Město Bohumín

Tiskové zprávy

Bohumín navýší počet parkovacích míst v centru města 21.10.2021

Bohumín navýší počet parkovacích míst v centru města

Přes sto nových parkovacích míst vznikne v samém centru Bohumína. Městu se podařilo i přes omezený prostor naprojektovat 25 stání u bývalého finančního úřadu a 13 stání za radniční budovou B. Počítá i s desítkami nových míst u budoucí zástavby v lokalitě P. Cingra a na ploše autobusového stanoviště.
Město zachová i přes výpověď provozovatele službu senior taxi 20.10.2021

Město zachová i přes výpověď provozovatele službu senior taxi

Už devět let mohou bohumínští senioři využívat dotované taxi, které je vozí k lékařům, na poštu či úřady. Provozovatel služby dal nyní městu výpověď. Radnice proto vypsala novou zakázku, aby nedošlo k přerušení provozu. Bude však muset zaplatit více. Samotných klientů se zdražení dotkne minimálně.

Starší než týden

Bohumínské děti mohou zase vyrazit na ozdravnou kúru do Metylovic 13.10.2021

Bohumínské děti mohou zase vyrazit na ozdravnou kúru do Metylovic

Odskočí si ve školním roce na měsíc za čerstvým vzduchem do Podbeskydí a nemají za to absenci. Nemocným dětem z Bohumína se opět otevírá možnost vyrazit na léčebný pobyt do sanatoria v Metylovicích. Město zaplatí dopravu, pojišťovny zbytek.
Do Bohumína by se mohla vrátit parní tramvaj 8.10.2021

Do Bohumína by se mohla vrátit parní tramvaj

Zašlá sláva úzkorozchodných tramvají, které kdysi spojovaly Bohumín s okolím, by se díky iniciativě radnice mohla částečně obnovit. Plán na výrobu repliky vozu, který by ozdobil historické náměstí ve Starém Bohumíně, už dostává konkrétní obrysy. Městu by tak mohla přibýt další turistická atrakce.
Bohumín si opět doplaval pro vítězství, v počtu účastníků neměl konkurenci 7.10.2021

Bohumín si opět doplaval pro vítězství, v počtu účastníků neměl konkurenci

Ani covid nesrazil Bohumín z prvního místa v Plavecké soutěži měst. Ve skupině měst do 50 tisíc obyvatel zvítězil v bodovém hodnocení, napříč kategoriemi pak dominoval v počtu účastníků. Do aquacentra si ve středu i přes nutnost prokázat bezinfekčnost našlo cestu 659 plavců.
Nové byty ve Starém Bohumíně se vylicitovaly v průměru za 138 korun za metr čtvereční 6.10.2021

Nové byty ve Starém Bohumíně se vylicitovaly v průměru za 138 korun za metr čtvereční

Rekordní zájem o jedenáct nových bytů, které vznikly v atraktivní lokalitě Starého Bohumína přestavbou ze zchátralých pečovatelských domů, zaznamenala v posledních dnech místní radnice. Nabídla je v licitaci za vyvolávací cenu 60 korun za metr čtvereční, ve finále se průměr vyšplhal na 138 korun.
Nadace Charty 77 ocenila bohumínský Seniorklub 5.10.2021

Nadace Charty 77 ocenila bohumínský Seniorklub

Výjimečné seniory a seniorské kluby z celé republiky ocenil při příležitosti Mezinárodního dne seniorů projekt SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77. Druhé místo v letošním ročníku získal bohumínský Seniorklub. Cenu převzala vedoucí klubu Hana Práglová. Porota vybírala z osmi desítek nominací.
Bohumín má v Plavecké soutěži měst zase nejvyšší ambice 4.10.2021

Bohumín má v Plavecké soutěži měst zase nejvyšší ambice

Plavecká soutěž měst je po roční vynucené pauze zpět. A Bohumín, který v ní pravidelně obsazuje nejvyšší příčky, se do ní samozřejmě zapojí. Letos sice bez ambicí na překonání rekordu v počtu účastníků, ale s o to větší chutí podat v bazénu co nejlepší výkony a zůstat mezi nejúspěšnějšími městy.
Bakterie pomohly vyčistit rybník v Gliňoči, kvalita vody se trojnásobně zlepšila 1.10.2021

Bakterie pomohly vyčistit rybník v Gliňoči, kvalita vody se trojnásobně zlepšila

Očistnou kúrou procházel v posledním roce a půl rybník v areálu Gliňoč. Město využilo alternativní metodu. Namísto odbagrování bahna zvolilo aplikaci speciálních bakterií, které rozkládají mrtvou organickou hmotu. Výsledky biologického měření ukázaly, že kvalita vody je nyní trojnásobně lepší.
Vladimír Pustowka vypravil do světa knihu o bohumínských osobnostech 30.9.2021

Vladimír Pustowka vypravil do světa knihu o bohumínských osobnostech

Dvanáct osobností, do jejichž života výrazně zasáhlo město Bohumín, odhaluje v nové knize Vladimíra Pustowky své soukromé i profesní osudy. Na křest publikace dorazily ve středu 29. září do Starého Bohumína známé tváře místního kulturního podhoubí. Kniha je k dostání za 300 korun v salonu Maryška.
Vyšetření zdarma a bez objednání. V pátek se koná bohumínský Den zdraví 29.9.2021

Vyšetření zdarma a bez objednání. V pátek se koná bohumínský Den zdraví

Nechat si zkontrolovat to nejcennější, co máme – k tomu už tradičně slouží Den zdraví. Letošní ročník se v Bohumíně uskuteční v pátek 1. října ve foyer kina K3. Akce nabízí pestrou škálu preventivních vyšetření a konzultací. Začíná v osm ráno a potrvá do čtvrté odpolední.
Bohumín zkouší novinku. Obrazce na hřišti mají děti pobavit i naučit 27.9.2021

Bohumín zkouší novinku. Obrazce na hřišti mají děti pobavit i naučit

Po dětském hřišti v ulici Tovární se plazí housenka dlouhá jako sama abeceda, labyrint vybízí k přemýšlení a 3D značky zase k pohybu. Nově rozmístěné obrazce oděly šedou plochu na bohumínském sídlišti do barev a nabízí tamní drobotině novou formu zábavy.
V boji proti černým skládkám pomohou městu mobilní kamery 22.9.2021

V boji proti černým skládkám pomohou městu mobilní kamery

Nepořádníci by se měli začít obávat. Bohumínem budou putovat dvě nové kamery, které se zaměří na autory takzvaných černých skládek u kontejnerových hnízd. Záběry ze znečišťovaných míst pomohou strážníkům tyto hříšníky snadněji vypátrat.

Starší než měsíc

Město otvírá u Vrbického jezera půjčovnu loděk a šlapadel 21.9.2021

Město otvírá u Vrbického jezera půjčovnu loděk a šlapadel

Novinku v nabídce turistických atrakcí spustí tento týden město Bohumín. U Vrbického jezera otevře půjčovnu loděk. Zatím pouze v omezeném testovacím provozu, od příští sezóny se počítá s plným využitím. V nabídce jsou čtyři pramice a dvě šlapadla, lidé je mohou využít každý víkend až do konce října.
Bohumín už má připravený rozpočet, do investic půjde přes čtvrt miliardy korun 20.9.2021

Bohumín už má připravený rozpočet, do investic půjde přes čtvrt miliardy korun

V Bohumíně už se rýsuje podoba rozpočtu na příští rok. Měl by se pohybovat okolo jedné miliardy korun. Radnice plánuje investovat do rozvoje města přes 250 milionů korun. Počítá se s modernizací městské nemocnice, revitalizací a zateplením bytového fondu a rozvojem území pro rodinné bydlení.
Stavební práce na terminálu změní o víkendu trasu autobusových linek 17.9.2021

Stavební práce na terminálu změní o víkendu trasu autobusových linek

Výstavba moderního dopravního terminálu před vlakovým nádražím v Bohumíně finišuje. O víkendu tu budou stavbaři asfaltovat silnici. Cestující, kteří využívají autobusových linek, musí o víkendu počítat s přemístěním zastávky i objízdnou trasou. Uzavírka potrvá do pondělních osmi hodin ráno.
Městská policie v Bohumíně slaví 30 let 16.9.2021

Městská policie v Bohumíně slaví 30 let

Devět statečných vyrazilo v létě roku 1991 poprvé dohlížet na pořádek v ulicích města. Neměli vysílačky, stejnokroje ani přílišný respekt u místních. Ten si bohumínští strážníci v průběhu let získali záchranou řady životů, enormním nasazením při ničivých povodních i lidskostí při řešení přestupků.
Elektronická aukce může Bohumíňákům ušetřit výdaje za plyn a elektřinu 15.9.2021

Elektronická aukce může Bohumíňákům ušetřit výdaje za plyn a elektřinu

Lidé i firmy z Bohumína a okolí mohou ušetřit výdaje za plyn a elektřinu. Stačí se zapojit do společného nákupu formou elektronické aukce. Už počtvrté ji ve městě pořádá společnost Marandis. Kontaktní místo najdou zájemci v radniční budově B. Otevřeno má v pondělí a středu od 13:30 do 17:00 hodin.
V třídění odpadů je letos Bohumín v kraji třetí 15.9.2021

V třídění odpadů je letos Bohumín v kraji třetí

Bohumín získal další keramickou popelnici za třídění odpadu. Letos skončil v soutěži o nejlepší separaci v Moravskoslezském kraji na třetím místě a oproti loňsku si o příčku pohoršil. Ocenění převzali od společnosti Eko-kom a představitelů kraje starosta Petr Vícha a místostarosta Lumír Macura.
Bohumínská nemocnice rozšíří služby o následnou a dlouhodobou intenzivní péči 14.9.2021

Bohumínská nemocnice rozšíří služby o následnou a dlouhodobou intenzivní péči

Šest lůžek následné a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče rozšíří portfolio nabízených služeb Bohumínské městské nemocnice. Nové oddělení umožní umístění pacientů, kteří nyní musejí být transportováni jinam. Nemocnice začala s přípravou vybavení, služba začne fungovat od začátku příštího roku.
Bohumín spouští provoz nových tenisových kurtů v parku Petra Bezruče 13.9.2021

Bohumín spouští provoz nových tenisových kurtů v parku Petra Bezruče

Nové tenisové kurty rozšiřují nabídku volnočasových aktivit ve sportovně-rekreačním areálu Bospor za parkem Petra Bezruče. První příznivci bílého sportu je mohou vyzkoušet už zítra. Zatím fungují v testovacím režimu a pouze po předchozí rezervaci. Za hodinu hry zaplatí návštěvníci rovnou stovku.
Do Bohumína se vrací čas vinobraní a poutí 9.9.2021

Do Bohumína se vrací čas vinobraní a poutí

Kvalitní jihomoravská vína, několik druhů burčáku a folklorní vystoupení nabídne už tuto sobotu tradiční vinobraní na náměstí v centru Bohumína. Víkendový program slibuje vyžití i pro nejmladší generaci. Do Starého Bohumína přijede v neděli 12. září pouť, o týden později se uskuteční ve Skřečoni.
Jedenáct nových bytů, sedmdesát zrekonstruovaných. Bohumín nabízí atraktivní nájemní bydlení 8.9.2021

Jedenáct nových bytů, sedmdesát zrekonstruovaných. Bohumín nabízí atraktivní nájemní bydlení

Jedenáct nových bytů mohou získat v licitaci lidé, kteří neplánují koupi vlastního bydlení a je pro ně výhodnější pronájem. Město dokončilo opravu dvou bývalých domů s pečovatelskou službou ve Starém Bohumíně. Licitaci vyhlásilo na 29. září a 4. října, vyvolávací cena za metr čtvereční je 60 korun.
U bohumínského aquacentra je nové odběrové místo 7.9.2021

U bohumínského aquacentra je nové odběrové místo

Návštěvníci bohumínského aquacentra, saunového světa i sportovní haly už nemusejí řešit potvrzení o negativním antigenním testu. Mohou jej nově absolvovat přímo v Bosporu. Nové odběrové místo je provozu od 6. září ve všední dny i o víkendech od 10 do 18 hodin. Jen první den do něj zamířilo 23 lidí.
Díky projektu Pomáhej pohybem získají hendikepovaní tři trenažéry 6.9.2021

Díky projektu Pomáhej pohybem získají hendikepovaní tři trenažéry

Speciální trenažéry k procvičování pohyblivosti a dalších dovedností získají lidé s postižením v Bohumíně. Město se zapojilo do projektu Pomáhej pohybem, díky němuž obdrží osmdesátitisícovou dotaci na nákup cvičebních sestav do Centra sociálních služeb. Hendikepovaným by měly sloužit už na podzim.
Výstavbu nového lesoparku v Bohumíně zachycuje časosběrné video 3.9.2021

Výstavbu nového lesoparku v Bohumíně zachycuje časosběrné video

Zachytit v pár minutách rozsáhlou výstavbu obřího lesoparku Na Panském. S takovým přáním oslovilo město Bohumín Marka Spáčila z místního videostudia TV Marko. Zkušený kameraman a střihač vytvořil patnáctiminutové časosběrné video. Jeho zkrácenou verzi najdou diváci na městském webu a kanálu YouTube.
Ústavní soud zrušil bezdoplatkové zóny, v Bohumíně skončí tři 1.9.2021

Ústavní soud zrušil bezdoplatkové zóny, v Bohumíně skončí tři

Ústavní soud zrušil část zákona o pomoci v hmotné nouzi, která umožňovala městům a obcím vyhlašovat takzvané bezdoplatkové zóny. Bohumín tak podle vedení radnice přišel o jedinou možnost, jak hájit práva obyvatel žijících v blízkosti problémových ubytoven. Ve městě dosud fungovaly tři tyto zóny.
Prvňáčci i ostatní školáci se dočkají obnovení kroužků a volnočasových aktivit 1.9.2021

Prvňáčci i ostatní školáci se dočkají obnovení kroužků a volnočasových aktivit

Šestnáct set dětí se dnes v Bohumíně vrátilo po prázdninách do školních lavic. Pro sto osmdesát z nich šlo o premiéru. Prvňáčky do školy doprovodili rodiče a uvítali je ředitelé škol i zástupci města. Žáci se konečně dočkají i obnovení pravidelných kroužků a aktivit. Řadu z nich dotuje město.
Sedmdesát nových cykloboxů je odolných proti zneužívání 31.8.2021

Sedmdesát nových cykloboxů je odolných proti zneužívání

Nový typ cykloboxů, které jsou díky elektronickému zámku odolné proti zneužívání, pořídlo pro své obyvatele město Bohumín. Do provozu je uvede už za pár týdnů. Cyklisté je najdou přímo naproti vlakovému nádraží. Vejde se do nich 72 kol včetně těch elektrických, které je možné přímo v boxech dobít.
Vychází kniha o dvanácti bohumínských osobnostech 19.8.2021

Vychází kniha o dvanácti bohumínských osobnostech

Dvanáct významných osobností z kulturní sféry, které jsou neodmyslitelně spjaty s Bohumínem, představuje nová kniha autora Vladimíra Pustowky. Ten vyzpovídal například legendární zpěvačku Marii Rottrovou, populární herečku Terezu Bebarovou či slavnou operní pěvkyni Kateřinu Kněžíkovou.
Senioři z Bohumína se vrací k normálnímu životu, čekají je výlety, přednášky i studium 18.8.2021

Senioři z Bohumína se vrací k normálnímu životu, čekají je výlety, přednášky i studium

Po roce a půl koronavirové izolace se bohumínští senioři pomalu vracejí k oblíbeným aktivitám. Naplánovali si společné letní výlety a pobyty a na podzim je čekají workshopy na téma prevence domácího násilí a bezpečnost. Výuku obnovuje i univerzita třetího věku.
Pivní slavnosti v Bohumíně už tuto sobotu, test na koronavirus bude k dispozici zdarma na místě 13.8.2021

Pivní slavnosti v Bohumíně už tuto sobotu, test na koronavirus bude k dispozici zdarma na místě

Do Bohumína se už tuto sobotu vracejí po roční nedobrovolné pauze Pivní slavnosti. Kromě ochutnávek chmelových speciálů a dobrého jídla potěší návštěvníky živá hudební vystoupení a dětské atrakce. Pořadatelé z K3 Bohumín zajistili ve spolupráci s nemocnicí antigenní testy zdarma přímo na místě.
Vandal si hrál na grizzlyho, vážně poničil statnou lípu 12.8.2021

Vandal si hrál na grizzlyho, vážně poničil statnou lípu

Vzrostlý strom na sídlišti Čs. armády v Bohumíně se stal terčem vandala. Ten ze zdravé lípy doslova orval kůru. S následky se poničený strom bude potýkat řadu let. Stejný případ poškození dřeviny zaznamenala radnice už loni. V Hobbyparku někdo tímto způsobem zdevastoval kmen mladého liliovníku.
V Bohumíně přibudou tři nové okružní křižovatky 11.8.2021

V Bohumíně přibudou tři nové okružní křižovatky

K sedmi kruhovým objezdům přibudou v Bohumíně další tři. Jeden právě vzniká u vlakového nádraží, druhý má radnice v plánu vybudovat v rušné křižovatce Štefánikovy ulice a třídy Dr. E. Beneše v centru města. Třetí by měl postavit Moravskoslezský kraj na rozcestí městské části Záblatí a Rychvaldu.
V Bohumíně se rozbíhá výstavba nových chodníků, řidiče čekají dopravní omezení 30.7.2021

V Bohumíně se rozbíhá výstavba nových chodníků, řidiče čekají dopravní omezení

Na rozcestí Bohumína a Rychvaldu v Hraniční ulici začne příští týden výstavba nového chodníku, který přivede obyvatele Záblatí k místním autobusovým zastávkám. Jen o pár set metrů dále, v Rychvaldské ulici, už se chodník aktuálně staví. Řidiči se v obou místech musejí připravit na dopravní omezení.
Jedenáct nových bytů ve Starém Bohumíně půjde do licitace už za dva měsíce 29.7.2021

Jedenáct nových bytů ve Starém Bohumíně půjde do licitace už za dva měsíce

Jedenáct moderních bytů rozšíří nabídku nájemního bydlení v Bohumíně. Město dokončuje komplexní rekonstrukci dvou bývalých domů s pečovatelskou službou ve Slezské ulici. Byty půjdou do licitace na přelomu září a října, radnice se rozhodla ponechat vyvolávací cenu na 60 korunách za metr čtvereční.
Na děti čeká po prázdninách nová vědecká laboratoř, supermoderní technika i atraktivní pomůcky 28.7.2021

Na děti čeká po prázdninách nová vědecká laboratoř, supermoderní technika i atraktivní pomůcky

Pandemie výrazně ovlivnila v uplynulém školním roce vzdělávání dětí, město se proto snaží žákům výpadek vynahradit milionovými investicemi do nového vybavení i zázemí. Modernizací právě procházejí prakticky všechny základní školy. Děti se dočkají vědecké laboratoře, tabletů i atraktivních pomůcek.
Bohumín po koronavirové pauze obnoví setkání s lidmi z městských částí 26.7.2021

Bohumín po koronavirové pauze obnoví setkání s lidmi z městských částí

Tradiční besedy s obyvateli městských částí plánuje po koronavirové pauze obnovit vedení Bohumína. S veřejností probere největší investice posledních dvou let, zaznamená si nápady na inovace a vyslechne problémy, které lidi trápí. Setkání se uskuteční v šesti městských částech od 12. do 14. října.
Bohumín kvůli nebezpečnému místu zastavuje provoz městské půjčovny lodí 23.7.2021

Bohumín kvůli nebezpečnému místu zastavuje provoz městské půjčovny lodí

Kvůli nebezpečí při plavbě ze Starého Bohumína do polského Zabełkówa zastavuje město s okamžitou platností provoz půjčovny lodí u řeky Odry. V místě zvaném Vrbina je ve vodě několik popadaných stromů, kterým se lze vyhnout jen s velkými obtížemi. V rizikovém místě je třímetrová hloubka.
Bohumín plánuje otevřít další půjčovnu lodí, u Vrbického jezera staví přístaviště a plovoucí mola 21.7.2021

Bohumín plánuje otevřít další půjčovnu lodí, u Vrbického jezera staví přístaviště a plovoucí mola

Výletních projížděk na lodičkách a šlapadlech by si ještě letos mohli užít turisté v oblasti Vrbického jezera. Město tu díky evropské dotaci buduje plovoucí mola a přístaviště. Projekt propojuje volnočasové vyžití v přírodě a zlepšení podmínek místní fauny. Jeho součástí je i ekomolo pro ptáky.
Bohumín poskytne sto tisíc korun obcím postiženým tornádem 19.7.2021

Bohumín poskytne sto tisíc korun obcím postiženým tornádem

Sto tisíc korun poskytne Bohumín obcím na jižní Moravě, které na konci června zničilo tornádo. Každá z nich obdrží dvacet tisíc korun. Finanční pomoc schválila v pondělí 19. července Rada města. Peníze poputují konkrétně do Lužic, Mikulčic, Moravské Nové Vsi, Hrušek a také do města Hodonín.
Zubaři odcházejí, nahradit je mají v budoucnu mladí 16.7.2021

Zubaři odcházejí, nahradit je mají v budoucnu mladí

Po necelém roce spolupráce se rozcházejí cesty Bohumínské městské nemocnice a personálu zubní ambulance. Oba zaměstnanci podali na konci června výpověď. Prostor v poliklinice by neměl zůstat neobsazený dlouho, nemocnice si totiž zavázala stipendiem dva mediky, kteří dokončují studium stomatologie.
Základní školy v Bohumíně budou mít rodilé mluvčí 14.7.2021

Základní školy v Bohumíně budou mít rodilé mluvčí

Zkvalitnění výuky angličtiny se v novém školním roce dočkají žáci prakticky všech bohumínských základních škol. Město finančně podpoří působení rodilých mluvčích, jejichž služeb dosud využívaly jen největší místní školy. Od září se s nimi budou setkávat děti i na menších základkách a v malotřídkách.
Knihy na dovolenou seženou lidé v Bohumíně za pětikačku 13.7.2021

Knihy na dovolenou seženou lidé v Bohumíně za pětikačku

Detektivky, romány, ale i knihy pro děti nebo komiksy mohou pořídit lidé, kteří ve středu 14. července dorazí do Bohumína na antikvariát pod širým nebem. Na náměstí bude v prodeji na 12 tisíc titulů. Prodejní ceny začínají na pětikoruně, akce trvá od 9:00 do 17:00 hodin.
Místní akční skupina přivedla na Bohumínsko 133 milionů korun 12.7.2021

Místní akční skupina přivedla na Bohumínsko 133 milionů korun

Podpora rodin, nová pracovní místa, ale i kvalitnější podmínky pro studium dětí. To je jen zlomek aktivit, na které se podařilo získat peníze z Evropské unie. Díky Místní akční skupině Bohumínsko přiteklo za posledních pět let do mikroregionu 133 milionů korun. Ty podpořily na šedesát projektů.
Bojovky pro děti, komentované prohlídky i velké společenské akce, to je léto v Bohumíně 1.7.2021

Bojovky pro děti, komentované prohlídky i velké společenské akce, to je léto v Bohumíně

První polovina prázdnin se v Bohumíně ponese v duchu kultury a zábavy pro děti, srpen si zase užijí dospělí. Město se vrací k tradičním letním akcím. Od července začíná promítat letní kino, v plánu jsou antikvariát pod širým nebem, branný den a hledání pokladu. Srpen bude patřit společenským akcím.
Desetileté úsilí rozvoje turistiky u meandrů Odry si vysloužilo krajské ocenění 30.6.2021

Desetileté úsilí rozvoje turistiky u meandrů Odry si vysloužilo krajské ocenění

Více než deset let rozvíjí Bohumín turistiku u řeky Odry. Snahy o zatraktivnění hraničních meandrů si nyní všimli odborníci a dostala se do povědomí obyvatel celého kraje. Svědčí o tom krajské ocenění, které včera převzali zástupci města od náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky.
Hitem letošní dražby ztrát a nálezů byla dětská kytara 29.6.2021

Hitem letošní dražby ztrát a nálezů byla dětská kytara

Deset tisíc korun utržilo město za prodej věcí ze skladu ztrát a nálezů. Z více než sto nabízených předmětů se jich prodala většina, největší zájem byl o dětskou kytaru. Její cena se ve včerejší dražbě vyšplhala na dvanáct set korun. Další vysoké částky se podařilo získat prodejem jízdních kol.
Začátek prázdnin přeje příznivým cenám licitací městských bytů 28.6.2021

Začátek prázdnin přeje příznivým cenám licitací městských bytů

Výhodně získat do pronájmu městský byt mohou v Bohumíně lidé, kteří mají v plánu se o prázdninách zúčastnit licitace. V koronavirové době, kdy byly dražby opakovaně zastaveny, se ceny šplhaly nad sto korun, nyní lze díky dovoleným sehnat nájemní bydlení i za základní cenu 60 korun za metr čtvereční.
Bohumín zahajuje masivní průzkum kvůli odpadům, k domkařům míří tři tisíce dopisů 25.6.2021

Bohumín zahajuje masivní průzkum kvůli odpadům, k domkařům míří tři tisíce dopisů

Bohumíňáci budou nově hradit svoz odpadu podle kapacity popelnic - 1 korunu za objednaný litr k svozu. Vyžádaly si to změny v legislativě, kvůli nimž musel úřad zavést místní poplatek. Město však umožní domkařům, aby si zvolili ideální velikost nádoby, která pro ně bude cenově nejvýhodnější.
V Bohumíně mohou lidé vydražit hudební nástroje i vybavení na sport 22.6.2021

V Bohumíně mohou lidé vydražit hudební nástroje i vybavení na sport

Jízdní kolo, skateboard či kytaru mohou levně pořídit lidé, kteří přijdou v pondělí 28. června ve 14:30 hodin na nádvoří bohumínské radnice. Koná se tu tradiční dražba nálezů. Mezi letošní favority patří čtečka knih, hodinky Diesel, stan, harmonika či spacák. Prohlídka je v den aukce od 14:15 hodin.
Areál městské nemocnice v Bohumíně prochází modernizací za 60 milionů korun 21.6.2021

Areál městské nemocnice v Bohumíně prochází modernizací za 60 milionů korun

Areál Bohumínské městské nemocnice prochází výraznou modernizací. Stavební práce začaly bouráním starých objektů. Naváže na ně výstavba nového ambulantního traktu s centrální čekárnou. Projekt do budoucna počítá také s novou léčebnou dlouhodobě nemocných. V plánu je i rozšíření služeb pro pacienty.
Nad vítáním občánků stále visí otazníky, přišlo o něj téměř 200 dětí 17.6.2021

Nad vítáním občánků stále visí otazníky, přišlo o něj téměř 200 dětí

Desítky bohumínských rodin přišly o jeden z nejkrásnějších okamžiků prvních týdnů života jejich dítěte. Tradiční vítání občánků zastavil už loni koronavirus. Naposledy se rodiče s miminky sešli v obřadní síni radnice před devíti měsíci. Město nyní řeší, jak jim absenci slavnostní akce vynahradit.
Domov pro seniory Cesmína prochází rekonstrukcí, hledá dobrovolníky na úklid 16.6.2021

Domov pro seniory Cesmína prochází rekonstrukcí, hledá dobrovolníky na úklid

Novou společenskou místnost a jídelnu budou mít obyvatelé domova pro seniory Cesmína ve Starém Bohumíně. Přibude tu i nový výtah, opraví se podlahy a počítá se i s obnovou elektroinstalace. Část rekonstrukce už je u konce, domov teď hledá dobrovolníky, kteří by 26. a 27. června pomohli s úklidem.
V Bohumíně se místo sledování fotbalu kontrolovaly investiční akce 15.6.2021

V Bohumíně se místo sledování fotbalu kontrolovaly investiční akce

Bohumínští zastupitelé vyrazili v pondělí 14. června na tradiční obhlídku města. Kontrolovali průběh investičních akcí. Letošní trasa se zaměřila především na oblast bydlení. I přes koronavirovou krizi je městský rozpočet silně proinvestiční. Do inovací jde letos v Bohumíně cca čtvrt miliardy korun.
Město zdědilo po zemřelém muži auto, nabízí ho k prodeji 11.6.2021

Město zdědilo po zemřelém muži auto, nabízí ho k prodeji

Radnice občas řeší situace, kdy na území města zemře člověk bez příbuzných. Musí se tak postarat o pohřeb i možné dědictví. Takový případ se nyní stal i v Bohumíně. V pozůstalostním řízení město nabylo osobní auto značky Ford Mondeo. Poslední červnový den ho nabídne zájemcům ve veřejné licitaci.
Kriminalita v Bohumíně letos výrazně klesla, přispěla k tomu i pandemie 10.6.2021

Kriminalita v Bohumíně letos výrazně klesla, přispěla k tomu i pandemie

Rapidní pokles kriminality zaznamenala policie za prvních pět měsíců letošního roku v Bohumíně a sousedním Rychvaldu. Počet trestných činů klesl ve srovnání se stejným obdobím předchozích let ve všech sledovaných kategoriích. Násilná trestná činnost o polovinu, počet krádeží dokonce o dvě třetiny.
U výpadovky na Karvinou založilo město nový lesík, další roste na hranici s Dolní Lutyní 8.6.2021

U výpadovky na Karvinou založilo město nový lesík, další roste na hranici s Dolní Lutyní

Tisíce nových stromů a keřů letos přibylo u dopravně nejvytíženější tepny Bohumína v městské části Skřečoň. Z mladých dřevin, které u výpadovky na Karvinou dalo město vysadit, vznikne v budoucnu přírodní biokoridor. Díky evropské dotaci mohla radnice zalesnit také plochu na hranici s Dolní Lutyní.
Město instalovalo pamětní desku obětem loňského tragického požáru 4.6.2021

Město instalovalo pamětní desku obětem loňského tragického požáru

Mezi stromy nedaleko panelového domu v Nerudově ulici v Bohumíně dnes dalo město instalovat žulovou pamětní desku. Připomíná tragédii z 8. srpna loňského roku, kdy po žhářském útoku zemřelo jedenáct lidí. Pietní místo mohou lidé využít k pokládání svíček.
Aquacentrum v Bohumíně otvírá brány ve středu 2. června 1.6.2021

Aquacentrum v Bohumíně otvírá brány ve středu 2. června

Po téměř půlroční pauze se ve středu 2. června otevře veřejnosti bohumínské aquacentrum. Umožnila to další vlna rozvolnění, kterou minulý týden posvětila vláda. Vstup do vodního i saunového světa je podmíněný certifikovaným negativním testem či očkováním, kapacita je omezená.
Senioři nad 75 let si při cestě do Ostravy mohou koupit jízdenku jen do Vrbice 31.5.2021

Senioři nad 75 let si při cestě do Ostravy mohou koupit jízdenku jen do Vrbice

Při cestování do Ostravy a zpět mohou senioři starší pětasedmdesáti let využít jen občanský průkaz, o slevu přitom nepřijdou. Na lince 555, která tuto trasu obsluhuje, si koupí jízdenku pouze na území Bohumína, v Ostravě se přepravují zdarma. Stejně postupují i při návratu zpět.
Aquacentrum se kvůli napojení na solární elektrárnu otevře veřejnosti v druhé polovině příštího týdne 28.5.2021

Aquacentrum se kvůli napojení na solární elektrárnu otevře veřejnosti v druhé polovině příštího týdne

Ačkoliv vláda umožnila od pondělí 31. května otevřít bazény, sauny a wellness, bohumínské aquacentrum se veřejnosti otevře o pár dnů později. Důvodem je plánované napojení areálu na novou solární elektrárnu. Návštěvníky uvítá v druhé polovině příštího týdne, nejdříve ve středu 2. června.
Historický okamžik pro cyklisty: město dokončilo spojení Odry s Ostravicí 27.5.2021

Historický okamžik pro cyklisty: město dokončilo spojení Odry s Ostravicí

Propojení Starého Bohumína s Ostravou a Odry s Ostravicí se dočkali příznivci cyklistiky. Město Bohumín dokončilo s předstihem zbývající úsek v délce 751 metrů od Antošovické lávky po Vrbickou lávku. Původní kamenitá cesta, kterou vybudovalo Povodí Odry, dostala při přestavbě nový živičný povrch.
V bohumínských školkách přibude předškoláků, plánuje se otevření další přípravné třídy 26.5.2021

V bohumínských školkách přibude předškoláků, plánuje se otevření další přípravné třídy

Do posledního volného místa se v novém školním roce zaplní městské mateřinky v Bohumíně. Vyplývá to z květnových zápisů. Rodiče dětí starších tří let se ale nemusejí obávat odmítnutí. Kapacita 580 míst je dostatečná, navíc k jedné již fungující přípravné třídě zřejmě přibude od září ještě druhá.
V příhraničí se cyklisté mohou vydat po Stezce horní Odry, vede i Bohumínem 25.5.2021

V příhraničí se cyklisté mohou vydat po Stezce horní Odry, vede i Bohumínem

Sedmnáct kilometrů nových cyklotras vzniklo díky projektu Stezka horní Odry v česko-polském příhraničí. Doplnily síť už existujících stezek, což turistům usnadnilo přístup k přírodnímu dědictví v povodí řeky. Na cyklistický výlet láká věrnostní hra, díky níž je možné získat zdarma sportovní dárky.
Nedaleko nákupní zóny vznikne stezka pro pěší i cyklisty, autobusový záliv a nový přechod 19.5.2021

Nedaleko nákupní zóny vznikne stezka pro pěší i cyklisty, autobusový záliv a nový přechod

Okolí autobusového stanoviště v Bohumíně čekají příští rok výrazné stavební úpravy. Kvůli bezpečnosti pěších i cyklistů tu pro ně vznikne společná široká stezka, dále přechod pro chodce a také záliv pro příměstskou dopravu. Samotné stanoviště se změní v záchytnou parkovací plochu.
Kultura v Bohumíně po covidovém půstu opět ožívá 18.5.2021

Kultura v Bohumíně po covidovém půstu opět ožívá

Na oznámení vlády, že se za zpřísněných podmínek opět mohou konat kulturní akce, reagovala městská agentura K3 Bohumín. Amfiteátr v parku Petra Bezruče ožije o sobotách živými koncerty. Nezapomnělo se ani na děti, jsou zvány na oslavu jejich červnového svátku do letního kina na divadelní pohádku.
Výstavba obřího lesoparku v Bohumíně je u konce, s realizací pomohla i příroda 17.5.2021

Výstavba obřího lesoparku v Bohumíně je u konce, s realizací pomohla i příroda

Výstavba lesoparku za dálničním přivaděčem směrem na Novou Ves je po více než roce u konce. Přírodní areál poskytne domov desítkám druhů živočichů, lidé jej už zanedlouho budou moci využít k procházkám, běhání či odpočinku. Pro příští generace se díky masivní výsadbě stromů stane novou plící města.
Meandry Odry zvítězily v soutěži o neobjevený skvost Moravskoslezského kraje 14.5.2021

Meandry Odry zvítězily v soutěži o neobjevený skvost Moravskoslezského kraje

Přírodní památka Hraniční meandry Odry zvítězila v soutěži o neobjevený skvost Moravskoslezského kraje 2020. Bohumín tak získal možnost natočit propagační videoklip, který ukáže turistům kouzlo této příhraniční atraktivity. Role průvodce se ujal slavný mořeplavec a místní rodák Richard Konkolski.
Vydatný déšť zaplavil sklepní prostory nemocnice i cyklostezku mezi Pudlovem a Starým Bohumínem 13.5.2021

Vydatný déšť zaplavil sklepní prostory nemocnice i cyklostezku mezi Pudlovem a Starým Bohumínem

Hasiči v Moravskoslezském kraji v noci kvůli silným dešťům vyjížděli k téměř pěti desítkám zásahů. Lijáky se nevyhnuly ani Bohumínu, voda zaplavila sklep s elektrorozvodnou v Bohumínské městské nemocnici, bytové i rodinné domy. Kvůli průtrži je neprůjezdná cyklostezka ze Starého Bohumína do Pudlova.
Město ukončí provoz asistenční linky pro registraci k očkování, pomohla stovkám seniorů 12.5.2021

Město ukončí provoz asistenční linky pro registraci k očkování, pomohla stovkám seniorů

Téměř pět měsíců je v provozu městská asistenční linka, na níž pomáhají sociální pracovnice seniorům s registrací k očkování proti onemocnění covid-19. Do systému dosud zaevidovaly 450 zájemců. Vakcinace už nyní probíhá u mladších ročníků, proto bohumínská radnice provoz linky k 21. květnu ukončí.
Do sportu a kultury v Bohumíně míří miliony korun na podporu klubů a spolků 11.5.2021

Do sportu a kultury v Bohumíně míří miliony korun na podporu klubů a spolků

Přes tři a půl milionu korun pošle Bohumín sportovním a kulturním spolkům na jejich aktivity a téměř jeden a půl milionu korun z městské pokladny pomůže uspořádat konkrétní akce pro děti i dospělé. I přes koronavirová omezení, která činnost klubů zkomplikovala, se jim letošní dotace krátit nebudou.
V Hobbyparku dočasně bez čepovaného piva, areál zneužívaly skupinky k popíjení alkoholu 10.5.2021

V Hobbyparku dočasně bez čepovaného piva, areál zneužívaly skupinky k popíjení alkoholu

Uvolnění vládních restrikcí umožnilo v dubnu opět otevřít bohumínský Hobbypark. S příchodem teplého počasí se areál zaplnil nejen dětmi, ale také skupinkami omladiny a dospělých, kteří sem cíleně chodily popíjet alkohol. Společnost Bospor se proto rozhodla dočasně zrušit prodej čepovaného piva.
Domkaři v Bohumíně si vyberou velikost popelnice, na sídlištích přibudou nové třídící kontejnery 7.5.2021

Domkaři v Bohumíně si vyberou velikost popelnice, na sídlištích přibudou nové třídící kontejnery

Bohumín chystá revoluci v odpadovém hospodářství. Všem domkařům od příštího roku umožní zvolit si, jak velký objem popelnice chtějí využívat a navíc jim nádobu i zdarma dodá. V městské zástavbě přibudou kontejnery s horním výsypem pro snadnější třídění odpadu. Kdo bude zodpovědně separovat, ušetří.
Na střeše sportovní haly roste solární elektrárna, zásobovat bude i »sourozence« 5.5.2021

Na střeše sportovní haly roste solární elektrárna, zásobovat bude i »sourozence«

Novou fotovoltaickou elektrárnu začalo v těchto dnech budovat město Bohumín na střeše sportovní haly v areálu Bospor. Zelená energie bude proudit dokonce do čtyř objektů. Kromě samotné haly má pomoci snížit náklady na provoz zimního stadionu, aquacentra a penzionu. V provozu bude už letos v létě.
Sběrný dvůr v Bohumíně zažívá obrovský nápor 3.5.2021

Sběrný dvůr v Bohumíně zažívá obrovský nápor

Sběrný dvůr v Bohumíně jede na plné obrátky. S příchodem jara se všichni vrhli na generální úklid domů a zahrad, největší nápor proto zažívá obsluha dvora právě v dubnu a květnu. Skokový nárůst klientů se podpisuje na době, kterou lidé stráví čekáním ve frontě, BM servis je proto žádá o trpělivost.
Spolky uklízejí přírodu v Bohumíně, nasbíraly čtvrt tuny odpadků 29.4.2021

Spolky uklízejí přírodu v Bohumíně, nasbíraly čtvrt tuny odpadků

Dobrovolné spolky i party nadšenců vyrazily v Bohumíně do přírody, aby ji zbavily odpadků. Zaměřily se na okolí vodních ploch. Očistou prošlo Kališovo jezero, areál Gliňoč a chystá se gruntování břehů Vrbického jezera. Radnice poskytuje pomůcky k úklidu, BM servis zase zajišťuje odvoz plných pytlů.
Bohumín vyzývá své obyvatele, aby nezapomněli na sčítání lidu 28.4.2021

Bohumín vyzývá své obyvatele, aby nezapomněli na sčítání lidu

Výsledky letošního sčítání lidu mohou výrazně ovlivnit život v Bohumíně. Ministerstvo financí ČR totiž rozděluje výnosy z daní právě podle dat Českého statistického úřadu. Pokud se obyvatelé města sčítání nezúčastní, přestože je to povinné, Bohumín tím může každoročně přijít o významnou sumu peněz.
Město opraví tenisové kurty a postaví workoutové hřiště v parku Petra Bezruče 27.4.2021

Město opraví tenisové kurty a postaví workoutové hřiště v parku Petra Bezruče

Park Petra Bezruče v Bohumíně se postupně mění v centrum zábavy a sportu. Loni tu přibylo přírodní bludiště, letos se město pustí do obnovy tenisových kurtů a v plánu je i vznik workoutového hřiště. Nejmenší návštěvníci mohou nově využít přírodní dřevěnou atrakci v podobě vlčí rodinky.
Portál občana už je v ostrém provozu, šetří lidem čas i peníze 26.4.2021

Portál občana už je v ostrém provozu, šetří lidem čas i peníze

Město spustilo pro své obyvatele novinku v podobě elektronické služby nazvané Portál občana, která umožňuje hradit poplatky z pohodlí domova. Z testovacího prostředí přešel systém během dubna do ostrého provozu. Lidé přes něj mohou do konce tohoto měsíce zaplatit poplatek za psa.
Město dosud pomohlo 350 seniorům s registrací k očkování proti covid-19 23.4.2021

Město dosud pomohlo 350 seniorům s registrací k očkování proti covid-19

S registrací k bezplatnému očkování vakcínou proti covid-19 pomáhá od ledna bohumínským seniorům místní radnice. Sociální pracovnice během necelých čtyř měsíců zaevidovaly do systému více než 350 zájemců. Protože se nyní dostává na mladší věkovou kategorii, zkracuje radnice provoz asistenční linky.
Lidé v městských bytech dokázali i v době koronaviru ušetřit za služby téměř 29 milionů 22.4.2021

Lidé v městských bytech dokázali i v době koronaviru ušetřit za služby téměř 29 milionů

Město, které poskytuje bydlení osmi tisícům svých obyvatel, už zná vyúčtování služeb za loňský rok. Lidé v městských bytech ušetřili za teplo a vodu 29 milionů korun. Nájemci dostanou informace o přeplatcích či nedoplatcích do schránek během příštích dnů. Peníze začne radnice vyplácet během června.
Malotřídky v Bohumíně ožívají, roste počet budoucích prvňáčků 21.4.2021

Malotřídky v Bohumíně ožívají, roste počet budoucích prvňáčků

Obliba škol rodinného typu, kde se učí společně děti z několika ročníků, v Bohumíně roste. Zájem rodičů o místní malotřídky potvrdily letošní zápisy do prvních tříd. Ve Starém Bohumíně a v Záblatí nastoupí v září dokonce téměř dvojnásobný počet prvňáčků oproti loňskému roku.
Bohumín rozjíždí novou kampaň na třídění odpadů 20.4.2021

Bohumín rozjíždí novou kampaň na třídění odpadů

Kampaň »Chovám se ekologicky, přidáte se?«, která osm let motivovala Bohumíňáky k šetrnému nakládání s odpadky, letos končí. Město se pouští do přípravy nového systému odpadového hospodářství, představuje proto kampaň inovovanou. Její hlavní myšlenkou je, aby lidé zaplatili jen za to, co nevytřídí.
V Bohumíně se rozbíhá další zateplování bytových domů 19.4.2021

V Bohumíně se rozbíhá další zateplování bytových domů

Ani koronavirová doba nepřerušila postupné zateplování městských bytových domů v Bohumíně. Radnice se aktuálně pouští do omlazení nízké zástavby v Husově, Seifertově a Vrchlického ulici. V květnu se dočkají i nájemci v Žižkově ulici a s vylepšením podmínek bydlení se počítá i v Bezručově ulici.
Ze Starého Bohumína až do Ostravy na in-line bruslích a kolech po pohodlné stezce 15.4.2021

Ze Starého Bohumína až do Ostravy na in-line bruslích a kolech po pohodlné stezce

Už letos v létě se dostanou cyklisté a in-line bruslaři po kvalitním povrchu ze Starého Bohumína až do Ostravy. Město se pustilo do vyasfaltování zbývající nezpevněné části cyklostezky spojující řeky Odru a Ostravici. Jde o 751 metrů dlouhý úsek mezi Antošovickou a Vrbickou lávkou.
V Bohumíně se otvírá knihovna, Hobbypark i Mauglího labyrint 12.4.2021

V Bohumíně se otvírá knihovna, Hobbypark i Mauglího labyrint

Konec nouzového stavu a částečné uvolnění protipandemických restrikcí se projevilo i v Bohumíně. Provoz obnovily pobočky místní knihovny a otevřely se volnočasové areály Hobbypark a Mauglího labyrint, které byly pro veřejnost od začátku března uzavřeny.
K bunkru Na Trati, který je součástí populární Technotrasy, povede nová stezka 8.4.2021

K bunkru Na Trati, který je součástí populární Technotrasy, povede nová stezka

K jednomu z objektů populární Technotrasy, pěchotnímu srubu Na Trati, se od letoška dostanou turisté pohodlněji. Bohumín začal u bunkru, v jehož útrobách se nachází muzeum, stavět novou stezku. Díky projektu, za nějž město zaplatí dva miliony korun, se kulturní památka dočká i přívodu elektřiny.
Počet úklidových čet v ulicích Bohumína se od května zdvojnásobí 7.4.2021

Počet úklidových čet v ulicích Bohumína se od května zdvojnásobí

Město se kvůli omezenému přísunu peněz z ministerstva práce a sociálních věcí v poslední době potýkalo s nedostatkem veřejně prospěšných pracovníků. Situace se má od května zlepšit. Namísto současných třiceti dlouhodobě nezaměstnaných jich bude už příští měsíc smýčit ulice Bohumína dvojnásobek.
V Bohumíně začala stavba přestupního uzlu, před vlakovým nádražím dojde k omezení dopravy 31.3.2021

V Bohumíně začala stavba přestupního uzlu, před vlakovým nádražím dojde k omezení dopravy

V Bohumíně začala jedna z největších letošních investičních akcí města. V prostoru před vlakovým nádražím vzniká moderní dopravní terminál. Stavební práce na přestupním uzlu si vyžádají změny v dopravě. Od 6. dubna se pro osobní auta uzavře ulice A. Mickiewicze, dojde i k přesunu zastávek autobusů.
Bohumín chce dostat děti od počítačů do přírody, sází na atraktivní soutěž v terénu 30.3.2021

Bohumín chce dostat děti od počítačů do přírody, sází na atraktivní soutěž v terénu

V kovidové době, kdy se dětské pokojíčky nedobrovolně proměnily v počítačová »doupata«, chce Bohumín dostat rodiny s dětmi ven do přírody. V dubnu startuje tříměsíční soutěž, která je má vyburcovat k tomu, aby vyrazily poznávat atraktivní místa. Akci pořádá městská kulturní agentura K3 Bohumín.
Dobrovolné spolky z Bohumínska mají šanci vylepšit si díky dotaci své zázemí 29.3.2021

Dobrovolné spolky z Bohumínska mají šanci vylepšit si díky dotaci své zázemí

Přes milion korun z Programu rozvoje venkova mohou získat dobrovolné spolky z Bohumína a okolí na obnovu svého zázemí, pořízení nového vybavení, mobilních staveb či techniky. Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko vyhlásila výzvu, do níž se mohou od 6. do 23. dubna hlásit se svými projekty.
V Bohumíně už vyočkovali dva a půl tisíce vakcín proti covid-19 26.3.2021

V Bohumíně už vyočkovali dva a půl tisíce vakcín proti covid-19

Bohumínská městská nemocnice dosud aplikovala při očkování proti onemocnění covid-19 zhruba dva a půl tisíce dávek vakcín. Počet závisí především na tom, kolik balení dostane každé zdravotnické zařízení při rozdělování Moravskoslezským krajem. V Bohumíně se rozbíhá i očkování u praktických lékařů.
V Bohumíně začíná výstavba dvou kolumbárií, město letos dokončí i rozptylovou loučku 25.3.2021

V Bohumíně začíná výstavba dvou kolumbárií, město letos dokončí i rozptylovou loučku

Bohumín vyslyšel požadavek svých obyvatel, kterým na místních hřbitovech chyběla kolumbária. Už příští měsíc začne s jejich výstavbou, zaplatí za ně přes milion korun. Schránek, do nichž se ukládá popel zemřelých, přibude ve městě přes tři sta. S jejich pronájmem se počítá od letošního podzimu.
Bohumínské školy zůstanou prázdné i v době zápisů do prvních tříd, ty se uskuteční on-line 22.3.2021

Bohumínské školy zůstanou prázdné i v době zápisů do prvních tříd, ty se uskuteční on-line

Koronavirus vylidnil od začátku března všechny základní školy v Bohumíně. Ty navzdory tomu připravují zápisy do prvních tříd. Proběhnou on-line formou v termínu od 7. do 16. dubna. Nevzdaly se ani pořádání přípravných kurzů a konzultací pro rodiče. Musely je však přesunout do virtuálního prostoru.
Bohumín chce postupně nahradit složenky jednoduchou platbou on-line 18.3.2021

Bohumín chce postupně nahradit složenky jednoduchou platbou on-line

Éra plateb místních poplatků složenkou pomalu končí. Bohumín proto testuje novou elektronickou službu Portál občana, která umožní platit poplatky a objednávat různé služby z pohodlí domova. V první fázi lidé vyřídí úhradu za psa či za svoz odpadu. S ostrým startem systému počítá radnice už v dubnu.
Bohumín má projekt na likvidaci jmelí, chce čerpat evropskou dotaci 17.3.2021

Bohumín má projekt na likvidaci jmelí, chce čerpat evropskou dotaci

Jmelí poškozuje dřeviny v Bohumíně. Podle průzkumu, který radnice provádí, se počet napadených stromů blíží dvě stě padesáti. Zastavit šíření invazivní rostliny chce město pomocí projektu, na nějž má v plánu čerpat evropskou dotaci. Do plošné likvidace jmelí hodlá investovat až 1,5 milionu korun.
Do ulic Bohumína se po zimě vrátil mobilní sběrný dvůr, bio odpad od rodinných domů se začne odvážet v dubnu 15.3.2021

Do ulic Bohumína se po zimě vrátil mobilní sběrný dvůr, bio odpad od rodinných domů se začne odvážet v dubnu

Vyjít vstříc lidem z okrajových částí Bohumína, kteří se chtějí po zimě zbavit velkoobjemového odpadu, chce město pomocí mobilního sběrného dvora. Ten během sezóny vystřídá osm stanovišť. Bohumín do něj investuje zhruba 700 tisíc korun. Od začátku dubna startuje i vývoz bio odpadu od rodinných domů.
Bohumín se chystá na čištění cest, chodníků a cyklostezek, dojde i na opravu výtluků 12.3.2021

Bohumín se chystá na čištění cest, chodníků a cyklostezek, dojde i na opravu výtluků

Bohumín se aktuálně připravuje na odstraňování dopadů letošní zimy ve městě. V plánu je čištění ulic včetně chodníků, cyklostezek a obnova vodorovného značení. Dojde i na opravu výtluků, kterých radnice eviduje aktuálně zhruba desítku. Práce začnou v druhé polovině března a potrvají do května.
Bohumín rozšíří kamerový systém, nově pohlídá volnočasové areály 10.3.2021

Bohumín rozšíří kamerový systém, nově pohlídá volnočasové areály

Další tři kamery letos posílí bezpečnostní systém v Bohumíně. Radnice je plánuje umístit do místních volnočasových areálů. Dvě pohlídají pořádek v rozlehlém Hobbyparku, který patří k nejnavštěvovanějším místům ve městě, třetí se nově objeví u workoutového hřiště a skateparku v areálu na Faji.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 

Počet nalezených záznamů: 2609

    Městský úřad