Město Bohumín

Aktuality

Ve virtuálních sborech zpívají lidé z různých koutů světa, včetně Bohumíňáků

Ve virtuálních sborech zpívají lidé z různých koutů světa, včetně Bohumíňáků

5.3. Doba covidová dává vzniknout novým multimediálním projektům. Po internetu se formují například virtuální pěvecké sbory. Bohumíňák Jan Kohut si díky tomu zazpíval s lidmi různých koutů světa.

celý článek

Bohumín drží tradici a také letos má originální velikonoční pohlednici

Bohumín drží tradici a také letos má originální velikonoční pohlednici

4.3. Klasická pohlednice má pořád své kouzlo. I proto Bohumín také pro letošní Velikonoce připravil nový sváteční pozdrav. Zájemci si mohou pohlednici zakoupit za 4 koruny v radničním infocentru v době jeho provozu.

celý článek

Hluboké výmoly v Lidické ulici krajští silničáři přislíbili opravit

Hluboké výmoly v Lidické ulici krajští silničáři přislíbili opravit

3.3. Díra vedle díry. Zejména závěr zimy s prudkými změnami teplot dal části Lidické ulice v Novém Bohumíně „zabrat“. Správcem silnice je Krajská správa silnic Moravskoslezského kraje, která přislíbila opravu hned, jakmile to bude možné.

celý článek

Cestujete autobusem nebo vlakem? Zkontrolujte si, zda vůbec pojede

Cestujete autobusem nebo vlakem? Zkontrolujte si, zda vůbec pojede

3.3. Kvůli vládou nařízenému omezení pohybu se opět změní jízdní řády regionálních autobusů i vlaků. Jako o prázdninách začnou jezdit příměstské autobusy od neděle 7. března, změny ve vlakové dopravě budou platit od čtvrtka 11. března.

celý článek

Covid-19 mění lhůty pro technickou prohlídku aut a kontroly záznamových zařízení

Covid-19 mění lhůty pro technickou prohlídku aut a kontroly záznamových zařízení

3.3. Covid-19 a kvůli němu přijatá opatření mění lhůty pravidelných technických prohlídek a platnost osvědčení o technické způsobilosti vozidla. Termíny se prodlužují.

celý článek

Zobrazit vše

Ptejte se

Stání aut na chodnících je přestupkem, znemožňuje průchod kočárkům, vozíčkářům či špatně chodícím seniorům

Stání aut na chodnících je přestupkem, znemožňuje průchod kočárkům, vozíčkářům či špatně chodícím seniorům

1.3. Chtěl bych se zeptat, jak je to s dočasným stáním na veřejné ploše před vchodem domu po dobu nezbytně nutnou k naložení a vyložení nákladu z auta. Např. před odjezdem na dovolenou, kdy je potřeba „nabalit“ auto zavazadly. Minulý týden jsem ale dostal od Městské policie Bohumín pokutu.

celý článek

V letošním roce připravuje radnice spuštění Portálu občana s platební bránou

V letošním roce připravuje radnice spuštění Portálu občana s platební bránou

15.2. Měl bych dotaz ohledně plateb za komunální a bio odpad. Na tyto platby radnice rozesílá složenky. To je v dnešní době nepohodlné. Tyto platby jsou poslední, které se mi zatím nedaří zautomatizovat a musím na ně myslet. Neuvažujete o tom, že by platby bylo možné realizovat přes SIPO nebo inkasem?

celý článek

Pořádat hudební produkce město nezakazuje, je ale třeba dodržet při jejich organizaci platnou legislativu

Pořádat hudební produkce město nezakazuje, je ale třeba dodržet při jejich organizaci platnou legislativu

22.1. Zdravím všechny, celkem mě trápí že není kam zajít a poslechnout si nějakou hudbu nebo si zatancovat zjednodušeně řečeno. Stále provozujeme trapné pivní slavnosti a nebo dětský den, proto dávám tenhle dotaz, jsem zvědavý na odpověď, protože už sháním petici a půjdu na městský úřad.

celý článek

Městský úřad Bohumín nebude vynucovat zákaz vstupu s legálně drženou zbraní

Městský úřad Bohumín nebude vynucovat zákaz vstupu s legálně drženou zbraní

15.1. Brzy vejde v platnost novela zákona o zbraních. Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem bude zajištěné bezpečné uložení střelné zbraně v budovách Městského úřadu Bohumín? Nebo je umožněn vstup do všech budov MěÚ Bohumín všem lidem, kteří u sebe skrytě nosí legálně drženou zbraň dle zákona bez omezení?

celý článek

V přírodních lokalitách dochází k ničení odpadkových košů

V přírodních lokalitách dochází k ničení odpadkových košů

7.1. Bylo by možno nainstalovat nějaké odpadkové koše na cyklostezce ve Skřečoňi? Jedná se o spojovací cestu mezi ulicemi Blatná a Budovatelská, kde se povalují odpadky a nikdo to tam neuklízí.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Nový stomatolog dosud zaregistroval 510 pacientů

Nový stomatolog dosud zaregistroval 510 pacientů

4.3. Nová zubní ordinace, která pod křídly Bohumínské městské nemocnice zahájila provoz loni v září, dosud zaregistrovala 510 pacientů. To je zhruba polovina z celkového počtu klientů, jež splňovali podmínky předregistrace. Nižší počet pacientů mohla ovlivnit i opakovaná nemocnost zaměstnanců ambulance.

celý článek

Bohumín pomáhá seniorům s registrací k očkování, zájem je enormní

Bohumín pomáhá seniorům s registrací k očkování, zájem je enormní

3.3. Město Bohumín opět podává pomocnou ruku seniorům. Od pondělí 1. března asistují sociální pracovnice radnice lidem starším sedmdesáti let, kteří neumí pracovat s internetem, s registrací k bezplatnému očkování vakcínou proti nemoci covid-19. Jen během prvního dne zaevidovali téměř čtyřicet zájemců.

celý článek

Bohumín v době lockdownu: Hobbypark je zavřený, licitace bytů pokračují

Bohumín v době lockdownu: Hobbypark je zavřený, licitace bytů pokračují

1.3. Na tvrdá protiepidemická opatření, která v Česku začala platit od 1. března, musel reagovat i Bohumín. Obyvatelům se uzavřel areál Hobbyparku, provoz dočasně přerušila i myčka aut. Naopak městský úřad zůstává klientům otevřený, za zpřísněných hygienických opatření pokračují licitace městských bytů.

celý článek

Bohumín podíl v městské nemocnici neprodá

Bohumín podíl v městské nemocnici neprodá

19.2. Bohumínská městská nemocnice vlastnickou strukturu měnit nebude. Zastupitelé města nabídli třicetiprocentní podíl v akciové společnosti za minimálně 10 miliónů korun ve veřejné soutěži, přísné podmínky pro postup do druhého kola ovšem nikdo nesplnil. Soutěž na prodej podílu je tedy u konce.

celý článek

V koronavirové době našlo nový domov 50 psů z městského útulku, ten hledá správce

V koronavirové době našlo nový domov 50 psů z městského útulku, ten hledá správce

18.2. Sto třicet zatoulaných psů odchytili loni bohumínští strážníci. Většina z nich se vrátila k původním majitelům, padesátka zvířat našla díky snaze pracovníků městského útulku nový domov. Byli mezi nimi i zranění či staří psi, kteří jsou obtížně umístitelní. Město nyní hledá pro útulek nového správce.

celý článek

Zobrazit vše

Novinové články

Zobrazit vše