Město Bohumín

Aktuality

Z ovoce a zeleniny funkční autíčko, sova i pestrobarevný kaktus

Z ovoce a zeleniny funkční autíčko, sova i pestrobarevný kaktus

3.10. Originální postavičky, zvířata, kaktus nebo třeba funkční autíčko. Děti z mateřské školy v Čáslavské ulici vyrobily a vytvarovaly z ovoce a zeleniny, s pomocí rodičů. Rodinné odpoledne mateřinka nazvala „Kuchtíci kuchtí aneb ovoce a zelenina to je přece prima“.

celý článek

Odstávka na tři dny zamezí možnost požádat si o výpis z rejstříku trestů

Odstávka na tři dny zamezí možnost požádat si o výpis z rejstříku trestů

2.10. Od středečního večera do soboty si nezažádáte o výpis z rejstříku trestů (RT), upozorňuje ministerstvo spravedlnosti. Důvodem je plánovaná odstávka spojená s přechodem na nový informační systém RT.

celý článek

Bohumín má další český rekord, tentokrát na veslařských trenažérech

Bohumín má další český rekord, tentokrát na veslařských trenažérech

2.10. Nejvíc lidí veslujících na veslovacím trenažéru. Kde? V Bohumíně. Nový český rekord zapsali do České knihy rekordů sportovní klub CrossWeightliftingGym Bohumín a agentura Vanesta Bohumín.

celý článek

Mladí hasiči si změřili síly v požárním útoku a v uzlové štafetě

Mladí hasiči si změřili síly v požárním útoku a v uzlové štafetě

1.10. Soutěž mladých hasičů v požárním útoku a uzlové štafetě proběhla v Kopytově za hojné účasti. Z domácích týmů v kategoriích bodovali v požárním útoku mladí hasiči ze Šunychlu, Skřečoně a Starého Bohumína. Kopytov se blýskl v uzlové štafetě.

celý článek

Tlapková patrola přijede do Bohumína v historickém vozidle Tatra 603

Tlapková patrola přijede do Bohumína v historickém vozidle Tatra 603

30.9. Nové dobrodružství Tlapkové patroly míří na filmové plátno. Do Bohumína dorazí sehraná psí parta v historickém vozidle TATRA 603. Interaktivní program před promítáním filmové novinky chystá kino K3 už zítra (neděle 1. října) odpoledne.

celý článek

Zobrazit vše

Ptejte se

Výskyt křídlatky na městských pozemcích potlačujeme

Výskyt křídlatky na městských pozemcích potlačujeme

21.9. Chystá město nějaká opatření proti šíření křídlatky na svých pozemcích?

celý článek

Nový chodník v ulici 1. máje zvýší bezpečnost nejen školáků

Nový chodník v ulici 1. máje zvýší bezpečnost nejen školáků

18.9. Bydlíme v ulici 1. máje, kousek od zastávky u Halady. Začal školní rok a pociťujeme problém v tom, že děti se do místní školy nemají jak bezpečně dostat. Cesta je natolik úzká, že výstavba nějakého chodníku zcela jistě nehrozí. Zvažujete nějaké řešení, které by mohlo učinit místo bezpečnějším?

celý článek

Výtluky na svých silnicích město řeší

Výtluky na svých silnicích město řeší

21.7. Jistě všichni řidiči přivítali nové vodorovné dopravní značení. Jediná chyba je snad v tom, že barva byla natolik řídká, že nedovedla zacelit veškeré výtluky, kterých je v Bohumíně opravdu dost. Namátkou: před Kauflandem, celá drátovna, před a na mostku Vrbice atd. Uděláte s tím něco?

celý článek

Nezbytné kácení u kliniky vykompenzuje náhradní výsadba

Nezbytné kácení u kliniky vykompenzuje náhradní výsadba

4.7. Zajímalo by mě, jak bude vypadat prostor před novou dentální klinikou na Nerudově ulici. Existuje někde nějaká vizualizace? Místo zeleně, kterou jsme tu měli, se nám tu zatím rýsuje jen škaredý šedý prostor. Je plánována alespoň nějaká zeleň nebo to opravdu bude jen velké škaredé parkoviště?

celý článek

Na správné parkování strážníci dohlížejí

Na správné parkování strážníci dohlížejí

30.6. V Palackého ulici se neustále parkuje mimo vyhrazená místa pro parkování. Bylo to řešeno s policií. Ta účastníkovi dala napomenutí, ale asi to nepomohlo a parkuje se tam neustále. Mohla by hlídka městské policie jezdit častěji a hned dávat botičku? Pak by si to už nedovolili, zde takto parkovat.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Projekt přerodu veteriny na zubní kliniku je u konce, lékaři se stěhují

Projekt přerodu veteriny na zubní kliniku je u konce, lékaři se stěhují

3.10. Nová zubní klinika, kterou v posledních pěti měsících vybudovalo na své náklady město, začne v říjnu sloužit pacientům. Tři stomatology čeká v příštích dnech stěhování do kompletně vybavených ordinací. Bohumín tak zajistil dentální péči třem tisícům svých obyvatel.

celý článek

Pětatřicet jízdních kol čeká v dražbě na nové majitele

Pětatřicet jízdních kol čeká v dražbě na nové majitele

2.10. Bohumín patří k městům, v nichž se konají dražby movitých věcí od nalezených drobností až po auta bez platné TK. Vůbec poprvé nyní nabízí samostatně v aukci jízdní kola, která zůstala uzamčena v cykloboxech. Dražba startuje 4. října ve 14:15 ve dvoře radnice, vyvolávací cena začíná na 500 korunách.

celý článek

První říjnová středa nabídne pět akcí pro veřejnost

První říjnová středa nabídne pět akcí pro veřejnost

27.9. Jak už je v Bohumíně dobrým zvykem, organizátoři akcí spojili síly a v jediný den nabídnou lidem hned pět různých akcí. Čtyři z nich se uskuteční v samém centru města, pátá pak v nedalekém aquacentru. Kdo se rád vzdělává, sportuje či nakupuje, měl by si v kalendáři zablokovat příští středu 4. října.

celý článek

Vedení Bohumína se setkalo s představiteli největších firem ve městě

Vedení Bohumína se setkalo s představiteli největších firem ve městě

26.9. Na pozvání starosty města Petra Víchy se v pondělí 25. září na radnici sešli zástupci největších firem, skýtajících v součtu téměř 5 tisíc pracovních pozic na území Bohumína. Shodli se, že aktuálním problémem průmyslových podniků je nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců a dopady energetické krize.

celý článek

Město hledá dárce vánočního stromu pro Starý Bohumín

Město hledá dárce vánočního stromu pro Starý Bohumín

21.9. Město shání vánoční strom, který během adventu ozdobí náměstí ve Starém Bohumíně. Už tradičně oslovuje veřejnost s prosbou o dárcovství. Rozšířit seznam těch, kteří pomohou vytvořit sváteční atmosféru na náměstí Svobody, může majitel statného a zdravého jehličnanu z Bohumína a blízkého okolí.

celý článek

Zobrazit vše

Novinové články

Zobrazit vše

    Městský úřad