálního odpadu skončil v Moravskoslezském kraji opět třetí. První místo v kategorii obcí s rozšířenou působností obsadilo město Nový Jičín následované Frenštátem pod Radhoštěm.
Nové tenisky za padesát korun. Bohumín draží nalezené věci 14.6.2022

Nové tenisky za padesát korun. Bohumín draží nalezené věci

Na nádvoří bohumínské radnice proběhne ve středu 22. června odpoledne tradiční aukce nálezů. Do dražby jdou předměty, které lidé zapomněli ve vlacích, na zastávkách či na veřejných prostranstvích. Soupis věcí z druhé ruky představuje více než devadesát položek, některé lze pořídit už za pět korun.
Nové parkoviště s 25 místy v centru Bohumína je už v provozu 13.6.2022

Nové parkoviště s 25 místy v centru Bohumína je už v provozu

Statické dopravě v centru Bohumína pomůže nové parkoviště, které právě začalo sloužit řidičům. Město jej vybudovalo na volné ploše u budovy finančního úřadu. Nabízí 25 míst, jejich využití není nijak časově omezeno ani zpoplatněno. Stavba trvala necelé tři měsíce a vyžádala si 3,4 milionu korun.
Městské byty jen slušným lidem. Bohumín neustoupí ministerstvu vnitra 8.6.2022

Městské byty jen slušným lidem. Bohumín neustoupí ministerstvu vnitra

Ministerstvo vnitra ČR opět otevřelo čtyři roky trvající spor o podobě podmínek uzavírání nájemních smluv v městských bytech v Bohumíně. Některé z nich považuje za diskriminační. Radnice naopak trvá na ochraně svých nájemníků před nepřizpůsobivými občany a v zásadních bodech ustoupit nehodlá.
Bohumín díky třídění odpadu snížil produkci emisí o 2 148 tun oxidu uhličitého 7.6.2022

Bohumín díky třídění odpadu snížil produkci emisí o 2 148 tun oxidu uhličitého

Obyvatelé Bohumína loni výrazně pomohli ochránit životní prostředí. Díky ochotě separovat odpady snížili produkci skleníkových plynů o 2 148 tun oxidu uhličitého. Lidé v roce 2021 vytřídili ve městě 394 tun papíru, 360 tun plastů a 293 tun skla.
Spolek staví obří model železnice. Dům u trati můžete mít i vy 3.6.2022

Spolek staví obří model železnice. Dům u trati můžete mít i vy

Ani po čtyřiceti letech u dráhy nemá vlaků dost. Bývalý výpravčí a provozní dispečer Jan Peřina si plní sen mnoha dětí i dospělých a s partou dalších nadšenců pracuje na obřím modelu kolejiště. Už od ledna si jej bude moci prohlédnout a dokonce i vyzkoušet každý.
Sezónu u Vrbického jezera odstartují závody dračích lodí, otevírá se i půjčovna 1.6.2022

Sezónu u Vrbického jezera odstartují závody dračích lodí, otevírá se i půjčovna

Sezóna vodních aktivit právě startuje. U Vrbického jezera ji v sobotu 4. června zahájí divácky atraktivní závody dračích lodí. O den později, tedy v neděli 5. června, se veřejnosti otevře městská půjčovna plavidel. Její služby mohou zájemci využít až do konce září, a to každý víkend a státní svátek.
Hrboly ve Slezské ulici nechá kraj po urgencích města odfrézovat 31.5.2022

Hrboly ve Slezské ulici nechá kraj po urgencích města odfrézovat

Moravskoslezský kraj se pustí do opravy Slezské ulice spojující Nový a Starý Bohumín. Silnice, která kvůli masivním hrbolům komplikuje dopravu stovkám řidičů denně, je ve správě hejtmanství. To přislíbilo nerovnosti provizorně odfrézovat a současně připravit projekt na komplexní opravu vozovky.
Tragické osudy bohumínských Židů připomínají kameny zmizelých 30.5.2022

Tragické osudy bohumínských Židů připomínají kameny zmizelých

Brzy oslaví 93. narozeniny. Jako dítě prošel za války ghettem v Krakově a přežil dva koncentrační tábory. Zatímco Arnošt Smetana smrti unikl, jeho příbuzní takové štěstí neměli. Osudy jeho rodiny a dalších tří spřátelených rodin připomínají nyní v Bohumíně tzv. Stolpersteiny – kameny zmizelých.
Dárek ke Dni dětí? Vezměte je na kouzelné odpoledne do parku 28.5.2022

Dárek ke Dni dětí? Vezměte je na kouzelné odpoledne do parku

Bohumín se chystá popřát dětem k jejich nastávajícímu svátku tak, jak se sluší a patří. Na neděli 29. května chystá velkou party v místním Hobbyparku, která bude bez přehánění kouzelná.
Pro příspěvek na bydlení mohou bohumínští senioři nově cestovat i senior taxi 27.5.2022

Pro příspěvek na bydlení mohou bohumínští senioři nově cestovat i senior taxi

S ohledem na nárůst cen energií se zvyšuje počet lidí, kteří si mohou zažádat o příspěvek na bydlení. Především osamělým bohumínským seniorům podává pomocnou ruku místní radnice. Nabízí jim nejen konzultace, ale od 1. června také rozšiřuje počet stanovišť senior taxi o místní úřad práce.
Novinky na Kališoku: velká lanová atrakce a renovované beach volejbalové hřiště 25.5.2022

Novinky na Kališoku: velká lanová atrakce a renovované beach volejbalové hřiště

S příchodem letní sezóny se Bohumín pustil do instalace nových herních zařízení pro nejmladší obyvatele města. Moderní a bezpečné atrakce už přibyly na sídlišti v Tovární ulici, během prázdnin zabaví i malé návštěvníky pláže na Kališově jezeře. Na ní dala radnice inovovat i beach volejbalové hřiště.
Hodné bakterie vyčistily »nudli«, letos požírají bahno v »kulaťáku« 23.5.2022

Hodné bakterie vyčistily »nudli«, letos požírají bahno v »kulaťáku«

Už třetím rokem využívá Bohumín neobvyklého pomocníka v boji se zabahněnými rybníky. Na vodní plochu aplikuje prospěšné bakterie, které umí rozložit mrtvou organickou hmotu, aniž by ublížily živým organismům. Výsledkem je čistá voda a dobré podmínky pro ryby a další zvířata.
Město se pustilo do oprav chodníků a cest, Čáslavská hlásí hotovo 20.5.2022

Město se pustilo do oprav chodníků a cest, Čáslavská hlásí hotovo

Přibližně 11 milionů korun plánuje město v letošním roce vložit do oprav chodníků a cest v Bohumíně. Zatímco v některých lokalitách se práce teprve připravují, nebo aktuálně probíhají, ve vnitrobloku v Čáslavské ulici už hlásí firmy hotovo.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 

Počet nalezených záznamů: 2803

    Městský úřad