Město Bohumín

4.8.
2011

Putovní pohár rady města Bohumína zůstal doma, vybojovali ho hasiči z Vrbice

VRBICE - Putovní pohár rady města Bohumína, o který soutěžili v požárním útoku hasiči na fotbalovém hřišti ve Vrbici, zůstal doma. První místo v silné konkurenci vybojoval A tým domácího Sboru dobrovolných hasičů Vrbice. Požární útok předvedl s časem 14,136 vteřiny.

Soutěž, která probíhala zároveň jako 10. kolo Moravskoslezské ligy v požárním útoku, byla napínavá do poslední chvíle. O vítězi totiž rozhodl rozdíl pouhých čtyř tisícin vteřiny. V hlavní kategorii mužů obsadil druhou příčku A tým Bartovic. Jeho čas byl 14,140. Vrbice A zabodovala zmíněným časem 14,136 a vyhrála.

Závod je závod, ale přiznáváme, že jsme byli trochu nervóznější, než jindy. Nechtěli jsme domácí fanoušky zklamat,“ říká Jiří Splesniok z týmu Sboru dobrovolných hasičů Vrbice a dodává: „Výhodou domácí soutěže je, že znáte vlastní trať. Jsme rádi, že se nám povedlo vybojovat cenné body do průběžné tabulky ligy právě u nás doma.“

Soutěž O putovní pohár rady města Bohumína letos nabídla 9. ročník. Pořadatelství se tradičně chopili dobrovolní hasiči z Vrbice. Akci finančně podpořilo město. Reportáž ze soutěže odvysílá TIK Bohumín v síti kabelových rozvodů i v pásmu DVB-T (59. kanál) ve zprávách v týdnu od 6. do 12. srpna.