Město Bohumín

17.4.
2015

Výroční zpráva města Bohumína za rok 2014

Kdybychom se měli zamyslet, čím byl pro Bohumín rok 2014 typický, mohlo by nás napadnout, že to byl dozajista rok sportu. Vždyť jsme vybudovali a zprovoznili novou sportovní halu, největší v ČR. A k tomu opravili několik hřišť na sídlištích, rozšířili sauny, postavili Mauglího stezku pro děti...

Ale ne každý je sportovec. Rok 2014 byl přece rokem opravy Národního domu, řekli by milovníci kultury a znalci historie. A měli by pravdu! Národní dům opravdu vyrostl do krásy a v roce 2015 bude dokončen a po mnoha letech znovu otevřen. Pamětníci ještě teď vzpomínají na doby, kdy tam chodili do tanečních a na plesy.

Ale kdeže, nejdůležitější je přece bydlení, namítnou jiní. Rok 2014 byl rokem oprav věžových domů a napojování na dálkové vytápění z Dětmarovic. A ještě se upravovala sídliště v jejich okolí.

A když už jste u toho bydlení, nebyl náhodou rok 2014 rokem ubytoven a problémového soužití s jejich obyvateli v samotném centru města? Tak by se mohli zeptat ti, kteří se necítili bezpečně. A navíc se ve městě ztrácí vše kovové a mizí do sběren, dodali by.

Policisté by namítli, že rok 2014 byl naopak rokem velkého poklesu kriminality a vzrůstu objasněnosti trestné činnosti. Bývalí amnestovaní jsou již opět z velké části ve vazebních celách, odkud tehdy vyšli.

Každý by si asi našel nějaký ten důvod, proč byl pro něj rok 2014 nějak důležitý. Město žilo, konalo se mnoho sportovních a kulturních akcí, velkým podnikům se dařilo a mírně klesla nezaměstnanost. Pro každou generaci vzniklo něco nového, na každou městskou část se v rozpočtu města myslelo a ještě zbyl přebytek pro rok příští.

Rok 2014 byl také rokem volby nového zastupitelstva města, které bude realizovat své vize a psát tak další kapitoly budoucích výročních zpráv. Přejme si, ať to jsou kapitoly optimistické a ať v nich ještě dlouho zaznívá, že každý rok je hlavně rokem míru, který je jinde ve světě vzácný...

Petr Vícha
starosta města

 

 Počet zhlédnutí: 4 447

Zpět

    Městský úřad