18.5.
2011

Strážníci slaví 20 let, pro školáky uspořádali na Gliňoči branný závod

BOHUMÍN - Městská policie v Bohumíně slaví 20 let od svého vzniku. K výročí jí včera (úterý 17. května) přišli popřát žáci z většiny základních škol ve městě, když se zapojili do branného závodu ve sportovně-rekreačním areálu Gliňoč ve Skřečoni. Strážníci si pro děti z prvního i druhého stupně připravili pět stanovišť. Závod se běžel na čas.

Na trať v průběhu dopoledne vyběhlo 9 čtyřčlenných skupin. 36 závodníků povzbuzovaly asi další dvě stovky dětí. „Oslavy narozenin jsme pojali aktivně a pro děti připravili závod, se kterým se hned tak nesetkají. Školáci zdolávali lanovou dráhu, házeli na cíl, stříleli ze vzduchovky, orientovali se ve zdravovědě a skládali puzzle na čas,“ uvedl Karel Vach, ředitel Městské policie v Bohumíně s tím, že zmíněné puzzle je tématické, se znakem bohumínských strážníků a vyšlo právě k letošnímu 20. výročí vzniku Městské policie v Bohumíně.

V mladší kategorii žáků prvního stupně zvládl branný závod nejrychleji tým číslo 1 základní školy na Bezručově ulici u železáren a drátoven. Druzí byli žáci ZŠ na třídě Edvarda Beneše, třetí zástupci školy ČSA, čtvrtí žáci ze Skřečoně a páté místo obsadil tým číslo 2 základní školy na Bezručově ulici u železáren a drátoven.

V kategorii starších žáků obsadila první místo základní škola ve Skřečoni, následovaná Masarykovou základní školou, ZŠ ČSA a školu na třídě Edvarda Beneše. Podrobnosti k akci zveřejníme dnes v rubrice „tiskové zprávy“.