Město Bohumín

Tiskové zprávy

Řidiče zbrzdí výstavba protihlukových stěn i oprava chodníku 12.7.2024

Řidiče zbrzdí výstavba protihlukových stěn i oprava chodníku

Trpělivostí se musí obrnit řidiči, kteří cestují z Bohumína směrem na Karvinou. Ředitelství silnic a dálnic zahájí v polovině prázdnin stavbu protihlukových stěn podél silnice I/67, a to ve dvou úsecích. Provoz budou dočasně řídit semafory. Na ty narazí šoféři i v centru Bohumína u obchodní zóny.
Nové zázemí u Kališova jezera se o víkendu otvírá rekreantům 10.7.2024

Nové zázemí u Kališova jezera se o víkendu otvírá rekreantům

Letní koupání u Kališova jezera dostává atraktivnější podobu. Nedaleko hlavní pláže vyrostla přírodně vyhlížející budova pro pohodlí a relaxaci návštěvníků. Pod jednou střechou v ní najdou bufet, převlékárny, toalety i sprchy. Stavba trvala tři čtvrtě roku a město za ni zaplatilo 20,5 milionu korun.

Starší než týden

Svižnější internet, bezpečnější připojení. Školy investují miliony do modernizace sítí 2.7.2024

Svižnější internet, bezpečnější připojení. Školy investují miliony do modernizace sítí

Časy papírových žákovských knížek, stravenek a meotarů jsou nenávratně pryč. Školy se dnes bez digitálních technologií a kvalitního připojení neobejdou. Díky evropské dotaci si během prázdnin zajistí čtyři bohumínské základky lepší a bezpečnější počítačovou síť. Modernizace přijde na 18 milionů.
Město hostí šachovou elitu na mezinárodním festivalu OPEN Bohumín 28.6.2024

Město hostí šachovou elitu na mezinárodním festivalu OPEN Bohumín

Bohumín se i díky dlouhodobé podpoře radnice stal významným místem na světové šachové mapě. V těchto dnech se do něj sjíždějí špičkoví hráči, aby se utkali na devítidenním festivalu OPEN Bohumín s mezinárodním obsazením. K šachovnicím poprvé usednou ve sportovní hale Bospor v sobotu 29. června.
Skřivánek půjde do mědi, začínají prázdninové opravy školních budov 26.6.2024

Skřivánek půjde do mědi, začínají prázdninové opravy školních budov

Bohumín rozjíždí stavební akce v základních a mateřských školách. Namísto dětských hlasů v nich bude během příštích dvou měsíců rezonovat zvuk vrtaček. Čeká je zateplování, výměna rozvodů elektřiny a vody, vylepšování zázemí. Na tradiční prázdninové opravy má město v rozpočtu přes osm milionů korun.
Plány města na výstavbu chodníku ve Skřečoni hatí přístup státu 24.6.2024

Plány města na výstavbu chodníku ve Skřečoni hatí přístup státu

Záměr postavit kvůli větší bezpečnosti pěších chodník vedoucí podél silnice I/67 mezi Polní a Úvozní ulicí ve Skřečoni se zadrhl na přístupu státu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), v jehož správě výpadovka na Karvinou je, by Bohumínu naúčtovalo statisícové částky za pronájem plochy při výstavbě.
Vodní prohlídka evropského unikátu. Bohumín na léto zpřístupní Odru 20.6.2024

Vodní prohlídka evropského unikátu. Bohumín na léto zpřístupní Odru

Pět velkých meandrů Odry jsou přírodním unikátem, který nemá v Evropě obdoby. A díky dlouholeté snaze Bohumína zpřístupnit pestrý ekosystém s lužními lesy a vzácnými živočichy veřejnosti, si krásy přírody mohou prohlédnout turisté přímo z hladiny řeky. Na příští dva měsíce se otvírá půjčovna lodí.
Ve Vrbici se nově měří škodliviny z heřmanické haldy 18.6.2024

Ve Vrbici se nově měří škodliviny z heřmanické haldy

Zdravotní ústav v Ostravě začal měřit imise z heřmanického odvalu. Jednou z vybraných lokalit pro monitorování ovzduší je i bohumínská městská část Vrbice. Mobilní stanice u místní čističky vod snímá koncentrace škodlivin 24 hodin denně. První relevantní data by mohla být známa za několik týdnů.
Bohumín získal ocenění v soutěži Zelená obec roku ČR 2024 14.6.2024

Bohumín získal ocenění v soutěži Zelená obec roku ČR 2024

Naděje, že i průmyslová města z ekologicky znevýhodněných regionů mohou být příkladem v péči o přírodu, se proměnila v realitu. Bohumín získal druhé místo v celostátní soutěži Zelená obec roku 2024 a z Prahy si odvezl kromě prestižního ocenění i dvě stě tisíc korun na podporu životního prostředí.

Starší než měsíc

Na vlastní oči. Zastupitelé kontrolovali investice přímo v terénu 11.6.2024

Na vlastní oči. Zastupitelé kontrolovali investice přímo v terénu

Po svém červnovém zasedání se bohumínští zastupitelé v pondělí (10. 6.) odpoledne vydali na prohlídku investičních akcí. Netradičně se podívali i za hranice Bohumína, do Dolní Lutyně, kde lidé o uplynulém víkendu rozhodli v referendu o postoji obce k plánované výstavbě průmyslového podniku.
Bohumín je druhým nejlépe třídícím městem v kraji 10.6.2024

Bohumín je druhým nejlépe třídícím městem v kraji

I letos zná tradiční soutěž Moravskoslezského kraje v třídění odpadů své vítěze. Sídla, jejichž občané nakládají se svými odpady nejlépe, získávají každoročně prestižní ocenění v klání O keramickou popelnici. Bohumín obsadil ve své kategorii druhé místo a přivezl si už desátou sošku v řadě.
Rychlost řidičů budou kontrolovat další dva moderní radary 6.6.2024

Rychlost řidičů budou kontrolovat další dva moderní radary

Další dva multifunkční měřiče rychlosti v létě rozšíří síť informačních radarů rozmístěných po městě. Radnice do jejich pořízení investovala téměř 400 tisíc korun. Celkově jich budou mít bohumínští strážníci k dispozici už deset.
Bohumín pokračuje v dražbách odtažených aut a odebírání značek dlužníkům 4.6.2024

Bohumín pokračuje v dražbách odtažených aut a odebírání značek dlužníkům

Dvě účinné praktiky vůči provozovatelům aut využívá Bohumín, aby zajistil pořádek ve městě a spravedlnost vůči těm, kteří dodržují pravidla. Odtahováním aut bez platné technické kontroly »čistí« strážníci parkovací plochy, odebrání registračních značek z vozidel je zase bičem na dlužníky za pokuty.
Masaryčka slaví stovku, dostane nový kabát za 15 milionů 31.5.2024

Masaryčka slaví stovku, dostane nový kabát za 15 milionů

Největší bohumínská základní škola, které se v Bohumíně neřekne jinak než Masaryčka, slaví sté výročí. Od svého založení v roce 1924 prošla řadou proměn, další výrazná ji brzy čeká. Město začalo projektovat obnovu fasády historické budovy za přibližně 15 milionů korun.
V Bohumíně vzniknou dvě nové okružní křižovatky 29.5.2024

V Bohumíně vzniknou dvě nové okružní křižovatky

Úleva pro řidiče v centru města a bezpečnější provoz na rozcestí Bohumína a Rychvaldu. Investiční záměr na vznik dvou nových okružních křižovatek za celkem 72 milionů korun dostává konkrétní obrysy. A to díky příslibu kraje na jejich financování. S výstavbou se zřejmě začne už v příštím roce.
Bohumín se připravuje na evropské volby, Dolní Lutyně i na referendum 27.5.2024

Bohumín se připravuje na evropské volby, Dolní Lutyně i na referendum

Také v Bohumíně se 7. a 8. června uskuteční volby do Evropského parlamentu. Probíhat budou v devatenácti stálých okrscích. Sousední Dolní Lutyni čeká v tomto termínu i referendum, v němž lidé odpoví, zda souhlasí s tím, aby obec využila práv k zabránění výstavby Strategického podnikatelského parku.
Vrbické jezero v pohybu. Dračí lodě vystřídá triatlonová výzva 22.5.2024

Vrbické jezero v pohybu. Dračí lodě vystřídá triatlonová výzva

Vrbické jezero se opět promění v centrum dragonboatingu. Divácky atraktivní sportovní festival odstartují v pátek 24. května školní závody, v sobotu 25. května se utkají posádky dospělých. O týden později je vystřídají triatlonoví borci, kteří se o vítězné posty poperou v plavání, cyklistice a běhu.
Bohumín od září rozšíří kapacitu mateřských škol o novou třídu 17.5.2024

Bohumín od září rozšíří kapacitu mateřských škol o novou třídu

O předškoláky je postaráno. Bohumín po zápisech do mateřských škol, které ve městě proběhly na začátku května, rozšíří od září kapacitu o novou kmenovou třídu. Uspokojí tak poptávku všech rodičů, kteří sháněli místo pro tříleté a starší děti.
U3V otevře nový cyklus pro zralé studenty, na školné jim přispěje město 16.5.2024

U3V otevře nový cyklus pro zralé studenty, na školné jim přispěje město

V Bohumíně mají otevřeny dveře ke vzdělání i lidé pokročilejšího věku. Skupina sedmnácti seniorských studentů Univerzity třetího věku (U3V) absolvovala včera (15. 5.) dvouletý cyklus zakončený slavnostní promocí a noví zájemci už se mohou hlásit do dalšího programu. Ten odstartuje v září.
Peloton vedení radnice našlápl do dalšího čtvrtstoletí 15.5.2024

Peloton vedení radnice našlápl do dalšího čtvrtstoletí

Šestnáct cyklistů, dvacet kilometrů, čtyři městské části. Vedení města a radničních odborů vyrazilo v úterý 14. května na kolech na pravidelnou objížďku po dokončených i právě probíhajících investičních akcích. Letos už po šestadvacáté.
Řidiče v Nové Vsi zkrotí zpomalovací ostrůvek, pěší dostanou nový chodník 14.5.2024

Řidiče v Nové Vsi zkrotí zpomalovací ostrůvek, pěší dostanou nový chodník

V osadě Nová Ves musí šoféři počítat během příštích sedmi týdnů se zdržením. V Opletalově ulici začíná stavba zpomalovacího ostrůvku za zhruba jeden milion korun. Dopravní prvek buduje radnice na přání místních obyvatel. Ti se dočkají i nového chodníku, který dosud v osadě chyběl.
Město dokončilo proměnu smuteční síně, na konci května se do ní vrátí obřady 9.5.2024

Město dokončilo proměnu smuteční síně, na konci května se do ní vrátí obřady

Téměř osm měsíců trvaly práce na kompletní rekonstrukci interiéru bohumínské smuteční síně. Díky zajímavému konceptu z dílny projekční firmy Atelier 38 se vnitřní prostory, v nichž se pozůstalí loučí se svými blízkými, proměnily v důstojné a moderní prostředí. Obřady se do něj vrátí na konci května.
Ze zvýšení daně z nemovitosti neuvidí Bohumín ani korunu, peníze jdou státu 7.5.2024

Ze zvýšení daně z nemovitosti neuvidí Bohumín ani korunu, peníze jdou státu

Mnohé obyvatele Bohumína v minulých dnech zaskočila částka, kterou musejí nově platit jako daň z nemovitosti za svůj rodinný dům či byt. Zvýšení daně jde na vrub státu a město z něj žádný profit mít nebude.
Bojová ukázka v Kopytově připomene poslední válečné dny 2.5.2024

Bojová ukázka v Kopytově připomene poslední válečné dny

Bojovou cestu 1. československé tankové brigády připomene historická ukázka »Na Bohumínském směru«, kterou v osadě Kopytov pořádají 4. května od 13 hodin Československá obec legionářská a Technické muzeum Olomouc 1. ČSTOB ve spolupráci s dobrovolnými hasiči. Město atraktivní akci finančně podpořilo.
U Kališova jezera začaly přípravy na letní sezónu 29.4.2024

U Kališova jezera začaly přípravy na letní sezónu

Kališovo jezero se chystá na novou sezónu. Přípravy dnes odstartovaly čištěním pláže a vstupních panelů od naplavenin, radnice dá do rekreačního areálu navézt nový písek a štěrk. Současně pokračuje stavba moderního plaveckého zázemí s posezením. Pro motoristy město rozšíří parkovací kapacity.
Bohumínem projede peloton nejlepších silničních cyklistek světa 26.4.2024

Bohumínem projede peloton nejlepších silničních cyklistek světa

Fanoušci cyklistiky mají jedinečnou příležitost vidět na vlastní oči jednu z etap prestižního a oblíbeného závodu Gracia Orlová, který je zařazen do seriálu Světového poháru žen v silniční cyklistice. Na bohumínský okruh se peloton vydá v sobotu 27. dubna ve čtyři hodiny odpoledne z náměstí T. G. Ma
Obce, školy a podnikatelé z Bohumínska mají měsíc na podání žádosti o dotaci 25.4.2024

Obce, školy a podnikatelé z Bohumínska mají měsíc na podání žádosti o dotaci

Mikroregion Bohumínsko se chystá využít nabídky dotací na podporu rozvoje, kterou přináší Strategický plán Společné zemědělské politiky. Místní akční skupina Bohumínsko, jež dotace zprostředkovává, zve obce, školy, spolky a podnikatele, aby do konce května podali své žádosti o finanční podporu.
Bohumínským Amosem 2024 je devadesátiletý Oldřich Štverka 24.4.2024

Bohumínským Amosem 2024 je devadesátiletý Oldřich Štverka

Anketa Amos 2024 o nejlepšího bohumínského učitele zná své vítěze. Město dnes (24. dubna) ocenilo deset pracovníků školství a jednoho emeritního pedagoga za celoživotní přínos. Je jím Oldřich Štverka, který nedávno ve výborné duševní i fyzické kondici oslavil devadesátiny.
Začíná přestavba přednádražního prostoru u ocelové lávky 23.4.2024

Začíná přestavba přednádražního prostoru u ocelové lávky

Do zajímavé architektonické proměny plochy u východní části nádražní budovy se pouští bohumínská radnice. Projekt rekultivace zanedbaného prostoru o rozloze cca 800 metrů čtverečních snoubí moderní prvky s odkazy na bohatou historii železnice. Za stavební práce město zaplatí zhruba 6 milionů korun.
Bohumín letos vrátí nájemníkům rekordní sumu za přeplatky 19.4.2024

Bohumín letos vrátí nájemníkům rekordní sumu za přeplatky

Dobrá zpráva pro peněženky téměř čtyř tisíc nájemníků městských bytů. Radnice jim vrátí rekordní přeplatek za služby. Do domácností zamíří téměř 34 milionů korun. Rozpis vyúčtování obdrží lidé do konce tohoto měsíce.
Bohumín založil protihlukovou habrovou stěnu u dálnice 16.4.2024

Bohumín založil protihlukovou habrovou stěnu u dálnice

Zelené izolační clony se dočkají obyvatelé Starého Bohumína. Město u sjezdu na dálnici D1 dnes (16. 4.) vysadilo stromořadí pro odhlučnění. Pomocí dřevin plánuje zintimnit i okolí smuteční síně, kde přibude habrová alej. Kompletní jarní výsadba bude radnici stát zhruba půl milionu korun.
Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040 15.4.2024

Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040

Už jen necelý rok zbývá podle vedení společnosti ČEZ Teplárenská do ukončení výroby energií z uhlí v Elektrárně Dětmarovice. Ta se přetransformuje na nízkoemisní teplárnu. A Bohumín jako strategický odběratel si dokázal vyjednat nové výhodnější podmínky až do roku 2040.
Nevyhovující zázemí fotbalového areálu v Záblatí se díky investici města zlepší 8.4.2024

Nevyhovující zázemí fotbalového areálu v Záblatí se díky investici města zlepší

Sportovní areál v Záblatí, který pravidelně využívá sto třicet dětí i dospělých, prochází kompletní proměnou. Fotbalové hřiště bylo už léta v nevyhovujícím stavu, město se proto rozhodlo klubu pořídit nové zázemí. Předpokládaná cena stavebních úprav je téměř 13 milionů korun.
Letité bytové domy omládnou, rorýsi zůstanou bez újmy 5.4.2024

Letité bytové domy omládnou, rorýsi zůstanou bez újmy

Desítky let staré bytové domy v centru Bohumína letos dostanou face lifting. Omlazení jim zajistí kompletní zateplení, nová fasáda a střecha i moderní vstupy. Stavební práce už začaly. Projekt myslel také na ptačí obyvatele domů, chráněné rorýse. Radnice pohlídá, aby oprava neohrozila jejich zázemí.
Začínají zápisy do prvních tříd, silné ročníky odeznívají 3.4.2024

Začínají zápisy do prvních tříd, silné ročníky odeznívají

Rekordní počty dětí, které v posledních letech v Bohumíně přicházely k zápisům do prvních tříd, jsou minulostí. Místní základní školy očekávají oproti loňsku pokles o čtyřicet žáčků. Zápisy ve městě probíhají v jednotném termínu, a to ve středu 3. dubna a ve čtvrtek 4. dubna.
Začíná svoz bioodpadu od domků, objem zeleně je pětinásobný 26.3.2024

Začíná svoz bioodpadu od domků, objem zeleně je pětinásobný

Jarní počasí inspiruje obyvatele rodinných domů k přípravě zahrádek na sezónu. A bohumínská radnice s tím jako každým rokem počítá. Od konce března zahajuje vývoz kontejnerů na biologický odpad. V dvoutýdenních cyklech potrvá až do druhé poloviny listopadu.
Řidiče v Bohumíně zpomalí oprava dopravní tepny a stavba nového chodníku 25.3.2024

Řidiče v Bohumíně zpomalí oprava dopravní tepny a stavba nového chodníku

Páteřní silniční tah městem, ulice 1. máje ve Skřečoni, projde v dubnu částečnou rekonstrukcí. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje opravit úsek od kruhového objezdu pod mostem až k autobusové zastávce u pošty. Řidiči musí počítat se zúžením, v němž budou kyvadlovou dopravu řídit semafory.
Frekventovaná bohumínská cyklostezka se na celý letošní rok uzavře 18.3.2024

Frekventovaná bohumínská cyklostezka se na celý letošní rok uzavře

Stezka pro cyklisty a in-line bruslaře vedoucí ze Starého Bohumína k Antošovické lávce se po Velikonocích na celý letošní rok uzavře. Stojí za tím výstavba ochranných protipovodňových zdí u dálnice D1. Investorem akce je Ředitelství silnic a dálnic ČR.
Venkovní výtah pro seniory i nové zdviže pro nájemníky městských bytů 14.3.2024

Venkovní výtah pro seniory i nové zdviže pro nájemníky městských bytů

Dosud měli problém dostat se do patra, od dubna se svezou novým výtahem. Moderní prosklená kabina, kterou město vybudovalo pro seniory z domu s pečovatelskou službou v Pudlově, je netradičně umístěna mimo budovu. Bohumín se také pustil do výměny tří zdviží v bytových domech v Poděbradově ulici.
Bohumín pokračuje v modernizaci nemocnice, na řadě je chirurgie 12.3.2024

Bohumín pokračuje v modernizaci nemocnice, na řadě je chirurgie

Akce kulový blesk. I tak by se dalo nazvat letošní pokračování modernizace Bohumínské městské nemocnice. Zásadní rekonstrukcí projde od dubna přízemí pavilonu A pro budoucí poskytování chirurgické péče. Současně se z budovy vystěhuje rehabilitace, město pro ni připravuje nové zázemí v poliklinice.
Rekordní únor umožnil začít s čištěním ulic v předstihu 11.3.2024

Rekordní únor umožnil začít s čištěním ulic v předstihu

Nezvykle teplé únorové počasí umožnilo začít s jarní očistou města o několik týdnů dříve. Technické služby BM servis už udělaly pořádek na hlavních cyklostezkách i chodnících a v příštím týdnu se chystají zahájit blokové čištění ulic. Kompletní údržba komunikací po zimě skončí 24. dubna.
Strategický podnikatelský park? Obce na Bohumínsku požadují od státu důkladné prověření a záruky 8.3.2024

Strategický podnikatelský park? Obce na Bohumínsku požadují od státu důkladné prověření a záruky

O přínosech a dopadech přípravy projektu stavby podnikatelského parku dnes (8. 3.) jednali zástupci Bohumína, Dolní Lutyně a Dětmarovic. Shodli se, že příchod investora, který chce na pozemcích o rozloze až 280 hektarů realizovat strategický projekt, nesmí snížit kvalitu života obyvatel regionu.
Bohumín vyhlásil osobnosti roku 2023 5.3.2024

Bohumín vyhlásil osobnosti roku 2023

Ceremoniál nápadně připomínající předávání filmových cen má za sebou město Bohumín. V secesním domě Pod Zeleným dubem ocenilo nejvýraznější osobnosti roku 2023. K dlouholeté, leč přerušené tradici se vrátilo po čtrnácti letech.
Na první vyšetření v nové zubní ambulanci čeká ještě sedm set lidí 29.2.2024

Na první vyšetření v nové zubní ambulanci čeká ještě sedm set lidí

Přesně před rokem dokončila Bohumínská městská nemocnice předregistraci pacientů do nové zubní kliniky s kapacitou 3 tisíce pacientů. Možnosti využilo 16 tisíc lidí, z toho 4,5 tisíce místních. Tři dentisté dosud vyšetřili zhruba 2 300 klientů, pozvání se tedy dočká ještě přibližně sedm set zájemců.
Bohumín přijde o poslední VPP, úklid ulic jej letos bude stát téměř devět milionů 28.2.2024

Bohumín přijde o poslední VPP, úklid ulic jej letos bude stát téměř devět milionů

Změny ve státní politice zaměstnanosti budou letos stát Bohumín devět milionů korun, které musí vynaložit na zajištění ručního úklidu ulic. Zatímco před lety mělo město k dispozici až 200 veřejně prospěšných pracovníků (VPP), letos stát tuto službu definitivně »zařízl«.
Mozaika protipovodňových opatření dá Bohumínu kompletní ochranu 26.2.2024

Mozaika protipovodňových opatření dá Bohumínu kompletní ochranu

Státní podnik Povodí Odry pokračuje ve stavbě protipovodňového valu v Pudlově. V plánu má i stavební úpravy na toku Lutyňky v Nové Vsi, jejichž cílem je ochránit osadu před stoletou vodou. A příznivá zpráva přišla i z ŘSD. Společnost se už na jaře pustí do navýšení protizáplavové zdi u dálnice.
Bohumín vstupuje do Sdružení místních samospráv, doufá v silnější tlak na stát 22.2.2024

Bohumín vstupuje do Sdružení místních samospráv, doufá v silnější tlak na stát

Silnější hlas v Praze a účinnější ochrana proti neuváženým krokům vlády. Bohumín se rozhodl vstoupit do Sdružení místních samospráv ČR, aby se mohl lépe bránit proti změnám zákona, z nichž některé podle vedení místní radnice poškozují města a obce. Vstup v únoru schválilo bohumínské zastupitelstvo.
Lidé v Bohumíně jsou disciplinovanější. Strážníci vypisují méně pokut 21.2.2024

Lidé v Bohumíně jsou disciplinovanější. Strážníci vypisují méně pokut

Disciplinovanější řidiči = méně sankcí. Tato rovnice platila vloni v Bohumíně, strážníci vypsali výrazně méně pokutových bloků než v roce předcházejícím. Vyplývá to ze statistik městské policie.
Nová klubovna i vybavení kuchyně, táborovou základnu v Návsí čeká proměna 19.2.2024

Nová klubovna i vybavení kuchyně, táborovou základnu v Návsí čeká proměna

Stovky bohumínských dětí, které stráví letní prázdniny na turistické základně v Návsí u Jablunkova, si budou užívat pobyt v novém zázemí. Radnice dá ještě před začátkem sezóny kompletně opravit místní klubovnu, táborová kuchyň dostane moderní vybavení a výměny se dočká i část stanů s podsadou.
Fiktivní svatba i policejní sirény. Bohumín pokračuje v exkurzích škol na radnici 14.2.2024

Fiktivní svatba i policejní sirény. Bohumín pokračuje v exkurzích škol na radnici

I letos pokračuje bohumínská radnice v exkurzích žáků základních škol. Ročně se při návštěvách úřadu vystřídají stovky dětí. Hodinová prohlídka úřadu a služebny městské policie pro ně představuje zpestření výuky, vedení radnice si od ní slibuje lepší informovanost nejmladší generace o chodu města.
Opravou letos v Bohumíně projde deset silnic a šestnáct chodníků 7.2.2024

Opravou letos v Bohumíně projde deset silnic a šestnáct chodníků

Sedm milionů korun investuje letos Bohumín do oprav cest a chodníků. Rekonstrukcí projde parkoviště u tělocvičny záblatské malotřídky a také u restaurace Hvězda, radnice zajistí i lepší přístup pěších od bývalého stanoviště k obchodní zóně. Vylepšení se dočká 26 míst, z toho 10 silnic a 16 chodníků.
V Bohumíně je přes dvě stě volných míst v maturitních i učebních oborech 5.2.2024

V Bohumíně je přes dvě stě volných míst v maturitních i učebních oborech

Ještě čtrnáct dnů mají deváťáci čas na podání přihlášky ke studiu na střední škole. V Bohumíně mohou vybírat z tradičního klasického gymnázia i ze specializovaných maturitních a učebních oborů. Pro příští školní rok je v nabídce více než dvě stě volných míst.
Tábory, smršť filmů a sportu. Bohumín zabaví školáky i o jarních prázdninách 1.2.2024

Tábory, smršť filmů a sportu. Bohumín zabaví školáky i o jarních prázdninách

Ani v týdnu volna nemusí bohumínští školáci okusovat nehty nudou. Město jim nabídne spoustu aktivit, kterými si mohou nadcházející jarní prázdniny náležitě zpestřit.
Lidé v Bohumíně více třídí odpad, město se brání povinnému zálohování 30.1.2024

Lidé v Bohumíně více třídí odpad, město se brání povinnému zálohování

V Bohumíně roste objem separovaného odpadu. I díky novému systému „door to door“, který radnice zavedla na začátku roku 2023 a přistavila k rodinným domům nádoby na plast a papír, lidé loni ve městě vytřídili o 43 tun plastu více než v roce 2022.
Stavební úřady v Bohumíně, Rychvaldu a Dolní Lutyni zůstanou zachovány 26.1.2024

Stavební úřady v Bohumíně, Rychvaldu a Dolní Lutyni zůstanou zachovány

Lidé z Bohumína, Rychvaldu a Dolní Lutyně, kteří si chtějí postavit dům, chatu nebo třeba garáž, si mohou oddechnout. Stavební úřady ve všech třech obcích zůstanou zachovány. Kvůli plánu minulé vlády na vytvoření centrálního stavebního úřadu přitom nebylo až donedávna jisté, jak s nimi stát naloží.
Město prodá poslední tři pozemky v nové vilové čtvrti 24.1.2024

Město prodá poslední tři pozemky v nové vilové čtvrti

Bohumín uzavírá jednu z nejvýznamnějších investičních akcí posledních let v oblasti bydlení. Většinu z 39 zasíťovaných parcel v centru města mezi ulicemi Petra Cingra, Alberta Hahna a Karla Otta už formou veřejné licitace prodal, volné zůstávají pouze tři. Zájemcům je nabídne na konci března.
Nájemníci bývalých hornických bytů se dočkají nových rozvodů vody 23.1.2024

Nájemníci bývalých hornických bytů se dočkají nových rozvodů vody

Bohumín pokračuje v projektu obnovy domů v centru města, které před pěti lety odkoupil od společnosti Residomo. Po kompletním zateplení letos přijde na řadu výměna rozvodů vody a rekonstrukce některých koupelen. Do modernizace vloží radnice přibližně pět milionů korun.
Bohumín je atraktivní adresou. V loňském roce více vítal a méně se loučil 19.1.2024

Bohumín je atraktivní adresou. V loňském roce více vítal a méně se loučil

Pátým rokem po sobě klesá počet lidí, kteří se stěhují z Bohumína. I tento fakt pomáhá městu držet se nad hranicí dvaceti tisíc obyvatel. Po covidové špičce se pomalu vrací do normálu počty zemřelých.
První letošní výsadba dala Bohumínu 170 nových stromů 17.1.2024

První letošní výsadba dala Bohumínu 170 nových stromů

Dva nové lesíky založilo město Bohumín díky nařízené náhradní výsadbě za kácení v průmyslovém areálu jednoho z místních podniků. Vznikly v Budovatelské ulici a u rybníka Suchého stav. Tvoří je 170 dubů, lip a jilmů.
Do rozšíření kapacity mateřských škol investuje Bohumín přes deset milionů korun 15.1.2024

Do rozšíření kapacity mateřských škol investuje Bohumín přes deset milionů korun

Dvě nové třídy, výdejna jídla, šatny a sociální zázemí. Bohumín reaguje na demografický vývoj a plánovanou výstavbu rodinných domů v centru města a připravuje rozšíření kapacity mateřských škol až o padesát míst. Do přestavby horního patra budovy v Nerudově ulici investuje přes deset milionů korun.
Bohumín i dopravní inspektorát se k ostrému měření rychlosti staví rezervovaně 12.1.2024

Bohumín i dopravní inspektorát se k ostrému měření rychlosti staví rezervovaně

Sedm ulic, kde by výhledově mohly přibýt »ostré« radary na měření rychlosti aut, vytipovali společně Bohumín, Rychvald a Dolní Lutyně. Jejich zprovoznění však není samospasitelné, plány navíc musí posvětit dopravní inspektorát. Ten se k represivnímu opatření zatím staví zdrženlivě.
Nejlepší v kraji, pátý v republice. Odborníci ocenili bohumínský facebookový účet 10.1.2024

Nejlepší v kraji, pátý v republice. Odborníci ocenili bohumínský facebookový účet

S Facebookem si víte rady, vzkazují Bohumínu odborníci na sociální sítě ze spolku Kvalikom. V soutěži Zlatý lajk 2023 přisoudili radničnímu účtu města první místo v kraji a páté v republice.
Bohumín ruší štědrovečerní ohňostroj 22.12.2023

Bohumín ruší štědrovečerní ohňostroj

Bohumín ruší s ohledem na čtvrteční útok v budově filozofické fakulty v centru Prahy štědrovečerní ohňostroj.
Bohumín sjednocuje seniorské slevy, navýší příspěvek 19.12.2023

Bohumín sjednocuje seniorské slevy, navýší příspěvek

Bohumín od nového roku sjednocuje systém poskytování slev seniorům. Nově bude platit jednotná věková hranice 65 let. Změna se dotkne návštěvníků místního aquacentra, které dosud nabízelo zvýhodněné vstupné od 60 let.
Bohumín dál šetří. Úsporné osvětlení instaluje nad hlavy pacientů i školáků 15.12.2023

Bohumín dál šetří. Úsporné osvětlení instaluje nad hlavy pacientů i školáků

Pod stropy bohumínských zařízení pokračuje velká úsporná akce města. Zastaralé a energeticky náročné osvětlení nahrazuje modernější a šetrnější LED technologie. Z té se nově těší školáci docházející do Domu dětí a mládeže. Už brzy si obměněné zářivky posvítí i na pacienty místní polikliniky.
Hraniční most ve Starém Bohumíně zkoumají odborníci 14.12.2023

Hraniční most ve Starém Bohumíně zkoumají odborníci

Hraniční most spojující Starý Bohumín s polskými Chałupkami prochází na české straně diagnostikou. Odborníci zjišťují, jak se na letité stavbě podepsalo chátrání materiálu a jestli je konstrukce ještě bezpečná pro provoz. Výsledky průzkumu napoví, v jakém rozsahu bude nutná její oprava.
Miliony korun pomohou malým podnikům na Bohumínsku 13.12.2023

Miliony korun pomohou malým podnikům na Bohumínsku

Tři miliony korun na pořízení nových technologií si na začátku příštího roku rozdělí z evropských dotací malé a střední podniky z Bohumínska. Minimální výše příspěvku je 125 tisíc korun, maximální jeden milion korun. Zájemci musí své projekty předložit ke schválení během ledna 2024.
Za aquacentrem se zabydlel bobr, je příliš pracovitý 12.12.2023

Za aquacentrem se zabydlel bobr, je příliš pracovitý

Nezvaný host se zabydlel v sousedství aquacentra v Bohumíně a páchá tu škody. Pracovníkům volnočasového areálu Bospor začalo být podezřelé, že přímo za budovou mizí z remízku stromy. Když prozkoumali okolí Bohumínské stružky, zjistili, že mají co do činění s bobrem evropským.
O půjčky na tepelné čerpadlo není zájem, město podpoří modernizaci plynových kotlů 11.12.2023

O půjčky na tepelné čerpadlo není zájem, město podpoří modernizaci plynových kotlů

Bohumín po dvou letech ruší dotační program, který mohli využít místní obyvatelé na pořízení tepelného čerpadla. Nebyl o něj zájem. Loni se do něj přihlásili pouze čtyři lidé, letos nikdo. Zastupitelstvo města také rozhodlo, že bude nadále finančně podporovat výměnu starého plynového kotle za nový.
Do schránek Bohumíňáků míří ekokalendář, svoz odpadu město nezdraží 7.12.2023

Do schránek Bohumíňáků míří ekokalendář, svoz odpadu město nezdraží

Ekologický kalendář pro rok 2024 je na světě. V téměř desetitisícovém nákladu zamíří od příštího týdne zdarma do bohumínských domácností. Obyvatelům města pomůže lépe se zorientovat v termínech vývozu odpadu, přidá i další praktické informace.
Sníh posune termín otevření Lidické ulice, podepsal se i na stavu stromů 4.12.2023

Sníh posune termín otevření Lidické ulice, podepsal se i na stavu stromů

Rozmary počasí nehrají do karet rozběhlým stavebním investicím ani péči o zeleň. Optimistické vyhlídky na zprovoznění Lidické ulice nepočítaly s dřívějším příchodem zimy a práce naberou mírné zpoždění. Komplikace hlásí i odborníci na zeleň, čtyři stromy šly v Bohumíně pod tíhou sněhu k zemi.
Dodavatelé zvyšují cenu vody i tepla, město musí nájemníkům upravit zálohy 1.12.2023

Dodavatelé zvyšují cenu vody i tepla, město musí nájemníkům upravit zálohy

Obyvatelé Bohumína, kteří využívají zásobování centrálním zdrojem tepla, si od nového roku připlatí. Více peněz bude stát i vodné a stočné. Město proto musí sáhnout k navýšení záloh u svých bytů. Radnice začne v příštích dnech rozesílat svým nájemníkům dopisy s novým evidenčním listem.
Model sociální péče v Bohumíně zaujal hejtmana i senátora 29.11.2023

Model sociální péče v Bohumíně zaujal hejtmana i senátora

Už třicet let pomáhá lidem v Bohumíně Centrum sociálních služeb. Model péče o hendikepované a seniory si získal respekt v celém regionu. Sdílení dobré praxe láká do Bohumína regionální i celostátní politiky, naposledy senátora Pavla Fischera a hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošku.
Bohumín je letos mimořádně úspěšný v získávání dotací 28.11.2023

Bohumín je letos mimořádně úspěšný v získávání dotací

Se třinácti projektovými žádostmi za osmdesát milionů korun letos uspěl Bohumín, když sháněl peníze na podporu svých investičních plánů. Díky dotacím z Evropské unie, státních fondů i soukromých nadací vznikají ve městě nové chodníky, cyklostezky i hřiště.
Rodiče dětí z Benešovky pomohou rozšířit fond školní knihovny 27.11.2023

Rodiče dětí z Benešovky pomohou rozšířit fond školní knihovny

Se sympatickou iniciativou přichází před Vánocemi Benešova základní škola, která dlouhodobě podporuje čtenářskou gramotnost svých žáků. Vybrala třicet atraktivních titulů, jejichž nákupem mohou rodiče přispět ke sváteční atmosféře u společného rozsvícení stromku a obohatit školní knihovnu.
Bohumín slibuje v adventním čase bohatou nadílku akcí 23.11.2023

Bohumín slibuje v adventním čase bohatou nadílku akcí

Na první větší sněhový příval sezony Bohumín zatím čeká, ale lavinu předvánočních akcí už spouští. Kromě velkých venkovních setkání plánuje městské kulturní středisko K3 i menší události schované do tepla kina či knihovny.
Slezská města Karviná, Bohumín a Orlová podepsala memorandum s ČEZ o energetické bezpečnosti 23.11.2023

Slezská města Karviná, Bohumín a Orlová podepsala memorandum s ČEZ o energetické bezpečnosti

Spolupráce na chytrých úsporných řešeních, rozvoji moderní energetické infrastruktury, modernizaci a ekologizaci teplárenských systémů i budování obnovitelných zdrojů, které zajistí energetickou bezpečnost. To jsou hlavní cíle memoranda, které se společností ČEZ uzavřela Karviná, Orlová i Bohumín.
Bohumínské základní i mateřské školy se připojí ke stávce 22.11.2023

Bohumínské základní i mateřské školy se připojí ke stávce

Základní a mateřské školy v Bohumíně, jejichž zřizovatelem je město, vstoupí v pondělí do stávky a zůstanou uzavřeny. Požadují více peněz do rozpočtu školství. Rozhodnutí se dotkne přibližně 2 300 dětí. Vedení města boj škol za mzdy neučitelských profesí a zachování kvality vzdělávání respektuje.
Starosta odolává matu gymnazistů už pátým rokem 20.11.2023

Starosta odolává matu gymnazistů už pátým rokem

Septimáni Vojtěch Jurok a Miroslav Wąs podruhé v řadě dokázali uhrát v šachové simultánce se starostou Petrem Víchou shodně remízu. Letos se k nim přidali i Tobias Jordan z tercie a Daniel Beran z třetího ročníku. Ostatní partie se studenty gymnázia vyzněly ve prospěch hráče Šachové školy Bohumín.
Bohumín přesvědčil ministerstva o nutnosti dostavět hráz v Pudlově 15.11.2023

Bohumín přesvědčil ministerstva o nutnosti dostavět hráz v Pudlově

Stavba protipovodňové hráze v Pudlově bude pokračovat. Díky intervenci města se podařilo dojednat další financování projektu, za který stát zaplatí téměř 400 milionů korun. Ještě před několika dny přitom byla budoucnost ochrany Bohumína před velkou vodou nejistá, a to kvůli vládním škrtům.
Bohumín má rozpočet na příští rok, hospodařit bude s jednou miliardou 14.11.2023

Bohumín má rozpočet na příští rok, hospodařit bude s jednou miliardou

Bohumín bude v příštím roce hospodařit s částkou přesahující jednu miliardu korun, do investičních akcí vloží 135 milionů korun. Vyplývá to z návrhu rozpočtu na rok 2024, který v pondělí 13. listopadu schválili místní zastupitelé.
Bohumín zateplí další bytové domy v centru města 13.11.2023

Bohumín zateplí další bytové domy v centru města

Revitalizace dalších městských bytovek v příštím roce už se rýsuje. Bohumín sestavil plán na zateplování, výměnu oken, obnovu střech i vstupních prostor. Aktuálně vypisuje výběrová řízení na dodavatele. Investice do oprav bytového fondu si v roce 2024 vyžádají zhruba 80 milionů korun.
Bohumín získal dotaci na dostavbu okruhu kolem Vrbického jezera 8.11.2023

Bohumín získal dotaci na dostavbu okruhu kolem Vrbického jezera

Plán na vytvoření šestikilometrového okruhu pro cyklisty a in-line bruslaře kolem Vrbického jezera se po deseti letech promění v realitu. Městu se podařilo získat dotaci na dostavbu posledního úseku, který chybí k tomu, aby měl Bohumín nejdelší přírodní okruh k tomuto druhu sportu v celém regionu.
Zájemci o pěstounství chybí, Bohumín se zapojil do kampaně 6.11.2023

Zájemci o pěstounství chybí, Bohumín se zapojil do kampaně

Sociální odbor bohumínské radnice eviduje dvacítku dětí, které musí vyrůstat v dětských domovech, přitom by mohly žít v náhradních rodinách. Počet nových zájemců o pěstounství je však nízký. Změnit to má regionální kampaň Dejme dětem rodinu, do které se Bohumín zapojil.
Revitalizaci prostranství u smuteční síně dokončilo město před Dušičkami 2.11.2023

Revitalizaci prostranství u smuteční síně dokončilo město před Dušičkami

Svátek všech zesnulých či lidově Dušičky, připadající na dnešní den (2. listopadu), si lidé v Bohumíně připomínají v kultivovanějším prostředí. Město těsně před dnem vzpomínky na zemřelé dokončilo revitalizaci okolí smuteční síně.
Bohumín někteří neviděli roky. Město pro ně uspořádalo okružní jízdu 30.10.2023

Bohumín někteří neviděli roky. Město pro ně uspořádalo okružní jízdu

Senioři z Bohumína, kteří mají problémy s pohybem, vyrazili dnes (30. října) na okružní jízdu městem. Pro padesát zájemců objednala radnice speciálně upravený autobus pro vozíčkáře, role průvodce se zhostil jako obvykle starosta Petr Vícha.
Bohumín vymyslel rodinnou hru, zamířila ke školákům i do prodeje 26.10.2023

Bohumín vymyslel rodinnou hru, zamířila ke školákům i do prodeje

Nejmenší bohumínští školáci si na podzimní prázdniny odnesli domů novou stolní hru, kterou pro ně vymyslela, zpracovala a vyrobila bohumínská radnice. Kromě zábavy s kamarády či rodinou má dětem přinést zajímavé informace o Bohumínu. Vznikla díky zážitkovému vzdělávacímu projektu Moje město.
Červená kolonie získala ocenění v soutěži Komunální projekt roku 2023 25.10.2023

Červená kolonie získala ocenění v soutěži Komunální projekt roku 2023

Projekt záchrany osmi domů v Červené kolonii získal cenu hodnotitelské komise v soutěži Komunální projekt roku 2023. Do letošního ročníku se přihlásilo rekordních 114 projektů z měst a obcí z celé České republiky. Cena absolutního vítěze také putuje do Moravskoslezského kraje, konkrétně do Havířova.
Zážitková pedagogika v praxi. Bohumín učí děti znát své město 20.10.2023

Zážitková pedagogika v praxi. Bohumín učí děti znát své město

Bohumín chce dostat do povědomí dětí znalosti o městě, ve kterém vyrůstají. A jde na to přes zábavu. Nejmenší školáky vybaví radnice na podzimní prázdniny rodinnou hrou, která je provede všemi místními částmi. Starší žáci ocení herní mobilní aplikaci, která je má přimět vyjít do terénu.
Vedení města vytipovávalo v terénu chodníky a cesty k opravám 19.10.2023

Vedení města vytipovávalo v terénu chodníky a cesty k opravám

Plán oprav chodníků a silnic na příští rok začíná dostávat konkrétní obrysy. Vedení města vyjelo v úterý 17. října do terénu, aby ze zásobníku projektů vybralo nejpotřebnější investice. Do rekonstrukce infrastruktury pro pěší i řidiče chce Bohumín v příštím roce vložit přibližně 18 milionů korun.
Bohumín, Rychvald a Dolní Lutyně jednali o zklidnění dopravy 17.10.2023

Bohumín, Rychvald a Dolní Lutyně jednali o zklidnění dopravy

Větší bezpečnost u škol, přestavba frekventovaných křižovatek na okružní a zavedení »ostrého« měření rychlosti v místech, kde šoféři ignorují dopravní značení. O zavádění konkrétních opatření, která by měla zklidnit dopravu v městech a obcích na Bohumínsku, jednali 16. října jejich představitelé.
Ušetřené peníze za energie použijí bohumínské školy na výměnu osvětlení 12.10.2023

Ušetřené peníze za energie použijí bohumínské školy na výměnu osvětlení

Bohumínské základní školy letos ušetří na energiích miliony korun. Část peněz chtějí použít na další úsporná opatření. Třídy a tělocvičny se dočkají výměny starých světel za LED osvětlení. Investice do modernějších a ekologičtějších zářivek představuje téměř 1,7 milionu korun.
Bohumín nabízí posledních sedm pozemků v atraktivní lokalitě 10.10.2023

Bohumín nabízí posledních sedm pozemků v atraktivní lokalitě

Bohumín pošle 23. října do dražby posledních sedm zasíťovaných stavebních pozemků o rozloze od 865 do 1 490 metrů čtverečních ve zrekultivované lokalitě, kterou tvoří ulice Petra Cingra, Alberta Hahna a Karla Otta. Nová čtvrt pro devětatřicet rodinných domů v centru města už pomalu ožívá.
Zaměstnanci bohumínského úřadu se zapojí do potravinové sbírky 9.10.2023

Zaměstnanci bohumínského úřadu se zapojí do potravinové sbírky

Bohumínský městský úřad se letos zapojí do sbírky potravin, kterou pořádá Potravinová banka v Ostravě pro instituce Moravskoslezského kraje. Zatímco veřejnost bude moci přispět tradičně na svatého Martina, zaměstnance samospráv čeká charitativní akce o téměř měsíc dříve.
Šťastná třináctka pro Bohumín v Plavecké soutěži měst 5.10.2023

Šťastná třináctka pro Bohumín v Plavecké soutěži měst

Třinácté vítězství včera (4. října) vybojoval Bohumín v Plavecké soutěži měst. Podpořit akci do místního aquacentra přišlo 818 lidí, což spolehlivě stačilo na první místo v celkovém počtu účastníků v celé České republice.
Projekt přerodu veteriny na zubní kliniku je u konce, lékaři se stěhují 3.10.2023

Projekt přerodu veteriny na zubní kliniku je u konce, lékaři se stěhují

Nová zubní klinika, kterou v posledních pěti měsících vybudovalo na své náklady město, začne v říjnu sloužit pacientům. Tři stomatology čeká v příštích dnech stěhování do kompletně vybavených ordinací. Bohumín tak zajistil dentální péči třem tisícům svých obyvatel.
Pětatřicet jízdních kol čeká v dražbě na nové majitele 2.10.2023

Pětatřicet jízdních kol čeká v dražbě na nové majitele

Bohumín patří k městům, v nichž se konají dražby movitých věcí od nalezených drobností až po auta bez platné TK. Vůbec poprvé nyní nabízí samostatně v aukci jízdní kola, která zůstala uzamčena v cykloboxech. Dražba startuje 4. října ve 14:15 ve dvoře radnice, vyvolávací cena začíná na 500 korunách.
První říjnová středa nabídne pět akcí pro veřejnost 27.9.2023

První říjnová středa nabídne pět akcí pro veřejnost

Jak už je v Bohumíně dobrým zvykem, organizátoři akcí spojili síly a v jediný den nabídnou lidem hned pět různých akcí. Čtyři z nich se uskuteční v samém centru města, pátá pak v nedalekém aquacentru. Kdo se rád vzdělává, sportuje či nakupuje, měl by si v kalendáři zablokovat příští středu 4. října.
Vedení Bohumína se setkalo s představiteli největších firem ve městě 26.9.2023

Vedení Bohumína se setkalo s představiteli největších firem ve městě

Na pozvání starosty města Petra Víchy se v pondělí 25. září na radnici sešli zástupci největších firem, skýtajících v součtu téměř 5 tisíc pracovních pozic na území Bohumína. Shodli se, že aktuálním problémem průmyslových podniků je nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců a dopady energetické krize.
Město hledá dárce vánočního stromu pro Starý Bohumín 21.9.2023

Město hledá dárce vánočního stromu pro Starý Bohumín

Město shání vánoční strom, který během adventu ozdobí náměstí ve Starém Bohumíně. Už tradičně oslovuje veřejnost s prosbou o dárcovství. Rozšířit seznam těch, kteří pomohou vytvořit sváteční atmosféru na náměstí Svobody, může majitel statného a zdravého jehličnanu z Bohumína a blízkého okolí.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 

Počet nalezených záznamů: 2986

    Městský úřad