Město Bohumín

Aktuality

Na příměstské tábory „Veselé vědy" zbývají ještě volná místa

Na příměstské tábory „Veselé vědy

28.6. Organizátor aktivit pro děti „Veselá věda“, připravuje na letní prázdniny v Bohumíně dva turnusy příměstského táboru. První se uskuteční od 11. do 15. července, druhý pak v týdnu od 8. do 12. srpna. Na oba se ještě můžete hlásit.

celý článek

Na ZŠ ČSA poznávají reálný svět skrze virtuální brýle s 3D realitou

Na ZŠ ČSA poznávají reálný svět skrze virtuální brýle s 3D realitou

28.6. Bohumínská základní škola ČSA nasadila do akce 3D brýle, v letošním školním roce zakoupila na zkoušku první kus i se speciálními ovladači a po jejich pilotním odzkoušení následoval nákup dalších 12 sad.

celý článek

Čtyři bohumínští plavci v krajské reprezentaci pro olympiádu dětí

Čtyři bohumínští plavci v krajské reprezentaci pro olympiádu dětí

27.6. Plavecké soutěže Letní olympiády dětí a mládeže hostí od 28. června olomoucký bazén. Utkají se v nich reprezentanti jednotlivých krajů v podobném duchu, jako soutěží reprezentační výběry jednotlivých zemí na opravdových olympijských hrách.

celý článek

Na místě tragické nehody zasahovalo šest jednotek hasičů

Na místě tragické nehody zasahovalo šest jednotek hasičů

27.6. Srážka soupravy Pendolino s posunovací lokomotivou v areálu vlakového nádraží v Bohumíně si vyžádala úmrtí strojvedoucího Pendolina (ročník 1968), zraněnou stevardku v Pendolinu a čtyři zraněné osoby v posunovací lokomotivě (tedy celkem 5 zraněných), uvedli hasiči.

celý článek

Při železniční nehodě ve stanici Bohumín zemřel strojvedoucí

Při železniční nehodě ve stanici Bohumín zemřel strojvedoucí

27.6. Při železniční nehodě vlaku Pendolino zemřel v pondělí ráno (27. června) v Bohumíně strojvedoucí soupravy. Ke kolizi došlo kousek od budovy nádraží.

celý článek

Zobrazit vše

Ptejte se

Od poloviny do konce srpna pojede linka č. 555 Ostravou jinou trasou

Od poloviny do konce srpna pojede linka č. 555 Ostravou jinou trasou

22.6. Četla jsem o opravě ulice Bohumínská v Ostravě. Mám dotaz, zda se to nějak dotýká autobusů z Bohumína do Ostravy (linka 555)? Budou jezdit po Bohumínské ulici na most Pionýrů, nebo budou mít jinou trasu?

celý článek

Úhyn kaprů na Kališoku je přirozený, o odstranění požádáme rybáře či VPP

Úhyn kaprů na Kališoku je přirozený, o odstranění požádáme rybáře či VPP

18.5. Na Kališoku již přes týden kolem břehů leží spousta mrtvých ryb, které se rozkládají. Můžete kontaktovat někoho, kdo je za sběr těchto „zdechlin“ zodpovědný?

celý článek

Nastavení povinné minimální kapacity nádob na odpad chrání obyvatele bytových domů

Nastavení povinné minimální kapacity nádob na odpad chrání obyvatele bytových domů

27.4. Ptám se, jestli opravdu kampaň »Ušetříš, když vytřídíš« motivuje občany třídit poctivě odpad. Naše rodina třídí poctivě i nadále, akorát platíme více za vyvážený vzduch v naší popelnici.

celý článek

Úklid lokality Budovatelská plánujeme jako další fázi revitalizace tohoto území

Úklid lokality Budovatelská plánujeme jako další fázi revitalizace tohoto území

25.4. Chci se zeptat, zda po kácení 80 stromů před bývalou skládkou v Budovatelské ulici a před vstupem do lesa bude pozemek někdy uklizen od plastů, roztrhaného PVC, hadrů, zbytku nářadí, převrácených velkých kořenů stromů a rozbagrovaného terénu.

celý článek

Odpadkový koš není umístěn přímo u laviček z důvodu obtěžování zápachem a hmyzem

Odpadkový koš není umístěn přímo u laviček z důvodu obtěžování zápachem a hmyzem

21.4. Na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně za svatým Janem je umístěno posezení. Za těmi lavicemi je šikmo vzadu umístěn odpadkový koš. Koš by chtělo přemístit víc na oči blíž k lavicím. Někteří lidé raději házejí odpadky pod lavici, neobtěžují jít ke koši. Místo je často znečištěné.

celý článek

Zobrazit vše

Tiskové zprávy

Novou alej ve Starém Bohumíně zničila tracheomykóza

Novou alej ve Starém Bohumíně zničila tracheomykóza

28.6. Většina z dvanácti nově vysazených dubů, které měly vytvořit alej v Dlouhé ulici ve Starém Bohumíně, během několika týdnů odumřela. Jejich chřadnutí má na svědomí tracheomykóza, onemocnění napadající cévní systém stromů. Město sazenice reklamovalo u dodavatele. Ten během podzimu dodá náhradní kusy.

celý článek

Bohumín poslal do Prahy rezolutní NE říčnímu přístavu

Bohumín poslal do Prahy rezolutní NE říčnímu přístavu

27.6. Zastupitelé Bohumína kategoricky odmítli, aby na území města vznikl přístav na řece Odře pro nákladní dopravu vedenou z Polska do Ostravy. Rezolutní NE likvidaci bohumínské přírody vyjádřili jednomyslně. Oficiální dopis s negativním stanoviskem město zaslalo v pátek 24. června třem ministerstvům.

celý článek

Léto v Bohumíně: food festival, pivní slavnosti a zvýhodněný vstup do aquacentra

Léto v Bohumíně: food festival, pivní slavnosti a zvýhodněný vstup do aquacentra

23.6. Návštěvnost kulturních a sportovních center v Bohumíně se po dvou letech vrací na předcovidovou úroveň. Provozovatelé si od letošní sezóny slibují zaplněné areály. Místní aquacentrum chystá promo akci »1+1 zdarma«, pořadatelé kulturních akcí připravují na léto food festival a pivní slavnosti.

celý článek

Bohumín přispěje na opravu fasády nejstaršího místního kostela

Bohumín přispěje na opravu fasády nejstaršího místního kostela

22.6. Nejstarší kulturní památku na území města čeká oprava fasády. Na obnovu vzhledu kostela Narození Panny Marie, který je starobohumínskou dominantou, přispěje radnice. Ze svého rozpočtu pošle římskokatolické farnosti dotaci 400 tisíc korun. V minulosti už pomohla s rekonstrukcí evangelického kostela.

celý článek

Petr Vícha blahopřál nejlepším starostům kraje

Petr Vícha blahopřál nejlepším starostům kraje

20.6. Ocenění pro nejlepšího starostu kraje v končícím volebním období převzal starosta Otic Vladimír Tancík. Městský obvod nejlépe vedl starosta Slezské Ostravy Richard Vereš. Za Senát ČR jim k úspěchu popřál starosta Bohumína Petr Vícha, který je vítězem této soutěže za předchozí období 2014 - 2018.

celý článek

Zobrazit vše

Novinové články

    Městský úřad