14.11.
2011

Bohumínští hokejisté mají první tři body, zvítězili nad Kopřivnicí

BOHUMÍN / KOPŘIVNICE - Konečně! Hlavní A tým mužů HC Bohumín prolomil dlouhou sérii zápasů bez bodu a o víkendu poprvé v krajské lize mužů skóroval. Skvělý týmový výkon Bohumínští předvedli v Kopřivnici, kterou porazili 5:2 (po třetinách 1:2, 0:0 a 1:3). Kopřivnici nepomohlo ani to, že měla skoro jednou tolik hráčů jako Bohumín. Naši nastoupili s dvanácti hráči v poli, domácí měli k dispozici hráčů dvacet, uvedli Bohumínští po svém návratu.

Skóre otevřeli v druhé minutě utkání Kopřivničtí. Ti sice Bohumínské přebruslovali, ale naráželi do zajištěné obrany, která v tomto utkání fungovala efektivně. „Po nádherném pasu ze zadních řad se kotouč dostal mezi obránce na najetého Majolu, který tyto situace řeší s ledovým klidem a tak vyrovnal na 1:1,“ popsal první gól Bohumína manažer týmu a hráč Jakub Heidler. Ve 13. minutě vyhrál v útočném pásmu Michal Buba buly, Jakub Heidler prodloužil na Filipa Čahoje, který chytrým pasem našel Patrika Mihala. Ten zakončil do horní části branky a poslal Bohumín do vedení 2:1.

Druhá třetina skončila bez gólu, ale nabídla pěkný hokej a spoustu šancí. Hráči domácího celku si několikrát vylámali zuby na brankáři Kevinu Lubojackém, který zaskakoval za chybějícího Koláře. Většina akcí Kopřivnice ale končila ve středním pásmu, kde se projevila dobrá obranná hra celého našeho týmu.

Ve třetí třetině Kopřivnice vrhla všechny síly do útoku. Hned na úvod třetiny hráli domácí dvě přesilové hry v krátkém sledu, které však nevyužili a následovala odpověď z hole Michala Belance, který překvapil brankáře Boušu tvrdou střelou. „Bouše měl v následujícím střídání i kupu štěstí, protože přízemní střelou navrátilec do sestavy Aleš Schestag orazítkoval jen tyč, avšak ve svém dalším nástupu na led při úniku dva na jednoho nemilosrdně zavěsil do víka. V 53. minutě se po skvěle načasované nahrávce Mikulenky dostal do sólového úniku Majola a jako přes kopírák zavěsil jako u svého prvního gólu. Kopřivnice už jen v 54. minutě korigovala stav na 2:5,“ sdělil Jakub Heidler.

K dalšímu domácímu zápasu A tým mužů HC Bohumín nastoupí v sobotu 19. listopadu. V hale zimního stadionu za parkem Petra Bezruče uvítá hokejisty Rožnova pod Radhoštěm. Utkání začíná v 17 hodin, přijďte fandit.