Zpravodajství
Radniční budovu B ochromila havárie vody, některé kanceláře zůstanou zavřené
8.2.2012

NOVÝ BOHUMÍN - Budovu B bohumínské radnice, ve které sídlí majetkový a živnostenský odbor, dnes ochromila havárie. Asi v polovině tamních kanceláří lidé dočasně nic nevyřídí. V noci v budově praskl uzávěr studené vody, která smáčela kanceláře v levé části objektu. Uzávěr se totiž nachází v nejvyšším patře budovy, na půdě. Havárii podle prvních informací způsobil panující mráz.
Úředníci s pomocí techniků od rána v kancelářích vytírají a odsávají vodu. Ta smáčela nejen zdi, ale také pracovní stoly, dokumentace a část techniky. „Mimimálně dnes musíme částečně omezit provoz,“ uvedla Eva Drdová, vedoucí majetkového odboru bohumínské radnice. „Klienty vyřizují pouze bytové techničky a pokladna, do jejichž kanceláří voda nepronikla. Jiné agendy, například vymáhání pohledávek, nebytové prostory, sjednávání smluv i oddělení pozemků, dnes musíme nechat mimo provoz,“ dodala Drdová s tím, že na odboru pro dnešek uzavřeli kanceláře číslo 101, 207, 208 a 209.
Kanceláře uzavřel také živnostenský odbor, který sídlí v přízemí radniční budovy B. Odstranění následků havárie potrvá několik dnů. Kanceláře obou odborů, zasažené vodou, zůstanou mimo provoz pravděpodobně do konce tohoto týdne.
Lukáš Kania
foto: Lukáš Kania