Město Bohumín

Aktuality

Žně pro Boban, divadelní soubor získal na Ostravských Bucharech řadu ocenění

Žně pro Boban, divadelní soubor získal na Ostravských Bucharech řadu ocenění

12.4. Bohumínský divadelní soubor Boban na přehlídce ochotnických divadel OSTRAVSKÉ BUCHARY 2024 opět zabodoval. Z krajské přehlídky amatérských divadel si přivezl řadu čestných uznání za jednotlivé herecké výkony, celý soubor získal ocenění za kostýmy i za skupinovou scénu.

celý článek

Nová etapizace, dvakrát více času. Oprava I/67 ve Skřečoni začíná se zpožděním

Nová etapizace, dvakrát více času. Oprava I/67 ve Skřečoni začíná se zpožděním

11.4. Se zpožděním zahájí ve čtvrtek 11. dubna Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opravu páteřního silničního tahu městem, ulice 1. máje ve Skřečoni. Silničáři údajně nastoupí s úderem sedmé hodiny ranní.

celý článek

Sokolovnou v Záblatí budou znít verše, chystají zde autorské čtení

Sokolovnou v Záblatí budou znít verše, chystají zde autorské čtení

10.4. Autorské čtení má premiéru v sokolovně v Záblatí. Spolek Bart a TJ Sokol Záblatí zvou na besedu se záblatskou rodačkou, básnířkou Kristýnou Svidroňovou. Autorské čtení začíná v sobotu 20. dubna v 17 hodin.

celý článek

Vylez 30 boulderových lezeckých cest, Bosporka uspořádá závod pro děti a mládež

Vylez 30 boulderových lezeckých cest, Bosporka uspořádá závod pro děti a mládež

9.4. Nevšední lezeckou sportovní akci pro děti nabídne sportovní hala Bosporka (ul. Nerudova) spolu s fanoušky boulderingu. Úkolem závodníků bude zdolat v průběhu dne 30 lezeckých cest.

celý článek

Pastelky v hlavní roli, Květa Návratová vystavuje v Maryšce

Pastelky v hlavní roli, Květa Návratová vystavuje v Maryšce

8.4. Křehké světy. Výstavu obrazů Květy Návratové uvádí spolek Maryška v galerii na náměstí v centru Bohumína. Výstavu si můžete prohlédnout od 9. dubna do 30. května 2024 (úterý, čtvrtek 15:00 – 18:00).

celý článek

Zobrazit vše

Ptejte se

Čištění rybníčku odložily vydatné srážky

Čištění rybníčku odložily vydatné srážky

6.3. Bude probíhat nějaká úprava, nebo čištění rybníčku, do kterého bude svedena dešťová voda z retenční nádrže v oblasti Ottova parku?

celý článek

Parkoviště v Jateční ulici město letos opraví

Parkoviště v Jateční ulici město letos opraví

16.1. Zajímalo by mě, kdy přestanu vystupovat z automobilu na parkovišti do bláta a louží? Jedná se mi o parkoviště na ulici Jateční, nacházející se hned vedle vrátnice BSK. V případě úpravy parkoviště, bude ji financovat město Bohumín z veřejných peněz, nebo firma ABvet?

celý článek

Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony

Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony

6.12. Proč město neumístí kontejnery s horním výsypem na plast a papír, konkrétně proč jste tyto kontejnery odebrali v ulici Tovární? Kontejnery na směsný odpad jsou přeplněné kartony, nebo jsou kartony pohozené kolem kontejneru na papír, kam se nevlezou.

celý článek

U stromu plánujeme boční ořez větví

U stromu plánujeme boční ořez větví

15.11. Bydlím na tř. Dr. E. Beneše a chtěl bych se zeptat, zda a kdy plánujete prostřihávání stromu kolem věžáku č.p. 1071. V létě už není vidět přes vzrostlý strom, jehož větve zasahují do okna.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Nevyhovující zázemí fotbalového areálu v Záblatí se díky investici města zlepší

Nevyhovující zázemí fotbalového areálu v Záblatí se díky investici města zlepší

8.4. Sportovní areál v Záblatí, který pravidelně využívá sto třicet dětí i dospělých, prochází kompletní proměnou. Fotbalové hřiště bylo už léta v nevyhovujícím stavu, město se proto rozhodlo klubu pořídit nové zázemí. Předpokládaná cena stavebních úprav je téměř 13 milionů korun.

celý článek

Letité bytové domy omládnou, rorýsi zůstanou bez újmy

Letité bytové domy omládnou, rorýsi zůstanou bez újmy

5.4. Desítky let staré bytové domy v centru Bohumína letos dostanou face lifting. Omlazení jim zajistí kompletní zateplení, nová fasáda a střecha i moderní vstupy. Stavební práce už začaly. Projekt myslel také na ptačí obyvatele domů, chráněné rorýse. Radnice pohlídá, aby oprava neohrozila jejich zázemí.

celý článek

Začínají zápisy do prvních tříd, silné ročníky odeznívají

Začínají zápisy do prvních tříd, silné ročníky odeznívají

3.4. Rekordní počty dětí, které v posledních letech v Bohumíně přicházely k zápisům do prvních tříd, jsou minulostí. Místní základní školy očekávají oproti loňsku pokles o čtyřicet žáčků. Zápisy ve městě probíhají v jednotném termínu, a to ve středu 3. dubna a ve čtvrtek 4. dubna.

celý článek

Začíná svoz bioodpadu od domků, objem zeleně je pětinásobný

Začíná svoz bioodpadu od domků, objem zeleně je pětinásobný

26.3. Jarní počasí inspiruje obyvatele rodinných domů k přípravě zahrádek na sezónu. A bohumínská radnice s tím jako každým rokem počítá. Od konce března zahajuje vývoz kontejnerů na biologický odpad. V dvoutýdenních cyklech potrvá až do druhé poloviny listopadu.

celý článek

Řidiče v Bohumíně zpomalí oprava dopravní tepny a stavba nového chodníku

Řidiče v Bohumíně zpomalí oprava dopravní tepny a stavba nového chodníku

25.3. Páteřní silniční tah městem, ulice 1. máje ve Skřečoni, projde v dubnu částečnou rekonstrukcí. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje opravit úsek od kruhového objezdu pod mostem až k autobusové zastávce u pošty. Řidiči musí počítat se zúžením, v němž budou kyvadlovou dopravu řídit semafory.

celý článek

Zobrazit vše

Novinové články

Zobrazit vše

    Městský úřad