30.1.
2012

Bohumín se postaral o pořádné překvapení v krajské lize, vyhrál nad Studénkou

NOVÝ BOHUMÍN - Muži HC Bohumín se postarali o pořádné překvapení předposledního kola základní části krajské ligy v ledním hokeji. Tým, který je na konci tabulky, dokázal porazit Studénku balancující na 3. místě průběžného hodnocení. HC Bohumín uštědřil HC Studénka studenou sprchu, když po výborném výkonu zvítězil 3:2. Napínavý zápas sledovalo v hale zimního stadionu asi 150 nadšených diváků.

Pro hokejisty Bohumína byl zápas ze soboty 28. ledna zlomovým utkáním. V sezóně 2011/2012 poprvé vyhráli na domácí půdě. Šlo o jejich zatím nejlepší zápas. Rapidně se zlepšila obrana a až na jedno zaváhání tým perfektně podržel gólman. Nejlepším hráčem domácího celku byl Belanec, který vstřelil 2 branky.

Naši začali utkání lépe, když se v první třetině ujali vedení. Ve druhé třetině zvýšili na 2:0 a do poloviny utkání vedli a udávali tempo na hřišti. Na konci druhé dvacetiminutovky se ale povedlo po zbytečné chybě Studénce snížit na 2:1.

Ve třetí třetině hosté svůj tlak ještě více zesílili a korunovali jej vyrovnávací brankou. Nerozhodný stav 2:2 však změnil gól domácích pět minut před koncem třetí třetiny a bohumínští se tak přiblížili na dosah prvnímu domácímu vítězství. K dalšímu vyrovnání už hostům nepomohl ani jejich místy až drtivý tlak a téměř dvouminutová hra bez brankáře v úplném závěru utkání. Muži HC Bohumín svůj náskok ubránili a vybojovali body za první domácí vítězství.

Další zápas hrají muži HC Bohumín v sobotu 4. února, kdy od 17 hodin nastoupí na bohumínském zimním stadionu proti Rožnovu pod Radhoštěm.

HC BOHUMÍN – HC STUDÉNKA 3 : 2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky:
15. Belanec (Majola), 33. Belanec, 45. Wzientek (Pytlík) – 38. Tatarčík (Lindovský), 41. Novák (Lindovský). Vyloučení: 6:5 navíc Pokorný, Šebesta (Studénka) oba na 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:29. Buly: 29:42.