16.5.
2011

Vítězem šachového turnaje žáků je Vojtěch Šrámek ze Skřečoně

BOHUMÍN - Devítiletý Vojtěch Šrámek ze Skřečoně je nadějí pokračování dobrého šachu v Bohumíně. Alespoň o tom svědčí výsledky víkendového turnaje pro žáky základních a středních škol. V sobotu 14. května ho uspořádal oddíl šachu TJ Viktorie Bohumín. Druhý ročník přilákal k šachovnicím 19 hráčů ve věku od 9 do 17 let.

Vojtěch Šrámek byl nejmladším účastníkem turnaje. Šest zápasů vyhrál a v jednom remizoval. Celkové skóre 6,5 bodu mu vyneslo titul absolutního vítěze turnaje. Na druhé příčce skončil jeho starší bratr, 12letý Ondřej Šrámek. Třetí příčku obsadil David Mikesz, student Gymnázia Františka Živného. S bilancí 5,5 bodu se stal zároveň vítězem starší věkové kategorie turnaje.

Druhý ročník turnaje probíhal v zázemí Masarykovy základní školy. Přihlásit se do něj mohli žáci základních a středních škol z Bohumína a Rychvaldu. „Vloni jsme si turnaj vyzkoušeli a protože měl kladnou odezvu, rozhodli jsme se pro jeho pokračování,“ říká Petr Vícha, starosta Bohumína a aktivní člen oddílu šachu TJ Viktorie Bohumín. „Mládež má pro nás šachisty velký význam, je zárukou, že můžeme myslet do budoucna. Náš kádr několik let stagnoval a nových, mladých šachistů bylo pomálu. Věříme, že také turnaj nám pomůže přilákat nové posily do našich řad,“ dodal Petr Vícha.