Město Bohumín

Aktuality

Testování protilátek na covid-19 nově také v Bohumíně

Testování protilátek na covid-19 nově také v Bohumíně

24.9. V rámci boje s koronavirovým onemocněním nabízí Bohumínská městská nemocnice další službu klientům. Zájemcům zjistí aktuální stav protilátek nemoci covid-19. Test se provádí odběrem žilní krve.

celý článek

V Bohumíně startuje roznos hlasovacích lístků pro sněmovní volby

V Bohumíně startuje roznos hlasovacích lístků pro sněmovní volby

24.9. Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční 8. a 9. října 2021. V Bohumíně, kde může přijít k volbám více jak 17 250 voličů, odstartoval roznos hlasovacích lístků.

celý článek

Podpořte v celostátní anketě hasiče ze Starého Bohumína

Podpořte v celostátní anketě hasiče ze Starého Bohumína

23.9. Výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů Starý Bohumín je ve finále celostátní ankety Dobrovolní hasiči roku. Hasiče můžete podpořit on-line na webu ankety nebo zasláním SMS zprávy.

celý článek

Bohumínská Alma mater uspěla s Na dřeň tour v pražské ZOO

Bohumínská Alma mater uspěla s Na dřeň tour v pražské ZOO

23.9. Další zastávkou "Na dřeň tour" bohumínského spolku Alma mater byla ZOO Praha. Náborová akce pro zájemce o členství v Českém národním registru dárců kostní dřeně měla podtitul "Nestrkejte hlavu do písku, dejte šanci na život".

celý článek

Ve středu na náměstí farmářské trhy, den řemesel i volnočasové kroužky

Ve středu na náměstí farmářské trhy, den řemesel i volnočasové kroužky

21.9. Farmářské trhy, středoškolský den řemesel, nabídka volnočasových kroužků domu dětí. Na náměstí před radnicí to ve středu 22. září bude žít.

celý článek

Zobrazit vše

Ptejte se

Povodí Odry provádí u řeky geodetické zaměření

Povodí Odry provádí u řeky geodetické zaměření

16.9. Všimnul jsem si, že v úseku mezi Antošovickou lávkou a hraničním mostem ve Starém Bohumíně je řada vysekaných průseků a značek sprejem. Co se tam chystá?

celý článek

Městská policie má nově k dispozici přenosný hlukoměr

Městská policie má nově k dispozici přenosný hlukoměr

14.9. Na kolik se město stará o bezpečí v přilehlých městských čtvrtích v případě, že je městská policie bezmocná zasáhnout proti opilým Romům během soukromé akce provázené hlučnou hudbou a nepořádkem. Nezbývá nám nic jiného, než si připravit finanční prostředky na odhlučňování a postavení vysokých plotů.

celý článek

Vrak na soukromém pozemku město odstranit nemůže

Vrak na soukromém pozemku město odstranit nemůže

3.9. Ve dvoře za večerkou a drogerií v ulici 9. května stojí už několik let odstavené auto s holandskou registrační značkou. Vím, že je pozemek soukromý, ale patří vlastníkovi, který žije v zahraničí a nezajímá se o něj. Znamená to, že kdokoli na tento pozemek může cokoliv odstavit a nebude postihován?

celý článek

Do lesoparku Na Panském mobiliář nepatří

Do lesoparku Na Panském mobiliář nepatří

14.8. Už několikrát jsem navštívila lesopark Na Panském a vždy stejný obrázek, u mola je nepořádek. Dnes po nějakých milovnících grilovaní. Jestli se sem neumístí odpadkové koše, budeme se s tímto nešvarem potýkat stále. Nechybí jen koše, ale i nějaké lavičky, stojany na kola. Je něco takového v plánu?

celý článek

Odlišnosti v barvě dlažby jsou přírodního charakteru, nejvýraznější kusy vyměníme či přemístíme

Odlišnosti v barvě dlažby jsou přírodního charakteru, nejvýraznější kusy vyměníme či přemístíme

13.8. Všiml jsem si, že na novém dopravním terminálu u nádraží je zničená dlažba. Chtělo by to opravit u zhotovitele dřív, než dojde k předání.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

V boji proti černým skládkám pomohou městu mobilní kamery

V boji proti černým skládkám pomohou městu mobilní kamery

22.9. Nepořádníci by se měli začít obávat. Bohumínem budou putovat dvě nové kamery, které se zaměří na autory takzvaných černých skládek u kontejnerových hnízd. Záběry ze znečišťovaných míst pomohou strážníkům tyto hříšníky snadněji vypátrat.

celý článek

Město otvírá u Vrbického jezera půjčovnu loděk a šlapadel

Město otvírá u Vrbického jezera půjčovnu loděk a šlapadel

21.9. Novinku v nabídce turistických atrakcí spustí tento týden město Bohumín. U Vrbického jezera otevře půjčovnu loděk. Zatím pouze v omezeném testovacím provozu, od příští sezóny se počítá s plným využitím. V nabídce jsou čtyři pramice a dvě šlapadla, lidé je mohou využít každý víkend až do konce října.

celý článek

Bohumín už má připravený rozpočet, do investic půjde přes čtvrt miliardy korun

Bohumín už má připravený rozpočet, do investic půjde přes čtvrt miliardy korun

20.9. V Bohumíně už se rýsuje podoba rozpočtu na příští rok. Měl by se pohybovat okolo jedné miliardy korun. Radnice plánuje investovat do rozvoje města přes 250 milionů korun. Počítá se s modernizací městské nemocnice, revitalizací a zateplením bytového fondu a rozvojem území pro rodinné bydlení.

celý článek

Stavební práce na terminálu změní o víkendu trasu autobusových linek

Stavební práce na terminálu změní o víkendu trasu autobusových linek

17.9. Výstavba moderního dopravního terminálu před vlakovým nádražím v Bohumíně finišuje. O víkendu tu budou stavbaři asfaltovat silnici. Cestující, kteří využívají autobusových linek, musí o víkendu počítat s přemístěním zastávky i objízdnou trasou. Uzavírka potrvá do pondělních osmi hodin ráno.

celý článek

Městská policie v Bohumíně slaví 30 let

Městská policie v Bohumíně slaví 30 let

16.9. Devět statečných vyrazilo v létě roku 1991 poprvé dohlížet na pořádek v ulicích města. Neměli vysílačky, stejnokroje ani přílišný respekt u místních. Ten si bohumínští strážníci v průběhu let získali záchranou řady životů, enormním nasazením při ničivých povodních i lidskostí při řešení přestupků.

celý článek

Zobrazit vše

Novinové články

    Městský úřad