close google translator menu
Dnes je Úterý 28.2., svátek má Lumír.
Dnes má svátek Lumír. Gratulujeme :)

Osobnosti narozené dnes:


  • Markéta Irglová (*1988) - Česká zpěvačka a hudebnice, nositelka Oscara
  • Jelena Jankovičová (*1985) - Srbská tenistka
  • Ali Larter (*1976) - Americká herečka a bývalá modelka
  • Daniel Handler (*1970) - Americký scénarista
  • Alois Jalovec (*1867, +16.9.1932) - Český kameraman a podnikatel
  • Jan Krejčí (*1825, +1.8.1887) - Český geolog
  • Josef Božek (*1782, +21.10.1835) - Český konstrukter
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Aktuality

Dětská kuchařka slezských receptů

Dětská kuchařka slezských receptů

28.2. Slezská kuchyně proniká k nejmenším. Deset regionálních jídel vyzkoušely děti v mateřince v českém Bohumíně a polském Zabelkówě. Z receptů učitelky vytvořily malou kuchařku, kterou podpořila města Krzyżanowice a Bohumín.

celý článek

Hokejisté Bohumína postoupili do semifinále krajské ligy

Hokejisté Bohumína postoupili do semifinále krajské ligy

27.2. Hokejisté HC Bospor Bohumín bez potíží postoupili do semifinále krajské ligy mužů. V zápasech čtvrtfinále nezaváhali a zvítězili nad HC Rožnov pod Radhoštěm. Bosporu bude v semifinále soupeřem HC Studénka.

celý článek

Fotbalová starší přípravka Bosporu vítězem halového turnaje

Fotbalová starší přípravka Bosporu vítězem halového turnaje

26.2. Maraton únorových halových turnajů zakončilo vítězství mladého potěru Bohumína. Starší přípravka FK Bospor Bohumín jednoznačně obstála v konkurenci dalších šesti týmů. Ve sportovní hale Bospor organizátoři využili obě velká hřiště, nastavili systém turnaje hrou „každý s každým“.

celý článek

Městské kolo v recitaci v Bohumíně s rekordní účastí

Městské kolo v recitaci v Bohumíně s rekordní účastí

24.2. Rekordních 100 dětí se zapojilo v Bohumíně do letošního městského kola v recitaci, porota hodnotila přednes v pěti vyhlášených kategoriích. Základní část postupové soutěže připravil Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín v zázemí volnočasového klubu U Létající ryby spolku Maryška.

celý článek

Meteorologové předpovídají silný vítr

Meteorologové předpovídají silný vítr

23.2. Moravskoslezský kraj zasáhne silný vítr, předpovídají meteorologové. Varování (vysoký stupeň nebezpečí) pro region platí od čtvrtka 23.02.2017 22:00 do pátku 24.02.2017 13:00.

celý článek

Zobrazit vše

Ptejte se

Výtluky se začnou opravovat na jaře

Výtluky se začnou opravovat na jaře

23.2. Kde mám nahlásit výmol v cestě? Je na hlavní silnici směr Orlová přes Skřečoň, konkrétně v ulici 1. máje hned u pošty na přechodu. Vždy, když přes tu díru projede kamion nebo větší auto, zatřese se nám dům. Chtělo by to co nejdříve opravit.

celý článek

Slezský rynek se koná ve středy kvůli prodejcům

Slezský rynek se koná ve středy kvůli prodejcům

22.2. Zajímalo by mne, pro koho je určena akce Slezský rynek v Bohumíně. Jsem bohužel ještě pracující a nemám tolik dovolené, abych se mohl této určitě velmi zajímavé gurmánské akce účastnit. Je-li to určeno pouze pro důchodce a ty, co jsou v evidenci úřadu práce, se organizátorovi omlouvám za drzý dotaz.

celý článek

Pokut za pálení listí padlo na podzim více než deset

Pokut za pálení listí padlo na podzim více než deset

15.2. Kolik bylo městskou policií uděleno postihů nebo pokut za pálení bio-odpadu ze zahrad a pozemků na území města? Myslím, že dodržování této vyhlášky se vesměs porušuje.

celý článek

Pokud pracujete déle než jeden rok, můžete se zúčastnit prvního kola licitací

Pokud pracujete déle než jeden rok, můžete se zúčastnit prvního kola licitací

15.2. Splňuji podmínky pro licitaci bytu, až na pět let trvalého bydliště v Bohumíně nebo jeden rok práce v Bohumíně. Trvalé bydliště mám v Markvartovicích a pracuji jako řidič autobusu. Opakovaných licitaci je strašně málo. Nešlo by udělat nějakou výjimku, abych se mohl účastnit i prvního kola licitací.

celý článek

Nemocnice zeštíhlí internu a modernizuje chirurgii

Nemocnice zeštíhlí internu a modernizuje chirurgii

13.2. Nelze si nevšimnout, že se bohumínská nemocnice potýká s velkými problémy. Kvůli nízkým platům odchází personál do jiných nemocnic. Na interně už kvůli kritickému nedostatku sloučili oddělení a chirurgie se taky musí údajně jen na měsíc zavřít. Jak to bude s nemocnicí v nejbližší budoucnosti?

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Závislost hrozí dětem na sociálních sítích víc než na drogách

Závislost hrozí dětem na sociálních sítích víc než na drogách

28.2. Ochutnají pivo nebo cigaretu, drogy ale neužívají. Řeč je o bohumínských dětech ve věku od 10 do 15 let. Přes devět set jich vyplnilo dotazníky v protidrogovém vlaku, který loni na podzim přijel do Bohumína. Z výsledků vyplynulo, že s drogami mají minimální zkušenost.

celý článek

Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně hledají využití pro lukrativní prostory pod střechou Penzionu ve věži

V Bohumíně hledají využití pro lukrativní prostory pod střechou Penzionu ve věži

27.2. Specializovaná restaurace, cukrárna nebo třeba výtvarná galerie či herna pro děti. Město hledá zájemce, kteří by oživili nabídku areálu Bospor v centru Bohumína. Aktuálně nabízí k využití lukrativní prostory v nejvyšším patře Penzionu ve věži. Podnikatelé mohou návrhy představit do konce března.

celý článek

Chirurgii v bohumínské nemocnici čeká proměna, na měsíc omezí služby

Chirurgii v bohumínské nemocnici čeká proměna, na měsíc omezí služby

24.2. Útulnější pokoje, kvalitní sociální zázemí i efektivnější rozdělení jednotlivých částí oddělení čeká na pacienty chirurgie Bohumínské městské nemocnice. Modernizace za zhruba 300 tisíc korun je naplánovaná na březen. Lidé ale musejí počítat s dočasným omezením služeb.

celý článek

Nemocnice v Bohumíně otevře Centrum léčby bolesti

Nemocnice v Bohumíně otevře Centrum léčby bolesti

21.2. Bohumínská městská nemocnice otevře od dubna Centrum léčby bolesti, které pomůže pacientům trpícím onkologickým onemocněním i chronickými nemocemi páteře, kloubů či revmatem. Otevřené bude sedm dnů v týdnu a zvládne ošetřit až čtyřicet pacientů denně. Čekací lhůty budou přitom minimální.

celý článek

V Bohumíně chystají novinky pro turisty

V Bohumíně chystají novinky pro turisty

20.2. Turisté v Bohumíně a okolí se letos dočkají hned několika novinek. V rámci česko-polského projektu „Odra a Olše blíže turistům i obyvatelům pohraničí“ přibudou nové lávky pro pěší a cyklisty, naučné stezky, rozhledna i cykloboxy pro úschovu kol nebo zavazadel. Projekt přijde na 13 milionů korun.

celý článek

Zobrazit vše

Novinové články

 
Naposledy aktualizované
Vygenerováno za 0.69 sekund