Město Bohumín

Dotazy novinářů

V rubrice zveřejňujeme většinou e-mailové a v menší míře telefonické dotazy novinářů z regionálních či celostátních redakcí, které se týkají bohumínské radnice. V žádném případě se však nejedná o všechny dotazy redaktorů, na které v průběhu roku odpovídáme, je jich totiž mnohem více, ale ne všechny jsou v písemné podobě. Dotazy zveřejňujeme záměrně se zpožděním, až redakce otiskne námi poskytnutou informaci ve svých novinách. Ctíme tak novinářskou praxi, v níž je běžné, že redaktor, který se o dané téma zajímá jako první, by měl také získat informaci exkluzivně jako první.

Bc. Jana Končítková
tisková mluvčí Bohumína

 

Dotazy novinářů

Na zhoršené kvalitě ovzduší v našem regionu se podílejí takzvané malé zdroje 31.8.2021

Na zhoršené kvalitě ovzduší v našem regionu se podílejí takzvané malé zdroje

Vaše obec patří mezi místa s nejhorším ovzduším v Česku. Čím je to způsobeno, který faktor k tomu přispívá nejvíce? Co město udělalo v posledních letech pro to, aby se ovzduší zlepšilo?
Na seznamu pro letošní aukci nálezů máme přes sto předmětů 28.6.2021

Na seznamu pro letošní aukci nálezů máme přes sto předmětů

Jaké věci dáte ze skladu do dražby a kolik jich je? Proč zrovna ve skladu bohumínské radnice končí tolik ztracených a nalezených věcí? Jak moc jsou tyto dražby oblíbené, schází se hodně zájemců? Od kolika hodin dražba začne a co si lidé mají vzít sebou?
Zájem vodáků o služby naší půjčovny je trvale vysoký bez ohledu na koronavirus 17.6.2021

Zájem vodáků o služby naší půjčovny je trvale vysoký bez ohledu na koronavirus

Jak to v současné době vypadá s poptávkami o lodě z vaší půjčovny? Musíte v souvislosti se současnou situací dělat něco jinak? Pokud ano, co to pro vás znamená? Přichystali jste si na tuto sezónu i nějaké novinky? Ať už v podobě služeb či vybavení? A jak to je s cenami? Zůstaly stejné jako loni?
Do škol v přírodě vyrazí bohumínští žáci až v novém školním roce 17.5.2021

Do škol v přírodě vyrazí bohumínští žáci až v novém školním roce

Některé školy v ČR míní, že by jim v současné době (kvůli covidu-19 a s ním spojených opatřením ve školách) pomohly školy v přírodě. Jak se na to díváte vy jako zřizovatel škol ve svém městě?
Distribuci antigenních testů do škol zajišťují pracovníci městské kulturní agentury K3 Bohumín 8.4.2021

Distribuci antigenních testů do škol zajišťují pracovníci městské kulturní agentury K3 Bohumín

Jak Bohumín zajišťuje rozvoz antigenních testů do škol a stihne je rozvést do návratu žáků v pondělí 12. dubna?
Děti budou hledat stanoviště se soutěžními tabulemi 31.3.2021

Děti budou hledat stanoviště se soutěžními tabulemi

Nachystali jste soutěž v terénu pro děti i jejich rodiče. Smyslem je, aby netrávili všechen čas u počítáčů. Soutěž startuje v dubnu a potrvá tři měsíce. Jak bude vypadat, co budou děti dělat? Kolik stanovišť bude a prozradíte alespoň jedno? A jaká odměna na děti čeká?
Menší dětské koutky zůstávají v provozu 8.3.2021

Menší dětské koutky zůstávají v provozu

Nezvažuje město uzavření dětských hřišť, případně jiná razantnější opatření s cílem dodržování zákazu shlukování většího počtu lidí a povinnosti nošení roušek?
Úřední hodiny se nemění, provoz úřadu je bez omezení 15.2.2021

Úřední hodiny se nemění, provoz úřadu je bez omezení

Jak se mění úřední hodiny Městského úřadu Bohumín od pondělí 15. února 2021 v souvislosti s novým vládním protiepidemickým opatřením?
Počet VPP se v Bohumíně stále snižuje 10.2.2021

Počet VPP se v Bohumíně stále snižuje

Jaký je aktuální počet VPP ve vašem městě? Můžete stav porovnat s minulými roky? V případě poklesu, jaký je důvod? Je aktuální počet VPP u vás dostatečný, nebo by město uvítalo vyšší počet pracovníků?
O Vánocích v Bohumíně posílí odvoz odpadu 1.12.2020

O Vánocích v Bohumíně posílí odvoz odpadu

Jak se Bohumín připravuje na zvýšení objemu komunálního odpadu před Vánoci? Zaznamenali jste zvýšení odpadu v souvislosti s tím, že lidé teď více využívají on-line objednávky a zboží si nechávají zasílat domů, což klade zvýšené nároky na obalové materiály?
Důsledky zrušení superhrubé mzdy pro Bohumín 26.11.2020

Důsledky zrušení superhrubé mzdy pro Bohumín

V návaznosti na rozhodnutí Sněmovny o zrušení superhrubé mzdy od ledna 2021 se sníží také příjmy obcí, celkově se odhaduje cca 22 mld. Kč. Jaký je váš názor na tento krok Sněmovny? Máte už vyčísleno, o kolik by při daňovém přerozdělené přišlo vaše město v případě, že verdikt poslanců schválí Senát a
Kanál Dunaj-Odra-Labe v Bohumíně 19.10.2020

Kanál Dunaj-Odra-Labe v Bohumíně

Jaký je postoj Bohumína ke kanálu Dunaj-Odra-Labe? Co město při stavbě preferuje a proč? O co stavbou přijde?
V Bohumíně vydáváme obědy i dětem na nařízené distanční výuce 16.10.2020

V Bohumíně vydáváme obědy i dětem na nařízené distanční výuce

V návaznosti na rozhodnutí orlovského starosty o přerušení provozu školních jídelen na území města mne zajímá situace v Bohumíně. Pokračuje u vás vydávání obědů ve školních jídelnách dětem, které teď musí být doma a vzdělávají se distanční formou, nebo bylo také přerušeno jako v Orlové?
Otevření základních škol v Bohumíně 16.4.2020

Otevření základních škol v Bohumíně

Jak bude město coby zřizovatel základních škol řešit zavedené vládní opatření týkající se otevření 1. stupně ZŠ? Nakoupíte školám dezinfekci a roušky? Je u vás zvládnutelné, aby děti byly ve třídě jen po 15? Přijmete proto nové učitele? Nebo chystáte něco jiného?
Znovuotevření bohumínských mateřinek 15.4.2020

Znovuotevření bohumínských mateřinek

Mohla bych vás poprosit o stručné vyjádření, jak to aktuálně vypadá s provozem mateřských škol ve vašem městě? Zda případně chystáte provoz obnovit s ohledem na rozvolňovací harmonogram vlády?
Bezdoplatkové zóny kvůli koronaviru město rušit nebude 8.4.2020

Bezdoplatkové zóny kvůli koronaviru město rušit nebude

Platforma pro sociální bydlení vyzývá města, aby zrušily bezdoplatkové zóny. Kvůli vládním opatřením skokově vzroste počet osob bez dostatečného příjmu, jež budou odkázány na doplatek na bydlení. Kvůli bezdoplatkovým zónám na něj ale nedosáhnout. Zvažujete proto jejich zrušení?
Město nakupuje služební telefony za bonus u svého mobilního operátora 7.4.2020

Město nakupuje služební telefony za bonus u svého mobilního operátora

Jak vaše město nakupuje mobilní telefony? Kupujete je od vašeho poskytovatele telefonních (elektronických) služeb? Máte případně nějaké slevy na nákup? Dá se říct jaké - jednotky, desítky procent apod.?
Prostory pro lidi bez domova v karanténě či s nemocí covid-19 7.4.2020

Prostory pro lidi bez domova v karanténě či s nemocí covid-19

Zpracovávám problematiku lidí bez domova a vyhrazování prostorů pro ně kvůli koronavirové epidemii a pro pobyt osob v karanténě. Máte již vyhrazené či připravujete nové ubytovací prostory pro osoby bez přístřeší? Kde? S jakou kapacitou počítáte?
Rozhovor s Petrem Víchou o době koronavirové 6.4.2020

Rozhovor s Petrem Víchou o době koronavirové

Obracím se na Vás s prosbou o vyplnění ankety primátorů a starostů Moravskoslezského kraje k atuální situaci ve Vašem městě v souvislosti s koronavirem. Vaše vyjádření zveřejníme na webech Deníků v kraji a část z nich i v tištěné verzi Deníku v následujících dnech.
Boj proti koronaviru v Bohumíně 6.4.2020

Boj proti koronaviru v Bohumíně

Redaktor měsíčníku Veřejná správa se zajímal o aktuální situaci v souvislosti s koronavirem v Bohumíně. Jak město a jeho obyvatelé zvládají karanténu? Jaká preventivní opatření platí? Zda pomáhají dobrovolníci a zda bude město muset škrtat v rozpočtu? Na jeho otázky odpovídal starosta Petr Vícha.
Vliv pandemie na život v Bohumíně 3.4.2020

Vliv pandemie na život v Bohumíně

Nakolik současná koronavirová situace ovlivňuje chod Bohumína? Jak probíhají výběrová řízení, stavby, investice? Jede to tak jako "normálně", nebo se něco z toho zastavilo? Je něco, co se změnilo tak výrazně, že běžný chod ohrožuje?
Ochranné prostředky pro domácí pečovatele 2.4.2020

Ochranné prostředky pro domácí pečovatele

Je vaše radnice připravena distribuovat ochranné pomůcky (jednorázové rukavice, dezinfekci) i domácím pečovatelům? Mám na mysli rodinné příslušníky, kteří se doma starají třeba o babičku, která nechodí. Takže musí dovnitř a nemohou nic sehnat. Máte takových prostředků dost i pro domácí pečovatele?
Odpuštění nájmu živnostníkům v městských nebytových prostorech 30.3.2020

Odpuštění nájmu živnostníkům v městských nebytových prostorech

Chystá Bohumín nějaké úlevy pro živnostníky, případně pro nájemníky svých bytů?
Ochranné prostředky pro bohumínskou nemocnici 25.3.2020

Ochranné prostředky pro bohumínskou nemocnici

Píšu článek o městské nemocnici v Ostravě, které chybí ochranné prostředky a vydrží tak do konce týdne. Od kraje a státu nedostala nic. Jak je na tom vaše městská nemocnice v Bohumíně? Máme zásobu ochranných prostředků? A dostali jste tedy něco od kraje? Jak dlouho vydržíte?
Úlevy z nájmu městských bytů i nebytových prostor kvůli koronaviru 24.3.2020

Úlevy z nájmu městských bytů i nebytových prostor kvůli koronaviru

Prosím o informaci, zda Bohumín neuvažuje o dočasném snížení, pozastavení, odložení splatnosti či jiné úpravě nájemného v městských bytech kvůli sociální situaci kolem koronaviru.
Bohumínští strážníci vloni odstranili 30 autovraků blokujících parkovací místa 29.1.2020

Bohumínští strážníci vloni odstranili 30 autovraků blokujících parkovací místa

Píši článek o reakcích měst na připravovanou novelu silničního zákona, a to na definici autovraku a údajné zjednodušení možnosti odtažení nepojízdného vozidla. Vnímáte vraky v ulicích jako vážný problém? Kolik takových vozů odhadem stojí v Bohumíně?
O opuštěné kočky se v Bohumíně stará spolek Kočky Bohumín 20.1.2020

O opuštěné kočky se v Bohumíně stará spolek Kočky Bohumín

Pracuji na článku ohledně divokých koček. Měla bych jen pár otázek, jak to s nimi funguje ve Vašem městě. Máte nějaký program či opatření, kterým řešíte potíže s toulavými kočkami, například kastrační program či zákaz krmení?
Mezi spolky letos v Bohumíně rozdělí téměř 7 milionů korun 17.1.2020

Mezi spolky letos v Bohumíně rozdělí téměř 7 milionů korun

Vyhlásil Bohumín dotační program pro spolky na podporu kulturní činnosti?
 - zobrazit celou zprávu 10.1.2020

Nejoblíbenějšími jmény se vloni v Bohumíně stala Adélka, Eliška a Jakub

Mohu vás poprosit o statistiku jmen dětí, která se vloni v Bohumíně narodila?
Bohumín a jeho partnerská města 9.1.2020

Bohumín a jeho partnerská města

Zajímám se o partnerství měst v Moravskoslezském kraji se zahraničními městy. Máte v zahraničí partnerské město/města? Kolik takové partnerství stojí radnici? Co partnerství se zahraničním městem přináší Vašim občanům?
Bezdoplatkové zóny se v Bohumíně osvědčily 8.1.2020

Bezdoplatkové zóny se v Bohumíně osvědčily

Snažím se kontaktovat všechy města a obce, kde se zavedla takzvaná bezdoplatková zóna, tedy opatření obecné povahy, které omezuje dávku – doplatek na bydlení – lidem, kteří se nově přistěhovali. Jak toto opatření zafungovalo v Bohumíně? Uvažujete o rozšíření?
Čipy u psů strážníci v Bohumíně kontrolovat nebudou 6.1.2020

Čipy u psů strážníci v Bohumíně kontrolovat nebudou

Kolik psů nebylo zatím v Bohumíně načipováno? Co s nimi bude dál?
Navýšení hranice škody u přestupku z pěti na deset tisíc 10.10.2019

Navýšení hranice škody u přestupku z pěti na deset tisíc

Jaký je názor bohumínské radnice na zvýšení hranice škody mezi přestupkem a trestným činem ze současných 5 na 10 tisíc? Kolik přestupků ročně rešíte? O jaké jde nejčasteji?
Demolice zchátralých domů v Bohumíně 13.8.2019

Demolice zchátralých domů v Bohumíně

Píši článek o bourání zchátralých domů v kraji. Vím, že i vy s tímto máte zkušenosti, proto prosím o zodpovězení následujících otázek. Prosím, uveďte lokalitu a počet domů, které jste v poslední době bourali kvůli "vybydlenosti".
Nové projekty v odpadovém hospodářství  Bohumín pro letošek nechystá 13.5.2019

Nové projekty v odpadovém hospodářství Bohumín pro letošek nechystá

Pro další vydání Moravského hospodářství připravuji článek, který v rubrice věnované odpadovému hospodářství zmapuje projekty města, co se sběru odpadu, resp. sběrných dvorů týče. Máte či chystáte v této oblasti nějaký nový projekt? Jak jste na tom z hlediska zapojení moderních technologií/aplikací
Kontejnery na bioodpad v Bohumíně nebudou 10.5.2019

Kontejnery na bioodpad v Bohumíně nebudou

Rozmisťuje již vaše město v ulicích na sídlištích speciální kontejnery na bioodpad tak, jak to nyní ukládá zákon? Kolik cca činila případná investice a očekáváte od občanů, že tyto kontejnery skutečně budou využívat?
V Bohumíně podporují seniory 25.4.2019

V Bohumíně podporují seniory

Kolik klubů seniorů funguje v Bohumíně? Kolik cca korun ročně město na činnost těchto volnočasových zařízení přispívá?
Polští turisté jezdí do Bohumína rádi 24.4.2019

Polští turisté jezdí do Bohumína rádi

Pro vznik článku do MF DNES by mi pomohly zkušenosti z měst v česko-polském příhraničí. Zajímaly by mě zkušenosti Bohumína s polským turismem. Roste v posledních letech zájem polských turistů o zajímavá místa v Bohumíně? Jaká jsou největší lákadla pro polské turisty? Působí vám to komplikace?
Olej ze smažení řízků do dřezu ani záchodu nepatří, zlikvidují jej ve sběrném dvoře 14.1.2019

Olej ze smažení řízků do dřezu ani záchodu nepatří, zlikvidují jej ve sběrném dvoře

Máte problém se splachování odpadu, který primárně nepatří do těchto míst a následkem je ucpané kanalizační potrubí? Města začala řešit speciální nádoby na kontejnerových stanovištích pro tento odpad. Jedná se často o tuky a oleje z domácího použití či vlhčené ubrousky, kapesníčky. Trápí to Bohumín?
 - zobrazit celou zprávu 1.8.2018

V Bohumíně i Dolní Lutyni chce do zastupitelstva osm stran

Včera byla uzávěrka podání kandidátek pro komunální a senátní volby. Mohl bych se od vás dozvědět, kolik stran/hnutí kandiduje do komunálních voleb v Bohumíně a Dolní Lutyni?
Červená stezka v Bohumíně se otevře v červenci 28.5.2018

Červená stezka v Bohumíně se otevře v červenci

V Bohumíně chystáte tzv. červenou stezku, která by měla turisty v Bohumíně provést po budovách z červených cihel. Kterými místy tato stezka lidi provede? Proč jste se rozhodli takovou stezku pro lidi vytvořit. Kdy ji spustíte a jestli třeba vytvoříte nějaké letáčky či cedulky?
Nedostatek lidí ve stavebnictví pocítili i v Bohumíně 10.1.2018

Nedostatek lidí ve stavebnictví pocítili i v Bohumíně

Některé obce a města je v poslední době oříšek najít stavební firmu. Jedním z hlavních důvodů má být nedostatek lidí pracujících ve stavebnictví. Pociťuje podobný nedostatek stavebních firem i Vaše město?
Odlehčovací služba v Bohumíně 8.11.2017

Odlehčovací služba v Bohumíně

Jak u vás ve městě funguje odlehčovací služba a je jejím provozovatelem město či městská organizace spravující sociální služby? Jaká je kapacita a jaký je zájem? Dostává se na každého, nebo jsou pořadníky, nutnost požadovat službu dlouho dopředu? Uvažuje město o navýšení dané kapacity?
 - zobrazit celou zprávu 3.11.2017

Kuriózní ztráty a nálezy v Bohumíně

Obracím se na vás dotazem týkajícím se ztrát a nálezů. Zajímají mě ale hlavně vaše největší kuriozity, případně problémy, které s touto agendou souvisejí. Přibývá těch věcí, daří se najít majitele díky webu, facebooku nebo ne a už vám nestačí prostory?
Kontroly kouřících komínů 24.2.2017

Kontroly kouřících komínů

Přišly na úřad již nějaké podněty od vašich obyvatel na "sousedův" komín, který podle nich příliš kouří a zamořuje okolí? Prověřovali jste nějaké takové podněty či jste z vlastní iniciativy kontrolu u někoho doma provedli? Pokud ano s jakými výsledky?
Svatby, oblíbené termíny a netradiční místa 15.2.2017

Svatby, oblíbené termíny a netradiční místa

Kolik sňatků se ve městě uzavřelo v roce 2016? Jaký byl nejžádanější měsíc a probíhají u vás i sňatky na neobvyklých místech Setkáváte se v současnosti s nějakým speciálním svatebním trendem?
Posun zápisů do prvních tříd 9.2.2017

Posun zápisů do prvních tříd

Chystám článek o zápisech do základních škol. Potřebovala bych z vašeho města či obvodu informaci o tom, kdy se tedy letos zápisy u vás konají? A zda vítáte posunutí termínu zápisů, nebo byste raději, kdyby to zůstalo, jak to bylo? Máte s tím nějaké potíže? Nebo byste měli návrh na jiný termín?
Výměna řidičských průkazů v Bohumíně 31.1.2017

Výměna řidičských průkazů v Bohumíně

V roce 2017 by měla v Česku skončit platnost nevíce řidičáků v historii, konkrétně 1 146 518 řidičáků, a například v Českém Těšíně proto na přechodnou dobu rozšířili oficiální úřední hodiny pro výměnu průkazů. Chystáte i v Bohumíně podobná opatření? Kolika lidem letos končí platnost?
Zákaz návštěv v bohumínské nemocnici 27.1.2017

Zákaz návštěv v bohumínské nemocnici

Je velká pravděpodobnost, že epidemie chřipky již kulminovala minulý týden, proto se chci v té souvislosti zeptat, zda vaše nemocnice neuvažuje o zrušení zákazu návštěv, a pokud ano, od kterého termínu?
Zápach z hrušovské skládky 23.1.2017

Zápach z hrušovské skládky

Pan starosta se na tiskovce s novináři v prosinci zmínil, že si obyvatelé Bohumína stěžují na zápach z ostravské skládky. Zajímalo by mě, zda byl tento problém již vyřešen. Zda se podařilo Bohumínu nějak domluvit s městem Ostravou? Pokud ano, tak jak dohoda zní? Jak teď situace vypadá?
Značky na přání 23.1.2017

Značky na přání

Jaký je zájem o registrační značky na přání? Kolik žadatelů chtělo tuto značku na automobil a kolik na motorku? Kolik žadatelů ročně evidujete? Jaké nápisy či kombinace čísel jste zaevidovali? Jaké jsou podmínky pro užití značky na přání a kolik se za ni platí?
Kontroly kotlů 11.1.2017

Kontroly kotlů

Už jste na odboru životního prostředí od 1. 1. 2017 od platnosti nového zákona o ochraně ovzduší dostali nějaké upozornění na člověka, který by topil závadným způsobem, a začali tuto záležitost řešit?
Nejoblíbenější jména pro bohumínská miminka 6.1.2017

Nejoblíbenější jména pro bohumínská miminka

Jaká byla nejoblíbenější jména dětí za rok 2016 ve vašem městě? Jaká jména nejčastěji rodiče dávali?
Úředníci zkontrolují kotle u těch, kteří budou porušovat zákon 4.1.2017

Úředníci zkontrolují kotle u těch, kteří budou porušovat zákon

Jak se Bohumín připravuje na kontroly, čím lidé doma topí? Kdy na kontroly vyrazí poprvé?
Kontroly kouřících komínů 28.12.2016

Kontroly kouřících komínů

Zajímá nás, jak se obce a města připravují na kontroly, čím lidé doma topí? Kdy úředníci na kontroly vyrazí poprvé? Kteří úředníci to budou mít na starosti a kolik jich bude, bude to znamenat další personální náklady?Připravujete vyhlásit nízkoemisní zóny?
V Bohumíně klesají dluhy na nájemném 9.12.2016

V Bohumíně klesají dluhy na nájemném

Kolik nyní lidé dluží vašemu městu za odpady? V jakých jiných kategoriích lidé městu dluží nejčastěji? Jak se vám daří boj s dlužníky, jaké uplatňujete metody?
Netradiční svatby v Bohumíně 15.11.2016

Netradiční svatby v Bohumíně

Bude se v Bohumíně oddávat i na Silvestra? Je u vás zájem i o jiné svatby v méně tradičních termínech? Je u vás zájem i o jiné svatby v méně tradičních termínech a už jste nějakou takovou absolvovali? Proběhly u vás nějaké netradiční svatby?
Vánoční trhy a rozsvěcování vánočních stromů 9.11.2015

Vánoční trhy a rozsvěcování vánočních stromů

Na středu připravujeme materiál s přehledem konání vánočních trhů a termínem rozsvěcování vánočních stromů. Můžete mi prosím napsat termíny?
Kontroly kotlů v rodinných domech 6.11.2015

Kontroly kotlů v rodinných domech

Rozhovor s Janem Jeziorským, vedoucím odboru životního prostředí a služeb bohumínské radnice na téma kontroly kotlů v domech. Novelu zákona o životním prostředí, která by kontroly umožnila, budou projednávat poslanci. Od roku 2017 by tak úředníci mohli vstupova do domů i přes nesouhlas majitele.
Svoz bioodpadu v Bohumíně 6.11.2015

Svoz bioodpadu v Bohumíně

Obracím se na Vás s prosbou o zodpovězení několika otázek ohledně svozu bioodpadu. Organizujete ve městě svoz bioodpadu? Stoupá v posledních letech množství tohoto odpadu? Jaké jsou ohlasy veřejnosti na tuto službu, je hojně využívaná?
Rušení poštovních poboček v Bohumíně 5.11.2015

Rušení poštovních poboček v Bohumíně

Proč se město distancuje od možnosti provozovat pobočku pošty ve Starém Bohumíně? Rád bych měl podrobnější vysvětlení pro to, že město o to nemá zájem.
Boj s autovraky a parkovacími místy 4.11.2015

Boj s autovraky a parkovacími místy

Potýkáte se s problémem nevhodně parkujících aut či autovraků? Jak se v Bohumíně daří, například v sídlištní zástavbě, zvyšovat kapacitu parkovacích míst?
 - zobrazit celou zprávu 3.11.2015

Přerozdělování výtěžku DPH

S ohledem na rozhodnutí vlády o přerozdělování výtěžku DPH pouze směrem ke krajům se chci zeptat starosty, jaký je jeho pohled na tuto problematiku. Co říkáte rozhodnutí o přerozdělování výtěžku z výběru DPH, kdy peníze navíc získají jen kraje? Neměla by podle Vás vláda finančně podpořit spíše obce?
 - zobrazit celou zprávu 30.10.2015

Sociální pohřby v Bohumíně

Kolik cca tzv. sociálních pohřbů město ročně vypraví a kolik to stojí? O jaké lidi se v takových případech jedná? Jak sociální pohřeb vypadá, jaký je jeho průběh?
Poplatky za psy v Bohumíně 22.10.2015

Poplatky za psy v Bohumíně

Jaký je poplatek za jednoho psa? Kolik si obyvatel města připlatí, když má psů víc? Dává město někomu slevy z poplatku (například seniorům)?
Ztráty a nálezy v Bohumíně 22.10.2015

Ztráty a nálezy v Bohumíně

Zatímco dříve musela města opatrovat nalezené věci po dobu šesti měsíců, podle nového Občanského zákoníku teď musí vše skladovat po dobu tří let. Projevilo se to u vás nějak? Jak jste se dříve nalezených věcí zbavovali a co plánujete nyní?
 - zobrazit celou zprávu 21.10.2015

Nešvary v městských bytech

Řešíte často případy, kdy oficiální obyvatel daného bytu v něm nebydlí, ale bez povolení byt pronajímá třetí osobě za účelem zisku? Řešíváte i jiné případy, kdy nakonec dojde k soudnímu vystěhování daného člověka z městského bytu? Jakou jinou problematiku u městských bytů řešíte nejčastěji?
 - zobrazit celou zprávu 10.10.2015

Uprchlíci v Bohumíně

Rád bych se zeptal, jak pan starosta Petr Vícha smýšlí o davové hysterii Bohumíňáků v otázce migrační krize. Zajímal by mě jeho subjektivní názor na celou krizi a jestli se to vůbec nějak týká Bohumína.
 - zobrazit celou zprávu 9.10.2015

Odlehčovací služba v Bohumíně

Karvinské sociální služby připravují tzv. odlehčovací službu, která ve městě dosud poskytována nebyla. Rodiny pečující o dlouhodobě nemocné či handicapované tak budou moci už od ledna svěřit své blízké profesionálům na dobu od jednoho dne do tří měsíců. Funguje podobná služba i v Bohumíně?
Hazard v Bohumíně 29.9.2015

Hazard v Bohumíně

Z čeho jste ve vašem městě vycházeli při úpravě podmínek pro hrací automaty? Můžete popsat výchozí situaci? Jak jste postupovali? Co očekáváte od nového zákona?
Kontroly psů a poplatky za psy 9.9.2015

Kontroly psů a poplatky za psy

Mám na Vás jen několik jednoduchých dotazů ohledně psíků u vás ve městech. Existuje u vás ve městě nějaký výběh, kde mohou lidé oficiálně pouštět psy „na volno“? Máte přehled, kolik psů je nyní oficiálně nahlášeno u vás ve městě? Kolik je nyní u vás poplatek za 1 psa a existují nějaké výjimky?
Rekordní návštěvnost aquacentra a modernizace saunového světa 18.8.2015

Rekordní návštěvnost aquacentra a modernizace saunového světa

Jak to vypadalo s vaším aquacentrem v červenci? Měli jste rekordní návštěvy? Kolik lidí k vám přišlo + srovnání s loňským červencem? Kolik jste vybrali na vstupném? Co se s těmi penězi ze vstupného dá dělat?
Trvalý pobyt na radnici 17.8.2015

Trvalý pobyt na radnici

Kolik lidí má u vás na úřadě aktuálně trvalé bydliště? Zajímá mě, za jakých okolností muste dotyčného zaregistrovat na radnici. Pokud tam dotyční oficiálně „bydlí“, přebírají si poštu nebo se vám tam kupí? Zvyšuje se či snižuje počet lidí s trvalým pobytem na radnici?
Rušení finančního úřadu v Bohumíně 29.7.2015

Rušení finančního úřadu v Bohumíně

Co říká vedení města na to, že v Bohumíně skončí od ledna 2016 územní pracoviště finančního úřadu?
Dotace z EU 10.7.2015

Dotace z EU

Můžete mi prosím poslat cca 3-5 nej investičních akcí za poslední roky, které se vašim městům podařily zrealizovat s přispěním či přímo celé za peníze z EU?
 - zobrazit celou zprávu 4.7.2015

Letní akce a dodržování noční ho klidu

Obracím se na Vás s otázkou ohledně nočního klidu. Jak často se v městě povoluje její prodloužení a u jakých typů akcí? Co musí organizátor všechno splňovat, aby mu povolení bylo uděleno? A jak se určuje hodina, do které se doba, kdy může organizátor například pouštět hudbu?
Wi-fi v Bohumíně 3.7.2015

Wi-fi v Bohumíně

Máte v Bohumíně free wifi zóny? Místa, kde by si třeba turisté mohli zdarma zasurfovat na netu, nebo zjistit informace o daném miste? Jde mi o službu poskytovanou městem.
Rekonstrukce v bytech s nájemníky před napojením na teplovod konzultujeme 2.7.2015

Rekonstrukce v bytech s nájemníky před napojením na teplovod konzultujeme

Na facebookové skupině se nějak namnožily stížnosti na probíhající rekonstrukce, lidem se nelíbí, stěžují si na „fušeřinu“, nedotažené věci a na ošklivé koupelny. Obrátil se někdo už i na Vás, řešili jste nějaké stížnosti? Co by město mohlo těmto lidem poradit?
Příměstské tábory v Bohumíně 30.6.2015

Příměstské tábory v Bohumíně

Prosím o info k příměstským táborům v Bohumíně spolu s kontakty na jejich pořadatele. Je plno či ještě zbývají nějaká volná místa?
 - zobrazit celou zprávu 10.4.2015

70. výročí osvobození si v Bohumíně připomenou pietními akty i sportem

Už za pár dní si připomeneme 70. výročí osvobození jednotlivých měst regionu. Prosím o seznam akcí spojených s připomenutím tohoto výročí.
 - zobrazit celou zprávu 9.4.2015

Zápisy do mateřinek

Kdy budou známy čísla ze zápisů ze školek? Kolik přišlo dětí? O které školky byl největší zájem?
Komunikace Bohumína s veřejností 8.4.2015

Komunikace Bohumína s veřejností

Jak radnice komunikuje s občany? Máte zveřejněné dotazy občanů a odpovědi radnice na stránkách či jiném veřejném místě? Registrujete nezávislé portály, které se snaží informovat o dění ve městě?
 - zobrazit celou zprávu 7.4.2015

Město má pronajaty téměř všechny nebytové prostory

Potýkáte se s prázdnými nepronajatými nebytovými prostory v centru města (hlavní ulice, na náměstí)? V čem je problém? Proč o ně není zájem? Může do toho město nějak zasáhnout?
Ročně jde do psího útulku přes půl milionu korun 1.4.2015

Ročně jde do psího útulku přes půl milionu korun

Jaké jsou náklady na provoz útulku? Jsou zvyšující nebo snižující se? Roste počet psů v útulcích?
Dětské atrakce v Bohumíně 31.3.2015

Dětské atrakce v Bohumíně

Má město letos v plánu vybudování nových prolézaček, opravu starých nebo odstranění některých starých a nevhodných?
 - zobrazit celou zprávu 30.3.2015

Krádeže kanálových poklopů

Kolik stojí poklop na kanál, jaké se používají materiály a jak často musí město čelit tomu, že nějaký poklop zmizí?
Opravy a úpravy komunikací v Bohumíně 27.3.2015

Opravy a úpravy komunikací v Bohumíně

Jaké větší opravy či úpravy se letos chystají v Bohumíně u městských komunikací? Mám na mysli opravy silnic, povrchů silnic, úpravy přechodů, úpravu místního značení pro parkování v ulicích, budování rondelů apod. Pokud víte o něčem také na krajských silnicích, budu rád za tip.
 - zobrazit celou zprávu 27.3.2015

Výpadek z příjmů daní

Přišlo vaše město o nějaké peníze, které čerpají ze státní kasy, jak o tom psala MF Dnes tento týden? Kolik tedy ten prozatímní deficit přesně dělá a pokud by se to prohlubovalo, zda by se musela činit nějaká opatření, například omezení již plánovaných investic či něco jiného?
 - zobrazit celou zprávu 24.3.2015

Přechylování ženských příjmení

Projevuje se v Bohumíně trend, že ženy si chtějí nechat příjmení v mužské podobě bez „ová“. Kolik takových žen je a zda se tyto hodnoty liší v průběhu let. Popřípadě také, kolik je žen, které si nechávají obě příjmení – manželovo i rodné...
Bezhotovostní platby ve sběrnách 21.3.2015

Bezhotovostní platby ve sběrnách

Prosím o aktuální komentář ke sběrnám a bezhotovotostním platbám. Máte už za první tři týdny fungování bezhotovostních plateb ve sběrnách už nějaké hodnocení? Můžete říct, zda se osvědčuje či ne, zda chodíte na kontroly (strážníci, úředníci) a zda už jste narazili na nějaká pochybení.
V Bohumíně už začali s jarním úklidem 9.3.2015

V Bohumíně už začali s jarním úklidem

Můžete mi, prosím, sdělit, kdy ve vašich městech letos začne úklid posypového materiálu po zimě? Případně nějaké zajímavosti...
Poplatky za psy 6.3.2015

Poplatky za psy

Prosíme o informaci, jak to pro letošní rok u vás vypadá s poplatky za psy. Pokud jste zdražovali, tak proč. Pokud ne, kdy bylo poslední navýšení. Zajišťujete pro pejskaře nějaké jiné služby, například nákup a distribuci sáčků, popřípadě čipování?
Předjarní úklid a žvýkačky na dlažbě 6.3.2015

Předjarní úklid a žvýkačky na dlažbě

V jak velké míře uklízejí vaše městské firmy nepořádek, který odhazují a vyhazují sami obyvatelé měst, např. z balkonů, oken či přímo na ulici?
Senior taxi v Bohumíně 6.3.2015

Senior taxi v Bohumíně

Karviná, Bohumín i Rychvald jsou známy, že pro své starší spoluobčany poskytují službu levného převozu do nemocnice, k lékaři, případně na úřad. Jak dlouho tuto službu provozujete, jaké jsou měsíční náklady na její provoz a jaké s ní máte konkrétní zkušenosti?
Separace tuku 6.3.2015

Separace tuku

V Českém Těšíně se objevily kontejnery na použité tuky. Těšínští tak přispějí k ekologii a ušetří si problémy s ucpaným odpadem. Jak je to u vás? Jsou ve městě kontejnery na použité tuky? Pokud ano, od kdy a jak se osvědčily? Pokud ne, proč? A plánujete je? Kdy?
Separace bioodpadu 5.3.2015

Separace bioodpadu

Máte v Bohumíně kontejnery na bioodpad i na sídlištích? V Karviné to teď zavádějí. Co kromě klasických věcí: plast, papír, sklo, bioodpad ještě separujete? Tuk, plechovky, nebezpečný odpad, apod.?
V březnu strážníci zintenzivnili kontroly cyklistů 3.3.2015

V březnu strážníci zintenzivnili kontroly cyklistů

Kolik případů podnapilých cyklistů jste v posledních dvou letech řešili? Je možné to porovnat s řidiči pod vlivem alkoholu?
Hřbitovy v Bohumíně 18.2.2015

Hřbitovy v Bohumíně

Je ve vašem městě na hřbitovech v současné době dostatek volných míst k pohřbívání? Existují už plány, jak bude vaše město řešit situaci, kdy kapacita současných hřbitovů stačit přestane? Bude to např. výstavba nového hřbitova nebo to bude rozšíření kapacity? Kolik pohřbů ročně se cca ve vašem městě
 - zobrazit celou zprávu 11.2.2015

Urážky na cti a občanské spory

Nedávno jsem zasílala dotaz ohledně občanských sporů, nyní bych se ráda ještě doptala, nevíte náhodou, zda se zvyšující se tendence projevuje u bývalých partnerů. Jako že rostou případy, kdy na sebe navzájem volají policii a řeší tahanice přes úřady...
Neudržované stavby v Bohumíně 5.2.2015

Neudržované stavby v Bohumíně

Obracím se na Vás s dotazem ohledně polorozpadlé budovy v Bohumíně naproti ZUŠ. Údajně je v tomto stavu již dlouhý čas a město se majitele snažilo neúspěšně kontaktovat. Udělilo se prý i několik pokut, ale situace se nemění...
Strana: 1 2 3 4 

Počet nalezených záznamů: 342

    Městský úřad