Město Bohumín

Tiskové zprávy

Bohumín připravil další dotazník bezpečnosti, obrací se s ním na obyvatele 27.1.2022

Bohumín připravil další dotazník bezpečnosti, obrací se s ním na obyvatele

Kriminálních deliktů v Bohumíně v minulých letech výrazně ubylo. Vyplývá to z čísel státní i městské policie. Průzkum pocitu bezpečí mezi občany pozitivní trend poslední doby potvrzoval, anketu spouští bohumínská radnice i letos. Je dostupná on-line na webu města.
Bohumín poradí svým obyvatelům, jak získat příspěvek na bydlení 26.1.2022

Bohumín poradí svým obyvatelům, jak získat příspěvek na bydlení

Počet domácností, které podle nových pravidel dosáhnou na příspěvek na bydlení, se letos díky úpravě zákona o státní sociální podpoře podstatně zvýšil. Přesto řada obyvatel neví, zda na něj mají nárok. Sociální odbor radnice je připraven obyvatelům Bohumína poradit a nasměrovat je k vyřízení dávky.
Atraktivnější život v regionu. Do rozvoje Bohumínska míří dalších pět milionů 25.1.2022

Atraktivnější život v regionu. Do rozvoje Bohumínska míří dalších pět milionů

Až pět milionů korun má letos pomoci zatraktivnit venkovské oblasti na Bohumínsku. Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko opět po roce vyhlašuje výzvu pro příjem žádostí o dotace z Programu rozvoje venkova. Zájemci se mohou o peníze z Evropské unie ucházet až do 9. března.
Končí provoz asistenční linky pro registraci k očkování 22.1.2022

Končí provoz asistenční linky pro registraci k očkování

Po více než dvou měsících končí v Bohumíně mobilní asistenční linka, která pomáhala seniorům s registrací ke třetí dávce očkování. Obsloužila téměř 300 zájemců o tzv. booster. Senioři se nyní mohou obracet na radnici v úředních hodinách, buď osobně v kanceláři A219, nebo na pevné lince 596 092 210.
Bohumín loni vítal více miminek i nových obyvatel 21.1.2022

Bohumín loni vítal více miminek i nových obyvatel

V Bohumíně se po letech obrací trend. Do města se v minulém roce více lidí nastěhovalo, než z něj odešlo. V plusových číslech byl Bohumín naposledy v roce 2018. Zvýšila se i porodnost, poprvé od roku 2014 se narodilo více než 200 nových občánků města.

Starší než týden

Město vyjde vstříc nájemcům nebytových prostor, neuplatní doložku o inflaci 20.1.2022

Město vyjde vstříc nájemcům nebytových prostor, neuplatní doložku o inflaci

Kromě dopadů koronavirové krize se živnostníci nyní potýkají i s rapidním růstem cen energií. Město proto těm z nich, kteří v Bohumíně podnikají v městských nebytových prostorech a včas hradí své závazky, nebude letos zvyšovat nájem o inflaci. Promine tak v souhrnu částku téměř 400 tisíc korun.
U licitovaných pozemků v Bohumíně začne výsadba Ottova parku 19.1.2022

U licitovaných pozemků v Bohumíně začne výsadba Ottova parku

Už za pár dnů získají první licitované pozemky v lokalitě P. Cingra nové majitele. Bohumínská radnice u aktuálně prodávaných stavebních parcel mimo jiné slíbila vybudovat i zelenou oázu. Město pro ni vybralo název Ottův park.
Do zákazu starých kotlů už zbývá jen necelých osm měsíců, lidé mohou využít bezúročnou půjčku od města 18.1.2022

Do zákazu starých kotlů už zbývá jen necelých osm měsíců, lidé mohou využít bezúročnou půjčku od města

Už jen osm měsíců schází do zákazu používání starých kotlů. V Bohumíně jsou ještě desítky domácností, které s výměnou otálejí. Město přitom těm, kteří loni zareagovali na třetí vlnu kotlíkových dotací a byli v ní úspěšní, nabízí bezúročnou půjčku až do výše 200 tisíc korun.
Cykloboxy zneužívají bezdomovci, radnice bude harampádí likvidovat 17.1.2022

Cykloboxy zneužívají bezdomovci, radnice bude harampádí likvidovat

V rámci vylepšování dopravních služeb mají lidé u vlakového nádraží v Bohumíně k dispozici 72 nových cykloboxů. Po pár týdnech provozu se nyní ukazuje, že některé schránky zneužívají osoby bez přístřeší jako úschovnu svých opotřebovaných věcí. Město bude tyto předměty nekompromisně likvidovat.
Strážníci mohou dlužníkům odebrat značky, město novinku vítá 14.1.2022

Strážníci mohou dlužníkům odebrat značky, město novinku vítá

Novela zákona o policii a celní správě umožňuje zabavovat majitelům aut registrační značky za dříve nezaplacené dopravní pokuty. Kromě státních policistů a celníků dostali tuto pravomoc i strážníci. Bohumín novinku vítá a hodlá ji začít využívat jako jedno z prvních měst v kraji.
Bohumín přijde o většinu pomocných sil, stát mlčí 12.1.2022

Bohumín přijde o většinu pomocných sil, stát mlčí

Službě veřejně prospěšných pracovníků, která pomáhá udržovat čistotu ve městě, hrozí konec. Bohumín už za tři týdny přijde o většinu pomocných sil. A pokud nová vláda tuto formu boje s dlouhodobou nezaměstnaností nepodpoří, zmizí v květnu reflexní vesty z ulic města úplně.
V době pandemie vzrostl počet kol na bohumínských cyklostezkách 11.1.2022

V době pandemie vzrostl počet kol na bohumínských cyklostezkách

Koronavirová opatření posledních dvou let se promítla do statistik cyklistické dopravy na bohumínských stezkách. V době pandemie se počet cyklistů zvýšil v pracovní dny až o patnáct procent. Vyplývá to z dat, které má město k dispozici díky třem automatickým sčítačům.
Nové tabule u nádraží obsahují mix historie a turistických tipů 10.1.2022

Nové tabule u nádraží obsahují mix historie a turistických tipů

Tři nové informační tabule oživily přednádražní prostor v Bohumíně. Slovy a obrazem přibližují historii vlakové stanice platící dodnes za významný železniční uzel. Poodkrývají ale i éru tramvají, které místem kdysi projížděly. Turistům zároveň nabízejí řadu tipů na výletní cíle ve městě.
Bohumínská městská nemocnice investuje do zaměstnanců i vybavení 7.1.2022

Bohumínská městská nemocnice investuje do zaměstnanců i vybavení

Výrazné zvýšení tarifních platů a investice do nového přístrojového vybavení. Bohumínská městská nemocnice bude moci díky dobrému hospodaření posílit mzdy zaměstnanců i obnovit majetek. Vyplývá to ze schváleného finančního a investičního plánu pro rok 2022.
Domkaři se v první svozový den roku mohou zbavit starých popelnic 6.1.2022

Domkaři se v první svozový den roku mohou zbavit starých popelnic

První svozový den roku 2022 bude také příležitostí pro bohumínské domkaře zbavit se svých starých popelnic na komunální odpad. Městské technické služby BM servis vysloužilé nádoby odvezou od jejich domů.
Na soud nedojde. Kraj přestane blokovat území Bohumína kvůli rychlovlakům 5.1.2022

Na soud nedojde. Kraj přestane blokovat území Bohumína kvůli rychlovlakům

Bohumín má v příštích letech protnout vysokorychlostní železniční trať. Dosud existovalo „na papíře“ dokonce pět variant trati, které blokovaly velké území města. Bohumín se proti nim bránil soudní cestou. Kraj nyní rozhodl o snížení počtu možností na dvě, město proto vzalo kasační stížnost zpět.
Nová alej, dva parčíky i izolační zeleň. V Bohumíně přibudou stovky nových stromů 3.1.2022

Nová alej, dva parčíky i izolační zeleň. V Bohumíně přibudou stovky nových stromů

Přes sto nových stromů plánuje letos vysadit v různých částech města bohumínská radnice. Počítá se založením aleje u silnice vedoucí ke starobohumínskému hřbitovu a vymodeluje nový parčík ve Vrbici i v lokalitě Petra Cingra. Další stovky stromů zajistí náhradní výsadba, třeba v Pudlově či Záblatí.

Starší než měsíc

Dobrovolní hasiči z Nové Vsi dostali od města k Vánocům novou pergolu 22.12.2021

Dobrovolní hasiči z Nové Vsi dostali od města k Vánocům novou pergolu

Už řadu let investuje Bohumín do modernizace areálů dobrovolných hasičů. Letos se dočkal sbor z Nové Vsi, který dostal na Vánoce novou pergolu. Za bytelný přístřešek město zaplatilo 1,2 milionu korun. V příštím roce má radnice v plánu vybudovat přístavbu hasičské zbrojnice ve Starém Bohumíně.
Strážníkům pomáhají v boji s černými skládkami další kamery, do úklidu kolem ubytoven se pustil i starosta města 20.12.2021

Strážníkům pomáhají v boji s černými skládkami další kamery, do úklidu kolem ubytoven se pustil i starosta města

Mobilní kamery, které od října pomáhají strážníkům hlídat pořádek u kontejnerů, se osvědčují. Městská policie proto pořídila v prosinci další dvě. Do boje s černými skládkami se pustil i starosta Bohumína, který společně s VPP nanosil odpad povalující se u problémových ubytoven zpět do vchodu domů.
Pozemky pro stavbu rodinných domů se začnou prodávat 24. ledna 14.12.2021

Pozemky pro stavbu rodinných domů se začnou prodávat 24. ledna

Bohumín připravuje třicet devět zasíťovaných parcel v centru města, prvních dvanáct z nich pustí do prodeje formou licitace už za šest týdnů. Dražba se uskuteční 24., 25. a 26. ledna. Rozhodli o tom na svém posledním letošním zasedání zastupitelé. Vyvolávací cena za metr čtvereční je 1 089 korun.
V centru Bohumína vzniká parčík s okrasnými stromy 9.12.2021

V centru Bohumína vzniká parčík s okrasnými stromy

Z dvanácti mladých stromků vznikl v samém centru Bohumína nový parčík. Okrasné dřeviny zdobí prostor na začátku pěší zóny. Vysadily je děti z místních základních škol, patrony se stali onkologičtí pacienti ze spolku Pro-fit 12 a ženy ze spolku Alma mater, který se věnuje náboru dárců kostní dřeně.
Nájemníkům městských bytů v Bohumíně se zálohy na služby zvýší jen minimálně 8.12.2021

Nájemníkům městských bytů v Bohumíně se zálohy na služby zvýší jen minimálně

Nové evidenční listy se zálohami na služby začala rozesílat radnice nájemníkům městských bytů. Díky tomu, že má město smluvně zajištěno zásobování teplem do roku 2030, se jim nebudou zvyšovat ceny tepla a ohřevu vody. Zdražení se dotkne jen odběru elektřiny pro společné prostory domů a svozu odpadu.
Obyvatelé Bohumína dostali k Vánocům důstojný vstup do města, jeho kouzlo spočívá v detailu 7.12.2021

Obyvatelé Bohumína dostali k Vánocům důstojný vstup do města, jeho kouzlo spočívá v detailu

Přednádražní prostor, který je vstupní branou do Bohumína, se během letošního roku proměnil v moderní dopravní terminál. Kromě nové okružní křižovatky, parkovacích míst a cykloboxů myslelo město při projektování i na jednotný mobiliář a obnovu novinového stánku, hodin a informačních tabulí.
Bohumínská nemocnice přerušila očkování neregistrovaných zájemců 6.12.2021

Bohumínská nemocnice přerušila očkování neregistrovaných zájemců

Bez předchozí registrace nebudou mít zájemci o vakcinaci proti nemoci covid-19 v Bohumínské městské nemocnici možnost nechat se naočkovat. Očkovací centrum je maximálně vytíženo a do odvolání se do ordinace dostanou jen zájemci, kteří získají termín v rezervačním systému.
Bohumín začne rozvážet nové popelnice pro domkaře 3.12.2021

Bohumín začne rozvážet nové popelnice pro domkaře

Předčasný dárek k Vánocům dostanou během prosince od města majitelé rodinných domů, kteří projevili zájem o nové popelnice na komunální odpad. Technické služby BM servis začnou plastové nádoby rozvážet v úterý 7. prosince, postupně je ještě do konce letošního roku dodají do všech městských částí.
Miliony z kotlíkových dotací poslouží v Bohumíně k výsadbě a ošetření zeleně 2.12.2021

Miliony z kotlíkových dotací poslouží v Bohumíně k výsadbě a ošetření zeleně

Až šestnáct milionů korun z kotlíkových dotací může využít město Bohumín k podpoře svých ekologických projektů. Část z nich už investovalo do zateplování, fotovoltaiky či výsadby lesoparku, nyní plánuje zaplatit likvidaci jmelí a sadové úpravy v nově vznikajícím parku v ulici Petra Cingra.
Město uzavřelo novou smlouvu na senior taxi a baby taxi 30.11.2021

Město uzavřelo novou smlouvu na senior taxi a baby taxi

Cestování v rámci Bohumína usnadňuje lidem starším 65 let senior taxi. Přestože provozovatel dal městu na podzim výpověď, radnici se podařilo zajistit pokračování provozu. Na službu však bude doplácet ročně o tři sta tisíc korun více než dosud. Senioři si připlatí o pětikorunu více za jednu jízdu.
Bohumín ruší sobotní Vánoční jarmark 26.11.2021

Bohumín ruší sobotní Vánoční jarmark

Ještě ve středu město živilo naději, že se o víkendu bude moci za dodržení hygienických podmínek uskutečnit tradiční Vánoční jarmark. Sada nových protiepidemických opatření, které ve čtvrtek schválila vláda, ale nakonec pořádání sobotních trhů Bohumínu neumožní.
V Bohumíně proběhne tradiční Vánoční jarmark 24.11.2021

V Bohumíně proběhne tradiční Vánoční jarmark

Atmosféru blížících se svátků mohou lidé v Bohumíně nasát už tuto sobotu (27.11.), a to v rámci tradičního Vánočního jarmarku. Na centrální náměstí dorazí stánkaři, ručně poháněné ruské kolo, nebo vyznavači tradičních řemesel. Chybět nebude ani vánoční schránka pro Ježíška.
Nádoby na jedlý olej se osvědčily, v Bohumíně se jej vytřídilo dvojnásobně více 16.11.2021

Nádoby na jedlý olej se osvědčily, v Bohumíně se jej vytřídilo dvojnásobně více

Pilotní projekt na separaci použitých tuků, který spustil Bohumín loni v prosinci, se osvědčil. Lidé letos vytřídili přes tři tuny oproti jedné a půl tuně v roce 2020. Město proto tento měsíc přidalo do ulic k osmi nádobám další dvě, na začátku příštího roku se jejich počet rozroste na patnáct.
Bohumínští zastupitelé schválili rozpočet na příští rok, počítá s investicemi za čtvrt miliardy 15.11.2021

Bohumínští zastupitelé schválili rozpočet na příští rok, počítá s investicemi za čtvrt miliardy

Bohumín už má schválený rozpočet na příští rok, zřejmě jako první město v České republice. I přes koronavirové dopady a krizi ve stavebnictví i energetice přesáhl jednu miliardu korun a je silně proinvestiční. Jeho finální podobu odsouhlasili na svém listopadovém zasedání městští zastupitelé.
Město zajistilo bezpečnější příjezd k aquacentru a sportovní hale 12.11.2021

Město zajistilo bezpečnější příjezd k aquacentru a sportovní hale

Město vyslyšelo volání motoristů po bezpečnějším příjezdu k bohumínskému aquacentru a sportovní hale směrem od dálničního přivaděče. U frekventované odbočky, která byla po setmění zahalena do tmy, instalovalo šest nových LED lamp. Do projektu investovala radnice 600 tisíc korun.
Výpadovka na Karvinou se bude opravovat, komplikace čekají motoristy i cestující autobusových linek 11.11.2021

Výpadovka na Karvinou se bude opravovat, komplikace čekají motoristy i cestující autobusových linek

Na dopravní komplikace se od 19. listopadu musejí připravit řidiči, kteří jezdí směrem na Karvinou. Silnici první třídy I/67 čeká třítýdenní rekonstrukce. V úseku vedoucím od rondelu v městské části Skřečoň až po křižovatku ulic Bohumínská a Bezručova v Dolní Lutyni bude ŘSD dělat nový povrch.
Památník připomíná oběti válek, vznikl díky sbírce obyvatel 10.11.2021

Památník připomíná oběti válek, vznikl díky sbírce obyvatel

V roce 1936 se na starobohumínském náměstí jako varovný ukazováček vztyčil Památník padlých v první světové válce. Dnes pětimetrové monumentální dílo připomíná oběti obou světových konfliktů a každoročně je středobodem bohumínské piety ke Dni válečných veteránů.
Registrace k očkování zkrátí čekání, seniorům opět pomůže speciální linka 9.11.2021

Registrace k očkování zkrátí čekání, seniorům opět pomůže speciální linka

Zvýšený zájem o vakcinaci proti covidu eviduje Bohumínská městská nemocnice. Lidé však často přicházejí bez předchozí registrace, což komplikuje situaci personálu a prodlužuje čekací dobu. Nemocnice proto vyzývá zájemce, aby využili rezervační systém. Seniorům opět pomůže městská asistenční linka.
Město revitalizuje hřbitov v Novém Bohumíně, přibudou tu kolumbária 3.11.2021

Město revitalizuje hřbitov v Novém Bohumíně, přibudou tu kolumbária

Místo posledního odpočinku v Novém Bohumíně prochází citlivou revitalizací. Ta zahrnuje výsadbu zeleně a odvodnění terénu. Z areálu také mizí staré hrobové rámy a některá opuštěná hrobová místa nově slouží jako zázemí pro živou květinovou výzdobu. V příštím roce na hřbitově přibudou kolumbária.
Testovací provoz půjčovny loděk u Vrbického jezera přilákal 137 návštěv 2.11.2021

Testovací provoz půjčovny loděk u Vrbického jezera přilákal 137 návštěv

Podzimní testování půjčovny loděk u Vrbického jezera v Bohumíně skončilo. Statistiky ukázaly, že novou vodní atrakci si lidé i přes nestabilní počasí okamžitě oblíbili. Půjčovna během uplynulých šesti víkendů zaznamenala 137 výpůjček, jen za poslední víkend si šlapadlo či pramici půjčilo 27 rodin.
Antigenní testování ve sportovním areálu Bospor jen za sto korun 1.11.2021

Antigenní testování ve sportovním areálu Bospor jen za sto korun

Testovací místo na covid-19 v areálu Bospor v Bohumíně zůstává i po změně podmínek otevřeno. Neočkovaní lidé jej mohou využít za poplatek 100 korun. Pokud by i přes příznivou cenu zájem ze strany veřejnosti rapidně klesl, byla by Bohumínská městská nemocnice nucena provoz omezit či zcela zrušit.
Do Bohumína dorazilo téměř 5 tisíc antigenních testů pro žáky škol 26.10.2021

Do Bohumína dorazilo téměř 5 tisíc antigenních testů pro žáky škol

Bohumínští žáci základních a středních škol se budou muset v listopadu dvakrát otestovat na koronavirus. Rozhodlo o tom ministerstvo zdravotnictví. První kolo čeká děti už příští pondělí, město proto urychleně zajišťuje distribuci téměř pěti tisíc testů do jednotlivých škol.
Pozemky pro rodinné bydlení v centru města nabídne Bohumín k prodeji už na začátku nového roku 25.10.2021

Pozemky pro rodinné bydlení v centru města nabídne Bohumín k prodeji už na začátku nového roku

Ideální příležitost získat pozemek v centru Bohumína budou mít už za několik málo měsíců lidé, kteří plánují stavbu rodinného domu. Město spustilo velkou investiční akci, která dá vzniknout devětatřiceti zasíťovaným parcelám. Prvních dvanáct z nich půjde do veřejné dražby na začátku příštího roku.
Zážitek za svitu hvězd. Blíží se další saunová noc 22.10.2021

Zážitek za svitu hvězd. Blíží se další saunová noc

Pryč jsou pro letošek dny, kdy jsme se potili jen při procházce městem a o slovo se zase hlásí sauny. Vrcholem sezony v bohumínském aquacentru bude Podzimní saunová noc, která se uskuteční v pátek 5. listopadu.
Bohumín navýší počet parkovacích míst v centru města 21.10.2021

Bohumín navýší počet parkovacích míst v centru města

Přes sto nových parkovacích míst vznikne v samém centru Bohumína. Městu se podařilo i přes omezený prostor naprojektovat 25 stání u bývalého finančního úřadu a 13 stání za radniční budovou B. Počítá i s desítkami nových míst u budoucí zástavby v lokalitě P. Cingra a na ploše autobusového stanoviště.
Město zachová i přes výpověď provozovatele službu senior taxi 20.10.2021

Město zachová i přes výpověď provozovatele službu senior taxi

Už devět let mohou bohumínští senioři využívat dotované taxi, které je vozí k lékařům, na poštu či úřady. Provozovatel služby dal nyní městu výpověď. Radnice proto vypsala novou zakázku, aby nedošlo k přerušení provozu. Bude však muset zaplatit více. Samotných klientů se zdražení dotkne minimálně.
Bohumínské děti mohou zase vyrazit na ozdravnou kúru do Metylovic 13.10.2021

Bohumínské děti mohou zase vyrazit na ozdravnou kúru do Metylovic

Odskočí si ve školním roce na měsíc za čerstvým vzduchem do Podbeskydí a nemají za to absenci. Nemocným dětem z Bohumína se opět otevírá možnost vyrazit na léčebný pobyt do sanatoria v Metylovicích. Město zaplatí dopravu, pojišťovny zbytek.
Do Bohumína by se mohla vrátit parní tramvaj 8.10.2021

Do Bohumína by se mohla vrátit parní tramvaj

Zašlá sláva úzkorozchodných tramvají, které kdysi spojovaly Bohumín s okolím, by se díky iniciativě radnice mohla částečně obnovit. Plán na výrobu repliky vozu, který by ozdobil historické náměstí ve Starém Bohumíně, už dostává konkrétní obrysy. Městu by tak mohla přibýt další turistická atrakce.
Bohumín si opět doplaval pro vítězství, v počtu účastníků neměl konkurenci 7.10.2021

Bohumín si opět doplaval pro vítězství, v počtu účastníků neměl konkurenci

Ani covid nesrazil Bohumín z prvního místa v Plavecké soutěži měst. Ve skupině měst do 50 tisíc obyvatel zvítězil v bodovém hodnocení, napříč kategoriemi pak dominoval v počtu účastníků. Do aquacentra si ve středu i přes nutnost prokázat bezinfekčnost našlo cestu 659 plavců.
Nové byty ve Starém Bohumíně se vylicitovaly v průměru za 138 korun za metr čtvereční 6.10.2021

Nové byty ve Starém Bohumíně se vylicitovaly v průměru za 138 korun za metr čtvereční

Rekordní zájem o jedenáct nových bytů, které vznikly v atraktivní lokalitě Starého Bohumína přestavbou ze zchátralých pečovatelských domů, zaznamenala v posledních dnech místní radnice. Nabídla je v licitaci za vyvolávací cenu 60 korun za metr čtvereční, ve finále se průměr vyšplhal na 138 korun.
Nadace Charty 77 ocenila bohumínský Seniorklub 5.10.2021

Nadace Charty 77 ocenila bohumínský Seniorklub

Výjimečné seniory a seniorské kluby z celé republiky ocenil při příležitosti Mezinárodního dne seniorů projekt SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77. Druhé místo v letošním ročníku získal bohumínský Seniorklub. Cenu převzala vedoucí klubu Hana Práglová. Porota vybírala z osmi desítek nominací.
Bohumín má v Plavecké soutěži měst zase nejvyšší ambice 4.10.2021

Bohumín má v Plavecké soutěži měst zase nejvyšší ambice

Plavecká soutěž měst je po roční vynucené pauze zpět. A Bohumín, který v ní pravidelně obsazuje nejvyšší příčky, se do ní samozřejmě zapojí. Letos sice bez ambicí na překonání rekordu v počtu účastníků, ale s o to větší chutí podat v bazénu co nejlepší výkony a zůstat mezi nejúspěšnějšími městy.
Bakterie pomohly vyčistit rybník v Gliňoči, kvalita vody se trojnásobně zlepšila 1.10.2021

Bakterie pomohly vyčistit rybník v Gliňoči, kvalita vody se trojnásobně zlepšila

Očistnou kúrou procházel v posledním roce a půl rybník v areálu Gliňoč. Město využilo alternativní metodu. Namísto odbagrování bahna zvolilo aplikaci speciálních bakterií, které rozkládají mrtvou organickou hmotu. Výsledky biologického měření ukázaly, že kvalita vody je nyní trojnásobně lepší.
Vladimír Pustowka vypravil do světa knihu o bohumínských osobnostech 30.9.2021

Vladimír Pustowka vypravil do světa knihu o bohumínských osobnostech

Dvanáct osobností, do jejichž života výrazně zasáhlo město Bohumín, odhaluje v nové knize Vladimíra Pustowky své soukromé i profesní osudy. Na křest publikace dorazily ve středu 29. září do Starého Bohumína známé tváře místního kulturního podhoubí. Kniha je k dostání za 300 korun v salonu Maryška.
Vyšetření zdarma a bez objednání. V pátek se koná bohumínský Den zdraví 29.9.2021

Vyšetření zdarma a bez objednání. V pátek se koná bohumínský Den zdraví

Nechat si zkontrolovat to nejcennější, co máme – k tomu už tradičně slouží Den zdraví. Letošní ročník se v Bohumíně uskuteční v pátek 1. října ve foyer kina K3. Akce nabízí pestrou škálu preventivních vyšetření a konzultací. Začíná v osm ráno a potrvá do čtvrté odpolední.
Bohumín zkouší novinku. Obrazce na hřišti mají děti pobavit i naučit 27.9.2021

Bohumín zkouší novinku. Obrazce na hřišti mají děti pobavit i naučit

Po dětském hřišti v ulici Tovární se plazí housenka dlouhá jako sama abeceda, labyrint vybízí k přemýšlení a 3D značky zase k pohybu. Nově rozmístěné obrazce oděly šedou plochu na bohumínském sídlišti do barev a nabízí tamní drobotině novou formu zábavy.
V boji proti černým skládkám pomohou městu mobilní kamery 22.9.2021

V boji proti černým skládkám pomohou městu mobilní kamery

Nepořádníci by se měli začít obávat. Bohumínem budou putovat dvě nové kamery, které se zaměří na autory takzvaných černých skládek u kontejnerových hnízd. Záběry ze znečišťovaných míst pomohou strážníkům tyto hříšníky snadněji vypátrat.
Město otvírá u Vrbického jezera půjčovnu loděk a šlapadel 21.9.2021

Město otvírá u Vrbického jezera půjčovnu loděk a šlapadel

Novinku v nabídce turistických atrakcí spustí tento týden město Bohumín. U Vrbického jezera otevře půjčovnu loděk. Zatím pouze v omezeném testovacím provozu, od příští sezóny se počítá s plným využitím. V nabídce jsou čtyři pramice a dvě šlapadla, lidé je mohou využít každý víkend až do konce října.
Bohumín už má připravený rozpočet, do investic půjde přes čtvrt miliardy korun 20.9.2021

Bohumín už má připravený rozpočet, do investic půjde přes čtvrt miliardy korun

V Bohumíně už se rýsuje podoba rozpočtu na příští rok. Měl by se pohybovat okolo jedné miliardy korun. Radnice plánuje investovat do rozvoje města přes 250 milionů korun. Počítá se s modernizací městské nemocnice, revitalizací a zateplením bytového fondu a rozvojem území pro rodinné bydlení.
Stavební práce na terminálu změní o víkendu trasu autobusových linek 17.9.2021

Stavební práce na terminálu změní o víkendu trasu autobusových linek

Výstavba moderního dopravního terminálu před vlakovým nádražím v Bohumíně finišuje. O víkendu tu budou stavbaři asfaltovat silnici. Cestující, kteří využívají autobusových linek, musí o víkendu počítat s přemístěním zastávky i objízdnou trasou. Uzavírka potrvá do pondělních osmi hodin ráno.
Městská policie v Bohumíně slaví 30 let 16.9.2021

Městská policie v Bohumíně slaví 30 let

Devět statečných vyrazilo v létě roku 1991 poprvé dohlížet na pořádek v ulicích města. Neměli vysílačky, stejnokroje ani přílišný respekt u místních. Ten si bohumínští strážníci v průběhu let získali záchranou řady životů, enormním nasazením při ničivých povodních i lidskostí při řešení přestupků.
Elektronická aukce může Bohumíňákům ušetřit výdaje za plyn a elektřinu 15.9.2021

Elektronická aukce může Bohumíňákům ušetřit výdaje za plyn a elektřinu

Lidé i firmy z Bohumína a okolí mohou ušetřit výdaje za plyn a elektřinu. Stačí se zapojit do společného nákupu formou elektronické aukce. Už počtvrté ji ve městě pořádá společnost Marandis. Kontaktní místo najdou zájemci v radniční budově B. Otevřeno má v pondělí a středu od 13:30 do 17:00 hodin.
V třídění odpadů je letos Bohumín v kraji třetí 15.9.2021

V třídění odpadů je letos Bohumín v kraji třetí

Bohumín získal další keramickou popelnici za třídění odpadu. Letos skončil v soutěži o nejlepší separaci v Moravskoslezském kraji na třetím místě a oproti loňsku si o příčku pohoršil. Ocenění převzali od společnosti Eko-kom a představitelů kraje starosta Petr Vícha a místostarosta Lumír Macura.
Bohumínská nemocnice rozšíří služby o následnou a dlouhodobou intenzivní péči 14.9.2021

Bohumínská nemocnice rozšíří služby o následnou a dlouhodobou intenzivní péči

Šest lůžek následné a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče rozšíří portfolio nabízených služeb Bohumínské městské nemocnice. Nové oddělení umožní umístění pacientů, kteří nyní musejí být transportováni jinam. Nemocnice začala s přípravou vybavení, služba začne fungovat od začátku příštího roku.
Bohumín spouští provoz nových tenisových kurtů v parku Petra Bezruče 13.9.2021

Bohumín spouští provoz nových tenisových kurtů v parku Petra Bezruče

Nové tenisové kurty rozšiřují nabídku volnočasových aktivit ve sportovně-rekreačním areálu Bospor za parkem Petra Bezruče. První příznivci bílého sportu je mohou vyzkoušet už zítra. Zatím fungují v testovacím režimu a pouze po předchozí rezervaci. Za hodinu hry zaplatí návštěvníci rovnou stovku.
Do Bohumína se vrací čas vinobraní a poutí 9.9.2021

Do Bohumína se vrací čas vinobraní a poutí

Kvalitní jihomoravská vína, několik druhů burčáku a folklorní vystoupení nabídne už tuto sobotu tradiční vinobraní na náměstí v centru Bohumína. Víkendový program slibuje vyžití i pro nejmladší generaci. Do Starého Bohumína přijede v neděli 12. září pouť, o týden později se uskuteční ve Skřečoni.
Jedenáct nových bytů, sedmdesát zrekonstruovaných. Bohumín nabízí atraktivní nájemní bydlení 8.9.2021

Jedenáct nových bytů, sedmdesát zrekonstruovaných. Bohumín nabízí atraktivní nájemní bydlení

Jedenáct nových bytů mohou získat v licitaci lidé, kteří neplánují koupi vlastního bydlení a je pro ně výhodnější pronájem. Město dokončilo opravu dvou bývalých domů s pečovatelskou službou ve Starém Bohumíně. Licitaci vyhlásilo na 29. září a 4. října, vyvolávací cena za metr čtvereční je 60 korun.
U bohumínského aquacentra je nové odběrové místo 7.9.2021

U bohumínského aquacentra je nové odběrové místo

Návštěvníci bohumínského aquacentra, saunového světa i sportovní haly už nemusejí řešit potvrzení o negativním antigenním testu. Mohou jej nově absolvovat přímo v Bosporu. Nové odběrové místo je provozu od 6. září ve všední dny i o víkendech od 10 do 18 hodin. Jen první den do něj zamířilo 23 lidí.
Díky projektu Pomáhej pohybem získají hendikepovaní tři trenažéry 6.9.2021

Díky projektu Pomáhej pohybem získají hendikepovaní tři trenažéry

Speciální trenažéry k procvičování pohyblivosti a dalších dovedností získají lidé s postižením v Bohumíně. Město se zapojilo do projektu Pomáhej pohybem, díky němuž obdrží osmdesátitisícovou dotaci na nákup cvičebních sestav do Centra sociálních služeb. Hendikepovaným by měly sloužit už na podzim.
Výstavbu nového lesoparku v Bohumíně zachycuje časosběrné video 3.9.2021

Výstavbu nového lesoparku v Bohumíně zachycuje časosběrné video

Zachytit v pár minutách rozsáhlou výstavbu obřího lesoparku Na Panském. S takovým přáním oslovilo město Bohumín Marka Spáčila z místního videostudia TV Marko. Zkušený kameraman a střihač vytvořil patnáctiminutové časosběrné video. Jeho zkrácenou verzi najdou diváci na městském webu a kanálu YouTube.
Ústavní soud zrušil bezdoplatkové zóny, v Bohumíně skončí tři 1.9.2021

Ústavní soud zrušil bezdoplatkové zóny, v Bohumíně skončí tři

Ústavní soud zrušil část zákona o pomoci v hmotné nouzi, která umožňovala městům a obcím vyhlašovat takzvané bezdoplatkové zóny. Bohumín tak podle vedení radnice přišel o jedinou možnost, jak hájit práva obyvatel žijících v blízkosti problémových ubytoven. Ve městě dosud fungovaly tři tyto zóny.
Prvňáčci i ostatní školáci se dočkají obnovení kroužků a volnočasových aktivit 1.9.2021

Prvňáčci i ostatní školáci se dočkají obnovení kroužků a volnočasových aktivit

Šestnáct set dětí se dnes v Bohumíně vrátilo po prázdninách do školních lavic. Pro sto osmdesát z nich šlo o premiéru. Prvňáčky do školy doprovodili rodiče a uvítali je ředitelé škol i zástupci města. Žáci se konečně dočkají i obnovení pravidelných kroužků a aktivit. Řadu z nich dotuje město.
Sedmdesát nových cykloboxů je odolných proti zneužívání 31.8.2021

Sedmdesát nových cykloboxů je odolných proti zneužívání

Nový typ cykloboxů, které jsou díky elektronickému zámku odolné proti zneužívání, pořídlo pro své obyvatele město Bohumín. Do provozu je uvede už za pár týdnů. Cyklisté je najdou přímo naproti vlakovému nádraží. Vejde se do nich 72 kol včetně těch elektrických, které je možné přímo v boxech dobít.
Vychází kniha o dvanácti bohumínských osobnostech 19.8.2021

Vychází kniha o dvanácti bohumínských osobnostech

Dvanáct významných osobností z kulturní sféry, které jsou neodmyslitelně spjaty s Bohumínem, představuje nová kniha autora Vladimíra Pustowky. Ten vyzpovídal například legendární zpěvačku Marii Rottrovou, populární herečku Terezu Bebarovou či slavnou operní pěvkyni Kateřinu Kněžíkovou.
Senioři z Bohumína se vrací k normálnímu životu, čekají je výlety, přednášky i studium 18.8.2021

Senioři z Bohumína se vrací k normálnímu životu, čekají je výlety, přednášky i studium

Po roce a půl koronavirové izolace se bohumínští senioři pomalu vracejí k oblíbeným aktivitám. Naplánovali si společné letní výlety a pobyty a na podzim je čekají workshopy na téma prevence domácího násilí a bezpečnost. Výuku obnovuje i univerzita třetího věku.
Pivní slavnosti v Bohumíně už tuto sobotu, test na koronavirus bude k dispozici zdarma na místě 13.8.2021

Pivní slavnosti v Bohumíně už tuto sobotu, test na koronavirus bude k dispozici zdarma na místě

Do Bohumína se už tuto sobotu vracejí po roční nedobrovolné pauze Pivní slavnosti. Kromě ochutnávek chmelových speciálů a dobrého jídla potěší návštěvníky živá hudební vystoupení a dětské atrakce. Pořadatelé z K3 Bohumín zajistili ve spolupráci s nemocnicí antigenní testy zdarma přímo na místě.
Vandal si hrál na grizzlyho, vážně poničil statnou lípu 12.8.2021

Vandal si hrál na grizzlyho, vážně poničil statnou lípu

Vzrostlý strom na sídlišti Čs. armády v Bohumíně se stal terčem vandala. Ten ze zdravé lípy doslova orval kůru. S následky se poničený strom bude potýkat řadu let. Stejný případ poškození dřeviny zaznamenala radnice už loni. V Hobbyparku někdo tímto způsobem zdevastoval kmen mladého liliovníku.
V Bohumíně přibudou tři nové okružní křižovatky 11.8.2021

V Bohumíně přibudou tři nové okružní křižovatky

K sedmi kruhovým objezdům přibudou v Bohumíně další tři. Jeden právě vzniká u vlakového nádraží, druhý má radnice v plánu vybudovat v rušné křižovatce Štefánikovy ulice a třídy Dr. E. Beneše v centru města. Třetí by měl postavit Moravskoslezský kraj na rozcestí městské části Záblatí a Rychvaldu.
V Bohumíně se rozbíhá výstavba nových chodníků, řidiče čekají dopravní omezení 30.7.2021

V Bohumíně se rozbíhá výstavba nových chodníků, řidiče čekají dopravní omezení

Na rozcestí Bohumína a Rychvaldu v Hraniční ulici začne příští týden výstavba nového chodníku, který přivede obyvatele Záblatí k místním autobusovým zastávkám. Jen o pár set metrů dále, v Rychvaldské ulici, už se chodník aktuálně staví. Řidiči se v obou místech musejí připravit na dopravní omezení.
Jedenáct nových bytů ve Starém Bohumíně půjde do licitace už za dva měsíce 29.7.2021

Jedenáct nových bytů ve Starém Bohumíně půjde do licitace už za dva měsíce

Jedenáct moderních bytů rozšíří nabídku nájemního bydlení v Bohumíně. Město dokončuje komplexní rekonstrukci dvou bývalých domů s pečovatelskou službou ve Slezské ulici. Byty půjdou do licitace na přelomu září a října, radnice se rozhodla ponechat vyvolávací cenu na 60 korunách za metr čtvereční.
Na děti čeká po prázdninách nová vědecká laboratoř, supermoderní technika i atraktivní pomůcky 28.7.2021

Na děti čeká po prázdninách nová vědecká laboratoř, supermoderní technika i atraktivní pomůcky

Pandemie výrazně ovlivnila v uplynulém školním roce vzdělávání dětí, město se proto snaží žákům výpadek vynahradit milionovými investicemi do nového vybavení i zázemí. Modernizací právě procházejí prakticky všechny základní školy. Děti se dočkají vědecké laboratoře, tabletů i atraktivních pomůcek.
Bohumín po koronavirové pauze obnoví setkání s lidmi z městských částí 26.7.2021

Bohumín po koronavirové pauze obnoví setkání s lidmi z městských částí

Tradiční besedy s obyvateli městských částí plánuje po koronavirové pauze obnovit vedení Bohumína. S veřejností probere největší investice posledních dvou let, zaznamená si nápady na inovace a vyslechne problémy, které lidi trápí. Setkání se uskuteční v šesti městských částech od 12. do 14. října.
Bohumín kvůli nebezpečnému místu zastavuje provoz městské půjčovny lodí 23.7.2021

Bohumín kvůli nebezpečnému místu zastavuje provoz městské půjčovny lodí

Kvůli nebezpečí při plavbě ze Starého Bohumína do polského Zabełkówa zastavuje město s okamžitou platností provoz půjčovny lodí u řeky Odry. V místě zvaném Vrbina je ve vodě několik popadaných stromů, kterým se lze vyhnout jen s velkými obtížemi. V rizikovém místě je třímetrová hloubka.
Bohumín plánuje otevřít další půjčovnu lodí, u Vrbického jezera staví přístaviště a plovoucí mola 21.7.2021

Bohumín plánuje otevřít další půjčovnu lodí, u Vrbického jezera staví přístaviště a plovoucí mola

Výletních projížděk na lodičkách a šlapadlech by si ještě letos mohli užít turisté v oblasti Vrbického jezera. Město tu díky evropské dotaci buduje plovoucí mola a přístaviště. Projekt propojuje volnočasové vyžití v přírodě a zlepšení podmínek místní fauny. Jeho součástí je i ekomolo pro ptáky.
Bohumín poskytne sto tisíc korun obcím postiženým tornádem 19.7.2021

Bohumín poskytne sto tisíc korun obcím postiženým tornádem

Sto tisíc korun poskytne Bohumín obcím na jižní Moravě, které na konci června zničilo tornádo. Každá z nich obdrží dvacet tisíc korun. Finanční pomoc schválila v pondělí 19. července Rada města. Peníze poputují konkrétně do Lužic, Mikulčic, Moravské Nové Vsi, Hrušek a také do města Hodonín.
Zubaři odcházejí, nahradit je mají v budoucnu mladí 16.7.2021

Zubaři odcházejí, nahradit je mají v budoucnu mladí

Po necelém roce spolupráce se rozcházejí cesty Bohumínské městské nemocnice a personálu zubní ambulance. Oba zaměstnanci podali na konci června výpověď. Prostor v poliklinice by neměl zůstat neobsazený dlouho, nemocnice si totiž zavázala stipendiem dva mediky, kteří dokončují studium stomatologie.
Základní školy v Bohumíně budou mít rodilé mluvčí 14.7.2021

Základní školy v Bohumíně budou mít rodilé mluvčí

Zkvalitnění výuky angličtiny se v novém školním roce dočkají žáci prakticky všech bohumínských základních škol. Město finančně podpoří působení rodilých mluvčích, jejichž služeb dosud využívaly jen největší místní školy. Od září se s nimi budou setkávat děti i na menších základkách a v malotřídkách.
Knihy na dovolenou seženou lidé v Bohumíně za pětikačku 13.7.2021

Knihy na dovolenou seženou lidé v Bohumíně za pětikačku

Detektivky, romány, ale i knihy pro děti nebo komiksy mohou pořídit lidé, kteří ve středu 14. července dorazí do Bohumína na antikvariát pod širým nebem. Na náměstí bude v prodeji na 12 tisíc titulů. Prodejní ceny začínají na pětikoruně, akce trvá od 9:00 do 17:00 hodin.
Místní akční skupina přivedla na Bohumínsko 133 milionů korun 12.7.2021

Místní akční skupina přivedla na Bohumínsko 133 milionů korun

Podpora rodin, nová pracovní místa, ale i kvalitnější podmínky pro studium dětí. To je jen zlomek aktivit, na které se podařilo získat peníze z Evropské unie. Díky Místní akční skupině Bohumínsko přiteklo za posledních pět let do mikroregionu 133 milionů korun. Ty podpořily na šedesát projektů.
Bojovky pro děti, komentované prohlídky i velké společenské akce, to je léto v Bohumíně 1.7.2021

Bojovky pro děti, komentované prohlídky i velké společenské akce, to je léto v Bohumíně

První polovina prázdnin se v Bohumíně ponese v duchu kultury a zábavy pro děti, srpen si zase užijí dospělí. Město se vrací k tradičním letním akcím. Od července začíná promítat letní kino, v plánu jsou antikvariát pod širým nebem, branný den a hledání pokladu. Srpen bude patřit společenským akcím.
Desetileté úsilí rozvoje turistiky u meandrů Odry si vysloužilo krajské ocenění 30.6.2021

Desetileté úsilí rozvoje turistiky u meandrů Odry si vysloužilo krajské ocenění

Více než deset let rozvíjí Bohumín turistiku u řeky Odry. Snahy o zatraktivnění hraničních meandrů si nyní všimli odborníci a dostala se do povědomí obyvatel celého kraje. Svědčí o tom krajské ocenění, které včera převzali zástupci města od náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky.
Hitem letošní dražby ztrát a nálezů byla dětská kytara 29.6.2021

Hitem letošní dražby ztrát a nálezů byla dětská kytara

Deset tisíc korun utržilo město za prodej věcí ze skladu ztrát a nálezů. Z více než sto nabízených předmětů se jich prodala většina, největší zájem byl o dětskou kytaru. Její cena se ve včerejší dražbě vyšplhala na dvanáct set korun. Další vysoké částky se podařilo získat prodejem jízdních kol.
Začátek prázdnin přeje příznivým cenám licitací městských bytů 28.6.2021

Začátek prázdnin přeje příznivým cenám licitací městských bytů

Výhodně získat do pronájmu městský byt mohou v Bohumíně lidé, kteří mají v plánu se o prázdninách zúčastnit licitace. V koronavirové době, kdy byly dražby opakovaně zastaveny, se ceny šplhaly nad sto korun, nyní lze díky dovoleným sehnat nájemní bydlení i za základní cenu 60 korun za metr čtvereční.
Bohumín zahajuje masivní průzkum kvůli odpadům, k domkařům míří tři tisíce dopisů 25.6.2021

Bohumín zahajuje masivní průzkum kvůli odpadům, k domkařům míří tři tisíce dopisů

Bohumíňáci budou nově hradit svoz odpadu podle kapacity popelnic - 1 korunu za objednaný litr k svozu. Vyžádaly si to změny v legislativě, kvůli nimž musel úřad zavést místní poplatek. Město však umožní domkařům, aby si zvolili ideální velikost nádoby, která pro ně bude cenově nejvýhodnější.
V Bohumíně mohou lidé vydražit hudební nástroje i vybavení na sport 22.6.2021

V Bohumíně mohou lidé vydražit hudební nástroje i vybavení na sport

Jízdní kolo, skateboard či kytaru mohou levně pořídit lidé, kteří přijdou v pondělí 28. června ve 14:30 hodin na nádvoří bohumínské radnice. Koná se tu tradiční dražba nálezů. Mezi letošní favority patří čtečka knih, hodinky Diesel, stan, harmonika či spacák. Prohlídka je v den aukce od 14:15 hodin.
Areál městské nemocnice v Bohumíně prochází modernizací za 60 milionů korun 21.6.2021

Areál městské nemocnice v Bohumíně prochází modernizací za 60 milionů korun

Areál Bohumínské městské nemocnice prochází výraznou modernizací. Stavební práce začaly bouráním starých objektů. Naváže na ně výstavba nového ambulantního traktu s centrální čekárnou. Projekt do budoucna počítá také s novou léčebnou dlouhodobě nemocných. V plánu je i rozšíření služeb pro pacienty.
Nad vítáním občánků stále visí otazníky, přišlo o něj téměř 200 dětí 17.6.2021

Nad vítáním občánků stále visí otazníky, přišlo o něj téměř 200 dětí

Desítky bohumínských rodin přišly o jeden z nejkrásnějších okamžiků prvních týdnů života jejich dítěte. Tradiční vítání občánků zastavil už loni koronavirus. Naposledy se rodiče s miminky sešli v obřadní síni radnice před devíti měsíci. Město nyní řeší, jak jim absenci slavnostní akce vynahradit.
Domov pro seniory Cesmína prochází rekonstrukcí, hledá dobrovolníky na úklid 16.6.2021

Domov pro seniory Cesmína prochází rekonstrukcí, hledá dobrovolníky na úklid

Novou společenskou místnost a jídelnu budou mít obyvatelé domova pro seniory Cesmína ve Starém Bohumíně. Přibude tu i nový výtah, opraví se podlahy a počítá se i s obnovou elektroinstalace. Část rekonstrukce už je u konce, domov teď hledá dobrovolníky, kteří by 26. a 27. června pomohli s úklidem.
V Bohumíně se místo sledování fotbalu kontrolovaly investiční akce 15.6.2021

V Bohumíně se místo sledování fotbalu kontrolovaly investiční akce

Bohumínští zastupitelé vyrazili v pondělí 14. června na tradiční obhlídku města. Kontrolovali průběh investičních akcí. Letošní trasa se zaměřila především na oblast bydlení. I přes koronavirovou krizi je městský rozpočet silně proinvestiční. Do inovací jde letos v Bohumíně cca čtvrt miliardy korun.
Město zdědilo po zemřelém muži auto, nabízí ho k prodeji 11.6.2021

Město zdědilo po zemřelém muži auto, nabízí ho k prodeji

Radnice občas řeší situace, kdy na území města zemře člověk bez příbuzných. Musí se tak postarat o pohřeb i možné dědictví. Takový případ se nyní stal i v Bohumíně. V pozůstalostním řízení město nabylo osobní auto značky Ford Mondeo. Poslední červnový den ho nabídne zájemcům ve veřejné licitaci.
Kriminalita v Bohumíně letos výrazně klesla, přispěla k tomu i pandemie 10.6.2021

Kriminalita v Bohumíně letos výrazně klesla, přispěla k tomu i pandemie

Rapidní pokles kriminality zaznamenala policie za prvních pět měsíců letošního roku v Bohumíně a sousedním Rychvaldu. Počet trestných činů klesl ve srovnání se stejným obdobím předchozích let ve všech sledovaných kategoriích. Násilná trestná činnost o polovinu, počet krádeží dokonce o dvě třetiny.
U výpadovky na Karvinou založilo město nový lesík, další roste na hranici s Dolní Lutyní 8.6.2021

U výpadovky na Karvinou založilo město nový lesík, další roste na hranici s Dolní Lutyní

Tisíce nových stromů a keřů letos přibylo u dopravně nejvytíženější tepny Bohumína v městské části Skřečoň. Z mladých dřevin, které u výpadovky na Karvinou dalo město vysadit, vznikne v budoucnu přírodní biokoridor. Díky evropské dotaci mohla radnice zalesnit také plochu na hranici s Dolní Lutyní.
Město instalovalo pamětní desku obětem loňského tragického požáru 4.6.2021

Město instalovalo pamětní desku obětem loňského tragického požáru

Mezi stromy nedaleko panelového domu v Nerudově ulici v Bohumíně dnes dalo město instalovat žulovou pamětní desku. Připomíná tragédii z 8. srpna loňského roku, kdy po žhářském útoku zemřelo jedenáct lidí. Pietní místo mohou lidé využít k pokládání svíček.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2650

    Městský úřad