Město Bohumín

Aktuality

Nehoda dvou aut, hasiči museli zraněnou osobu z vozu vyprostit

Nehoda dvou aut, hasiči museli zraněnou osobu z vozu vyprostit

26.11. Dvě osobní auta se v pátek 25. listopadu krátce po 16. hodině střetla na silnici pod skřečoňským mostem. Hasiči museli pomocí vyprošťovacího zařízení vysvobodit z vozidla jednu osobu. Nehoda si vyžádala celkem dva zraněné.

celý článek

Denisa Turková vybojovala v klasickém benchpressu republikové stříbro

Denisa Turková vybojovala v klasickém benchpressu republikové stříbro

25.11. Seriál soutěží silových sportů pokračuje. Rakovník hostil sedmé Otevřené mistrovství České republiky mužů a žen v klasickém benchpressu. Startovali Denisa Turková a Tomáš Burda z oddílu silového trojboje TJ Viktorie Bohumín. Denisa vybojovala stříbro.

celý článek

Koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička zahraje ve Starém Bohumíně s tátou

Koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička zahraje ve Starém Bohumíně s tátou

24.11. Junior a senior, syn a otec, poprvé spolu na jednom pódiu. Koncertní mistr Jiří Vodička junior a rockový kytarový virtuos Jiří Vodička senior zahrají na vánočním koncertu ve Starém Bohumíně. Pořádá spolek Oderberg v sále hotelu Pod Zeleným dubem v neděli 4. prosince od 17 hodin.

celý článek

Medailové žně pro vzpěrače a vzpěračky z Bohumína

Medailové žně pro vzpěrače a vzpěračky z Bohumína

23.11. Sedm medailí vybojovali vzpěrači a vzpěračky SKV Bonatrans Bohumín na Mistrovství ČR mužů a žen v Praze. Na zlato dosáhli Petr Petrov a Jan Gospoš.

celý článek

Vodácký život je pestrý, ukazuje putovní výstava fotokoláží v knihovně

Vodácký život je pestrý, ukazuje putovní výstava fotokoláží v knihovně

22.11. Vodácké AHOJ! tentokrát na výstavě. Ještě několik dnů, do konce listopadu, ji můžete vidět v knihovně K3 v Novém Bohumíně. Spolek Vodáci Odry a Olše na ní představuje sérii fotokoláží mapujících aktivity vodáků na Bohumínsku a v okolí.

celý článek

Zobrazit vše

Ptejte se

Půlnoční zvonění kostela v centru způsobila porucha

Půlnoční zvonění kostela v centru způsobila porucha

24.10. Chtěl bych se zeptat, z jakého důvodu zvonil kostel v centru města o půlnoci z 23. na 24.10. Kostel zvonil přibližně jedenáct minut.

celý článek

Před dokončením cyklo okruhu kolem Vrbického jezera se musí posoudit jeho vliv na životní prostředí

Před dokončením cyklo okruhu kolem Vrbického jezera se musí posoudit jeho vliv na životní prostředí

14.10. Kdy bude prosím ukončena výstavba cyklostezky kolem Vrbického jezera? Jaké investiční akce pro sportovní veřejnost jsou naplánované, nebo schválené?

celý článek

Deratizace hlodavců probíhá plošně dvakrát ročně, mimo to také na podněty občanů

Deratizace hlodavců probíhá plošně dvakrát ročně, mimo to také na podněty občanů

18.9. Autobusem jezdím poměrně často a stejně často se dostávám do situace, kdy po chodníku a trávě kolem autobusových zastávek pobíhá několik potkanů zcela běžně. Příliš příjemné setkání to není, a pokud by mohla být provedena nějaká plošná deratizace, pravděpodobně by se situace zlepšila.

celý článek

Zákaz podomního prodeje platí pro všechny stejně, město výjimky neuděluje

Zákaz podomního prodeje platí pro všechny stejně, město výjimky neuděluje

12.9. Jeden z operátorů v našem městě rozšiřuje nabídku rychlého optického internetu a v některých domech chodí jejich prodejci nabízet tarify lidem do domů. Když jsem řekl, že nemám zájem, začali arogantně reagovat a bylo to opravdu nepříjemné. Připomíná mi to praktiky šmejdů. Jde o nepovolený prodej?

celý článek

V Kasárenské ulici chystá SMVAK do budoucna rekonstrukci kanalizační sítě

V Kasárenské ulici chystá SMVAK do budoucna rekonstrukci kanalizační sítě

8.9. Vždy když přijde dešťová průtrž, vyléváme vodu ze sklepa. Voda z Kasárenské ulice stéká do našeho sjezdu do garáže a dolů do sklepa a nezastaví ji ani vrata. Ulice je města, stejně jako část zatravněné plochy před naším domem. Prosíme o sjednání nápravy, každé léto řešíme stejný problém.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Bohumín dokončil letošní zateplování bytových domů, úspory hledá i v osvětlení

Bohumín dokončil letošní zateplování bytových domů, úspory hledá i v osvětlení

25.11. Téměř čtyřicet milionů korun letos investovalo město do zaizolování svých bytových domů. Před nadcházející zimou tak zajistilo úspory tepla několika stům nájemníků. Zateplovací práce na osmi adresách skončily v minulých dnech, stavbaři finišují s posledními úpravami.

celý článek

Vánoční strom pro Starý Bohumín opět dostalo město darem

Vánoční strom pro Starý Bohumín opět dostalo město darem

23.11. Devět metrů vysoký smrk bude v předvánočním čase dominovat náměstí ve Starém Bohumíně. Městu jej věnovali manželé Ogonovi ze Skřečoně. Hasiči dnes strom skáceli a převezli do nejstarší místní části. Na náměstí T. G. Masaryka, stejně jako v Šunychlu či Záblatí, se k nazdobení využívají stromy živé.

celý článek

Benešova základní škola slaví 110. výročí založení

Benešova základní škola slaví 110. výročí založení

18.11. Akcí Otevřená škola dnes oslavila 110. výročí svého založení Benešova základní škola v Bohumíně. Jako jediná ve městě má certifikát na výuku finanční gramotnosti, provozuje přípravnou třídu pro děti s odkladem školní docházky a ukazuje ostatním, jak učit čtenářským dovednostem.

celý článek

Dvacet šachovnic, dvě hodiny dvacet minut souboje. Starosta hrál s gymnazisty šachovou simultánku

Dvacet šachovnic, dvě hodiny dvacet minut souboje. Starosta hrál s gymnazisty šachovou simultánku

15.11. Starosta Bohumína Petr Vícha už více než 25 let rok co rok vyzývá místní gymnazisty, aby se s ním utkali v šachové simultánce. Ta zatím vždy skončila ve prospěch dlouholetého aktivního hráče a nejinak tomu bylo i letos. Do statistik si nadšený propagátor šachu připsal 18 vítězství a 2 remízy.

celý článek

Adventní čas v Bohumíně zpříjemní lidem jarmark a koncerty

Adventní čas v Bohumíně zpříjemní lidem jarmark a koncerty

14.11. Po dvou letech, kdy do pořádání předvánočních setkání vstoupila epidemie covidu, se do Bohumína vrací oblíbené adventní akce. Lidé se mohou těšit na jarmark, rozsvícení vánočního stromu či sérii koncertů. Město nebude omezovat ani světelnou výzdobu, už z předchozích let ji má v úsporné variantě.

celý článek

Zobrazit vše

Novinové články

Zobrazit vše

    Městský úřad