Město Bohumín

Aktuality

Vrbice dějištěm hned dvou velkých hasičských soutěží

Vrbice dějištěm hned dvou velkých hasičských soutěží

16.7. Hned dvě velké soutěže hasičů bude hostit hřiště ve Vrbici. V areálu se odehraje atraktivní noční klání Hlučínské ligy a o týden později 22. ročník soutěže O pohár rady města plus jedno z kol Moravskoslezské ligy v požárním útoku.

celý článek

Most přes Bajcůvku musí opravit, v ulici Slezská částečné omezení provozu

Most přes Bajcůvku musí opravit, v ulici Slezská částečné omezení provozu

15.7. a cestě do Starého Bohumína počítejte s částečným dopravním omezením. Most (mostek) přes tamní potok Bajcůvka potřebuje opravit. Krajská správa silnic práce v ulici Slezská (u stáje Chorpos) spustí 22. července, uvedlo hejtmanství.

celý článek

Z letního antikvariátu knihovny si lidé odnesli 2,5 tisíce knih

Z letního antikvariátu knihovny si lidé odnesli 2,5 tisíce knih

14.7. Velký letní antikvariát Knihovny K3 Bohumín znovu s velkým zájmem čtenářů. Pro starší knížky, vyřazené z fondu, si přišly stovky lidí. Čtení na dovolenou, knížky pro děti a další tituly mohli pořídit už za pětikorunu.

celý článek

Bohumínská knihovna odstartovala šňůru letních příměstských táborů

Bohumínská knihovna odstartovala šňůru letních příměstských táborů

13.7. Každý týden příměstský tábor v knihovně a každý týden jiné téma. Prázdninový maraton nabízí dětem hry, zábavu i dobrodružství, rodičům zase jistotu, že je o děti dobře postaráno.

celý článek

Čtyři objemné kufry plné nezdaněných cigaret z Polska zajistili celníci v Bohumíně

Čtyři objemné kufry plné nezdaněných cigaret z Polska zajistili celníci v Bohumíně

12.7. 64 000 kusů cigaret z Polska zajistili celníci na vlakovém nádraží v Bohumíně. Zadržená osoba cigarety převážela v objemných kufrech. Celníci škodu v podobě úniku na spotřební dani vyčíslili na 270 tisíc korun.

celý článek

Zobrazit vše

Ptejte se

Čištění rybníčku odložily vydatné srážky

Čištění rybníčku odložily vydatné srážky

6.3. Bude probíhat nějaká úprava, nebo čištění rybníčku, do kterého bude svedena dešťová voda z retenční nádrže v oblasti Ottova parku?

celý článek

Parkoviště v Jateční ulici město letos opraví

Parkoviště v Jateční ulici město letos opraví

16.1. Zajímalo by mě, kdy přestanu vystupovat z automobilu na parkovišti do bláta a louží? Jedná se mi o parkoviště na ulici Jateční, nacházející se hned vedle vrátnice BSK. V případě úpravy parkoviště, bude ji financovat město Bohumín z veřejných peněz, nebo firma ABvet?

celý článek

Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony

Kontejnery s horním výsypem v Tovární nahradily velkokapacitní zvony

6.12. Proč město neumístí kontejnery s horním výsypem na plast a papír, konkrétně proč jste tyto kontejnery odebrali v ulici Tovární? Kontejnery na směsný odpad jsou přeplněné kartony, nebo jsou kartony pohozené kolem kontejneru na papír, kam se nevlezou.

celý článek

U stromu plánujeme boční ořez větví

U stromu plánujeme boční ořez větví

15.11. Bydlím na tř. Dr. E. Beneše a chtěl bych se zeptat, zda a kdy plánujete prostřihávání stromu kolem věžáku č.p. 1071. V létě už není vidět přes vzrostlý strom, jehož větve zasahují do okna.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Bohumín testuje spolupráci s automatickou třídicí linkou OZO Ostrava

Bohumín testuje spolupráci s automatickou třídicí linkou OZO Ostrava

15.7. Do dvou let se naplní kapacita bohumínské skládky a město ji bude muset zavřít. Musí proto vyřešit, jak po roce 2026 s odpady naloží. Jednou z možností je využití nové automatické třídicí linky společnosti OZO Ostrava. Zkušebně na ni odjely dva popelářské vozy naplněné plasty ze žlutých popelnic.

celý článek

Řidiče zbrzdí výstavba protihlukových stěn i oprava chodníku

Řidiče zbrzdí výstavba protihlukových stěn i oprava chodníku

12.7. Trpělivostí se musí obrnit řidiči, kteří cestují z Bohumína směrem na Karvinou. Ředitelství silnic a dálnic zahájí v polovině prázdnin stavbu protihlukových stěn podél silnice I/67, a to ve dvou úsecích. Provoz budou dočasně řídit semafory. Na ty narazí šoféři i v centru Bohumína u obchodní zóny.

celý článek

Nové zázemí u Kališova jezera se o víkendu otvírá rekreantům

Nové zázemí u Kališova jezera se o víkendu otvírá rekreantům

10.7. Letní koupání u Kališova jezera dostává atraktivnější podobu. Nedaleko hlavní pláže vyrostla přírodně vyhlížející budova pro pohodlí a relaxaci návštěvníků. Pod jednou střechou v ní najdou bufet, převlékárny, toalety i sprchy. Stavba trvala tři čtvrtě roku a město za ni zaplatilo 20,5 milionu korun.

celý článek

Svižnější internet, bezpečnější připojení. Školy investují miliony do modernizace sítí

Svižnější internet, bezpečnější připojení. Školy investují miliony do modernizace sítí

2.7. Časy papírových žákovských knížek, stravenek a meotarů jsou nenávratně pryč. Školy se dnes bez digitálních technologií a kvalitního připojení neobejdou. Díky evropské dotaci si během prázdnin zajistí čtyři bohumínské základky lepší a bezpečnější počítačovou síť. Modernizace přijde na 18 milionů.

celý článek

Město hostí šachovou elitu na mezinárodním festivalu OPEN Bohumín

Město hostí šachovou elitu na mezinárodním festivalu OPEN Bohumín

28.6. Bohumín se i díky dlouhodobé podpoře radnice stal významným místem na světové šachové mapě. V těchto dnech se do něj sjíždějí špičkoví hráči, aby se utkali na devítidenním festivalu OPEN Bohumín s mezinárodním obsazením. K šachovnicím poprvé usednou ve sportovní hale Bospor v sobotu 29. června.

celý článek

Zobrazit vše

Novinové články

Zobrazit vše

    Městský úřad