1.11.
2011

Silový trojbojař Tomáš Turek zabodoval v mládežnické Grand Prix Slovakia

ČASTÁ (SK) / BOHUMÍN - Díky 17letému Tomáši Turkovi měl Bohumín zastoupení na Grand Prix Slovakia v silovém trojboji juniorů a dorostenců. Závodník oddílu TJ Viktorie Bohumín si zajel změřit síly do slovenské obce Častá, kde stanul proti patnácti soupeřům. Mezinárodní závod proběhl 29. října.

Tomáš Turek byl jediným Čechem, který na Grand Prix Slovakia nastoupil k čince. Kromě něj se soutěže zúčastnil také jeden Rakušan a samozřejmě domácí Slováci. Tomáš podal výkon v dřepu 250, benchpressu 132,5 a pozvedu 210 kilogramů. Celkově tedy 592,5 kilogramu. „Tímto výkonem si zajistil první místo ve své váhové kategorii do 93 kilogramů,“ radoval se Tomášův trenér a otec Martin Turek a dodal: „V celkovém hodnocení napříč kategoriemi Tomáš na Slovensku obsadil páté místo.“

Před pár týdny Tomáš závodil jako člen týmu oddílu silového trojboje TJ Viktorie Bohumín v Národní lize Moravy ve Vranovicích. Čtyřčlenné družstvo ve složení Aleš Spiewok, Pavel Malina a Tomáš a Martin Turkovi tam pro Bohumín vybojovalo bronzovou medaili. Teď už se mladý závodník Tomáš Turek připravuje na poslední sportovní klání letošního roku, na tradiční prosincový Starobohumínský benchpress.